לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2004, 14:53
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.04
מחפש בנות בצבא, מחשבות ודעות:

שלום.

טוב, אני יגיד את זה בקצרה:

אני נגד בנות לא בצבא בכלל, אלא בתפקידים קרביים,
וגם בתפקידים שמחייבים להיות בשטח עם בנים.

כמה סיבות:

1. סיבה מרכזית. תפקיד הלוחם מתאים הרבה יותר לגברים שזה גם יעודם בחיים והגוף שלהם מבחינה פיזיולוגית הרבה יותר מותאם להתמודדויות כאלה.

2. תמיד הצבא הסתדר גם בלי בנות שמחפשות להיות גיבורות, אף פעם לא היו חסרים לוחמים בצה"ל (אולי בסביבות 48' חחחח...) ועדיף להשאיר את זה למי שמתאים לזה.

3. בנים ובנות יוצר הרבה מאד בעיות של חוסר רצינות מוחלט, וכל מיני דברים מאד בעייתיים ביחסים וכו' וכו'.
דרך אגב - אני חושב שבחורה שרוצה לשמור על עצמה שלא תלך לתפקידים כאלה.

4. יש מספיק תפקידים בצבא שמיועדים לבנות ובנים לא יכולים (או שיכולים רק אם הם סטלנים ומשתמטים), ועדיף להשאיר אותם לבנות.

יש לציין שאני ממש לא שוביניסט, להיפך, אבל זה פשוט לא יכול להיות...
זה פשוט גם מזכיר לי ערבים וסובייטים כשאני רואה בת לוחמת זה מגעיל אותי בדיוק כמו בת שמעשנת או דברים כאלה...
תארו לכם זוג שמתחתן, שואלים אותם איפה הם היו בצבא, הגבר עונה "הייתי פקיד בקריה!" הבחורה עונה "הייתי לוחמת בצנחנים..." לא נעים חבר'ה...

קיצור, אני אשמח מאד לקבל דעות של אנשים בנוגע לעניין הזה.

רפיקי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2004, 17:39
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
אוקיי והנה דעתי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "בנות בצבא, מחשבות ודעות:"

אני אגיב על הסיבות אחת לאחת.

1. יש בנות טייסות (גם אצלינו וגם בצבאות אחרים). במלחמת העולם השנייה היו בנות צלפות (והיו להם מספיק צלפים) והן היו מעולות. בת יכולה לעשות כל מה שגבר יכול. ההבדל הוא באמת מבחינה פיזיוולגית. מערכת שרירים שבנויה בצורה שונה קצת. אבל, אם בת מסויימת עומדת בקטריונים - אז למה לא? בנוגע לשאר הדברים הפזיולוגים (מחזור וכו' - זה עדיין בבדיקה. בקרקל, לדוגמא, לא היו בעיות כאלה ממש).

2. זה לא עניין של גיבורים. זה עניין של לתרום. ואם יש בנות, אשר רוצות לתרום בצורה הזאת, אז, כמו נאצר, אני אומר: "אהלן וסאהלן".

3. ומה, בנות שהן פ"פ בפלוגה עם בנים לא יוצר מתח? עובדה לדוגמא (שוב ניקח את קרקל) שקרקל התחילו כפלוגה - הגיעו למסקנה שזה עובד - וזה הפך לגדוד. בקשר לבחורה שרוצה לשמור על עצמה... יצאתי עם מ"כית בקרקל. היא שמרה על עצמה ונראתה מעולה...

4. כמו שאמרתי, אין תפקיד שבת יכולה ובן לא - וההפך (בתנאי, כמובן שמדובר על שני נבדקים במצב בריאותי תקין וכושר טוב). אז אם יש בנות פקידות - למה שלא יהיו בנים פקידים? (ויש. משתי הקבוצות). ועכשיו, אם יש בן לוחם - למה שלא יהיו בנות לוחמות? ויש. משתי הקבוצות ).

אני מבין את הקו מחשבה שלך, הוא נורא הגיוני ומתבסס על דברים נכונים. אבל לדעתי הוא נשען על קו חשיבה מיושן. כח שדרוש בשביל להפעיל עט הוא אותו כוח שדרוש בשביל ללחוץ על הדק.
אני, אישית, לא יכול לחשוב על שום סיבה שבנות לא יהיו בקרבי. (גם מקרים של אונס בשבי - לא מהווה גורם מרתיע. בנות יעברו עינויים כמו הבנים. אונס הוא הפרה של אמנת ז'נבה (שעוסקת, בעיקרה, במקרי שבי. אז נגד הפרה כזאת - בחשיבה לעתיד - אין מה לעשות).
ישן 26-11-2004, 20:00
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
חרוב- אחלה תשובה אני מסכים איתך ב 100%

ועכשיו אני אשטח את טיעוניי:

אני לא רואה שום בעיה בשילוב בנות בתפקידים קרביים, מי שרוצה ומתאימה- שיהיה לה בכיף.
כמו שבנים שרוצים להגיע לתפקיד כלשהוא צריכים לעבור מיונים כך גם בנות ומי שעברה אז שיהיה לה הרבה בהצלחה.

הבעיה העיקרית כיום בצבא בנושא שילוב בנות בתפרידים קרביים היא לאו דווקא בגלל המבנה הפיזיולוגי השונה של גוף האישה, אלא הפן הדתי.
אחוז ניכר מהלוחמים והקצינים בצה"ל הם חבר'ה חובשי כיפות ולהם יש בעיתיות מסויימת עם הנושא הזה.
מצד אחד אי אפשר שלא להתחשב בהם משום שהם לוחמים מעולים, אנשים רציניים ומאוד ערכיים שתורמים למדינה הרבה יותר מחלק לא קטן מהאוכלוסייה.
מצד שני אנחנו במאה ה-21, ולכל מקום שלא נפנה נראה נשים בתפקידים שפעם מילאו גברים, אין מה לעשות זאת הקידמה והיום הרוב המכריע של הנשים יוצאות לעבוד, מפתוחת קריירה וכן- גם ממלאות בצבא תפקידים שפעם היו סגורים בפניהן.

יש כיום בנות טייסות, לוחמות בקרקל, לוחמות נ"מ, מג"ב ותותחנים ואני אישית מכיר מ"כית בתותחנים ששירתה איתי בגדוד שחיסלה מחבל ליד טול-כרם.

אני מניח שלא אצליח לשנות את דעתך בקשר לשילוב נשים בתפקידי לחימה בצה"ל אבל מקווה שתבין את הצדדים האחרים והדעות השונות משלך.

ישן 27-11-2004, 19:58
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04

טוב, רציתי להימנע מלהיכנס לדיון הזה, אבל מה לעשות...

אז קודם כל, מה בדיוק הבעיה שלך עם הסובייטים? את הקטע עם הערבים אני עוד יכול להבין, אבל מה שייכים לשם ה"סובייטים" אין לי מושג.

דבר שני, לידיעתך בנות לוחמות זה בכלל לא דבר חדש. לרוסים, לדוגמא, היו במלחה"ע ה-2 לא מעט נשים לוחמות. אם אתה צריך המחשה להישגים שלהן בקרב, מספיק לך לחפש בגוגל את השם Lilya Litvyak - טייסת קרב בעלת הישגים מרשימים הרבה יותר מאלה של רוב הטייסים הגברים (קח גם בחשבון שבאותה תקופה להטיס מטוס דרש הרבה יותר כוח מאשר היום).

אז נכון, נשים שונות פיסיולוגית מגברים. הן, לדוגמא, בדרך כלל חלשות מגברים. מצד שני, לנשים אמור להיות סף כאב גבוה יותר מלגברים, וזכור לי גם שאמורה להיות להן סיבולת גבוהה יותר.

אני, אישית, לא רואה שום סיבה שאישה שמסוגלת להישגים זהים לאלה של גבר לא תקבל הזדמנות להתקבל לכל תפקיד שפתוח לגבר. אבל אני נגד מתן הקלות לנשים! זאת אומרת - את רוצה להיות לוחמת? סבבה. אבל הדרישות הן בדיוק אותן דרישות כמו מגבר שמשרת באותו מקום.
ישן 28-11-2004, 23:00
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "טוב, רציתי להימנע מלהיכנס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SlavaK

דבר שני, לידיעתך בנות לוחמות זה בכלל לא דבר חדש. לרוסים, לדוגמא, היו במלחה"ע ה-2 לא מעט נשים לוחמות. אם אתה צריך המחשה להישגים שלהן בקרב, מספיק לך לחפש בגוגל את השם Lilya Litvyak - טייסת קרב בעלת הישגים מרשימים הרבה יותר מאלה של רוב הטייסים הגברים (קח גם בחשבון שבאותה תקופה להטיס מטוס דרש הרבה יותר כוח מאשר היום).

אתם שוב לוקחים אישה טייסת אחת ועושים ממנה עולם ומלואו.

זה שהייתה אישה תותחית פעם במיליון שנה, לא אומר כלום אבל כלום לגבי הכישרון של נשים, ועובדה שנשים לא מגיעות לדרגות כמו גברים.

מישהו יודע כמה בנות יש היום בקורס טיס? כמה מסיימות ביחס לבנים?!

יחסים מגוחכים ביותר!!!!! על מה בדיוק אתם מסתמכים?! איזה כח סבל? כח רצון?
זה לא תלוי בה אלא בכישרון שלה עצמה, ואם מפקד הקורס היה חופשי מלהעיף בחורות שלא מתאימות (שאח"כ לא יקראו לו חס וחלילה כל חייו: "שוביניסט" "גזען" ו"שונא בנות המין היפה והגזעי") אז לא היו נשארות גם אלו אני מעריך. גם חיל האוויר היום נהיה "נאור" ופימיניסט וכל מיני שטויות כאלו.

בקיצור, חבר'ה אל תקחו איזה טייסת משנות ה- 50 שהפכה עולמות.
אני מאד מעריך נשים שאפתניות, וזאת עובדה, כל הכבוד אני מצדיע לנשים שמגיעות בזכות עצמן לתפקידי מפתח בחברה שלנו, אבל בצבא - לא. בקרבי - פשוט לא.

גועל נפש מבחינתי, תסלחו לי.
ישן 27-11-2004, 21:13
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
מממ...אתה יודע...

בהתחהל כשראיתי את האשכול שלך והתחלתי לקרוא קצת כבר סידרתי לעצמי בראש את התגובה החריפה שאני הולכת לכתוב כאן, אבל אחרי שקראתי את התגובות של האחרים כל מה שנותר לי הוא לחייך.
אני כ"כ שמחה לראות שיש אנשים עם הדעות האלה במדינה שלנו, זה כ"כ חשוב וכ"כ עוזר.

ואני, כמו זו שכבר הגיבה כאן, הולכת ככל הנראה לשרת בתפקיד קרבי, כרגע עוברת מיונים לטייס, ובעתיד אני די בטוחה שאני הולכת להיות קרבית, אז לא, שלא כמוה אני לא מעשנת, אבל אני כן בת(:.
ואני חושבת שאני יכולה לבצע תפקידים קרביים ב-ד-י-ו-ק כמו בנים, ואולי אפילו יותר טוב מכמה מהם.

בנוגע לסיבולת ולרף כוח סבל, אז כל מילה זהב, הוכח כבר כמה פעמים שהרף סבל של אישה הרבה אבל -הרבה- יותר גבוה משל גבר <נו אז מה אם יש כמה פוסטמות שצווחות על ציפורן שנשברה?> ובנוגע לסיבולת אז גם כן, לנשים יש סיבולת יורת גבוה בהרבה משל גברים(:

המשך ערב מהנה(:

תמי
ישן 28-11-2004, 22:45
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

אולי יעבירו את הלידות לבנים, ובואו נעשה צבא של "לוחמות בנות",
והבנים יעשו קפה בקריה, או יעשו עבודות משרד וכו'.

פעם היה דבר שנקרא "חיל נשים" משום מה סגרו אותו, אני ממש לא יודע למה,
הוא היה דבר טוב מאד, שהיה חיל נפרד לדבר הזה, ואולי תסבירו לי,
למה לעזאזל יש בנות קרביות!?!?

אם שולחים אותם למבצעים (אני בטוח שלא) מה הם כבר עשו?
מישהו שמע על "גדוד של גולנצ'יקיות" שעשו איזה פשיטה מורכבת,
או שמרו בקסבה שכם וחברון?! אם כן, מה היו התוצאות של השמירה/פשיטה הזאת?!

עד לאן נגיע, ואני בכלל לא מדבר על הבחינה ההלכתית של הדתיים שמהווים חלק נכבד
מהיחידות הקרביות והמובחרות בכלל. להם יש בעיה חמורה מאד שבחורה תסתובב להם בין
הרגליים בצבא, ותעשה איתם מארבים ותתקלח איתם מקלחת ליד מקלחת - ואני לא רוצה להמשיך.

בקיצור רב - אני לא חושב שזה אמור להיות תפקיד לבנות.

ה"שוויון זכויות" הזה הוא דווקא הוכחה לעד כמה הנשים מרגישות נחותות לעומת גברים,
וזו דווקא ההוכחה לכך שבאמת יש הבדל ולעולם לא יהיו שוויון זכויות -

כי ככה נברא העולם שלנו, ואין סיכוי לשנות אותו.

מתישהו - הבנות יתייאשו, כי אחרי חודשיים של טירונות הם יראו שמתחילים להם שברי
הליכה, ובעיות בגב וכו'. אם הן רוצות להיות "שוות" לגברים - אז שכולן תעשו ניתוח
לשינוי מין - וזהו. מה זה "שוות לגברים בדיוק?! אתם אוהבות איך שאנחנו נראים ואתן רוצות להיות כמונו?! זה הרי מטורף, כי מישהו הזכיר פה שבנות לוחמוץ חלקן לסביות (לא עלינו). מה?! אתם נהנות להיות גבריות?! האם בדיוק זה נקרא כיום "המאה ה-21"??? נשים - איפה הנשיות שלכן?! עו"ד?! תהיו בכיף. ראשי ממשלה?! בכיף! אני אשמח מאד! אבל להיות לוחמת??? מאיפה זה בא? תנסו להבין אותי. איפה הנשיות??? הגבר שיתחתן איתכם ירגיש שהוא מתחתן או עם לסבית או עם מישהי יותר גברית ממנו! לאן הגיע העולם הזה אלוהים?! "שוויון זכויות"! בהכל - לא בקרבי בבקשה.
ולגברים שבין המגיבים:

איך הייתם מרגישים אילו האישה שאיתכם מלאה שריטות ופנסים בפרצוף ופיתחה שרירים כמו בהמה?! נעים??? איפה העדינות?!
מתוך דאגה לתדמית הנשית, אנא שבו בבית או תעשו שירות שבנים עדיף שלא יעשו.

ואני לא שוביניסט. לעולם לא הייתי.
ישן 30-11-2004, 17:57
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

עזרה שלום.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "אולי יעבירו את הלידות לבנים,..."

קודם כל, רואים שאת לא טורחת לקרוא את ההודעות במלואן אלא רק מילים בודדות,
וחבל מאד, כי אם את מתיימרת להיות כל כך צודקת לפחות "דעי את האויב"...
אל תנסי להוכיח כמה את חכמה וצודקת, כי אם את לא קוראת את כל התגובות במלואן,
את פשוט תשיגי את המטרה ההפוכה. כתבתי מילה על הריון - פירשת את זה אחרת לחלוטין.

שנית:

לא הייתי מתגאה בזה שאני לא יודע להכין קפה, כי אני בן ואני יודע טוב מאד להכין קפה, ואני
מבטיח לך, שאם את לא יודעת להכין קפה, בטח ובטח את לא תדעי לירות בנשק ולזרוק רימון,
ואם תדעי את שני האחרונים בטח לא תדעי לעשות מארבים ובטח ובטח לא להיות מרוכזת בהם.

למה אני כותב בכלל? את הרי לא טורחת לקרוא את ההודעות.

המשך חיים טובים ושיהיה לך הרבה בהצלחה בגולני/גבעתי/מג"ב/נח"ל/צנחנים,
או בקורס טייס/חובלים. אשמח לראות אותך על דוכן המסיימים.
תשלחי לי תמונות מהטקס סיום...

ולקוראים באמת - סליחה על זה שירדתי לרמה שלה וסטיתי לפסים קצת אישיים, היהירות
של הבחורה קצת חירפנה אותי...

בהצלחה לכולם, תודה לכל המגיבים והמתעניינים, ואני מחכה לעוד תגובות ברמה - ענייניות וחכמות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 01-12-2004, 10:11
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

persephone
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "שלום."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי persephone
אי אפשר לתאר במילים כמה השטויות שיוצאות לך מהפה מעצבנות אותי... אולי לא טרחתי לקרוא את ההודעות כי הן חסרות תכלית, לא קשורות ואין בהן שום טיפה של נכונות... אנשים צרי מוח כמוך אינם נזקקים בצה"ל... ירידה לפסים אישיים? היה קצת קשה אם לא...

תודה.... כל מילה שלך - משמשת נגדך.

לא התכוונתי לרדת לפסים אישיים אבל את כבר פינטזת לראות את הפרצוף
שלי בשעת לידה... חחחחחחחחחח
את חזקה... וואי כמה צחקתי.

אישה/נערה או שמא בכלל עוד ילדה:

הגברים החכמים הגיבו כאן יפה מאד, וגם אמרו שהתגובות מנוסחות היטב וברורות.
לא יודע מה איתך - אולי זו בעיה בהבנה חס וחלילה או משהו.
אבל אני רוצה להבהיר.
נפגעת?! - מצטער. אני לא נפגעתי. אני לא נפגע מדיונים שאני מעלה בפורומים מצטער.
הושפלת?! חס וחלילה. מה את מתביישת בזה שאת לא יודעת להכין קפה או מה?

כתבתי לך בהצלחה במה שתעשי וזהו. אז ממה בדיוק נפגעת?
אני מקווה שתהיי כמו כולם פה - מגיבים לעניין בלי עקיצות ותיאורים של גברים בשעת לידה.
הרי בשביל זה באנו, להגיב לעניין.

לא משנה, חבל על הזמן.

המשך דיון פורה.

ישן 28-11-2004, 22:47
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
ידיד ה"נאור" והלא שובינסט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רפיקי
שלום.

טוב, אני יגיד את זה בקצרה:

אני נגד בנות לא בצבא בכלל, אלא בתפקידים קרביים,
וגם בתפקידים שמחייבים להיות בשטח עם בנים.

למה ?
בחורה שמשרתת במקום כמו מגדל פיקוח וצריכה לישון במרחק מטר מבן זה כן בסדר?
סמבצית שיושבת אם משק בחדר של מטר על שתי מטר זה בסדר?
בחורה שישנה (בחדר בנות) בדת"ק זה יותר טוב?

כמה סיבות:

1. סיבה מרכזית. תפקיד הלוחם מתאים הרבה יותר לגברים שזה גם יעודם בחיים והגוף שלהם מבחינה פיזיולוגית הרבה יותר מותאם להתמודדויות כאלה.

זאת דעה נאורה ולא שוביניסטת כלל .
על איזה מחקרים מדעים מבסס כבודו את מסקנותו ?
על זה "שנשים דעתם קלה ...." אולי?

2. תמיד הצבא הסתדר גם בלי בנות שמחפשות להיות גיבורות, אף פעם לא היו חסרים לוחמים בצה"ל (אולי בסביבות 48' חחחח...) ועדיף להשאיר את זה למי שמתאים לזה.

אז זהוא שלא.
אם תקרא מידי פעם עיתונים תראה שלמעשה צה"ל נתון בשנים האחרונות (בגלל קיצוץ של הקצאות
מילואים ,סרבנים משתמטים והמשך הלחימה בשטחים )בחוסר חמור מאד בכוח אדם,הוא אפילו שוקל להפריט לראשונה בהיסטוריה שמירה על בסיסים מסוימים לחברות שמירה פרטיות .
ותיקון היסטורי קטן במלחמת השיחרור נשים נלחמו כשוות והפלא ופלא היו לא רעות בזה
בשנות ה50 נאסר על נשים לקחת חלק בלחימה מסיבות שוביניסטיות גרדה.

3. בנים ובנות יוצר הרבה מאד בעיות של חוסר רצינות מוחלט, וכל מיני דברים מאד בעייתיים ביחסים וכו' וכו'.
תתפלא ,אבל אם תקפוץ בהזדמנות לכמה חברות "לא רציניות " כמו רפא"ל /תעשיה אווירית /מכון ויצמן תגלה גברים ונשים עובדים יחד באותן מחלקות ומעבדות ואיך לומר כנראה שהעסק דופק לא רע.
אתה גם יכול לקפוץ לבסיס חה"א ולראות שם חמשים (משני המינים)יחד עם מכונאים וחשמלאים(משני המינים) עוסקים במשימה "לא רצינית" כמו להוציא F16 לטיסה.
נו,נאורות במיטבה.
הרי האישה היא טיפשה וחלשה ולא יודעת מהיא רוצה אוו לא רוצה ואפשר להשפיע עליה בקלות
וגם אין לה את היכולת לדאוג לעצמה כי היא חלשה.

4. יש מספיק תפקידים בצבא שמיועדים לבנות ובנים לא יכולים (או שיכולים רק אם הם סטלנים ומשתמטים), ועדיף להשאיר אותם לבנות.
כבר שנים שזה לא נכון.

יש לציין שאני ממש לא שוביניסט, להיפך, אבל זה פשוט לא יכול להיות...
נו מכל מה שנאמר עד כה ,זה ממש מיותר להזכיר את זה!
זה פשוט גם מזכיר לי ערבים(יש לך דוגמאות למדינה ערבית שמגיסת לוחמות בצורה גורפת ,אל תביא לי שוב את השומרת ראש של קדאפי)
וסובייטים( מה רע בהם,אוו שאתה גם "לא" גזען)
כשאני רואה בת לוחמת זה מגעיל אותי בדיוק כמו בת שמעשנת או דברים כאלה...
זכותך המלאה ,כמו שאתה רשאי לאהוב נשים שמנות/רזות ,שחורות/לבנות ,גבוהות /נמוכות..........
אגב מענין שמבחינתך הרצון להיות שותף בהגנת המדינה מגונה כמו לעשן (נו מילא) אני מניח שהתחנה הבאה היא זנות וסמים קשים.
תארו לכם זוג שמתחתן, שואלים אותם איפה הם היו בצבא, הגבר עונה "הייתי פקיד בקריה!" הבחורה עונה "הייתי לוחמת בצנחנים..." לא נעים חבר'ה...
לא נעים למי? ,לך ,זה בסדר אתה משוחרר מהחתונה!
אני לא רואה פה שום בעיה

קיצור, אני אשמח מאד לקבל דעות של אנשים בנוגע לעניין הזה.

רפיקי.
תראה בעבר גם אני התנגדתי לגיוס קרבי לבנות אבל מסיבה עקרית אחת :בזבוז
להכשיר לוחם לוקח חודשים וההשקע הכספית היא עצומה
באותה תקופה המצב היה שבנים שרתו 3 שנים והמשיכו במילואים עד גיל 50 בעוד נשים שרתו שנה ותשעה חודשים והלכו לשלום.
היום המצב יושר ובנות לוחמות חותמות שרות נוסף וממשיכות גם הן במילואים כך שהבעיה הזאת
יושרה .
היום אני מאמין שהצבא צריך לקחת את האדם המתאים לתפקיד ללא קשר למינו גילו ודתו.
לא שכל הבעיות נפתרו ,אבל אנחנו בדרך לשם.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 28-11-2004 בשעה 22:51.
ישן 28-11-2004, 23:10
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

פיגוע סמל ראשון יקר
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "ידיד ה"נאור" והלא שובינסט."

סמל ראשון בוזגלו:

הוכחה לכך שלצבא אין "בעיית כח אדם" נמצאת "הרחק" לפני כחצי שנה,
כשעם ישראל נתוודע לתכנית החדשה שאולי תיכנס בצבא הגנה לישראל ובו יהפוך הצבא למוסד
שמקבל רק את מי שהוא רוצה ולא יהיה "צבא העם" כמו היום, אלא אוסף של אנשי קבע (שצה"ל
קיבל עפ"י נתוניהם) כמו בצבאות העולמיים כיום ובראשם הצבא האמריקאי (האמת שהוא יותר התנדבותי אבל לא משנה כרגע).

אז תגיד לי בבקשה: על איזו בעיית כח אדם אנחנו דנים?

דבר שני:
בשנות ה- 50 נשים בצבא היה דבר מבורך ומצטרך שבזכותם אנחנו כאן.
כל הכבוד להם - דרך אגב, אז באמת הייתה בעיית כח אדם, כידוע לך חברי הנאור.
אבל כיום תודה לאל - אין בעיה שכל צבאות ערב נגדנו והם כפול מאיתנו במספר ובטכנולוגיה, והיום אין את הצבא הבריטי המושחת שיספק להם את הנשקים ויכין את הלגיון הירדני - שנהיה לאחד הלגיונות המפוארים מאז ומתמיד - לצבא נגד היהודים.

לעולם לא שמענו על בעיית מתנדבים לצנחנים וליחידות המובחרות.
לעולם לא שמענו שבגולני גבעתי נחל וכל השאר יש בעיית לוחמים. בחיים לא.

אני לא מבין על מה בדיוק אתם מדברים - האם תכלו להביא לי ראיות במאמרים וכו' או בהפניה לכל מיני דברים מעשיים שאקרא ןלא סתם דברים באוויר?

"בעיית כח אדם" - אהבתי.
ישן 30-11-2004, 01:02
צלמית המשתמש של חרוב

לינוקס טוב, עד כמה שאני לא מקבל את דעתך -
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "סמל ראשון יקר"

אני מעריך את זה שאתה מגיב עליה בבגרות. ואני לא אומר את זה בציניות. כבר ראינו בפורום מספיק דוגמאות לאנשים בחרו להגיב בארסיות וחוסר בגרות על פני הגיון ובגרות.

ברשותך, אגיב פה על מספר דברים שקראתי.

אתה מבקש דוגמאות והוכחות.
זה קל. תקרא עיתון. -התוכנית (וזאת בדיוק מה שהיא) להסבת צה"ל לצבא קטן ויעיל רק בתהליכי רקימת עור וגידים. התוכנית עצמה במלואה - עוד לא קיימת בכלל. בוא נדבר על ההווה.
-במרץ 2005 תקום לה חטיבת חי"ר חדשה (של החירמ"כ. יש פה אשכול נחמד בנושא). לצורך זה מודבר בהקמת עוד (כנראה) יחידת חי"ר. זה לא נשמע לי כמו צמצום בצבא בלוחמים וזה לא נשמע לי כאילו צה"ל החליט שיש לו מפסיק לוחמים.

הביאו פה אומנם דוגמאות לנשים לוחמות. אתה אמרת שמדובר בבודדות. לא נכנס למספר הלומות בצה"ל היום (שמדובר לא על בודדות. אם כי על מאות). עובדתית, דה פקטו, בשטח, בנות לוחמות. טייס (לא מלחמת העולם השנייה. למה ללכת רחוק? ארה"ב כיום.), צליפה, רופאות מוטסות וכדומה.
נכון, כיום אין עוד הרבה נשים טייסות. חכה. קורס הטיס נפתח לנשים לא מזמן - והוא לא בדיוק באורך של טירונות. ייקח זמן עד שיראו תוצאות.

הדברים שאתה אומר פה - הן לא שונים במהותם ממה שאמרו אלו שהתנגדו לשילוב האפרו-אמריקאים
(ברשותך, כושים. לא מתוך עלבון, חס וחלילה. מתוך מנוחה לאצבעות שלי...) במלחמת העולם השנייה. טענו שיש להם ראייה דפוקה. טענו שהם שונים מבחינה ביולוגית. ובכלל לא היה לזה בזמנו תקדים...
ולמרות זאת הכושים רצו להתנדב. וכך הוקמה טייסת טסקגי. סתם לידע כללי - זאת הטייסת מספר 1 בהיסטוריה של ארה"ב. אני לא אומר שבוא נקים טייסת של נשים - זה מפלה לרעה. אבל אני לא רואה שום סיבה שבעולם שאישה לא תהיה מסוגלת לעשות את מה שגבר עושה.

"כי ככה נברא העולם שלנו, ואין סיכוי לשנות אותו."
זאת טעות גדולה. אם תסתכל על העולם רק עד לפני כ100 שנה תגלה העולם השתנה דרסטית ביחסו לנשים. נשים לא היו מסוגלות לעבוד בעבודות רציניות, לא היו מסוגלות להצביע וכו'. העולם כן השתנה. ולטובה. העולם כן יכול להשתנות. המציאות כן יכולה להשתנות. בייחוד במזרח-התיכון.

ואגב, יצא לי לפגוש בנות לוחמות שנראו מעולה. אפילו הייתי חבר של אחת מהן. והיא מכינה קפה ממש ממש גרוע. היא רצתה קרקל. אני לעומת זאת הייתי בקרבי. ואני מכין קפה דיי טוב. רוצה?
הטענה שלי, היא שבנות מחליטות בעצמן אם ללכת לקרבי או לא. הן מחליטות בעצמן אם לשכב עם בנים או לא. הם מסוגלות לשמור על עצמן. והן לא מאבדות מ"נשיות" שלהן בתהליך. זה הכל עניין של בחירה.

דבר אחרון, אני רואה שיש פה הרבה תגובות נגדך. כ-5 בנים וכ-3 בנות. אני מקווה שאתה לא לוקח את הדבים אישית נגדך אלא נגד הדברים שאתה אומר. אלו שני דברים נפרדים.

ולבנות שפה, שעומדות להתגייס לקרבי (וכמובן, לאלו שכבר שם... בשבילך,saray 4) - בהצלחה מכל הלב!!!

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 30-11-2004 בשעה 01:25. סיבה: השמטה
ישן 30-11-2004, 13:50
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

אדם יקר !
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "טוב, עד כמה שאני לא מקבל את דעתך -"

חרוב אח שלי, לא באתי להתנגח עם אף אחד ולא לריב עם אף אחד...
באתי להציג את דעתי האישית, הבעיה שיש כאן כמה בנות שאני חושב שאני נגדן,
אבל אני בדיוק להיפך - בעדן.
יש לי חבר טנקיסט שהצריח מעך לו ת'פרצוף. יש לו צלקת לאורך כל הפרצוף, וזה בכלל לא נעים.
תאר לך שזה קורה לאיזה יפיפיה, הלך לה החיים. יש לה פנס לאורך כל הפרצוף.
בגלל מה? בגלל שרצתה להיות 'פייטרית' בגיל 18 ולא חשבה על הנשיות שלה.

אמרתי לך.

עורכי דינים?! שיהיו! בהחלט לגיטימי מתקבל ויפה מאד! אני מעודד דברים כאלה!
ראשי ממשלות?! בכיף! אשמח להצביע לאחת מתאימה!
נהגי מוניות?! חופשי! תהיו מה שאתן רוצות להיות.
קרבי? תשאירו לגברים בבקשה. לא בשבילכן. לא מדרכי העולם. לא מדרכו של עולם, מצטער.

אם יש מישהי שבכח רוצה? שתתחיל מסלול עם צנחנים גברים. (שזה מבחינתי הדבר הכי לא הגיוני
שיש לעשות בעולם - לשרת עם גברים בשטח - גועל בהתגלמותו) נראה אותה. אם היא מסיימת לא
חצי מתה כל הכבוד לה.

חוצמיזה - מישהו אמר לי:

"מישהו יודע כמה בנות יש בקורס טיס בקורס חובלים כרגע? -
15 מקסימום, אז על מה הן עושות רעש? 15 מתוך כל הארץ! בכל הקורסים היוקרתיים!..."

נערך לאחרונה ע"י רפיקי בתאריך 30-11-2004 בשעה 13:52.
ישן 30-11-2004, 15:04
צלמית המשתמש של חרוב

לינוקס :) כמו שאמרתי, יש לך תגובות מנוסחות טוב.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "אדם יקר !"

אני מביןן את הנקודת גישה שלך - ואני באמת חושב שחלק מה"מתקפה" שהייתה פה חושבת יותר מדיי שאתה שוביניסט.
אז, דבר ראשון, טוב לראות שהדעה הזאת מתגמדת רק לתחום הצבאי.
דבר שני, קרבי זה סיכונים. אין ספק. אבל כמו שהוא בחר להיות בקרבי - ושלא יגידו לי שלא בוחרים להיות בקרבי. אם הוא לא היה רוצה, הוא היה מוריד פרופיל, משתמט וכו'. הוא בחר קרבי. והוא נפצע בפנים (מצטער באמת לשמוע - הערה קטנה... רק מלשמוע את זה - כואב לי). ואם מישהי בוחרת בקרבי היא מביאה בחשבון גם את הסיכונים האלה. זאת בחירה שלה.

בקשר לאחוז הבנות בקורסיים יוקרתיים בצה"ל. כמה דרוזים יש בקורסים האלה? ואתיופים?
הקורסים האלה נפתחולא מזמן לבנות. וגם אם יש 15 כרגע (מספר שנשמע בגבולות ההגיון הסביר) -
צריך לזכור שזה לא מתוך כמה מאות אם כי מתוך כמה עשרות. ואז, זה כבר משמעותי. והמסרים רק עולים...

מה לא היה לנו באשכול הזה? אהבה ואכזבה (עם ההצעה לדייט... מצטער, אחי... ולך, אני מקווה שחבר שלך מעריך את מה שיש לו ביד...), תמיכה נשית (נשים בנשים, גברים בנשים), מתקפה אנטי שובינסטית... זה לא אשכול! זאת טרנובלה!!! פורום "לקראת גיוס" - לא רק צבא!
ישן 03-12-2004, 14:23
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
אוח, אני באמת אבל באמת לא אוהבת את הדיונים האלה..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "אדם יקר !"

אבל פשוט הייתי חייבת להגיד כי הרתיח אותי מה שאמרת.
לגבי חבר שלך...אני חושבת שאתה צריך להתנצל בפניו...כי כרגע הפכת אותו לנחות מבנות, ואני מצטערת אם אני רק הבנתי את זה ככה ולא לזה התכוונת אבל זה בעצם מה שאמרת, שזה מה שקרה לו, אז לתאר לעצמו מצב שבו זה קורה לבת, למה היא יותר טובה?..והחיים שלו לא נהרסו?..הם נהרסו..בדיוק כמו שהחיים שלה יכלו לההרס אם זה היה קורה לאיזשהי בת.
אז מה ההבדל כאן?
אני יגיד לך...
פוליטיקלי קורקט...קשה לאנשים לראות בנות פצועות, בארונות.
זה הוכח.
העולם מיטיב <אח האירוניה שבכך, כמה שזה עצוב> לקבל גברים בארונות, מאשר נשים..
כמובן מיטיב עד כמה שניתן תחת הנסיבות.
זו עובדה מוכחת, למה קשה לך לחשוב על בת שנפגעה במחלחמה ולא על גבר?

אגב לגבי קורס טייס, הלכתי ביולי להשבעה של קורס 154...
ראיתי במו עיניי, וחבל באמת חבל שלא צילמתי את זה, אני אחפש אולי אפשר לראות באחת מהתמונות, -גף שלם - של בנות.
לא ספרתי כמה היו שם בדיוק...אבל אני משערת שבסביבות ה-50.
אז נכון אחוז הבנות שמסיימות הוא מיזערי לעומת הבנים, אבל, גם אחוז גייסות לקורס הוא מיזערי יחסית לאחוז הבנים.
הרשה לי להאיר את עינייך גם שבנים שנתוניהם האישיים והראשוניים מתאימים לקורס טייס מקבלים זימון אוטומטית לביתם, לעומת זאת -מ-ע-ט- מ-א-ו-ד בנות מקבלות זימון, ובין הבנות שלא מקבלות יש המון בנות שמתאימות והנתונים שלהן מתאימים.
אני אישית בצו הראשון שלי ישר התחלית לשאול אנשים שם איך אני מבררת מידע בנוגע לקורס טייס, עוד לפני שנקבעו לי הנתונים האישיים.
כל מי ששאלתי שם אמר לי שאחרי שהנתונים שלי יקבעו שאני אתחיל פשוט לנדנד למדור הפסיכוטכני בפקסים ולמדור צוות אוויר. שאלתי למה אני פשוט לא יכולה לקבל זימון כמו הבנים ואתה יודע מה ענו לי?
"את בת, זה לא הולך ככה."
בפרוש.
וזה ציטוט..
אז כן, את הזימון שלי קיבלתי, אפילו קיבלתי אוטומטית בלי קשר לשאלות שלי בצו ראשון, אבל אתה יודע גם למה קיבלתי אוטומטית?..כי הנתונים שלי היו בין ההכי גבוהים שיש, לפחות הנתונים הראשוניים.
כלומר אם הקבא הנדרש לטייס הוא 54 ומעלה, אז אני אישית מכירה 5 בנות שיש להן קבא 55 ולא קיבלו זימון, לעומתן אני קיבלתי קבא יותר גבוה, וגם את הזימון, ואם תטען שמא הדפר שלהם לא היה מספיק גבוה אז כל שאר הנתונים האישיים שלהן זהים לחלוטין לשלי!

תשקול מילים(:

תמי
ישן 30-11-2004, 14:53

אם כבר נפלתה על בעית כוח אדם............
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "סמל ראשון יקר"

ברור לי שבטור מלש"ב וכמי שלא חיי במערכת ומכיר אותה לא ברור לך על מה בדיוק המהומה ואיך זה שאין
כוח אדם אבל אם היתה קורה בעיון בדיוק אחרי המשפט הזה היתה דוגמא שתמחיש
1)צה"ל מעונין להוציא אבטחת מתקנים לגופים אזרחים פרטים בגלל שאין לו מספיק חילים לאבטח אותם.

2)צה"ל מפעיל תוכנית שבה הוא גיס אזרחים על תקן אזרחים עובדי צה"ל כדי לשמור על ישובים בשטחים
למה ?,כי אין מספיק אנשים לשמור עלהם.

3)צה"ל משקיע תקציב של מספר מילונים בריכישה של מאמני ירי מומחשבים שינעו בין הכוחות בשטח
לאמן אותם למה?,כי זה אימון משובח שחיוני לכל חייל ,לא,כי זה זול בהרבה יותר מאימון באש חייה ,לא
פשוט כי צה"ל מתוך עד גבול היכולת ואין לו אפשרות להוציא את החילים מהקו ליום יומים על מנת לערוך
אימון ירי.

4)בוודאי שמעתה בעבר שחיילים שומרים בעמדות בין12 ל16 שעות ביום ,אתה יודע כמה אמורים לשמור ?
שמונה שעות וכל חריגה מחיבת אישור סגן אלוף .
אז מה הסגני אלופים נהנים מזה שחילים שלהם ישמרו כפול?
לא ,פשוט אין להם את מי לשלוח להחליף ,אין להם מספיק חיילים.

5)תוכנית הנתקות -אפילו חסידה לא מאמינים שהיא תביא לשינוי משמעותי אוו לירידה בכמות הפיגועים
ובכל זאת למה הולכים לזה?
במטרה לשחרר את הכוחות שהיום עושקים בשמירה על הישובים בגוש קטיף וצפון הרצועה
לשמירת גדר ההפרדה כי פשוט אין לצה"ל מאפה לקחת כוחות למשימה הזאת

6)דוגמת מיקרו-המחלקה שלי היתה בתקופת הסדיר שלי 13 אנשים היום יש שם 7 אנשים והמשימות
הוכפלו אם לא שולשו,מה הסיבה לירידת הסד"כ ?,מחסור בכוח אדם.

אני יכול להמשיך ולפרט לך דוגמאות מפה עד הודעה חדשה אבל אני מנייח שזה מיצג את המגמה
ולענין תוכניות כאלה ואחרות/למה יש מחסור בכוח אדם וכ"ו אני יכול להסביר לך אבל אני חושש
שתרדם הרבה לפי שתספיק לקרוא (בטח לא להבין) את כל מה שאני יכתוב ,מה גם שזה חורג מנושא
האשכול.
אתה כמובן יכול לטעון שצה"ל לא מארגן הרבה פעמים נכון את כוח האדם ,ושיש כאלו שיכלו לעשות יותר
ולא עושים והכל טוב ויפה ונכון אבל בהינתן הנתונים הללו הבנות הלוחמות הן תוספת מאד נחוצה
ומבורכת לכוח.

לגבי הסיכון שיש על מדינת ישראל מצד השכנות אני שוב מניח שאתה מדבר מחוסר ידיעה של הנושא
למעשה הסיכון על מדינת ישראל אכן השתנה אבל הוא לא קטן בכלל ,וגם בנושא הזה אני לא מוצא
סיבה להרחיב פה (שוב כדי לא לכתוב מגילות שחורגות מנושא האשכול).

מה שמוזר לי הוא שנפלתה על הסעיף הזה ולא על האחרים מה שמוכיח בצורה טובה שמה שאתה כותב
לא נובע מאיזה יסוד מדעי אוו הכירות של הנושא מנקודת מבט כזאת אוו אחרת אלה מדעות קדומות
ושוביניזם(שזה בעל דעות קדומות על נשים אם לא ידעתה ) טהור.
ישן 29-11-2004, 11:32
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

אני באמת לא חושב שמישהו שמע על דבר כזה כמו "גדוד של גולנצ'יקיות". ואתה יודע למה? כי נשים קרביות משרתות וצריכות לשרת ביחד עם גברים. אין שום צורך להפריד גדודי חי"ר של גברים ונשים, כי בעצם שתיהם עושים את אותה עבודה ובאותה רמה.

הטענה המרכזית שנראה שאתה מתבסס עליה (חוץ מהקטע של "זה מגעיל" ו"זה לא נעים", שעם כל הכבוד לך: לא מוצא חן בעיניך? אל תשתתף!) היא הקטע שבנות פיסית לא מסוגלות לעמוד בדרישות מלוחם בצה"ל. וזה, תסלח לי על הביטוי, טיפשות גרידא. למה נראה לך שבנות לא מסוגלות להתמודד עם מסלול הלוחם? רק בגלל שהבנות בבית ספר צורחות כשנשברת להן ציפורן, אתה מחליט שאתה יכול להסיק מסקנות לגבי יכולתן הגופנית של כלל הנשים בישראל? אז אני אגיד לך שבת - עם קצת רצון - יכולה להתאמן ולהגיע להישגים שאינם פחותים מאלה של בן. ואם יש לך מחקר מדעי כלשהו שסותר אז זה - אני אשמח לשמוע.
ומה, נראה לך שאף בן בצנחנים לא מסיים מסע כומתה עם שברי מאמץ?

ורק בשביל להרגיע אותך, להיכנס לכושר שנדרש מלוחם לא מחייב להיות מנופח ומלא שרירים כמו מרים משקולות מקצועי. למה, כל החיילים הקרביים שראית נראו כמו שוורצנגר? דווקא הרבה מהם נראים אפילו קצת כמו גופות. רק מה - יש להם סיבולת חייתית. לוחם לא חייב להיות יכול להרים 100 ק"ג עם האצבע הקטנה, ככה שבשביל להיות לוחמת בת לא חייבת לוותר על המראה הנשי שלה.

הדעות שאתה מביע פה לא מבוססות בכלום. אם היית תומך את הדעות האלה בקצת סיבות לגיטימיות, אולי זה היה נשמע אחרת - כמו שזה, אתה נשמע כמו שוביניסט פשוט.

וחוץ מזה, למה גבר שלא רוצה לקרבי צריך להיתקע בגולני בגלל שאתה לא נותן לאישה שכן רוצה קרבי לעשות את התפקיד הזה? סה"כ, מישהי עם מוטיבציה ורצון לשרת כנראה תעשה עבודה הרבה יותר טובה ממישהו בלי.
ישן 02-12-2004, 11:28

טוב ,מזמן רציתי להגיב פשוט לא מצאתי את הזמן
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "אני באמת לא חושב שמישהו שמע..."

(כי זה הולך להיות ארוך)
נתחיל מזה שאף אחד לא שמע על גדוד של גולנציקיות מסיבה הרבה יותר בסיסית ,פשוט כי לא קיים כזה דבר כי אין נשים החי"ר.
ולמה אין נשים בחי"ר?
אי שם בסוף שנות ה90 של המאה הקודמת הוגשו ע"י נשים מספר בגצי"ם נגד צה"ל בגין אפליה וכ"ו
ישבה בצה"ל ועדה שחשבה מה לעשות וראתה שאין בררה אלה לשלב נשים בתפקידי לחימה גם
בגלל ענין הבגצים וגם בגלל החוסר בכוח אדם.
ואז יצאה הרמטכ"ל דאז רב אלוף שאול מופז בהכרזה "שהמין לא ישמש עוד שיקול בשיבוץ חילים בצה"ל"
מה שמעשה פתח את כל תפקידי צה"ל לכולם (גם פקידות לחילים זכרים ולחימת חי"ר ללוחמות).
ואכן מספר בנות החלו במסלול שרות של לוחמות אך הפתעה ,אף אחת לא הצליחה לסיים את המסלול.
ורובן לא פרשו אלה הופרשו בגלל בעיות בריאותיות אוו חוסר התאמה .
מיד הוקמה בצה"ל ועודה שישבה ובחנה את הענים והגיעה למספר מסכנות מענינות
(שאני ציפיתי שרפיקי יעלה פה את המחקר הזה אבל.....)
1) הבנות בניגוד לבנים (שרובם הגדול ביקש להיות משובץ לחי"ר )והתאמן שנה ויותר לפני הגיוס הגיעו
ללא כל הכנה מוקדמת ובכושר גופני ראשוני ירוד ביחס לזה של הבנים.
2)מסת השריר של הבנות (כמו גם המשקל הכללי )בממוצע נמוך משמעותית מזה של הבנים מה
שמקשה עלהן לשאת בעומסים ובמאמצים הנדרשים מלוחם חי"ר.
לאחר פרסום המכנות החליט צה"ל להקפיא חלק מתפקידי הלחימה היותר פיזי לבנות עד אשר ימצא פיתרון לבעיות שעלו במחקר ,וזה המצב עד היום.
אולם הבעיה הראשונה פותרת את עצמה בגלל שהיום הבנות כן ידועות לקרת מה הן הולכות וכן מתאמנות לקרת הגיוס במקביל לבנים.
הבעיה השניה היא בעיה שאין לה פיתרון כי מה לעשות נשים וגברים נבראו שונים ומשקל ממוצע של בחורה בת 18 -19 נמוך באיזה 10 קילו מזה של בן ממוצע.
(אני מדגיש את הממוצע כי ברור שיש יוצאים מהכלל יש בנות גדולות וחזקות בדיוק כמו שיש בנים קטנים
וחלושים).
מה שמפיעה על היכולת של הבחורה להרים ולסחוב משאות ופקלים שונים.
אז נשקלה אפשרות לעשות ראוגניזציה של הציוד ולהקל את הפקלים אבל אז זה יפגע ביכולת הלחימה של אותו לוחם/ת (פחות מחסניות פחות מיים פקלים קלים יותר.....) וזה לא בא בחשבון.
ופה דווקא צודק רפיקי (אם כי בטעות ולא מתוך ידיעה ) אכן בחורה בנויה שונה מגבר ושום מוטבציה שבעולם לא תגרום לבחורה(וגם לא לבחור) במשקל 65 קילו להרים נאמר פגז של 45 קילו ולרוץ איתו כאשר היא עם אפוד מגן קסדה ונשק עליה (סתם דוגמה מתותחנים ,יש כאלו בכל תחום).
מצד שני יש לא מעט תפקידים בתחומים אחרים בלחימה שבחורה כן יכולה לבצע
כמו שאני גם לא פוסל אפשרות שאם כן נמצאות בחורות שכן מסוגלות לבצע תפקיד כזה אוו אחר
במידה מספקת להקמת מסגרת נפרדת (למה מסגרת נפרדת אני ינמק בהמשך) כן להקים מסגרת כזאת
של בנות .
כמו שאמריתי באחת ההודעות הקודמות ,לבחור את הבן אדם המתאים לתפקיד ללא תלות במין דת אוו גזע.

למה מסגרות נפרדות?
מכמה סיבות
1)כמו שכבר נאמר פה, יש אנשים שמסגרות משותפות פוגעות באמונתם ובדרך חיהם ,המטרה פה היא
לא לדחוק אף אחד למקומות שבהם הוא נקרא בין הרצון והחובה שלו לשרת לבין האמונה שלו ודרכי
חייו ,לכן במקרא זה הפרדה של המסגרות לא גורם שום נזק
(במקום 2 גדודים מעורבים ,גדוד בנים וגדוד בנות למשל לא יפגע בסד"כ אוו בכשירות מבצעית)
מצד שני כולם יכלו לחיות עם זה בשלום.
2)מסגרת משולבת עובדת טוב בתאים "תרבותים" ,כלומר הכוח פועל מבסיס קבועה שיש בו מקלחות ושרותים מופרדים (פיזית אוו על בסיס זמן) מגורים מופרדים ,נפגשים ברחבת המוצב עולים על רכב
יוצאים לפטרול/עולים לעמדות אחרי X שעות חוזרים וכל אחד הולך למתקנים שלו .
אבל המצב בצבא הוא לא תמיד כזה לפעמים אתה נאלץ לתפקד במצב לא תרבותי כמו שאתה שוהה בשטח בתרגילים/פעילות מבצעית שיכולה להמשך ימים ואף שבועות .
ואז אתה נאלץ להחליף בגדים/לעשות צרכים/להתרחץ בשטח ברור שמצב כזה לא ממש מאפשר שילוב
של שני המינים ליחידה אחת .
תקראו לי מיושן אבל לא ממש בה לי להתפשט ולהתקלח מג'ריקן אוו להחליף תחתונים אוו לצאת רגע לשיח הקרוב אם בחורה לידי ,מה גם שלבחורות יש ענין המחזור וכ"ו שלא ממש נראה לי שמישהיא
רוצה לטפל בזה עם עוד 10 בנים לידה.
ואת זה אני אומר לא מתוך רעיונות כאלו ואחרים אלה מתוך ניסיון מר שהיה לי בתחום הזה בצבא:
באחד התרגילים שבו השתתפתי סופחו ליחידה שלנו שתי חובשות הכל היה טוב ויפה עד
שהינו צריכים להתקלח ואז נבחר נהג תורן שיקח אותן "לסיבוב" במצפה רמון כדי שנוכל לטפל בענינים
כדי להתפנות גם אנחנו וגם הן הינו צריכים ללכת כמה מאות מטר טובים מהמחנה כדי לשמור על נימוס בסיסי, שזה טוב ויפה ביום אבל בלילה כל יציאה כזאת נהיה מבצע צבאי בפני עצמו (תאומים כדי שהשומרים ידעות שאנחנו בשטח ולא ירו עלנו בחזור ,פנסים כדי שנראה לאן אנחנו הולכים כדי שלא
ניפול לבורות וכ"ו ,ליטסטיק כדי שיראו מהמחנה איפה אנחנו ,ליטסטיקים במחנה שנדע לאן לחזור
ולא נלך לאיבוד בשטח,ליווי של עוד חייל/ת בהתאמה שאים קורא משהוא בדרך ............)
וכל זה בתרגיל רגוע בנגב !
בתנאים של פעילות מבצעית זה פשוט בלתי אפשרי בכלל!

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 02-12-2004 בשעה 11:31.
ישן 03-12-2004, 14:18
צלמית המשתמש של חרוב

טוב, זאת אכן הייתה הודעה ארוכה...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "טוב ,מזמן רציתי להגיב פשוט לא מצאתי את הזמן"

אבל, גם חצי עובדתית. נכונה, אך לא כל העובדות היו פה. אכן, היו בג"צים. ואכן, חשבו על הקמת גדוד חי"ר לבנות. ובסוף הלכו על זה בקטנה. על פלוגה מעורבת. קרקל.

בסופו של דבר הגיעו למסקנה שהניסוי הצליח (והן טירוניות 5 לכל דבר ועניין). עכשיו זאת כבר לא פלוגת קרקל אם כי גדוד קרקל. יש כבר אפילו לוחמות במילואים!

הדבר הזה יצר פתח לעוד עירובים. סחלב. תותחנים. נ"מ. וכו'...

"לאחר פרסום המכנות החליט צה"ל להקפיא חלק מתפקידי הלחימה היותר פיזי לבנות עד אשר ימצא פיתרון לבעיות שעלו במחקר ,וזה המצב עד היום." - זה לא המצב היום. אם תשווה את המצב הקרבי של בנות היום לעומת בשנות ה90 תראה עלייה גדולה.

"הבעיה השניה היא בעיה שאין לה פיתרון כי מה לעשות נשים וגברים נבראו שונים ומשקל ממוצע של בחורה בת 18 -19 נמוך באיזה 10 קילו מזה של בן ממוצע" -

אני, אישית, ראיתי כמה בנות שהפחידו את המא"גיסט שלי עם הכתפיים הרחבות שלהן. והן דווקא היו דיי יפות. אבל, איזה כתפיים! ועוד משהו. משקל גם יכול לנבוע משומן גוף ולאו דווקא מכוח פיזי. אני רזה ואני עדיין מרים יותר משקל מאשר חבריי. למה? יש להם יותר מסת שומן - אבל לי יש יותר מסת שריר. כוח. אז משקל - זה לא מדד מדוייק.

ו"פה דווקא צודק רפיקי (אם כי בטעות ולא מתוך ידיעה ) אכן בחורה בנויה שונה מגבר ושום מוטבציה שבעולם לא תגרום לבחורה(וגם לא לבחור) במשקל 65 קילו להרים נאמר פגז של 45 קילו ולרוץ איתו כאשר היא עם אפוד מגן קסדה ונשק עליה (סתם דוגמה מתותחנים ,יש כאלו בכל תחום)." - מוזר, ידיד שלי במשקל הזה עושה את כל יום בתור קצין בתותחנים...

בקשר לסיבות להקמת גדודים נפרדים:
1."כמו שכבר נאמר פה, יש אנשים שמסגרות משותפות פוגעות באמונתם ובדרך חיהם ,המטרה פה היא
לא לדחוק אף אחד למקומות שבהם הוא נקרא בין הרצון והחובה שלו לשרת לבין האמונה שלו ודרכי
חייו ,לכן במקרא זה הפרדה של המסגרות לא גורם שום נזק
(במקום 2 גדודים מעורבים ,גדוד בנים וגדוד בנות למשל לא יפגע בסד"כ אוו בכשירות מבצעית)
מצד שני כולם יכלו לחיות עם זה בשלום." - זה לא יפגע בסד"ח. זה כן יפגע בכשירות. מבחינה מנטלית, לגדוד הזה יהיו קשיים עצומים כדי הוא יצטרך להוכיח עצמו יותר מכולם (כי הוא ייצג רק את הבנות).
ופה, הוא ייפול. לא בגלל שהן בנות. לגדוד צעיר של בנים - קשה להוכיח עצמו. והוא לא מתקבל יפה בדר"כ בעיניי שאר החי"רניקים. אז אתה מנסה לדמיין גדוד של בנות מתקבל יפה?
ודבר שני, דווקא מעשה זה יוצר הפרדה בין המינים - לא שיוויון בין המינים.

2)"מסגרת משולבת עובדת טוב בתאים "תרבותים" ,כלומר הכוח פועל מבסיס קבועה שיש בו מקלחות ושרותים מופרדים (פיזית אוו על בסיס זמן) מגורים מופרדים ,נפגשים ברחבת המוצב עולים על רכב
יוצאים לפטרול/עולים לעמדות אחרי X שעות חוזרים וכל אחד הולך למתקנים שלו .
אבל המצב בצבא הוא לא תמיד כזה לפעמים אתה נאלץ לתפקד במצב לא תרבותי כמו שאתה שוהה בשטח בתרגילים/פעילות מבצעית שיכולה להמשך ימים ואף שבועות .
ואז אתה נאלץ להחליף בגדים/לעשות צרכים/להתרחץ בשטח ברור שמצב כזה לא ממש מאפשר שילוב
של שני המינים ליחידה אחת "

שנית, חכמים מאיתנו - כבר הכריעו והגיעו למסקנה שכן אפשר לעשות דברים כאלה ביחידה מעורבת. גם המקלחות, גם הצרכים, גם המחזור, גם החלפת הבגדים. זה קורה במציאות. קרקל הייתה ניסיונית בשביל לבדוק את זה. עובדה שהיא לא פורקה - אלא שודרגה ופתחה דרך לעוד מקומות.

לסיכום, כן, אף אחד לא שמע על גדוד גולנצ'קיות כי אין כזה גדוד - אבל, לפי הקצב הזה, מי יודע?
ישן 29-11-2004, 13:29
  saray 4 saray 4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.03
שלח הודעה דרך ICQ אל saray 4
שובניסט במלוא מובן המילה...

אז ככה רפיקי...
ראיתי שהגיבו 2 בנות אז אני אהייה השלישית.

קודם כל לשתי הבנות שהגיבו אני מאחלת הרבה בהצלחה בתפקידים שלכן ותוכיחו ל"רפיקי" שבנות כן יכולות להיות בתפקידים קרביים, ואז אולי תשתיקו אותו ולא נצטרך להגיב פה...
אוקיי אז אני עברתי מיונים למכ"יות בנים(20 בפברואר) ככל הנראה קרבי כי זימנו אותי למבחנים קצת יותר קשים ממה שעשיתי ביחד עם שאר הבנות שזומנו.
אני לא מעשנת וכן אני בת שיכולה לתת הכל בתפקיד שמייעדים אותי אליו.
אני מבחינתי מתכוונת לתת הכל בקורס הזה כי החלום שלי תמיד היה לעשות משהו שיעזור במידה רבה יותר מסתם פקידה שמכינה קפה...
ולגביך רפיקי הייתי מצפה לקצת יותר פרגון לבנות שכן משקיעות וכן מתאמצות להגיע לתפקידים חשובים בצבא ולאו דווקא לשאלות למה הן שם ולמה לא מעיפים אותם כי זה לא המקום שלהם.אני בטוחה שאם מישהו היה חושבככה באמת אז מזמן לא היו בנות בתפקידים קרביים.
אבל אולי כל הדעה הזאת באה מתסכול של עצמך, אין לי מושג מה אתה עושה בצבא וגם אם תגיד לי מה אתה עושה אני לא אוכל להאמין.

אני ממש לא הצלחתי להבין את דעתך כי ממש ללא שום בסיס...אתם הבנים (לא כולם כמובן) חושבים שאתם יותר חזקים ויותר מוכשרים מבנות אבל תאכלס אף פעם לא נתתם לנו ניסיון וראיתם מה אנחנו באמת מסוגלות לעשות. אבל ברגע שבנות כן מגיעות לדרגים הגבוהים בצה"ל אז מתחילות השאלות למה הן שם במקום לעודד אותן ובכך לעודד עוד בנות צעירות שמסוגלות להגיע לתפקידים הנ"ל.

והצעה קטנה, לך לכל בסיס מג"ב בישראל ותראה שם לא מעט בנות לוחמות ביחידות מובחרות של המג"ב ואני אומרת לך את זה מניסיון כי אא שלי הוא מפקד יחידה וכששמעתי כמה בנות יש לו ביחידה הייתי ממש שמחה כי ידעתי לשמחתי שלא כולם חושבים כמוך...

שוב, המון בהצלחה לבנות שבאמת הולכות לשחק אותה להיות לוחמות או כל תפקיד שהוא קרבי.
רפיקי, אני לא יודעת מה איתך אבל אני רואה פה לפחות חמישה בנים שמגיבים נגדך, והם בנים!!! אז כך את זה לתשומת ...

המשך שבוע נעים
שרי.
ישן 30-11-2004, 19:15
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

אולי זה מצביע על איזו שהיא דיסלקציה חבויה אצלי, אבל תהרוג אותי אני לא מצליח להבין מה הסיבות שאתה מביא לטיעונים שלך. אולי, אם לא אכפת לך, תוכל להכין רשימה מסודרת שמפרטת בקצרה את כל הסיבות שאתה מביא לכך שלא צריך לגייס בנות לקרבי, לטובת אלו מאיתנו שהינם בעלי קשיי למידה?

בשביל ההדגמא, אני אכין אחת משלי שתפרט למה אני חושב שדווקא כדאי לגייס בנות לקרבי:
  • עקב המצב הבטחוני כרגע קיים מחסור חמור בכוח אדם. בנות שיגוייסו לקרבי יכולות להקל על המחסור הזה.
  • למרות שבנות רבות באמת רואות את עצמן כ"נשיות מדי" לדברים כאלה - ולכן הן לא מסוגלות לא פיסית ולא נפשית לשרת בתפקיד קרבי - ישנו מספר לא מבוטל של בנות שלא רואות את עצמן ככאלה רגישות ובהחלט מסוגלות לעמוד בדרישות הפיסיות והנפשיות של תפקיד קרבי.
  • למרות שכן יש הבדלים פיסיולוגיים בין גברים לנשים, הבדלים אלו לא מונעים מנשים לשרת בתפקיד קרבי. יתרה מזאת, למרות שהבדלים אלו נכונים לגבי מרבית האוכלוסיה, באופן טבעי יש נשים שמבחינת היכולת הפיסית שלהן מתאימות לקרבי יותר מגברים רבים.
  • איזו סיבה יש שלא לתת לאישה הזדמנות להוכיח שהיא יכולה לעמוד באותן דרישות כמו גבר? אם באמת נשים פשוט פיסיולוגית לא מסוגלות לעמוד בדרישות של תפקיד קרבי (אותן דרישות כמו מגבר), אז אין שום סיבה לחסום בפניהן את הכניסה ליחידות קרביות - שכן באופן טבעי הן לא יוכלו לעמוד בדרישות ויפלו מהתפקיד.
  • שירות בתפקיד קרבי לא דורש מאישה לוותר על ה"נשיות" שלה. אישה יכולה להיות הכי עדינה ורגישה באזרחי, ועדיין להיות חיילת מצויינת בצבא - בדיוק כמו שגבר לא חייב להיות רמבו באזרחי כדי להיות חייל קרבי טוב.
אני אודה לך מאוד אם תואיל בטובך לעשות רשימה בסגנון הזה, כי בעצם למרות שהתגובות שלך ארוכות ומנוסחות לעילה, אני מתקשה להוציא מהן את הסיבות האמיתיות שלך לדברים שאתה אומר (חוץ מהעובדה שבעיניך נשים בקרבי זה "מגעיל", שזה לא בדיוק רלוונטי לדיון).
ישן 01-12-2004, 09:32
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "גבר..."

וואלה. צודק, מה אני אגיד לך? טעות שלי.

טוב, אז בוא נראה:

ציטוט:
טוב, אז כמו שכבר אמרו פה לא פעם אחת - זה פשוט לא נכון. הרבה בנות מסוגלות לעמוד בדרישות מלוחם. כמו שאמרתי - אם יש לך מקורות שתומכים בנקודה זו, אני אשמח לשמוע אותם.

ציטוט:
אותו דבר אפשר להגיד בקשר לשחורים בצבא האמריקני (עד מלחה"ע ה-2 הוא תמיד הסתדר מצויין בלעדיהם בצבא). העובדה שאפשר להסתדר בלי היא לא נימוק טוב מספיק כדי למנוע מבת שמתאימה לתפקיד ומעוניינת בו מלשרת בתפקיד קרבי.
מה גם שכמו שכבר נאמר פה, לצה"ל אכן יש כרגע מחסור בכוח אדם.

ציטוט:

נכון, זה ידרוש קצת הסתגלות, אבל עובדה שבכל תחומי החיים הצליחו נשים להשתלב באותה מסגרת עם גברים, למרות שגם שם אמרו לפני זה בדיוק אותו דבר. חייל טוב צריך לדעת להתרכז במשימה בזמן שהוא בשטח, ולא בחזה של איזו בחורה. אם הוא לא יכול לעשות את זה, אולי הבעיה היא לא בכך שנמצאת שם בחורה...

ציטוט:

אותו דבר אפשר להגיד על גבר. למה, אתה חושב שנשים מוצאות גברים עם פנסים וסימנים כחולים מאוד מושכים? כל אדם שרוצה "לשמור על עצמו" ייטב לו אם יתרחק היטב מקרבי.

ציטוט:

ככל שאני יודע, בצבא היום בן יכול לעסוק בכל תפקיד שפתוח בפני בת. למה, בנים לא יודעים להכין קפה או לענות לטלפונים? בנים יכולים להיות פקידות לא פחות רעות מהבנות.

ציטוט:

זה פשוט גם מזכיר לי ערבים וסובייטים כשאני רואה בת לוחמת זה מגעיל אותי בדיוק כמו בת שמעשנת או דברים כאלה...
מתי באמת בפעם האחרונה ראית אישה לוחמת בצבא ערבי?
ומה בדיוק יש לך נגד הסובייטים?
וכמובן, העובדה שזה מגעיל אותך זו דעתך האישית ויש לך זכות מלאה לחשוב כך, בדיוק כמו שיש לך זכות להיגעל מנשים שמנות או רזות. אתה הרי לא תציע לאסור לבת לעשות דיאטה בגלל שבנות רזות לא מושכות אותך, נכון?

ציטוט:

לא נעים למי? אם לגבר שמתחתן איתה אין בעיה עם זה, למה שלך תהיה?
ישן 01-12-2004, 10:36
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "וואלה. צודק, מה אני אגיד לך?..."

למה להביא כל הזמן דוגמאות של כושים חחחחח....

בנים ובנות יוצר באמת חוסר רצינות מוחלט מוחלט. אתה יודע מה הולך בקרקל וסחלב?!
פעם שמעת על המושג "בית זונות"?! כי זה בדיוק מה שהולך שם.

חבר'ה תתעוררו ותבינו, שאם אתם רוצים שהצבא שלנו כולו יראה כמו "בית זונות" אחד גדול
ולא כמו שצבא אמור להיראות, אז תמשיכו לעודד כניסת בנות לקרבי ולתפקידים שדורשים
שהות עם בנים. כי בחורים בני 19 ו-20 שההורמונים שלהם משתוללים, לא יכולים להתרכז בצבא אלא בכוסית שיושבת לידם בנגמש או שמתקלחת לידם במקלחת. תגידו - זה לא מזעזע אותכם?!
אני לא צריך לספר לכם איזה סיפורים יוצאים מהיחידות האלה...
זה א'. ואני חושב שזה אמור להיות סיבה מאד מאד משמעותית וקובעת.

פעם ראיתי סרט תדמית בטלוויזיה על איזה צבא של ערביות נקבות, זה היה מגעיל...
הם עשו שם מופע ראווה של הצגת לוחמה וכל מיני דברים עם נשקים, זה היה אפל במיוחד...
הנשים שם אכלו ראשים של נחשים וכל מיני דברים מגעילים. הם גם הצהירו:
"אנחנו נחסל את ישראל ואת האויב הציוני" - משהו כזה. בתור ילד אולי זה גרם לי טראומות...
אולי בגלל זה אני חושב ככה לכו תדעו...
בגלל זה זה מזכיר לי ערבים...

כמובן שאני לא רוצה להיכנס לעניין של הדת, שגורם הרבה מאד מאד בעיות גם לחילונים.
אני לא רוצה לדבר על מה זה עושה לדתיים... הרבנים שלהם לא רוצים לשלוח יותר תלמידים לצבא,
בגלל העניין הזה - ידעתם?! איזה פולמוס יש עכשיו בציבור הדתי האם להמשיך ולשלוח תלמידים
ליחידות קרביות או לא?! מה עדיף לנו?! צבא עם בנות או צבא עם דתיים?!
מי תורם יותר? דתיים או "אישה שרוצה להוכיח שהיא גם יכולה כמו כל בן"?!
זה הרי מטורף, ותודו בזה שזה מטורף...

רפי.

ישן 01-12-2004, 16:10
צלמית המשתמש של חרוב

רפיקי, הגזמת.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "למה להביא כל הזמן דוגמאות של..."

"פעם שמעת על המושג "בית זונות"?! כי זה בדיוק מה שהולך שם"

אוליי זה באמת בגלל שאתה עדיין מלש"ב (שאם לצטט את סיינפלד: "לא שיש בזה משהו רע")
- אבל למען האמת, אפשר לראות את זה גם באזרחות. כל מקום מעורב, שיש בו גם בנים וגם בנות - הוא מקום בעל מתח מיני. ועכשיו, סקופ: אין בצה"ל שום מקום ואני חוזר שום מקום שאין בו בנים ובנות. כלומר, שהוא חד-מיני. רק בנים או רק בנות. כי לכל מערך לוחם יש מערך תומך.

בשייטת 13, לדוגמא, יש מונח: לז"לית. לחוצת זיין לוחם. הכוונה לכל הבנות הג'ובניקיות ששוכבות עם לוחמים רק בגלל שהן לוחמי שייטת 13 (יש לי ידידה שאמרה שזה ככה כי הם בשייטת, אבל אם הם היו במדים ירוקים וכומתת חי"ר - היא לא הייתה מסתכלת עליהם בכלל...). לפעמים ב3 בלילה, אפשר לראות אותן יוצאות מהמגורי לוחמים כשהן עדיין מתלבשות תוך כדי הליכה...

מה שאני מנסה לומר פה, שצה"ל הוא לא בית זונות - אבל בכל מקום שיש בנים ובנות יש מתח מיני - ומתח מיני מוביל למעשים מיניים. אבל, זה לא פגע, פוגע ויפגע - בכשירות של לוחמי השייטת. זה גם לא פוגע בכשירות של לוחמי חי"ר (יש פ"פ- פקידה פלוגתית, מש"קית ת"ש, מש"קית חינוך וכו'). זה לא פוגע בכשירות בקרקל.

לסיכום, אם זה לא פוגע, ובחי"ר ובשייטת - בוודאות זה לא פוגע ובקרקל אחי ששאלתי ידידה שלי שהייתה מ"כית וסמב"צית בקרקל - זה לא פוגע, אז מה זה משנה?!?!
ישן 01-12-2004, 17:27
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "למה להביא כל הזמן דוגמאות של..."

רגע, אז מה עם כל הבנות הלא-לוחמות שנמצאות בבסיס עם החיילים? מה ההבדל בין מש"קית ת"ש שמשרתת בבסיס גולני ללוחמת שמשרתת שם?
או שאתה חוזה שהבעיות יהיו בשטח? כאילו, באמת נראה לך שבזמן שהיחידה שוכבת באיזה שיח בשטחים, כולם עם פנים צבועות, מכוסים בוץ ולכלוך, קופאים מקור ומרוכזים בכל דבר שזז כי הם מפחדים שאיזה מחבל שהם בכלל לא ראו יכניס בהם צרור, איזו לוחמת שמחרבנת לתוך שק תדליק פתאום את החיילים?
אני במקומך הייתי דואג יותר שכל הפקידות האלה שיושבות בבסיס לוחמים יעשו שם בית זונות כי הן נדלקות על הקטע של הקרביים. דווקא בת לוחמת תהיה פחות בעיה כי היא תהיה יותר עצמאית ופחות קלה להרשמה, מה גם שאם היא עברה בדיוק אותו מסלול כמו הבנים אין לה מה להידלק עליהם כי הם לוחמים. חוץ מזה, בנים ובנות לוחמים שיצאו ביחד לשטח מן הסתם יתפתח ביניהם קשר של סחבקיות, וגבר שרואה מישהי כאחד מהחבר'ה ולא כאובייקט מיני (קצת קשה לראות מישהו כאובייקט מיני אחרי שראית אותו מרוח בבוץ ומחרבן לתוך שקית) לא סביר שירצה לעשות איתה משהו מיני.

אגב, אני לא בטוח שאני מעדיף צבא עם דתיים על צבא עם בנות. לפחות לא יהיה צורך יותר לדאוג כי מוציאים את היחידה לפעולה בשבת.
ישן 01-12-2004, 17:43
צלמית המשתמש של חרוב

שני דברים.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "רגע, אז מה עם כל הבנות..."

זה דיי נשמע דומה למה שאמרתי...

דבר ראשון, הנח"ל החרדי הוא גדוד מעולה וחובשי הכיפות הסרוגות הן גם לוחמים מעולים. נורא מסורים.

דבר שני, בחורים רואים בנות עם בוץ, במארב וכו' - ועדיין יש זוגות בקרקל, סחלב וכו'...

אהה. ועוד משהו. זה לא משנה, אם יהיו דתיים בצבא או לא. תזכור שממשלה אחת כבר נפלה בגלל טקס הגעת מטוסי הf-15 שהיה ביום שישי ו"גלש" ליום שבת... מספיק שיש חלק בעם שהוא דתי (ולכן, כמובן, הוא מיוצג בכנסת שמפקחת על הצבא).
ופעולות יש גם בשבת. אימונים - לא. אבל פעולות כן. זה תחת העניין של פיקוח נפש.
אבל, בבקשה, בוא לא נכנס לדיון דתי... זה אשכול על בנות בצבא. אתה כל כך רוצה - בוא נפתח אשכול חדש.
ישן 01-12-2004, 20:24
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "שני דברים."

במבט לאחור, מה שאמרתי על הדתיים באמת נשמע רע, ככה שאולי כדאי שאני אסביר את עצמי:

הכוונה שלי היא לא שאין חיילים דתיים טובים. להפך, אני בטוח שיש חיילים דתיים שהם לוחמים הרבה יותר טובים מרוב החילונים - בדיוק כמו שאני בטוח שיש בנות שהן לוחמות מצוינות.
ובכלל לגבי כל הנושא הזה - גם אני לא רוצה ולא רואה צורך להיכנס לזה. פשוט רפיקי שאל - ואני מצטט: "מה עדיף לנו?! צבא עם בנות או צבא עם דתיים?!", אז החלטתי לענות לו ולהדגים שהתשובה לשאלה הזאת בכלל לא חד משמעית (חוץ כמובן מהעובדה שזו שאלה מיותרת מלכתחילה, כי אפשר להסתדר ככה שיהיו גם אלה וגם אלה).
בכל מקרה, אין לי שום דבר נגד דתיים בצבא (להפך, אני שמח לראות דתיים שכן בוחרים לשרת וכן בוחרים לתרום, במקום לשבת בבית וללמוד תורה ולתת לאחרים לעשות את העבודה בשבילם - שזה משהו שכן מעצבן אותי רצח).

ולגבי הקטע של זוגות בקרבי - לא אמרתי שאין. אבל בכל זאת נראה לי שלראות בחורה במארב זה לא מה שיגרום לחייל "לאבד את הריכוז". זוגות קרביים מחוץ למסגרת התפקיד - בסבבה. כל עוד זה לא מפריע להם לבצע את העבודה שלהם, אני לא רואה בזה שום רע. דווקא נדמה לי שהדוגמאות שהבאתה מחזקות את הטענה שאפשר לשלב בנים ובנות ביחידה קרבית כך שזה יעבוד יופי.
ישן 01-12-2004, 09:30
  Miron Miron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04

רפיקי מה אני אגיד לך תהיה בריא...
אתה אומר שאתה לא שוביניסט אבל אתה אומר שלבנות אסור להיות בקרבי כי אתה מפחד שאחד מהבנות תדרס ע"י טנק והיא לא תהיה יותר יפה קבינימאט מה זה השטויות האלה ומי שואל אותך?
בת רוצה להיות בקרבי והיא נמצאה מתאימה בכל המיונים אז מגיע לה להיות ביחידה הזו.
אתה אומר שהם מאבדות את הנשיות שלהן? הגברים שייתחתנו איתן בעצם ייתחתנו עם גורילות לסביות?
מה אכפת לך??? אתה מתחתן איתן ? לא אז למה שאתה תקבע שלא מגיע להן להיות לוחמות בגלל שאתה פוחד שהן ייאבדו את הנשיות שלהן....
בכל מקרה בנות אתם עברתן גיבושים\מיונים בהצלחה? סבבה מצידי תהיו גם בשייטת...

בקשר לאונס בשבי מה אתה חושב שאת הגברים השבויי מלחמה לא אונסים?
ישן 01-12-2004, 11:18
  bugit bugit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
רפיקי רפיקי רפיקי...

אני בדרך כלל לא מגיבה וגם כשהאשכול נפתח לא חשבתי שאני יגיב אבל הגיעו מים עד נפש.
אני לא באה להתקיף אותך אבל אתה חי באיזושהי הכחשה שאתה לא שוביניסט... אם תפתח מילון ותחפש את ההגדרה לשוביניסט אתה תראה שהיא תואמת עליך בול, רק שאתה מעדיף שלא להקרא ככה כי בזמנים מודרנייםשכאלה זו הגדרה שהפכה למילת גנאי.

יש כמה נקודות שאתה מציין פה שענו לך עליהם כמה פעמים ואתה מסרב בתוקף להתייחס אליהן.

פעם שמעת על המושג "בית זונות"?! כי זה בדיוק מה שהולך שם.
אני לא יודעת אם התגייסת כבר או לא... אבל בכל מקום בצה"ל יש "בית זונות" אולי זה עצוב אבל זו עובדה קיימת בכל בסיס שיש בו גם בנים וגם בנות יש "בית זונות" - בעיקר בבסיסים סגורים, דווקא בגדודים קרביים מעורבים ה"בית זונות" פחות רציני אמנם הוא קיים אבל נוצרת שם בין הבנים והבנות מערכת יחסים של חבר'ה ובגלל זה זה קורה פחות - ואני יודעת כי גם חברות שלי וגם ידידים שלי משרתים בגדודים האלה, אז אין מה לעשות בנות ובנים תמיד ישרתו ביחד לאו דווקא בתפקידים קרביים ותמיד יהיה "בית זונות"....

בנוסף אני חייבת ךהגיד לך שכל הסיפור על ה"נשיות" די מטומטם... א' יש מלא בנות בתפקידים קרביים שאם לא היית יודע איפה הן משרתות בחיים לא היית מנחש לפי ה"נשיות" שלהן... נכון תמיד יש את ה"גבריות" אבל שוב יש את זה בכל מקום לאו דווקא בתפקידים הקרביים....

מישהו יודע כמה בנות יש בקורס טיס בקורס חובלים כרגע? -
15 מקסימום, אז על מה הן עושות רעש? 15 מתוך כל הארץ! בכל הקורסים היוקרתיים!..."

אז זהו שלא...
תשמע אני הולכת לקורס טיס עוד חודש... ואני יכולה להגיד לך שהנתונים האלה ממש לא נכונים...
יש הרבה יותר אבל אני לא יכנס איתך לפרטים בגדול זה נכון אין הרבה בנות ויש לזה סיבה פשוטה מאוד... אם כל הבנים שיש להם נתונים מתאימים לטיס מקבלים זימון אז אצל בנות זה ממש לא ככה מעט מאוד בנות מקבלות את הזימון הזה ומלא בנות שעפ"י הנתוניםפ שלהן הן אמורות לקבל את הזימון לא מקבלות... עכשיו אם תבדוק כמה אנשים מתוך כל ה300 שמתגייסים לקורס היו חושבים על זה אם הם לא היו מקבלים את הזימון אתה תיווכח לדעת שפחות מחצי....
מבחינה יחסית אחוז הבנות שמגיעות בסופו של דבר לקורס מתוך מס' הבנות שניגשו למיונים זהה לאחוז זה אצל הבנים....
ישן 03-12-2004, 14:17
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
אני אתן תשובה קצרה ועניינית .

למרות שלא קראתי את התגובות באשכול, אני אתייחס לשירות הבנות בצה"ל- ככלל :
בנות בצבא שלא מבצעות תפקידים אתגריים (אם זה לוחמה- אני בעד) ואם זה תפקידים מסווגים- בעד, מבוזבזות .
נכון שאפשר לשלוף את המשפט מן המותן : "אבל גם פקידות צריך", אז בואו נהיה כנים- פקידות לא תורמות למדינה,
הן תורמות לנוחיות של המפקדים שלהם (ובגדול- זה ככה). גם אני מבצעת עבודה משרדית- מודה, ואני מתבזבזת- מודה .

אז בחורות שלא מחפשות להילחם ולא מחפשות להיכנס למערכת כפויית טובה, שיעשו שירות לאומי .
בדיעבד- אני מאוד מאוד מצטערת שלא עשיתי שירות לאומי, כך יכלתי גם לעסוק בתפקיד שרציתי בצבא ולא איפשרו לי- חינוך מיוחד,
גם יכלתי לעבוד ולא הייתי מתוסכלת מהמערכת שנקראת : "צבא ההגנה לישראל" ומהאטימות האופפת אותה .

יכול להיות שבעוד שנה וקצת- כשאני אשתחרר, אני אסתכל על הכל כחוויה אחת גדולה .
אבל כרגע ? -קצת קשה להתעלם מהעובדות כשאתה בתוך המערכת ולא מסכים עם כ"כ הרבה דברים בה .

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 03-12-2004 בשעה 14:23.
ישן 03-12-2004, 15:08
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
מבחינת הצרכים של הצבא- אני מסכימה אתך .
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי חרוב שמתחילה ב "אני מצטער בשבילך, אבל..."

כי סך הכל מה שהצבא צריך- מתממש בפועל, אך מה עם הצרכים של החיילים ? (נגיד- הצורך בסיפוק ומימוש עצמי ?)

בתור רכזת כוח אדם, אני בדיוק יודעת כמה יושבים על כל תפקיד במערך הג'ובניקי ואני אומרת לך- יש המון
חיילים מיותרים בצבא, ובתוך זה נכללים חיילים מבוזבזים .
תראה לי אנשים שרוצים להיות פקידים/אפסנאיים/טבחים בשל מהות התפקיד ולא בשל ההקלות הנלוות לתפקיד ;
(לדוגמה : טבח 5/9 יומיות, אפסנאי יוצא כל יום הביתה עד 4 ופקידות מכינות קפה, מדפיסות, גוזרות והמקסימום- מכינות
לו"ז וקוראות לעצמם פקל"שיות או רל"שיות) .

כשאני אומרת שיש הרבה בנות מיותרות בצבא- אני אומרת את זה מתוך ניסיון .
אצלי באגף יושבות 4 פקידות ומתבטלות כל היום, בעוד שעם כמות העובדה שיש להן, מספיקות רק שתיים- גג .
ויודע בשביל מה המפקדים שלנו באגף צריכים 4 ? "כי הן שם בשביל לתת את השירות הטוב ביותר" .
לא פעם אמר לנו קצין אחד באגף : "אני לא עובד אצלכן, אם כבר- אתן עובדות אצלי" (רק שכח לציין שבמשכורת עוני) .
ויודע מה הכי מרגיז ? שהפקידות האלו יכולות להיות מאוד יעילות במקומות אחרים (למרות שלא לכולן ממש איכפת) .
בשירות לאומי לדוגמה, ממצים את יכולות המתנדבות בעיקר לתפקידי חינוך, סיוע וחניכה (ו-כן, יש גם עבודות משרדיות) .
ומה שאני רציתי- זה לסייע לילדים בעלי קשיי למידה, לעזור לאנשים במצוקות- להרגיש שאני תורמת .
אבל הצבא לא נתן לי מיונים, ולמה ? -כי הנתונים היבשים שהזנתי על המחשב במבחן המטומטם הזה שנקרא "מבחן פסיכוטכני", לא נראה להם מתאים לתפקיד שרציתי; ראית אותם נותנים לי הזדמנות ? מראייניים אותי לתפקיד ?
עורכים לי מיונים ממוקדים בתחום ? -לא. ולמה ? -כי לא ממש איכפת להם מה אני רוצה וכמה אני טובה, העיקר שאני אהיה יעילה עבורם .

-אני יודעת שאני נשמעת ממורמרת כעת אבל למעשה בשירות הצבאי היום-יומי שלי אני מנסה לבוא כלוח חלק ולהשאיר
את האכזבה שלי מהמערכת בבית, ואני חושבת וכך גם הפידבקים גורסים- שאני מבצעת את עבודתי נאמנה,
טובה ומוערכת העונה על צרכיהם של אנשים שאני עובדת עימם (בעיקר נגדים) .
אז זה טוב ויפה להיות מוערכת, אבל זה לא נותן לך את הסיפוק כל עוד אתה לא יכול לבחור את תחום התעסוקה שלך,
הצבא למעשה לוקח ממך את הזכות להיות אחראי לחיים שלך- לבחירות שלך (לתקופה מסויימת, אך בכ"ז), וזה עצוב .

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 03-12-2004 בשעה 15:14.
ישן 01-02-2005, 19:59
  Gadi-x Gadi-x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
אז ככה...

קראתי את כל ההודעות באשכול הזה והחלטתי להגיב כי יש פה כמה דברים שדיברתם עליהם ולא סיימתם איתם.
לפני שאני בכלל מתחיל, אני רוצה להגיד לכל מי ששפט את רפיקי באשכול הזה שזה ממש אבל ממש לא יפה ולא מתאים לפה...דבר ראשון אתם לא מכירים אותו (גם אני לא) ואי אפשר לשפוט מישהו שאתם לא מכירים! ודבר שני, זאת דעתו ואתם לא חייבים להסכים איתה אבל אל תתחילו פה עם ירידות ועקיצות..

אני אישית חושב שבנות כן צריכות לשרת בקרבי (מי שרוצה כמובן) ואני גם דיי בטוח שבת שהולכת לקרבי, בדיוק כמו בן שהולך לקרבי, יודעת מה ההשלכות של זה על החיים.
בקשר ליחידות מעורבות של בנים ובנות, זה עובד-עובדה אבל כמו שחרוב אמר יש מתח מיני ולדעתי זה יוצר חוסר רצינות ומקצועיות.
עוד משהו, אני באמת שמח שיש בנות עם שאיפות (ברצינות), אני אישית מכיר טייסת וחובלת, וזה באמת יפה וטוב שזה לא כמו בעבר שהיו רק בנים כאלו, אבל (!) יש מקומות בצבא שבנות פשוט לא יכולות להגיע אליהם לא רק כי הצבא לא מאפשר אלא כי הגוף שלהן לא מאפשר זאת. לדוגמא: שייטת 13, סיירת מטכ"ל, שלדג, דובדבן. ואני שם דגש על שייטת 13 כי שם עוברים דברים שחוסן מנטלי, לא חשוב כמה הוא גבוה, זה לא תמיד מספיק כי לפעמים הגוף פשוט לא עומד בעומס שמפעילים עליו ואנשים מתמוטטים-לא סתם אנשים אלא אנשים הכי מובחרים שיש עם גוף חזק ומחוסן ולנשים פשוט אין כזה! פיזיולוגית אין להם את זה וזה לא נתון לוויכוח. וברור שיש דברים שנשים עושות בשירות הקרבי שלהם שחלק מהגברים לא מסוגלים לעשות, אבל יש גבול גם למה שנשים מסוגלות לעשות.
עוד משהו שרציתי לדבר עליו, משהו שהבנות אמרו- אמרתם שלבנות יש כוח סבל יותר גבוה וסף כאב יותר גבוה משהו כזה...ואמרתם שהוכיחו את זה. אני לא אומר שאני לא מאמין אבל באמת מעניין אותי לדעת מאיפה הבאתם את זה ואם יש לכם איזה הוכחה לזה, כתבה אולי, אז בבקשה תעלו אותה בפורום, זה יכול להיות מעניין. ולא משהו דפוק (תסלחו לי אבל זה ככה!) כמו הלידה כי זאת לא השוואה! זה משהו שרק הנשים עוברות. כשמשווים משהו אז עושים השוואה! כמו לדוגמא איזושהי תחרות, או מבחנים, או משהו בסגנון....
ויש לי הערה קטנה בקשר למה שDANIELA אמרה- לפי מה שידוע לי (תקנו אותי אם אני טועה) בSAS (כמו סיירת מטכ"ל של הבריטים) אין נשים.
ומשהו אחרון, תפסיקו כבר להשוות את הצבא בזמן מלחמת העצמאות לצבא של היום כי זה שונה לגמרי!
ישן 02-02-2005, 09:03

נאה דורש נאה מקיים
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Gadi-x שמתחילה ב "אז ככה..."

גם אני היתי שמח לראות מחקר מדעי רציני שמוכיח את הטענות האלו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gadi-x
יש מקומות בצבא שבנות פשוט לא יכולות להגיע אליהם לא רק כי הצבא לא מאפשר אלא כי הגוף שלהן לא מאפשר זאת. לדוגמא: שייטת 13, סיירת מטכ"ל, שלדג, דובדבן. ואני שם דגש על שייטת 13 כי שם עוברים דברים שחוסן מנטלי, לא חשוב כמה הוא גבוה, זה לא תמיד מספיק כי לפעמים הגוף פשוט לא עומד בעומס שמפעילים עליו ואנשים מתמוטטים-לא סתם אנשים אלא אנשים הכי מובחרים שיש עם גוף חזק ומחוסן ולנשים פשוט אין כזה! פיזיולוגית אין להם את זה וזה לא נתון לוויכוח. וברור שיש דברים שנשים עושות בשירות הקרבי שלהם שחלק מהגברים לא מסוגלים לעשות, אבל יש גבול גם למה שנשים מסוגלות לעשות.

אוו שפשוט זה לא נתון לויכוח מפני שאין לך מחקר כזה ואתה מתבסס (כמו חברים אחרים בנהם רפיקי) על דעות קדומות מה שנקרא בלע"ז "שוביניזם".
ישן 02-02-2005, 22:27
  Gadi-x Gadi-x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
אז הנה לך הוכחה מדעית:
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "נאה דורש נאה מקיים"

אין לוחמות ביחידות מובחרות בצה"ל. עובדה.
ואני לא מדבר על טיס אני מדבר על יחידות מובחרות כמו שייטת, שלדג וכו..יחידות שבהן יש מאמץ פיזי ומנטלי קיצוני.
חוץ מזה, אמרת שאני אומר דברים על פי דעות קדומות כמו רפיקי, כאן אתה טועה ובגדול כי רפיקי אומר את דעתו בעיניין, וכך הוא גם אמר שיהיה-ככה נקרא אפילו האשכול!! "מחשבות ודעות".
ואני לעומת זאת מתבסס על עובדות שכבר הזכרתי: אין נשים באף יחידה "מובחרת" בצהל. תתווכח כמה שתרצה אבל זאת עובדה ולא אני המצאתי אותה!

ודיי לחשוב על כל בן שאומר משהו קצת לא טוב על הנשים שהוא שוביניסט! כבר אמרתי, אני כן בעד שירות קרבי לבנות ואני ממש לא שוביניסט.
חוץ מזה שכבר אמרתי בהודעה הקודמת גם שאני כן בעד שירות של בנות בקרבי (אם הן רוצות) אז דיי כבר עם הקטע הזה של "שוביניסט" כי אני הצגתי עובדות. לעומת זאת הבנות שדיברו כאן לא הציגו אף עובדה, הם סתם טענו שלבנות יש כוח סבל יותר גבוה וכל זה.. וזה באמת משהו מופרח שאין לו בכלל הוכחות או עובדות. אז דיי להגן עליהן כל הזמן, אמורים לעשות את זה רק כשצריך ולא כשאתם הבנים חושבים שתצאו מזה שוביניסטים ובעצם אתם אלו שמוציאים בנים אחרים שאומרים את האמת כשוביניסטים.
ישן 01-02-2005, 23:16
  cuteface cuteface אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.02
.........

אמממ טוב קראתי את התגובות הראשונות אז אני מצטער אם אני חוזר על משהו שמישהו אמר בהודעות האחרונות יותר....

אז ככה, דעתי בנוגע לנשים קרביות היא כזאת,

יש מקום בצבא לנשים בתפקידים קרביים, אבל צריך לדאוג שזה יהיה בסדר מסויים,

לדעתי כמה שאנשים פה נלחמים למען הנשים לא יעזור נשים לא יכולות לעשות את אותו התפקיד שגבר יעשה, אחת מהסיבות הפשוטות יותר היא זה שנשים הם יותר רחמניות והומניות במובן מסוים, לאישה יש רגשות שלגברים אין, אלו אותם רגשות שיש להם ברגע שהם אמהות בהמשך דרכן,
עוד סיבה לכך שאישה לא מתאימה לתפקיד קרבי או לתפקידי מפתח בצבא הוא כזה,
נשים מחויבות לשרת שנתיים נכון? לא שווה לצבא להשקיע באישה שנה-שנה וחצי ואז לתת להן לשרת חצי שנה בתפקיד הזה, אפילו אם הן יחתמו קבע עוד כמה שנים זה עדיין לא משתלם, למה? כי גברים עושים מילואים במשך החיים עד גיל מסויים, אישה לא עושה מגיל 24 או נישואים אם אני לא טועה, וזה גם לא מצופה מהם, אין שום הגיון שאמא פתאום תקום ותלך למילואים זה לא טבעי, הילדים שלה צריכים אותה וזה לא משהו שהרבה נשים מוכנות לעשות, לקום פעם בחודש או כמה חודשים ולעזוב את הילדים שלה...

עכשיו תראו זה בערך למה נשים לדעתי לא צריכות להיות בתפקיד קרבי..
אבלללללל לדעתי יש מקום ליחידות\ גדודים קרביים של נשים, אבל בטח ובטח שלא מעורבים עם בנים,
לא מהסיבה שהם לא שוות לבנים מבחינת הכושר וכו אלא שזה פשוט מכשיל את הגברים ונראה לי גם את הנשים, תראו זה ישמע מצחיק אבל בסופו של דבר אחרי כמה שבועות שלא יצאת שבת ואתה רואה נשים זה בסופו של דבר מגרה אותך וגורם לראש שלך לחשוב על דברים שלא כלכך כדי שתחשוב עליהם בזמן קרב.... כמובן גם בלי נשים אתה תחשוב על זה אבל לפחות זה לא יהיה מולך...

בנוסף יש את העיניין של הדת שצריך לכבד את הלוחמים חובשי הכיפות.....

בקיצור לא ממש ניסחתי את הכול כמו שרציתי אבל שמעו כבר מתחיל להיות מאוחר....

מה שאני רוצה להגיד לסיומת זה שיש מקום לנשים בתפקידים קרביים אבל לא משהו שידרוש ממנה לעבור הכנה של שנה ומעלה לפני שהיא תוכל לצאת לפעולה, ובטח שלא תהיה ביחידה יחד עם גברים...

זה הכול,
אשמח לשמוע תגובות....
ישן 02-02-2005, 09:38

אני יגיב בעיקר בגלל חוסר הדיוקים
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי cuteface שמתחילה ב "........."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cuteface
אמממ טוב קראתי את התגובות הראשונות אז אני מצטער אם אני חוזר על משהו שמישהו אמר בהודעות האחרונות יותר....
קודם כל ,כל הכבוד יש צדיק אחד בסדום .

אז ככה, דעתי בנוגע לנשים קרביות היא כזאת,

יש מקום בצבא לנשים בתפקידים קרביים, אבל צריך לדאוג שזה יהיה בסדר מסויים,

לדעתי כמה שאנשים פה נלחמים למען הנשים לא יעזור נשים לא יכולות לעשות את אותו התפקיד שגבר יעשה, אחת מהסיבות הפשוטות יותר היא זה שנשים הם יותר רחמניות והומניות במובן מסוים, לאישה יש רגשות שלגברים אין, אלו אותם רגשות שיש להם ברגע שהם אמהות בהמשך דרכן,
בעידן של גידול רבתי במספר הלש"בים שמצהירים שהם פציפיסטים ולא מסוגלים לקטול אדם אחר
ושל טיסים (שתמיד מכרו לנו שיש להם שערות בין השינים מרוב עודף טוטסטרון )שלא מסוגלים להפיל פצצה שמה היא תפגע באיזה חף מפשע ושל לוחמים בסירות הכי "קשוחות" של הצבא שלא מסוגלים לסבול את האכזריות שהם נדרשים להפעיל,אני חושב שהטענה הזאת די מפריחה את עצמה.
עוד סיבה לכך שאישה לא מתאימה לתפקיד קרבי או לתפקידי מפתח בצבא הוא כזה,
נשים מחויבות לשרת שנתיים נכון? לא שווה לצבא להשקיע באישה שנה-שנה וחצי ואז לתת להן לשרת חצי שנה בתפקיד הזה, אפילו אם הן יחתמו קבע עוד כמה שנים זה עדיין לא משתלם, למה? כי גברים עושים מילואים במשך החיים עד גיל מסויים, אישה לא עושה מגיל 24 או נישואים אם אני לא טועה, וזה גם לא מצופה מהם, אין שום הגיון שאמא פתאום תקום ותלך למילואים זה לא טבעי, הילדים שלה צריכים אותה וזה לא משהו שהרבה נשים מוכנות לעשות, לקום פעם בחודש או כמה חודשים ולעזוב את הילדים שלה...
היום הכל שונה ממה שאתה מתאר ,היום הבנות שהלכות לקרבי חותמות חצי שנה שס"ן (שרות סדיר נוסף) מה שמקרב אותן לפרק זמן של הבנים .
והנשים ממשיכות בשרות מילואים עד גיל 38 אוו עד לידת ילד ראשון (שגם זה אני צופה בקרוב בגצים
כמו מי קבע שדווקא האישה היא זאת שמטפלת בילד ויצטרכו לפטור את אחד מבני הזוג ללא הבדל דת
מין וצבע) והגברים משרתים החל מהשנה הבאה עלינו לטובה רק עד גיל 40 ככה שההבדל הולך ומצתמצם לו ,בנוסף לכך אם פעם הגיל הממוצא שבנות היו מתחתנות עמד על 21-22 היום הוא עולה
לכיוון ה25-27 שזה משנה קצת את התמונה.
נכון יהיה לשאול :"ומה יקרא עם אישה שילדה לפני חודש ונקראת למילואים ,האם היא תספיק להתעושש ולהיות קשירה לשרות?"
והתשובה שלי על זה היא שהסיכוי לכשירות שלה אחרי חודש גדול יותר מסיכוי הכשירות של גבר עם דלקת ריאות אוו רגל שבורה ,וזה קורה גם קורה .
עכשיו תראו זה בערך למה נשים לדעתי לא צריכות להיות בתפקיד קרבי..
אבלללללל לדעתי יש מקום ליחידות\ גדודים קרביים של נשים, אבל בטח ובטח שלא מעורבים עם בנים,
לא מהסיבה שהם לא שוות לבנים מבחינת הכושר וכו אלא שזה פשוט מכשיל את הגברים ונראה לי גם את הנשים, תראו זה ישמע מצחיק אבל בסופו של דבר אחרי כמה שבועות שלא יצאת שבת ואתה רואה נשים זה בסופו של דבר מגרה אותך וגורם לראש שלך לחשוב על דברים שלא כלכך כדי שתחשוב עליהם בזמן קרב.... כמובן גם בלי נשים אתה תחשוב על זה אבל לפחות זה לא יהיה מולך...
לגבי המתח המיני ,אז הוא מדאיג אותי יותר בזמן השגרה מאשר בזמן הקרב כי בקרב אתה נרגש מידי
מכדי לחשוב על זה בכלל (אני לא יודע עם ירו עלך פעם והרגשתה את פרץ האדרנלין אבל תאמין לי
,ובטח יש פה עוד חברים שעברו שרות קבר שיכלו להעיד על כך ,שאתה נמצא במקום שידוע כמסוכן
שלא לדבר על קרב פרופר סקס זה הדבר האחרון שרץ לך בראש)
ולגבי השגרה אני מסכים בהחלט שקיים מתח בין מיני (אחרת איך הינו מתרבים) אבל המתח הזה קיים בכל מקום לא בהכרך בצבא הוא קיים במשרד בעבודה ,הוא קיים בנהיגה בכביש (הופה עוברת מישהיא
בלבוש לא הכי חסוד ,רגע את מסתכל, בום !! אתה ברכב שלפנך) והוא קיים אפילו בכיתת הלימוד החל מגיל גילוי המיניות ועד האוניברסיטה .
אז מה הפיתרון ?
להכניס את הנשים בכוח לבית ולתת להם לצאת רק לקניות שהן לבושות שק ורעלה?!?!
אי אפשר להתאלם מזה שעברו איזה 200 שנה וכל העולם סביבנו היום שונה אז למה הצבא צריך להשאר
כמו אז?
הצבא הוא עוד חצי נחמה כי שם יש קו מדויק של מה מותר ללבוש ומה אסור ואיפה עוברים גבולות
בחיים האזרחים אין את זה ואם הגברת לדוגמה (יכול להיות גם גבר באותה מידה שדרך לבושו תקסם
לגברת)תחליט ביום חם ללבוש חולצה הדוקה חצי שקופה היא תלבש את זה גם אם זה נורא יפריעה לך.
ועוד אני לא מבין למה דווקא הקרבי הוא הבעיתי ?
האם נאמר חילי חה"א שגם יוצאים אחת ל... ,ומשרתים קבוע עם בנות אז מצבם יותר טוב ?

בנוסף יש את העיניין של הדת שצריך לכבד את הלוחמים חובשי הכיפות.....

בקיצור לא ממש ניסחתי את הכול כמו שרציתי אבל שמעו כבר מתחיל להיות מאוחר....

מה שאני רוצה להגיד לסיומת זה שיש מקום לנשים בתפקידים קרביים אבל לא משהו שידרוש ממנה לעבור הכנה של שנה ומעלה לפני שהיא תוכל לצאת לפעולה, ובטח שלא תהיה ביחידה יחד עם גברים...

זה הכול,
אשמח לשמוע תגובות....
ישן 02-02-2005, 12:10
  arabkiller arabkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
אתם טוחנים מים...

אם נשים כל כך היו רוצות לשרת בתפקידים קרביים הן היו נלחמות על כך, ביינתים יש מספיק תפקידים קרביים פתוחים לבנות ורק 2% מהמתגייסות הולכות לתפקיד קרבי. שימו לב מה הולך בגיבוש הבזיוני ללוחמה של בנות, ידיד השלי הייתה שם לפני חודש והיא אמרה שהיא ציפתה לשוק אבל לא בכזאת רמה, הבנות שם התאפרו על הבוקר! בכו על כל מטר שתיזזו אותן, והרמה שם הייתה פשוט מעפנה, אפילו היא, בת פמיניסטית לכל דבר, אמרה שזה מצחיק כשזה בדיבוש אבל עצוב כשאתה חושב שהבנות האלה הולכות לשמור על הבית שלך.

אני לא נגד בנות בקרבי בכלל לא, אבל אין מקום לדרישה של פתיחה של עוד מקומות קרביים לבנות כל עוד כל כך קצת בנות רוצות בכלל להגיע לתפקיד קרבי.

ולבנות בפורום, לא כל אדם שטוען טענה שהיא קצת שונה מהטענה שלכן הוא שובניסט, תפסיקו להיות כל כך פגיעות.
ישן 02-02-2005, 19:09

לא ברור לי בכלל מה רציתה להגיד
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי b-17 שמתחילה ב "אני מסכים עם רפיק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b-17
אנשים ישבתי וקראתי את כל מה שכתבתם פה ואני חושב שרפיק צודק
עם כל זה שבנות רוצות להיות לוחמות עדיין אין לבנות מקום להיות לוחמות
למה?????
תחשבו על זה שאם בעתיד תהיה מלחמה וישתתפו בה נשים (למה לדמין אם יש עכשו אחת )
והם ישארו נכות או מצולקות כל החיים שלהם (ו.....)
אני לא מזלזל בהם אבל אין להם מקום להיות לומות זה פשוט לא הגיוני שנשלח בנות
למה זה לא הגיוני ??
כי אתה החלטתה!!
לעשות כאלה דברים אין לזה מקום ביחוד במאה ה-21 הם יכולות לעשות כל מה שהן רוצות
(חוץ מלהיות לוחמות !)
אבל לוחמות זה לא מתאים להם זה שבחורה תגיד גמרתי טירונות ומסלול לוחם מזה נתן לה?
בוא נראה .....מזה נותן לגבר?
עולות לראש כמובן מילים כמו ציונות,תרומה לחברה שאתה חיי בה ,גאווה אישית,אתגר ,התגברות על מכשולים ............
כמו גם אפשרויות תעסוקה בעתיד בתחום הביטחון ועוד
אבל אולי אני טועה?
וכל זה זה באמת כלום
מי אמר שהיא תתפקד במצבי לחץ בשעת קרב שאנשים מתפוצצים לידך אין לזה מקום
לפחות לדעתי
ומי אמר שגבר יתפקד טוב במצבי לחץ ?
זה שהוא "גבר גבר" ?
עד שלא ראיתה "גורילה" של מטר ותשעים ס"מ על 120 קילו רועד מפחד
וקצין בדרגת סרן בצבע של סיד, לא ראיתה כלום .
יש כאלו שמתפקדים טוב ויש כאלו שלא גם גברים וגם נשים.
ישן 03-02-2005, 01:46
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

בואנה סמל ראשון.. אתה לא אומר כלום!
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "לא ברור לי בכלל מה רציתה להגיד"

אתה פשוט זורק את מה שאומרים על הצד השני זה הכל:
אבל לוחמות זה לא מתאים להם זה שבחורה תגיד גמרתי טירונות ומסלול לוחם מזה נתן לה?
בוא נראה .....מזה נותן לגבר?
מי אמר שהיא תתפקד במצבי לחץ בשעת קרב שאנשים מתפוצצים לידך אין לזה מקום
לפחות לדעתי

ומי אמר שגבר יתפקד טוב במצבי לחץ?

אתה פשוט לא אומר כלום. תתחיל לענות ברצינות. זה שגברים ככה וככה לא אומר בהכרח שזה
שולל/מחייב בנות או להיפך! זה שגם בן מטר 90 ו 120 קילו משקשק לא מחייב שום דבר לגבי הצד
השני! קשה לך להודות שיש תפקידים שאלוהים (במידה ואתה מאמין בו) בחר ובנה גוף ומוח ותדמית
יותר מתאימה למין מסויים לעשות תפקידים מסויימים? כמו זכרים לוחמים, ונשים אימהות?

אין מה לעשות, להפוך את היוצרות יהיה די לא יעיל. אז אם הבנות רוצות להילחם בכח - בבקשה.
אני אומר וחושב (כמו הרבה אחרים) שזה יפגע בצבא, ברמתו, במקצועיותו, ברצינותו, בתדמיתו,
ובכלל, אם הבנות ילחמו ביחד עם הבנים... אני לא רוצה לחזור על איך שצה"ל יראה לפי דעתי
כמו שכתבתי למעלה, במקרה הזה.
הבנות מנסות להיות שוות לבנים (אין לי מושג למה - הן כל כך אוהבות איך שהזכרים נראים ומה
שהם עושים? הן רוצות להיות דומות לנו, כנראה שאנחנו מצליחים) וחבל. אם כולם יהיו גברים,
עם מי נתחתן ואיך נתרבה?!

בדם ואש יהודה תקום!"

ישן 03-02-2005, 08:29

אני חושב שאמרתי די והותר עד עכשו
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "בואנה סמל ראשון.. אתה לא אומר כלום!"

ויפה מצדך ללכת לקחת חלק של התשובה ולהוציא אותה מהקשרה כי פשוט אין לך מה להגיד (וכנראה שם
לידידנו הזה) חוץ מזה שאישה לוחמת זה לא מתחבר לכם במוח כדבר אפשרי .
וזאת למה ?
בגלל שבדקתם במחקרים מדעים שמוכיחים מעל לכל ספק שגופנית זה לא אפשרי?
בגלל בעיות חברתיות?(ולא זה שהן עלולות להפצע זה לא נחשב כי למעשה יותר אנשים נפצעים ונהרגים בתאונות דרכים ופיגועים בטור אזרחים מאשר בשרות צבאי ,ואם זה אני לא רואה שיש להם בעיה כל שהיא .)
אז מה הסיבה?
חוץ מדע קדומה שנשים הן חלשות יותר מגבר נפשית וגופנית ואולי אפילו האינטלקט שלהן נמוך יותר
ולזה קוראים בלע"ז "שובינזם".
אגב אם היתה מביא דברים בשם אומרם היתה רואה שהשאלות הן רטוריות וגם עניתי עלהן
והטענות שלי הן פשוטות מאד :אותם ערכים שמביאים גבר לרצות בשרות צבאי יפים לא פחות עבור אישה!!
וגם הבאתי דוגמאות שהנה גברים חסונים וטובים שאילו היתה רואה אותם ביום יום אני בטוח שממש לא היתה לך שום מחשבה שהם הולכים להשבר במצב לחימה והנה .....
אבל החליט השואל (כל בסיס עובדתי רחב ללא ספק!!) שנשים הולכות אוטומטית להשבר.
נאמר אני בטוח שחקרתם את כל הצלפות הרוסיות שהורידו במלחמת עולם שניה מעל 100 חילי צורר נאצי
(תראה מה זה עשה לצלפים "גברים פ33 תים " אצלנו ,סיוטים ,תסביכים ...........)
והן עשו את זה בלי להניד עףעף (אהה שחכתי רוסים לא נחשב בעינך)אוו את החילות הבריטיות ששרתו ביוגוסלביה /אירלנד/עירק אוו את החילות האמריקאיות שנפלו בשבי העירקי ולא נשברו
והחלטתם שאין מה לעשות האישה לא מתאימה !!!!!
אגב מאפה הביטחון הזה במה שאלוהים רוצה אוו לא רוצה?
בוודאי ידוע לך שבתחילת המאה ה19 "רצון האלוהים" היה שהאדם הלבן ישלוט באדם השחור והעבדות
תמישך לעד ,קצת לפני זה "רצון האלוהים" היה שארה"ב תכבוש את טקסס מידי מקסיקו
,לפני 500 ו שנה "רצון האלוהים" היה לגרש כל יהודי מספרד וששאר ארופה תהיה לעד
בחברה פאודלית .
מה שמביא אותי למחשבה ש"רצון האלוהים" הזה לא ממש קשור עלו כל כך אלה יותר קשור לאנשים
עם אינטרסים מסוימים שאין להם בדיוק הסבר הגיוני לדרשתם .
ישן 02-02-2005, 20:40
  b-17 b-17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.04
מה אתה רוצה להגיד?

שמע אני בעד שוויון עם נשים אני לא נגד
אני פשוט נגד זה שהם ילחמו ויעשו עבודה של גברים לא בגלל שזה מתאים לגברים
בגלל שזה מוסרי ואישה לא צריכה להילחם!! לא צריכה מה הקטע שלכם תחשוב על זה
שאמא שלך תהיה לוחמת תחזור פצועה תגיד לך וואלה קשה בעזה זה ניראה לך הגיוני?
לי ממש לא הגיוני ולחשוב על זה ניראה לי ממש ממש לא מוסרי
לא איכפת לי שבנות ישרתו בצה"ל יעשו הכול אבל להילחם פשוט לא אחי
זה לא הולך בנים ובנות בשטח זה לא הולך מה לעשות ככה זה בחיים
וכמו שרפיק אמר שישמרו על הנשיות שלא ילחמו נשים לא צריכות להרוג ולרדוף אחרי ילדים
בשטחים תן לבחורים לעשות את זה כמה שיש להן רצון יש מציאות וכדי לקבל אותה
אני בעד שוויון אבל לא כזה
ישן 03-02-2005, 01:57
צלמית המשתמש של רפיקי
  רפיקי רפיקי אינו מחובר  

אני יסביר למה אני חושב שאני פמיניסט ולא שוביניסט.

לכל הטוענים והטוענות לשוביניסטיות מצידי.
אני חושב שאני בדיוק להיפך, אני פמיניסט. תצחקו.
אבל מי שמסכים איתי שיגיד, שיכתוב, וואלה צודק.
פמיניזם זו הגברת הנשיות. מה שאני מנסה להסביר לנשים ולגברים כאן, שמה שהן עושות (הבנות
שמתגייסות לקרבי) זה בדיוק ההיפך מפמיניזם. הם מעודדות גבריות. ועוד אצל נשים!
פמיניזם זה אולי תפיסת עמדות מפתח בכל מיני מקומות ע"י נשים. דברים כאלו.
אני פמיניסט בעצם בגלל שאני דואג לבנות. אני גם רוצה ומעודד נשים להגיע למה שהן רוצות בחייהן
הפרטיים, עם זה אין לי כל בעיה. אבל בתחומים גבריים פשוט לא. כמו שגבר לא ינסה ללדת. כי זה
פשוט - לא!
וזהו, מי שעדיין לא הבין אני אנסה להסביר יותר מפורט אני פשוט עייף.
מי שמסכים והבין מה זה פמיניזם לפי דעתי - שיתמוך...

בדם ואש יהודה תקום!"

ישן 05-02-2005, 18:41
צלמית המשתמש של חרוב

כמו שדניאלה כתבה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי רפיקי שמתחילה ב "אני יסביר למה אני חושב שאני פמיניסט ולא שוביניסט."

אני לא חושב שיש קשר בין שני הדברים.
יצאתי פעם אחת עם מ"כית בקרקל ועכשיו חברה שלי היא לוחמת בנ"מ (פטריוט) - (ולא, אני לא "מחפש" את הלוחמות... זה מה שיצא... ) - ואני יכול להעיד מהכי קרוב שרק אפשר - אין שום בעייה עם הנשיות שלהן.
אני יכול להבין מדוע ההגיון שלך מושתת על קו מחשבה שיש קשר. ואני לא אומר שאין בנות שהן לא גבריות - ויש גם בנים שהם דיי אהה... סיסי. הגדרה מעניינת... - אבל, ואת זה אני כן אומר -
כאשר הן יוצאות מהמדי ב' (מעטות הבנות שנראות בהם טוב) ועולות על אזרחי - אתה לא תבדיל שהן לוחמות.

הן לוחמות בליבן - בגופן, הן נשיות במאת האחוזים.

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 05-02-2005 בשעה 18:44.
ישן 17-03-2005, 21:08
  תה נענע תה נענע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
אוףףףףף. עניתי וזה נמחק

היי לכולם- מה שאני זוכרת שכתבתי.

קודם כל רפיקי- מבחינת הגדרה אתה שובניסט, אתה בעל דעה שובניסטית. תאמיו לי שהתגובה לא באה מתוך כעס או עלבון. אין לי בעיה עם הדעה שלך, אתה צריך לחיות איתה. זה פשוט הצחיק אותי.

נאמר משהו על צלקות- אתה רומז שבנים חלשים מבחינת אופי? בנות מסוגלות לצאת עם בנים בעלי פגמים ובנים לא מסוגלית לצאת עם בנות בעלות פגמים? לבנות עם צלקות לא מגיעה אהבה?

הבעל הג'ובניק- גבריות או משיכה, אצלי לפחות, לא נמדדת לפי התפקיד הצבאי אלא לפי האופי, תכונות ועוד דברים שונים ומשונים. זה לא משנה התפקיד אלא כיצד אתה מבצע אותו ומה אתה חושב על עצמך. אתה מאמין שג'ובניק עושה עבודה פחות חשובה מלוחם? על סמך מה?

לוחמות לא מושכות? או לא-חמות בעייניך? אין בעיות, לא צריך, אני אמצא מישהו אחר

מתח מיני? (אבל הן לא-חמות, סתם) לא הבנתי את הטענה בפיסקה הראשונה. הבנות יוצרות אי רצינות?

אני מרגישה שאני עוסקת בזוטות אבל בעצם זה מה שזה.

אני מיועדת לתותחנים ואני מאמינה שזה המשך דרך של עקרונות ורעיונות שאני מאמינה בהם. אם הייתי "רוצה להיות גיבורה" אז הייתי הולכת למקום אחר. המטרה הראשונה שלי הייתה טייס ולא עברתי את הגיבוש. ולכל מי שניהל את הדיון. כל הבנות שאני מכירה שמתאימות קיבלו זימון. לכל מחזור מתקבלות 15 בנות.

הגבתי על עוד דברים בפעם הראשונה אבל שכחתי. אולי אני אזכר בהמשך
ורפיקי אם יש טענות שלא עניתי עליהן אני אשמח להגיב ואשמח לשמוע תגובה ממך.

המשך דרך צלחה

ותזכור- אני לא חייבת, אני רוצה
ישן 18-03-2005, 11:41
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
למה לא מתאימות לשייטת?!
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי תה נענע שמתחילה ב "עוד משהו"

מאיפה הקביעה שבנות לאמתאימות לשייטת חבר'ה אתם לוקחים מגזר שלם ועושים עליו איקס! רפיקי עברת בת בת בכל מדינת ישראל וראית שהיא לא מתאימה?

מאיפה הביטחון הזה שבנים יותר טובים מבנות?! חבר'ה אני הייתי בגיבוש יחד עם בנות ואני גאה להגיד שהבנות תיפקדו יותר טוב מחלק מהבנים כולל אותי ואני לא מרגיש שום בושה להגיד את זה כי זה מגיע להן הן פשוט היו מוכשרות בצורה בלתי רגילה ולמה בגלל שאיקס חושב שבנות זה לא מתאים אז אין בנות במטכ"ל\שייטת\דובדבן?! אם הן יעברו גיבוש ומסלול זה אומר שהן מתאימות לא? ואם הן יפלו זה לא אומר שכל הבנות באופן גורף לא מתאימות כמה בנים יש שנופלים מקורס חובלים וטיס?!

יש לכם נימוק אלוהי למה לבנות אסור להיות לוחמות? ספרו את זה לדבורה הנביאה,ויעל שעד כמה שזכור לי נבחרו על ידי האל בכבודו ובעצמו להוביל את עם ישראל (ולא דרך רבנים שחושבים שזה מה שהאל רוצה).

בקשר לאיך לחרבן\להשתין בשטח.. זה דווקא די פשוט.. שים על עצמך שמיכת סקביאס או בתוך השק שינה תעשה מה שתעשה וכשתגמור תקשור את השקית מסובך לא...

בית זונות...וואלה וזה שבנות בשייטת\ב669 שוכבות עם לוחמים זה לא בית זוות וגם אם הן שוכבות אז מה אתם רוצים להגיד בזה שיהיה להם בכייף כל עוד זה לא פוגע בביצועים שלנו עד כמה שזכור לי לסיירת מטכ"ל שלדג ושייטת 13 יש שם טוב והוא לא נפגם כתוצאה מזה שהלוחמים נהנים קצת ואני בכלל לא מדבר על חיל האויר שלנו וחיל הים

אם בחורה תיפצע זה הטיעון הכי טיפשי שהעלתם פה.. ואם בחורה תידרס ברחוב אז מה אתה בא להגיד לתת לבנות לצאת רק בשעות מסויימות שאין תנועה כדי שחס וחלילה לא ידרסו אגב הסיכוי שתידרס גבוהה בהרבה מהסיכוי שתיפצע חס וחלילה לא עלינו בצבא סתם לידע כללי

ובקשר לדתיים אין בעיה שיפרידו את המחזורים בחובלים יש מחזור חובשי כיפות מחזור מעורב כלשנה וככה אין בעיות הכי קל זה להגיד אין פיתרון ולהרים ידיים אם תנסו לגרום לזה לעבוד זה יעבוד ותפסיקו להסתכל על מגדרים ולעשות עליהם איקס כי זה תפיסה מיושנת צריך להסתכל על כל בן אדם בפני עצמו ולבדוק מתאים או לא ולא להוריד את הרף או להעלות כי זה בת בן פרסי כושי או לא יודע מה

אגב סתם לידע כללי יש נשים היום בימ"מ ובשב"כ ...וחלקן עברו שבוע שבי שזה אחת החויות היותר לא נעימות שיש ....ומאיך שראיתי את המאבטחת היא נראת ממש ממש טוב אז אל תבלבלו את המוח מי שרוצה לתרום שתתרום ולא תמיד צריך שיצא מזה משו אתה הולך לקרבי בשביל לתרום לא בשביל לצאת נשכר ודווקא בגלל שהן לא מקבלות כלום והולכות נגד המערכת הן יהיו טובות יותר כי תמיד יהיה להן מה להוכיח אז קיבלת לוחמות טובוך יותר עם מוטיבציה...
ישן 27-09-2009, 13:10
  taltos357 taltos357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.09.09
צבאי

חשוב לי לציין שאני כן חושבת שבנות כן יכולות לעשות כול מה שבנים עושים ואף יותר , בנות יכולות להתגייס לקרבי בידיוק כמו בנים וזה הכי בסדר גמור כי זה כן מוכיח שלא כולנו (הבנות) פקאצות שבוכות מציפורן שנישברת אבל יש משהו במה ש"רפיקי" אומר (כותב....) בנים משחר ההיסטוריה נחשבו ליותר חזקים מבנות (לא שאני בידיוק מסכימה שבנים יותר חזקים ..) אבל זה תמיד היה ככה גברים יצאו למלחמה ונשים נשארו בבית וטיפלו בילדים .... וזה לא אמור ליהיות ככה ועובדה ששינינו את זה להמון נשים בעולם יש קרירה טובה והן עובדות והבעלים שלהן נשארים בבית ומטפלים בילדים ,אבל משהו בתמונה הזו לא בסדר שבעל שידוע בכוח הפיזי שלו נשאר בבית וצריך לטפל בילדים (כן אני יודעת שאני משתמשת הרבה בדימוי הזה אבל זה מה שעלה לי לראש...) .

כן אני יודעת שאני נשמעת כמו מישהי בעלת פיצוי אישיות אבל זה מאוד תלוי במצב כי הדוגמא ש"רפיקי" כתב נשמעה לי מאוד הגיונית (ששואלים את האישה איפה היא שירתה והיא אומרת בקרבי וככשואלים את הגבר הוא אומר שהוא שירת בתור ג'ובניק ) זה לא נשמע הגיוני .. הרי גם אנחנו הנשים מתנהגות ככה כשצריך לתקן משהו בבית מי עושה את זה???

בקיצור אני יודעת שזה אשכול לצבא אבל היה לי חשוב להעיר את הערה הזו לגבי העיניין הזה.

(שלמרות שאני כתבתי את זה .. אני כן פמיניסטית וזו פעם ראשונה אני חושבת שהסכמתי עם דבר כזה (שגבר חזק מאישה).טל.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:43

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר