לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2005, 09:08
צלמית המשתמש של bazooka joe
  bazooka joe bazooka joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אליאור15 שמתחילה ב "רובה אוויר"

רובה רגיל(כמו שאתה קורא לזה) עובד באופן הבא:
הקליע עצמו מכיל אבק שריפה. בתחתית הקליע יש נקודה קטנה שקרויה פיקה, כאשר נותנים מכה חזקה לפיקה
היא מציתה את האבק שריפה שכלוא בתוך הקליע. כידוע, גז תופס יותר מקום ממוצק. לכן, נוצר לחץ
אדיר והגז רוצה להשתחרר. הדרך הכי קלה בשבילו להשחרר היא להעיף את הקליע... וכך עף לו הקליע
והתרמיל נשאר ברובה(למען האמת, הוא נפלט החוצה... אבל לא משנה)

רובה אויר -
רובה אויר עובד בצורה שונה. כאשר אתה דורך רובה אוויר אתה בעצם דוח אוויר לתוך הרובה. כאשר
אתה לוחץ על ההדק אתה בעצם משחרר את האוויר הדחוס לתוך הקנה. האוויר מתחיל לזרום בקנה
ונתקע בקליע שחוסם אותו... אז הוא פשוט מעיף אותו
מקווה שהבנת

תאכלס ההסבר הוא מאוד קצרצר וחסר פרטים... תנסה ב www.howstuffworks.com אולי שם תמצא על זה חומר...

נערך לאחרונה ע"י bazooka joe בתאריך 09-10-2005 בשעה 09:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2005, 18:58
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי bazooka joe שמתחילה ב "רובה רגיל(כמו שאתה קורא לזה)..."

הקליע אינו עצמו מכיל אבק שריפה. בתחתית הקליע אין נקודה קטנה שקרויה פיקה, לא נותנים מכה חזקה לפיקה אלא נוקרים אותה. היא לא יכולה להצית את אבק שריפה שכלוא בתוך הקליע משום שלמעט קליעים אינרטיים סילוניים (נדיר מאוד) אין בקליע אבק שריפה. אבש"ר שוכן לו באושר בתרמיל ! שם גם חיה לה הפיקה (בתחתיתו של התרמיל) עד יום הפקודה.

"..והתרמיל נשאר ברובה (למען האמת, הוא נפלט החוצה... אבל לא משנה).." דווקא חשוב מאוד משום שבכלי יריה מודרניים חלק ממחזור הירי הנו דחיפת המכלול אחורה באמצעי של התרמיל אשר אוגר את האנרגיה בעת שהמכלול נעול ולאחר מכן מעביר את האנרגיה להנעת המכלול אחורה.

רובה אויר -
רובה אויר עובד בצורה שונה. כאשר אתה דורך רובה אוויר אתה בעצם דוח אוויר לתוך הרובה. כאשר
אתה לוחץ על ההדק אתה בעצם משחרר את האוויר הדחוס לכיוון הקליע אשר משוגר דרך הקנה על מנת לאפשר ללחץ הפתאומי למצוא מרחב התפשטות.

הסבר מסודר על מבנה תחמושת המיועדת לאקדחי פעולה דחופה תמצא כאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=105424

ישן 09-10-2005, 21:43
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מה יהיה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "הקליע [b]אינו[/b] עצמו מכיל..."

צעדן וכל השאר. מה קורה לכם? אי אפשר כבר לנהל דיון בפורום הזה בלי להתחיל לריב או להוכיח שאלוהים נישק דווקא אותכם במצח?

מה קרה? אזלה התרבות?

ציטוט:
..והתרמיל נשאר ברובה (למען האמת, הוא נפלט החוצה... אבל לא משנה).." דווקא חשוב מאוד משום שבכלי יריה מודרניים חלק ממחזור הירי הנו דחיפת המכלול אחורה באמצעי של התרמיל אשר אוגר את האנרגיה בעת שהמכלול נעול ולאחר מכן מעביר את האנרגיה להנעת המכלול אחורה.

אני חושב שאני יכול להביא כאן גם רשימה לא קצרה של כלי יריה מודרניים לחלוטין שאינם פולטים את התרמילים לאחר הירי. אז מה?

במקום להקדיש כל כך הרבה אנרגיה בהתנגחות והתנצחות - לא היה קל יותר להסביר?

אז הנה הסבר קצר:
בכלי יריה "רגיל" חומר ייעודי (אבק שריפה) מוצת ויוצר גזים מאחורי הקליע. התפשטות הגזים יוצרת לחץ שהודף את הקליע אל מחוץ לקנה.
ברובה אוויר (או נשק דומה), הקליע נהדף אל מחוץ לקנה ע"י גז דחוס שמשוחרר בעת הלחיצה על ההדק.

השיטות ברובי אוויר הן רבות ומגוונות - בוכנה שמשתחררת, שחרור גז שנדחס בעת הדריכה או אפילו שימוש בגז דחוס - למעשה הנשק המשמש שמגרשי ה"פיינט-בול" הוא גם סוג של רובה אוויר.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 09-10-2005 בשעה 21:46.
ישן 09-10-2005, 22:26

זה לא "דווקא" לצעדן - זה לצעדן וכל השאר... כך גם כתבתי.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "את האצבע במקרה הנ"ל לא צריך להפנות ל"צעדן" דוקא..."

וצעדן יקר...

קח שנייה אוויר וקרא שוב את מה שכתבתי.

הביקורת שלי אינה אישת כלפיך ואינה מתמקדת רק בך, אלא בסגנון מכוער שהחל להתפשט בפורום לאחרונה ומביא אותו לתהומות מאד לא רצויים.

מה שביקשתי להגיד, ואולי זה דורש הבהרה - הוא שבמקום להוכיח את האחר על טעותו - ניתן פשוט לקחת אוויר, ולכתוב הסבר משלך.

במילים אחרות - במקום להגיד - לא נכון מה שאמר X - להגיד אני חושב שתמצא את הסבר Y נכון יותר.

חבר'ה, אלו היו 48 שעות גרועות מאד לפורום. אני מציע שכולנו נרגע ונתחיל יום חדש ברגל ימין.

אני מקווה שאז גם אקרא את דבריך, צעדן.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 09-10-2005 בשעה 22:31.
ישן 09-10-2005, 22:12
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

המממ... סלובניה..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מה יהיה?"

כאשר אדם מנסה לקבל תשובה על שאלה יש להניח שהמשיב יהיה בקיא לפחות במונחי יסוד.
אם המשיב אינו בקיא בתחום אשר בגינו הוא עונה, רצוי שלפחות לא יטעה בדברי שווא את השואל.

אפשר גם לכלול בהסבר על ההבדל בין "רובה אויר לרובה רגיל" את תהליך הפיצוח הגרעיני בפצצת אטום, אני לא חושב שלזה התכוון המשורר בשאלתו.

את הנשיקות שלי במצח אני שומר לאתרים בעלי אוריינטציה אחרת ואינני מבין מה לא תרבותי בלהביא דברים מטעים על תיקונם, מי שנתן דרור לפרי מקלדתו היה צריך לחשוב על כך או לפחות לסייג את דבריו באופן ברור.

ההסבר הובא, ואולי תספר לי איפה ההתנצחויות... ?! או בעצם אין צורך בכך. אשמור את חוסר התרבות שלי למקומות אחרים בו תגרני השוק החביבים עלי יקבלו בברכה את שפת הרחוב הנלוזה והנמוכה שלי.

"הפוסל במומו פוסל" ו- "..טול קורה מבין עיניך" בוודאי מוכרים לך. אך אל דאגה, עברתי את הגיל בו אבזבז מזמני בהתנצחויות נוספות, לא תאלץ עוד לסבול את הפנינים הוירטואליות שלי באתר פרש, VIA CON DIOS.

ישן 09-10-2005, 23:12

ושוב לצעדן - כן במיוחד לצעדן
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "המממ... סלובניה.."

יש לי הרגשה שאתה מרגיש שגרמתי לך עוול, וזה רחוק מאד מכוונתי.

באמת.

הדברים שכתבתי באו למחות על המצב ובהחלט לא יועדו במישרין (או אחרת) אליך או על הדברים שאתה כתבת.

מרגיזה בעיקר התדרדרות התרבות בפורום, והחוצפה של חלק מהמשיבים, שהיה ראוי שיפנימו את אשר קרה כאן ביומיים האחרונים. אני מבין מתגובתו של לבני (שכבר מכיר אותי טוב יותר) שהבעיה נובעת מנוסח הדברים שלי, ולכן אני בא לכפר ולתקן.

הדרך בא הבנתם את דברי רחוקה מאד מהמסר שבקשתי להעביר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הצעדן
כאשר אדם מנסה לקבל תשובה על שאלה יש להניח שהמשיב יהיה בקיא לפחות במונחי יסוד.
אם המשיב אינו בקיא בתחום אשר בגינו הוא עונה, רצוי שלפחות לא יטעה בדברי שווא את השואל.

אתה מציג את המצב האופטימלי, ובעצם יודע שהמצב הזה, כאן, הוא כמעט בגדר אוטופיה...

בבקשה אל תעזוב את הפורום בגללי, ובעיקר לא בגלל אי-הבנה מטופשת שנבעה מניסוח עילג שלי.

מקווה שתקרא זאת עוד לפני שתגבש החלטה סופית.

בכנות

צחי

ישן 09-10-2005, 23:42
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ושוב לצעדן - כן במיוחד לצעדן"

צחי שלום, (נו טוב, לפחות על בסיס שמות פרטיים שמי ברי דרך אגב)
אינני נוטה לקחת דברים באופן אישי, זה לא בריא בכלל ואני משתדל לנהוג כך גם באשכול הזה.
קצת לא נח לי להטות את נושא האשכול עוד קצת לכיוון אליו הוא הולך אבל אנחנו כבר שם..

אינני מתכוון להתפלמס על קוצו של יוד, אבל כן להביע את מחשבותי בהמשך לחילופי הדברים בינינו.
על מנת שלא אהיה אני דווקא זה שיעשה עוול, אני רוצה לציין שאשכול שקראתי קודם לכן (ודן "במצב" בפורום ותרבות הכתיבה) קצת העכיר את האוירה ואת חווית הקריאה והכתיבה בפורום ואני משער שגם אתה כבר היית "על סף הרתיחה" והאשכול הזה היה רק הטריגר (וכנראה נקלענו לדו"צ פה).

אם מה שאני מציג הוא בגדר אופטימלי הרי זה מה שאני מכיר, שנכתב בכנות ויושם בהתאם, אין לי אלא להיות אחראי למה שאני כותב.

אני חושב שאתן לפורום להתבגר קצת, להתמקצע וגם אולי להתעדן בחילופי הדברים שרצים פה על פני הנייר הוירטואלי. ובינתיים אהנה כאזוב הקיר ממספר כותבים בעלי ידע עצום בתחומים השונים הקשורים לצו"ב.

שוב, אל תראה בזה משהו אישי או מתריס, ראה בכך תנומה זמנית של שועל שבע קרבות.

נ.ב
אני מתנצל על שיבוש ה- NICK זה היה לא מכוון מצדי (דיסלקציה קלה ואני ממש משתדל).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:20

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר