לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2005, 11:48
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
מוקדש ל-ori לכבוד יום הכיפורים

בתחילת ספטבר החליטה קבוצת חברים בפורום לעזוב אותו בטריקת דלת אחרי שחשה כי אין לה מה לחפש פה. הפורשים ניסחו מכתב שבו הם מסבירים את הצעד, ועל החתום היה גם אנוכי. במכתב הובעו טענות קשות נגד ההנהלה כשהאשמה העיקרית הוטחה ב-ori. סברתי אז ואני סבור גם כיום שההאשמות היו מוגזמות. המכתב היה מטבע הדברים חד צדדי ולא היתה שם הסתייגות לכך שבחלק רב מן המקרים לא נותרה בידם של המנהלים ברירה אלא לנהוג כפי שנהגו. לא היה איזכור לכך שגם חלק ניכר מהפורשים היה שותף לאווירה הלא נעימה. נכון, נראה שהיה גם ניסיון לנפח את הרשימה בעזרת חברים שלא כותבים בסקופים כמעט כדי להעצים את הדרמה.

זה היה פסול ועל כך אני, אישית, מתנצל בפני ori, שעמו נהגתי לנהל לא פעם שיחות חבריות, נעימות ומעניינות שלא בפורום זה. ודאי שהוא אינו המפלצת שניתן היה להבין שהוא, והיה עליי להבהיר זאת קודם. קיוויתי שטריקת הדלת הזאת תזיז כאן משהו ושלא תהיה סופית. קיוויתי שמי שצריך להתעורר, יתעורר ויבין שחלק מהטענות שם נכונות, ושגם אם הוא לא מאמין כך - שיבין שרבים אחרים מרגישים כך.
למרבה הצער, הצעד לא שינה דבר, אלא רק הפך את פורום סקופים לדל יותר. שני הצדדים נפגעו מכך, ועם זאת בשני הצדדים סירבו ועדיין נראה שמסרבים להכיר בעובדה שאין כאן אשם אחד.
לדעתי, אדם שלא מוכן למחול על כבודו גם במחיר פגיעה באינטרס שלו הוא לא אישיות גדולה עם עמוד שדרה. הוא אדם עקשן שמתעקש להנציח את האיוולת.

אני לעומת זאת מוכן למחול על כבודי, מוכן לשים עצמי ללעג חברים ילדותיים פה, ומוכן להקריב את הכבוד שלי ולזחול הנה. וזאת, כדי לומר בפירוש: הגיע הזמן לסיים את הסכסוך הזה. הגיע הזמן שההנהלה פה תקלף את הדמגוגיה מהמכתב ההוא ותיקח את הדברים לתשומת לבה כדי לשפר את השירות שהיא אמורה לתת כאן לגולשים. הגיע הזמן שהפורשים יבינו שאיש מהם אינו צדיק הדור ושאינם יכולים לצפות ליחס מיוחד. נכון שאין כאן סימטריה. נכון שברור איזה צד צריך לעשות את עיקר העבודה. אבל עובדה זו לא צריכה לעמוד בדרכו.

אף שאני רוצה לחזור הנה, אני לא מתכוון לעשות זאת כל עוד הסכסוך הזה לא נפתר איכשהו. אני חושב שהצדדים מספיק אינטליגנטיים ויצירתיים כדי למצוא פתרון, אבל אני יודע שהסיכוי לכך קטן. לא רע לי בהיידפארק ואפילו התרגלתי לממשק האיום. לא יקרה שום דבר אם לא אכתוב פה יותר לעולם. האמינו לי שאצליח להתגבר על "החלל הגדול" הזה. אז למה טרחתי לכתוב אתכל המכתב הארוך הזה? משום שיום הכיפורים הולך וקרב, וזו הזדמנות טובה להתנצל בפני אדם לא רע, שאמנם הרוויח חלק מהביקורת עליו, אך ספג אותה בצורה קצת קשה ולא הוגנת.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 11-10-2005 בשעה 11:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-10-2005, 13:28
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
במקום התנצלות על מנת לסגור חשבון לקראת יום הכיפור ולחזור להתנהגות רגילה מיד לאחריו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "מכתב כמעט מרגש"

רצוי לשנות את ההתנהגות ואינני מתכוון לך באופן אישי.
ההתבטאויות בפורום וההתקפות והכנויים האישיים, אפילו מצד המנהלים אינן ראויות וחשוב להעבירן מן העולם.

לא לכולם דעה אחידה ולא כל מי שאיננו בדעתך (אני חוזר לא שלך אישית) פסול, מטומטם, חייב בטיפול, באישפוז וכו', שלא לדבר על מגוון של מילות גנאי.

אני מאחל לכולנו שבשנה הבאה הפורום יהיה נקי ו"טהור" וכל אחד יוכל להביע דעתו בדרך ראויה ולקבל תגובות הולמות.
אני משתתף בפורום, לא מפני שאני מזוכיסט, אלא מפני שנראה לי שחשוב שתשמע דעה אחרת, שונה בפורום ושיובא בפני המשתתפים חומרים המאפשרים ראיה רחבה של הנושאים השונים מה שמאפשר שיקול דעת וגיבוש דעה כאשר חומר מגוון נמצא לפני המחליט.

אינני מן הבורחים ואני אתרום את תרומתי כל עוד עתותי יהיו בידי.
ישן 11-10-2005, 15:12
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כן, כולנו בני אדם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "מוקדש ל-ori לכבוד יום הכיפורים"

אנחנו מועדים לטעות, לפגוע במתכוון או שלא במתכוון באנשים אחרים ולגרום להם לצער. לכן , טוב שיש יום אחד בשנה, כמו יום כיפור, שבו אנחנו נאלצים לעשות חשבון נפש ולהתנצל בפני מי שפגענו בו. אבל ההתנצלות הפרטית או הפומבית, אין מטרתה (לדעתי) לשמש כזרז לקירוב לבבות. אין אנו צריכים להתנצל בפני מי שלא פגענו בו באמת רק כדי ליישר איתו את ההדורים.

אם במהלך השנה הזאת, או במהלך השנים שקדמו לה, פגעתי באמת, באשמתי, ב"גולש" או ב"פורש" או במישהו אחר, אני מבקש את סליחתו. אני כותב כאן בשם עצמי, אבל אני לא מתכוון לבקש את סליחתם של כותבי מכתב ההפנייה להיידפארק וזאת מסיבה פשוטה אחת- אני צודק. יתרה מכך - לי נעשה כאן עוול - לא להם.

מאז שהתחלתי לנהל פה, ביצעתי החלטות ניהוליות רבות. לא אומר על כולן שהן כליל השלמות. למרות זאת, אני לא חש אשמה, משום שאני יודע שעשיתי את הכל כדי לאפשר לכולם להנות מהפורומים האלה יהיו השתייכותם הפוליטית ודעותיהם האישיות אשר יהיו , אני יודע שכל מי שפנה אליי במייל קיבל תשובה מנומקת לכל החלטה שביצעתי לגביו או לגבי אחרים, לא הסתרתי דבר.

לעומת זאת מי שהעדיף "לאוורר הכל" , כלומר לכתוב מכתב מלא השמצות מכוערות עליי ועל מנהלים אחרים ולהפנות גולשים אחרים להיידפארק במקום לפתור את הבעיות באמצעות תיבת המייל שלי ושל מנהלים אחרים , קיבל , לצערי,חלק ממבוקשו. גולשים חתמו, גולשים עזבו, ומספר ההודעות בפורום ירד. אבל הוא לא קיבל את כל מבוקשו , משום שחלק ניכר מההודעות שאיבדנו הן הודעות מלאות בקללות,עלבונות,השמצות,הטרדות בלתי פוסקות של המנהלים כדי לכפות עליהם את דעתם ועוד כהנה וכהנה דברים שממילא אינם דרושים בפורום ומקומם (אם בכלל, בשלושת המקרים הראשונים) בתיבת המייל. לכן , הוא לא הצליח להרוס את הפורומים, לא הצליח לגרום לקרע בפרש למרות שהצליח להחתים על המכתב שני מנהלים שכלל לא כותבים כאן ולא הצליח להציג את מצג השווא של פרישה עצומה בהיקפה - בגלל של"פורשים" צורפו אנשים שלא היו פה , אנשים חסומים שלא יהיו פה ואנשים שלא רצו להיות פה. בגלל הדמגוגיה שאם תקלף אותה תמצא כל כך מעט אמת, כמחט בכמה ערימות של שקר. אמת שיכלה למצוא את פתרונה לולא היו זקוקים החותמים לקתרזיס, אקשן ודרמה.

לבוא לקראת הפורשים? לקראת אלו שניסו להרוס את הפורום ולהפנות את הגולשים להיידפארק? במה נבוא לקראתם? למרות שעברו על החוקים ואף ירקו לבאר ממנה שתו, לא חסמנו אותם ולכן לא נוכל לשחרר אותם מחסימה. את אלה שנחסמו ובצדק עוד לפני המכתב (גם הם מנפחים מעט את המכתב ) לא נוכל לשחרר. חוץ מאלה המעט, כל "פורש" שרוצה לכתוב כאן מוזמן, אבל אני לא יכול להכריח מישהו לכתוב כאן או למנוע ממנו להתרגל להיידפארק ולכתוב במקום אחר, זו מדינה חופשית, זה אינטרנט חופשי.

אני מאחל צום קל לצמים וגמר חתימה טובה לנחתמים וגם לך .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-10-2005, 19:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אחרי כל מה שכבר נאמר מה אוכל להוסיף?...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כן, כולנו בני אדם"

נראה שבאמת אנו נמצאים בימים של "חשבון נפש" תוך מבט לעבר מה שהיה ונסיון להביט קצת קדימה אל מה שלפנינו.
להגיד שלא היו מקרים בהם ההשתלחויות כאן היו מתחת לכל בקורת וברמה נמוכה לא אוכל, אך אני יכל בהחלט להבין בראיה לאחור שהנושאים שמועלים כאן לעיתים תכופות בוערים בעורקיהם של מי מהכותבים והדבר גורם להם לפרץ של אמוציות ובפרט לאור מה שהתחולל במדינה במהלך השנה האחרונה.

להגיד שלא היו מקרים שמצאתי את עצמי מתמודד עם תגובות בהם הופנו כלפי טענות או עקיצות על דברים שכלל לא אמרתי או התכוונתי ומשם מצאתי את עצמי ב"לופ" של עקיצות הדדיות בסגנון של "אני אגיד את המילה האחרונה" גם זאת לא אוכל.

הדבר היחיד שאוכל לציין בכל זאת הוא שפרט לויכוחים הקטנוניים, ההשתלחויות חסרות הטעם, והביטויים שלא תמיד מכבדים את כותביהם בסה"כ אין לי ספק שהפורום הזה מרכב מאנשים אינטיליגנטיים שכל עוד נשמר הטעם הטוב אפשר להגיד ש"ממש כיף" להתווכח איתם...
בסה"כ כל אחד מאיתנו חי ונושם את מה שקורה כאן בארץ, אחרת .... לא ההינו בכלל טורחים להפגש כאן בכל יום ולהביע את דעותינו, לא?....

אז לסיכום - שתהיה לנו באמת שנה טובה עם הרבה בריאות וטיפהל'ה יותר סבלנות אחד אל השני...

ולכם אלכס קראפמן ו"אורי" - שנה טובה עם פחות התלהמויות הדדיות בינינו...

מבטיח להמשיך עם סימני הקריאה והנקודות.........

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 11-10-2005 בשעה 19:48.
ישן 11-10-2005, 23:47
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
התגובה שלך קטנונית ואכזבת ביותר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כן, כולנו בני אדם"

זה כל מה שהיה לך לומר ?
אני מעריך את הצעד של שפינוזה שמחל על כבודו ועשה את הצעד. מה הבעיה להרים את הכפפה ולהמשיך הלאה ? אפשר להודות ולומר בפה מלא,חלק מהכותבים שפרשו השאירו כאן חלל שלא ניתן למילוי - לא בטווח הקצר. בפרספקטיבה של חודש אחורה, רואים את זה בבירור. הפורום כרגע נראה כמו נמלה לאחר טיפול של עכביש - נשארה רק הקליפה, התוכן נמצץ לחלוטין.
אנחנו מכירים את ההיסטוריה, גם אתה לא היית צדיק תמים לאורך כל הדרך, היו פעמים שממש רדפת את העכבר, דרשת את הודעותיו על קוצו של יוד ורדית בו.
צדיקים גדולים אין כאן. הגיע הזמן ליישב את הסיפור הזה. די להיתממות של "לא חסמנו אז אין מה לשחרר". גם בלי להיענות לתנאים (או לכל התנאים) שהוצבו, היית יכול לכתוב תגובה שהיא פחות קטנונית ויותר מפוייסת אבל כנראה שזה יותר מידיי.
ישן 12-10-2005, 00:34
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אם יותר לי לחלוק עליך(בנעימות:))...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "התגובה שלך קטנונית ואכזבת ביותר"

אני, במקומו של מאיר, הייתי מוותר על התגובה. אבל לא זה מה שמעניין
אותי. קטנונית או לא, מפוייסת או לא. אין לי חשק לעסוק בניתוח התגובה
שלו. הקטע שכן נראה לי חשוב הוא עניין ה"חסימות" וה"תנאים".

אין לי מושג מי רדף את מי ומי רדה ומי. אני גם חושב שיש הרבה פחות
"אקשן" בפורום עכשיו(וגם אני, כמו רבים אחרים, עדיין לא בטוח אם זה
טוב או רע). אבל בהנחה ויש מדיניות מסויימת, נהלים מסויימים, או אפילו
גישה בלתי-רשמית אבל חזקה מסויימת "להענות לתנאים"(גם אם מדובר
ב"להענות רק לחלק מן התנאים") זו בקשה שעברה את גבול ה-בלתי-
סבירה-לחלוטין והגיעה למדרגת ההזויה

נעשתה החלטה, היו לה השלכות, חלקן נעימות יותר, חלקן פחות, אבל יש
גבול לכמה חודשים שאפשר לקבל שוב ושוב את ה"ואולי בכל-זאת תיכנעו?".
אני לא ראיתי שום דרישות(פחחח!) או בקשות רציניות במכתב הדמגוגיה-
צומי של המורדים בגרוש, ולא ברור לי למה ציפית ממאיר כאן.
מה שכן, אני לא בטוח כמה אנשים מאלה שכרגע פה ירצו להשאר אם יענו
לדרישה הג'ואיסטית של "תנו לי לקלל את אמא של מי שבא לי, ואל תעזו
אפילו להזכיר לי שזה אסור עפ"י החוקים"...

נ.ב.
אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו, ולהתנצל בפניך אם נפגעת ממשהו
הכתוב בהודעה הזו, או ממשהו שאמרתי או עשיתי לך, או לא לך.

נערך לאחרונה ע"י AlexKarpman בתאריך 12-10-2005 בשעה 00:37. סיבה: מרכאות מטומטמות!
ישן 12-10-2005, 07:02
צלמית המשתמש של looklook

כן, זה כל מה שהיה לי לומר
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "התגובה שלך קטנונית ואכזבת ביותר"

גם אני מעריך את הצעד של שפינוזה,בקשת סליחה (אף שלא הופנתה כלפי) הייתה עניין מתבקש. אני מודה שיש מעט גולשים ברשימה הזאת שהיו גולשים חשובים והעובדה שהם לא כותבים כאן אכן יצרה חוסר מסוים ,אני לא יכול להכריח את אותו מיעוט לחזור ולכתוב פה,אני לא יודע מה אתה מצפה ממני לעשות במסגרת "הרמת הכפפה" אבל אני חושב שהפורום יתמלא,אני חושב שהוא מתמלא,אין גולש (או מנהל) שאין לו תחליף.

אתה טוען שהפורום ריק מתוכן? האם זה בגלל שאנחנו (הנשארים,הרוב) לא יכולים לשיטתך לייצר אותו? אתה מאכזב אותי

לגבי ההיסטוריה, אף פעם לא טענתי להיותי צדיק תמים. נכון, היו כמה ימים בהם עסקתי בדקדוקי עניות על הודעותיו של העכבר, עשיתי את זה כדי לנסות ולהניאו מלהציק לי. נכשלתי, זאת הייתה גישה לא נכונה,אני מבקש סליחה מכל הגולשים שנאלצו לקרוא את המדמנה הזאת. אבל אני עדיין חושב שבראיה כוללת על "הסכסוך" בינינו ,הוא זה שאשם במה שהתרחש ולכן אין לי כוונה לבקש סליחה על מה שהתרחש בינינו.

תאמין לי , אחרי שהפנו את הגולשים שלנו להיידפארק, אחרי שמנהלים פרשו ביחד כדי ליצור אפקט הרסני, אחרי שגייסו לרשימה מנהלים שלא כתבו בפורום כדי לפגוע בנו, אחרי כל אלה (וזאת רשימה חלקית מאוד )זאת התגובה הכי פייסנית שיכולתי להפיק מעצמי. כן גם אני עשיתי טעויות, כן גם כלפי ה"פורשים" . זה לא הצדיק את מה שהם עשו ובוודאי לא בדרך המכוערת שבה בחרו לעשות זאת.

וחוץ מזה, אנחנו צריכים לזכור שלמרות הכל זה בסך הכל מקום וירטואלי ולכן אני כבר לא כועס, אני מאחל לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה ואשמח אם חלק מהחתומים על המכתב גם יבואו לכתוב כאן. אבל אין לי שום דרך אופרטיבית לעשות זאת.

ישן 12-10-2005, 01:21
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
אני לא חושב שיש דבר שלא ניתן לפתור ברוח טובה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ראשית, אני מודה על הצעד היפה הזה, הגם שאני חייב להודות שאיני מסכים להרבה מהנכתב."

נכון שיש אי הסכמות באשר לתוכן. אבל אפשר לפתוח דף חדש, לאמץ נימת דיבור נעימה יותר, וכללי שיח תרבותיים יותר. לצערי לוקלוק בחר להתמקד במפריד במקום במאחד, והדבר אינו מבשר טובות. אני מבין את הכעס של לוקלוק אבל מאוכזב מכך שהוא לא מסוגל לקבל אפילו קורטוב מהביקורת שהיתה במכתב. גם אם הוא לא מסוגל לעשות זאת (ואולי בצדק, לפחות מבחינתו) אני חושב שצריך לדעת לפעמים להיות חכם ולא רק צודק. וכשצריך, אפשר גם להיות בוגר ולמחול על הכבוד.

לא נסכים בינינו: אני חושב שההתנהלות פה היתה לעיתים בעייתית, ואתה סבור שאין ממש בטענות. אני בהחלט יכול להבין מדוע אתה חושב כך אם אני שם עצמי בנעליך. ולכן אני לא חושב שהפערים עד כדי כך גדולים. אני חושב שגם אתה צריך לנסות ולהבין מדוע הוטחה בך הביקורת ההיא, גם אם בסופו של דבר לא תסכים איתה. דרך ההבנה ההדדית והשיפור בתקשורת (וסליחה שאני נשמע כמו מדריך בסדנא של "זרעים של שלום"), אפשר לגשר על הפערים, רחבים ככל שיהיו.

אופרטיבית, אני חושב שצריך לנסח מעין אמנת פורום שתהווה את חוקי הפורום או תצורף להם. אני חושב שיש כמה דברים שצריכים להיות ברורים, ובהם - להימנע מהדברים שנטענו כלפיך וכלפי מנהלים אחרים, ולהימנע מדברים שחלק מהמנהלים טענו כלפי חלק מהגולשים.

אני לא מצטער שפתחתי את האשכול הזה, משום שגם אם הוא לא יוביל לחזרתי ולחזרתם של האחרים (וכנראה שהוא לא יוביל בינתיים) - הוא משפר מעט את האווירה העכורה.
ובנימה אישית יותר, אני יודע שהופתעת לראות את שמי ברשימה ההיא ושאולי גם נפגעת לאור יחסינו השפירים מאחורי הקלעים. אני מניח שלא היה לך קל לכתוב את התגובה, ולכן אני מעריך את תגובתך ומודה לך על כך.

נערך לאחרונה ע"י Spinoza בתאריך 12-10-2005 בשעה 01:29.
ישן 12-10-2005, 07:13
צלמית המשתמש של looklook

נהפוך הוא
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "אני לא חושב שיש דבר שלא ניתן לפתור ברוח טובה"

אני מסוגל לקבל קורטוב מהביקורת שהוטחה בי שם (קורטוב זאת הגדרה מצוינת) אני רק מצטער שלא קיבלתי אותה במייל. אני מוכן למחול על כבודי-הנה כבודי מחול ואמרתי שאין בי עוד כעס. אבל בקשת הסליחה (שהיא יפה לכשלעצמה) מצד אחד לא מוחקת את מה שהיה ומצד שני לא נותנת לנו שום דרך "לפתרון הסכסוך"(פרט אולי לתחנונים מצידי ומצד המנהלים האחרים שישובו תוך קבלת התנאים שמופיעים במכתב ,זה לא יקרה). אם הפורשים רוצים לשוב הרי הם יכולים. הם אלה שיצאו מכאן ולא אני.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:31

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר