לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2005, 23:54
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
חור יפה, למזלכם הוא בכיוון הנכון.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "במסגרת הצבת מטרות להדגמת ירי..."

לפני הרבה שנים (תיכף תבינו למה אני משאיר את זה מעורפל) החליף צה"ל את פגזי החלול בבטני הטנקים בתחמושת חדשה יותר. את התחמושת הישנה קיבלנו כהקצבת אימונים לאותו החורף.
הצמ"פ עלה ראשון למטווח עם החלולים מבטן הכוננות, 11 סדרות נורו ו 11 סדרות החטיאו. פלוגה נוספת ניסתה מזלה והפגזים עפו לכול הכיוונים, חלק אפילו פגעו באדמה כמה עשרות מטרים מהטנק במקום 2 ק"מ כמתוכנן.
עוד באותו שבוע נזעקו כל המומחים כי הריי התחמושת שנורתה היא הממלאת את כל מחסני החרום ובטניי הטנקים בצה"ל.
לקחו את התחמושת למטווח X והעמידו לפני הטנק שורה של "לוחות מודעות" מדיקט על מנת לבחון את מעוף הפגז באמצעות חורי החדירה. למרבי הזוועה התברר שהכנפונים של הפגז לא נפרסו כראוי ובמקום חור חדירה של 105מ"מ נצפו חורים של פגזים אשר עברו לרוחב הדיקט.
תוך חודשיים הוחלפו כל הסדרות הלקויות אך אמוננו בפגזים בבטן הטנק דיי נפגע.
כלקח מהמקרה הגדילו את מכסת תחמושת חרום המופשרת מידיי פעם לאימונים. הדבר מאפשק גם בקרה על התחמושת וגם מחזק את אמונת הלוחמים שהתחמושת בבטן הטנק תעשה את מלאכתה בשעת מבחן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2005, 21:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
גם אנחנו עשינו תצוגות להורים :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idoroll שמתחילה ב "חור של חלולן"

הייתה פעם שצוות מהמחלקה שלי נלקח לעשות הדגמה להורי כל הצמ"פים של החטיבה בשטח שמעל למתקן גולן באנדרטת החטיבה.
כיוון שהנהג שלהם סבל ממיגרנות לקחו אותי בתור נהג.
הייתה שם בעיה קשה של נתירים (מושב אניעם חטף כמה פעמים) ולכן כל האימונים לקראת התצוגה היו ביבש.
יחד עם הסמג"ד (תמיר היימן, היום אל"ם) הלכתי להציב מטרות. הצעתי שב'על היעד' הנהג ידרוס את המטרות. כך, אם במקרה, ישארו בלונים שלא התפוצצו מהירי הדריסה תפוצץ אותם ונראה להורים עוד יכולת. מה גם שזה אימון מצויין עבורי (זה היה לפני שדרסתי מחבל).
תמיר אמר שאין צורך כי ירו על המטרות כל-כך הרבה במא"גים והנסיעה תיהיה כל-כך איטית שאין סיכוי שישראו בלונים נפוחים.
אחותי ששירתה גם היא ברמה באה לבקר אותי (לא בכל יום אני בצומת קצביה) בדיוק כשהודיעו לי שהנהג המקורי החליט שהוא כן יכול לנהוג. כשהתחלפנו המלצתי לו לדרוס את המטרות למרות שהסמג"ד אמר שזה אסור (משקיות? פחד שבזנ"ט ייסתבך בזחל?).
בכל מקרה הצוות ביצע את התצוגה גם בלעדי. למרבה היופי שתי מטרות הכבדה, פירמידת חביות בטווח 400 מ' וכל מטרות החי"ר לא נפגעו. הנהג לא דרס כלום וכל הבלונים קישטו בחגיגיות את הטקס סיום צמ"פים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:59

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר