לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2005, 19:51
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
כתבה בערוץ עשר על אלימות במועדונים

במילה אחרת ניתן לכנות את מה שרובינו מכיר מהמציאות האלימה כאן - ייאוש.
המועדונים הפכו ליעדים מבוצרים, עם מעגלי אבטחה ומאבטחים שממש שמים את נפשם בכפם על מנת
לעמוד, לסנן ולשמור על המבלים בתוך המועדונים. עדיף כבר לאבטח במרכז ג'נין, שם לפחות מותר לירות.
הכתבה מראה את האספסוף שגדל כאן, את בוגרי "כוכב נולד" והטלנובלות, תוצר המערכת החינוכית ושידורי ה"איכות" של ערוץ שתיים. אספסוף אלים ושתוי, זבל אנושי מזוקק.
אני חייב לומר גם אם זה לא פוליטקלי קורקט, לפחות ממה שהופיע בטלויזיה, רובם יהודים שהוריהם יוצאי צפון אפריקה, וערבים (שהוריהם יוצאי הרבה מאוד ארצות מהאיזור).

נערך לאחרונה ע"י הרואה את הנולד בתאריך 14-10-2005 בשעה 19:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2005, 23:58

אני נוטה לקבל את התמונה שהציגו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "היא לפעמים באמת - אבל לא פה..."

ולא בגלל שאני חסיד שוטה של כתבות טלוויזיוניות אלא בגלל שזו המציאות העצובה.
יש רוסים ואתיופים ובנים להורים יוצאי ארצות אירופאיות אבל השאלה היא שאלת האחוזים.
כמה אחוזים מאוכלוסיית הפושעים בכלא הם אשכנזים ?
כמה אחוזים מאנשי העולם התחתון בארץ הם אשכנזים ? רוזנשטיין ? מספיק לקרוא את שמות המשפחה בכל כתבה על פשע כדי להבין.
אני יודע מי הילדים האלימים בכיתת בני, למרבה ההפתעה הם מרוקאים וארמני אחד.
אני זוכר מי היו הילדים האלימים בכיתתי, בלולו, בוסקילה, נהרי, שמות משפחה אשכנזים ידועים.
מצד שני אני זוכר מי היו בין המוכשרים ביותר בישיבה התיכונית בה למדתי, ברזאני, חדד, ועוד לא מעט אחרים.

העניין הזה הוא לא גזעי אלא תרבותי לחלוטין. אינך פושע או עבריין או אלים כי המוצא הגזעי שלך הוא צפון אפריקה אבל מצד שני הם מספקים את אחוז הפשעים הגדול ביותר ומייצרים את מירב האלימות וצריך לשאול למה, גם אם השאלה מציקה ודוקרת לאנשים.
ישן 15-10-2005, 01:39
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
קיום המדינה היה תמיד מותנה באיכות המשאב האנושי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "כתבה בערוץ עשר על אלימות במועדונים"

מדינת ישראל הוקמה על רצועת שטח דקיקה, אפילו דיפרנציאלית ביחס למדינות הסובבות אותה, רגישה מבחינה דתית ופחוסה בתושבים.
בחירת המיקום לא יכלה להיות גרועה יותר - ארץ שאינה ריקה מתושבים (אך ריקה ממשאבים), מוקפת מדינות עוינות עד בלי די באפלוליות המזרח התיכון.

תנאי הקיום ההכרחי, בלעדיו לא ניתן לקיים כאן ישות מדינית בשום אופן, הוא משאב אנושי איכותי ויעיל.

אם מדינת ישראל הצליחה לבסס כאן משק מערבי בר-קיימא, הלא זה רק משום שהוא מושתת על משאב אנושי איכותי שהוכיח את עצמו כמעצמה טכנולוגית ואקדמית.
אם מדינת ישראל הצליחה להקים כאן צבא לתלפיות, מהמתקדמים והאיכותיים בעולם, הלא זה רק משום המשאב האנושי המיומן המחרף נפשו בנשיאת עול הקיום המתמיד על החרב.
אם החברה הישראלית הצליחה לייצר משאב אנושי איכותי שכזה, הלא זה רק משום החינוך המושתת על יסודות מערביים. על תרבות מערבית.

מדינת ישראל היא מדינה מוכת-עלייה.
מדינה שהמרקם החברתי-תרבותי בה היה ברובו אירופאי-הומוגני, ייבאה לתחומיה, מתוך כורח, חומר אנושי מכל הבא ליד.
אלא שלא בוצע שום ניסיון לחנך מחדש ולכפות את התרבות השלטת על האוכלוסיות המהגרות.
ההיפך הוא הנכון - האוכלוסיות המהגרות הסתגרו, מסיבות שונות, בתוך עצמן ושימרו את המטען התרבותי איתו הגיעו מארצות המוצא, ונוצר אנטגוניזם כלפי התרבות השלטת.

במילים אחרות, מדינת ישראל לקחה על עצמה להיות צלחת פטרי בניסוי סוציולוגי בין-תרבותי:
יהי מצע גידול דמוקרטי, המכיל אוכלוסיות בעלות אופי מערבי המכתיב את התרבות השלטת. ברגע מסוים מוסיפים לצלחת אוכלוסיות ממקורות מזרחיים שונים, מבלי להרתיח את התמיסה.
בין האוכלוסיות השונות לא מתקיימות ריאקציות בקנה מידה משמעותי. כל אוכלוסייה שומרת ברובה על האופי התרבותי הייחודי שלה.
ברגע X מתחילים לפעול על התרבית כוחות חיצוניים, המופעלים ע"י תמורות חיצוניות לצלחת - גלובליזציה וקפיטליזציה שמקורן בארה"ב.
הכוחות משנים את אופי התמיסה, וגורמים למצב בו הקשרים בין הפריטים בתוך האוכלוסיות השונות נחלשים. כתוצאה מכך, התמיסה מאבדת את האופי הסוציאליסטי-שבטי שלה, ומקבלת אופי גלובאלי-אינדוידואליסטי-אגוצנטרי-מתירני של רייטינג וסיפוק מיידי.

את ההשפעה הדרמטית במיוחד על האוכלוסיות המזרחיות בצלחת ניתן לראות - מדובר בריאקציה אלימה למדי (תרתי משמע).
ישן 15-10-2005, 02:04

אני חולק לחלוטין על "הכוחות הפועלים על התמיסה"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "קיום המדינה היה תמיד מותנה באיכות המשאב האנושי"

מה הקשר לגלובליזציה ? האם זו סיסמא שנושאת פתרון לכל חולי ?
לגבי הטענה שהם "שימרו את המטען התרבותי איתו הגיעו מארצות המוצא" - אני מסכים חלקית בלבד.
אני לא הסטוריון אבל לא זכור לי שקראתי היכן שהוא שהחברה היהודית במרוקו, טוניסיה ובמדינות אחרות בצפון אפריקה היתה כל כך אלימה ופראית. הם כן שימרו ופיתחו לתופעה אמיתית את פולחן הקברים, הקדושים, הבאבות, הקמיעות והאמונות הטפילות. יהדות פגנית לחלוטין.

מדובר בחברה שהתפוררה כבר לפני עשרות שנים מהערכים שאיתם הגיעו הוריהם והורי הוריהם מצפון אפריקה אבל בהיעדר יד מכוונת שלהם עצמם ושל המערכת החינוכית, הם הובילו את עצמם במו ידם אל התחתית התרבותית של החברה הישראלית ויחד איתם גררו מדינה שלימה מאחר ולא מדובר במאה אלף איש אלא במסה שהיא מעל לקריטית, לצורך העניין.

אני לא מומחה לארצות הברית אבל אני מכיר קצת את קליפורניה, אם ארה"ב היא המקור, לא ראיתי שם את הסימנים, לא ראיתי את הסימנים הללו גם באירופה ולא במזרח, וחייתי בכל אחד מהמקומות הללו. אווירת האלימות לא שולטת שם כמו שהיא שולטת כאן בכבישים, במועדונים, בבתי הספר ואפילו בבתי הכנסת, בכותל ובישיבות. (ומי שקרא קצת על מה שהולך בפונוביץ בבני ברק יודע).
ישן 15-10-2005, 10:19
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
לא טענתי שהחברה המזרחית היא אלימה מלכתחילה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "אני חולק לחלוטין על "הכוחות הפועלים על התמיסה""

הטענה שלי הייתה שאדם המגיע מאזור תרבות מזרחית לאזור תרבות צריכה, מבלי שעבר חינוך מנרמל לערכים מסויימים, נמצא בקבוצת סיכון לאותה ההתנהגות האלימה והאימפולסיבית.

גלובליזציה וקפיטליזציה יוצרים תרבות צריכה.
תרבות צריכה יוצרת מציאות בה מה שמעניין את הפרט הוא סיפוק יצרים מיידי וטובה אישית.
בתרבות המזרחית, החברה מרסנת את הפרט. מסגרות נוקשות מתוות את הגבול להתנהגות (כמו ענישה מופרזת או נורמות חברתיות).
תחת השפעת "הכוחות", הגורמים המרסנים התפוררו, וקיבלנו אדם יצרי, אימפולסיבי ואגוצנטרי שמעמיד את עצמו ואת ה"כבוד" שלו אפילו לפני זכותם של אחרים לחיים.
ישן 15-10-2005, 07:56
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
בכלל לא מסכימה איתך שהטלוויזיה היא הגורם לאלימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "כתבה בערוץ עשר על אלימות במועדונים"

נכון שהשידורים בערוץ 2 הם רדודים ומגעילים,אבל הם לא אלימים באופן יחסי. לפני 20-25 הטלוויזיה היתה אלימה כפליים,והיום כבר לא מפיקים סדרות כמו "צוות לעניין". אם יש היום אלימות בסדרות מצוירות,אז היא כזאת שהילדים לא יכולים לחקות כמו פוקימונים שנלחמים זה בזה.לא תמצא היום סרט מצוייר שבו ילד נותן אגרוף לילד אחר. וחוץ מזה,הילדים של היום רואים פחות טלוויזיה,ואת רוב התקשורת שלהם הם צורכים דרך האינטרנט והסלולארי.

אז מה השתנה ב20-25 השנה האחרונות?
בראש ובראשונה,ההורים שצריכים לעבוד קשה ואין להם זמן להקדיש לילדים.
ההורים של היום לא נותנים גיבוי למורים ומונעים מהם להשליט משמעת בבית הספר.
הילדים נמצאים הרבה פחות שעות בבית הספר ויש להם הרבה שעות פנאי שמתועלות לאפיקים שליליים.
תרבות הבילוי השתנתה לגמרי :
פעם היו יוצאים לבלות ב9 בערב וחוזרים ב12-1. היום הבילוי מתחיל רק ב1 בלילה.
פעם לא היו תופעות של ילדים בני 13-14 שמשתכרים ומעשנים נרגילה. היום ההורים מעשנים ביחד עם הילדים ולא רואים בזה בעיה.,ואני כבר שמעתי על מסיבות בר מצווה עם "פינת נרגילה".

אני ממש לא מקנאה בנוער של ימינו שרוצה לבלות עם חברים,והאלטרנטיבה היחידה שקיימת היא מועדון צפוף מלא בעשן וזימה,וכל זה לפני שהאלימות מתחילה.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 15-10-2005 בשעה 08:08.
ישן 15-10-2005, 13:00
  WL-IL WL-IL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
אם לא הבנת
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עוד פעם הערבים האלו"

הרואה את המולד לא מדבר על ערבים, אלא על מה שמקובל להגיד בני עדות המזרח. במילים יותר פשוטות: יהודים ממוצא עיראקי, תימני, לבנוני, פרסי וכיוצ"ב. והוא מאשים אותם ורק אותם באלימות.

לפי התגובות שלו ניתן להבין שחטף מכות בהיותו ילד, וחלק מבני עדות המזרח האכילו אותו מינרלים וחלבונים מן החי (מילים עדינות לחול ולחיפושיות זבל) כאשר הגננת לא ראתה, מאחורי השיחים. זה הגיע לדור השני, וגם הילד שלו כנראה חוטף מכות בהתמדה - לא בגלל האשכנזיות אלא בגלל ההתנשאות המלוקקת. ילדים מבחינים מיד בהתנהגות מתנשאת ומגיבים עליה.

זו הסיבה שהוא מאשים את בני עדות המזרח ורק אותם בכל כתבה שהוא ראה. אני מתערב שהוא מעולם לא היה במועדון לילה, לך תדע מה יעשו לך החבר'ה מהכיתה שיגלו שאתה שותה שוקו ליד הבר...
ישן 15-10-2005, 14:55
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
זה איננו מתאים למנהל לתמוך בדעות גזעניות שכאלו
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אתה הולך ומתקרב לקו האדום, שפעם היית מרשה לעצמך לחצות אותו."

מנהל ראוי היה צריך למחוק את דברי הנבלה הללו - במיוחד את אלו האישיים.

העליה הרוסית היא אחת העליות המבורכות, שקמו לנו מאז הקמת של המדינה. הם תורמים למדינה לא פחות מכל עליה אחרת, בלשון המעטה.

באשר לזונות, לפושעים לאלימות - נברו בספרי ה"זכרונות" ותוכחו כיצד כנו כל פעם גל עליה שהגיע לארץ וניסה להתבסס ב"שיניו" ולהגיע למצב בו יעמוד בפני עצמו. לא כל העליות צלחה עליהן דרכם, כפי שזה קרה וקורה לגבי העליה הרוסית. לא לכל העולים היה וקיים יצר ה"שחרור" ממסכנות ומהתלות ויצירת חיים חדשים ותורמים למולדתם החדשה-ישנה.

עוד מליון רוסים ו"נגאלנו" מכל "צרותינו". יחד עם זאת יבורכו כל הבאים בשערינו העיקר שיבואו.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 15-10-2005 בשעה 15:01.
ישן 15-10-2005, 17:29

בניגוד לסוחרי העדתיות שהפכו את זה למקצוע
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "תדחקי אשכנזי לגדול בתנאי חוסר שיוויון"

אמא שלי אינה אשכנזיה ואינה ממוצא אירופאי כלשהו, ההיפך. היא גדלה במה שנהוג לכנות "מצוקה" והגיעה להרבה בחייה. שמעתי אותה מדברת הרבה על הקיפוח אבל היא לא נשארה בבית לבכות ולבזבז את כספה על צביעת שיער וגורמטים, היא חסכה אגורה לאגורה לצורך החינוך של ילדיה כדי שאנחנו לא נמשיך ליילל על קיפוח. היא מעולם לא סחרה בקיפוח ולא השיגה דברים בגלל הקיפוח אלא למרות הקיפוח.
מספיק לראות את שגיאות הכתיב של אופיר סבג כדי להבין כמה כסף חסכו הוריו על חינוך טוב.
יש כאן בכיינים מקצועיים שהם דור שני או שלישי בארץ אבל ממשיכים עם הבכי המאוס הזה של "דפקו אותנו", "ריססו אותנו בדי די טי", "זרקו אותנו בשכונות", נמאס כבר לשמוע את היללות האילו מאנשים שנמצאים כבר שניים - שלושה דורות בארץ ולא מפסיקים להתבכיין.
ישן 15-10-2005, 13:32
  RSegal RSegal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.04
גם אני ראיתי כתבה על המועדונים

אבל נראה לי שאת הכתבה ראיתי בערוץ 2.
אני הסקתי מהכתבה למרות שזה ההפך הגמור ממה שרצו להראות הוא שבגלל שלא נותנים לאנשים הללו לעבור בסלקציה הם הופכים לאלימים. אתם רואים את האנשים מדברים יפה אל השומר, מחכים בשקט העיקר שייתנו להם סה"כ להנות בימי שישי שהם יוצאים מהצבא. ואז הסלקטורים מסתכלים על השמות משפחה ולא נותנים להם להכנס. אני אישית אשכנזי אבל אני רק רוצה לראות איזשהו מאבטח לא מכניס אותי. אני שורף את המועדון. ולא אני לא עברייין ולא מתיימר להיות כזה! סה"כ בנאדם שרוצה להנות ואנשים שנונתים להם תעודת שוטר\ סמכות להרביץ עושים מה שבראש שלהם!

[אני וחברים שלי שרובם יוצאי עיראק ומרוקו כאשר אנחנו יוצאים אנחנו מבלים בשקט, בלי אלימות ומתרחקים מהשטויות האלה. אך קורה מס' פעמים שאותי מכניסים ואת חברים שלי לא. בסופו של דבר או שאנחנו מגיעים להסדר עם היחצ"ן או שאנחנו עוזבים את המועדון!]

ישן 15-10-2005, 18:44

אני מקווה שנשאר לך אוויר לנשום
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תחפור בכל הרציחות שקרו על רקע סכסוכים במועדוני לילה, ותראה שלא מדובר בתופעה שאפשר"

כשתרגיש שאתה נחנק, פשוט תוציא את הראש מהחול.
אני המצאתי את העובדה שרובו המוחלט של עולם הפשע הישראלי מורכב מיוצאי עדות המזרח ?
אני הכנתי את הכתבה אתמול ?
אני המצאתי את:
משפחות אברג'יל מנתניה ?
אברג'ל מלוד ?
קקון מחיפה ?
כל המחסלים המקצועיים שנתפסו לאחרונה ?
אלפרון מגבעת שמואל ?
מוסלי ואסלן מהתיקווה ?
רביזדה מלך השוק האפור ?
חני ג'רבי ראש ארגון הפשע מחדרה ? ומי שניסה להתנקש בו - אלירן לוי מחדרה ?
פנחס גאוטה מחדרה ?
הכנופייה הירושלמית - איציק בר מוחא ויוסי מלכה ?
גם האשכנזי של עולם הפשע רוזנשטיין מפעיל את אהרן אבו חמרא וחנניה אוחנה

האם אני המצאתי את אלה ? תוציאו את ראש בת היענה שלכם מו החול ותתעמתו עם המציאות הקשה הזו, רובו של עולם הפשע הוא מיוצאי צפון אפריקה. אתה יכולים לצרוח גזען וגזענות עד אור הבוקר, לא תשנו את כותרות העיתונים של אתמול היום ומחר.
ישן 15-10-2005, 21:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

טוב , אני לא מסכים עם הדעות שלך לאורך כל האשכול ..
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "אני מקווה שנשאר לך אוויר לנשום"

אבל טוב שהבהרת שלדעתך במדינות שמהם באו עולי המזרח ההתנהגויות שאתה מציין לא היו קיימות , כלומר לא מדובר במנטליות אלא במשהו שנרכש כאן. אם כך נופלת האחריות על מערכת החינוך המקומית או על אי הסתגלות לערכים מקומיים.

אני לא מסכים גם עם קביעה זו. משום שרוב בני עדות המזרח אינם ממלאים את בתי הכלא, אינם פושעים ואין להם מנטליות שלילית. כלומר,רוב הפושעים (אולי, אני בכלל לא בטוח) מזרחיים, אבל לא רוב המזרחיים פושעים וזו אבחנה שחשוב לעשות ושלא כל כך עשית אותה. גם רוב באי המועדונים לא באים לשם בשביל לרצוח .

גם האשכנזים, אגב , מגדלים פה יופי של דור אטום, עילג ,מטומטם, רדוף תרבות צרכנית בצורה מוגזמת, מכור לטלוויזיה ולאמצעי תקשורת אחרים וכו. לצערינו יש גם אשכנזים במשפחות פשע . יש לי תחושה שאבא של רוזנשטיין לא הגיע ממרוקו מה שלא הפריע לו להיות פה סוחר סמים ברמה בינלאומית ,גובה דמי חסות . לגבי האלפרונים מגבעת שמואל , אני במקרה תושב המקום ואתה מוזמן לפה לראות איזה עדה מפעילה עבורם את האופרציה ועם איזה עדה הם בקשרים בשלטון המקומי. וכמובן , רשימת המשוחתים בפוליטיקה שלנו כוללת בעיקר (מה לעשות ) אשכנזים מבטן ומלידה מגליציה ופולין עד רומניה וגרמניה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-10-2005, 17:16
צלמית המשתמש של looklook

ראשית , אנחנו לא יודעים זאת בוודאות .
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "עזוב דעות, בוא נתייחס לרעיונות קיימות, מוכרים ומקובלים:"

שנית , זה לחלוטין לא אומר דרשני.
זה אומר שעלייה גדולה שהגיעה לכאן באמצע המאה , טופלה באופן לקוי ונידונה להיות אוכלוסיה עניה , הצליחה כן להשתלב בחברה הישראלית ומרבית אנשיה הם נורמטיביים ואינם פושעים. ויש מעטים בתוך העלייה הנ"ל (כצפוי בשל תנאי הפתיחה הלא שווים) שלא הצליחו להשתלב ולכן הם ממלאים יותר תקני אסירים בבתי הסוהר . היות והאסירים הם מיעוט בקרב בני עדות המזרח , הם לא יכולים להעיד על המנטליות הקולקטיבית שלהם.

ישן 16-10-2005, 18:01
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אלך איתך צעד אחר צעד, בצעדים קטנים :)
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כל דבר אומר משהו."

ה"מנטליות המזרחית" זו הסקת מסקנות רחוקה מדי לדעתי, לפחות בשלב
זה (מה גם שמנטליות של "אלימות כפתרון בעיות" לא מי יודע מה נדירה
בקרב הגרוזינים, עמי הקווקז ושות', ככה שלהפיל את זה רק על מרוקאים
ועראקים נראה לי תלוש).

מה שכן, חייב להיות גורם לכך שבני עדות המזרח, ככלל, אלימים יותר מאשר
שאר האוכלוסיה. אולי זה קשור למנטליות, אולי זה קשור לחינוך, אולי זה קשור
לדבר אחר כלשהו, ואולי זה שילוב של מליון גורמים, אבל אם הם אכן אלימים
יותר או עבריינים יותר(ואין לי מושג, כל ההודעה היא כמו ההודעה הקודמת - על
תקן "בהנחה ש", ולכן תהיה תקפה באותה מידה לכל קבוצה אחרת) כדאי לברר
מנין זה נובא ו"לתקן" את זה. ההתחמקות מהנושא באיזה מסווה של תקינות
פוליטית בסגנון "אתה גזען! אתה אומר שמזרחים אלימים! טפו עליך!!!" רק יחמיר
את הבעיה. התעלמות מבעיות מעולם לא פתרה אותן.
ישן 16-10-2005, 18:11
צלמית המשתמש של looklook

אלכס, רבאק!
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אלך איתך צעד אחר צעד, בצעדים קטנים :)"

סילוף מילולי הוא לא דרך לפתרון בעיות , ואני לא קופץ כאן למסקנות על העדה שלך בכללותה חו"ש בהודעות הקודמות שלך אמרת שהגעת למסקנה כלשהי . אך לא טרחת לציין אותה בכלל ועכשיו אתה אומר שתוביל אותי בצעדים קטנים משל הייתי תינוק של בית רבן המסתופף בצילך . קצת צניעות לא תזיק.

*מילא , עכשיו לפחות הואלת לחשוף טפח מהתובנה שלך (אגב, תובנה היא מילה עברית לא תקנית ונחשבת לסלנג על ידי האקדמיה ללשון) , תרשה לי לחלוק גם עליה : "מה שכן, חייב להיות גורם לכך שבני עדות המזרח, ככלל, אלימים יותר מאשר שאר האוכלוסיה".
לא , בני עדות המזרח ככלל אינם אלימים יותר מאשר שאר האוכלוסיה , יש בהם פרטים , בודדים שהינם אלימים יותר ולא יכולים ללמד על הכלל (ותחסוך ממני התחכמות צפויה בנוסח "הם מעלים עבור בני עדות המזרח את ממוצע האלימות , העלייה הזאת שולית , לא יכולה ללמד אותנו על השאר ולכן חסרת משמעות)

הסיפא שלך חוזרת לעניין ה"משהו" וטוענת נחרצות ש"כדאי לברר את זה" . אני לא אמרתי שלא כדאי לברר את זה אלא שאי אפשר להגיע למסקנות של ממש. אם הגעת למסקנה של ממש אנא ציין אותה.

ישן 16-10-2005, 21:39

לא כך אמרתי, ולא לזאת התכוונתי.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אלכס, רבאק!"

לא אמרתי שהגעתי למסקנה מסויימת, אלא אמרתי שחייבת להיות משמעות. לא אמרתי
שאני יודע מהי, אבל אמרתי שחייבים לברר אותה ולא להתחמק בתירוצים של פוליטיקלי
קורקטנס, גזענות ושאר ירקות.

לא ניסיתי להתנשא מעליך, וזו פרשנות שאינה טבעית לדברי, לדעתי. כוונתי הייתה
שמאחר והקפיצה ל"זה מוכיח XYZ לגבי המנטליות" רחוקה מדי לגבי, עדיף שנלך
בצעדים קטנים, כך שכל מקום שנגלה בו אי-הסכמה יהיה ניתן לבידוד, ונוכל לנהל
דיון על נקודת המחלוקת ולא על כל גורל היקום...

הטענה שלך מתעלמת לחלוטין ממה שכתבתי: אין לי מושג אם בני עדות המזרח אלימים
יותר, וזאת אמרתי כבר פעמיים(או שלוש? או יותר?) - אבל בהנחה וכך הוא הדבר, הוא
בעל משמעות. הטענה "אלה רק פרטים בודדים" חסרת משמעות, שכן הכלל הוא אוסף
של פרטים בודדים...
לעומת זאת, אם העליה אכן שולית(כלומר, אין הפרש משמעותי בינם לבין כל השאר
מבחינה זו), אין כאן הרבה מה לבדוק ברמה הכוללת, אלא ברמת הפרט.
אם יש הבדל משמעותי בין קבוצות - יש לבדוק את העניין בהקשר לקבוצות. זה תקף לא
רק לגבי עבריינות, ולא רק לגבי מזרחים. זו שיטת עבודה מקובלת בכל תחום ותמיד.
ישן 16-10-2005, 22:15

אינני רומז, אני אומר שניסית להמעיט מחשיבות העניין בתירוץ גרוע:
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני מקווה שאתה לא רומז לכך שאני התחמקתי מדיון"

כתבת:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
...
אני לא מסכים גם עם קביעה זו. משום שרוב בני עדות המזרח אינם ממלאים את בתי הכלא, אינם פושעים ואין להם מנטליות שלילית. כלומר,רוב הפושעים (אולי, אני בכלל לא בטוח) מזרחיים, אבל לא רוב המזרחיים פושעים וזו אבחנה שחשוב לעשות ושלא כל כך עשית אותה. גם רוב באי המועדונים לא באים לשם בשביל לרצוח.
...
מה לעשות, וכדי שהעניין יהיה שווה בדיקה אין צורך בכל שרוב המזרחים יהיו עבריינים, אלא שרוב העבריינים(בהתאם לחלקם באוכלוסיה) יהיו מזרחים. על הדרך העלתי עוד תירוצים(בעיקר הגזענות) שמשתמשים בהם כדי להחליק את העניין.
ישן 16-10-2005, 22:21
צלמית המשתמש של looklook

יופי, התקדמנו
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אינני רומז, אני אומר שניסית להמעיט מחשיבות העניין בתירוץ גרוע:"

לגבי מה שהעלית "על הדרך" , אין לי שום אחריות .

לגבי ה"בדיקה". שוב . אפשר לבדוק כל דבר , אבל כדי שתהיה לכך משמעות עדתית , צריך שרוב המזרחים יהיו פושעים , אחרת (במציאות) רוב המזרחים אינם פושעים. זה שרוב הפושעים הם מזרחים (אם זה נכון) לא מעלה ולא מוריד , משום חלקם השולי של העבריינים בכלל האוכלוסייה , זה לא יכול ללמד אותנו שום דבר על מזרחים או על מזרחיות. אולי נוכל ללמוד מכך על עניינים אחרים , אבל לא בכך עוסק האשכול .

ישן 15-10-2005, 22:18

יש לי קווים אדומים
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "טוב , אני לא מסכים עם הדעות שלך לאורך כל האשכול .."

ואני מאבד עניין בכתיבה כאן כשאני מתנצח עם אנאלפאביתים או עם השוואות שואה למינהן בדיוק בדיוק כמו שנמנעתי מויכוחים בזמנו עם דקדק ובז69 ואחרים שכוכבם דרך כאן וידעו בעיקר לנבל את הפה שלהם וממשיכים עם מנהגם במקומות אחרים.
החוקים כאן מאוד ברורים... לכן שני אשכולות שפתחתי בניגוד להוראות הפורום, אחד ננעל והשני נמחק, אבל ההשוואה שלי להיטלר שהיא נושא הרבה יותר עקרוני, זורחת כאן באור יקרות והגולש אפילו לא הוזהר בפומבי שלא לדבר על חסימה.
מסתבר שחוקי הפורום שוב הופכים לגמישים משהו ותלויים כנראה בזהות המנהל החוסם או הגולש המפר.
האם יהודה הולך למחוק גם את האשכול הזה ?
ישן 15-10-2005, 18:51
  OFIR_SABAG OFIR_SABAG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
תגובה לרואה את הנולד ..!

אתה יודע מה אני חושב שאתה די צודק לגבי המנטליות המרוקאית בכללה.
אבל אנשים כמוך לא נותנים ולא יתנו שום אפשרות למנטליות שכזו לחלוף או לנסות לשנות אותה ...
קל לך לגנות ולהכליל אנשים ממוצא שאתה לא מכיר ולא מנסה להכיר לעומק ..
אם הייתה בודק את ההיסטוריה של המרוקאים והמזרחים בכלל היייתה מבין שהם באו ממקום שבו
הם היו אמורים לשמור על צביון מסויים , וכמובן ישנו את העניין שאין להיתכחש לו "הכבוד".
וכמו שאתה אמרתה גם אני בא מבית שהסבתא אף פעם לא רצתה וגם היום לא מעוניינת לשמר יותר מדי את המנטליות והמנהגים שאתם היא הגיעה ממרוקו לכאן ההפך הוא הנכון ...
תמיד היא (סבתא) לימדה את הילדים שלה שאין כמו ארץ ישראל ואנחנו חייבים לשרת ולעבוד קשה
כדי להגיע למשהו בחיים ואולי להשאיר משהו טוב עבור אחרים ...
חבל שאתה מנסה לפגוע בי בלהזכיר את הרמה האינטלקטואלית שלי ואתה באמת מה שחשבתי ואתה תשפוט כל אדם לא משנה מי הוא .
מסקנה: אתה אדם חסר ביטחון ויכולת להתעלות מעל האימפוטנציה שלך
נ"ב: אני אוהב אותך בכול זאת
ישן 16-10-2005, 17:38

תעקוב אחרי הפעילות שלך ושל juda מהיום האחרון
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "רוב המזרחיים שאתה רואה ברחוב מבצעים מעשי אלימות?"

או שאולי צריך שאורי יצא מהקונכיה שלו ויעשה את זה.
אני מקווה שתקרא את ההודעה הזו מהר לפני ש juda יספיק למחוק גם אותה, הוא נורא חזק עם הכפתור של
ה- Delete.
אני חייב לומר שהוא הצליח לרדת אתמול למקום נמוך מאוד, אולי הוא היה שם תמיד אבל אני פשוט לא שמתי לב. כמו בולשביק עלוב, מחק הודעת תשובה שלי שתי דקות אחרי שעלתה כי היא לא נשאה חן בעיניו. למותר לציין שהיא לא לוותה בשום קללה.

אני זוכר את הודעך החגיגית לפני כמה חודשים טובים על שינוי חוק ההשוואה לנאצים על מנת לעקר נושא אי הבהירות, מסתבר שהשוואה ישירה להיטלר לא עונה על הקריטריונים של החוקים החדשים.
אתם עושים חוכא ואיטלולא מהחוקים שאתם עצמכם קובעים.

בהודעתי שנמחקה אתמול כתבתי בשורה האחרונה, בזאת אני חותם את פעילותי בפורום, מאחר ו - juda
היה מהיר עם ה - Delete, אני שומר לעצמי את הזכות לרשום את השורה הזאת שוב.
ישן 16-10-2005, 17:48
צלמית המשתמש של looklook

בוא נעשה סדר
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי הרואה את הנולד שמתחילה ב "תעקוב אחרי הפעילות שלך ושל juda מהיום האחרון"

1.החוקים בנוגע להשוואה לנאצים אכן שונו ואפילו הוחמרו
2. זה עדיין לא סותר את הנוהג לתת אזהרה בטרם חסימה לפי שיקול דעתם של המנהלים
3. הגולש הנ"ל אכן הוזהר בפרטי והבנתי (תקן אותי אם אני טועה) שקיבלת דיווח על כך.
4. לכן לדעתי מדובר במאומה על לא מהומה.
5. הודעות עם תלונות על מנהלים , מקומם במייל האישי של שאר המנהלים , במשוב , בפתח פנייה כל שלושת המקומות האלה ולא בפורום סקופים. מדוע להוסיף אותם לפורום ולהחזיר לכאן מנהג ישן שעמלנו כה רבות לשרש? (במובן להוציא מן השורש)

ישן 16-10-2005, 18:15
צלמית המשתמש של looklook

הכלבה הזאת הוא אותו סאטמר ידוע .
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ומה אם הכלב\כלבה הזו שממשיכה עם כינוי החיבה מרוקקים?"

שאוהב להפציץ אותנו בניקים שונים .
הגענו למסקנה מוצדקת שבמקום לחסום אותו עדיף לייאש אותו במחיקת ההודעות פרי עמלו

נכון , זה גורם קצת אי נוחות לכל מי שכן מספיק לקרוא את האשפה אותה הוא מכנה "הודעה שלי" , אבל זה עדיף על חסימת ניקים ורישום מחודש..
ההודעה שציינת אכן נחמקה

אני רוצה שוב לחזור ולהפציר בפני כולם ... אנא פנו אלינו במייל , עם לינק ואל תתנו לנו לחפש את ההודעות שלכם ולהגיב עליהם בפורום רק כדי לחפש אחר כך את ההודעות שהתלוננתם עליהם (בצדק)

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 16-10-2005 בשעה 18:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:58

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר