לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2005, 18:21
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
הביצה והתרנגולת...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי zobi6 שמתחילה ב "מה אתם לא יודעים להגדיר אומנות?"

מה קדם למה, האמן או האמנות?
אם אתה מגדיר עצמך כאמן, הרי כל מעשי ידיך הם אמנות.
עלה פה שמו של ג'קסון פולוק ואני העלתי את שמו של דושאן, האם הם הגדירו את "יצירותיהם" כאמנות, או שמא מבקרי אמנות הגדירו זאת כאמנות?

אין דבר כזה "תעשו עם זה מה שאתם רוצים, ככה זה", כי לא אני ולא אתה נקבע מהי ההגדרה, ולכן עצם הדיון.

שאלה תאורטית:
שעמם לי וצבעתי משטח שלם בצבע שחור, בצייר, אח"כ גזרתי איזור מסוים ומחקתי אותו.
האם זו אמנות? הם זו יצירה? האם ראוי להעלות זאת לפורום "איור ותלת מימד" על מנת לקבל בקורת?

האם ליצירה חייבת להיות משמעות, האם אסתטיקה היא אמנות, האם כל עבודת יד ראויה להתקרא כך?

יש פה יותר שאלות מתשובות, כי לא לי הפתרונים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2005, 23:05
צלמית המשתמש של zobi6
  zobi6 zobi6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בוא ונדבר על הנושא שלנו...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "הביצה והתרנגולת..."

אני באמת לא מוצא שום סיבה להעלות דברים שהם "סתמיים" ככה בכוונה...
אני בא מפורום צילום וגם שם היה מידי פעם איזה אחד שהיה עושה שטויות כאלו. אבל אותו בן אדם לא טרח כמו gandalf-it להוכיח כמה שהוא עשה משהו טוב...
ניראה לי שהוא רצה להראות משהו ואתם פשוט קטלתם אותו.. זה הכל.

בסה"כ מה שהוא עשה זה די נחמד, אני לא אומר שזה פאר היצירה שלי ושזה הדהים אותי... אבל זה נחמד.

אם הוא מתווכח איתם ככה כמו שהוא עושה, דעתי היא שהוא ממש לא בא להוריד מרמתו של הפורום. אלא רק לפרסם הודעה.

לgandalf-it - אמממ ואם נגיד לך שהרעיון הוא די סבבה...מה אתה עושה עם זה? לאן אתה מתקדם מפה?..

ישן 15-10-2005, 21:46
צלמית המשתמש של noalina
  משתמשת נקבה noalina noalina אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל noalina
אחת מהשאלות שאין עליהם תשובה, ואין שום בנאדם לדעתי שיכול לקבוע מהי אמנות ומה לא..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "יאללה, היות והתחלתם."

אז, אני לא אתחיל להגיד לדעתי מהי אמנות ומה לא מכיוון שיש כל כך הרבה דעות בעולם וכל אחת אחרת, ככה שלמה דווקא הדיעה שלך היא הנכונה? (:

סתם נקודה למחשבה...

אני לא יודעת אם אפשר לפסול לגמרי את עבודותיו של gandalf-it כי בכל זאת, כמה שאני לא אוהבת
את הסוג ציור הזה.. הוא קיים: "אמנות מופשטת", אבסטרקטים. אני אישית רואה בזה כצורות על
מישטח שלא אומרות כלום ורק משדרות משהו לא מוגדר לצופה ובעצם, כלום (:

אני חושבת שכל אחד צריך לחשוב בעצמו אם מה שהוא מצייר זה אמנות או לא.

יצא לי להיתווכח יותר מידי על הנושא הזה (אם הציורים שלי, או של מישהו אחר זה אמנות או לא.),
ככה שכבר נימאס לי מזה..

ולgandalf-it מה אתה מצפה כבר שנגיב? שנתחיל לנתח לך את היצירה?.. זה טיפשי...מיצטערת.
הציורים שלך לא שואפים לשום מקום, ואין מה להעיר על הטכניקה בהם כי אין שם טכניקה חוץ מלציר
צורות על רקע שחור בצייר. מיצטערת גם להיות זאתי שאומרת לך את זה הם נראות סתמיות לגמרי \=.

אם באמת היו לך כוונות מיוחדות ב"ציורים" האלה (תסלח לי על הגרשיים) וניסית להביע משו דרכם
חוץ מ"הנה צורות שעשיתי בצייר!, נכון שזה נראה מגניב?" (לא יכולתי למצוא תיאור יותר טוב..) אז
אולי תגיד לנו מה הכוונות?

נערך לאחרונה ע"י noalina בתאריך 15-10-2005 בשעה 21:49.
ישן 15-10-2005, 17:16
  jecky666 jecky666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "התאכזבתי מהפורום... (תוספת של Au79: מהי אמנות?)"

חחחח באמת..

גם אם לקח לי 12 שניות לעשות משהו
אתה לא זה שתגיד לי אם זה אומנות או לא
שמע גוד.. ושאר המנהלים היקרים
אם לכם זה לא נראה כמו אומנות. סבבה אף אחד לה מכוון לכם אקדח לראש ואומר לכם להגיב
אתם לא חייבים אם לא בא לכם.... אבל תנו קצת קרדיט לאנשים שלוקחים את זה לכיוון אחר
ואולי תתנו לאחרים להגיב להם אולי למישהו כן יהיה משהו להגיד ליוצר של הציור..אה רגע בעינכם זה סתם כמה קווים זה לא ציור בכלל
אז חלאס לנעול
וחלאס להיות אטומים לאחרים
זה פורום וצריך לתת לכל אחד להבתטא בדרך שלו
אם כולנו נלך באותו שביל ונצייר בידיוק את אותו סוג ציורים לא יהיה פה כזה מעניין

ובקשר לזה ששאל" אם אתה לא אמן ? "
אז ברגע שיהיה איזה רשימה שצריך להצטרף אליה בשביל להחשב לאמן תודיע לי שאני ירשם גם.. אבל עד אז.. אני חושב שכל מי שמפרסם משהו בפורום הוא אמן באותה מידה.. בסך אכל אנשים שמנסים לתת ביטוי לאומנות שלהם.. כולנו אמנים
או שכולנו לא
אני לא חושב שזה יכול ללכת אחרת
בהחלט לא לפי סגנון ציור זה בטוח

נערך לאחרונה ע"י jecky666 בתאריך 15-10-2005 בשעה 17:19.
ישן 15-10-2005, 21:46
צלמית המשתמש של g0d
  g0d g0d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל g0d שלח הודעה דרך MSN אל g0d
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "אני לא מיוחד"

חחח...
האלה שמקעקעים את עצמם עם אסלות או חרא זה לרוב ל"קטע", תגידי לי איזה אמנות את רואה בחרא, באמת? את הקווים המדהימים שנמתחים לרוב הגליל, או אולי הצבע השחור המהמהם שלו?
אני יכול להבין איך אפשר לשלב חרא ביצירה, אבל לקרוא לחרא יצירה- קשה לי להאמין שמישהו מסוגל לחשוב כך (ואני מדבר על שבעת המיליארד האנשים שחיים על כדור הארץ חוץ ממני, כן).
את יודעת מה, מצידי תפרסמי את התמונה שלך עם החרא אם את כל כך רוצה, או כמה קווים בצייר ותגידי שזה רעיון, מצידי גם תקראי לזה אמנות- ממש לא אכפת לי, אבל תנסי לחשוב מה את עושה בעצם, וגם אל תתפלאי אם אנשים יזלזלו בזה או יתעלמו מזה.

ישן 15-10-2005, 22:36
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it
זה לא
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי g0d שמתחילה ב "חחח... :) האלה שמקעקעים את..."

היה בשביל הקטע, לא אצל רובם...
ולא, אל תנסה אפילו, אתה לא יכול לדבר בשם כל העולם =)
אפשרי שהיית בבועה בעשור האחרון אבל יש אנשים, הרבה מהם שרואים משהו מופתי בדברים יותר "גרועים" מחרא...ויצא לי להכיר די הרבה כאלה האמת, דברים שאפילו אני-עם המח המעוות שלי, לא הבנתי איך הם הצליחו לראות בזה משהו-אבל אני לא אמרתי שבגלל שלדעתי הדבר מטומטם לחלוטין הוא אכן כזה, אלא לדעתי הוא כזה, כי שוב יש דברים שתלויים אך ורק בטעם וריח...
ואלו שמזלזלים אוטומטי בדברים כאלו סביר להניח הם אלו שאוהבים את המובן מאליו-פורטרטים של נשים ערומות, קערות עם פרות, אגרטל עם פרחים וכו'...לדעתי הם אנשים משעממים, שלעולם יחיו בתוך מסגרת ה"יופי" החברתית שיצרנו לעצמנו...
ישן 15-10-2005, 20:19
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי jecky666 שמתחילה ב "[size=1]חחחח באמת..[/size] ..."

ציטוט:
ובקשר לזה ששאל" אם אתה לא אמן ? "
אז ברגע שיהיה איזה רשימה שצריך להצטרף אליה בשביל להחשב לאמן תודיע לי שאני ירשם גם.. אבל עד אז.. אני חושב שכל מי שמפרסם משהו בפורום הוא אמן באותה מידה.. בסך אכל אנשים שמנסים לתת ביטוי לאומנות שלהם.. כולנו אמנים

או שכולנו לא
אני לא חושב שזה יכול ללכת אחרת
בהחלט לא לפי סגנון ציור זה בטוח

קודם כל, אני בת.. (:
דבר שני.. כששאלתי את השאלה הזו הכוונה שלי הייתה לזה בשעצם לא יודעים שאתה אמן, מה קורה אם אתה לא מפורסם עדיין ולא יכול לקרוא ליצירה הזו אמנות.. מי יקשיב לך שאתה הגדרת את זה כאמנות? מעטים.. קודם צריך להתפרסם כאמן, לפני זה אתה לא נקרא אמן. .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-10-2005, 00:40
  _Dark_Angel _Dark_Angel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי g0d שמתחילה ב "נו אז זאת כן אמנות, אז זה כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g0d
רק ליצור משהו שאני אוהב.

זאת המטרה בעצם, ליצור את מה שאתה אוהב.
אם זה ציור מתוך רפרנס ואם זה לא, בכל זאת יש לך מטרה כלשהי,
אולי השלמות שכולם מנסים להגיע אליה.
כל אחד בוחר לעצמו מטרה כאשר הוא מתחיל בציור או עבודה מסוימת,
אם זה לדוגמא פורטרט, מטרתו של האומן להגיע לדיוק בפרטים ככל שרק אפשר, להגיע לרמה של צילום שחור לבן.

אבל שוב, כפי שאמרתי לכל אחד יש מטרה שונה ביצירה שלו.
מה שהציגה gandalf-it אולי זאת המטרה שלה רצתה להגיע, מישהו באמת העמיק ביצירה שלה?
לא נראה לי, אולי היא רצתה להראות תעתוע או משהו לא מובן ובלתי מוגדר.
אני לא מסכים עם הנעילה של האשכול שלה.

נערך לאחרונה ע"י _Dark_Angel בתאריך 18-10-2005 בשעה 00:43.
ישן 15-10-2005, 23:42
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
כמה מילים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "התאכזבתי מהפורום... (תוספת של Au79: מהי אמנות?)"

"זרים יהללוך ולא פיך"
"אין הנחתום מעיד על עיסתו"

לדעתי, אדם לא יכול לומר שהוא אמן, אלא אם אחרים טענו זאת, שאחרת אני יכול לטעון כי כל יציר כפיי הוא אמנות.
למען הסר ספק, אני לא מחשיב את עצמי אמן, מעטות היצירות שלי שהייתי חושב שהן אמנות.
חלק מהדברים שיצרתי נוצרו מטעמי אסתטיקה ואילו לשאר יש משמעות עבורי, לעיתים היא גלויה לאחרים ולעיתים נסתרת.
החלק הנחמד הוא שכל יצירה היא סובייקטיבית לחלוטין, כל אחד יכול למצוא בה משמעות, או שלא, אפשר גם למצוא בה משמעות שונה מאשר זו אליה התכוון "המשורר".

שנית, דושאן, פולוק ושאר האמנים הפוסט-מודרנים, מקומם בכבודם מונח, אבל, אם יוצר כלשהו לא מחדש דבר, מהי האמנות? לו אקח עכשיו סיר ואמלא אותו בחרא (מילה שחזרה הרבה בדיון הזה), זה לא יהיה חדשני וסביר שהמסר לא יהיה שונה מזה שניסו להעביר אותם אמנים מדוברים.
אותן פחיות מלאות חרא היו ביקורת על הקהילה והן נועדו לשם העברת מסר כלשהו, אם אני אמלא עכשיו פחית, מה יהיה המסר ובמה הוא שונה? במקרה הטוב אפשר יהיה לקרוא לזה "חרא של מנהל פורום - רפרודוקציה", אם אין בזה שום מסר ושום חדשנות, זה מאבד מהטעם.
המסר לבדו אינו המדד היחידי לאמנות, שהרי אסתטיקה עוסקת ביופי בלבד, לסבר את העין, למצוא חן, האם העדר המסר מונע ממנה להיות אמנות?
ממתי לאמנות צריכה להיות מטרה? האם פורטרט כלשהו מעביר מסר? (מעבר למסר פוליטי, שמטרתו לפאר את המצויר).
אין שום מקום שאומר שצריך להשקיע פרק זמן מסוים בציור, גם שרבוט של 35.536 שניות יכול להקרא אמנות אם מישהו אחר יגדירו ככזה, אך איני חושב שהיוצר יכול להגדירו ככזה, משום שאז זה מאבד מהטעם. (מזל שלא מדובר שוב בחרא).

לגבי היצירה של פותחת האשכול, אני מניח שכולם יודעים במה מדובר, כך שאין טעם להדביק זאת פה.
אני שמח שרצית לפתוח בפנינו אופקים חדשים, אך עקב נסיונות חוזרים ונשנים מצד אנשים צמאי תשומת לב ואנשים המחפשים במה לכל קשקוש שלהם - אנו חשדנים מראש.
ייתכן ואת רואה ביצירה שלך אמנות, אך אני והגר היינו תמימי דעים בעניין ולכן האשכול ננעל.
אני שמח לגלות שהגישה שלך דווקא רצינית ופתוחה, ובכל זאת, אני לא חושב שזו הבמה הנכונה ליצירה שכזאת, משום שמעצם הוויתה היא עבודה גרפית.
אני לא פחות שמח שמצאת באותה יצירה רעיון כלשהו, או קו מנחה, אך דומני שרבים הגולשים פה בפורום שפספסו אותה, כולל אנשים שדעתם כדעתך. האם "אמנות" בעלת מסר, שהמסר בה לא עובר, פספסה את הפואנטה שבה? לדעתי כן.

אני מצטער, אך אישית אני לא רואה בצורות גיאומטריות על רקע שחור רעיון היכול להעביר מסר, לפחות לא בצורה בה זה הוצג. אני יכול לקבל את העובדה כי ישנן עבודות גיאומטריות שבאמצעות חשיבה נכונה והסתכלות נכונה יכולות להתקרא אמנות, אך לא זה המקרה.
עצם הצגת העבודה שלך היה שגוי לדעתי, משום שגם אם יש רעיון כלשהו מאחוריה, הוא נחבא אל הכלים ולא ניתן לזהותו בנקל.

אני מאד מקווה שלא לקחת זאת אישית, ועל פי הדברים שכתבת אני יכול להניח שהגישה שלך לאמנות דווקא בריאה, ואת מסוגלת להבין אותנו. אני מקווה שתשארי פה בפורום ותתרמי, לכל הפחות לדיונים, אני חושב שהדיון הזה היה חיוני ופורה.

הגיע הזמן שיהיה בפורום דיון "מקצועי" כלשהו, שעוסק במהות הפורום, כמו שכולנו שמנו לב, יש פה מגוון דיעות וטוב היה לחלוק אותן.

כמה סייגים מהאשכול:
  • קודם כל, כל מה שכתבתי בעניין האמנות מהי, ההגדרה שלי ואיך אני רואה את העניין, כל הכתוב הוא דעתי בלבד, זו לא תורה מסיני ואני לא שולל דיעות אחרות, אני גמיש בנושא.
  • תעשו טובה, עברית... בכל הכתוב באשכול זה יש הרבה מאד שגיאות הקלדה וכתיב, תקראו את הדברים שלכם לפני שאתם שולחים את ההודעה, זה צורם לעין. שגיאות כמו "אלה" במקום "אלא" באמת מפריעות. ברצינות, בתור טובה אישית - הגהה.
  • שפה באשכול: אני שמח שישנם דיונים בפורום, הפורום באמת קם לתחיה היום, תשמרו על שפה נאותה, אפשר לנהל דיון גם בלי להגרר לחילופי מהלומות וירטואלים, אין טעם לכעוס על אף אחד, כל אחד מציג פה את דעתו וצריך לדעת לקבל אותה, גם אם לא להסכים לה.
  • כמו שכתבתי באחת התגובות הקודמות שלי, "פני הפורום בפני מנהליו" - אני יודע שחלקכם לא מסכימים עם חלק מהאמצעים בהם אנו נוקטים במנהלים, אך אני חושב שהפורום מייצג את העומדים בראשו ומשקף את דעותיהם. אני מבטיח לכם שאם אחד מאיתנו יפרוש, נחפש מישהו עם דיעות שונות
לילה טוב ושבוע טוב לכולם

ישן 16-10-2005, 09:21
  משתמש זכר even even אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.03
LinkedIn profile
לכל הפילוסופים בפורום.

זה לא הגיוני שתכתבו דעות ורעיונות על "מהי אמנות?" בלי להתייחס לאמנים, פילוסופים ומבקרי אומנות ממאות השנים האחרונות. יש לאמנות עבר ארוך ודיבור על האמנות בלי התייחסות לעבר זה פשוט זלזול.
אם הנושא באמת מענין אתכם (ואין סיבה שלא יענין) אז אני ממליץ לכם לפתוח כמה ספרים ולקרוא דברים של גדולים מכם.

בכל מקרה, למקרה הספציפי שלנו.
דושאן עם האסלה היה פורץ דרך. הוא עשה משהו שאף אחד לא עשה לפניו וגם ניסה לאמר משהו דרך העבודה. דושאן התחבר לזרם אמנים חדשניים ואוונגרדים. כנ"ל לאמנים הראשונים שציירו ריבוע על דף וכנ"ל לאמנים הקוביסטים, אקספרסיוניסטים, מודרנים, אומני וצילום, אומני וידאו, אומנים פופ ארט וכו' וכו'...

כרגע אנחנו בתקופה (לפחות כפי שמגדירים אותה) פוסט פוסט מודרנית. עשו כבר את הכל, חידשו כבר את הכל. ועכשיו אנחנו מחדשים את מה שחידשו.
אני מצפה שאם מישהי בפורום מפרסמת עבודה גאומטרית מינימליסטית היא תכיר את העבר של העבודה שלה, את האומנים, את זמנם ואת הדעות שלהם.

מקווה שקראתם את הסוף ומקווה שהפנמתם לפחות משפט אחד.
בברכה, תום.

ישן 16-10-2005, 13:02
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
זרזיפון הוא היחידי שחושב פה כמו בן אדם.

מהו ציור? ציור זהו דבר שהאדם מצייר! פשוטו כמשמעו. אם אעשה פס, אם אצייר אדם -זה בכל מקרה יהיה ציור.

אז מה הופך ציור לאומנות? דעת רבים או דעת אומן ?!
אין כל סיבה שבעולם, שאנשים יגידו למי שצייר את הציור אם זו היא אומנות או לא. האקסית שלי מציירת, היא הולכת כרגע על הפן האנונימי, אנשים בלי פנים, לא ידועים. בפעולה!
וואלה, אני לא אוהבת את היצירות האלה, אני אוהבת פרטנות. אז זה אומר שמה שהיא ציירה זה לא אומנות? זה לא יצירה? ברור שכן! היא למדה 5 שינם ציור, עשתה את הציור הזה בשעה. זו לא יצירה? יש לה קלסר קטן ובו היא מקשקשת ומאיירת כל מיני דברים, גם אם זה מחדד ועיפרון -לוקח לה לפעמים 10 שניות ולפעמים 3 דקות ולפעמים 3 שעות, מי אמר שהזמן קובע האם יצירה היא יצירה או לא?
האם לואן גוך בציור שלו שלא סיים לצבוע לקחו שעות לציור? יכול להיות שהוא שירבט משעמום !

אין אדם וחצי אדם פה, שיכול להגיד על ציורו של אדם אחר האם היא אומנות או לא. לדעתו הוא יכול לומר על היצירה איך היא לטעמו, יפה, לא יפה, מכוערת או מאלפת. מה שלא -הוא לא יכול לומר האם היא אומנות או לא!

ר-ק האומן עצמו יכול לשפוט את עצמו, ואין אדם בעולם הזכאי לשפוטו. במקרה זה ישנה לנו אומנית, ואני אישית חושבת שזו אומנות ויצירה מה שהיא עשתה! אני התקוממתי מאוד כשראיתי שנעלו לה את האשכול!
אם לקחו לה 3 שניות או חצי שעה, היא ציירה דבר שנראה לה לטעמה יפיפה! ויודעים מה? זה באמת יפהפה! אם תסתכלו רגע היא באמת השקיעה מחשבה כך שהצבעים יהיו הפכים ויתחברו רק במקום אחד! אם תסתכלו לרגע היא באמת השקיעה במיקום של הצורות, מי אתם שתגידו שההשקעה הזו לא מספיקה? מה הם מנהלי הפורום שיש להם את הזכות ואילו הקטנה ביותר לסגור את האשכול ולומר לה -זו לא אומנות, ואין לך מקום פה?

הקומיקס האירוטי -כביכול, שעשה האדם ההוא שצייר איש ב3 שניות עם זין, וואלה, אם הוא היה עושה הצללות הייתם בטוחים שהוא השקיע אבל בגלל שלא השקיע וצייר פאקינג זין מבחינתם זה זלזול, ואם הוא באמת השקיע? ואם יש לאדם פיגור והוא ניסה וחשב שזה יפה? מי אתם שתשפטו אדם!?

אני לא יודעת לצייר, אני יודעת שיש לי קו חזק וברור, דמיון עשיר אבל אף פעם לא למדתי ציור. למדתי עיצוב מוצר, למדתי פיסול, למדתי אומנות לא למדתי ציור! אבל ציירתי. למה את האשכול שלי לא סגרו? שמתי תמונות שלי בצייר, בתוכנה. קישטתי מעט ואומנם השקעתי בזה וזה היה ראוי להערכה מבחינתי. אבל למה מנהלי הפורום החליטו שאת היצירה שלי אין לנעול ואת שלה כן? אני ציירתי איש בצייר, אפילו גוף אין לו, אין מסגור לציור ואין ממש הצללות כי אני לא יודעת לעשות הצללות! פירסמתי את היצירה שלי פה ואני חושבת שהיא יפהפיה וגאה בעצמי. מי פה יכול לומר לי שיצירה זו היא לא אומנות אם אני אומרת שהיא כן?
אף לא אחד ממכם!
אני דורשת שתפתחו את האשכול של הציירת בחזרה. ואני חושבת שהיא השקיעה ושזה דווקא יפה.

אם אתם חושבים שזה מתאים יותר לעיצוב גרפי, תעבירו לשם, אבל אל תנעלו אין לכם זכות וחצי זכות לכך! לא אם יש לכם ניהול ולא אם תהיו אנשים מהקהל. יש לכם את הזכות לומר לה "זה לא אומנות ל ד ע ת נ ו" אבל לנעול !? חוצפה.

יום טוב לכם.
תות

ישן 16-10-2005, 14:09
  משתמש זכר even even אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.03
LinkedIn profile
תותית.
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "זרזיפון הוא היחידי שחושב פה כמו בן אדם."

כשמישהי מעלה עבודה שנויה במחלוקת וכותבת "מה אומרים... על זה?" יש סיבה לחשוד שאותה גולשת היא לא אמנית חדשנית שרוצה לחלוק עם כולם את האמנות שלה. המשפט "מה אומרים.. על זה? " נשמע לי ואני מניח שלעוד כמה מחברים כאן כמו "מה אתם חושבים על השטות שציירתי?" אולי היא רוצה להראות לנו ולגרום לנו לחשוב "מהי אמנות" ואולי סתם נפלה עליה רוח שטות. עדין לא הצלחתי להבין למה התכוונה המשוררת.
ובקשר לאדם השני: The_artist עושה שטויות, מידי פעם הוא בא עם רעיון אחר ועושה כאן בעיות. תאמיני לי, פעם ניהלתי את המקום הזה.

ובקשר אליך, כל הכבוד על הדעות והמחשבות, אני רק יכול לאמר שאני לא מסכים איתם.
בכל מקרה כותבים אמנות ולא אומנות ומכאן גם נוצר אמן ולא אומן.
אני גם יכול להמליץ לך להיזכר בשיעורי האמנות שלמדת (כפי שכתבת) ולחשוב על זה שאמנות כן נחשבת ע"י הצופים וברוב המקרים ע"י המבקרים הגבוהים. ככה זה עדין תמיד, פטרונים סוחרי אמנות, בעלי "הסלונים", בעלי מוזיאונים, בעלי גלריות, מבקרי אמנות והרשימה לא נפסקת.

ישן 16-10-2005, 15:15
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי even שמתחילה ב "תותית."

לגבי The Artist לא מכירה אותו ולא יודעת איזה שטויות הוא עשה.. וכנראה שהוא באמת מטומטם.

לגבי השגיאות שלי מצטערת לא שמתי לב ולא התעמקתי בזה.

לגבי זו שסגרו לה את האשכול היא אי פעם עשתה משהו רע פה? אתה חושב שהיא הייתה מתקוממת בגלל שסגרו לה את האשכול, וממשיכה את הדיון פה בצורה מכובדת אם היא לא הייתה באמת משקיעה בעבודה שלה?

וחבל שאתה חושב שאמנות היא מה שהאחרים אוהבים, אני חושבת שזו דרך חשיבה מאוד עצובה. אז אתה רוצה לומר לי שמשהו יפה יהיה יפה רק אם המון אנשים יחשבו שהוא יפה? זה עצוב ממש שאתה משכנע את עצמך שרק מי שמסביב יכול להחליט אם היצירה ש-ל-ך, מעשה ידך, מה שאתה השקעת בו את עצמך ומעריך ואוהב... אמנות.

כל שיש לי לאחל לך זה שיום יבוא ותתעורר. וכמובן גם חג שמח.

תות

ישן 16-10-2005, 19:29
  oshi oshi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.04.05
אוייש,נו באמת!

אני חושבת שהאשכול הזה חסר טעם.
אחרי הכל, אפשר מיד להבין כי "היצירה" של gandalf-it היא דבר שכל אחד כמעט יכול לעשות, אם כך, כל אחד הוא אמן, וזה כמובן לא נכון!
אומנם , יש משהו במה gandalf-it אומר.
עם כל הכבוד, ויש כבוד, לא כל דבר שאדם יוצר זה אומנות.
כי אם תסתכל על עבודות עץ וכל התחום של אמנות ( יצירה) זאתי באמת יצירה אך לא אומנות , זה יותר לכיוון של הנאה ללא מטרה.
פיקאסו, וגן גוך, רמברנט ועוד...
התפרסמו בגלל שהם יצרו משהו חדש.
ואן גוך-תנועה, פיקסאו- אומנות מודרנית, רמברנט-הצללות( אם אני לא טועה).
כל אחד מהם התחיל מראליזם ולאחר מכן פתח את ה"אני" שלו.
וכמובן , שבאינטרנט יש המון יתרונות אך ביניהם יש גם חסרונות, לזייף,לעשות צחוק, לפרבק ועוד...
מה שבמוזיאון בטח שבטח לא יהיה.

לדעתי gandalf-it החליט לצחוק על הפורום.
ואסף לא אשם, זה באמת יצירה שכל אחד יכול לעשות , ואפילו לא היה הסבר ( רעיון) לעבודה שלו.

נערך לאחרונה ע"י oshi בתאריך 16-10-2005 בשעה 19:34.
ישן 17-10-2005, 22:44
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
אני בקושי מגיבה כאן- אבל הייתי חייבת

לפי דעתי הפורום (שזה כמובן כולל את הגולשים-אנחנו) ממש טוב, יוצא לי הרבה פעמים סתם להכנס ולראות את היצירות של האנשים .
בנוסף, בגלל שכאן יש קבוצה קבועה יחסית של אנשים, הגולשים זוכים להנות מפרסום היצירות שלהם (שזה דבר גדול- כל צייר, גם אחד שלא הצליח למכור אף אחת מעבודתיו, ירגיש טוב וגאה בעצמו ובציוריו עם הידיעה שהאומנות שלו פורסמה), חוץ מזה שיש את היתרון הכי גדול בעיני- עם הזמן אנחנו מתרגלים לסגנון ציור של אנשים וזוכים לראות איך עם הזמן היצירות משתנות ומשתפרות <בניגוד לאתרי פרסום גדולים ששם הרבה יצירות "נבלעות בין ההמון ולא זוכות לכמה שניות תהילה שלהם ולהערכה שמגיעה להם> (שלא נדבר על כך שבחיפוש מהיר יהיה אפשר לראות בעוד כמה שנים את כל היצירות שלנו, מהשלב הראשון<שמורות כאן בפורום של פרש ולא נעלמות לשום מקום-אף פעם>).

למזלי הרע איני ציירת מקצועית או אפילו מתקרבת לזה, כך שתגובות כמו "יפה" , "נחמד", "אהבתי" וכדומה אינן במקום ונראות לי כמו ספאם טהור בסיטואציה הזאת (כשאין באמת מה לתרום..) <אם כי כשיש משהו שממש כובש - שווה להגיב בצורה כזאת- גם זה נחמד [לפעמים] > .

כל מי שמצייר, אם טוב או רע, מצייר מתוך כשרון מיוחד- מצייר לפי יכולתו ומעלה תמונות מהראש שלו-מעצמו (תמונות שבטוח לא היינו רואים בחיים ואולי אפילו לא חושבים עליהן), להרבה ציורים אין פירוש מסויים אם זה בעיניי הצייר ואם זה רק ככה עבורנו, אבל לפעמים אפשר פשוט להנות מהציור ואולי גם לקבל רעיונות, או טיפים שרק יעזרו לנו בעתיד, בתור ציירים (בעיני כל מי שיש לו את התשוקה לצייר "ליצור תמונה" ואכן משקיע ועושה זאת - הוא צייר לכל דבר).

אני מאמינה שכשרון ציור (וכשרונות בכללי) הוא אינו דבר מולד, זה לא משהו שאדם מסויים יכול והשני לא או שלאדם אחד בא בקלות ולשני בקושי רב, הכל תלוי בבנאדם, בכוח הרצון שלו, וכמובן בהתמדה.

ציור זה גם דרך של פורקן, ובעצם סוג של צורה לשתף את העולם בחוויות שעוברות עלינו ובתחושות הכלליות, שכמובן משתנות.

התוודות- <אולי אחרי כל הברבורי מוח ועוד כמה דברים שנשמעים כמו משהו שמורה מעצבנת הייתה אומרת - משכתי את צומת לבכם (לבכם- אלו ששרדו והגיעו עד לכאן או לחלופין ישר דילגו לקטע המובלט באדום> אז ככה, הרבה פעמים אני פשוט מדפיסה ציורים מהאינטרנט, מכאן או מכל מקום אפשרי, רק שמה את הדף ליד הדף שלי ומעתיקה, אין איך לתאר את ההרגשה הנפלאה שלי כשזה מצליח והציור אכן נראה דיי דומה, זה יוצר תחושבה שבה להראות את זה לכל העולם, ואין צורך להסביר מה התחושה שמקבלים אחרי ציור שבה לגמרי מהראש.

אפילו אני- הצלחתי להקים תערוכה, שזכתה לערב התהילה שלה (אחרי שעבדתי עליה חצי שנה), הזכרון הזה נשאר לי עד היום, והתשוקה לצייר רק גברה!!

בברכה, תמי

ישן 18-10-2005, 09:16
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
יש מצב שאפרסם בקרוב..
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי g0d שמתחילה ב "נהניתי לקרוא את התגובה שלך,..."

בנוגע לאשכול המדובר- זאת אכן סוג של אומנות, ואולי התחלה של סגנון מסויים (שאנחנו לא לגמרי מכירים ואולי שווה לנסות).

וזה יצא דווקא יפה, אולי בשלב מסויים היא תרחיק ותפתח את זה לדברים קצת יותר מסובכים.

לחלק מאיתנו זה יכול להראות כמו משהו פשוט שכל ילד יכול לעשות בשתיי שניות, אבל אי אפשר באמת לדעת, וכל ציור (גם של ההכי מפורסמים) התחיל בסקיצה והרבה קווים מחוקים.

הבעיה היא - אם לפי כללי הפורום, מותר לפרסם משהו שנעשה בעזרת הצייר, ואיפה הגבולות.

תשובה ישירה לשאלתך- <קיצור למי שאין כוח להתפלספויות> , האשכול לא היה צריך להנעל, וכפי שכבר כתבתי בהודעה הראשונה - אומנות היא משהו שנוצר מתוך תשוקה ליצור, ברגע שהתשוקה אמיתית וחזקה- אנחנו יוצרים, דבר שאוטומטית הופך אותנו לאומנים.

כמובן שיש גבולות, שגם הם מתערערים אם יש פואנטה לעבודה.

נערך לאחרונה ע"י הולי בתאריך 18-10-2005 בשעה 09:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:31

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר