לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 00:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
סיור בעקבות לוחמים - עידכונים וסיכום הדברים

בהמשך לאשכול הזה, יש כמה דברים שהשתנו. אני אסכם את הדברים כפי שהם כרגע:
אנחנו מתכוונים לטייל ברמת הגולן בעקבות לוחמים. הטיול ייתקיים ב20.10.05 יום חמישי חול-המועד סוכות.
בטיול נערוך הכרות כללית עם רמת הגולן והקרבות שהתחוללו בה בדגש על קרבות גדוד 77 במלחמת יו"כ. ניגע גם מעט בימי הקרב שלפני מלחמת ששת-הימים ובקרב על המים.
הדרכת רוב הטיול תעשה ע"י נח טימיינקר.
(אני מתבסס על הנתונים, כפי שמופיעים בספר עז 77 של קהלני, אני מניח שבשטח נשמע מנח דברים קצת שונים) נח היה מ"מ 1 בפלוגה המצומצמת של אמנון לביא ("מזרון") מגדוד 77.
ב8.10.73 כשגדוד 77 יצא מהעמדות בעמק הבכא ל"מלא מחדש" נשארה הפלוגה בעמדות ת"פ גדוד 79 של יוס אלדר והמשיכה לנהל אש עם טנקים סוריים בתוך העמק.

בבוקר 9.10 הושאר גדוד 77 מאחור, כעתודה והפלוגה, ת"פ גד' 79, המשיכה בלחימה על העמק (כח אחר, בפיקוד הסמג"ד, הופרש מהגדוד). במהלך היום הוכנס גד' 77 ללחימה עם שבעה טנקים (!) כשמסגרות משנה שלו שפוזרו חוברים אליו, אמנון מדווח "איתי שני טנקים". בהמשך הוכנס גם גדוד רטס לעמדות, בין הטנקים של גדודים 79 ו77, עד שרטס נהרג והגדוד שלו הפך לחלק מגדוד עז (כאן באה הסצינה המפורסמת של הטנקים שלא מאזינים על הרשת של קהלני).
(מתוך הספר, עמ' 116) בטנק של אמנון נפסק לפתע הצידוד, וכשנתן פקודת אש נוכח לדעת, שהתותחן אינו מסוגל לכונן. הוא כיוון את התותח בעזרת הנהג, כשזה מושך ידיות ימינה ושמאלה לפי הצורך, עד שהתותח היה מכוון לעבר הטנק הסורי שאיים עליהם, והשמיד אותו. דקות אחדות לאחר מכן, פגע פגז בצריח הטנק של אמנון. הוא לא חש בפגיעה עד שראה את הטען-קשר שלו, אבי סנדלר, נופל ללא רוח חיים בתוך הצריח. היה זה פגז חלול שפגע ישירות בטען-קשר. התותחן חש ברע והקיא. אמנון החליט לפנות את הטנק והצוות אחורה. הכח הקטן שלו נשאר ללא מפקד ברמת מ"פ, סג"מ נח טימיינקר נטל לידיו את הפיקוד.

נח המשיך לפקד על הכח עד לחזרתו של אמנון והשתתף עם הגדוד גם בפריצה לסוריה.
כדאי מאד לצפות
במצגת על הקרב של צוותו של נח בעמק הבכא. נח השתחרר מצה"ל בשנת 1996 בדרגת אל"ם אחרי שהספיק למלא תפקידים שונים, ובינהם: מג"ד 53 וקצין אג"ם של חטיבה 7.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ נח בתמונה מהמלחמה, מתוך הספר עז 77

נח לקח על עצמו להדריך אותנו ועושה לכך הכנות מירביות (היום, לדוגמא, הוא ביצע סיור הכנה ברמה). הוא הציע שחלק ניכר מהסיור נקדיש להדרכה שלו (עוד רגע יבוא פירוט). מאחר והביקור באתר החטיבה בקצביה, לא מסתדר ומהשתתפות שלנו בטכס של משפחות הגדוד לא הייתי ממש מרוצה הסכמתי איתו.

תוכנית הטיול המעודכנת:

9:30 מפגש
ותחילת הדרכהבמצפה גדות. ההדרכה תעסוק בחשיבותה האסטרטגית של רמת הגולן ובתצפית אל הגליל (נשיר ביחד את "ילדה מגדות"). אם ישאר זמן נדבר גם על נושא המים וכיבוש הרמה בששת הימים. בזמן זה יש לסגור מנהלות (פרטים בהמשך).
(אנחנו נפגשים באתר ההדרכה הראשון ולא בצומת מחניים, חבל שנמתין חצי שעה או יותר ולא נעשה כלום בזמן הזה. אנחנו לא מתרחקים אך חוסכים בזמן. מי שיאחר יגיע למצפה בזמן שהאחרים כבר נהנים מהדרכה ומתצפית)

10:00 נפגוש את נח במצפה גדות. נערוך היכרות ונלמד על עליית הגדוד מסיני אל הרמה לקראת המלחמה.

ניסע דרך צומת נשוט ונפח (ראו מסלול למטה) עד לצומת נפח, למחנה עגבניה (מצפון מערב לסימון 12 במפה הנוכחית). במחנה היה שטח ההתארגנות של גדוד עז מאז שהוקפץ לרמת הגולן ברש השנה 73 ועד להפצצות המטוסים שסימנו את תחילת המלחמה. נח יסביר על ההערכות ועל פתיחת המלחמה והיציאה לקרב.

מחנה עגבניה נמצא קרוב מאד למחצבה של כפר גלעדי, מישהו מאיתנו יסביר על קרבות חטיבות 188 ו679 (אורי אור, הספר תאום כוונות) במקום.

ניסע לתל בנטל (אבו-נידה, קופי ענן מעל לסימון 15 במפה) לתצפית והסבר על עמק הבכא והקרב שהתחולל בו.
מבנטל ניסע לאנדרטת הגדוד בחרמונית.

13:30 חרמונית - כאן יינתן ההסבר האחרון וסיכום של נח ליום זה.
לא נשתתף בטכס הזיכרון של גדוד עז 77 אך נבקר באנדרטת הגדוד. אני מקווה שנצליח גם לפגוש את ותיקי הגדוד כולל קהלני.

לאחר ההדרכה ניסע לקיבוץ אלרום ונצפה בסרט מרגש על הקרב בעמק הבכא. בסרט מופיעות תמונות מהקרב עצמו וסירטי ההקלטה של רשתות הקשר.
עלות הסרט: למבוגר 20 ש"ח לילד, מגיל 5 18 ש"ח.

14:15 לאחר הסרט נמשיך אלאתר מור"ק נוסף. הפעם אתר הקשור לחטיבת גולני . שתי אפשרויות:

1. מחנה נפח - הדרכה ע"י אפי איתם שקיבל את עיטור המופת על חלקו בקרב במקום (ההדרכה של איתם עדיין לא מובטחת). וביקור בתצוגת הרק"ם אוייב (ואולי גם בשו"ח).
  2. אם איתם לא יוכל לפגוש אותנו ניסע לתל-עזיזיאת, ותל פאחר(מצפה גולני, מסומן כ23 במפה), הדרכה ע"י ORI
אחר הצהרים - ביקור בגדוד שיריון פעיל. אנחנו נבקר בגדוד 71 של חטיבה 188 באחת הפלוגות. נשוחח עם המ"פ והחיילים ונבקר במשטח הטנקים הפרטים כבר סגורים ולא אוכל לפרטם כאן.
רצוי מאד להביא איתנו חטיפים, שתיה קלה וצ'ופרים לחיילים.

לקראת ערב- ירידה מהרמה לאתר עם מים - כנראה עין תינה. האמיצים יוכלו להיכנס לשחות. הדרכת רקע על הקרב על המים, ארוחת ערב חגיגית ופרידה.

מסלול הטיול (פרטי הפרטים ייסגרו רק יום לפני) :
מפה מסודרת יותר ע"י צחי בימים הקרובים

ליחצו על המפות להגדלה. המפות באדיבות עמותת התיירות גולן.
  1. עליה לרמה מצומת מחניים - על הכביש מזרחה דרך גשר בנות יעקב ועד למצפה גדות, נקודת הכינוס שלנו. ממצפה גדות מזרחה - על הכביש דרך צומת בית המכס- צומת נשוט ישר(צפון-מזרח) ועד צומת נפח (פניה גדולה ימינה אחרי מחנות נפח שמשמאל).
  2. עצירה בצומת נפח, מחנה עגבניה והדרכה.
  3. בחזרה לכביש לצפון מזרח, עד צומת זיוון. שמאלה בצוממת (לצפון), שמאלה בצומת הבאה (למערב) ועליה על הר בנטל. תצפית על עמק הבכא.

4. בחזרה לכביש ממנו הגענו מצומת זיוון, נסיעה צפונה, ישר בצומת בראון ופניה ימינה (מזרחה) מול מושב אל-רום לכניסה ללאנדרטת עז 77.
  5. אנדרטת עז 77-עמק הבכא. סיום הדרכה נח טימיאנקר.

6. סרט בקיבוץ אלרום.
  7. מכאן יתכנו שתי אפשרויות:
  8. מכאן נמשיך לכביש היורד מצומת ווסט (האמיר) דרך מחנות רוויה אל גדוד 71 (מחנה יונתן) ברוויה ב. אם מגיעים מנפח נוסעים צפונה בצומת נפח ופונים שמאלה (מערבה) בכיכר של ווסט. אם מגיעים מתל פאחר נוסעים דרומה בציר הנפט, חוויה בפני עצמה, עד למחנה רוויה.
  9. אחרי הביקור בגדוד 71 נרד מהרמה עד צומת גונן, שם נפנה דרומה עד לעין תינה. בעין תינה תתקיים ארוחת הערב.
מנהלות
ציוד מומלץ:

• ספרים בנושא מור"ק ברמת הגולן.
  • מזון למשך היום שאין צורך להתעסק בהכנתו (כריכים).
  • כובע
  • מים
  • נעלי הליכה נוחות (למרות שלא מתוכננות הליכות רציניות)
  • מצלמה
  • טייפ מנהלים
  • בלוק וכלי כתיבה
  • משקפת
  • מפה
    • מפה מודפסת של מסלול הטיול המתוכנן (שתעלה באשכול הזה בימים הקרובים).
    • לא להסתפק במפה הזאת ולהביא מפה רגילה ומסודרת של האזור.
  • פנס
  • קרם הגנה מהשמש
  • ביגוד חם לערב (ואולי גם ליום).
  • לגבי מזון:

• במשך היום - כל אחד לעצמו
    • בערב, לפני הארוחה הכללית - נקנה ביחד את כל המצרכים. אין צורך ביותר מידי הכנות (לצורך חיתוך ירקות והכנת הבשר אני יכול להביא כלים כשרים. מנגל כשר אחד באחריותי, שני באחריות צחי).
    • אחריות על הקניה של ארוחת הערב על ידי ביטיס.

הסכום שיאסף עבור ארוחת הערב הוא 30 ש"ח לאדם (הורים לילדים קטנים יעשו את השיקול עד כמה הילדים שלהם אוכלים וישלמו בהתאם).
  • כסף - כאמור, אנחנו נאסוף סך 30 ש"ח לאדם עבור ארוחת הערב. בנוסף יש לשלם, כל אחד לעצמו, עבור הסרט. סכום נוסף שנבקש הוא 10 ש"ח לאדם כדי לכסות לנח את הוצאות הנסיעה (הוא מדריך אותנו חינם).
אנא שימו לב להצטייד בכסף מזומן לתשלום זה, בסה"כ 60 ש"ח לאדם (כולל הסרט, ארוחת הערב והחזר הוצאות לנח) אין כספומט בדרך ולא ניתן לשלם בצ'ק או כ.א.
אנחנו זקוקים לאנשים שמוכנים לקחת אחריות:

1. תגיות שם - מאחר וחלק מהמגיעים לא מכירים זה את זה אנחנו רוצים לארגן תגיות שם. התגיות צריכות להיות מדבקה שעליה הלוגו של הפורום ומקום לכתוב את השם ושם המשתמש בפורום. האחריות היא על עיצוב המדבקה, הדפסה, הבאת המדבקות וטושים לטיול וחלוקת המדבקות לכולם.
  2. דיגלונים למכוניות - מאחר ונהיה יותר מעשר מכוניות, אנחנו רוצים לסמן את הרכבים. לכן אנחנו רוצים לארגן דיגלון/סרט לקשירה על האנטנה. סרט כתום או כחול לא יכולו לעזור. אנחנו צריכים עזרה בעניין. מישהו יכול להפיק חמישה-עשר דיגלונים/סירטונים בצבע בולט שניתן יהיה לחבר לאנטנות
  3. הדרכה - אנחנו זקוקים למישהו שיוכל להדריך במצפה גדות. הדרכה כללית על רמת הגולן. בנוסף למישהו שיוכל להדריך על הקרבות במחצבה מצפון לנפח.

4. אחראי עזרה ראשונה. יש לי אפשרות להביא תיק ע"ר לא מושלם ואני מע"ר. אם יש מישהו מוסמך יותר או תיק מסודר יותר זה עדיף.
  5. פנס ציידים כשנכין את הארוחה יהיה חושך. פנס טוב יכול לעזור מאד. מניסיוני פנסי ציידים שמתחברים לשקע המצת במכונית הם המתאימים ביותר לכך.
כרגע רשומים 30 איש יש כאלו שלא בטוחים לגבי ההגעה ויחליטו רק בערב שלפני הטיול (את האנשים הללו אני לא לוקח כרגע בחשבון).

האם יש מישהו שמתכוון להגיע ועוד לא הודיע?

אם כן אז נא לשלוח במיידית הודעה לי או ליסעור.
אנא הקפידו לתת את הפרטים הבאים:

• מהיכן אתם באים
  • האם אתם זקוקים להסעה/יש לכם רכב ותוכלו לסייע
  • כמה מגיעים
  • מספר פלאפון שבו ניתן להשיג אתכם
שימו לב, כשאתם מודיעים לי על הגעה פרטו בבקשה: את נקודת היציאה שלכם, אם יש לכם איך להגיע או שאתם צריכים עזרה בהסעה. את מספר הטלפון שבו ניתן לתפוס אתכם וכתובת דוא"ל פעילה.

המפגש פתוח לכל מי שמעוניין להגיע , ללמוד ולהנות מהתחום. נשמח מאד אם תגיעו בהרכב משפחתי מלא (כלומר, לפחות, עם ילדיכם) כרגע רשומים אצלי שישה ילדים שמגיעים בגילאי 3-8 ושלוש אימהות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 17-10-2005 בשעה 00:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2005, 20:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
יש עוד דברים שחסרים לנו, עזרתכם נדרשת!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "סיור בעקבות לוחמים - עידכונים וסיכום הדברים"

1. מדבקות משרדיות לכתיבת תגית שם ולהדבקה על החולצה (הטושים עלי)
  2. תאורה: הכנת המזון בלילה דורשת תאורה כל פנס איכותי יוכל להביא תועלת. גם תדיאור/תאורת חרום יהיו לעזר.
  3. מישהו שיעביר הדרכה כללית על חשיבותה של רמת הגולן במצפה גדות.
  4. אחראי ע"ר (הבאתי תיק)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר