לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 13:49
  dr. jackele dr. jackele אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
לכל מתגייסי שיריון (מחייל שמשרת בשיריון)
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ky86 שמתחילה ב "אני משאר שאין לך מושג מה הולך להיות..."

אני התגייסתי באוג' 05 ואני רוצה לומר לכל אלו שהולכים לחיל שהם מגיעים לחיל טוב עם סגל עוד יותר טוב.
הטירונות היא אמנם "רק" 03 אבל עם משמעת קשה, אבל זה רק לטובה-כי אח"כ אתם הולכים להתעסק עם מכונות הריגה ששוקלות 90 טון, אז כדאי שתהיו ממושמעים ושתדעו מה שאתם עושים.

מי שלא מסתדר עם המשמעת הקשה ולא מסוגל לעמוד בקשיים הפיזיים (יש הרבה מסעות במהלך הטירונות) יכול לבקש לצאת מהמסלול של שיריונר ולצאת לקורס כגון: קורס חובשים/קורס קשרים/קורס אלחוטנים/ קורס רגמים.
אני לא מכיר אחד שביקש לצאת ממסלול של שיריונר ולא אישרו לו-מי שמבקש לצאת, יוצא.

ואם גם זה לא מתאים לכם אתם תמיד יכולים למלא טופס 55 ולצאת לגמרי מהחיל-זה אפשרי (אני אישית מכיר מישהו שעשה את זה).

ככה שאין לכם מה לדאוג, והחיים לא נגמרים בביסל"ש (בי"ס לשיריון).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2005, 21:22
  gt8 gt8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.05
תשובות לשאלות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gt8 שמתחילה ב "לכל המתגייסים לשריון"

שוב אני עונה לשאלות מעמדה של טירון שעוד שבוע מסיים טירונות...אז תבינו אותי אם אין לי תשובה..

1} לפלס"ר שריון יכולים להגיע רק עם מינימום 82...אין חריגים...{למיטב ידעתי}
2} האנשים הם הטובים שבטובים..לפחות אצלנו ב 7 16 מ ה18 הם אנשים מצויינים ואיכותיים...כמובן שלכל כיתה וצוות יש את הבעיות שלו אבל זה לא עובר את גבולות הטעם הטוב.
3} הטירונות היא טירונות אגוז לכל דבר..אנחנו נחשבים למחלקה של אגוז בלי קשר לפלס"ר ..עד סוף אימון מתקדם אנחנו אגוז...כמובן שאנחנו לא מסכימים לזה וכל הבאח כבר יודע מי בפלס"ר.
הטירונות קשה מאוד והמשמעת היא חריפה במיוחד...שמישהו יעיז לזוז סנטימטר בשלשות{דוגמא הכי פשוטה}. לאף אחד אין האומץ לנסות לפתוח את הפה כי אין את האומץ כי התגובה תהיה חריפה.{ואני מדבר על חריפה בדיוק כמו באגוז}.
4} ברגע שעברת את הגיבוש לא צריכים לומר לך כלום אתה הכי מאושר בעולם בידיעה שהגעת לסיירת מובחרת...לא צריך יותר מיזה... ואת הטירונות שלנו בלי מוטיבציה זה סבל לעבור.
5} אורך המסלול לפי מיטב ידיעתי או שנה ללוחם.{לא כולל קורס מ"כים וקצינים}.
6} אין קורס צניחה בפלס"ר לפחות לא באופן רישמי אבל צוותים מסוימיים מקבלים אותו בתור צ'ופר.
ישן 28-12-2005, 11:22
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Tocha שמתחילה ב "אני צריך שתרעילו אותי על שריוןן..ולא על הפלס"ר !"

עזוב אותך מהחי"רי בירי שמתעסקים כל היום בלשפצ"ר את הרובים ולדבר על ה"כבוד" שלהם.

אני הגעתי למסקנה שאני רוצה שריון אחרי שראיתי את הסרט "להציל את טוראי ראיין" (ואם לא ראית אז רוץ עכשיו ותשכור אותו בבלוק באסטר), שכשלטנק אחד יש כוח אש של פלוגת חי"ר שלמה, כל הרעיון הזה של לרוץ עם אפוד ממקום למקום ולתפוס מחסות כבר ממש לא לעניין.

מרכבה סימן 4 סרטון - סרטון תמדית של המרכבה סימן 4 שעולה פה כבר בפעם ה37, ואם זה לא מכניס בך רעל אז אתה צריך להיבדק אצל רופא.

חבל שאין סרטון של התרגיל הרב חילי שמתנהל שלוש פעמים בשנה בשיזפון, שם רואים איך נראה הקרב באמת. כוחות שיריון מנהלים קרב במשך שעתיים ובסוף החי"רניקים מתעוררים, יוצאים מהזלדות שלהם ומסתערים על היעד, אחרי שהוא פוצץ כבר לחתיכות.
ישן 28-12-2005, 22:30
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Tocha שמתחילה ב "סרט קטלניי.. מרעיל ביותר"

כל מי שבטנק הוא שריונר, וחוץ מהקטע של הירי על המסוק, שלמרות שבמרכבות החדשות האפשרות קיימת, קשה לי להאמין שטנקים יתחילו לירות על מסוקים. (למרות שהיה מקרה מפורסם של טנק (פאטון אם אני לא טועה) שהוריד מסוק MI-8 מצרי בסיני במלחמת יום כיפור)
כל מה שהטנקים עשו בסרט זה אימון דיי סטנדרטי -הכל דברים שעושים בצמ"פ, ובסך הכל ראו מעט מאד בסרטון הקצר. הירי היה למטרות קרובות, יחסית.
אני לא יודע מאיזה יחידה החי"רניקים שיוצאים מהטנק, ואני לא רואה את היתרון הגדול של להחליף את רוב התחמושת בטנק בשנים או ארבע חיילים. בכל מקרה, האופציה קיימת (ואפילו המציאו דלת מזדרון אחורי עם מקום לקנה של רובה - כנראה לשימוש בשטחים לפגיעה של מי שינסה לטפס על הטנק מאחורה.
בכל אופן, פלס"ר שריון הם לא טנקיסטים ואין להם נגיעה בטנקים.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 28-12-2005 בשעה 22:34.
ישן 29-12-2005, 11:48
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "איזו תדירות נעשים אימונים על הטנקים?"

אני באמת לא יודע מה המצב של הסימן 4. בפעם האחרונה שראיתי אותו בשירות הוא עוד היה בניסויים. לפני כמה שבועות היתה ידיעה על שסדירו את הבעיה במנוע, אבל בשביל תצטרך לשאול מישהו שמשרת ב401.
התעסוקה בשטח היא על פי הדרישות. שוב, אני לא יכול להגיד לך כמה קוי חי"ר וכמה קוי שריון עושים, כי כבר מזמן שאני לא שם. בשלושת השנים הראשונות של האינטיפאדה, כשאני שירתתי היו בעיקר קוי טנקים, ובכמה אירועים גם הקפיצו את החברה מקורס מט"קים לאיזה מבצע.
חוץ מזה, אני לא חושב שאפשר להגיד ששיריונרים בקווי חי"ר עושים עבודה של חי"ר, כי לטנקיסט אין את ההכשרה והיכולת לתפקד כחי"רניק. מחסומים, אבטחה וסיורים זה לא משהו שמיועד לחי"רניקים, וכל לוחם יכול לבצע אותם.

לגבי המסלול - הטירונות היא טירונות. אין טנקים, אלא הכשרת לוחם רובאי 03. בעיקר שיעורים, רובאות ושדאות.
במקצועות זה בעיקר שיעורים בכיתות לימוד ותרגול על טנקים במשטח (או במאמן רפא"ל לתותחנים), נהיגות וקצת ירי.
בצמ"פ נכנסים הרבה יותר חזק בטנקים. חוץ משבוע "ריענון" על רובאות, כל ה4 חודשים הם על הטנקים. לכל 3 חיילים יש מט"ק וטנק משלהם עליו הם לומדים, מתרגלים ומתאמנים. הרבה מאד עבודה בשטח, ישנים בטנק, יוצאים למסלולים ויורים המון.
לגבי קורס מט"קים - מדובר בהרבה מאד שיעורים על המערכות השונות של הטנק, איך מט"ק מתפקד, ניווטים, הכשרה של החניך על שני התפקידים השונים שאותם הוא לא מכיר והרבה מאד מסלולים על הטנק, אימונים, תרגולות ולילות לבנים של עבודה על הכלי במשטח.
ישן 25-01-2006, 01:49
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "אז חבר'ה האם כדאי שריון?"

כמובן שעם 97 יתנו לך ללכת.

וגם אם יש אנשים לא כל כך טובים בהתחלה (בעיקר כאלה שלא רצו קרבי בבקום ונשברו במעצר והתפנו לשריון, רק כדי להיפלט בסוף הטירונות), רובם בדרך כלל "נעלמים" אחרי החודשיים הראשונים.

כיף לראות מלש"ב שרוצה להגיע לשריון. בזמנו היה לי חבר שהיה מ"כ בצנחנים (לפני שיצא לקצינים) והוא סיפר שהבעיה הגדולה עם החיילים היא שהם באים עם מוטיבציה ממש גבוהה, וקשה להם (הסגל) לשמור עליה ככה כי החיילים רואים שזה לא כיף כמו שהם חשבו שזה יהיה לפני הגיוס, בזמן שבשריון זה היה הפוך - קיבלת מחלקה של טירונים ששליש מהם לא רוצים להיום שם בכלל והקושי הוא להכניס להם את המוטיבציה.
הגאווה הכי גדולה בשירות שלי היתה לראות חייל שבתור טירון רצה לצאת על קב"ן (ניסה לעבוד עליו שיש לו פחד ממקומות סגורים) מסיים אחרי שנה קורס מפקדים, והחייל הכי מאעפן במחלקה - אחרי שעף לשבוע בכלא חוזר ונהיה מצטיין מחלקתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר