לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 09:23
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
חידה ערכית לצעירי הפורום

מי אמר ומתי:
ציטוט:
לתת. לתת. הכל. את הנשמה ואת החיים, בשביל המדינה. לא לקחת. לא לבקש כלום. לעבוד בפרך. ביום ובלילה. בלי חשבון. בלי שעות. בתמורה מינימאלית, רק כדי לקיים את הנפש. לחזור אל הימים של הפעם. לינוק מהמקורות של פעם. להיות שוב חלוצים בארץ-ישראל שמלחמת הקוממיות שלה עדיין לא נגמרה.
אנחנו מוכרחים לעבוד בפרך, לדבוק בערכים, לינוק מהשורשים העמוקים של היהדות ולא לשאול: עד מתי?! התשובה היא: עד שתיגמר מלחמת הקוממיות שלנו!

החידה מיועדת לגולשים מתחת לגיל 20!
לאחר שיהיה פיתרון יוכלו הוותיקים יותר להתפלמס אם הדברים הללו הם מוצדקים ועל צביעותו/ערכיותו של הדובר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2005, 12:23
  uv1234 uv1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
הפתרון המלא:
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם כבר אז תן פיתרון מלא. מי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אם כבר אז תן פיתרון מלא.
מי הדובר?
על איזה רקע?
לכבוד מה הוא קיבל את נהעיטור?

וותיקים, אפשר להתחיל לכסח ....

ב-17 באוקטובר 1973 יצא כוח צנחנים בפיקודו של מג"ד 890 סא"ל יצחק מרדכי למשימה שמטרתה טיהור שטח מצפון ל"טרטור", שממנו פעלו חוליות נ"ט מצריות נגד כוחות צה"ל שהתקדמו לעבר התעלה והעבירו את ציוד הגישור. השטח היה למעשה מתחם אוגדתי מצרי, מחופר ומבוצר היטב, מה שלא היה ידוע לכוח הצנחנים, שהגיע "קל". כ-100 לוחמים, ובהם רבים מהמפקדים והקצינים, נפגעו בקרב. "למרות המצב הקשה המשיך סא"ל יצחק מרדכי לפקד על הגדוד, פעל לחלוץ הנפגעים ולאחר הקרב הצליח, בכושר מנהיגותו, לארגן את הגדוד לקבלת משימות חדשות. בהמשך הלחימה באזור ראש הגשר הוכיח סא"ל יצחק מרדכי אומץ-לב אישי ושימש כדוגמא לכל חיילי הגדוד וכל זאת במצבי לחימה קשים. במעשיו אלה גילה סא"ל יצחק מרדכי כושר מנהיגות, עוז-רוח וחרוף נפש."

המתחם האוגדתי ידוע בשם "החווה הסינית", ועל מעשים אלה הוענק לסא"ל יצחק מרדכי עיטור העוז מידי רא"ל מוטה גור בספטמבר 1975.

נערך לאחרונה ע"י uv1234 בתאריך 17-10-2005 בשעה 12:25. סיבה: תיקונצ'יקים
ישן 17-10-2005, 15:51
  uv1234 uv1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "האמירה שלו מעניינת מזכירה קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי end__game
האמירה שלו מעניינת מזכירה קצת אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך אלא מה אתה יכול לעשות למדינה. לא זוכר מי אמר את זה.

"אמר את זה" ג'ון פ. קנדי. ובניסוח קצת שונה גם פלאטו שרון D-:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי end__game
האמירה שלו מעניינת אבל עם חלוף הזמן וכאשר אנשי צבא נהפכים לפוליטקאים נירצים האמריות שלהם פשוט מגוחכות במקרה הטוב. ועוד מאחד כמו איציק מורדכי.
עדיף לאנשי הצבא שלא יכלו לפוליטקה כי היא מקלקלת להם את כול העבר המפואר.
המקרים הכי מפורסמים זה שרון ששיא תיהלתו הייתה במלחמת יום כיפור ואהוד ברק.

קצת גורפת, הטענה שלך, לא? חוץ מזה שלדעתי, "עבר מפואר" לא נועד לשמירה עליו (טוב, אולי בעיני הנרקסיסט). אצל החשים שליחות אמיתית, "העבר המפואר" הוא הבסיס שעליו הם אמורים לבנות בתור פוליטיקאים (שקשה להם להתקדם אחרת בעיני הציבור, אלא ע"י עסקנות קטנה במרכזי-מפלגה) כדי להשיג השפעה אמיתית על המדינה, כטוב שבעיניהם. אני מאמין ששרון, ברק ומרדכי, במעברם לפוליטיקה, באמת רצו טוב עבורנו, כל אחד בדרכו שלו.

הדיון על ה"ערכיות" של האמירה הנ"ל לא אמור לנבוע ממה שאתה חושב על כמה שהיא מגוחכת, אלא מכך שהסתבר בדיעבד שמרדכי הוא לא הערכי שבגברים. אז אנא, להבא, נסה להימנע מהודעות מגוחכות של פוליטיקאי צעיר שכל שירותו הציבורי הסתכם במועצת התלמידים לכל היותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר