לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2005, 11:31
  rAAAz rAAAz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
שלום, צריך עזרה..(מנוע)

אני צריך לבנות מכשיר לליפוף חוט נחושת. מכיוון שאני אצטרך להגיע לאלפים של ליפופים הזמנתי מונה מהאתר http://www.ozitronics.com/counters.html - את הערכה K154, שמאפשרת לקבוע מספר בן 4 ספרות ואז זה מונה למטה כשיש מגע באינפוט וכשזה מגיע ל-0 יש 4 מצבים של התנהגות האאוטפוט.
דף המידע של הערכה הוא http://www.ozitronics.com/docs/k154.pdf.
האאוטפוט של הערכה, לפי דף המידע, הוא (ציטוט) Transistor, NPN, 100mA @30V.
אל האינפוט אני מתכוון לחבר מתג שנסגר ע"י מגנט- Reed switch, כשהמגנט יסתובב עם המנוע.
הנתונים של המנוע שיש לי (שפירקתי מקורקינט ממונע) הם:
Voltage : 24VDC
Rated current : 6A
Rated speed : 2500RPM
Output : 100W
ה-ספק של הקורקינט הוא: AC-DC adaptor , output : 24V DC 400mA
וזוג סוללות נטענות של 12 וולט שמחוברות בטור שרשום עליהן (12V4.5Ah).
הספק, הסוללות והמנוע מחוברים למעגל, שאני מניח שאחראי על הטעינה של הסוללות.
דרך המעגל המנוע לא פועל (בגלל זה הקורקינט לא פעל) אבל הסוללות נטענות כשמחברים את הספק.
עכשיו, יש לי כמה שאלות:
זה משנה אם אני מחבר את הסוללות ישירות למנוע או את הספק ישירות למנוע? (מבחינת הזרם)
האם אני יכול להשתמש באאוטפוט של המונה ולחבר אליו את המנוע?
איך אני יכול להנמיך את ה-RPM של המנוע יותר לאיזור של האלף, ואולי אפילו לשלוט במהירות כשהמקסימום יהיה 1000RPM?
אם מישהו יוכל לעזור לי אני יודה לו כי הידע שלי הוא די בסיסי ואם החסרתי איזשהו נתון אז תגידו לי..
תודה, רז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2005, 13:27
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
התשובה היא לא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rAAAz שמתחילה ב "שלום, צריך עזרה..(מנוע)"

1. אתה לא יכול לחבר את הספק למנוע, כי הוא ישרף. בגלל זה יש מצברים שמסוגלים להוציא זרם של 6 אמפר, ולהטען בסבבה במשך זמן ארוך בסוף השימוש.

2. אם תחבר את המנוע ישירות למוצא, הוא יישרף: המנוע צורך 6 אמפר, וזרם המוצא לפי דפי נתונים הוא 100 מיליאמפר. אם הבנתי נכון- המוצא ישאר במצב כשלהו (1 או 0 לוגי), כל עוד הספירה לא הגיעה ל "0000". אם תגביר את המוצא (מבחינת הגבר זרם), תוכל להשתמש באות המוצא כדי לשלוט בפעולת המנוע. במקרה הזה אפשר לממש בעזרת מגבר טרנזיסטורי (משהו רציני עם גוף קירור), או RELAY, שזה מגע מכני, וזה עדיף, לדעתי.

3. סל"ד של מנוע DC תלוי במתח המסופק אליו (עם מתח מינימלי, שממנו הוא מתחיל להסתובב, ומתח מקסימלי שבו כבר אין שינוי משמעותי בין שינוי המתח לשינוי הסל"ד). אפשר לשלוט בסל"ד אלקטרונית, אבל זה מצריך פרוייקט קטן- צריך לערב מגבר שרת, ועוד כמה דברים.

ישן 18-10-2005, 19:17

אין לך מה לדאוג
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rAAAz שמתחילה ב "תודה"

אתה קצת טועה.
אם תסתכל בשרטוט המעגל (המונה), המוצא של המעגל (OUTPUT) נקרא בשפה המקצועית "קולקטור פתוח". המשמעות היא שכדי שהמוצא יעבוד כמו שצריך, יש לחבר בין המוצא למקור מתח כלשהו נגד.
עכשיו הסבר: תחילה- על טרנזיסטורים: במקרה הזה של מעגל סיפרתי, הטרנזיסטור יכול לקבל שני מצבים: רוויה וקיטעון. בזמן רוויה מתח הקולקטור שווה למתח האמיטר, היינו 0V.
בזמן קיטעון מתח הקולקטור שווה למתח שנקבע ע"י רכיבים חיצוניים.
כאן אנו מגיעים לנושא קולקטור פתוח: שני מצבי הטרנזיסטור מתארים שתי רמות לוגיות: נקרא להן גבוהה ונמוכה.
הנמוכה: תהיה לעולם מוגדרת 0V, כלומר, הטרנזיסטור ברוויה.
הגבוהה: משתנה מרכיב לרכיב. מעגל המונה עובד במתח של 12V, אבל את המוצא שלו אולי נרצה לחבר למעגל אחר שפועל במתחים אחרים: למשל ג'וקים בטכנולוגיית TTL, עובדים במתח של 5V בלבד, ואם נחבר אל ג'וק כזה את המוצא, הוא יישרף.
לכן מתכנני המונה השאירו לך ברירה, בצורה של קולקטור פתוח: אם לדוגמה, תרצה לחבר את המוצא לג'וק ממשפחת TTL, עליך לחבר את המוצא לנגד ולכניסת אותו רכיב TTL, ואת הרגל השניה של הנגד לחבר למתח האספקה של ה- TTL- 5V. שים לב- רמה נמוכה תהיה 0V, ואילו רמה גבוהה תהיה 5V, ולא 12V, כפי שמעגל המונה עובד על 12V.
ההגבלה מדפי היצרן היא ל- 30V כי הטרנזיסטור יכול להיפרץ ולהישרף במתחים גבוהים מדי.
במקרה שלך, מדפי יצרן של ה RELAY ראיתי שהוא מקבל רמה גבוהה כמתח מ- 2.4 עד 24 וולט. לכן אין מניעה שתחבר את הנגד (10 KOHM יתאים) בין הקולקטור למתח האספקה 12V.

יש דבר חשוב אחר שנכתב בדפים של ה-RELAY: שהמוליכים המודפסים על הכרטיס עלולים לא לסבול זרם של יותר מ- 5 אמפר, ומומלץ לעבות אותם, אז שים לב שלא תשרוף שום דבר.
ישן 25-10-2005, 18:49

מה שעשית, כמובן, לא יעבוד.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rAAAz שמתחילה ב "שכחתי משהו אחד.."

מה שדרוש זה מעגל שמוציא מתח משתנה בתלות בפוטנציומטר. לא יודע אם יש קיט, חפש לבד. יש אפשרות לבנות, אם אתה מאוד מעוניין וזקוק לזה.
ישנן שתי אפשרויות: PWM ומייצב מתח טרנזיסטורי טורי.
אפשרות PWM עדיפה כאשר מדובר בזרמים של אמפרים, כמו במקרה שלך. רק לסבר את האוזן: השיטה דורשת סליל או שנאי דפקים (רצוי סליל במקרה שלך), קבל, טרנזיסטור עם גוף קירור וג'וק שיפקח על הכל. המעגל הוא מסובך קצת מבחינת הבנת התהליכים שבו, אבל למשתמש, זה בד"כ לא אמור כ"כ להפריע.
אתה צריך לחפש קודם כל ג'וק כזה, כי למצוא אחד כזה באינטרנט, לא אומר שיש כזה בחנויות בארץ.

נערך לאחרונה ע"י thekrutest בתאריך 25-10-2005 בשעה 18:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר