לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2005, 00:57
  uriguy uriguy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
וואי מעולה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רונינ שמתחילה ב "לכל מי שיש לו שאלות על מוד"ש (מודיעין שדה) שיכתוב ואני יענה!"

יש לי פול שאלות
איפה עושים את הטירונות?

הטירונות היא 03 נכון?

במהלך הטירונות אוכלים בעיקר מנות קרב וישנים באוהלים? מאוד קר בחורף?

מבחינה פיזית הטירונות מאוד קשה? ומה קורה אם לא מסוגלים לעמוד בזה?

לאחר מכן מה האופציות כלומר איזה תפקידים אפשר לקבל בתוך המודיעין שדה?

אחרי הטירונות האם התנאים משתפרים כלומר איפה ישנים ומה אוכלים וכאלה (גם במהלך הקורס שאחרי הטירונות וגם אחרי הקורס)? וגם אחרי הטירונות האם עדיין יש מאמץ פיזי גדול?

מההכרות שלך איך האנשים בחיל?

מתי אתה התגייסת? ועד עכשיו אתה מרוצה מהשירות שלך?

איך היציאות שלך??

אני מקווה שתוכל לענות על הכל ותודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2005, 02:40
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי uriguy שמתחילה ב "וואי מעולה"

בטירונות אתה עושה רובאי 04, ואחרי אימון מתקדם אתה מוסמך "לוחם איסוף 07"

בטירונות לא תאכל בעיקר מנות קרב, אבל יהיה הרבה מנות קרב, יושנים באוהלים.
וכן, קר בחורף.

מבחינה פיזית כל אחד ואיך שהוא מתמודד עם זה, בתכלס היא לא קשה. וכולם יכולים לעבור אותה, כל מי שרוצה.

בחייל יש כמה תפקידים ללוחמי איסוף - בצוות נייד (רגלי) וברקון, אלו שני התפקידים העיקריים.

באימון המתקדם, התנאים לא ממש משתפרים, אבל מספר השבועות בשטח קטן בהרבה מהטירונות, המאמץ הפיזי רק גדל אחרי הטירונות - מסעות יותר קשים, מד"סים יותר קשים וכו'.

ובשלב ב' המאמץ גדל עוד יותר.

האנשים בחייל סבבה, לפעמים קצת צהובים, אבל אין מה לעשות.

נ.ב רונינ .. מי אתה? אתה מגיע עכשיו לשלב ב'??
ישן 19-10-2005, 23:03
  Snir_Geuli Snir_Geuli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
טוב לכל הנבהלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רונינ שמתחילה ב "לכל מי שיש לו שאלות על מוד"ש (מודיעין שדה) שיכתוב ואני יענה!"

הטירונות 04, מהסיבה הפשוטה ש05 ו07 זה תרגיל מחלקה ותרגיל פלוגה, ובמוד"ש לא צריכים את זה, אנחנו עובדים כצוותים, לכן תרפ"ל הוא לא אפקטיבי.
זה שאנחנו 04 לא אומר בכלל שאנחנו פחות קרביים מחי"ר לכל המבואסים מהרובאי.

אוכל - זה תלוי בסמ"פ שאחראי על האוכל, אצלנו הזמינו כמות עצומה של מנות קרב, אז גם שהיינו בפלוגה אכלנו אותם, ולצערי גם יצא לי שבוע שדאות על פסח, אז זה מנות קרב עם מצות- גועל נפש אמיתי. אבל בת'כלס אתם תאכלו בחדר אוכל, אבל אל תתלהבו זה לא כזה שוס החדר אוכל בבהל"צ.

פיזית- בטירונות אין הרבה פיזיות, יש קידורים וכל זה, יחד עם מדס"ים, בוחן מסלול, בר-אורים ומסעות.
אל תדאג, עם כמה שצוחקים על הסרגל מאמצים, אם ממש רוצים כל אחד יעמוד בזה, והמשפט של המפקדים "אתם לא יודעים למה אתם מסוגלים עדיין", עם כמה שהוא נמאס כבר, הוא באמת נכון.

אחרי הטירונות התנאים משתפרים כן, אבל זה תלוי בסגל, ב869 הם יותר פתוחים, הרבה פחות קשוחים, ב636 עדיין נשאר דיסטנס מטורף ויד קשה מאוד אז אל תגיעו שאננים ותצפו לחוסר נהלים באימון, אנחנו ציפינו והגענו למקום שקראנו לטירונות ב'.

באימון הפיזיות הקשה זה הסחיבת משקלים בתרגילים ובמסעות שזה באמת קריעה אבל גם את זה עוברים אם מספיק רוצים.

אנשים- מההיכרות שלי ? מדהימים, ואני לא צוחק. אבל בכל כלל יש יוצא מן הכלל.

מרץ 5- ואני ממש מרוצה עד עכשיו, מחכה כבר להגיע למבצעית.

היציאות בטירונות היו ממש טובות יחסית לטירונות, באימון קצת פחות, אבל אני לא דוגמא, אני קובע לעצמי ת'יציאות אפשר להגיד.

המסעות זה מסעות משקלים, מה שאומר שבמקום לעשות כמו חי"ר 30294203 ק"מ בלי כלום על הגב, כולם עושים עם אחוזים ממשקל הגוף שלהם, בעיקרון מסע כומתה אמור להיות 40 קילומטר עם 40 אחוז משקל גוף עלייך, תלוי בכל פלוגה והסרגל שלה, אם הסרגל טוב תוכלו להגיע לזה, אם לא, יורידו לכם. אני יכול בוודאות להגיד לכם שק"מ עם משקל כזה עלייך יותר קשה מ30 ק"מ רק עם אפוד ונשק.

הפיזיות הרצינות מגיעה בשלב ב', שזה באמת אימונים מטורפים ופיזיות מטורפת. אבל יחד עם זאת זה החלק הכיף ביותר (זה שמעתי מסיפורים, כי עוד לא הייתי שם, אני מתחיל שלב ב' במחנה עופר ביום ראשון- 636 ג' כבוד ).

אין דבר כזה שגרה במבצעית, אתה יושב ומחכה למשימה, כשאתה מקבל אותה, כמו שההוא אמר לפניי, מתארגן, יוצא, מגיע, עושה, חוזר.

צהובים , שחורים - הרוב צהובים, לא אשקר, אבל בכל מקום יש ת'שחורים שלו, מה גם שאפשר לשנות אנשים, אני בעצמי סחבתי אנשים צהובים לעשות טרור בחדר אוכל בימי שישי, אז אין מה להתבאס.

נהלים - דיסטנס - ב869, חופשי. ב636, 414 - מטורף, מחזיקים אותנו קצר מאוד.

ת'כלס, אין מרוצה ממני, 636 כבוד.
ישן 20-10-2005, 16:10
  Jesper Jesper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Snir_Geuli שמתחילה ב "טוב לכל הנבהלים"

מפחיד אותי הזיון המתקדם הזה

אחרי כמה זמן (מתחילת האימון) מתחיל שלב ב'? כמה זמן הוא נמשך?

האם האימון בגדודים שציינת בדיוק אותו דבר כמו הטירונות מבחינת תנאים, דיסטנס, נהלים? איך היציאות, גם סוגרים שבתות 1 ל-2 ויוצאים שו"ש? גם כן יש מסדר פאקים ומקבלים שעות ושבתות? יש תיזוזים וזמנים?
לגבי הטירונות, מה נותנים לך לעשות במד"סים בסוף הטירונות? ומה אורך המסעות בסוף הטירונות? יש/אין פק"לים?
ומה כבר קורה במד"סים האימתניים (ככה הבנתי) שיש באימון? מה נותנים לך לעשות שם? ומה נותנים לך לעשות במד"סים בשלב ב'? כמה פעמים בשבוע יש מד"סים? כמה פעמים בשבוע יש מסעות? האם האימון הוא על טהרת ה"פיזיות" - מד"סים, מסעות וכו', או שרוב התכנים אינם פיזיים? הבנתי שהפעילות של מוד"ש (במבצעיות) אינה פיזית, מדוע אם כן האימון דורש כזה מאמץ פיזי? האם אימון מתקדם של מוד"ש קשה יותר פיזית מכזה של חי"ר?

כמה נשרו אצלך במהלך המסלול?
מה קורה אחרי האימון המתקדם? הבנתי שיש עוד שלב של הכשרה שעובר כל אחד בגדודים, זה נכון? גם הוא קשה פיזית?
הבנתי שהמסע האחרון אחרי שנה כשמסיימים מסלול. יש עוד מסעות מרגע סיום האימון ועד לסיום המסלול?
מתי מתחילות היציאות הטובות המדוברות של מוד"ש? אחרי האימון? אחרי שמסיימים מסלול? האם באמת יש יציאות טובות או שזו רק הנפצה? מישהו אמר לי שיציאות טובות יש רק בשחף, זה נכון?
ותוכל לתרגם את מספרי הגדודים שהבאת לשמות? זה פשוט לא אומר לי כלום ככה...

מקווה שתוכל להתמודד עם הפגזת השאלות הזו
תודה רבה מראש!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר