לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2005, 18:05
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
סיכוי לא גדול... מתוך 110 נבחנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tiltal שמתחילה ב "טייס בחיל האויר"

מתקבלים ממש בודדים... כדי לקבל את זה אתה צריך קב"ה גבוה ופסיכוטכני גבוהה... אם יש לך נתונים אלו ואתה מתאים להתחיל את ההכנות לקוס שולחים לך ירפ"א שזה מבחנים וסימולטור נדמה לי...
ויש ירפ"א ב' שזה פסיכולוג ובדיקה רפואית...

אם עברת את כל זה בהצלחה אז יש לך גיבוש טייס בין 5 ימים... הגיבוש הוא לא קשה פיזי כמו של השייטת לדוגמא... אח הוא נורא אינטנסיבי בלי הרבה הפסקות בקושי שינה בלילה... ושם, בגיבוש עצמו אתה חייב לבלות ולהראות כושר פיקוד אך גם להתחבש בזולת...
עם עברת את זה אז אתה הולך לצבא ללמוד להיות טייס, נווט פשוט לפי הנתונים שלך... אבל ב3 שנים האלו גם קשה להישאר כי זה הרבה ללמוד וגם הרבה מאוד משמעת...

מי שיודע יותר טוב ממני שיתקן אותי בדברים שהם לא ממש מדויקיים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2005, 18:29
  Snipeh Snipeh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Snipeh שלח הודעה דרך MSN אל Snipeh
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "סיכוי לא גדול... מתוך 110 נבחנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 777 BigD
מתקבלים ממש בודדים... כדי לקבל את זה אתה צריך קב"ה גבוה ופסיכוטכני גבוהה... אם יש לך נתונים אלו ואתה מתאים להתחיל את ההכנות לקוס שולחים לך ירפ"א שזה מבחנים וסימולטור נדמה לי...
ויש ירפ"א ב' שזה פסיכולוג ובדיקה רפואית...

אם עברת את כל זה בהצלחה אז יש לך גיבוש טייס בין 5 ימים... הגיבוש הוא לא קשה פיזי כמו של השייטת לדוגמא... אח הוא נורא אינטנסיבי בלי הרבה הפסקות בקושי שינה בלילה... ושם, בגיבוש עצמו אתה חייב לבלות ולהראות כושר פיקוד אך גם להתחבש בזולת...
עם עברת את זה אז אתה הולך לצבא ללמוד להיות טייס, נווט פשוט לפי הנתונים שלך... אבל ב3 שנים האלו גם קשה להישאר כי זה הרבה ללמוד וגם הרבה מאוד משמעת...

מי שיודע יותר טוב ממני שיתקן אותי בדברים שהם לא ממש מדויקיים...

על מה אתה דיברת על מה הוא דיבר?

הוא שאל מה הסיכויים שלו לסיים קורס טיס ...

חביבי בוא זה לא לוטו מי שמתאים וישקיע את כל מה שיש לו יתקבל.
ישן 23-10-2005, 02:47
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי 777 BigD שמתחילה ב "סיכוי לא גדול... מתוך 110 נבחנים"

קב"ה= קדוש ברוך הוא. שזה כמובן טוב
אבל הציון שאתה התכוונת זה קב"א . וצריך באמת שתהייה גבוהה -54 (כשהמקסימום הוא 56).
הציון הפסיכוטכני נקרא דפ"ר והוא חלק מהקב"א. כמו שעושים ציון בבית הספר, המבחנים אחוז מסוים, המגן אחוז מסוים והבגרות אחוז מסוים וכו' ככה עושים גם את ציון הקב"א .

בקורס עצמו לא מחלקים למגמות (קרב,נווטים,מסוקי קרב,תובלה) לפי הנתונים כמו שאמרת אלא על פי הביצועים בקורס. הטובים ביותר הולכים למגמת הקרב.

נ.ב
לבחור שאמר שהמטוס הוא מכונת המלחמה הכי מתוחכמת והכי יקרה של צה"ל- אז זה לא מטוס הקרב, אלא הצוללת.

ישן 22-10-2005, 22:34
  איתי סביר איתי סביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
הסיכוי שלך הוא כזה:

(בהנחה שעדיין לא קיבלת אפילו זימון ראשוני לטייס..)
אתה צריך לעבור כמה מבחנים:
-מבדקי צוות אוויר- מגיעים לשם בערך 10,000 אנשים אם לא יותר
-ירפ"א א'- מגיעים בסביבות ה-7000-7500
-ירפ"א ב'- מגיעים בסביבות ה-2000-3000
-גיבוש- מגיעים בסביבות 1400-1500
-קורס הטייס- מגיעים בסביבות 500-550
-סוף קורס טייס- מסיימים בין 45-60 כל מחזור, תלוי באיכות המחזור ובכמות

הערה:
כמובן שהמספרים הם השערה בלבד(אומנם ממקור די מוסמך...).
אומנם הדרך נראית כמעט בלתי אפשרית מבחינת אחוזי הצלחה, אבל אני יכול להגיד שכבר מהירפ"א א' ידעתי שאני יגיע לגיבוש כי ירפ"א ב' הם מבדקים רפואיים וידעתי שאין לי שום דבר חריג והסיכויים ליפול שם הם יחסית קטנים.

הערה 2:
המספרים מתייחסים לשנת מיון, שבשנה יש שני מחזורים, כלומר ישנם שני גיבושים שבכל אחד מהם יש בין 700 ל-750 בכל גיבוש, מביניהם עוברים (כל גיבוש) קצת יותר מ-250 אנשים ומסיימים את קורס הטייס בין 45-60(כלומר, לקורס טייס בשנה מגיעים בין 500 ל-550 אנשים ומסיימים סה"כ בין 90-120 בשנה!!)

מה אתה צריך בשביל זה:
כל שלב אתה צריך להפגין כישורים אחרים, חוץ משלב הירפ"א ב' שהוא מבדקים רפואיים שאין מה לעשות איתם כ"כ.
במבדקי צוות אוויר אתה צריך להפגין קואורדינציה, כושר פסיכוטכני גבוה(כלומר ישנם מבדקים פסיכוטכניים כמו בצו ראשון) וכושר מכני.
בירפ"א א' (אשר מתחלק לשני חלקים) אתה צריך להפגין כושר לוגי בעיקר ואת הידע שצברת במתימטיקה עד כה (נראה לי...), ובחלק השני להצליח במבחן הסימולטור הידוע.
בגיבוש עליך להפגין כישורי חברה, מנהיגות, יוזמה וחשיבה תחת לחץ, עייפות ורעב.
בקורס עליך להפגין כישורי טיסה (מן הסתם....) וכישורי חברה בנוסף ועוד כמה דברים שכנראה צריך להפגין אבל אני פשוט לא יודע אותם כי אני עדיין לא בקורס.

אבל עכשיו תכל'ס.....
אל תיבהל מהנתונים המספריים ומהדרך הארוכה שעליך לעשות כדי להיות טייס....
אתה תראה לאורך הדרך שאם אתה מתאים אז אתה תעבור בסופו של דבר ותגיע לקורס, שזה כבר צעד ענק. כך את הכל באיזי אחי

נערך לאחרונה ע"י איתי סביר בתאריך 22-10-2005 בשעה 22:43.
ישן 23-10-2005, 16:12
  איתי סביר איתי סביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
ישנם אנשים כאלה

שנקראים ח"ל- חייב לעבור. אלה אנשים שכביכול אבא שלהם טייס וזה עוזר להם לסיים את הקורס. הקטע באנשים האלה זה לא שאבא שלהם לאו דווקא טיס, אלא הוא משרת(כסדיר או במילואים) בעמדה מספיק חזקה כדי להשפיע על תוצאות המעבר או סיום הקורס של בנו, למשל: אם למישהו יש אבא שמכיר את המדר"ט(מדריך טיסה)של שלב המכין, אז הוא בעמדה טובה לגרום לבן שלו לעבור את הצ'קים הממיינים הראשוניים ובכך להעלות את הסיכויים שלו לסיים את הקורס במידה ניכרת.
ברוב המקרים ח'"לים הם אנשים שאבא שלהם טייס כי הטייסים מכירים טוב אחד את השני ולכן רוב הסיכויים שאם אבא שלך טייס אז הוא יכול להשפיע לך על הקבלה ועל סיום הקורס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר