לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2005, 21:59
  ComBit ComBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
פרוייקט - מחשב שקט לחלוטין

פרוייקט זה נעשה מתוך הצורך לשיפור איכות החיים בלבד (ולא מתוך התלהבות).

הבעיה:

רעש המחשב (רעש רגיל) באחת העמדות ברשת הביתית מפריע למנוחתי.
המחשב משמש עבור הורדות מהאיימיול, הורדות איי מיילים ושרת FTP .
ולכן איני רוצה לכבותו בשעות הלילה (מה שאני עושה בשאר העמדות).

המטרה:

מחשב שקט לחלוטין ללא עלויות כספיות.

האמצעים הדרושים:

גוף קירור גדול מספיק (תלוי בסוג המעבד) שיכול להביא את המעבד לטמפרטורה עבודה תקינה ללא מאוורר.

גוף הקירור למעבד:

פירקתי גוף קירור מצידנית חשמלית לא תקינה שמצאתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ניתן לקחת גוף קירור אחר ובתנאי שיוכל להביא את המעבד לטמפרטורה עבודה תקינה ללא מאוורר.

ספק הכוח:

הזהרה ! מתח גבוה !

יש לנתק את כבל החשמל לפני כל התעסקות עם הספק !

אין לחבר את כבל החשמל כאשר קופסת הספק פתוחה או חצי פתוחה !

( הערה לטובת החכמולוגים - כן, לא מומלץ להפעיל את המחשב כשהקופסה של ספק הכוח פתוחה, המתח בתוך הספק בנקודות מסוימות (גם על גוף הקירור בספק !) יותר גבוה מהמתח בשקע החשמל בקיר ! )

הספק כוח שהיה ברשותי הוא מהסוג עם מאוורר שמכניס אוויר לתוך חלל המחשב ("זורק" את האוויר אל המעבד).

לעבודה:
1 – יש לנתק את כבל החשמל !
2 – יש לוודא שניתקנו את החשמל ( מניסיון )
3 - יש לפתוח את ספק הכוח ולהוציא את המאוורר.
4 – יש למקם את הספק כך שהפתח שנוצר בעקבות הוצאת המאוורר יהיה מופנה כלפי מעלה,כך שהאוויר החם שנוצר בתוך קופסת הספק יצא בקלות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הוצאת רכיבים מיותרים:

יש להוציא חלקים מיותרים מהמחשב בכדי להוריד את הצריכה(ההספק) הכללית של המחשב, ובכך לאפשר לספק הכוח לעבוד ללא תקלות.
1 – השארתי הר-דיסק וכונן דיקטים (הסרתי את כל הכוננים האופטיים, אין בהם צורך שכן ניתן לקרוא תקליטורים דרך הרשת)
2 – הסרתי את כל הכרטיסים למעט כרטיס רשת וכרטיס מסך.
חשוב שכרטיס המסך יהיה מסוג שלא צורך הרבה וללא מאוורר כמובן ! (אם עדיין לא הבנתם יש לי בעיה עם מאווררים, אני פשוט לא אוהב אותם. כל אחד והבעיות שלו )
3 – הוצאתי את כל המאווררים במארז, לקחתי פטיש 5 קילו וריסקתי את האימ אימה שלהם (אם תבקשו אתן תמונה בהמשך).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בדיקות:

למעשה יש לבדוק 2 פרמטרים:
1 – חום המעבד – ע"י תוכנה או באמצעות נגיעה ביד(אם אפשר לגעת זה בסדר).
2 – חום בספק הכוח – כמו שציינתי קודם, אין לגעת בפנים הספק כשהוא מחובר לחשמל, ולכן הדרך היחידה והבטוחה היא לנתק את כבל החשמל ואז לבדוק עם היד בגופי הקירור של הספק (כדאי לנתק את כבל החשמל מהצד של המחשב בכדי שלא יהיו טעויות. בדיקה זו צריכה להיות מיד ככל האפשר לאחר כיבוי המחשב, ולכן בשלב זה לא רצוי לקבע את הספק. בדיוק כמו בבדיקה הקודמת,יש שתי אפשרויות, זה תקין אם אפשר לגעת עם היד לאורך זמן, או להתעורר בבית החולים סתם... ).

סיכום:

המחשב שקט לחלוטין (יש רעש חלש כמעט ולא מורגש מההר-דיסק)
המחשב עבר בהצלחה את חודשי הקיץ

על אחריותכם בלבד !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2005, 16:37
  ComBit ComBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MoDx שמתחילה ב "לא פילטר, פלטייר - סוג של..."

הבנתי, אתה מתכוון לרכיב תרמו אלקטרי Peltier

למי שלא יודע – רכיב זה מורכב משתי פיסות שמחוברות ביניהן ע"י מוליך. כאשר מחברים מתח DC לשני הקצוות של שני המוליכים, נוצרים הפרשי טמפרטורה בין שתי הפיסות (פיסה אחת מתחממת והשנייה מתקררת בהתאם לכיוון חיבור החשמלי + - ).

את הצד הקר של הרכיב ניתן לחבר אל המעבד, ואת הצד החם למערכת שתדאג לקרר אותו ביעילות (גוף קירור חזק).

במקרה שלי, השימוש ברכיב זה לא רצוי, שכן רכיב זה צורך לא מעט אנרגיה !!! בעייתי לספק הכוח ללא המאוורר.

כמו כן רכיב זה מתחמם מעצמו בצורה ניכרת !!! במידה ורוצים לעשות בו שימוש, יש לדאוג לבידוד תרמי טוב בין הצד החם לצד הקר (בין שני הפיסות) ולדאוג שהצד המתחמם יהיה מחוץ למארז או הרחק מלוח האם. (במידה והייתי משתמש ברכיב זה, הייתי ממקם אותו מחוץ למארז ומוליך את הקור אל המעבד).

למזלי לא היה צורך שכן במחשב המדובר אני משתמש במעבד סלרון.

לגבי טמפ' המעבד – נתתי, ראה תמונה אחרונה

לגבי טמפ' לוח האם – התוכנה לא מראה לי ואין זה משנה שכן המארז פתוח

לגבי "לא הייתי מסתמך על בדיקת יד בלבד" – כמו שציינתי קודם, המחשב עובד כחצי שנה ללא תקלות ועבר את חודשי הקיץ בהצלחה, ועל זה אפשר לסמוך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר