לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2005, 13:03
צלמית המשתמש של ךופה
  ךופה ךופה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.03
שאלה אני עומד לקנות רכב ואני צריך חוות דעת...

אקדים ואומר שאין לי רקע וידע במכוניות או בכל מה שקשור בתחום... (אני מבין ונחשב "ידען" באופנועים מגיל 0 - ואני בעלים של 6 כלים כבדים...אבל לא מכוניות... )
כשאני חושב על זה לעומק, גם רשיון נהיגה למכונית אין לי... אני פשוט לא סובל "קופסאות"...
אולי מפה אני אבוא ואומר שהרכב נקנה בשביל חברה שלי, ולא לי חס ושלום .
אני מחפש רכב אוטומט שיהיה באיזור מחיר ה12,000 ש"ח.
הייתי רוצה לדעת האם כדאי לקחת את הרכב לבדיקה (לא יודע... אולי אם אני מוצא שנתון יחסית גבוה, נגיד יד ראשונה-שנייה-שלישית, זה אומר שהרכב שמור מאוד מאוד והכל, רוב הסיכויים, בסדר ?!) ומה סדר גודל של מחיר ל"בדיקת קנייה" ?!
כמה עולה "העברת בעלות רכב" בדואר ?
כמו כן, אם אני לא לוקח לבדיקת קנייה, אלא מסתכל בעצמי על הרכב, למה לשים לב ? מה חשוב לוודא ?
הייתי שמח גם לדעת מה הבעיות של הרכב שאתם ממליצים עליו, אם בכלל יש, ומה ההוצאות הבסיסיות מבחינת תיקונים פה ושם, תצרוכת דלק וכו'...
תודה רבה רבה רבה !!!

נ.ב - יש לי הצעה למיצובישי לנסר אוטומטית, שנת 90, 155,000 ק"מ, יד 5, עם אזעקה, מערכת, ועוד תוספות - במחיר 12,000 ש"ח...

נערך לאחרונה ע"י ךופה בתאריך 23-10-2005 בשעה 13:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2005, 17:44
צלמית המשתמש של gonen_ra23
  gonen_ra23 gonen_ra23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל gonen_ra23 שלח הודעה דרך MSN אל gonen_ra23
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "אני עומד לקנות רכב ואני צריך חוות דעת..."

אני לא סגור אם יש אוטומט (אני מאמין שכן)- אבל "פיאסטה" זו ההמלצה שלי לכזה תקציב.
זה רכב אמין, זול לתחזוקה, בד"כ חסכוני.
אם אין אוטומט - לדעתי כדאי להתפשר על ידני (אם לא מדובר ברישיון אוטומט בלבד) כדי לקחת פיאסטה.

לדוד שלי הייתה אחת שנת 86, לבן דוד שלי הייתה גם אחת, לעוד מישהו שאני מכיר יש אחת, ולאחד שלומד איתי גם יש אחת - כולם מרוצים 100% מהאוטו.

מה לשים לב - שלא מדובר באחד עם עבר השכרה או משהו בסגנון.

בדיקה - כן, בכל מקרה! הכאב לב שיהיה אחרי אם לא לקחת לבדיקה והתגלו תקלות לאחר הקנייה לא שווה את ה 400 ש"ח (בערך) של הבדיקה.

העברת בעלות בדואר - סיפור של 80-100 ש"ח בערך. תמיד על חשבון הקונה.
הבדיקה לעומת זאת - חייב לעשות הסכם עם המוכר טרם הבדיקה - אם מתגלה בעיה קריטית שלא הצהיר עליה קודם (שאסי, מנוע גמור, זיוף קילומטראז'...) הוא משלם על הבדיקה.

תצרוכת דלק של הפיאסטה אני לא יודע בדיוק, אבל זה בטח משהו בסביבות 15 קילומטר לליטר בממוצע (ייתכן וה 1100 יותר חסכונית מה 1300, או להיפך).

מיצובישי לנסר - לא לגעת - זוללת דלק בצורה היסטרית.

המלצות אחרות שלי (אם אין פיאסטה אוטומט בתקציב או אין התפשרות על ידני):
סוזוקי סוויפט 1300 או אפילו 1100 (או שזה 1000, לא זוכר) חסכונית בצורה מדהימה. בן דוד שלי נסע רמת-גן->טבריה ב 25 ש"ח דלק לפני כמה שנים (אז מחיר הדלק היה בסביבות ה 3.50 לליטר)

דיהטסו שרייד

האירופאיות הקטנות (AX, 106, clio) גם לא רעות בכלל, אבל מבחינת עלות תחזוקה הן יותר יקרות (בעיקר עניין החלפים).

--- עריכה ---
יש לזכור שרצוי מיד אחרי הקנייה להכניס את הרכב ל"יישור קו".
טיפול 10000, בדיקת/החלפת בלמים, ותמיד יש הוצאות נוספות של החלפת הריפוד, ניקוי ראשון + עץ ריח

לשאלתך לגבי ביטוח:
בסביבות ה 1800 ש"ח על חובה (אולי פחות, אני לא זוכר אם זה תלוי בנפח מנוע או לא)
בסביבות 600-800 ש"ח על ג' ( לעיתים אפילו כולל גרירה)
מקיף זה סיפור של לפחות 2000 לשנה, לא כדאי בתקציב הזה.

אני לא ממליץ לעשות ביטוח ב"ביטוח ישיר" כי הם על הפנים. אח של חברה שלי עשה תאונה (לא באשמתו, נכנסו בו מאחור) והם אומרים עכשיו "אנחנו לא מטפלים בתביעה הזו (אולי בגלל ערך הרכב, לא זוכר), אם תרצו נמליץ לכם על עורך דין" (או משהו בסגנון...).

אם אתה מאיזור רמת-גן, אני יכול להמליץ לך על סוכן הביטוח שלי (פנה אלי בפרטי אם אתה מעוניין)

בהצלחה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
linux is like an indian tent - no windows, no gates and one apache inside

נערך לאחרונה ע"י gonen_ra23 בתאריך 25-10-2005 בשעה 17:53.
ישן 26-10-2005, 05:27
צלמית המשתמש של ךופה
  ךופה ךופה אינו מחובר  

...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "אני עומד לקנות רכב ואני צריך חוות דעת..."

BIA, אודה לך אם תשיג טלפון זה יעזור...
יש גם מכוניות בקרטל (מכל 3 הסוגים ה"סופיים"), אני גם אנסה לצלצל לאנשים משם היום...
ספוג, תודה על התגובה, עכשיו אני שוב בהתלבטויות
שרייד יכול להיות אמינה כמו הג'אסטי (אולי יותר ? או פחות ?) אבל באמת סוויפט היא מרווחת יותר ("משפחתית")...
תלוי אם סוויפט אמינה, חסכונית ולא קורעת בטיפולים
אלה הדרישות שלי ואלה 3 הפיינליסטיות
לחבר טוב שלי היה ג'אסטי אוטומט, אני אנסה להשיג אותו ולברר עוד פרטים עליה...
אשמח על עוד ביקורות על ה-3 הנ"ל (במיוחד במחשבה על 3 הדרישות - ואולי עוד כמה דברים אובייקטיביים שאתם חושבים שיעזרו לי לגבש דיעה)
תודה !!!

ישן 26-10-2005, 18:08

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "..."

מהשלוש הייתי הולך לכיוון הסוויפט.

סיבות:
א. היכרות עם הרכב - לפחות 3 (אם לא יותר) עברו אצל קרובי משפחה שלי. כולם מרוצים. לא שמעתי תלונות עליהן (ז"א אמינות טובה)
ב. חסכונית בצורה מדהימה.
ג. יש גם דגמי סדאן בנפחים קטנים = יותר מרווח (למרות שאני אישית יותר אוהב חיצונית את ה 5 דלתות)
ד. התקנה של מערכת סטריאו פשוטה ונוחה

טיפול 10K (לא רק לסוויפט), אפשר לעשות לרוב בסביבות מחיר של 300 ש"ח. עיקר העלות היא בשמן (גלון עולה בסביבות 200 ש"ח)

טסט: אגרה - תלוי בנפח מנוע. אני על 1600 משלם 1000 ש"ח בערך. מנוע 1000/1300 צריך להיות בערך 750/850 (בהתאמה).
זה לא כולל את התשלום למכון הטסטים - עוד 60 ש"ח בערך.

המלצה - להשתדל לא להתפשר על שנתון, לחפש כמה שיותר גבוה.

פיאט אונו - לא לגעת. (גם לא פונטו/טיפו או אחרות) מכוניות מועדות למוסך בד"כ.

אופציה נוספת יכולה להיות סיאט איביזה שנתון 96 ומעלה - בשנתון זה מדובר כבר במנוע+בקרת ייצור של פולקסוואגן. אבל במקרה של סיאט - לא בטוח שחלפים יהיו זולים.

סוויפט/ג'סטי - כמו זבל. הייתרון של סוויפט - המשיכו לייצר עד לפני כמה שנים (אולי אני לא מעודכן וגם היום). הכמויות בשוק היו ענקיות = הרבה חלפים => מחיר יורד.
ייתרון חזק לכיוון הסוויפט - כל הדגמים זהים מבחינת מבנה (לפי שנתון) כך שאם אתה צריך חלק, אתה לא חייב לחפש של סוייפט 5 דלתות, הסדאן בנויות בדיוק אותו דבר (פרט לבגאז')

ישן 26-10-2005, 18:20
צלמית המשתמש של ךופה
  ךופה ךופה אינו מחובר  

טוב... יש החלטה (נראה לי...)

שמעתי הרבה דיעות ומידע על 3 הפיינליסטיות... ->

"לג'אסטי יש לא מעט בעיות עם המערכת גיר האוטומטית. במידה ונהרס - אתה מסתכל על הוצאת של 7 אלף ש"ח לפחות..."

"סוויפט לא תגיע עם מנוע פרפקט 100%. תמיד יגידו או שהמנוע הוחלף, או ששופץ וכו'... הכוונה שלסוויפט יש בעיות במנוע ולא כדאי להכניס ראש בריא למיטה חולה"

על השרייד המליצו לי בלי הרף... ממש שיבחו אותה...
אמרו שזה רכב אמין (למישהי היה אותו 7 שנים, ושלה היה שנת 89 בכלל...),
אמרו שהכלי חסכוני (חבר של מכר שלי מצטער עד היום שהוא מכר את השרייד שלו...)
בקיצור, רק פלאים

עכשיו הוחלט ללכת על שרייד, וזה הכל...
מצאתי אחת 1300 סמ"ק, שנתון 90, יד 4 - מאוד שמורה (טיפולים בזמן, כל 5,000 - גם אם היא לא נסעה את הק"מ הנ"ל... - ועוד תוספות כגון רדיו-דיסק, אימובילייזר...)
היא נמצאת אצל הבנאדם (שזה בעצם אדם מבוגר שהרכב שייך לבת שלו הסטודנטית) משנת 99 (כלומר 6 שנים עד היום) והבת שלו טסה לחו"ל והוחלט למכור את הכלי...
הוחלף לו גם משאבת דלק והרדיאטור חדש-חדש ( -> פה להתחיל לחשוש, או ש"סבבה, למה לא", ולהיות רגוע ושמח שהכלי מטופל כמו שצריך...)
כמו כן הוא גם ציין שלשנת 90 יש בעיית "פטרייה" על מכסה המנוע ועל הגג - ולכן הכלי נצבע באותם החלקים לצבע הכללי שלו - אפור כסוף.
שאלתי לגבי שאסי, גיר ומנוע - ונאמר לי שלא היו לו (משנת 99) שום בעיות איתה ושלא עברו איתה תאונות.
הוא רוצה עליה 10,000 ש"ח, ואני אפילו חושב שאין צורך בבדיקה מקיפה... זה פשוט נשמע לי אמין ומבנאדם מבוגר על-הכיפאק...

מה אתם חושבים ?
ללכת על זה או לבדוק שנתון 93 (יש לי גם אחת...) שהיא בלי תוספות (מלבד מערכת...) מבנאדם שנשמע לי לא מי יודע מה אמין, בואו נגיד את זה ככה (פשוט לפני סגנון הדיבור... )

ישן 27-10-2005, 09:32

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ךופה שמתחילה ב "טוב... יש החלטה (נראה לי...)"

או קיי, אז ככה:

אם החלטת על שרייד סבבה. יש לי חבר שמרוצה מאוד מאחת.

לגבי זו הספציפית:
טיפולים כל 5000 - תדירות מאוד גבוהה יחסית. עושים כל 10K או חצי שנה. זה יכול להצביע על "יקה" ששומר על האוטו, מצד שני זה יכול להצביע על "מגזים" ולכן לא הכי אמין. אני לא מאמין שיש ספר טיפולים לרכב כזה ישן, אבל אולי יש קבלות אחרונות או משהו...

משאבת דלק והרדיאטור חדש-חדש: משאבת דלק זה שטויות. ראדיאטור זה טוב שהוא חדש, זה אומר שאין חשש מדליפות והתחממות יתר בזמן הקרוב. מחיר רדיאטור יכול להיות גבוה.

פטריה על המכסה מנוע - אני מניח שהכוונה להתקלפות/דהיית הצבע. זה נכון וניתן לראות זאת בדרכים. האם הצביעה באה רק בגלל זה ??? לא ניתן לדעת.
צביעת בעיות צבע מסוג זה יכולות להיות-
א. "יקה" שאוהב שהאוטו נראה דנדש
ב. צביעה לשם המכירה
ג. להגיד שהצביעה בגלל ההתקלפות למרות שזה במקור כדי להסתיר תאונה/מכה/חלודה...

שאסי/מנוע/גיר - אם הוא מוכן להתחייב לכך שבבדיקה האוטו יצא נקי, סבבה. אם בדיקה מראה אחרת, הוא סופג על עצמו את הוצאות הבדיקה.

לגבי בדיקה - אני לא הייתי מוותר. זה לא שאני סובל עם ה bmw 87 בגלל שלא לקחתי לבדיקה, אבל זה בשביל ראש שקט ושלוות נפש.
מדובר ב 400 ש"ח עכשיו, שיכולים להציל הוצאות פי 10 אח"כ.

אם הבן-אדם אמין, לא תהיה לו בעיה להתחייב לגבי מנוע/שאסי/גיר לבדיקה.

שורה תחתונה לגבי זאת: אם המוכר מתחייב לתקינות מכלולים עיקריים בבדיקה, והאוטו נראה בסדר ללא נזילות שמן, הזעת שמן על המנוע (בצורה מוגזמת), תגובת מצערת טובה, ופחחות נראית בסדר - ניתן לקחת לבדיקה.

חשוב לזכור שאוטו מחפשים בסבלנות, כמה שזה מרגיז ומעיק. במקרה של קניית רכב, החיפזון הוא לא מהשטן, אלא יותר גרוע - החיפזון הוא מהמוסכניק...
וכן, יש מוסכניקים שהם יותר גרועים משטן... (ויסלחו לי המוסכניקים)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר