לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2005, 02:26
  Little_Devil Little_Devil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "צחוק צחוק אבל יש אמת במה שהוא אמר"

אני מודעת היטב למחקרים האלה..
אבל
לידע כללי אוקיי..
צמחים הם המזון הבסיסי שיש בטבע, אף בעל חיים לא יכול להתקיים בלעדיו, כן גם אריה ונמר לדוגמא שהם אוכלי בשר הרי, אבל בלי הצמחייה שאוכלת הזברה גם זברות לא יהיו להם (הבנת למה התכוונתי אני מקווה)

בני אדם נחשבים לאוכלי כל, ואכן אנחנו יכולים להתקיים לא רק מבשר אלא רק ממזון מהצומח, שדרך אגב נחשב הרבה יותר בריא אבל נעזוב את זה עכשיו.

למה שאני חותרת הוא- שבני אדם יכולים לחיות טוב מאוד בלי בשר כמוני וכמו המוני הצמחונים והטבעונים ברחבי העולם. אבל בני האדם מפונקים, עוצמים את עינהם לנוכח הסבל העצום של בעלי החיים, וזאת בשביל עוד נגיסה אחת בבשר השומני המלא הורמונים ותרופות למינהם , ששייך לאותו בעל חיים אומלל שממנו נגזלו כל הזכויות לחיות, בגללכם.

זהו תעשו עם זה מה שאתם רוציםף פשוט לי ממש נמאסה האטימות של האנשים לנוכח הסבל העצום הזה של בעלי החיים, נמאס מהאגואיסטיות של בני האדם ונמאס מהרוע
שישב לכם על המצפון..

אולי תנסו יום אחד בלי בשר תראו שתרגישו הרבה יותר טוב
ואם לא- טוב לפחות ניסיתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2005, 13:08

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "למה אטימות למה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
פרט לכך, ישנם אנשים שלא יאכלו בשר של חיה אם היא לא גודלה בתנאים נאותים.

לצערי, הרוב המוחלט של בעלי החיים בתעשיות המזון אכן גדלים בתנאים שהם הרבה יותר גרועים מתנאים "לא נאותים".

בקשר לויטמין בי 12, בי 12 זה ויטמים שנכון נמצא בבשר אבל הוא נמצא גם במקורות אחרים כמו ביצים, מוצרי חלב, דגים, בעקרון כל מוצר שהוא מהחי. ולכן בהחלט אפשר לוותר על בשר אם בי 12 זאת הדאגה שלך..
סידן ברזל ושאר הויטמינים יש בכמות לא מבוטלת גם בדברים מהצומח וכמובן גם במוצרי חלב וביצים.

טבעוניים אינם אוכלים מוצרים מהחי ולכם יש להם מחסור בבי 12 שאותו משלימים עם כדורים, שד''א נספגים יותר טוב בגוף משום מה.

ובקשר לזה שאמרת שאין דבר פסול באכילת בשר? נעזוב לרגע את העובדה שהבשר בימים אלה ממש לא בריא, לא בגלל הויטמינים כי נכון יש ויטמינים, אלא בגלל כל החומרי המלאכותיים, אנטיביוטיקה, הורמונים שמאוד מזיקים, תרופות שרק בגללם חיידים אצל האדם מפתחים עמידות וכך פוגעים בנו, נעזוב את זה רגע בצד..
בנוסף לכל זה, אכילת הבשר מלווה בהתעללות נוראה, ואני אומרת- אם אפשר לחיות בלי זה, ואפשר (דוגמא אני ועוד מאות אלפי צמחונים וטבעונים בארץ ובעולם), אז למה לא לוותר על ה"תענוג" הזה פשוט?

זה הכל.
שוב אני אומרת, שכל אחד יעשה עם זה מה שנראה לו לנכון.. אני לא שופטת אף אחד, אני פשוט אומרת שהרבה מכם לא מודעים בכלל למה יושב לכם בצלחת, מה מכיל השניצל הזה שאתם אוכלים, ואיך הוא בכלל הגיע לשם.
אז תפתחו אתה עיניים ותראו שהסבל הזה שאותו אתם מממנים ממש לא במקום ואפשר להתחשב קצ בבעלי החיים ולוותר עליו.

ישן 27-10-2005, 03:12

אבל שוב אני יגיד, אני לא אוכלת דגים.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האספקט שלך שגוי ביותר."

אני בכלל טבעונית, לא אוכלת שום מוצרים מהחי.
ותתפלאו לשמוע כבר 4 וחצי שנים שאני לא לוקחת שום ויטמים ואני בריאה לחלוטין (אני עושה בדיקת דם על חצי שנה) אני רק לוקחת בי 12 כי ויטמין זה נמצא רק במוצרים מהחי.. רובו לפחות.

בנוגע לבשר שהוא "הכרחי בשבילנו כדי לשרוד" זה ממש לא ככה.
נכון, אכילת בשר היא דבר שהתפתח בעבר הרחוק והוא דבר טבעי כמו שאת אומרת אבל הוא לא הכרחי לקיומינו.

אנחנו אוכלי כל, משמע אנחנו יכולים גם לשרוד ללא בשר (הוכחה- אני ומליוני הצמחונים והטבעונים ברחבי העולם).
ולא, ללא ויטמינים (בי 12 לוקחים הטבעונים- צמחונים לא צריכים).

את כל הויטמינים שיש בבשר יש גם בצומח, ברזל יש בירקות ירוקים, וויטמינים שונים בפירות, ירקות, קטניות מכילים ברזל אזץ חלבונים סידן.. קיצור יש הכל מהכל
רק שיותר בריא.

ודיי כבר עם הדעות הקדומות האלה שבלי בשר אי אפשר לחיות, אפשר ועוד איך ואף חיים בריאים יותר (ללא סיכויים להתקפות לב, כולסטרול, לחץ דם,טרשת עורקים ועוד ועוד).

זה שחינכו אתכם מגיל אפס שאם לא תאכלו בשר לא תגדלו אוקיי, עכשיו אתם מספיק גדולים כדי להבין שהידע של ההורים לא משתווה לידע שיש היום וכן, לא כל מה שלימדו אתכם הוא נכון.

זה הכל.

ישן 27-10-2005, 10:46
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
קודם כל אני לא יודע איך הסקת שאני בת ....
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Little_Devil שמתחילה ב "אבל שוב אני יגיד, אני לא אוכלת דגים."

ולעניין...

לא כתבתי שאת אוכלת דגים אבל בהחלט השתמשת בהם בתור "תחליף לבשר".
ציטוט:
...זה ויטמינים שנכון נמצא בבשר אבל הוא נמצא גם במקורות אחרים כמו ביצים, מוצרי חלב, דגים,
כנראה בשבילך אפשר להרוג דגים לאכילה...

עצם העובדה שאת לוקחת ויטמין B-12 זאת הוכחה שהגוף כן צריך בשר כדי לקבל את כל
החומרים הדרושים לו - זה שאת אומרת שיש את החומרים באלה בדגים, צמחים, ביצים ועוד
זה לא אומר שאנשים יעשו כרצונך (אני לא אוהב דגים, תכריחי אותי לאכול ?...).

אוכלי כל אלו יצורים שצריכים לאכול מהכל (פשוטו כמשמעו) וכדי להיות בריאים באמת, הם
צריכים לרצוח בדם קר גם צמחים וגם חיות. זה העולם, אולי בשבילך הוא מעוות אבל זהו
גלגל החיים.

אישית, לא אין דעות קדומות ש"חייבים בשר" ושאי אפשר לחיות בלעדיו, פשוט למה לי לוותר
על משהו טעים, עסיסי וגם מזין ?...

נ.ב.
המשפחה שלי לא מאוהבי הבשר, ככה שהטיעון שלך לגבי משפחה וחינוך שווה את קליפת השום.

ישן 27-10-2005, 13:17

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קודם כל אני לא יודע איך הסקת שאני בת ...."

"עצם העובדה שאת לוקחת ויטמין B-12 זאת הוכחה שהגוף כן צריך בשר כדי לקבל את כל
החומרים הדרושים לו - זה שאת אומרת שיש את החומרים באלה בדגים, צמחים, ביצים ועוד
זה לא אומר שאנשים יעשו כרצונך (אני לא אוהב דגים, תכריחי אותי לאכול ?...)"

קודם כל אני לא אוכלת אף מזון מהחי, וזה כולל כמובן גם דגים.
אני רק אזכרתי שמה שיש בבשר יש גם במזון אחר שהוא דגים.. לא אמרתי שזה בסדר לאכול את זה.

עוד דבר, צמחוניים לא צריכים בי 12 בגלל שהם מקבלים את הויטמים הזה ממקורות אחרים. כידוע צמחונים לא אוכלים בשר ודגים אבל הם בהחלט אוכלים חלב וביצים ושם יש ויטמין בי 12.

אני לוקחת את הויטמין רק כי אני לא אוכלת גם את הדברים האלה.

ובסדר, תאכל מה שאתה רוצה אני לא דיברתי אישית רק אליך, אני דיברתי אל כולם לכל מי שבמקרה עדיין חושב שבשר זה הכרחי לקיומו- אז הוא טועה ובגדול.
אם אתם מזדהים עם סבלם וכאבם של בעלי החיים בתעשיית המזון- מה טוב אתם יכולים להיות צמחוניים בלי חשש לבריאותכם.
אם לא- בתאבון..

זהו.

ישן 27-10-2005, 20:52

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אוקיי, אז התמתנת..."

דווקא ביולוגיה אני לומדת ב5 יחידות וכן, למדנו ביומסה.

אני לא כופה שום דבר אני רק מביעה את דעתי..
ואם מותר לי להוסיף דבר אחד או שניים אז ככה:

נכון מה שאמרת לגבי הביומסה והכל..
אבל זה קשור לשרשרת המזון.. בני אדם כבר מזמן הוציאו עצמם משרשרת המזון - אנחנו לא נטרפים, אנחנו לא מתים כל כך מהר ממחלות, אנחנו לא חשופים לתופעות טבע רבות (הכוונה לרוח גשם יובש..)

מה שאני מנסה להגיד הוא .. שנכון בטבע החיים הולכים על פי ביומסה, על פי שרשרת המזון, על פי טורפים ונטרפים..
אבל האדם כבר מזמן הוציא את עצמו משרשרת זו והוא כבר מזמן לא תלוי בה
זה מתקשר לעובדה שבני אדם גם יכולים להתקיים ולשרוד ממוצרים מהצומח בלבד..

זה הכל..

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר