לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2004, 15:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בסוף הקולמוס ינצח? על הרשעות של "ידיעות אחרונות"

ראיתי היום את המוסף לשבת של ידיעות אחרונות ואיבדתי את מצב הרוח ואת התאבון . מתחת לתמונות של חיילים "מתעללים" בפלסטינים הופיעה הכתבה של מאיר שלו על רקע שחור ואדום .

הייתי מאוד לא שליו אחרי שקראתי את שלו . הוא לוקח רצף של 3 ארועים בהם כביכול התעללו חיילי צה"ל בפלסטינים (המ"פ , הכינור , הגופות) .לפחות שניים מהם ,למיטב ידיעתי , עדיין בחקירה ומשתמש בהם כדי לנגח את כל צה"ל . מילא הקלישאות החבוטות והמטומטמות בצורה מדהימה על "הכיבוש המשחית" , לזה כבר התרגלנו ...הפעם שלו מתעלה על עצמו ומוסיף שתי השוואות בין ארועי האיתיפאדה לנוראות השואה .
אחרי שהוא מטיב לתאר בפעם המי יודע כמה את תפיסתו המעוותת לפיה אנחנו (קרי , ישראל , היהודים , צה"ל , המדינה , הממשלה וכו וכו') אשמים בכל . הוא בוחר להתמקד בארוע בו ביקש קצין באחד המחסומים מפלסטיני לנגן בכינור . לפי שלו הפלסטינים נמצאים היום בצד שבו אנו היינו בעבר , הקורבנות , אלה עם הכינור . כדי שלא נטעה , חלילה ולא נבין לאיזה יהודים עם כינור הוא מתייחס , הוא מדגיש שהארוע אמור להזכיר לנו תמונות מהעבר , לכולם ברור שמדובר על התמונות של היהודים שנגנו בדרך למשרפות .
האומנם? האם קצין צה"ל שביקש מהפלסטיני לנגן בכינור התכוון לשרוף אותו לעשות מהתוצרת שלו סבון ? או שהנאצים של גרמניה אשמים רק בעיכוב יהודים במחסומים תוך האזנה למוסיקה שלהם . למה אנחנו אמורים לעשות הקשר בין תמונות חיילי צה"ל לתמונות הנאצים ? היש השוואה מעוותת מזו ?

שלו מוכן לעוות את ההיסטוריה , ללעוג לזכר השואה , לעשות צחוק מהכל , היושרה העיתונאית שלו בשפל המדרגה , השנאה העצמית שלו לא יודעת גבולות , כמוהו יש 5 % באוכלוסיה , שולי השמאל הקיצוני , אנשים שמאמינים שהפלסטינים עוברים שואה .

אח"כ מישהו מאיתנו יכול לבוא בתלונות כלפי מכחישי השואה , או כלפי האנטישמים בחו"ל שטוענים שאנחנו עושים לפלסטינים שואה? . מאיר שלו הוא אנטישמי תוצרת הארץ - ולאלה מותר הכל.

בסוף הכתבה מבאר שלו את הכותרת שלו . הכינור של האינתיפאדה ינצח כמו שהכינור של השואה ניצח . ומתחשק לצרוח עליו ":בשואה ניצחנו?! אדיוט! " אבל יש אנשים שמעדיפים כנראה את הכחדת העם היהודי על כמה מעשים לא תקינים של חיילים שלא היו צריכים להעשות אבל נעשים בכל צבא ובכל עם ובכל מקום . עזבו אותכם אומר שלו , בואו ניכנע לטרור , נרים את הכינור וננגן לצורר . והעיקר לא לנצח כלל.

כזה הוא שלו וידיעות אחרונות בחר לשים אותו בשער ולתבל את העיתון גם בב. מיכאל ובסילבי קשת , אלה הם פני " העיתון של המדינה " , גוף כלכלי אדיר כוח שתושבי מדינת ישראל מפרנסים . ובכך תורמים גם לאנשים מסוגו של שלו וגם לחינוכם של ילדיהם שלהם על ברכי תורת התבוסתנות-בכל -מחיר ואני-אשם-תמיד , ממש רעל לשימוש עצמי .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2004, 16:17
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
טון בקורתך על שלו - מחזק את דבריו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בסוף הקולמוס ינצח? על הרשעות של "ידיעות אחרונות""

שלו לא הזכיר את המילה שואה. אתה שלפת אותה, לפני שפתח בשטף דמגוגי לתקוף אותו על הפרשנות שלך. שלו כתב ברגישות על מעשה נבזי של התעללות בערבים. פרשת הכינור היא אכן איומה, בגלל הסמליות שלה, בגלל שהכינור הוא כלי יהודי כל כך. כששמעתי על מה שקראה, עברה במוחי באופן איטואיטיבי ואוטומטי, (בדיוק כמו בראשך!!!!) ההשוואה לימים שיהודים היו ללעג, ולימים שבהם הכריחו אותם לשעשע צוררים.

אבל אתה, נטול כל רגישות, נטול כל הומניות, מתנפל על שלו, בטענה המופלאה שאנחנו לא מובילים את הערבים להשמדה. מה אומר ומה אדבר?! - כל הכבוד לנו שאננו לא עושים את זה... אבל אם אתה חושב שבגלל זה שאותנו השמידו, ואנחנו לא משמידם אותם, לנו מותר להתעלל בערבים - אז אתה גם קרבן להשחתה שהיא תוצאתו של הכיבוש.

מה שמזעזע זה לא ההשוואה של תמונות אלה עם תמונות מימי השואה. מה שמזעזע שיצרנו מצבים שמזכירים את התקופות האפלות בתולדותינו. שלו הוא לא מכחיש שואה. להיפך, שלו הוא מזכיר שואה. ואנחנו כיהודים חייבים להזהר לא לפגוע באנשים כשם שפגעו בנו דורות של אנטישמים. גם אם אנחנו לא משמידים איש, אין לנו זכות לבזות ולהתעלל.

ואחרוםן אחרון, יש לי חדשות בשבילך. אנחנו ניצחנו את הנאציזם. המדינה היהודית קמה, היהודים שרדו, המשטר הנאצי הובס. המחיר של הנצחון היה איום ונורא - אבל אנחנו אלה שנצחנו.

מאמרו של שלו, ראוי להגזר ולהשמר כתעודת כבוד ליהודים ולישראל.

נערך לאחרונה ע"י Big Joe בתאריך 28-11-2004 בשעה 16:21.
ישן 28-11-2004, 16:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שלו הוא אכן "מזכיר שואה" - כל דבר בעולם מזכיר לו את השואה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "טון בקורתך על שלו - מחזק את דבריו"

אין דמיון מינימלי בין תמונה מכוערת של פלסטיני המנגן בכינור, לבין תקופותינו האפלות ביותר. שלו לא
הזכיר שואה, אלא דאג לכך שכווווווווווווווולם יבינו שעליה הוא מדבר - עובדה שאכן זה הזכיר גם לך...
אתה אמנם לא מתפעל מאיפוקנו כלפי הערבים, אבל זה בגלל שמהמקום ממנו אתה בא (אגב, בתור
"מכרזיסט", היציאה הקלישאתית על הכיבוש הייתה מסגירה למדי...) - רגילים לראות אותנו כאשמים
ללא קשר לכלום, ועצם הנכונות שלנו להגן על עצמנו (מטרתם היחידה של המחסומים - ולא ארגון
קונצרטים מפלסטינים שלמדו במשך שנתיים לנגן בכינור...), היא בעיניך חצי עבירה (עכשיו תקלל...).
הנסיון להפוך כמה דרעקים במחסומים, לתופעה, זו שיטה שמאלנית רגילה, במסגרת מלחמתם
בצה"ל המשתנה (היום נציגותם בצבא הלוחם היא נמוכה - ומותר ורצוי לבזותו ולהפיץ עליוט תעמולה
מכוערת, וזו מטרתה היחידה של תנועה מבחילה כמה מחסום ווטץ' - שלמרבה הפלא, אחת מנציגותיו,
היא שצילמה את התמונה...).
ועכשיו אגלה לך סוד היסטורי: בניגוד למה שמספרים לך במפא"י - לא אנחנו נצחנו את הנאצים, אלא
בעלות הברית, שגורלנו עניין אותן כשלג דאשתקד. ששה מליון נרצחים מתוך אחד עשר מליון שסומנו
להשמדה ע"י הנאצים - זה תבוסה נוראית לעם היהודי, שעדיין לא התגברנו עליה. הקמת המדינה, בצורה
שבה נעשתה, לא באה תודות ל"נצחוננו" על הנאצים, אלא כאקט של רחמים בעקבות התבוסה הנוראה
שספגנו. החולניות שבלדקרוא לשואה נצחון, מעידה על תפיסת עולם מבית פירוס, שסותרת במאה
אחוז, את כל עקרונות ההומניזם, שאתה ושלו מתיימרים לדבר עליהם.

את מאמרו של שלו יש להוריד עם המים, ולהשכח כתעודה מבזה של אנטישמיות יהודית - המתחזה
להומניזם.
ישן 28-11-2004, 19:06
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא הבנתי את הקשר לאבו-מאזן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי wxyz שמתחילה ב "מכל התגובה שלך, אהבתי את השורה הזאת במיוחד"

האם הוא עסק בהכחשת שואה או משהו בסגנון ?

לגבי המאמר של מאיר שלו - קראתי את כולו וקיבלתי תחושה מאוד לא נוחה. מצד אחד, התמונה של הפלסטינאי מנגן בכינור העלתה גם לי אסוציאציות לא נעימות, גם בלי הרמז העבה-כמו-פיל ששלו שלח בכיוון. מצד שני - קשה לי עם זה שפאשלות של כמה חיילים הופכות לקרדום לחפור בו בידי אנשים כמו שלו, ויש בכך סכנה ששוב ניפול למערבולות של ימין ושמאל במקום לגעת בנקודה האמיתית - אנחנו צריכים מחסומים וצריכים פעולות נגד טרור. אבל בהחלט לא צריך להתנהג בצורה מרושעת וחסרת לב לאזרחים שעוברים בהם.

אין לי טיפת הזדהות עם הפלסטינים, ועם כל עם אחר שרובו מעוניין בהשמדתי. אבל התנהגות מרושעת של חיילים במחסומים היום, היא התנהגות מרושעת של פקיד בביטוח לאומי מחר. אני מפחד שהפלסטינים ימשכו אותנו לתוך החור השחור המוסרי שלהם. אין פה שום עניין של ימין ושמאל, גזענות או יפות נפש - אנחנו צריכים לשמור על החיילים שלנו שלא יתנהגו כמו קלגסים, כי זה יחלחל ויחדור לחברה שלנו. אני לא רוצה שאחד שמסוגל לירות בילדה בלי נקיפות מצפון יהיה השומר בגן של הילדים שלי.
ישן 28-11-2004, 21:42
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

שלו לא הזכיר את המילה שואה . זו הסיבה שהוא בדף הראשון .
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "טון בקורתך על שלו - מחזק את דבריו"

בניגוד לבוטות המתלהמת וחסרת ההגיון של ב. מיכאל ולאסופת הקללות המקרית שיש הקוראים לה בטעות "חץ מסלבי קשת" לשלו יש הגיון , הגיון מעוות כשזה בו אנחנו תמיד אשמים . מילא , אבל כשרתם את השואה בצורה מגעילה כדי להוכיח את התזות המופרכות שלו הוא חצה קו אדום . ולמען הסיר ספק , הוא אף טרח לציין שזה "מזכיר לו תקופות אפלות" . (אני די משוכנע שהוא לא התכוון לעוזי כהן ומרכז הליכוד)
יש הבדל בין אסוציאציה לבין קונוטציה , ייתכן שאצל כמה אנשים נוצרה אסוציאציה בין הכנר לבין הכנרים היהודים של המשרפות . אדם סביר , משליט את השכל שלו על הרגש ומבין ששני הארועים אינם דומים , אולי פרט לתמונה רגעית הלא היא האסוציאציה.
קונוטציה היא הקשר שאדם עושה במודע בין 2 ארועים כדי להצביע על המשותף שבינהם . זה מה שעשה שלו . הכינור ביד המעוכב במחסום אמור להזכיר לנו את האסירים במחנות הריכוז וההשמדה .

מניין לך שאני נטול כל רגישות ונטול כל הומאניות? משום שאוטומטית אני לא חושב "אוי הפלסטינים המסכנים מה אנשחנו עושים להם" כל מי שלא קונה את המוסר המזויף שלך הוא לא רגיש ולא הומאני? טול אלף קורות מבין עיניך . אני בוודאי גם נגד ההתעללויות האלה אם כולם אכן התרחשו (אתה כמובן מניח אוטומטית שאני בעד , כל מי שלא מגנה את צה"ל נחשד בעיניך כמתיר התעללות בערבים) . אבל זה מרושע לגזור תמונה פרטנית , אומללה ולצעוק בראש חוצות "זה צה"ל , אלה אנחנו , דרעק " ובוודאי שזה רוע טהור לומר "הנה תראו , יש שם כינור , זה בדיוק כמו שלנו עשו פעם " . זה מרושע , זה אדיוטי , וזה משרת מטרות כמו פגיעה בצה"ל ופגיעה במדינת ישראל . אם אלה גיבורי המוסר שלך , אבירי העט החלולה - ראוי אתה להם והם ראוים לך.

הם בדיוק כמו מכחישי השואה המתוחכמים יותר , אלה שמגמדים את זכר השואה והופכים אותה לאוסף תמונות ברות השוואה לכל ארוע בטחוני אפשרי . כל פעם שקופץ להם השמאלן הקטן הם נזכרים בכינור ובסבתא ובקלגסים , כזאת השואה עבורם - מקור להשוואה ולהשמצה.

לא "ניצחנו את הנאציזם " הפסדנו לנאציזם ובגדול , ויש לי חדשות בשבילך , המסקנות של שלו ואחרים על הצורך ללכת שוב כצאן לטבח..לא יובילו אותנו לניצחון הבא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-12-2004, 15:57
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
מה לגבי המוסף של השבוע הזה (3.12.04)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בסוף הקולמוס ינצח? על הרשעות של "ידיעות אחרונות""

לאחר שהתברר שסיפור הכינור מצוץ מהאצבע, והוא בסך הכל ניפוח של התקשורת שנעשה ללא בדיקה של העובדות והתיחסות למקור המידע (ארגון המחסומים WATCH, הידוע ב"אובייקטיביות" שלו). הידיעה בדבר ה"טעות" התפרסמה, שלא במפתיע, בעמודים האחרונים של העיתון.

בדקתי האם מאיר שלו מתייחס איך שהוא לפרשה, לאחר המאמר משבוע שעבר בו השווה את חיילי צה"ל לקלגסים נאצים. כמובן שאין התייחסות או התנצלות או הודעה בטעות. מאיר שלו צודק אפילו כשהוא טועה.
מיותר לציין מה בדבר סילבי קשת, ברור שממנה לא נשמע הודאה בטעות.
עד כאן לגבי הפובליציסטים המוסריים, עכשיו לכתבתו של יגאל סרנה.

יגאל סרנה נסע לשכונת תל א-סולטן ברפיח לראיין את משפחתה של הילדה אימאן אל-האמס, שנהרגה ליד מוצב גירית, במה שנקרא פרשת ווידוא ההריגה. אני לא מעוניין להכנס לדיון לגבי היה או לא היה בעיקר משום שהנושא אמוא לדון בבית בדין הצבאי.
בכותרת הכתבה נכתב: "יגאל סרנה נסע לתל א-סולטן ושיחזר את רגעיה האחרונים של הילדה אימאן אל-האמס. כשהיתה בדרכה לבית הספר החלו לפתע יריות. הילדה נבהלה ורצה פנימה למה שצה"ל מכנה אב"מ - אזור בלתי-מורשה. אחרי שזוהתה, כמה כדורים נורו לעברה. היא הרימה ידיים והרטיב מרוב פחד. כשסרן ר' ניגש אליה, נפלה וכיסתה את פניה בידיה. חמישה כדורים פגעו בראשה וצרור קרע את גופה."
יגאל סרנה שוכח את כל כללי האתיקה העיתונאית, שחזור האירוע הוא בעצם מה שאומר אחד מתושבי השכונה, הוא לא מנסה להצליב מידע עם מידע מהתצפיות ומרשת הקשר. לדוגמא: שהילדה נפלה לאחר הירי הראשון לעברה. הוא לא בודק אם אכן בוצע ירי באותו יום לפני הירי לעבר הילדה, בדיקה פשוטה למדי שהיתה יכולה להוכיח (או להפריך) את הטענה על כך שהילדה נבהלה ולכן נכנסה לאב"מ.
שכונת תל א-סולטן מתוארת ע"י סרנה, כמקום שידע כל סוג של אלימות ואומללות - מהסתננויות ועד להרג של מפגינים וילדים מפגז של טנק. אין שום התייחסות לצליפות הרבות על חיילי צה"ל ועל הישוב רפיח-ים ועל מחבלים שיצאו מהשכונה.
"זהו המקום שבו המקומיים חיים תחת מטר יומיומי של כדורים והצבא יורה מתוך חרדה בחודשים שעוד נותרו עם הפינוי הצפוי", כותב סרנה, אך כל מי שמכיר את הרצועה יודע שמוצב גירית ממוקם על גבול הרצועה עם מצרים, שנקרא ציר פילדלפי, מקום שלא קשור להתנתקות הצפויה כל וכלל ונועד למנוע הברחות ממצרים.
יגאל סרנה נותן יד להסתה ולשקרים פלסטינאים, ומבלי לבדוק את העובדות הוא מציג כל אמירה פלסטינאית כאמת מוחלטת וללא לסייג את הדברים ולו במעט.

ישן 07-12-2004, 09:47
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
העתון ודומיו מסכנים את חיי השמאלנים היהודים

העם היהודי נאבק ממש על חייו, ובמקרה של פיגוע רציני רחמנא ליצלן, העם עלול לצאת מהכלים.

בתור יהודי שמלאני הייתי מפחד להמשיך להתגורר פה בארץ עם כאלו התגרויות מסוכנות נגד העם היהודי שנלחם על חייו.

תתארו לכם אם אחרי הרצח של ברוך גולדשטיין היה קם ערבי "מלומד" ועושה תחקיר למה הרגו את גולדשטיין אחרי שכבר היה פצוע ולא היה יכול להגיב. הערבי הזה היה נתלה על עמודי החשמל. ואם הוא היה משתייך לקבוצה מסויימת, קל לתאר לעצמנו מה היה עולה בגורלה של כל הקבוצה הזאת.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 07-12-2004, 15:18
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
גם להיות מודאג לגורל המדינה ואזרחיה, האם גם זה אסור?
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מה שאתה אומר - הוא איום והסתה ברורה."

פשוט מדאיג אותי כל המצב ואני משמיע בקול מה שאני חושב.

האם מישהו ינסה לסנן מה אני אמור לחשוב ומה לא.

דווקא השמאל הוא זה שמסית את הערבים נגדנו ומעשיהם מהווים איום ממשי על כל 5 מיליון היהודים של ארצנו היחידה.

אני לא האיום, השמאל הוא האיום.

מאז שהם הביאו לארצנו את המחבלים נרצחו כבר אלפי יהודים. ובתוכם גם המון שמאלנים.

הזהירו את השמאלנים לפני הסכמי אוסלו מה עלול לקרות, והם לא רצו לשמוע.

גם עכשיו מזהירים אותם על האסון הנורא שהם עלולים להמיט על עמנו.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-12-2004 בשעה 15:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר