לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2005, 12:23
  xunne xunne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.05
669 ושלדג יחידות מיותרות?

אוקי לפני שאני כותב אני רק רוצה להבהיר לכולם שאני לא אומר את הדברים האלה מזילזול\קנאה או משהו כזה אני יודע שהיחידות האלה מעולות עם אנשים טובים והכל אבל לאחר שדברתי עם מישהו עלהם השתנתה לי קצת הדעה עלהם.

אז ככה שתי היחידות הנ"ל אלו יחידות בעלות תקציב ענקי שמשקיעות בחיילים שלהם ימבה כסף אבל השאלה שלי היא בשביל מה?
היעוד של היחידות האלו הם: 669-חילוץ טייסי קרב שנפלו מאחורי קווי האויב.
שלדג - סימון מטרות למטוסי הקרב.
עכשיו למיטב ידעתי ויכול להיות שאני טועה הטייס האחרון שנפל מאחורי קווי האויב היה רון ארד
ופעם אחרונה שמטוסי הקרב יצאו והפציצו מטרות אני באמת לא יודע אבל הדבר היחידי שאני חושב עליו זה הכור העירקי.

לכן בשביל מה צהל צריך את היחידות האלה ובמקום להשקיע מיליוני שקלים לא מעדיף להשקיע ביחידות אחרות בצהל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2005, 13:09
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
אם הן היו מיותרות צה"ל לא היה משקיע בהן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי xunne שמתחילה ב "669 ושלדג יחידות מיותרות?"

גם ככה אחת הבכיות הכי גדולות של צה"ל זה שאף פעם אין מספיק תקציב. בגדול, צה"ל כארגון דואג לחלוקת הכספים הפנימית בו, ויודע איפה להשקיע יותר ופחות.
עיקר הייעוד של היחידות האלה הוא בזמן מלחמה.
כידוע לך, אנחנו לא במצב של מלחמה כנגד מדינה מסוימת אלא בעימות מוגבל כנגד טרור ולוחמת גרילה.
לכן, כתוצאה מכך, ישנם הרבה דברים בצה"ל שלא הולכים חלק, כיוון שזה לא היעוד שלהם. אתה מתחיל ביחידות המיוחדות האלה בגלל שהן הדוגמא הכי בולטת, אבל למה למשל חירמ"כ (חי"ר ממוכן) השתנו מהחרמ"ש (חי"ר משוריין) שתפקידו היה לנוע אחרי השריון על נגמ"שים, וכעת הם טוחנים באיו"ש? וכן הלאה..
ישן 24-10-2005, 14:00
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

שלדג ו669 ניחא.

צריך גם עוקץ,מגלן (התצפית הכי טובה שיש), מטכ"ל (רק בגלל השם והאגדה),דובדבן,פלסר שריון, ושייטת.
אבל למה לעזאזל צריך עורב נחל,פחהן נחל,פלחיק נחל פלסר נחל,
עורב גבעתי, פלחהן גבעתי, פלחיק גבעתי, פלסר גבעתי
עורב גולני, פלחהן גולני, פלחיק גולני, פלסר גולני
עורב צנחנים, פלחהן צנחנים, פלחיק צנחנים, פלסר צנחנים

בשביל מה כל-כך הרבה סיירות?! לא עדיף לעשות איזה שהוא חיל מובחר שיתחלק לפלנט,פלחהן, פלחיק ופלס"ר?! לא חבל על הכסף של סיכות כל כך רבות?! אימונים?!

ואל תספרו סיפורים על כך שצהל מבטל מה שלא צריך והוא מתחדש כל הזמן..כי זה בולשיט. צהל הוא דינוזאור, מערכת מגושמת אשר מבזבזת כספים רבים לשווא והמבנה האירגוני שלה לוקה בחסר.
ישן 24-10-2005, 14:02
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
הצעה לכל גאון תורן שחושב שהוא יודע איך לנהל ת'צבא יותר טוב

רובם, אם לא כולם, עוד לא התגייסתם, אין לכם מושג איך הצבא מתנהל, ומה היחידות האלה עושות, כן - גם אם דוד שלכם היה קצין שם. צאו מהסרט ההזוי הזה שאתם חושבים ש669 יושבים כל היום על השפה של הבריכה בפלמחים ומחכים לטייסים שילכו לאיבוד, או ששלדג לא יוצאת מהבית בלי ליווי של F16.

669 היא יחידת החילוץ והפינוי בהיטס, זה לא תקף רק לגבי טייסים.
הנה כתבה שתפתח לכם ת'עיניים קצת:
http://www.iaf.org.il/Templates/Jou...=50&docID=18825

ושלדג.. הפעילות של היחידה הזאת כ"כ חסויה, אבל בוא נגיד, רק בשביל להניח דעתכם (וזה פורסם בתקשורת), שהיא פועלת גם בשטחים.

תסמכו על צה"ל שיש לו אנשים שקצת מבינים בזה יותר ממכם. קצת.

(כן ההודעה הזאת בטון מאוד מתנשא. DEAL WITH IT).
ישן 24-10-2005, 14:38
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ZigZag שמתחילה ב "מה הקשר בין מחט לתחת ?"

מבקר המדינה, בג"ץ..אותו העיקרון של ביקורת...אבל כנראה בגלל שאתה כזה מבוגר ופז"מניק, כבר שכחת את שיעורי האזרחות..זה בסדר קורה לטובים ביותר. וגם לכאלה כמוך...

דווקא לא היטלתי ספק בשלדג אלא ביחטיות, אבל מי אתה שתקרא ותפנים, לא לכבוד שלך.

ולא ביקשתי שום חשיפת סודות, כולה שאלתי אנשים שמבינים למה צריך הרבה יחידות כאלה..מה הטעם..למה שלא לנסות לייעל ולעשות חטיבה מאוחדת של יחטיות...בשביל לענות לי על השאלות לא חובה לגלות לי מה עשתה שלדג ב99 במכתש רמון!

כולה להביא לי טיעונים שישכנעו אותי בנחיצות של יחטיות בכל חטיבה.

רק ביקשתי כמה אנשים חכמים שיפעילו ראש וינסו גם לחשוב..מה שמוביל אותי לתהיה מה אתה עושה פה ולמה אתה פה בכלל.

סע לי מהזווית, אין לי כבוד ל"פז"מניקים" מתנשאים כמוך. DEAL WITH THAT
ישן 24-10-2005, 14:37
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
אמרו לך את זה כבר כמה פעמים בדיון

אני אגיד לך שוב, קודם כל אתה לא יודע שום דבר, כולל כלום על היעוד של היחידות האלה, ומה ששמעת מפה ומשם, וקראת באתר זה או אחר, לא אומר שאתה יודע.
אתה חושב שאתה יודע, וע"פ החשיבה הזאת שלך אתה לא יכול לדעת אם היחידות האלה מיותרות.

אם היחידות היו מיותרות תיהיה בטוח שהיו מפרקים אותן הוא מוצאים משהו לעשות איתן (כמו שעשו להרבה יחידות מיוחדות "שמשון" "שקד" "רימון" וכו'...)

בכל אופן, זה לא סוד שהיום כל היחידות המובחרות\מיוחדות\כל ביטוי פלצני אחר שתבחר, עושות מעצרים, מארבים וכו'...ולא בדיוק מתעסקות ביעוד שלהן (מה שהוא לא יהיה) שלשמו יסדו אותן.

ישן 24-10-2005, 15:09
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05

נהיה לי סמטוחה בעיניים.

בנוגע ליחטיו"ת.

הסיבה שע"פ ככל הנראה לא מפרקים יחידות אלה. היא מכיוון שבזמן מלחמה החטיבה אליה הם שייכות הן יפעלו. בעוד שעכשיו יכולים לקרוא ליחס"פ כדי לפנות פצצה לגדוד של גולני. בזמן מלחמה תעוסקת היחס"פ תהיה גבוהה מדי מכדי שתוכל להגיע לכל אתר ואתר שבו זקוקים ליכולתיה. לכן יש את הפלחה"ן החטיבתי שמסוגל לתת מענה, אם כי אולי לא ברמתו של היחס"פ, לבעיות החטיבה.
הפלס"ר יסייר לפני הגדודים בשדות הקרב על מנת לספק מודיעין לחטיבה כי מטכ"ל/כל יחידה מספקת מודיעין אחרת, גם כן יהיו עסוקות מכדי להתעסק בצרכיהן של החטיבות חי"ר/שיריון/תותחנים וכו'.

אז נכו שבנתיים היחידות האלו עוסקות בתפקידים אחרים, אך זה שמום שהעימות הנוכחי דורש זאת מהן. כאשר יהיה צורך לחזור לתפקיד הראשוני. היה סמוך ובטוח שצה"ל ידאג לכך.

איני אומר שצה"ל יעיל ומושלם, אך הוא בהחלט עושה מאמצים על מנת להגיע לכך. גם אם לא כולם נראים לציבור הרחב כעת.

בנוסף, צבא אשר יקפא על שמריו, יפסיד בכל מערכה שהיא.
דמיין לרגע שכל יחידה שהוזכרה פה הייתה נשארת באותו תפקיד והכשרה כפי שהוקמה בתחילה. היית נותר עם יחידות לא יעילות ועם צורך גדול בהרבה ביחידות נוספות שכן ליחידות הנוכחיות אין מענה לדרישותיך.
ישן 24-10-2005, 15:33
  בוכמן בוכמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.05
מאודד מיותר

אגב יצא לי לשבת עם חבר'ה משלדג..ראיתי חיילים עם מדים של חיל האוויר וכל מיני סיכות מוזרות(ותאמינו לי שאני מבין בסיכות יש לי את רוב סיכות צה"ל.. כאוסף ענק)והרבה הכשרות שהם עושים לא כל כך התאימו לי עם מדי חיל האויר..כולל כנפ"ץ ועוד סיכות שלא נרחיב..הקיצר שאלתי אותם אם יש מצב שהם שלדג..ואחד הנהן ושאל איך אני יודע...ואז סתם יצא לנו לדבר והבנתי מהם על כל כך הרבה דברים שאתה לא מבין עד כמה חשובים...ועל מבצעים שבעיתון כתוב שזה כח של צנחנים אבלבעצם זה היה שלדג....על כניסות לשטחי אוייב ועל כל כך הרבה דברים שלא תחלום..אז לדעתי כדי לנעול את האשכול על מוזריות יתקר וזיוני שכל...
על 669 לא נרחיב..אתם יודעים בדיוק כמה היא חשובה!!
נ.ב זה לא שפגשתי אותם סתם ברחוב..כחלק מהכשרות הרבות שלהם הם יוצאים לקורס חובשים...
שיהיה לכולם חג שמח

נערך לאחרונה ע"י בוכמן בתאריך 24-10-2005 בשעה 15:36.
ישן 24-10-2005, 15:40
  xunne xunne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.05

אוקי שוב תודה על התגובות אבל אנשים תבינו אני כתבתי דעה של מישהו שלדעתי יכול להיות צודק באתי לשתף אתכם את ההשקפת עולם הזו וישר כל האנשים באים מתקיפים אומרים דברים כמו "חמוד" וכל מיני שטויות כאלה באמת נמאס שכל פעם שכותבים דעה שלא מקובלת על כמה אנשים ישר אומרים יא זה וזה וקודם תתגייס אז במקום לכתוב את זה עדיף שלא תגיבו בכלל.

עכשיו לנושא
כרגע ממה שניתן להבין מכל התגובות שקראתי פה זה:
שלדג - יחידה מעולה מצויינת אחלה יחידה אבל אף אחד פה באמת לא יודע אם הם כל חמישי מגיעים ללוב כדי להחליף את המיקרופון האזנה בפלאפון של קדאפי או פשוט מתאמנים 3 שנים ויש מצב שלא יוצאים לפעולה אחת כל השירות שלהם.

669 - גם כן יחידה מעולה מחלצת אבל כרגע הם מחלצים רק מטיילים שנלו מאיזה צוק בלי שהם שמו לב וזה גם רק במקרה ששירות ההצלה בעין גדי לא יכול להגיע אלהם אז זאת אומרת רק אם יש ביקוש למסוק אז לוקחים אותם. אז בעצם 669 הם מחלצי המטיילים של המדינה..
ישן 24-10-2005, 21:49
  yziser yziser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי xunne שמתחילה ב "אוקי שוב תודה על התגובות אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי xunne

עכשיו לנושא
כרגע ממה שניתן להבין מכל התגובות שקראתי פה זה:
שלדג - יחידה מעולה מצויינת אחלה יחידה אבל אף אחד פה באמת לא יודע אם הם כל חמישי מגיעים ללוב כדי להחליף את המיקרופון האזנה בפלאפון של קדאפי או פשוט מתאמנים 3 שנים ויש מצב שלא יוצאים לפעולה אחת כל השירות שלהם.

669 - גם כן יחידה מעולה מחלצת אבל כרגע הם מחלצים רק מטיילים שנלו מאיזה צוק בלי שהם שמו לב וזה גם רק במקרה ששירות ההצלה בעין גדי לא יכול להגיע אלהם אז זאת אומרת רק אם יש ביקוש למסוק אז לוקחים אותם. אז בעצם 669 הם מחלצי המטיילים של המדינה..

בקשר לשלדג אני אומר לך שאני יודע שהם לא סתם מתאמנים 3 שנים ושהם כן יוצאים לפעילות מרובות ומגוונות בשירות שלהם

ובקשר ל669 אני אישית לא יודע להגיד לך ... אבל אני כן יודע שחייבת להיות יחידה כזאת משום שצה"ל הוא צבא שמוכן למלחמה, ובזמן מלחמה כן יצטרכו יחידה כזאת והרבה. אם לא תהיה יחידה כזאת אז זה יפגע היכולת המלחמתית של צה"ל. והיכולת המלחמתית של צה"ל היא הגורם לכך שאין לנו מלחמה, בדיוק בגלל ההתראה שצה"ל עושה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:29

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר