לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2005, 02:38
  Little_Devil Little_Devil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
בן אדם לא שווה יותר ולא נעליים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כי בני אדם הם בני אדם"

זה טבעי שאתם, כבני אדם, תחשיבו כ"שווה" יותר בני אדם אחרים כי אתם הרי - כמוהם.
שימו בצד את השפה, את הצורה, את הגודל..
אולי שכחתם את הפרט הקטן הזה שבני אדם הם בעצם גם בעלי חיים, כולנו מרגישים אותו דבר, כולנו סובלים אותו דבר, לכולנו רגשות, לכולנו צרכים, ולכולנו זכויות.

כשבן אדם פוגע בבן אדם אחר- יש להגן על הקורבן ולהעניש את הפושע.
כשבן אדם פוגע בבעל חיים אחר- יש להגן על הקורבן ולהעניש את הפושע!

בן אדם סובל יותר מכלב? לבן אדם כואב יותר מחתול? כשמכים בעלי חיים כואב להם פחות מכשמכים אותנו?

תסתכלו איזה חשיבה מעוותת יש לכם..
שימו בצד את כל הדעות, את כל האמונות, תסתכלו בתוך עצמכם ותחשבו - לכלב לא מגיע זכות לחיות בלי שיפגעו בו?!! למה מה הוא כבר עשה לכם?! הוא רק רוצה לחיות.(כנ''ל כל בעל חיים אחר).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2005, 13:39

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "תראי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
יש לך מן שינאה תהומית כלפי המין האנושי שאני לא מבין.

בכל אופן, לחיות יש את ה"זכות" לחיות. אך עדיין לא משנה מה תגידי בן-אדם עדיף על חיה. את יכולה לטעון עד מחר שבני-האדם הם גם סוג של בעל חיים וטכנית זה נכון, אך בני האדם הם כמה מדרגות מעל בעלי החיים, שהרי אחרת איך הם היו מצליחים להשיג שליטה על העולם? את מנסה להשוות את העונש שמטילים על אדם שרצח אדם אחר לבין אדם שרצח חיה, והעונש לעולם לא יוכל להיות שווה מאחר והחברה (מלבדך כנראה) חושבת שבני אדם עדיפים על חיות, וכן מבחינת המדינה.

תראה, אתה בן אדם וטבעי שתגיד שבן אדם עדיף.
כמו שדולפין בטבע יחשוב שדולפין אחר עדיף ולא איזה דג טונה (סתם דוגמא).

תראה אני לא מזלזלת בבני אדם, בני אדם יודעים להבדיל בין טוב לרע- אבל למרות זאת הרבה עדיין בוחרים לעשות במודע את הרע.
לבני אדם יש יכולת מחשבה מפותחת, אנחנו יכולים לבנות, להמציא, לחשוב, להסיק מסקנות.. נכון, באמת אנחנו חכמים. (טוב, רובנו).

אבל, וזה אבל גדול..
בני אדם מנצלים את הכוח שיש להם לעיתים גם לרעה (לצערי לעיתים קרובות).. הם מנצלים את החוזק הפיזי שלהם על בעלי חיים קטנים מהם, ואף מנצלים את האמצעים הטכנולוגיים שלהם נגד בעלי חיים גדולים מהם (רובים, פצצות, ועוד.)
בני אדם הורסים את הטבע, המקום שגם אנחנו (!) חיים בו, רק הורגים ומשחיטים והורסים.. בלי לחשוב קדימה, בלי לחשוב על התוצאות ועל העתיד.

אני מתעוות את העובדה שבני אדם פשוט מרגישים שהם מעל כולם, אז בניתם בתים- זה אומר שאתם טובים יותר? אז המצאתם רובים- זה אומר שאתם צריכים לשלוט? להרוג?

לבני אדם יש רוע בלתי ייאמן שתאמין לי כמה שתתאמץ לא תמצא אותו בבעלי חיים אחרים..
אנחנו צריכים לכבד בעלי חיים אחרים ולחיות איתם בשקט. העולם נהפך למקום מאוד לא בטוח לבעלי חיים, בני אדם רק מחפשים איך להציק,לפגוע,להרוג אותם,לעשות מהן מעילים!! (תראו לאן הגענו!)

בקשר לעונשים, נכון זה ברור שבני אדם יותר חשובים למדינה! זה ברור שבעלי חיים לא יכולים להצביע! זה ברור שהם לא צריכים לשלם מיסים וכו'! לא נסחפתם קצת..?
אבל מה שכן,
כמו שלך ולכולכם יש את הזכות והרצון לחיות בהגנה ובבטחה, כך גם לבעלי החיים יש זכות כזו.
ולכן כשבן אדם מתעלל ומכאיב לכלב למשל כן! יש להעניש אותו!
שילמד שככה לא מתנהגים, שלא יעשה את זה להבא, שילמד אחת ולתמיד שעצם העובדה שהוא בן אדם והשני הוא "רק" כלב, לא מקנה לו את העובדה לעשות בו כרצונו!

ישן 27-10-2005, 14:00

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לא אמרתי שצריך להתיר התעללות כלפי חיות"

אבל אני כן תומכת ברעיון זה..
כי כמו שכבר הזכרתי, לכולנו הזכות לחיות בבטחון והגנה.
כאשר אדם פוגע בזכות זו של בעל חיים כלשהו יש להענישו בהתאם, כפי שמענישים בן אדם שפגע בבן אדם אחר ,אולי לא אותו עונש בדיוק, אבל צריך עונש מספיק חמור שילמד את הבן אדם לקח- ולא עונש כספי זעום ומצחיק.. שגם אותו לעיתים נדירות מאוד נותנים.

כמה פעמים נתקלת בכתבה על התעללות בבעלי חיים שבהם נמצא אומנם הפושע, אבל לא הוענש?
המון פעמים פושעים כאלה מקבלים הזהרה בלבד, או שבמקרה של התעללות בכלב שלו מחרימים לו את הכלב, אבל אז הוא פשוט יכול לקחת כלב אחר ולהתנהג אליו באותה צורה.. שכן אף אחד לא מפקח על זה.

ומה הפושע בעצם הבין? שגם ככה לא מענישים אותו אז אין לו סיבה לחשוש בפעם הבאה לפני שהוא מבצע התעללות מסוג זה או אחר..
אותו דבר רלוונטי גם כלפי בני אדם, כאשר הפושע לא קיבל את עונשו, או שוחרר בערבות, או משהו בסגנון.. וכעבור כמה זמן חוזר שוב למעשיו.

צריך ללמד אותם לקח אחת ולתמיד ולגרום להם להבין ש, אוקיי זה אולי משהו שאתה גם תתנגד אליו, אבל בני אדם ובעלי חיים אחרים, ואני חוזרת- אחרים (כי גם אנחנו בעלי חיים אם שכחתם) כולנו שווים.

וכיאה ליצורים שווים יש להתנהג לכולנו באופן שווה.

ישן 27-10-2005, 14:51

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אבל כן מתנהגים אליהם כאל יצורים חיים וכן מתנהגים אליהם כמו שצריך."

ציטוט:
אכפת לך לבאר סוף סוף למה את מתכוונת בכך שלחיות יש אותן זכויות כמו לבני אדם? בע"ח לעולם לא יהיו שווי זכויות כמו בני אדם.

סליחה? ולמה לא שיהיו שווי זכויות?
אני לא מתכוונת לזכור לבחור, לזכות לקבל שכר, לזכור לצאת פנסיה.. לא יודעת.. זכויות שרק לבני אדם יש מן הסתם בחברה האנושית שלנו.

אוקיי אני יבהיר את היעניינים ואני יתן הדגרה לזכות כמו שאני חושבת שהיא-
שווין זכויות- כל בעלי החיים בלי יוצא מן הכלל (כלומר גם בני אדם), רשאים לקבל הגנה במקרה של קיפוח, התעללות, זלזול..
לכולם יש צרכים שונים ויש לכבד כל בעל חי על פי צרכיו ודרישותיו לקיומו, כלומר שטח מחיה, אוכל, מים, סביבה בטוחה שבה לא ינצלו לרעה את הכוח של האחר עליו.
לכולם מגיעה הזדמנות שנייה (כמובן חוץ ממקרים ממש חריגים ויוצאי דופן כמו רצח מכוון, הסטה מכוונת ועוד).. הזדמנות שניה הכוונה: בני אדם- הסברים, שיקום..
בעלי חיים אחרים- חינוך, אילוף, משמעת.. עד שיבינו מה מותר ומה אסור.

זהו בעקרון.

ישן 27-10-2005, 15:28

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "הם לא יהיו שווי זכויות כמו בני אדם"

ציטוט:
מי יתן לבע"ח בדיוק את ההגנה במקרה של קיפוח התעללות וכו? צ"בח?
את אומרת שלבע"ח יש זכות להגנה וסביבה בטוחה שם לא ינוצל כוחו של החזק ע"ח החלש, אז מה תעשי לדוגמה עם ג'ירפות שנטרפות ע"י אריות? הרי גם כאן נכנס עיקרון השיוויון שלך (כל בע"ח שווים כולל בני אדם).

ולא, לא לכולם מגיעה הזדמנות שניה. כאשר חיה תוקפת בני אדם היא חותמת על צו ההוצאה להורג של עצמה. מרגע זה אין חזרה מאחר ואין לנו כלים שיגידו לנו מתי החיה תיתקוף שוב.

נורא קשה לי להסביר את עצמי כשאתה כל הזמן מוצא לי תרוץ אחר וממש לא רלוונטי.
גירפות ניצודות למטרות השרדות בלבד. משוואה פשוטה- אין גירפות (אוכל).. אין אריות.
אריות בשום פנים ואופן לא הורגים גירפות בשביל משחק, או כי סתם משעמם להם, אלא למטרות קיום בלבד.
ודרך אגב, יש הבדל בין הריגה לשם אכילה, לבין הריגה לשם שעשוע, משחק.

עוד מעט תגיד לי שאנשים מתעללים והורגים כלבים, חתולים, בשביל השרדות?

למה קשה לך לקלוט מה אני אומרת,
שוויון זכויות לא מבחינת מאכל! זה הרי ברור שאריות ונמרים יצודו בטבע.

אני מקווה לשלוין זכויות, עולם שבו לא יהיו בעלי חיים שעוברים עינויים בשביל משחק, בשביל שעשוע. עולם שבו לא צדים בעלי חיים ל"מטרות" ספורט! עולם שבו לא יהיו אנשים זועמים וכעוסים על העולם אשר יוציאו את העצבים שלהם על החית המחמד חסרת האונים שלהם ויעשו בה כרצונם, עולם שבו פשוט כל אחד מכבד את השני.

ולא, אני לא רק אוהבת בעלי חיים.. אני יודעת שיש מצבים קשים ונוראים גם אצל בני אדם
כמו מכירת ילד אתיופי ב12 שקל.. ניצול עובדים זרים..ילדים מוכים, אונס.. ועוד.
כשאני אומרת שוויון זכויות אני לא מתכוונת רק למקרה ספציפי אחד, אני מתכוונת לכל המקרים, שמכוונים לכל בעלי חיים כולל האדם.

ולדעתי, אפשר לרדת מהנושא כי באמת שהוא לא מוביל לשום מקום כבר..

ישן 27-10-2005, 15:31

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אם את חושבת שבני אדם הם בדיוק כמו בע"ח אז משהו מוזר אצלך"

ציטוט:
אני לא יכול לקבל את התפיסה המעוותת שלך שלפיה בני האדם הם סתם עוד בע"ח. טכנית אבל רק טכנית אולי את מצדקת מאחר ובני אדם הם גם בעלי חיים כלומר שיש להם חיים. פרט לכך אין עוד דומה בין השניים.

השונה הוא שנכון בעלי חיים לא יכולים לדבר, לא יכולים להבחין בין טוב ורע, בעלי חיים אחרים הם תמימים ולא מודעים מעשיהם, אין להם מטרה בחיים או תפיסת חיים.. הם פשוט חיים.

אבל יש גם דומה- כולנו יכולים להרגיש כאב, כולנו יכולים לסבול, לכולנו צרכים ולכולנו רגשות ותחושות, כאשר פוגעים הגור כלבים- הוא מרגיש בדיוק אותו דבר כמו תינוק שפוגעים בו.

שוב
אנחנו שווים מבחינת רגשות, מבחינת צרכים, מבחינת כאב.

יש להפסיק את היחס הנוראי הזה כלפי בעלי חיים בכל מחיר, אין לאף אדם זכות להתייחס לבעל חיים כאל חפץ חסר רגשות, אין לו זכות להתנהג בו כרצונו ולהכאיב לו בצורה בכוונת עד כדי גרימת כאבים ודימומים.
פשוט אין זכות!

ישן 27-10-2005, 15:43

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אני לא מבין למה את שונאת בני אדם כ"כ אבל נעזוב את זה בצד לרגע"

תראה, זה אולי נראה שאני רואה הכל שחור כי אני פשוט מעלה את הטיעונים השליליים שרלוונטיים לשיחה הזו
אני יודעת שיש בני אדם שכן אוהבים בעלי חיים.. אבל זאת לא הנקודה. הנקודה היא שלמרות הכל יש גם, הרבה, בני אדם שמתייחסים אליהם כאל חפץ חסר רגשות.

דוגמא? כלבת לברדור מעורבת שהיתה שנה שעברה אצל שכנה שלי בחצר- קשורה 24 שעות ביממה ללא מים עם מעט בונזו בצד. הכלבה יללה לא הרף והיתה פשוט עור ועצמות..
אמא שלי עירבה את המשטרה ולקחו אותה לשיקום.. ביררתי והיא אומצה כבר ע''י זוג מהצפון..

זאת רק דוגמא להוכיח שעדיין לא מספיק מה שיש, יש אנשים שאוהבים ודואגים נכון
אבל כל עוד החוק לא עושה דבר בעניין וככה מאפשר התעללות שכזו, בחייך אתה יודע כמה פעמים ניתקלתי בשוטרים שאמרו לי מצטערים זה לא התפקיד שלי לטפל בבעלי חיים, קיבלתי??

הכל מתחיל מלמעלה, החינוך לא נכון והחוקים לא נכונים.
המודעות של האנשים ברצפה.. לגבי מה באמת קורה בשטח..

ולא אני לא שונאת בני אדם, אני שונאת את החשיבה האגואיסטית שאנחנו "מעל" כולם, "שולטים"..

טוב עזוב,
זה לא ייגמר אני רואה.

ישן 27-10-2005, 16:37

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eva_z שמתחילה ב "כל פעם שקראתי את התגובות שלך"

נואמת של אנונימוס אני לא ובזה את יכולה להיות בטוחה. אני כולה נערה בת 17 שזועמת על מצב בעלי החיים כיום בארץ ובעולם.. כועסת על המצב שבו התדרדרנו לעולם שבו אנחנו בני האדם אדישים למראה סבל של בעלי חיים אחרים (לא כולם..וגם אני לא מתכוונת אליכם, אני מדברת לאנשים בכללי), מצב שבו בני אדם יכולים לעולל לבעלי חיים "נחותים" מהם את כל מה שעולה על רוחם, ללא קבלת עונש רציני, ועם מינימום התייחסות לנושא.

דבר שני אני בהחלט מודעת שכך אני חוזרת מאה פעם על אותם הדברים פשוט metooshelach נותן לי תירוצים לא קשורים ולא רלוונטיים ודיי קשה לי להסביר את עצמי פעם אחרי פעם.. מתישהו נגמרים לי כבר המילים אז מתחילים לחזור בתקווה שיבינו משהו.

אתה metooshelach(אני לא יודעת מה שמך מצטערת) מסרב להבין ששוויון אינו מסתכם רק במעמד.. (כי כמו שאתה טוען ואני יודעת שגם הרוב טוען כך, בני אדם במעמד הכי עליון), יש דברים מעבר לכך.. זכויות בסיסיות שבין אם אתה ארנבת, אריה, או בן אדם- לכולם החובה לקבל אותם.
ולנו כבני אדם, נבונים, בעלי אמצעים, ובעלי יכולות.. אנחנו צריכים לעזור על מנת לשפר את מצבם של החלשים מאיתנו, לסייע לנזקקים ולפגועים, ולא לנצל את כוחינו כנגד בעלי חיים חסרי אונים מולנו..

אני לא באה להטיף ולא ללמד ולא לחנך.. אני רק רוצה לדעת אם אני לא היחידה שהמצב הזה מפריע לה? אם אני לא היחידה שזכויות בעלי חיים באמת נמצאים בראש סדר העדיפויות שלי..

זה ממש מתסכל.

ישן 30-10-2005, 02:21

תאמין לי
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אם כך אז כל דיון איתך מיותר לגמרי."

שאני כבר גיבשתי את הגיעה שלי בגיל מאוד צעיר וכן אני בוגרת. להבדיל מכמה פה..

ונכון יש אוכלי בשר שעוזרים לחיות מישהו אמר שלא?! מה אתה מבלבל את המוח.

רק חבל שכלב נחשב "אויי חמודדייי בא לי ללטף אותו"
ופרה "נורא טעימה בלאפה"

כלב שונה מפרה? פרה מותרלאכול וכלב לא?
העיקר שאנשים שומעים שתאילדים אוכלים כלבים וחתולים כולם מזדעזעים..
מה ההבדל בעצם?!
אההה שכחתייי.. כלב זו חית מחמד, פרה לא.

חינוך , חינוך , חינוך..

ואם למישהו מפריע מה שכתבתי, מה לעשות, זאת האמת.
קבלו אותה, תתעלמו ממנה (כי זה הרי יותר נוח לכם..)
או שאולי אל תגיבו בכלל.

ישן 30-10-2005, 02:25

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "לא הגזמת קצת?"

ציטוט:
אגב, מה תגידי לאנשים, בסיביר למשל, שלא יכולים לקנות מעיל חם ומבודד ועל כן משתמשים בפרוות של חיות? מעילים עושים מחיות כבר אלפי שנים

אההה עושים את זה אלפי שנים.. זאת סיבה מוצדקת להמשיך בזה?
אתה שומע את עצמך?
אז מה עם עושים אלפי שנים! לפני אלפי שנים היתה מודעות אפסית בנוגע לזכויות בעלי חיים, עכשיו המצב השתפר, למרות שעדיין יש מקום לשיפור..
המודעות עולה ועולה,
אבל אתה חי על פי העבר, אז הגיע הזמן שתשנה את הגישה הישנה שלך..

לפני מאות שנים חשבו שמי שלא אוכל בשר מת!
כיום יודעים שלא.

ודרך אגב, לא אתה לא מציק לחתולים ברחוב..
תתפלא יש כאלה שכן.
אני לא אמרתי שאתה עושה את זה! אם היתה לך הבנת הנקרא קצת היית מבין שדיברתי בכללי. בלי האשמה לאף אחד פה.

ישן 27-10-2005, 16:20
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בני אדם חושבים....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "אני לא מבין...."

שאם הם עזבו את הטבע, אז הם נעלים ממנו...
לבני אדם אין כבוד יותר לטבע... איבדתם את זה!
ואחרי זה אתם מתפלאים למה גל גדול שגורם לכל כך הרבה הרס בתיאלנד לא נצפה לפני כן... או איך סופות הוריקן מחקו ערים שלמות בכוח חזק יותר מפצצת אטום!
רק כשבני אדם ירכשו כבוד לטבע, הם יתעלו מעליו. בינתיים עוד אבא מטומטם נותן לבת שלו ללטף כלב שמירה מסוכן.
ועל זה התנ"ך החכם שלנו אומר "אבות אכלו בוסר, שיני בנים תכהה".
הטבע נוקם באדם בדרכים קשות להבנה. שחיטת מיליוני תרנגולות ופיטום אווזים מביאה למגפת עופות...
בני אדם שלא עוזרים אחד לשני מתוך אינטרסים קיבלו את המגפה בנדידת עופות.
בקיצור, תתחילו לכבד את הטבע שברחתם ממנו, ורק אז אולי תקבלו ממנו את הכבוד בחזרה.

ישן 30-10-2005, 16:44
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
מה שנכון זה נכון
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מיטל, נכון ? - שלום, אני אלעד."

כל האשכולות של litle-devil ויש נדמה לי שניים או שלושה
באמת נדירים.
נדיר שבן אדם לא מוכן לקלוט מה שמסבירים לו,
אפילו לא מנסה להבין ולהפנים.
היא שמה את התקליט ומשמיעה אותו כל פעם מחדש,
פעם מקדימה, ופעם הפוך.
לא נעים לי שאני כמנהלת פורום צריכה להתבטא בצורה כזאת,
אבל נדמה לי שהגיע הזמן שתרדי מהבמה.
את טוחנת מים או רוח תבחרי מה שאת רוצה,
כי דעות או ידיעות משלך אין.
מה שאת משמיעה זה גיבוב של בשטויות ,
ורק לדוגמא:
בן אדם = בעל חיים.
עלי באמת אי אפשר להגיד שלא אוהבת בעלי חיים,
אבל להכריז שאם היית צריכה לבחור את מי להציל היית בוחרת בחיה,
באמת עובר את גבול הטעם הטוב.
ושוב אני מתנצלת, אולי מנהלי האתר יתנו לי על הרארש
אבל את מוציאה לכולנו את הפיוזים.
כמו שכתבת את כולה ילדה בת 17,
אז שבי על ספסל הלימודים ותלמדי,
אולי למורים שלך יש עוד אי אלא דברים ללמד אותך.,
שעדיין את עוד לא יודעת, למרות שאת מתימרת שאת כן יודעת הכל,
"ושלא עולה לך שום דבר בראש שיכול להיות משהו אחר" מדעתך .

נ.ב
ואל תבואי עכשיו שלא כך אמרת,
כי אביא לך את כל הציטטות שכתבת במו ידיך,
ואחר כך סתרת שלא כך כתבת או התכוונת!!!

נערך לאחרונה ע"י eva_z בתאריך 30-10-2005 בשעה 16:47.
ישן 30-10-2005, 18:57

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מיטל, נכון ? - שלום, אני אלעד."

זה שאין להם הבנה ויכולות לא אומר שאנחנו יכולים לעולל להם כאוות נפשינו.. עדיין יש להם זכויות גם אם נכון, הם לא מבינים ומפותחים שכלית כמונו. אגב אני אף פעם לא אמרתי שהם כן..

בקשר להצלחת חיה.. אני התכוונתי שבין חבר קרוב, בן משפחה, או אפילו סתם אדם שאני מכירה.. הייתי מעדיפה להציל אותו מאשר להציל חיה בסכנה.

אבל, אם מדובר באדם זר לי שאני צריכה להחליט האם להציל אותו או למשל את הכלבה שלי, או אפילו סתם חתולת רחוב שאני מאכילה.. הייתי מצילה את החיה.

לא בגלל שהם יותר שווים, לא בגלל שאנחנו יותר שווים, אלא בגלל מה שיותר קרוב אליי אישית.

יש כאלה שיסכימו, יש כאלה שיקראו לי קיצונית, אני רק יודעת מה אני הייתי עושה.

דרך המחשבה שלי היא פשוט שכולנו שווים, ולכן אני בוחרת לעזור למי שאני חושבת לנכון, למי שיותקר קרוב אליי רגשית, אישית..

יש כאלה שהיו מקריבים את הכלבה שלהם למשל לטובת אדם זר, רק כי הוא בן אדם וכאילו חייו יותר חשובים. אני לא הייתי עושה זאת כי הכלבה שלי היא המשפחה שלי..

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:04

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר