לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2004, 00:58
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
תגובתי ובהמשך לדיון שלי עם KLIK
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "עריכה דיגיטלית - בעד או נגד?"

אני אוסיף ציטוטים שברצוני להוסיף

ציטוט:
במקור נכתב על ידי adamr
אני רוצה להגיד שתגובתי לא באה כדי לפגוע אלא להפך
ואם הבנת שכך או מהנימה שבה כתבתי למרות שקשה לי לדמיין שזו הסיבה אני בכל זאת מצטער.
אבל ההבדל בין לא להתייחס לבין לזלזל ולפגוע באחר הם שונים.
ואגב אינני יודע כמה זמן אתה כבר מצלם אבל אני כבר כמה שנים, והעובדה שאני חדש כאן (מבחינתך) אולי, או כיוון שלא ראית תמונות רבות שפירסמתי, או כל סיבה אחרת אינה עושה אותי חסר ניסיון, ואגב אני לא מתעסק רק בצילום סטילס אלא גם בצילום קולנועי ויש הרבה קשר בין שני הנושאים.
ולהבא שקול את הנאמר בתגובתך, נסה לקרוא שוב את התגובה שלי ואולי להבין את המסר שאני מנסה להעביר לך שם אחרי הכל מה"פן הצילומי", אין צורך להיות פזיז וישר להכנס לריבים וויכוחים.
ואגב אתה מוזמן לפתוח דיון על הנושא "עריכת צילום בעד ונגד" אני אשמח להשתתף בו (אולי זה גם יניע קצת את הפורום.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי KLIK
אין ולא הייתה שום כוונה לריב איתך או לזלזל בך ואם כך התרשמת אז הנה התנצלותי.
אינני משתייך לקבוצת האנשים המתקשים בהבנת הנקרא,ובדבריך ציינת את הצורך לשנות או במילים אחרות "לייפות" את המציאות.ייתכן שזאת נורמה מקובלת בעולמך הקולנועי (מדיה שמספקת המון אשליות) ואילו בצילום שלי, זהו מסמך תיעודי שלא נועד אלא לשקף מציאות,כאשר אני נתתי למציאות את הפירוש שלי. וזאת הסיבה למה התקוממתי נגד הקביעה שלך לגבי הצורך בעריכה.
לגבי הדיון,הפורום עדיין רדום מדי וחילופי דברים כמו אלה שמתנהלים בינינו יכולים לשמש ככדור להמרצת הפורום בשלב הזה.
כתגובה שלי לדיון ובהרחבה לו

צילום הוא דבר סובייקטיבי ואין בו ולא פרט אחד המשקף את המציאות,
כמו בתקשורת, קולנוע, עיתונות, גם תמונות הן אובייקט שניתן לראותו אותו במספר דרכים, בין אם תציג אותו בצורה אחת לצורה אחרת.
אחד המאפיינים בצילום הוא הדגשת נושאים מסויימים בתמונה והזנחת האחרים, כדוגמה
הפוקוס, שבעצם "עוזר" לנו להתמקד על האובייקט שאותו אנו מצלמים, וכשהרקע אינו בפוקוס אנו יותר מדגישים את הנושא הצילומי שלנו.
למעשה תמונה הופכת למה שהצלם יעשה ממנה, בין אם זה בצורה ידנית (עם המצלמה, פוקוס, זמן חשיפה, צמצם וכו') או בין אם זה בחדר העריכה (הפוטושופ).
ובכך שאני מטשטש חלק מסויים בתמונה, צובע חלקים ממנה, מעלים נמשים מעל פניה של ילדה או הופך את צבע העניים שלה לעניים כחולות אין זה עושה את זה שונה צילום ללא עריכה.
אגב אם נראה לך שצלמים, גם ותיקים שמצלמים במצלמות פילים לא עורכים את התמונות שלהם אז כאן אתה טועה, גם תמונות של מצלמת פילים ניתן לערוך ועושים זאת.
ובעצם בגלל העריכה אנו (הצלמים) מסוגלים יותר לדמות את הרגש שאנו רוצים ליצור עם הצפייה בתמונה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2004, 11:05
צלמית המשתמש של KLIK
  KLIK KLIK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
כמו שכתבתי באחת התגובות לadamr
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי adamr שמתחילה ב "תגובתי ובהמשך לדיון שלי עם KLIK"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי adamr
אני אוסיף ציטוטים שברצוני להוסיף

כתגובה שלי לדיון ובהרחבה לו

צילום הוא דבר סובייקטיבי ואין בו ולא פרט אחד המשקף את המציאות,
כמו בתקשורת, קולנוע, עיתונות, גם תמונות הן אובייקט שניתן לראותו אותו במספר דרכים, בין אם תציג אותו בצורה אחת לצורה אחרת.
אחד המאפיינים בצילום הוא הדגשת נושאים מסויימים בתמונה והזנחת האחרים, כדוגמה
הפוקוס, שבעצם "עוזר" לנו להתמקד על האובייקט שאותו אנו מצלמים, וכשהרקע אינו בפוקוס אנו יותר מדגישים את הנושא הצילומי שלנו.
למעשה תמונה הופכת למה שהצלם יעשה ממנה, בין אם זה בצורה ידנית (עם המצלמה, פוקוס, זמן חשיפה, צמצם וכו') או בין אם זה בחדר העריכה (הפוטושופ).
ובכך שאני מטשטש חלק מסויים בתמונה, צובע חלקים ממנה, מעלים נמשים מעל פניה של ילדה או הופך את צבע העניים שלה לעניים כחולות אין זה עושה את זה שונה צילום ללא עריכה.
אגב אם נראה לך שצלמים, גם ותיקים שמצלמים במצלמות פילים לא עורכים את התמונות שלהם אז כאן אתה טועה, גם תמונות של מצלמת פילים ניתן לערוך ועושים זאת.

זהו עדיין שלב מוקדם מדי לעריכת דיון בשאלת מיליון הדולר של עריכה דיגיטלית.הפורום כרגע נראה מרוט נוצות,עייף,חסר התלהבות והשתתפות דלה של צלמים שיש להם מה לומר בשדה הצילום.
זהו האתגר הבא של הנהלת הפורום,לדאוג להביא צלמים על רמה ואם נדרשת כאן פעולה של "שליפת" אנשים מפורומים אחרים של צילום או לפנות בפניות ישירות למקומות בהם עשוי להיווצר הפוטנציאל של צלמים איכותיים,אז אנא ,זהו תפקידכם ולא עריכת דיון כמעט עקר, כאשר מאחורי שמות המשתתפים עדיין לא זכיתי לראות עבודות העשויות לשכנע אותי בכובד המשקל שיש לייחס לדבריהם.דברי ,לא נועדו לפגוע באף אחד באופן אישי ,אלא ביטוי לתחושה כללית שהפורום סובל ממנו לאחרונה.
הפתרון ,נכון לרגע זה ,הוא להצטייד בהמון סבלנות ובעבודה קשה של אלה המוכנים לתרום להצלחת הפורום בצילומים בשטח,בבית,חברים,רחוב.חשוב להרחיב את המעגל של אלה היכולים להצטייד בציוד צילום איכותי יותר,ואז כאשר הפורום ילבש צבע וצורה,אפשר להיכנס לדיונים של בעד ונגד כאשר לדברים שייאמרו,יהיה משקל כלשהו.

ובעצם בגלל העריכה אנו (הצלמים) מסוגלים יותר לדמות את הרגש שאנו רוצים ליצור עם הצפייה בתמונה.
ישן 29-11-2004, 05:55
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
אני תומך בעריכה דיגיטלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "עריכה דיגיטלית - בעד או נגד?"

וחושב... כי בדומה לאמנות הציור... גם הצילום התקדם.

יש את מי שפסל אמנות פופ-ארט בשנות ה60 וטען כי זהו אינו חלק מציור, או אמנות אבסטרקטית או סוריאליסטית בזמן קודם יותר... ולדעתי לא "הלך קדימה".

העולם התקדם לצילום דיגיטלי לפני עשור - ומאז, כחלק בלתי נפרד, לדעתי, החל נושא העריכה הדיגיטלית להוות מרכיב חשוב, או למעשה כלי להצגת הדעה, הדגשה או המחשה של סיטואציה או את כוונת האמן (הצלם במקרה זה).

אמנות ויזואלית קשה מאוד לתחום. אני רואה כל צלם בתור אמן - מכיון שהוא מנסה להכניס בתוך "בד ציור" (על פילם או כרטיס דיגיטלי) - את השקפתו, כיוון ראייתו ומחשבותיו. אך היכן עובד הגבול - ציור/צילום? אני לא בטוח שיש צורך לתחום.

אני רואה את עצמי וכל אחד כאן שמציג תמונותיו כאמנים - כל אחד בדרכו שלו. ורואה את העריכה ככלי לגיטימי ביותר - הן לשיפור המראה הויזואלי של העבודה והן לשיפור הכוונה האמנותית של כל תמונה ותמונה.

אמר פעם מישהו בפורום צילום מתקדם - "כמה כבר ניתן לשפר תמונה לא טובה?" - וזה נכון,לדעתי - אם הצילום לא בנוי טוב... ניתן לשפר, אך רק במעט - ולא להפוך עבודה "גרועה" ל"מעולה".

זו דעתי

ישן 29-11-2004, 10:15
  gh99 gh99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.04

לדעתי הכל מתחיל בצלם ולא בצילום.
מי שיוצא לצלם בשביל האומנות שבכך עשוי להרגיש נוח עם המשך האומנות במחשב. יש תמונות שיוצרות מציאות שלא היתה (אובייקט הממוקם בנקודות שונות בצילום אחד) ואי אפשר להביא בדרך אחרת.
אני רואה בצילום את האפשרות להנציח את המחשבה/זוית הראיה שלי ברגע ספציפי אחד. לכן למעט שינוי בחיתוך לא מוצלח או תאורה אני מרגיש שעריכת תמונה פוגעת במה שרציתי להביא.
אם להתייחס לדיון ההוא,לדעתי גם אם התמונה מבויימת ולא ספונטנית, שינוי תוי הפנים של המצולם גובל ביצירת מציאות אחרת.
נכון שמצלמה הדיגיטלית מעבדת את התמונה, אבל הצלם צריך לקחת אחריות לרגע הלחיצה.

וכמובן, מכיוון שכל מה שכתוב למעלה סובייקטיבי לחלוטין, אז זה לא ממש משנה לאחרים ותקבל כאן הרבה תשובות אבל לא ממש תמימות דעים.

ישן 29-11-2004, 11:18
צלמית המשתמש של KLIK
  KLIK KLIK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
כתבה כמו שכתבתי באחת התגובות לadamr

זהו עדיין שלב מוקדם מדי לעריכת דיון בשאלת מיליון הדולר של עריכה דיגיטלית.הפורום כרגע נראה מרוט נוצות,עייף,חסר התלהבות והשתתפות דלה של צלמים שיש להם מה לומר בשדה הצילום.
זהו האתגר הבא של הנהלת הפורום,לדאוג להביא צלמים על רמה ואם נדרשת כאן פעולה של "שליפת" אנשים מפורומים אחרים של צילום או לפנות בפניות ישירות למקומות בהם עשוי להיווצר הפוטנציאל של צלמים איכותיים,אז אנא ,זהו תפקידכם ולא עריכת דיון כמעט עקר, כאשר מאחורי שמות המשתתפים עדיין לא זכיתי לראות עבודות העשויות לשכנע אותי בכובד המשקל שיש לייחס לדבריהם.דברי ,לא נועדו לפגוע באף אחד באופן אישי ,אלא ביטוי לתחושה כללית שהפורום סובל ממנו לאחרונה.
הפתרון ,נכון לרגע זה ,הוא להצטייד בהמון סבלנות ובעבודה קשה של אלה המוכנים לתרום להצלחת הפורום בצילומים בשטח,בבית,חברים,רחוב.חשוב להרחיב את המעגל של אלה היכולים להצטייד בציוד צילום איכותי יותר,ואז כאשר הפורום ילבש צבע וצורה,אפשר להיכנס לדיונים של בעד ונגד כאשר לדברים שייאמרו,יהיה משקל כלשהו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:36

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר