לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2004, 13:11
  ברוך מרזל ברוך מרזל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
הסיפור שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ברוך מרזל שמתחילה ב "קורס טיס"

הסיפור שלי הוא כזה:
יש לי פרופיל 82 ואני חושב שיש לי קב"א גבוהה למה עשיתי את המבחנים מצויין.
העליתי משקל ואמור עכשיו להיות לי פרופיל 97.
אני צריך ללכת לרופא בשביל לעשות את התהליך הזה , אני לא רוצה פשוט שישלחו לי זימון ליום סיירות כי אין לי כוח לעבור את כל זה , אני יודע שאי אפשר להגיע לשייטת או סיירת מטכ"ל דרך גיבושים (יש הרבה יותר סוסים ממני , ובוחרים רק 10 בערך מאלה שסיימו).

עכשיו אני רוצה לברר כמה הקב"א שלי , אבל לשכת גיוס לא רוצים להגיד לי , שאלתי אותם גם אם אני מעלה פרופיל איזה זימונים מגיעים לי והם לא רוצים להגיד כלום.

השאלות שלי:
1-איך אני יכול לברר קב"א? או איך אני יכול לברר איזה זימונים מגיעים לי אם אני מעלה פרופיל?
2-במידה ואני מקבל זימון טיס , איזה תהליכים או כמה מבחרנים עוברים כדי להגיע לקורס עצמו?

אני רוצה לנסות לעבור מבחנים וכשאני מגיע לקורס לפרוש ומי שנופל מקורס טיס כמובן לאן הולך? שייטת13 או סיירת מטכ"ל!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2004, 13:43
  arabkiller arabkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.04
יש לך המון טעויות במחשבה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NightMonger שמתחילה ב "קבא אתה יכול לברר אם יש לך..."

קודם כל אי אפשר לדעת כמה הקבא שלך וגם אם אתה חושב שהלך לך טוב, לא בטוח שהלך לך טוב כי אין לך את הספר תשובות בבית. בגיבושים למטכל ושייטת לא בוחרים רק את הסוסים ביותר, בוחרים מי שמתאים ואם אתה מתאים וקטן עדיין אתה יכול להתקבל, ודרך אגב לוקחים הרבה יותר מ-10 בכל גיבוש...
לא כל מי שנופל מקורס טייס יכול להגיע לשייטת או מטכל, בכל מקרה בשביל להגיע ליחידות האלו אתה צריך לעשות גיבוש. בשביל להגיע לקורס טיס אתה צריך פרופיל 97 ללא סעיפים פוסלים, ראייה מותר נראה לי עד מספר 2, וקבא 54 ומעלה, אל תצפה שהלשכת גיוס תתן לך את הקבא שלך זה מידע חסוי ותוכל לברר את הנתון הזה רק דרך קומבינה בצבא... בכל מקרה אתה כן יכול להתקשר למדור צוות אוויר ולבדוק אם אתה זכאי לקבל זימון לטייס והם יגידו לך, תבקש את הטלפון מהלשכת גיוס והם יתנו לך...
ישן 29-11-2004, 17:50
  Mr Levi Mr Levi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
המממ
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי arabkiller שמתחילה ב "יש לך המון טעויות במחשבה..."

קודם כל לנוחיותך, מדור צוות אוויר: 03-7377754

ודבר שני, "ומי שנופל מקורס טיס כמובן לאן הולך? שייטת13 או סיירת מטכ"ל!". בלי להיעלב, זה אחד המשפטים המטומטמים ששמעתי.
זה הולך ככה, כדי להגיע לאחת משתי היחידות האלה יש לך שתי דרכים עיקריות.
הדרך הידועה והמוכרת - לעבור יום סיירות לפני הצבא ולקבל שם זימון לגיבוש של אחת היחידות. ברגע שאתה מתקבל לקורס טייס אתה לא הולך לגיבוש הזה, והוא נשמר לך למקרה שתיפול מהקורס. במצב כזה אתה נחשב "מאותר". ואז המסלול שלך בקורס מעט שונה ואתה עובר את טיסות המיון כבר בחודש הראשון של השירות שלך, כך שאם תיפול שם - תוכל לממש את הזכות שלך לעבור את הגיבוש שאתה זכאי לו.
אם אתה מגיע לקורס כשאתה לא מאותר ונופל בשלבים הראשונים, אתה נופל לאחת מיחידות החי"ר, ובטח שלא לסיירת מובחרת.
הדרך השניה להגיע לאחת משתי היחידות האלה, היא אם אתה נופל לאחר יותר משנה בתוך הקורס, כשאתה כבר קצין. את הדרך הזאת אני מכיר פחות, לכן קח את הדברים שלי בערבון מוגבל.
לדעתי מי שמחליט זה המפקד שלך, שצריך להחליט אם אתה מתאים לשרת בסיירת מובחרת, ואז אתה יכול להיכנס לשם בלי גיבוש. לדעתי זה מקרה מאוד נדיר אבל שמעתי שגם זאת אפשרות.
ישן 29-11-2004, 21:05
צלמית המשתמש של ZBH
  ZBH ZBH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ברוך מרזל שמתחילה ב "קורס טיס"

נכון שכתבו פה תשובות אבל יש כמה טעויות ובלגן, אז אני יעשה קצת סדר...
הנתונים שצריך כדי לקבל זימונים לצוות אויר:
קב"א 54 ומעלה
פרופיל קרבי (כלומר 97 או 82) ללא סעיפים פוסלים, כמו עיוורון צבעים, מספר גבוהה של משקפיים וכו'...
את הנתונים האלה צריך כדי לקבל את הזימון אבל במהלך המיונים עושים בדיקות רפואיות מקיפות
ולכן יש עוד נתונים רפואיים שפוסלים כמו: בעיות שמיעה (כל בעיה הכי קלה), בעיות עיניים (לא רק ראייה) וכו'...
הערה: כיום אפשר להיות טייס קרב עם משקפיים (לא עם מספר גבוהה...)

המיונים לקורס טייס:
1. מבדקי צוות אויר- מבחנים בלשכת גיוס. מבחני חשיבה, קואורדינציה וחוש טכני.
2.ירפ"א א'- שני שלבים (יומיים). הראשון-מבחנים (מתמטיקה, פיסיקה, ראיה תלת מימדית וכו', ובנוסף שאלון אישי), השני- סימולטור.
3. ירפ"א ב'- ראיון עם פסיכולוג ובדיקות רפואיות.
4. גיבוש- 6 ימים בחצרים.

דרכים לדעת את הקב"א:
אני יודע שתי דרכים:
1. כמו שאמרו פה, דרך מישהו מהצבא שיש לו גישה למחשב והוא יכול לבדוק את הנתונים שלך
2. לפי הזימונים שתקבל\קיבלת (עתודה 53+, טייס 54+, יום סיירות 52+ וכו'...)
כדי לדעת אם מגיע לך לקבל זימון למבדקי צוות אויר אתה יכול להתקשר למדור צוות אויר: 03-7377754

בקשר לשייטת ומטכ"ל, כמו שאמרו פה, לא בוחרים את החזקים אלא את המתאימים...
ומתקבלים יותר מ-10 אנשים, בשייטת אני יודע שמתקבלים בערך 30...
אם אתה נופל מטייס בשלב המוקדם אתה לא מגיע לשייטת או למטכ"ל ישר, אלה אתה צריך לעשות גיבוש כמו כולם (זה בתנאי שעשית ועברת יום סיירות לפני הגיוס).
לגבי הדרך להגיע לאחר שנה בקורס (Mr Levi), אני לא מכיר אותה, אבל לא נראה לי שכדאי לך לבנות על זה...

אם יש לך עוד שאלות על קורס טייס אני אשמח לעזור.

שיהיה לך בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י ZBH בתאריך 29-11-2004 בשעה 21:10.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר