לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2005, 12:05
  Backfin Backfin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.04
"בומים" מסתוריים ברחבי הארץ?

ציטוט:
תעלומה: מה הטריד את מנוחת אזרחי ישראל?

עשרות גולשים מאזור הצפון ועד לשפלה מדווחים על רעשים ותנודות שחוו הלילה ועל נזקים שנגרמו לדלתות, חלונות ומיטות. עידו מראשון לציון אף סיפר על אקווריום שהתנפץ. במשטרה מעריכים כי מדובר ב"בומים על קוליים" שביצעו מטוסי חיל האוויר אולם בצה"ל מתעקשים: לא היתה פעילות חריגה
כתבי ynet

עשרות גולשים, מאזור חיפה וזכרון יעקב ועד השפלה מדווחים ל-ynet על רעשים בעוצמה גבוהה ותנודות חזקות שחשו במהלך הלילה (יום ו'). במכון הססמולוגי מתעקשים כי לא מדובר ברעש אדמה אלא ברעש שמקורו בגלי קול.

גם במשטרה מעריכים כי מדובר ב"בומים על-קוליים" שביצעו מטוסי צה"ל בדרך לתקיפות הלילה ברצועה, אולם בצבא מתעקשים כי לא היתה שום פעילות חריגה של חיל האוויר בשמי הארץ.

דובר משטרת מחוז מרכז, סגן ניצב יגאל חדד, אומר כי הרבה מאוד טלפונים הגיעו הלילה למוקד 100 של משטרת מחוז מרכז על ידי אזרחים שדיווחו על הפיצוצים ששמעו. "האזרחים דיווחו על הפיצוצים שנשמעו מאזור ראשון לציון ועד נתניה. אזרחים רבים דיווחו כי הפיצוץ הגיע מכיוון הים. אנשי משטרה ששמעו בעצמם את הפיצוץ אמרו כי הפיצוצים נשמעו כבומים על קוליים. אנחנו עדיין לא יודעים מה פשר הפיצוצים שנשמעו, גם באמצע השבוע היו דיווחים דומים".

במוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב מדווחים כי בין השעות 2:00 ל-3:00 לפנות בוקר התקבלו מספר קריאות מאזרחים מודאגים על קולות נפץ באזור הרצליה, אולם הנושא נבדק ולא נמצא דבר.

משטרת חיפה קיבלה טלפונים במהלך הלילה מתושבי רצועת החוף בעתלית, בחיפה ובקריות. גם במוקד העירוני בחיפה התקבלו טלפונים של אזרחים שדיווחו על רעידת אדמה כביכול. אבל לא היו נזקים.

שגרת פיצוצים בשרון

הפיצוצים הליליים הפכו השבוע לשיגרה בשרון. בימים האחרונים נתקבלו דיווחים נוספים על פיצוצים נוספים שנשמעו באזור הרצליה. גם באירועים האלו לא התברר מה פשר הפיצוצים.

התושבים באזור הביעו דאגה רבה מקולות הנפץ העזים: "אנחנו לא יודעים אולי זה קאסם שנחת בשדות והתפוצץ אך לא גרם לנזק ואף אחד לא ראה את מקום נפילתו או אולי מדובר בסתם בומים של מטוסי חיל האוויר אם אכן מדובר בבומים על קוליים יואיל הצבא להפסיק לעשות אותם בשעות כאלה ובמיוחד לאחר פיגועים וכך יחסוך לנו חרדות מיותרות".

"זה היה פיצוץ מפחיד, השמשות של הבית רעדו והרגשנו איך כל הבית מזדעזע", סיפר ל-ynet הלילה תושב קדימה, "הדבר הראשון שעלה בראש שזה פיגוע. בגלל השעה המאוחרת חשבנו שבטח זה פיגוע באיזה מועדון צעירים שכאלה יש הרבה באזור. עוד לא הצלחנו להבין את הפיצוץ הראשון ומספר דקות לאחריו אירע הפיצוץ השני. גם הפעם שמשות הבית רעדו וכל הבית הזדעזע. ושוב אותן מחשבות רעות רצות בראש".

תושב אחר בשרון, נכנס לחרדה וסיפר: "דבר ראשון בדקתי שהילדים נמצאים במיטות, וכשראיתי שהם ישנים נרגעתי. אחרי הפיצוצים יצאתי החוצה לבדוק אם קרה משהו אולי לשמוע סירנות של כוחות ההצלה אבל הכל היה שקט".

תושב הרצליה סיפר ל-ynet: "בסביבות השעה שתיים חזרתי מבילוי אצל חברים. לפתע הרעיד רעש אדיר את האזור, הדלת הראשית וכל חלונות הבית זזו. חשבתי שאולי מדובר בהשפעת האלכוהול מליל אמש. אבל אז החלו כמה אזעקות כלי-רכב לפעול וכלבים נבחו בבהלה. כנראה שזה מה שמרגישים בעזה ובלבנון כשאנחנו מפגיזים אותם בבומים על-קוליים...".

השכנים יצאו לרחובות, האקווריום התנפץ

עידו גולדברג ממערב ראשון לציון סיפר ל-ynet: "בסביבות השעה שתיים וחצי בלילה, חלק מהשכנים ישנו והורגשו רעידות. כל המבנה של הווילה והתריסים רעדו כאילו מישהו נידנד את הבית. כל השכנים יצאו לרחוב, חלק הרגישו כאילו מישהו קופץ להם על הגג".

גולש אחר מחולון דיווח כי האקווריום בביתו התנפץ והמים נשפכו ממנו כתוצאה מעוצמת התנודות בבית. גם גולשים מבת ים ומהשרון סיפרו על הרעש החזק שהורגש, על בתים שרעדו, חלונות שהתנפצו ומיטות שזזו.

יבגני שרמן, צעיר משכונת רמת אשכול מחיפה מספר ל-ynet כי דלת ביתו נעקרה מהמקום. הוא העריך כי מדובר ברעש אדמה דווקא: "שלשום בלילה חשנו ברעידה אחת. והיום שוב אישתי איבדה את שיווי המשקל. התעקמה לי הדלת. היא לא נסגרת טוב. לדעתי, היתה רעידה אדמה מאוד חזקה שהורגשה במשך כמה שניות. הילדים שאלו מה זה והם מאוד פחדו.

"זה לא היה בום של פיצוץ, אלא כל הבניין רעד – החלונות, הקירות, הכל. אני גר בבית קרקע, וזה היה מפחיד, כי זה נמשך שניות ארוכות. ממש שמעתי צלצולים מהתנודות בחלונות".

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור, ענת שלו, אבי כהן, אפרת וייס, חנן גרינברג ואחיה ראב"ד

מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3160649,00.html

מישהו שמע את הרעשים הנ"ל?
אשמח לשמוע ממישהו שששמע, ומודע לתופעות הנוצרות ע"י בומים על-קוליים - מהי דעתו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2005, 18:17
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני מכיר את הפיצוצים שסלש מתכוון אליהם משום שסבא וסבתא שלי גרים בסביבת המפעל של רפא"ל
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "ואתה יודע?"

הכתבה ו"הבומים" המתוארים הם בכלל במרכז הארץ.

מה שקורה ברפא"ל זה פשוט ניסויים בחנ"ם מידי פעם. זה לא משהו מסווג, כל כמה שבועות מתפרסמות כתבות על השכונות שמסביב- התושבים מתלוננים על הפיצוצים, הנזק לחלונות ולבניינים.
בדרך כלל לפני בחירות לרשויות המקומיות מגיעים גם ראשי העיר או המתמודדים ומצהירים שיפעלו לסגור את המפעל או להעביר את הניסויים וכו'- פופוליזם זול.

שלא תחשבו שאני קשור לפיצוצים האלה או לרפא"ל, כי אני לא... מספיק לקרוא את המקומונים באזור הצפון או לבקר את סבתא שלי שגרה בסביבה ולשמוע אותם.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-10-2005 בשעה 15:46.
ישן 28-10-2005, 15:15
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
מעניין אותי לדעת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Backfin שמתחילה ב ""בומים" מסתוריים ברחבי הארץ?"

ממישהו כאן ששירת בחיל האוויר ו/או השתתף בקורס טיס, בהנחה שאכן מדובר בבומים על-קוליים, ובהנחה שהם מבוצעים על-ידי מטוסי חיל האוויר (הישראלי, DUH) מעניין אותי לדעת:

מרגע ההמראה, בהנחה שאנחנו מדברים על מטוס קרב כדוגמת F-16 לדגמיו או F-15 לדגמיו השונים, ובהנחה שמדובר בהמראה וטיסה במבערים מלאים - תוך כמה שניות מגיעים לעבור את מחסום הקול - מאך 1, ואם ממשיכים קדימה במצערת מלאה קדימה, תוך כמה שניות יש לצפות לעבור את מאך 2?

ברור שלא מדובר בטיסה בפרופיל תקיפה אלא לצורך ההנחה נגיד שמדובר בהזנקה ליירוט מטוס שנמצא במרחק מספיק גדול, והמטרה ידועה, כלומר לא ממריאים עם פרופיל לזמן שהות ארוך. אתם יודעים מה, אם יקל עליכם לענות, אז בואו נניח שמדובר במטוס חמוש עם 2 טילי קצות כנף (או 4 מתחת לגוף ב- F-15), ללא נתיקים, ועם תפוסת דלק פנימי מלאה.

יש מספרים?

ישן 28-10-2005, 23:57
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
גם בירושלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Backfin שמתחילה ב ""בומים" מסתוריים ברחבי הארץ?"

לפני כחודשיים - פיצוץ חזק ומסתורי שנשמע בחלקים שונים של העיר, ולא לווה בסירנות
לפני כשבועיים - עוד אחד, בסביבות 23:00 - גם זה לא לווה בתנועת כוחות בטחון חריגה
לפני שבוע - בסביבות 18:00 - אותו ייחסתי לרמאדאן (בירושלים יורים בתותח), למרות שהעיתוי והעוצמה נראו לי בעייתיים.

מלבד ה"בום" הראשון, שלהערכתי נבע מבום על-קולי (שמעתי בעקבותיו מטוסים) - בניגוד לנהלי ח"א, כל השאר לא היו על-קוליים, מאחר שבום על קולי הוא כפול (שני פיצוצים עוקבים) ואלו ששמעתי לא היו שכאלה....

ישן 19-12-2005, 12:54
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
זה העניין שאני לא!!
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "בא תסביר איך אתה שולל את העניין"

בפעמים הקודמות כל פעם שהופיעו בומים, סיפור האינברסיה מייד
הופיע לאחר מכן.
יכול להיות שזה נכון ויכול להיות שלא - גם אני לא מבין בזה.

הסבר של קצין חיל האוויר לתופעה (מתוך Ynet)
"חייזרים או אינברסיה?"
בפעם הקודמת נתנו הגולשים הסברים רבים - מפלישת חייזרים ועד ניסויים תת קרקעיים בנשק גרעיני לסדרת הרעשים והתנודות שעליה דיווחו תושבי אזור החוף. לאחר מכן הסבירו בצבא כי ייתכן שמדובר בשילוב נדיר של פעילות חיל האוויר ברצועת עזה, יחד עם תופעת מזג אוויר ייחודית. קצין בחיל האוויר הסביר אז כי "זו תופעה מפתיעה שנקראת 'אינברסיה' - באוויר נוצרות מעין שכבות קרות וחמות לסירוגין, וגלי הקול מתנדנדים כמו כדור פינג פונג בין הקרקע לבין אותה שכבה באוויר".
ישן 20-12-2005, 00:47
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חברים,"

מ Y NET

שוב: בומים מסתוריים במרכז הארץ

אזרחים רבים דיווחו על בומים וגלי הדף בתל אביב, הרצליה ורמת השרון. דביר כץ מרמת השרון סיפר: "הבית רעד כל כמה דקות, ונבהלנו". במשטרה אמרו: "לא יודעים מה מקור הפיצוצים". בצה"ל בודקים האם יש קשר בין פעילות הצבא לבין קולות הפיצוצים שנשמעו באזור מרכז הארץ. בין היתר נבדק אם הקולות נשמעו בעקבות תרגיל שעורך חיל האוויר בבסיס בלוד, או עקב טיסה שגרתית שעברה את מהירות הקול
אבי כהן וחנן גרינברג

שוב דיווחים על "בומים": חודש לאחר שאזרחים דיווחו בפעם האחרונה על שורת "בומים" מסתוריים, גם היום (ב') חזרה על עצמה התופעה. דיווחים רבים התקבלו במוקד המשטרה מאזרחים שמסרו על פיצוצים שנשמעו באיזור תל אביב. מהמשטרה נמסר כי מקור הפיצוצים עדיין לא ברור.

בצה"ל בודקים האם יש קשר בין פעילות הצבא לבין קולות הפיצוצים שנשמעו באזור מרכז הארץ. בין היתר נבדק אם הקולות נשמעו בעקבות תרגיל שעורך חיל האוויר בבסיס בלוד, או עקב טיסה שגרתית שעברה את מהירות הקול במרכז הארץ.

גולשי ynet דיווחו על בומים וגלי הדף גם בהרצליה, רמת השרון, רמת גן ויהוד. דביר כץ מרמת השרון, סיפר ל-ynet: "מהבוקר כל כמה דקות הכל רועד. בום אחד היה בבוקר ובשעה האחרונה היו שלושה מקרים. זה נראה כמו רעידות אדמה אבל היה רעש של בום, כאילו משהו מתחת לקרקע, אני לא יודע איך לתאר את זה. כל החלונות רעדו. אני בבית עם גיסי ואחותי כולנו הרגשנו ונבהלנו".

רוני זייסר, מאזור רמלה, סיפר: "הייתי באזור מפעל נשר ברמלה, שמענו בומים לפחות פעמיים שלוש. להערכתי, ומנסיוני כאיש משטרה לשעבר, אלו בומים שמקורם ממטוסים".

לפני חודש וחצי אירעה התופעה בפעם הראשונה. אז נתנו הגולשים הסברים רבים לסדרת הרעשים והתנודות - מפלישת חייזרים ועד ניסויים תת קרקעיים בנשק גרעיני.

לאחר מכן הסבירו בצבא כי ייתכן שמדובר בשילוב נדיר של פעילות חיל האוויר ברצועת עזה, יחד עם תופעת מזג אוויר ייחודית. קצין בחיל האוויר הסביר אז כי "זו תופעה מפתיעה שנקראת 'אינברסיה' - באוויר נוצרות מעין שכבות קרות וחמות לסירוגין, וגלי הקול מתנדנדים כמו כדור פינג פונג בין הקרקע לבין אותה שכבה באוויר". לפני חודש זה אירע שוב במרכז הארץ, ואזרחים דיווחו שבתיהם רעדו.

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור

(19.12.05, 11:33)
ישן 22-12-2005, 17:27
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ראית יותר מידי סרטים הא??
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי האחר שמתחילה ב "גלי ההדף - תהייה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האחר
לאור התופעה שכבר חזרה על עצמה כמה פעמים מאז סוף אוקטובר, והעדר פרסום של איזשהו הסבר קביל, אני שוקל להעלות לאוויר אתר שיעסוק בתופעה וירכז הסברים אפשריים, יגבה עדויות, יערוך דיונים וכו'.
לדעתי מה שמתרחש, זה שרוב הציבור מודאג מהתופעה, אך מנסה לא לעשות יותר מידי "רעש" מאחר ותמיד קיימת האפשרות שמדובר באיזשהו ניסוי צבאי מסווג.
ייתכן שגם התקשורת נמצאת במצב דומה ? אין לה מידע קונקרטי אלא רק השערות וראשיה מעדיפים להימנע מחיטוט יתר בתופעה ?
אולי המדינה פשוט מפחדת להודות שאין לה מושג במה מדובר ?
אולי במקרה הזה השתיקה היא קללה ?

הצעה לי אליך, צא מזה. ודחוף...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:39

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר