לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2004, 15:16
צלמית המשתמש של fat fish
  fat fish fat fish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
בואו לעזור לדרג את ישראל במיקום טוב...

חידון מקוון מאפשר לכל אחד להפגין בקיאות בגיאוגרפיה - או לבייש את מדינתו
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
ברוב המקומות בעולם רוב האנשים יגיבו במשיכת כתף או בגירוד נבוך בפדחת אם יישאלו היכן נמצאת פלאו. ואולם, מתברר כי כמה מתושבי המדינה הקטנה הזאת מחזיקים בידע גיאוגרפי מרשים לגבי שאר העולם. נכון לאתמול אחר הצהריים מוקמה מדינת האיים הזעירה שבצפון האוקיינוס השקט - המתפרשת על שטח של 458 קמ"ר ואוכלוסייתה מונה 20,016 תושבים בלבד - במקום הראשון בחידון הגיאוגרפי המקוון שמשוחק בימים אלה באתר האינטרנט www.GeographyOlympics.com.

בחידון נדרשים הגולשים לאתר על מפה מדינית של העולם - שעליה מסומנים הגבולות, אך לא שמות המדינות - 10 מדינות ב-200 שניות. במקום השני ובהפרש קטן (נכון לאתמול אחר הצהריים), התמקמה רומניה. ישראל התברגה במקום ה-18 המכובד. סוריה, למשל, כיכבה במקום ה-178 (מתוך 179), וארה"ב - המדינה המשפיעה ביותר, וזו שלא מהססת לשלוח את חייליה לכל מקום, רחוק או קרוב, בעולם שבו יש לה אינטרס כלשהו - התברגה במקום ה-102. לא מחמיא, אבל גם לא מאוד מפתיע. אחרי הכל, בראש המדינה עומד נשיא שמתגאה בבורותו, ושעד שנבחר לנשיאות יצא מגבולות ארה"ב (לא כולל למקסיקו), רק שלוש פעמים.

עוד מישהו שלא מופתע מהנתונים - או לפחות מהחלק האמריקאי שלהם - הוא רוג'ר אנדרסן, אמריקאי מג'ורג'יה. הוא סיפר לסוכנות רויטרס, כי הידע הגיאוגרפי המחפיר של בני עמו הוא הסיבה שבגללה עזב לפני שנתיים את עבודתו כמהנדס סיבים אופטייים והקים את האתר, שבו מתנהל החידון המקוון. את האתר הוא מנהל מביתו. "ידע בגיאוגרפיה הוא כלי חשוב בהבנת מה שמתרחש בעולם", סיפר אנדרסן, שמתפרנס ממכירת גלובוסים, אטלסים ופאזלים באתר. לדבריו, "כאזרחי מעצמת העל היחידה בעולם אנחנו חייבים להיות מודעים לכך בבחירות שאנחנו עושים. להישען לאחור בחוסר אכפתיות זה נורא ואיום, וזו אולי אחת הסיבות שבגללן לא ממש סובלים אותנו בשאר העולם".

עד כה ביקרו ב-GeographyOlympics יותר מ-300 אלף בני אדם מ-179 מדינות. כדי להשתתף במשחק מתבקש הגולש לציין מהיכן הוא, ואז מוצגת בפניו מפה מדינית של כדור הארץ שבה לכל מדינה יש צבע אחר. בתחתית המסך מופיע שם של מדינה שהאתר בוחר בצורה רנדומלית, והגולש צריך להחליט היכן אותה מדינה נמצאת ואז להקליק באמצעות העכבר על כתם הצבע שלדעתו מייצג אותה במפה. מדינות קטנות מכדי שיופיעו על המפה הגלובלית, כמו פלאו, למשל, מסומנות בנקודות בולטות. לאחר כל תשובה צריך השחקן להקליק על כפתור "הבא", כדי שיוצג בפניו שם של מדינה נוספת.

הניקוד הגלובלי באתר משתנה במשך כל שעות היממה על פי מספר התשובות הנכונות של הגולשים שמייצגים כל מדינה. כדי להימנע מרמאויות, האתר לא מאפשר לגולש אחד להשתתף בחידון יותר משלוש פעמים ביממה. לדברי אנדרסון, שחקנים מצטיינים מצליחים לאתר שבע מתוך עשר מדינות, בעוד שהציון הממוצע לכ-43 אלף הגולשים האמריקאים שהשתתפו בחידון היה 5.7.

הגולשים האמריקאים המצטיינים ביותר מגיעים מדרום קרוליינה, ניו מקסיקו ואיידהו. הגרועים ביותר גרים במיין, דרום דקוטה וארקנסו. ישראל, שגולשים ממנה השתתפו בחידון כ-4,200 פעמים, מיוצגת באתר עם ציון ממוצע של 6.7. שתי מדינות עם בסיס משתתפים גדול יחסית, של יותר מ-50 אלף גולשים, נורווגיה ושוודיה, לא מרשימות במיוחד עם ציונים ממוצעים של 5.7 ו-4.4, שמיקמו אותן במקומות ה-83 וה-171, בהתאמה. "זה מה שקורה כשהרבה אנשים מצטרפים בבת אחת למשחק", אומר אנדרסן, "בהתחלה הם איומים והם מורידים את הממוצע של כל המדינה".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2004, 17:27
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
משהו כאן נראה לי קצת מוזר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fat fish שמתחילה ב "בואו לעזור לדרג את ישראל במיקום טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי fat fish
ישראל התברגה במקום ה-18 המכובד. סוריה, למשל, כיכבה במקום ה-178 (מתוך 179)
...
"זה מה שקורה כשהרבה אנשים מצטרפים בבת אחת למשחק", אומר אנדרסן, "בהתחלה הם איומים והם מורידים את הממוצע של כל המדינה".

כידוע, בסוריה יש בערך 2.5 גולשי אינטרנט (אחד מהם הוא הנשיא בשאר אסאד עצמו)
משום מה יש לי תחושה שכמה ישראלים "התאמנו" בחשבון של סוריה לפני שניסו להעלות את התוצאה של ישראל
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 30-11-2004, 15:32
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
איזה שרת מסריח יש להם יאללה!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "כדי ליצג את ישראל זה מספיק, אבל..."

צריך להגיד תודה לאלוהים בשביל רק להכנס לאתר שלהם!
ואז להתפלל שוב בשביל לעשות Join ואם המשחק באמת עולה אז זה באמת נס!

אם יש להם %כניסות גבוה כל כך למה הם לא שמים שם פרסומת פופ-אפ או משהו?
עם הכסף הם ירימו שרת נורמאלי...

עכשיו בנוגע לתוצאות שלי:
פעמיים ראשונות עשיתי 70% אבל אח"כ נפל לי האסימון לעבוד עם אטלס,אז השגתי אטלס{וקראתי לאח שלי הגדול}ועבדנו ביחד,לצערנו זה לא הספיק ונפלנו על חידון קשה של החיים{עם שאלות כמו :"ואאקאי" ו..."מיקרונזיה"}קשה למצוא אותן אז עשינו רק 80%,אח"כ כבר השתפרנו מאוד ועשינו 4-5 חידונים בממוצע של 90% ו100%,אם אתם לא מאמינים לי להבא כל פעם שאני אקבל 100% אני אצלם ויעלה פה הכול,זה באמת בושה איפה שישראל מדורגת,ועוד "גיאוגרפיה" זה מקצוע בגרות פה!{אני חושב המדינה היחידה בעולם}
איך ליטא שהיא מדינת עולם שלישית שבכל המדינה שם יש בקושי 200אנשים עם אינטרנט במקום ה1?
בטח התאגדו שם כל הפרופסורים לגיאו' ועושים מסיבת גיאוגרפיה וירטואלית ללא הגבלה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר