לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2005, 16:52
  Wolf16 Wolf16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Wolf16 שלח הודעה דרך MSN אל Wolf16
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "צריך יעוץ לגבי קניית Canon 350D כמצלמה דיגיטלית ראשונה"

שלום!
אז ככה.. לי יש את ה350D אני מצלם איתה בערך שבוע.. וכל לחיצה זה כמו חלום.. אני כבר אומר לך..
אני ממש ממש אבל ממשששש ממליץ לך ללכת עליה.. אבל תשקול.. +500- שקל לכרטיס זיכרון.. (ג'יגה במיקרה הזה של 500 שקל) עדשת קיט.. ממש לא תספיק לך אני כבר אומר לך.. אני קניתי את ה70-300.. שזה עוד 1270 ש"ח..

תשקול את הדברים טוב טוב.. לי זה יצא הכל ביחד 6500+- ש"ח.. אם יש לך את הכסף.. תיקנה.. אם יש רק למצלמה עם כרטיס מיסכן ועדשת קיט.. אני כבר אומר לך.. לא שווה..

אבל כל הדברים שאני קניתי בינתיים מספיקים לי ב100%!

עריכה: עוד דבר.. אני ממש לא ממליץ לך ביכלל ללכת על DSLR אם זאת מצלמה ראשונה.. יש כל כך הרבה דברים שצריך ללמוד בP&S לפני שעוברים לDSLR... גם אם זאת לא מצלמה ראשונה.. רשמת שיש לך מצלמה כלשהיא לא זוכר את שמה.. קודם תילמד איתה ואז רק כשתיראה שאתה מכיר את כל הפונקציות הידניות.. אז תעבור

נערך לאחרונה ע"י Wolf16 בתאריך 31-10-2005 בשעה 16:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2005, 18:09
  alon737 alon737 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "[QUOTE=alon737]... ועדשת הקיט..."

אולג.. תעשה טובה, עם כל הכבוד שיש לי אליך זה לא במקום סתם לבוא ולבלבל אנשים רק בגלל שיש לך קנון. אף אחד לא משמיץ את ה18-55 בגלל המחיר. ה18-70 DX יותר טובה מה18-55 של קנון נקודה. הוכחות אתה יכול למצוא בכמויות אם תחפש בגוגל ביקורות על השתיים וכמובן דוגמאות בPBASE ששם תראה את זה הכי טוב, אבל בכל זאת אני ינסה לתמצת את זה: נתחיל מהמבנה - ה18-70 מסיבית, בעלת טבעת פוקוס אמיתית, ציפוי איכותי (זהה לציפוי הגוף של הD70 והD50 בניגוד לציפוי ב18-55 שהוא לא ממש קיים וזה בסה"כ פלסטיק) ומד מרחק. (בניגוד לטבעת הפוקוס דקיקה ומד המרחק שלא קיים ב18-55) לניקון יש את ה15 מ"מ הנוספים וצמצם יותר פתוח בטלה. בנוגע לאיכות התמונה - כאן הניקון לוקחת בהרבה במיוחד בצמצמים 8-11, וגם בצמצם פתוח היא עולה על ה18-55. חפש תמונות שצולמו עם שתיהן ותשווה קרופים של 100 אחוז אחד ליד השני אם אתה רוצה, התוצאות כבר ידועות מראש... ד"א גם הבוקה של ה18-70 יותר טוב, אתה מוזמן להציץ בדוגמאות. עוד דבר זה שלקנון יש גם בעיית CA בכל הצמצמים למרות שהיא לא ממש רצינית ובדרך כלל לא רואים את העיוותים בהקטנה.

הנה הביקורת הראשונה שמצאתי על ה18-55

http://www.photo.net/equipment/canon/efs18-55/

על הניקון 18-70:

http://www.kenrockwell.com/nikon/1870.htm

ושמע, זה נכון שיש פה את העניין שהניקון עולה פי 3 אבל ה18-55 לא מוציאה תמונות יותר טובות מP&S יקרה אז אני ממש לא חושב ש350D עם הקיט זה שדרוג גדול מאשר P&S שעולה חצי, חוץ מכמובן יתרונות הISO, הפוקוס המהיר, העינית האופטית ושאר היתרונות של DSLR.

ובאותו מחיר בלי אפשרות לעדשות נוספות כרגע אני חושב שאתה תסכים איתי שהקיט של הD70 נותן הרבה יותר תמורה מהקיט של ה350D.

ומילה אחרונה: את כל זה אתה שומע ממי שהוא לא 'קנוניסט' ולא 'ניקוניסט', (ואת כל העסק למעלה למדתי משבוע-שבועיים של חפירה באינטרנט) אז אני האחרון שיכול להיות משוחד פה...

אלון.
ישן 31-10-2005, 18:46
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי alon737 שמתחילה ב "אולג.. תעשה טובה, עם כל הכבוד..."

קודם כל אני מציע לא לסמוך יותר מדי על הביקורות של קן רוקוול (חובב מושבע של מערכות ניקון) - לפעמים הן מלאות בשטויות ובאופן כללי רחוקות מאוד מלהיות רציניות ומקצועיות.

ולנושא עצמו - אף אחד לא מתווכח שהעדשה של ניקון טובה יותר מזאת של קאנון, אבל יש הבדל בין זה לבין להגיד "משאירה הרבה מרחוק". לחפש ולהשוות תמונות ב-Pbase זה לא רציני - הן לא צולמו באותם תנאים. על מי אני כן סומך ? על פיל אסקי למשל - כאן (וגם בעמוד הבא) הוא בוחן את העדשה של קאנון ואומר עליה :
ציטוט:
overall it's a useful, light and relatively good lens

שים לב, התוצאות האופטיות של העדשה של ניקון דומות מאוד, אם לא זהות, לאלה של העדשה של קאנון. וכן, גם בעדשה של ניקון רואים CA, חבל רק שלא בוצעה בדיקה מסודרת כמו עם העדשה של קאנון (למשל בתמונה הזאת רואים יופי של CA - בצבע קצת שונה, אבל עדיין קיים).

למה אני נכנס לכל זה ? כי משום מה רווחת הדיעה שהעדשה של קאנון היא "זבל" והעדשה של ניקון הרבה יותר טובה (אחרי הכל היא חייבת להיות יותר טובה כי היא גם יקרה פי 3, לא ?) - אבל כאשר בוחנים את הנושא לגופו של עניין, מגלים שההבדל באיכות האופטית הוא לא כזה גדול. נכון שאיכות הבנייה וטווח הזום הוא שונה - אבל האיכות האופטית דומה מאוד.

ישן 31-10-2005, 18:20
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "[QUOTE=alon737]... ועדשת הקיט..."

מחזק את ידידי המסוקס.
יש נטיה להשמיץ את עדשת הקיט של קנון כאילו שהיא איזה פעיל שלום עכשיו....
כבר העלתי פה מספיק תמונות שלא נופלות באיכותן מהעדשות היותר יקרות.

ההבדל המשמעותי מבחינת הצלם היום - יומי הוא חוסר הזום (זוית רחבה דוקא יש, 18), וצמצם. אבל שוב, בשביל תמונות יום יום, עדשה בהחלט מספיקה ובגלל שצינת שאתה מתכון להשקיע עוד, אני בטוח שאתה תתקדם לעדשות אחרות ותשאיר את הקיט מאחור.
עדשת קיט זולה ופשוטה היא לא סיבה לא לקנות את המצלמה הזו או כל מצלמה אחרת.

משה

ולפני שאני מעלה את זה, אלון, קבל ביטול על הקישקוש שרשמת. זה שהיא יותר טובה, לא מתוכחים אבל ברור שאין טעם לקנון מצלמה מסויימת רק בגלל שעדשה אחת בודדה שלה,יותר טובה. הרי כל צלם שמשתמש בניקון גם באיזשהו שלב משדרג עדשות לא ?

אני מסכים שההצהרה "אני לא מתכון לקנות שום עדשה נוספת בחיים" מסבירה קנית ניקון עם עדשת קיט, מעבר לזה, לקנון יש עליונות, וזה ברור. מי שרוצה להיתוכח מוזמן, אני לא מתוכח על עובדות.

ישן 31-10-2005, 18:51
  alon737 alon737 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מחזק את ידידי המסוקס. יש נטיה..."

חס וחלילה לא פסלתי שום אפשרות רק בגלל עדשת הקיט. הבעיה היא שDORIK אומר שכרגע הוא יקח רק את המצלמה שהוא יבחר ביחד עם עדשת הקיט וכרטיס זיכרון, ואין לו כסף לעדשה נוספת, לפחות לא בטווח הקרוב. הוא גם ציין שהעדשה הבאה שלו אחרי הקיט תהיה טלה, וזה עדיין משאיר אותו עם ה18-55, הוא לא ציין תכנון להחליף את העדשה הראשית בקרוב והאמת היא שזה גם לא עושה לי היגיון לקנות את המצלמה עם הקיט ואחרי כמה חודשים לחפש קונה ולהחליף לעדשה רצינית.

חוץ מזה שכרגע לקנון אין מקבילה ברמה ובמחיר של ה18-70 וזה משאיר חור רציני בארסנל שלהם, כי עדשות היום יום הטובות של קנון עולות לפחות 400-500 דולר, למרות שזה בלי להתייחס כרגע לעדשות צד שלישי.

אבל אם בכל זאת הבחור ירגיש נוח עם הגוף של ה350D והוא יהיה מרוצה עם עדשת הקיט אז שילך עליה בראש שקט, אחרי הכל צריך ללכת עם הלב...

אופציה אחרת שאני רואה בשביל הקנון זה להגדיל את התקציב ולחפש 17-85IS משומשת שכנראה גם תדחה את הקנייה של ה70-300 אבל לפחות אתה תישאר עם עדשה ראשית מעולה.
ישן 31-10-2005, 18:28
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "350D היא מצלמה נפלאה, אבל..."

קצת נוסטלגיה...
תאמיל לי אולג צודק שוב.
אני זוכר שקניתי את ה 300D שלי... רק הגיע לישראל והייתי הראשון שהזמין אותה בחיפה.
הוצאתי עליה 7000 שקל מזומנים ומרשרשים עם עדשת קיט.
חשבתי, זהו. ניגמר עידן ה P&S ואני מסודר.
אוי, כמה טעיתי.. ה 7000 ש"ח הפכו תוך שנתיים וקצת ל 10000 דולר....
שוב, באמת שתשקול אם אתה מתכון להשקיע עוד בעדשות. אמנם לא 10000 דולר אבל בוא נגיד שעוד כמה אלפי שקלים על עוד איזה2 עדשות לפחות.
אגב, לכל מי שיבוא וירשום שאמנם זה המיקצוע והפרנסה... אני אישית הייתי משקיע סכום דומה גם בלי שזה היה מקור הפרנסה. אני מכיר הרבה חבר'ה שמשקיעים יותר גם כשזה רק תחביב.

משה

ישן 31-10-2005, 19:27
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "חיכיתי שזה יבוא.... |מחייך|"

בזמן שאני כותב

"ואני מחכה שמישהו יגיד שאין לאן להתפתח עם אולימפוס "

ובא לגרור את הסמיילי של קאריש1 להודעה שלי אני רואה את ההודעה של אולג

בכל מקרה, זה נכון שאין מבחר גדול כמו לניקון וקאנון אבל זה גם לא ממש נכון.

אולימפוס שינו את המאונט של המצלמה כדי שזה יתן יתרונות לצילום הדיגיטלי, קאנון וניקון סובלים מכל מיני בעיות לפי מה שקראתי עקב זה שכל העדשות, גם הישנות מתאימות למאונט (כמו פוקוס קדמי ואחורי ועוד שמות שממש אין לי מושג מה הם אומרים).

בכל מקרה אולימפוס הוציאו מאונט חדש שלו יש רשימת עדשות חדשה יחסית אבל עם עדשות ממש איכותיות ויחודיות כמו עדשת זום עם צמצם F2.
http://www.4-3system.com/lenses/

ויש את כל העדשות הישנות של אולימפוס הOM שמקבילות לEF של קאנון לעומת הZUIKO של אולימפוס שמתאימות לEFS של קאנון שאפשר לחבר אותן לE300 לE500 ולE1 אם קונים מתאם (במחיר של 100 דולר) או מקבלים אותו חינם באירופה ובארה"ב ואז יש עוד רשימה ארוכה של עדשות וגם עדשות פריים.
http://olympus.dementia.org/eSIF/om-sif/lensgroup.htm

ישן 31-10-2005, 19:16
  Wolf16 Wolf16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דור שמתחילה ב "צריך יעוץ לגבי קניית Canon 350D כמצלמה דיגיטלית ראשונה"

אומנם לא קראתי את כל התגובות.. אבל זה מתחיל לעצבן שאנשים אומרים "ה350D עשוי מסתם חתיכת פלסטיק" וD70 עשוי מפלדה או משזה לא יהיה תאמינו לי אנשים.. החתיכת פלסטיק הזאת שווה כל גרוש!!!!!! ועוד דבר!! בקיט... אומנם בטלה הוא מגביל.. אבל הוא מוציא תוצאות מעולות.. לי יש קיט ו70-300 אני מיסתפק בזה.. זה ממש מספיק לי.. בקרוב אני גם אקנה אוליי עדשה יום יומית חדשה.. אבל זה כשיהיה כסף.. בקיצור.. אני לא יודע.. אישית שבועיים אני מישתמש בחתיכת פלסטיק הזאתי וכל לחיצה זה כמו חלום..

אני לא יודע.. בחיים לא צילמתי עם ניקון גם לא החזקתי ניקון.. לא עשיתי כלום עם ניקון.. אני יודע.. עכשיו יתחילו תגובות.. חבל.. ניקון עם העדשה 18-70.. ובלה בלה.. וגוף בלה בלה.. וזה ממש מעצבן..

אני נותן את העצה שלי.. 350D שווה את זה!

נערך לאחרונה ע"י Wolf16 בתאריך 31-10-2005 בשעה 19:23.
ישן 31-10-2005, 22:33
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

אשכול קצת מטופש לדעתי... אתה מחפש אנשים שימליצו לך על מצלמה מסויימת?
תמיד יהיו כאלו שקנו אותה ויגידו לך שהיא אחלה מצלמה, ואחרים שקנו משהו אחר וימליצו לך על הקניה שלהם...
ה 350D היא מצלמה טובה.
השימוש שתוכל לעשות עם עדשת הקיט שלה הוא בלתי נדלה. אם אתה אוהב לצלם בזוית רחבה, אתה ממש תהנה לצלם עם ה 18 מ"מ שלה.
כפי שאמר אלון מעלי, אם אתה הולך כרגע על החבילה בלבד, לניקון יש קיט טוב יותר, אבל לא ברמה היסטרית.

בנוגע לעדשות, לרוב אנחנו קונים בלאו-הכי עדשות צד שלישי (החובבניים) של סיגמא או טמרון, ולכן הגוף לא ממש משנה לקניית העדשה (אולימפוס, קנון או ניקון).
בנוגע לטלה, כפי שאלי המליץ, לי אישית אין עדשת טלה כי אני לא חובב צילומים טלה. יש לי את הקיט שאני מאוד נהנה ממנה, ויש לי שתי עדשות מקרו, ושאר פילטרים למיניהם...
הקיט תתן לך הרבה מאוד חופש פעולה - אל תתרגש ממה שכתבו פה החברה' למעלה. אני אישית צילמתי ועדיין מצלם המון עם הקיט, וממשיך להוציא ממנה דברים שגם עדשות של 3300 שקל לא מוציאות.

יאללה, שיהיה בהצלחה!

נ.ב - אלי ("בשבילי 350D היא מוצקה מספיק למרות שלא הרגשתי את השאר"), אולי תפסיק להמליץ על המצלמה היחידה שאתה מכיר?

ישן 31-10-2005, 23:42
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

הקנון 350 מצלמה מעולה ויש לה מגוון רחב של עדשות ורוב הצלמים החובבים לא ירכשו אותם כי צריך לקחת שמכנתה.

לא רכשתי אותה בגלל עדשת הקיט שאמרו ששמעתי בפרום הזה ועוד כמה שהיא די עלובה.
סיבה שניה היא יקרה ב500-700 שקל מהמתחרות של ניקו 50D , מינולטה 5D ואולימפוס E-300.
לבסוף רכשתי את המינולטה בגלל כמה סיבות מחיר 5000 בול. עדשת קיט לא רעה 18-70 במציאות זאת עדשה 27-105 היא לא מתאימה למצלמות אחרות. ווביקורות בחול אמרו שהיא טיפה נחותה מהמקבילה של ניקון(18-70) אבל היא נכנסת למחיר של 5000 שקל. ולא 7000.
ורכשתי אותה גם בגלל כמה פ'צרים שאין לאחרות כמו צג של 2.5 אינצ , מייצב חיישן שיכול להיות יעיל.
שנתיים אחריות מלאה של דלתה פילם , WB במעלות קלווין שכרגע אין לי מושג איך להשתמש בו.
למינולטה אין בעיה בהשגת עדשות נוספות כולל גם של סיגמא בכוונת שלי 70-300 המפורסמת(105-450) וכן יש למינולטה עדשה דומה לעדשת הדגל של קנון L 70-200 .
רק מה המחיר שלה הוא כמו שני מצלמות משהו 1500 דולר.(לא נראה שאני ירכוש כזאת)
אבל כול מה שתבחר תהיה מרוצה קנון ניקון ומינולטה. האולימפוס טובה אבל חיישן קטן וזה אומר רעש באיזו גבוה. אני במקרה השארתי את המצלמה שלי איזו 1600 ויחסית חוץ מכמה בעיות של אובר חשיפה הוציאה לי תמונות לא רעות תראה באשכול שלי סט קצר מהיום.
בהצלחה.

ישן 01-11-2005, 19:33
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי RedHunter שמתחילה ב "[i][b]אם עוד לא ממש התנסית..."

טל, אני אשלוק לך את הנוצות יא ברווז.
מה הטעם בללכת ולבזבז איזה1000-1500 שקל על P&S כשאחרי שבוע בערך הוא יחליט שזהו, הוא רוצה SLR?
חוץ מ RGRG אני לא מכיר אחד בעולם שהלך החורה בזמן וחזר ל P&S (ואני לא יודע אם זה גם החזיק הרבה זמן).
אמנם יש הרגשה שמי ש"קופץ" ישר ל SLR לא "מעריך" את מה שיש לו ביד וכל זה, כולנו יודעים את זה אבל אם לבן אדם יש את האפשרות שלרובנו לא הייתה, לקנות ישר SLR, שום דבר לא צריך לעצור אותו.

ותחשבו על זה.. אוייויויויויוי

ישן 01-11-2005, 20:22
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי RedHunter שמתחילה ב "[i][b]אני שולק עליך..."

תראה. אם נתחיל מהנקודה שבה כבר הבנתי מה אני עושה עם האולימפוס, ועד שקניתי את ה 300D הראשונה, עברה איזה חצי שנה אבל לא בגלל שרציתי ללמוד ממנה יותר. מהר מאוד הבנתי את המגבלות שלה. הבעיה היתה כספית... כי אז עוד לא הייתה ה 300D, רק 10D.... ולמי היה אז 12000 שקל.
בלי קשר, כדי באמת ללמוד ללמוד פונקציות ומושגים ב P&S צריך מצלמה שיש לה MANUAL וזה כבר שוב , מייקר אותה. למה לזרוק 1500 שקל שיכולים לתרום לו לעדשה, שידרוג מצלמה ?
תאמין לי, כל עוד הגישה היא ללמוד טוב, אפשר בכיף ללמוד ישר על SLR.
את תשכח שלפני שהיו מצלמות דיגיטליות... לא היה ניתן בכלל ללמוד מה P&S וכל נושא הלימוד התחיל ב SLR.

משה

ישן 05-11-2005, 16:43
  Wolf16 Wolf16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אלי, אתה הבנאדם הכי חרטטן..."

תאמין לי מתן אני הוצאתי את המקסימום מהפוג'י שלי.. ומיציתי כבר אותה מא' עד ת'!!!!
אבל רבאק איתך אני אומר שאם יש לו את הכסף והידע הבסיסי.. ברור שכדאי שהוא יקנה את הDSLR
ואני חרטטן?! תיראה מי שמדבר
אני אומר לו את דעתי האישית אתה אומר את דעתך והוא בוחר את הדעה שניראת לו נכונה! אתה יכול לשפוט את הדעה שלי כמה שאתה רוצה!! אבל חשבתי בהתחלה שביכלל אין לו ידע בצמצם ובתריס ביגלל זה אמרתי לו שכדאי ללכת בהתחלה לP&S.. אחרי שהוא אמר שכן יש לו ידע בסיסי.. ואת הכסף לDSLR ברור שכדאי שהוא יקנה אותה!
אז תבין קודם את דעתי ואז תירשום משו!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:39

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר