לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2005, 23:42
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
ביקורת קטנה על חברי הפורום

דבר ראשון אני כותב את הדברים האלה כי אני רואה שבחודש האחרון, מאז שפורסמו התאריכים וכל אחד יודע איפה הוא משובץ, יש הרבה שאלות לגבי סירוב פינוי וכמעט כל יום אפשר לראות אחד שכותב על זה שהוא רוצה עוקץ ונתנו לו גבעתי, אחד שרוצה מודש ונתנו לו מג"ב ועוד הרבה דוגמאות אחרות......
כשהתחלתי לכתוב כאן, היה בראש שלי רק מודיעין או משהו איכותי אחר לא קרבי, ומהרבה אשכולות שקראתי כאן ראיתי שלמרות שיש לי פרופיל 72 אני עדיין יכול להגיע לתפקידים די מעניינים ולאו דווקא ברירות המחדל הידועות לפרופיל 72 (שיריון, תותחנים , נ"מ). הגעתי עם עצמי למצב של פשרה, כי אין מה לעשות לפעמים בחיים צריך להתפשר גם על דברים שלא כל כך רוצים. כולם בפורום הזה אומרים שהם רוצים קרבי, ולכל אחד יש העדפה אישית משלו (טבעי שיהיה לכל אחד העדפה, אך כאשר מישהו מעדיף לסרב פינוי כי הוא הולך לגבעתי והוא רוצה גולני, לדעתי חסר טעם כי הפעילות היא אותה הפעילות). כל אותם האנשים ששוקלים לסרב פינוי נותנים לגיטימציה לאנשים אחרים לסרב פינוי ביום הגיוס, ובאמת חבל לעשות משהו ללא תכלית, אלא אם כן הסיבה של סירוב פינוי היא מבוססת כמו למשל בעיות משפחה, העדפה לשרת במקום קרוב לבית, בעיות רפואיות שעדיף למנוע אותם ע"י כניסה לתפקיד פחות קרבי וכו'. אני אומנם לא מנהל הפורום וגם לא משתמש ותיק, אבל אני מבקש מאותם אנשים שרוצים לסרב פינוי, תחשבו טוב טוב לגבי כל צעד שאתם מתכוונים לעשות, ואם אתם רוצים לסרב פינוי תשמרו את זה לעצמכם, כי אתם סתם גורמים להרבה אנשים לפעול כמוכם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2005, 00:52
  777 BigD 777 BigD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 777 BigD
תשמע...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o.m.t שמתחילה ב "ביקורת קטנה על חברי הפורום"

יש אנשים שכל יחידה אצלהים זה במשפחה.. נגיד אח היה גבעתי הוא ירעיל אותך להיות גבעתי...
זה כמו לאהוד קבוצה מסויימת ואתה לא תגיד... הרי זה רק ספורוט זה התחרות וזה גם האנשים...

כל קרבי הוא טוב... פשוט בארץ יש לך מעין ברירה שאתה יכל לסרב... להשיג כמעט כל מה שאתה רוצה בצבא...
נגיד אבא שלי... הוא שירט בברה"מ לשעבר... אף אחד לא שאל אותו לאן הוא רוצה... ואם הוא לא רוצה אז יזיינו אותו מכות עד שירצה... שם מכל ג'ובניק יוציאו ת'מיץ שילמד לצייט לכאלו פקודות שאין דבר כזה לסרב...

אז בקיצר גלשתי לנושא קצת אחר... אבל תמיד יהיה ככה... שמישהו רוצה משהו אחר (לא משהו קיבל) כי אחד שמע שזה טוב... אצל השני זה במשפחה... אני קיבלתי מה שהצבא הביא לי...

ישן 01-11-2005, 07:09
  Scylla Scylla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי M_0sSaD שמתחילה ב "o.m.t"

מוסד יקר,

לפי החתימה שלך אני רואה שאתה במשטרה צבאית, ואני יכול להניח מאיפה גיבשת את הדעה על סירוב הפינוי מכיוון שלמשטרה הצבאית יש שם מאוד רע, וגם האנשים הכי ריאלים וחסרי סטיגמות אמרו לי להתרחק משם, אבל שחבר שלי שובץ שם כמו כל חברים לפלוגה הוא היה מאוד מדוכא.
במהרה הוא הבין שיש שם תפקידים מאוד מעניינים וזה לא נורא בכלל ואפילו הרבה יותר עדיף מאשר להיות פקיד, ולהפתעתי הוא חושב בחיוב על קצונה אפילו.
אני מניח שאתה עברת חוויה דומה ואתה מנסה להבהיר לאנשים שגם אם השיבוץ נראה מזוויע ונוראי, הוא יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שתכננתם.
אני מסכים איתך עד עכשיו ב100%.

אבל, (תמיד יש אבל) לדעתי אם בנאדם חקר ובדק ויודע יחסית הרבה
(כמובן אי אפשר לדעת עד שאתה לא שם)
וכן בא בגישה חיובית ופשוט ראה שאין תפקידים שהוא קרוב להתעניין אליהם, אז לדעתי חבל על החייל ועל ה3 שנים הללו.
לדוגמא, יש לי חבר שרצה מג"ב (אחד שלא שם זין על סטיגמות) וקיבל תותחנים.
ניסיתי בהתחלה לעודד אותו כי הוא היה ממש מבואס ולהגיד לו שינסה בכל הכוח להתקבל למיתר, הוא הסכים והתעודד, אך לאחר זמן מה גיליתי שעיוורון צבעים זה סעיף פוסל במיתר ולכן הוא לא יכול לגשת לשם. נשאר לו חוץ מהגדודים את המנתץ והאיכון, שיש לי חברים שם וזו עבודה יחסית לקרבי על הנייר - "ג'ובניקית". כלומר לשלוט על מערכות מתוך חדר מחשבים או משהו בסגנון, שאין בכלל מבצעיות - המנתץ אסור לשימוש בכלל בגלל שהוא כל כך קטלני וכו'.
ולדעתי הוא פשוט יתבזבז שם כי יש לו מוטיבציה וכוח רצון אז ניסיתי לגרום לו לחשוב על סירוב פינוי.
ואני גם בנאדם אחרון ששומע לסטיגמות, ואני מאוד פתוח ודברים "מאוסים" עם סטיגמות רעות כמו מג"ב, שריון, משטרה צבאית, הנדסה - נראים לי מאוד מיוחדים ומעניינים.
אבל בסופו של דבר העצה הכי טובה שלי זה לפני שמגיעים להחלטה לאסוף כמה שיותר ידע על כל אופציה שיכול להיות שתגיע אליה אם זה מעצר, כלא, או חטיבות אחרות שיציעו לך.

אני לא תומך ב"לא מתפנה רק לגולני" על עיוור, אבל מצד שני אני לא תומך בציות עיוור בידיעה שאתה הולך לתת מעצמך כל כך הרבה ולקבל בחזרה כל כך קצת.
ישן 01-11-2005, 07:47
  hakavkazi hakavkazi אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.09.05
טוב,תראה...

ראשית,אכן,בפורום נשאלים לא מעט שאלות על נושא של סירוב פינוי בבקו"ם במטרה לקבל יחידה מסויימת.
יש אנשים מסויימים שקיבלו את מבוקשם ושובצו ליחידה שהם רצו להגיע ועם זה אין בעיה.
יש אנשים מסויימים שלא קיבלו את מבוקשם,ואני מתכוון לקרבי,כלומר קיבלו יחידה קרבית מסויימת ורוצים יחידה קרבית אחרת...וזה-לגיטימי!
שנית,עם כל הכבוד לביקורת שאתה מעביר כאן על חברי הפורום אף אחד לא יהיה מוכן לשרת 3 שנים במקום בו הוא לא יוכל למשש את עצמו ובמקום בו הוא לא יפיק מעצמו את המירב.
לכן,במצב כזה יש העדפה לבקש משהו אחר מהקצין מיון בבקו"ם או לסרב פינוי,ואתה יודע מה...?עובד,זה מצליח! עם עובדות אין להתווכח.
ולמרות הכל,הביקורת היחידה שיש לי על חלק מחברי הפורום היא שיש כאלה שפותחים אשכול במיוחד על סירוב פינוי וזה לא מקובל!
וכן,גם אני,מתגייס ב-29/11 למודיעין שדה.
אני לא רוצה מודיעין שדה,אני נלחמתי עם הצבא כדי שישנו לי את שאלון העדפות כי אני מאוד רוצה נ"מ ואני לא מוכן לוותר על זה.
אם ביום הגיוס לא תהיה היענות מבחינת קצין מיון לבקשה שלי אז כן,גם אני אסרב פינוי,אני אסרב פינוי אבל בסופו של דבר אני אעביר שלוש שנים במקום שיהיה לי טוב בו!
לצבא מה אכפת...הוא משבץ אותך איפה שבא לו ונגמר הסיפור...אבל הצבא לא יבוא וילטף אותך כשיהיה לך קשה ולא יהיה לך טוב ביחידה אליה שובצת.
לך תראה כמה חיילים מבקשים לעבור מהיחידה שלהם כשהם כבר בעיצומו של השירות או בטירונות או בקורסים למיניהם...וצה"ל לא נותן להם לעבור,ובצדק...הם היו צריכים לפעול עוד ביום של הגיוס.
מה גם שסירוב פינוי לא נחשב לסרבנות,הרבה חושבים שכן,אל תבלבלו בן הדברים.
עצם זה שאני הולך לקרבי ומוכן לסכן את החיים שלי בשביל המדינה זה אומר הכל...
שיהיה לכולם בהצלחה היכן אשר תהיו!
ישן 01-11-2005, 08:44
  desert_oasis desert_oasis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.05
אבל הבעיה היא
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "טוב,תראה..."

שכל הסרבני פינוי למינהם מתפקדים כחוזי עתידות, למשל כבר עכשיו הם יודעים שלמשך השלוש שנים הבאות הם לא יוכלו לממש את עצמם...
הם ישר פוסלים את הרעיון על שירות ביחידה שהם לא התכוונו בכלל להגיע אליה, ואומרים שהם לא יוכלו להוציא מהם את המירב.

למען הכנות אני מוכרח להודות שאת מה שרציתי קיבלתי, אבל במנילה סימנתי שלוש עדיפויות שאני יודע שכל אחת מהן טובה ואני הייתי הולך ברצון לכל אחת. אתם קיבלתם החלטות בנוגע לעצמכם בכך שסימנתם לצבא שלוש עדיפויות שאתם מעוניינים ללכת אליהם, עכשיו קחו אחריות על אותן בחירות, זה לא שהצבא זרק אותכם לתפקיד שלא רציתם, אתם הרי סימנתם אותו במנילה! (אם לא, אז באמת בעיה לנושא אחר)
וכך גם אתם הייתם אמורים לעשות, כל הקיבעון הזה על עדיפות אחת פוגע רק בכם, כי במקרה של אי קבלת העדיפות אתם מבואסים ומדוכאים ולא רואים צדדים חיוביים בגלל האובססיביות לאותה עדיפות אחת.

בקיצור, זו הדעה שלי ואני מניח שרובכם לא יסכימו איתה, וזה בסדר.
קצת חומר למחשבה ולראות עוד צדדים של הסוגיה.

ואלה ממכם שמתכוונים בכל זאת לסרב פינוי, אני מאחל לכם בהצלחה בכל מקום שתגיעו.
ישן 01-11-2005, 09:04
חסום

כולנו בני אדם ובני אדם לפעמים גם טועים ומשנים דעה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי desert_oasis שמתחילה ב "אבל הבעיה היא"

ומי שעומד להתגייס במחזור הקרוב החזיר את שאלון ההעדפות לצבא לפני שנה+ ובמשך הזמן הזה אתה יותר ער למה שקורה בצבא,מקבל מידע מסויים על היחידות השונות ומה לעשות לפעמים הדעה שלך משתנה ולא תואמת את מה שסימנת במנילה...
החיים זה לא שחור לבן,אם סימנת א' אז תלך ל-א',מצטער אבל לא,זה לא הולך ככה...!
אני מכיר אינספור אנשים שסימנו א' במנילה וקיבלו ב' נו אז מה...הצבא התחשב בדעתם?!לא!
וחלקם אף נמצאים כרגע ביחידות והם רוצים לצאת משם...וזה מאוד קשה,כי את התליך הזה עושים בבקו"ם,לא אחרי הגיוס ליחידה...
אני חושב שאתם סתם עושים מזה סיפור גדול...הרי בסופו של דבר מי שמסרב פינוי יקבל מה שהוא רוצה וזה לא גורע מהיכולות של הצבא...
אם יש במקום במחזור גיוס הקרוב אז הצבא ישבץ את מי שצריך לשבץ...ואם לא,אז יש מה שנקרא דח"ש...והרבה שמסרבים פינוי,מקבלים דח"ש ואחרי כמה חדושים מתגייסים לאן שהם רצו!
עדיף אולי קצת לספוג צעקות,השפלות וטירטורים או לשבת בבית כמה חודשים מאשר להיות 3 שנים במקום שבו אתה לא רוצה להיות!
ויופי,אלו שקיבלו מה שהם רצו,אני שמח בשבילכם...אתם קיבלתם את מבוקשכם ואני חושב שזו צביעות לבוא להגיד לאנשים שלא קיבלו מה שהם רוצים תעשה ככה ואל תעשה ככה...אני לא אומר שכולכם ככה,אבל חלק...
ישן 01-11-2005, 15:40
צלמית המשתמש של M_0sSaD
  M_0sSaD M_0sSaD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.03
שלח הודעה דרך AIM אל M_0sSaD
טוב עכשיו באמת זה מוגזם

אתם חבורה שלי ילדים שלא מבינים כלום ברגע שאתה מסרב פינוי בבקו"ם אתה מערער את כוחו של צה"ל כי אתה רואה שאפשר לעשות מה שבראש שלך בעזרת הניצול של החור הזה במערכת.
שאלה מאיפה אתם יודעים איפה תמצאו את עצמכם , זו הבעיה אתם לא מבינים אתם ניזונים משמועות על יחידות וכל מיני שטויות של גאווה שהיא לא נכונה , אתם תמצאו את עצמכם בגבעתי אותו גבר כמו בגולני.

ולכל המתחכמים (שוב!) מי אמר לך שסירוב פקודה למען יחידה קרבית אחרת זה לא נקרא סירוב פקודה?
שוב!!!! ברגע שקצין או חייל הגבוה ממך בדרגה אומר לך לעשות משהו ואתה לא עושה זה סירוב פקודה וזה לא מעניין אותי ולא אותם אם אתם חושבים שאת צודקים או לא.

אחת הסיבות שצה"ל נותן לך לבחור שלוש אופציות זו על מנות שתכינו את עצמכם שהם ינסו להתחשב ברצון שלכם להתגייס לאחת משלושת היחידות הללו ובמיוחד ליחידה שמסומנת ראשונה, אך לפעמים צורכי צה"ל שונים מרצונותיכם ולכן אתם תשובצו ליחידה שלא מופיעה בטופ 3 שלכם , וזה לא שאלה מה אתם רוצים או לא רוצים צורכי צה"ל קודם כל אחרי זה הרצונות שלכם.

ציטוט:
לך תראה כמה חיילים מבקשים לעבור מהיחידה שלהם כשהם כבר בעיצומו של השירות או בטירונות או בקורסים למיניהם...וצה"ל לא נותן להם לעבור,ובצדק...הם היו צריכים לפעול עוד ביום של הגיוס.
מה גם שסירוב פינוי לא נחשב לסרבנות,הרבה חושבים שכן,אל תבלבלו בן הדברים.
עצם זה שאני הולך לקרבי ומוכן לסכן את החיים שלי בשביל המדינה זה אומר הכל...

hakavkazi היקר , סליחה מי אתה שתגיד ש סירוב פינוי לא נחשב סירוב פקודה , אתה שם לב מה אתה אומר אתה סותר את עצמך אתה אומר סירוב פינוי זה לא סירוב אז מה זה דביל?!@
באמת שאני מצטער על הדיבור אבל אני פשוט לא יכול לראות יותר את השטויות שאתם כותבים ובמיוחד אני לא מבין אייך מנהלי הפורום לא עושים משהו בנידון!#?
hakavkazi היקר תראה מה רשמתי בהתחלה על סירוב פקודה ותבין ואם לא תגיד לי יפה ואני אכתוב לך מאמר נחמד מאוד על סירוב פקודה ואזזזזזז תבין את הכוונה.

תפסיקו כבר לבלבל ת'מוח שאתם תמצאו את עצמכם יותר ביחידה זו אחרת מאשר ביחידה הזאת.
אני מבכים איתכם שמילאתם את המנילה ושלחתם אותה חצי שנה לפני הגיוס , אז יכול להיות שלוש תשובות לבעיה הזאת או:
1)ההורים שלכם לא ישבו איתכם והסבירו לכם בזמן שקיבלתם את המנילה מה הפרוש של הצבא ואייך הוא עובד ועזרו לכם לבחור משהו שאתם רוצים לעשות בצבא , ההורים היו צריכים להיות שם כדי לתת לכם מידע ולהסביר לכם שזה יקבע את גורלכם בצבא ויכול להיות שלא.
2) ההורים שלכם עשו את כל זה (מה שסביר להניח שבאמת הם עשו) אך אתם לא הקשתם להם.
3) ההורים עשו זאת הקשבתם להם אבל כמו שאמרתם הדעה השתנתה אבל בגלל מה בגל סיפורי גבורה וכבוד מטומטמים ומשמועות לא נכונות.

אז בואו אני אגיד לכם משהו אין מה לעשות זה מה שהצבא החליט ככה עברו עשרות אלפי חיילים בניהם גם ההורים והאחים שלכם ואני מאמין שהם לא סירבו פקודה (ואם כן שיתבישו לעצמם) ולכן אני לא רואה שום סיבה בעולם שאת או מישהו אחר יסרב להתפנות מהבקו"ם למג"ב בגלל שהוא שמע סיפור מטומטם שבגללו הוא רוצה גבעתי , אז הוא שמע שהדרך היחידה להשיג גבעתי (כי גבעתי כבוד ומג"ב לא) זה על ידי סירוב פינוי.
די כבר עם השטויות האלו !$?!@$!@?%@!
תתגייסו תבואו בגישה טובה תקבלו את מה שיתנו לכם , ואני מבטיח לכם שאתם תמצאו את עצמכם בכל תפקיד בצבא , זה זמן לפתח יכול וקישורים שלא חשבתם עליהם.
מספיק כבר עם הסרבנות הזאת , ומי שחושב שזה למטרה טוב אז זה לא , כי אה מסרב פה ושם טייסים מסרבים ואחריהם לוחמי בסיירת מטכ"ל שתבינו ברגע שאחד מסרב פקודה זה כדור שלג שמתגלגל ורק הולך וגודל.

ישן 01-11-2005, 16:07
חסום

תגיד לי מה אתה מבלבל בשכל...!?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי M_0sSaD שמתחילה ב "טוב עכשיו באמת זה מוגזם"

ההורים הקשיבו,אתם לא הקשבתם להורים...מה אתה מבלבל ת'שכל מה זה השטויות האלה...
ובקשר לסירוב,אתה לא הבנת אותי נכון...
סירוב פינוי זה לא סרבנות,כמו סרבנות לשרת,זו הייתה כוונתי...
מילא אם הייתי מסרב לשרת בצבא או בשטחים,אז זה משהו אחר אז תעשה לי טובה...
ולא,אדוני היקר,אני לא אלך לשרת 3 שנים ואפילו אולי יותר במקום שאני יודע שלא יהיה לי טוב שם.
יש לסרב ויש לסרב...למשל אם יש מישהו שרוצה לעבור מגבעתי לנח"ל,או מנח"ל לגולני או מחטיבת חי"ר לחטיבת חי"ר הרי זה טיפשי,כי כל חטיבה עושה את אותם הדברים! וזה באמת עניין של גאווה ושטויות...
וזה שכרגע אני משובץ למוד"ש ורוצה נ"מ זה לא בגלל גאווה ולא בגלל שאבא של סבא של דוד של אח של דוד שלי היה בנ"מ וגם אני רוצה להיות שם אז די עם השטויות!!!
אני רוצה להיות בנ"מ כי כך החלטתי ואני היו לי את השיקולים שלי כאשר החלטתי שאני רוצה נ"מ.
אני לא מעודד סירוב פינוי ובהחלט זה לא מומלץ אבל מה לעשות...אם אני לא אקבל את זה מהקצין מיון,אני אעשה הכל כדי לקבל את זה בדרכים אחרות...!
אני אשרת 3 שנים במקום שבו יהיה לי טוב ואני לא אלך לשרת במקום שאני יודע שאני לא רוצה לשרת שם מכל מיני סיבות.
ואגב,"דביל",תודה על המחמאה.
פעם הבאה תשמור את הניבולי פה שלך לעצמך!
ישן 01-11-2005, 16:37
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05

סך הכל, כל אחד שכתב בפורום שהוא הולך לסרב פינוי או כל מי שחושב על זה, יוצא די דו פרצופי, כי אתם מצד אחד אומרים אני הולך לקרבי ולסכן את חיי ולתרום כמה שיותר למדינה, ומצד שני אתם אומרים שאתם הולכים לסרב פינוי כי אתם לא מרוצים מהשיבוץ שלכם. נכון שיש אנשים שרוצים משהו אחר שלפעמים יותר קרבי, אבל להגיד מההתחלה שהולכים לסרב פינוי כי למג"ב או שיריון יש שם רע אז רוצים משהו אחר, זה חסר היגיון ואם אין סיבה מוצדקת לדרישה שלכם אז אי אפשר סתם ככה להחליט- לא מתאים לי אני רוצה משהו אחר. תבינו דבר אחד - הצבא זה לא בית ספר, לצבא יש עקרונות שקשה לשנות אותם , ויכול להיות שסירוב פינוי באמת עובד, אבל בשלב מסוים בזמן הצבא, הדבר הזה יכול להתנקם בך ולמנוע ממך להגיע למקום גבוה יותר. המושג פשרה לפי דעתי הוא הדבר הכי חשוב שכולם לומדים אותו בשלב מסוים בחיים, ואני מקווה שכל המסרבים יפנימו אותו עד גיוסם.
ישן 01-11-2005, 17:30
חסום

תראה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי itzikizhak שמתחילה ב "זה הדבר שהכי מעצבן אותי!!!!!!"

זאת אחת הבעיות שיש עם השיבוצים בצבא...
הצבא לא יודע שאתה מתאמן כמו חמור ומשקיע מעצמך ונותן הכל כדי להיות בכושר בכדי להכין את עצמך ליחידה קרבית משמעותית כדוגמת גבעתי,גולני למשל.
לכן,במצב כזה צריך להתעקש,אין מה לעשות,לא רק בצבא,אלא גם במדינה,בחיי היומיום...צריך להתעקש על מה שמגיע...
אני שותף לדעה שלצבא יש מספיק כח אדם ובסופו של דבר מי שמתעקש על מה שהוא רוצה,ולהתעקש זה אומר להציק במובן החיובי,וכן,גם לסרב פינוי אם צריך,מה לעשות...אבל בשום אופן להתעקש לא אומר לקלל,להרים ידיים ודבר דומה...
זה ממש מרתיח שחלק מהאנשים בפורום חושבים שהם חכמים גדולים שהרי רוב חברי הפורום שמדברים על סירוב פינוי רוצים לעשות זאת במטרה לקבל יחידה קרבית אחרת...
אם מישהו רוצה להשתמט או לעבור מקרבי ולהיות ג'ובניק זה כבר עניין אחר...
אבל וואלה,אני מראה נכונות שאני רוצה לשרת ביחידה קרבית,המוטיבציה גבוהה אז אני אתעקש וכל אחד צריך להתעקש על מה שהוא צריך,שוב,כמובן בתנאי שזה הגיוני ומה שהוא מבקש באמת מבחינת הנתונים אכן זה מקום שהוא יכול להימצא בו.
אני מכיר אינספור מקרים שאנשים שביקשו מהקצין מיון דבר אחר בבקו"ם וקיבלו,ואני מכיר גם מקרים של אנשים שסירבו פינוי,ואחרי כמה שעות,אחרי יום,יומיים,שבוע או שבועיים קיבלו מה שרצו.
הצבא לא יעביר איתי 3 שנים באוהל כשיהיה לי קשה,ותסלחו לי אבל כנשבר הזין באיזשהו שלב ביחידה מוסיימת שלא רציתי להגיע וקשה לי,הצבא לא יהיה שם איתי,אני אתמודד לבד...
אבל אם אני אתעקש ותקופה קצרה יווצר קצת מצב לא נעים,אז לא נורא...אז לפחות אחר כך ביחידה שאני אהיה בה,אני אדע-כאן רציתי להיות! בטוב,ברע,בחורף,בקיץ,כשקשה,כשקל יותר וכשקל פחות...אני אהיה מוכן לספוג הכל,אבל לפחות אני אדע שאני נמצא איפה שאני צריך להיות!
יש אנשים שאומרים "אם הצבא בחר לך יחידה מסויימת אז הוא יודע מה טוב לך"
אז סליחה,כל בנאדם,הוא ואך ורק הוא לעצמו יודע מה טוב בשבילו ומה לא טוב בשבילו.
אנחנו בחורים בני 18-19 שיודעים טוב מאוד מה טוב לנו ומה לא טוב לנו.
ישן 01-11-2005, 19:27
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אחת ולתמיד...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Shoko2k שמתחילה ב "בואנא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shoko2k
M_0sSaD תרגע קצת ראבאק. אפשר לחשוב..סירוב פינוי..אתה הופך את זה לפשע איום ונורא.

סה"כ הצבא לא קדוש ומותר לך להתעקש בשביל לשרת במקום שאתה מאמין שתוכל להוציא תמקסימום בו,במקום להירקב 3 שנים באיזה תפקיד מסריח שבכלל לא רצית.

הה כן..ותפסיק להתנשא זה ממש מעצבן.

נ.ב. מוד"ש שולט!

אולי תפסיק להגיב כמו ילד קטן ואידיוט שלא מבין כלום מהחיים שלו.כבד את הבן אדם אתה לא רוצה אל תגיב להודעה שלו או סגור איתו את זה בפרטי.
סירוב פינוי הוא דבר רציני לכל דבר הצבא והמדינה הם מערכות רציניות שיש לכבד אותן.
כאשר הצבא מחליט לגייס אותך זה לפי הצרכים שלו ,ורוב התכנים בחיים הם לא לפי בקשתך אתה לא בתיכון שאתה יכול לצפצף על המורים,עם בונה צבא וצבא בונה עם מכיר את האימרה? כדאי שתפנים אותה.חבל מאוד שאתה חושב לסרב פינוי.
אם תשתין על הצבא הוא יירטב אם הצבא ישתין עלייך אתה תיטבע.
קודם כל בפעם המאה שאני כותב את זה ונשבע לך באמת עם היד על הלב שכל מי שלא רצה את המקום שאליו הוא שובץ הוא הלך בסוף ונהיה הכי מורעל בעולם על המקום שהוא נמצא בו.
אז חלאס עם הסירוב פינוי המפגר הזה ההסתברות שתסיים את המעצר בקו"ם ולא תתפנה הם קטנים מאוד לאחר יום יומיים 90% מתפנים ועוד 5% כמה ימים אחרי ה5% הנותרים הולכים לקצין מיון משובצים לאן שהם רוצים ואז הם מגיעים למקום מרגישים מה זה על הפנים ומצטערים למה הם לא התגייסו למה שנתנו להם.
אז חדל קשקשת ובבל"ט באמת.

שיהיה בהצלחה על כל מקרה!.

זיכרו סירוב פקודה הוא זה המרחיב את הקרעים בין עם ישראל לצבא!.

ישן 02-11-2005, 01:04
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "זה ממש לא נכון..."

מה?
"אבל לא מעט חברים שלי סירבו פינוי והם משרתים ביחידה קרבית...ואחד לא סירב פינוי אף פעם,פעם אחת!!!"

לא מובן בעליל (אלא אם כן יש לך פיצול אישיות).
שמעו הצבא הוא גוף גדול. מאוד גדול.
שיבוץ לא יכול להיות הדבר הכי קל שיש בייחוד שהשיבוץ שלך עובר דרך פקידה זו או אחרת.
הצבא צריך לעשות את הכול בצורה מאוד קפדנית וזה ממש לא פשוט.
אומנם, אני חושב שאם יש אדם שמורעל (אבל מורעל, לא משהו שבא והולך) ליחידה מסויימת והוא כבר בונה עליה כבר זמן מה והוא חושב שהוא יכול לממש את עצמו ואת הפוטנציאל שלו הוא צריך לעשות מה שהוא רק יכול בשביל ללכת לשם (ויפה שעה אחת קודם - למי שלא הבין, לדאוג לעיניינים לפני הגיוס. עד כמה שאפשר כמובן).
נכון סירוב פינוי הוא עיניין רציני, לכן צריכים לעשות אותו רק אלו הרציניים בעיניין שיודעים למה הם נכנסים. נכון בדר"כ אתה יושב מקסימום יומיים במאסר, אבל עד שהצבא יצטרך לקחת חייל שישמש דוגמה וידפוק אותו חזק ככה שכולם יחשבו 20 פעם לפני סירוב.
אל תיקחו את זה כמובן מאליו. אלו 3 שנים שאתם הולכים לתת למדינה, אי אפשר לדעת לאן זה יתפתח ואי אפשר לדעת איפה תהיו. אז לא משנה מה תעשו, רק תחשבו טוב לפני, תהיו שלמים עם ההחלטה שלכם ולכו איתה עד הסוף.

גיוס נעים ונטול בעיות!!
ישן 02-11-2005, 05:46
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
הבעיה היא בצבא

הבעיה עם כל הנושא של "סירוב פינוי" היא אצל המערכת הצבאית - כיוון שמצד אחד היא דוחפת את המלש"ב לגלות מוטיבציה ו"לשכנע" אותה שהוא מתאים לתפקיד כזה או אחר, ומצד שני מתעלמת מבקשות ונתונים של מלש"בים, שבתורם נפגעים מאד מכל העסק ומחפשים דרך להשיג את מבוקשם.
סירוב הפינוי מתגלה כדרך לגיטימית להרבה מהם, כיוון שהוא נתפש כסוג של מבחן אופי ("כמה שיטרטרו וישפילו אותי אני לא אכנע" וכו'), מבחן הנערך כחלק מהמיונים שהמערכת מעבירה אותם בדרך לתפקיד (כמו המבחנים הפסיכוטכניים, גיבושים וכו').
הבעיה נובעת מהתדמית שיש לתהליך ("סירוב הפינוי") אצל הרבה אנשים אחרים (במיוחד כאלו המשרתים ביחידות שאליהן לא רצו להגיע) - והיא של זלזול או כפירה בסמכותו של הצבא.

לדעתי, אם הצבא רואה בזה זלזול, הוא צריך לסגור את ה"החור הזה במערכת."(ציטוט של M_0sSaD) מיידית, ויפה שעה אחת קודם.
אבל בכל מקרה, גם אם הצבא מתכוון להמשיך בשימוש בתהליך המכונה "סירוב פינוי", הוא צריך לעבוד על התדמית שלו, ולהתחיל בשם: כידוע לכולנו המלה "סירוב" לא מעלה קונוטציות חיוביות במיוחד בימים אלו...

עוד הערה קטנה לכל המתדיינים - הנושא חשוב, אבל לא מספיק בשביל לרדת לרמה של הערות אישיות ותגובות בלתי-קריאות.

בברכה,
שי

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

ישן 02-11-2005, 05:48
  Jesper Jesper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.05
לא מסכים איתך

צבא זה דבר שאתה הולך לעשות 3 שנים. זה נכפה עליך - אף אחד לא שואל אותך אם אתה רוצה לעשות צבא או לא. ויותר מזה - אם הגעת לאנשהו, 95% שאתה תקוע שם ל-3 השנים הקרובות. אז נכון שבכל מקום שלא תגיע אליו אפשר להסתדר ויהיה לך בסופו של דבר טוב, אבל למה לא ללכת מהתחלה למקום שאתה רוצה ושאתה חושב שיהיה לך בו הכי טוב? למה להתחיל במקום שאתה לא מרוצה ממנו, וההתחלה הרי הכי קשה...
אני לא חושב שצריך לקחת מה שהצבא נותן ולא לעשות בעיות. אלו החיים שלך והשנים שלך שאתה נותן לצבא, ולדעתי כל אחד צריך לדאוג להגיע למקום שבו הוא מרגיש שהוא ינצל את השנים שהצבא מכריח אותו לתת הכי טוב. לדעתי הצבא הוא זה שלא בסדר פה, בזה שהוא מסתפק במנילות ולא נותן לכל אחד לראות קצין מיון לפנ הגיוס. לא כל תלמיד י"ב יודע שדירוג "תותחנים" אפילו במקום השלישי במנילה תשלח אותו היישר לשבטה, וזו רק דוגמה.. ראיתי מלא אנשים שמילאו תותחנים במקום השלישי ולא היו מוכנים להאמין שעם פרופיל 97 ישלחו אותם לתותחנים...
גם כשבסך הכל מדובר במתגייס שרוצה לעבור מחטיבת חי"ר אחת לאחרת, אני לא רואה סיבה שלא לסרב פינוי. אם הוא חושב שבחטיבה האחרת יהיה לו יותר טוב - אולי כי האנשים שם יותר מתאימים לו, אולי כי הוא סתם יותר מורעל על חטיבה אחרת, אז לדעתי שילך על זה. הצבא יסתדר, לא צריך לדאוג לו...
ישן 02-11-2005, 18:57
צלמית המשתמש של vodka4us
  vodka4us vodka4us אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vodka4us
אני חושב.....

אני וחושב שבן אדם שמתאמן עובד מתעקששששששש לכדי להגיע למקום שהוא רוצה, מתקשר כל יום לבק"ום כדי לנסות לשכנע אותם כדי שישבצו אותו ביחידה שהוא רוצה ובנתיים יש כאלה שכל יום נמתקשרים ובגלל זה תפוס! כדי להוריד פרופיל אז אני חושב שאנחנו צריכים להילחם כדי להגיע ליחדיה שאנחנו רוצים........
וגם תפסיקו כבר להגיד: למה מי אתה? עוד לא התגייסת! אין לך ניסיון!
נכון אולי אין לי ניסיון ולך יש אבל כל אחד חושב אחרת!!!
ואם אני בסוך יתקבל ליחידה שרציתי ואז אני יבכה שיוציעו אותי ממנה אז לפחות אני ידע שאני רציתי ואני עשיתי את הטעות ולא לחשוב אחר כך כל החיים מה היה קורה עם.........

תודה

ישן 13-11-2005, 01:59
  itzikizhak itzikizhak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל itzikizhak שלח הודעה דרך MSN אל itzikizhak
שמע מצד אחד אתה צודק... שבן אדם שרוצה משהו מתעקש על זה לפני הגיוס.
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי vodka4us שמתחילה ב "אני חושב....."

אבל מצד שני אתה טועה לחלוטין אחי....!!!
שמע.. אני כתבתי מכתבים, פקסים, אי מיילים, טלפונים, פלאפונים מה לא!!!!
אני מתעקש לעוף מיחידה מסויימת..... אף אחד עדיין לא חזר אלי,התקשרתי אמרו לי שביום הגיוס יטפלו בי כבר....... איזה!! אני מפספס גיבוש בזמן הזה..... עכשיו כניראה אני אתגייס ואקבל דח"ש... אולי אחרי כלא.. אבל תדע לך שעד הגיוס הצבא... לא יחזור לאף אחד אלא אם כן זה אנשים חריגים (בעיות ת"ש וכו')........ ועוד משהו באמת תפסיקו להתקשר ללשכת גיוס!!! אנשים צריכים לדבר על דברים יותר רציניים מאשר התאריך שלכם... הצבא לא יתייחס אליכם... אנשים רוצים לקבל מידע על הצווים שלהם ודחיות ולא יודע מה.... אז די!

ישן 13-11-2005, 02:40
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מאשכול שנפתח כאן ובצדק רב ..ונועד להעביר לכולכם מסר חיובי הפכתם את זה למלחמת עולם 3

אני מחדד ומוסיף לדבריו של פותח האשכול ..
גם במקרים של בעיות ת"ש למניהם לא שווה לסרב ועל אחת כמה וכמה במידה ולא קיבלתם את מה שאתם מבקשים ..
צה"ל הוא לא תוכנית לפי בקשה וחשוב שתבינו את זה
ואת כול המינהלות למניהם בעיות , טענות , ת"ש וכ"ו עליכם לדאוג לפתרון שלהם לפני שנקבע תאריך הגיוס ולא בבקו"מ
צה"ל מחייב את כולם להתגייס ואף שואף לזה אבל לא בכול מחיר ..
חשוב שתבינו ..
תעשו בעיות שרירים רוח וצילצולים בבקו"מ מי שבסה"כ ידפק זה אך ורק אתם ..
ישנם מקרים בודדים אבל בודדים שהעקשנות המלש"ב מוצדקת והוא לעיתים מנצח .. ברוב המקרים כול "הגיבורים" מתפנים כמו גדולים ..
לכן ,
עדיף ראשית להבין איפה אתם נמצאים ומה בדיוק צפוי לכם
שנית , כול משחק מיותר מול המערכת גם אם הוא מוצדק אמור להעשות בצינורות המקובלים ולא דרך סירוב וכול מיני שטויות כגון אלו
ולבסוף ..
כול דבר אבל כול דבר תלונה , משפט , קב"ן , רופא נרשם בתיקכם האישי והולך איתכם את כול המסלול בצה"ל
דבר שבהחלט עשוי לשמש כרושם שלילי אצל המפקדים הישירים שלכם
ובמקרים חמורים ישנו סעיף שנקרא "אי התאמה לשירות בצה"ל "
סעיף זה אומר פטור משירות בטחון בצה"ל ויזכו בו אלו שיחשבו שהם עדיין הבוסים של עצמם
אז בקיצור בלי להאריך ביותר מילים :
"סוף מעשה במחשבה תחילה "

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 13-11-2005 בשעה 02:45.
ישן 13-11-2005, 05:05

וואלה אחי אתה צודק!!!
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "מאשכול שנפתח כאן ובצדק רב ..ונועד להעביר לכולכם מסר חיובי הפכתם את זה למלחמת עולם 3"

שמע... שמעתי על כאלה מורעלים שהביאו להם פטור על זה שהם חשבו שהם הבוסים... הם רצו יחידת חי"ר ונתנו להם יחידה אחרת... על זה הביאו פטור כי הם לא מבינים את המשמעות הזאת של סירוב פקודה.
אני שמעתי על כאלה שהיו בקורס טייס נפלו והביאו להם שיריון הם אמרו "לא שיריון אני רוצה פלס"ר גולני\גבעתי\נח"ל." הקצין מיון שלח אותם למעצר בקו"ם כמו הרבה אנשים אחרי שבועיים הם עוד הפעם הגיעו אליו הוא אמר להם:"שיריון או כלא" הם אמרו שיריון....
אנשים כלאה מתאכזבים... ויש לי עוד הודעה ממש ממש חשובה חבר'ה!!!
שמעו בסופו של דבר כולם מתאכזבים: יש כאלה לפני השירות יש כאלה בזמן השירות ויש כאלה שלא נדע גם אחרי השירות. שמעו.. כולם מתאכזבים!!! אבל כולם! בין אם זה יחידה מסויימת ובין אם צוות חרא או מפקד מניאק. שמעו... האכזבות מגיעות לכולם בסופו של דבר השאלה היא רק אם אתם בכלל מסוגלים להתמודד עם האכזבה.... אם לא תתמודדו עם האכזבה בגיוס ליחידה שאתם לא רוצים שתגיעו עוד שבועות ספורים אני לא אאמין שאתם כן תתמודדו עם אכזבה של 3 שנים בצבא!!! (צוות חרא, מפקד חרא, או שתבינו שאולי אתם רוצים את היחיחדה הקודמת שנתנו לכם בבקו"ם).
בסופו של דבר אתם אלה שמחליטים מה לעשות! אתם בוחרים! ללכת לאן שאומרים לכם? או ללכת לאן שאתם רוצים שיכולים להיות לכם אכזבות יותר גרועות....
והדרך הכי טובה לעבור את האכזבה זה לא "לעקוף אותה" מה שנקרא, אלא להתמודד עם האכזבה..
למה זה יכול להיות אכזבה בשירות בצה"ל ויכול להיות לכם אכזבה בחיים עצמם...
תפנימו את זה שאתם הולכים ליחידה מסויימת, תבינו את זה שאתם שם ותתמודדו עם זה!!!
למה אני שמעתי על מישהו שהייתה לו אכזבה הרבה יותר גרוע מאיפה שאתם עתידים לשרת...
שמעתי על אחד שהיה נשויי למעלה מ10 שנים היו לו ילדים ואישתו אמרה לו שלא נראה לה הקשר הזה ככה פיתאום והם התגרשו... זאת אכזבה יותר גרועה משלכם... ואם אתם תתמודדו עם אכזבה של התאריך גיוס שלכם אז אולי גם תוכלו להתמודד עם אכזבה כמו שלאיש הזה ואני מאוד מקווה שלא תיהיה לכם אכזבה שכזאת... וחוץ מזה, ביננו, מה יותר קל להגיד להורים שלכם???
א. "אני מתגייס לנ.מ (נגיד).
או שב': "אישתי נשואה לי 15 שנים ועכשיו היא רוצה להתגרש כי אין לה כח לקשר..."

תאמינו לי!!! שעדיף גיוס גרוע... ככה תוכלו להתמודד עם הבעיות שלכם בצבא ובכלל... בחיים עצמם..
אל תסרבו פינויי ולכו' לאן שאומרים לכם למה אם אף אחד לא התגייס ליחידה מסויימת תיהיה בעיה בכח אדם בצה"ל ותחשבו מה יכול לקרות כתוצאה מזה.... בעיה במדינת ישראל... הצבא נועד שתגנו על המדינה כמה שנים ולא כדי שכל אחד יקבע לעצמו מה הוא רוצה לעשות ואתם יודעים מה?? קראתי כתבה אחת איפהשהו באשכול הזה שברוסיה אם אתה לא מתפנה מהבקו"ם שלהם אז יכניסו לך מכות אז שתתגייס לשם ואין לך בכלל בחירה... פה יש לכם בחירה!! יש לכם מנילה!!! ותאמינו לי שהצבא הולך לקראתכם ובגדול! ותראו איזה תקציב אדיר הוא עושה לכם רק בשביל שתיהיו מרוצים! קבלו:
הוא משקיע על קצין מיון, דפים של מנילה, אנשים עוברים על המנילה שלכם בקפידות!! עוד אנשים שיענו על השאלות שלכם, עוד זימונים וד מיונים!! כמה הצבא יכול לעשות בשבילכם רק בשביל שתיהיו מרוצים??!! בחו"ל אין דבר כזה!!! אתה יכול להתאמן כל החיים שלך בשביל ללכת לסיירת ולא מעניין את הצבא מה עשית או איפה היית!! הוא אומר לך ללכת להיות טבח אתה תיהיה או שתקבל מכות עד שתגיד בסדר.... ותארו לעצמכם מצב כזה:
תארו לעצמכם כל אחד בראש שלו... שכל המדינה הייתה מורעלת... אתם יודעים מה??? 90 אחוז מורעלים ומתאמנים ורוצים להיות בסיירת מובחרת... הצבא כמובן שולח זימונים לגיבושים וראיונות לכל המדינה נגיד לסיירת מטכ"ל, יש בודדים שעוברים ורבים שלא... רוצים ללכת לעוד לגיבוש שלדג?? בבקשה הצבא אומר לכם.. למה לא??? כחו גיבוש לשלדג... עברתם??? יופי!! הצבא שמח.. לא עברתם?? לא נורא נשלח עוד ראיון... לדובדבן אתם אומרים??? סבבה... קחו ראיון לשם עברתם בבקשה.. לא עברתם.?? לא נורא... ניראה מה כתבתם במנילה.. הרי השקענו בשבילכם הצבא אומר רק בשביל שתיהיו מרוצים!!! כולם רוצים גולני וגבעתי.... אבל צריך גם נ.מ, תותחנים, הנדסה קרבית, אפילו ג'ובניקים!!! אתם לא מתפנים??? הצבא בבעיה.. ביקשתם גיבוש מטכ"ל? הבאנו.. עברתם? לא! ביקשתם שלדג? שלחנו! עברתם? לא! ביקשתם דובדבן? שלחונו עברתם? לא! אנחנו אומרים לכם עכשיו ללכת לנ.מ, תותחנים וכוק... ואתם אומרים לא?! אז כלא! אתם כמובן ראש גדול... יודעים מה הולך בכלא.. הצבא יכנע לכם... וכל ארץ ישראל יהיו בגולני וגבעתי חוץ מ8 אנשים שהם מתחלקים להנדסה,תותחנים,שיריון וכו'... תארו לכם שפתאום נכנס מטוס קרב לישראל ומתחיל להשמיד חלקים במדינה.... הוא עושה בלגאן אדיר!!!! התושבים כמובן מאשימים את שר הביטחון למה הם יודעים שהוא אחראי לביטחון הבעיה היא שיש בעיה בצה"ל... החיילים לא רוצים להתגייס לנ.מ... אין חיילים בנ.מ...
אז מה עושים??!!! אין מה לעשות!!! כי אין חיילים! הם לא מתפנים מהבקו"ם... מבינים איזה צרות אתם עושים?!?!?! אפרופו נ.מ!!! אתם יודעים שלפני שנה שנתיים טס לרמת הגולן מזל"ט מלבנון או סוריה??
ואתם יודעים מה הוא עשה??? הוא צילם כל מה שראה וחזר למדינה שממנו הוא בא עם קלטת וידאו מלאה בתמונות... צה"ל לא הצליח לעשות כלום... אולי צה"ל לא אשם?? אולי אנחנו אשמים??
למה אנשים לא מתפנים וזה יוצר המון המון בעיות..
שמעו תתפנו מהבקו"ם ותתרמו למדינה כי המדינה זקוקה לכם...
המטרה העיקרית בצבא היא לא להוכיח שאתה בשייטת 13 או בסיירת מטכ"ל... יופי אנשים מסיימים מסלול ומסתכלים על כנפי העטלף וזה עושה רושם ורעל והכל יופי! אבל המטרה העיקרית היא להשקיע ולתרום למדינה.... תאמינו לי שהטבחים של צה"ל תורמים אפילו יותר מהלוחמים בשייטת...
הטבחים מכינים לכל צה"ל אוכל, מנת בוקר צהריים ערב, ארוחה חמה\קרה תוספות... הכל..!!!
יודעים מה השייטת עשו לכם??? שום דבר שאתם יודעים עליו... אז בבקשה!! עם עובדות לא מתווכחים... ואם יש לכם הערות.. שמרו אותם לעצמכם...
ולסיכום... תתפנו מהבקו"ם ותצאו מזה גדולים למה אם אתם תשתינו על הצבא הוא ירטב,
אבל אם הצבא ישתין עליכם אתם טטבעו!!! (עם ט' או עם ת'?? לא משנה..)

נ.ב.
נראה לי שקצת הגזמתי ממה שכתבתי פה...
זה הכל נכתב ברגשות שלי ובעובדות שידועות לי מידע כללי....
אם טעיתי פה במשהו אתם מוזמנים לתקן ונראה לי שהייתי צריך לכתוב על הקטע הזה אשכול חדש...

ישן 13-11-2005, 10:00
חסום

תודה אחי...!
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי itzikizhak שמתחילה ב "בהצלחה אחי"

ובקשר לשאלות:
הסטינגרים,מקבלים בטירונות ובקורס ארוך ובשירות עצמו מקוצרר/מנוסר{אותו הדבר...}
לוחמי הסטינגר כשמם כן הם,סטינגר זהו טיל כתף,שבעזרתו אפשר ליירט כלי תעופה זר שחודר למדינה...
הייעוד של נ"מ כמו שציינתי שורה מעלה הוא ליירט כלי תעופה זר שחודר לשמי מדינת ישראל,ובשנים האחרונות אני בטוח שאף אחד לא שמע שנ"מ הפילו מטוס,ואכן כך הדבר...לכן הסטינגרים משתתפים בבטחון שוטף בגזרות שלהם...
כלומר,הפעילות לא ממש קשורה לייעוד האמיתי של נ"מ....
הפטריוט,ההוק והחץ משתייכים למסלול הטק"א-טילי קרקע אויר בנ"מ.
נ"מ זה משהו שפעיל בעיקר בזמן מלחמה.
נפתחו כאן לא מעט אשכולות שדשו ובחנו את הנושא,ובהם יש יותר פירוט.
ישן 13-11-2005, 07:05

הצבא באמת זקוק ללוחמים ואף שואף להכניס את המלש"בים ליחידות לוחמות
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי hakavkazi שמתחילה ב "למה שמלש"ב שיש לו מוטיבציה לשרת בקרבי ישוחרר על אי התאמה...?!"

אבל יש מקרים קטנים שבן אדם שיש לו פרופיל 97 ועשה את כל הגיבושים האפשרים מגיע לקצין מיון וזקוקים לו בחיל ההנדסה לדוגמא כי חסרים חיילים. אבל הבן אדם מתעקש ומתעקש יושב בכלא ומגיע שוב לקצין מיון ועוד פעם כלא ושוב מתעקש וככה שוב ואז צה"ל מבין שאותו אדם לא מבין מה שהוא עושה ולא מבין שיש גבול לכמה שהצבא יכול לסבול אנשים כמוהו ולכן כתוצאה מזה הצבא רושם לו סעיף אי התאמה לשירות צה"ל וזה פותר אותו משירות צבאי- כמובן שהוא יוכל לאחר מכן להתנדב אבל אז זה כבר לא יהיה תלויי בו והצבא יכול להכניס אותו לאן שבא לו........ בלי קשר למנילה ובלי קשר לכלום

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר