לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2005, 22:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
גדוד קרקל - משתזפות במקום לשמור

ציטוט:
השיזוף הסתיים בכלא צבאי
שתי חיילות בגדוד "קרקל" העדיפו לדאוג לצבע העור ושברו שמירה בעמדה סמוך לגבול ישראל-מצרים
אמיר בוחבוט
30/10/2005
הטובות לשמש: חיילות בגדוד המעורב "קרקל" פשטו את המדים במהלך פעילות מבצעית, ובמקום לשמור על הגבול התרכזו במלאכת שיזוף גופן.

תת-אלוף עימאד פארס, המפקד הטרי של האוגדה המרחבית באזור אילת, יצא לפני כשבוע וחצי לסיור לאורך גבול ישראל-מצרים. בדרכו עצר בעמדת צה"ל סמוך למעבר טאבה. להפתעתו מצא במקום שתי לוחמות משתזפות תחת השמש הקופחת כשאת פלג גופן העליון מכסה רק חזייה.
תא"ל פארס נדהם מכך שבמקום למנוע חדירת מחבלים והברחת אמל"ח וסמים לישראל, השתיים היו עסוקות בדאגה לצבע עור גופן. הוא התרגז מאוד על השתיים והעביר את הטיפול במקרה החמור למפקד הגדוד. השתיים נשפטו ונשלחו לרצות עונש מאסר בכלא צבאי.
ימים ספורים מאוחר יותר, נתפסה באותה עמדה על הגבול לוחמת נוספת, שהעדיפה לקרוא ספר טוב בעמדת השמירה. גם היא זכתה לטיפול משמעתי בגדוד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צילום המחשה: בזמן ההתנתקות, חיילי מג"ב מפלוגה מ"ו, המוצבת בעיר אילת, בעיר האוהלים רעים ב'

"זו לא הפעם הראשונה שיש בלגאן בגדוד הזה", אמר ל- NRG מעריב קצין בפיקוד דרום. לאחרונה נתפסו בגדוד לוחמות ישנות בעמדת שמירה תוך כדי האזנה למוזיקה. לוחמות אחרות נתפסו מדברות בטלפון סלולרי במהלך שמירה. כולן נשפטו וטופלו משמעתית. "גם בעיות של בטיחות בנהיגה לא חסרות שם", אמר הקצין.
לוחמות בגדוד קרקל מוחות על-כך שהחיילות ששברו שמירה המשיכו לשרת בפלוגות הלוחמות. "הן פגעו בשם הטוב של הגדוד", אומרות הלוחמות. "זהו גדוד מצוין שהניחו עליו זכוכית מגדלת כי הוא גדוד הלוחמות האמיתיות היחידי בצה"ל. אנחנו מקצועיות ועושות את המקסימום בגבולות. הפעילות שלנו מארבים שנמשכים לעיתים יותר מ-24 שעות ותצפיות לאורך הגבול", הן מוסיפות.
מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מבדיקת מפקדיה של החיילת עולה כי אין מדובר בחיילת שהשתזפה בעירום כי אם בחיילת ששברה שמירה כאשר שמרה בגופייה. החיילת נענשה בהתאם וחזרה לשרת בפלוגה".

מתנתקים ומשתזפים
באוגוסט האחרון הודחו מקורס קצינות ארבע חיילות שהשתזפו ביישוב רפיח-ים בעזה, כשלגופן תחתונים וחזיות בלבד. העובדה שבאותו הזמן חבריהן עסקו בפינוי היישובים במסגרת ההתנתקות לא ממש הפריעה לחיילות המשתזפות. את המקרה חשפו צוערות אחרות בקורס, שטענו כי לא יכלו לשמור את המקרה בסוד.
ארבעת הצוערות הוזמנו לבירור אצל מפקדיהם, ולאחר שהובהרו פרטי המקרה הוחלט להעניש אותן בחומרה בגין התנהגות בלתי הולמת. שתיים מהחיילות הודחו מקורס הקצינים לצמיתות. שתיים נוספות הודחו אך הוחלט כי תישקל בעתיד האפשרות שיחזרו לקורס.
כעבור שבועות ספורים הוחזרו שתי הצוערות לקורס. "מכיוון ששתיים מהצוערות התעקשו שלא כל העדות נגדן נכונה, ומדובר במילה שלהן נגד מילה של צוערות אחרות, הוחלט לתת להן אופציה לחזור", הסביר קצין בבה"ד 1.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צילום המחשה: חיילי מג"ב מפלוגה מ"ו, המוצבת בעיר אילת, בעיר האוהלים רעים ב'

עימאד, איך נפלת, עימאד....
אולי בכל זאת יש משהו בסיפורים של וואפ"א (סוכנות הידיעות הפלסטינית) על החיילת שמתפשטת ומפתה את הערבים לבוא אליה ואז יורה בהם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2005, 12:57
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
תשובות בשבילך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה בדיוק העניין."

א)לא בכל הדברים שאתה חושב שאתה יודע עלי אתה מדיוק,אבל אני ינסה להישאר חסוי
ב)''שבירת שמירה'' מבוצעת גם ע''י החיילים הממושמעים והמקצועים ביותר כי הנהלים נוקשים מידי ולא הוגנים..גם לפצח גריענים נחשב שבירת שמירה..לשבת במקום לעמוד, ולדבר בטלפון...
הצבא מצפה מהחיילים שיעמדו שתים-שלוש שעות ויסתכלו על אותה נקודה עם וסט וגם קרמי לפעמים..אם כל הערכים הצה''לים והאדיאולגיה הצבאית אישית..שלך תחשוב על זה לעומק ניראה לך הגיוני שחיילים יעמדו בזה?...האמת היא שבהרבה מקומות ההגדרות של השמירה הם יותר נובעות מטחינת צעירות ופחות מצורך ממשי...
לדוגמא מאבטח מתקנים בש.ג של בסיס שומר עם טלביזיה דולקת בישיבה ומותרלו לפי הגדרות ,חייל טירון שישמור על הפלוגה שלו שומר עם וסט ונשק עליו..
בותיקה של כל היחידות המובחרות השמירה היא בישיבהה עם כפכפים ווסט לידך..אם יש שמירה..
בגבול עם לבנון השמירה עם מחסנית בלבד..יש עוד הרבה הרבה דוגמאות ,אוקייי..אז אני לא אומר עכשיו לזלזל במארבים או בשמירות בעמדה באיו''ש..אבבל יש מקומות שאפשר להתגמש וגם התגמשו בעבר...
אם היו מתגמשים קצת עם הגדוד הזה..אז אני בטוח שלא היה להם הצורך של ''לדפוק את המערכת כי המערכת דופקת אותי''.
ישן 02-11-2005, 19:06
  BARBUR BARBUR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "חח באמת מי שישמע נפלו על גדוד קרקל"

ציטוט:
אני לא זוכר שמירה בחיים שלי שלא שברתי עוד בטירונות..

א. מה אתה גאה? זה מתחיל מלשבור שמירה ונגמר במוות ברשלנות כי שכחת לבדוק אם הנשק שלך טעון.

ציטוט:
אם מאבטח יכול לשבת לך בלב קניון בת''א לאכול פרוסה ואקדח בכיס..אז אין סיבה שאני ישמור על איזה גבול מצרי

א.קודם כל תיהיה אתה בסדר לפני שאתה מסתכל ושופט אחרים, ואולי המאבטח הזה ראה אותך ואמר אם החייל יכול לישבור שמירה בגבול מצרים אין סיבה שאני ישמור על איזה קניון.
ב. צודק, רק "איזה גבול מצרי" מה הבעיה בלשבור שמירה שם, מה כבר יכול לקרות?

ציטוט:
עם וסט בעמידה כמו רובוט שעתיים

א.אפשר לחשוב הוסט זה לשמור על החיים שלך אז תגיד תודה יכפוי טובה כי יש חיילים שצריכים את זה הרבה יותר ממך ולא מקבלים, ולשמור שעתיים-שלוש אפשר לחשוב אתה ילד בן 10 תגיד תודה שאתה לא שומר 8-8 או לא יודע מה.

ציטוט:
לדעתי הנהלים צריכים להשתנות..ולהתגמש ואז אנשים לא ישברו אותם

א. שמעתם הנהלים צריכים להשתנות ולהתגמש. איפה וועדת פניות ותלונות החיילים שצריך אותה?
ב. הנהלים בסדר גמור מי שצריך להשתנות זה אתה ולהתבגר ולהיות גבר ולא ילד שנשבר מלשמור שעתיים ביום. ואתה צריך גם להתעורר ולהבין שאתה בצבא ולא בקייטנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר