לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2005, 11:26
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
סקר 10 מגה פיקסל למצלמת פוקט. לא נמאס ??

שארפ הכריזו של חיישן 10MP למצלמות פוקט (בגודל 1/1.7 אינצ').
ואני שואל - עד מתי ? הרי ברור ש-2MP מה-20D יראו טוב יותר ממנו ויהיה אפשר אפילו להגדיל אותם יותר ממנו (ולמי שלא מבין למה - ככל שדוחסים יותר פיקסלים לפחות יחידת שטח - ככה כמות הרעש עולה והאיכות יורדת).

אז מענינת אותי דעת הציבור המכובד שלנו -
א. מה אתה מחפש במצלמה ?
ב. האם תקנה מצלמת 10MP באיכות בינונית או 3MP באיכות גבוהה ?
ג. מה נראה לך יהיה היעד הבא במצלמות ?

ואני אהיה הראשון שיענה -
א. מהירות ואיכות תמונה (אני מעדיף 2MP באיכות גבוהה מאד על כל דבר אחר)
ב. כמו שאמרתי - אני מעדיף איכות
ג. היעד יהיה מהירות, זמן סוללה ואיכות עדשות. אני מקווה ..... אבל כל זה אחרי עוד שנה בערך של "מרדף אחרי מגה-פיקסלים"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2005, 11:36
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "10 מגה פיקסל למצלמת פוקט. לא נמאס ??"

מסכים ומחזק ארנון.

לא יכול להיות שכל חברת אלקטרוניקה תפתח חיישנים של 10000 מ"פ על חיישן בגודל של תא עצב!

לגבי מה ששאלת:
א. מהירות, איכות, אמינות, גודל (שלא תבינו לא נכון - אני מתכוון שהמצלמות יגדלו ולא יקטנו )
ב. לשאלה זו, אני אשאל אותך - מה אתה מעדיף? קאנון 1D עם 4 מ"פ/ניקון 1D עם פחות מ-3 מ"פ או איזה סוני T7 והמצלמות מהקלאס הזה עם 5/6/7 מ"פ? כמובן בהתחשב בעובדה שהגודל לא משנה
ג. אני מקווה שהיעד יהיה איכות תמונה, מהירות, בעיקר מהירות תגובה, ושכל המצלמות יעבדו על סוללות סטנדרטיות! (ושניקון יתאחדו עם קאנון ואז יהיה שלום בעולם!)

נערך לאחרונה ע"י VuV בתאריך 04-11-2005 בשעה 11:39.
ישן 04-11-2005, 12:01
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
הדבר הטוב היחיד שיקרה עם ניקון וקנון יתמזגו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "מסכים ומחזק ארנון. לא יכול..."

זה שלא יהיו ויכוחי קנון-ניקון. התחרות הזו טובה והיא ממריצה את הענף קדימה. בסה"כ מדובר בענף צעיר יקח לו קצת זמן להרגע. יש גם הרבה בעיות בגלל התחרות הזו (למשל הכשלים שהיו לאחרונה במצלמות של כמעט כל היצרנים) אבל בסוף מי שיתן תמורה לכסף ישרוד.

שמתי לב שלא ממש עניתי על שלוש השאלות של ארנון.
א. נוחות: עיצוב, הנדסת אנוש. איכות ואמינות.
ב. זה כבר מסובך יותר: יש לי מצלמה באיכות טובה מאוד עם 6MP. המצלמה הבאה יכולה להיות גם 6MP מבחינתי - את השיפור אני אחפש במקומות אחרים.
ג. לצערי היעד הבא יהיה המשך ריצה לכיוון הMP וגם ריצה מוקדמת מדי לFF (מה לעשות לא הבנתי את הגליק הגדול, אולי בגלל שאין לי סנטימנטים).

ישן 04-11-2005, 11:40
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
ארנון זה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "10 מגה פיקסל למצלמת פוקט. לא נמאס ??"

תלוי באיזה לקוחות מדובר.
מי שהולך לקנות פוקט לא יודע וסביר שגם לא ידע שיש מושגים כמו גודל חיישן וגודל פיקסל בשביל רוב האנשים MP זה "איכות".
מי שקונה SLR בדר"כ מבין טיפה יותר, אבל עדיין רואים ריצה מטורפת לכיוון הMP. ולדעתי גם הריצה לכיוון הFF היא דומה ביסודה (רק שכאן קנון גם מנצלת את הגודל שלה כדי להשאיר את כולם באבק, בפשטות הם מעבירים את הקרב לאן שחברות אחרות לא יכולות לתת פייט).

בSLR אולי באמת זה ירגע בקרוב, אני לא ממש בטוח, אבל בP&S יתחילות להמציא תכונות חדשות (features איך כותבים בעברית?) כמו הWI-FI שניקון קנון וקודאק הציגו כבר בP&S שלהם.
שם המשחק הוא שיווק, במיוחד למשתמש הפשוט.

ישן 05-11-2005, 10:45
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "גימיק גימיק, אבל מה השאלה..."

זה לא ידעך כי בשלב מסויים האיכות רק תעלה ואנשים ימשיכו להינות מהרבה פיקסלים בחיישן.
כשאני קניתי את הדיגיטלית הראשונה שלי, לא ידעתי שום דבר על העסק הזה, והדבר היחיד שעניין אותי היה הפיקסלים. שמעתי ש 3 מ"פ זה סבבה, ועל פי זה קניתי מצלמה שתהיה זולה מצד אחד, אבל תכיל את כמות הפיקסלים שנחשבת טובה.

היום, בכל מצלמה יש הרבה יותר איכות ממה שהיה לפני שנתיים או שלוש שנים, ואני לא חושב שמצלמות שמיוצרות היום, ונמכרות במחיר של 1200-1300 שקל, יתנו באמת חרא של תוצאות. במקרה הכי גרוע, הן לא יהיו טובות כמו...

המ"פ זה מדד להרבה דברים. מעבר לגודל התמונה עצמה, זה מדד לאיכות המצלמה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת יותר, זה משפיע על עוד אלמנטים במכשיר...

מה אתה יודע טלוויזיות?
אם יגידו לך שנורת Sony Trinitron היא טובה, ושטלוויזיה שמכילה את הנורה הזו תהיה מאוד איכותית?
חותם לך, שכל טלוויזיה שתקנה עם נורה כזו (ואני לא מבין בטלוויזיות) תהיה Multy-System ותכיל הרבה פיצ'רים שחשוב שיהיו בטלוויזיה... למה? כי מי שמשקיע כל כך הרבה טכנולוגיה בטלוויזיה, לא ישים את זה במארז מעאפן שלא יספק שום דבר מעבר (לדעתי).

ישן 05-11-2005, 08:21
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

א.
אני מחפש פשטות, נוחות תפעול ומקסימום תפוקה ביחס למחיר (כמו גם טווח דינמי רחב מאוד - חיישן "יציב").

ב.
לכל הדעות, מצלמת 3MP מספיקה... הגודל לא קובע. איכות החיישן קובעת (בוודאות) וזה הנתון שיש להתייחס אליו. חוצמזה - מה הייתרון בחיישן 10MP שמוציא תמונות עם גוונים לא נכונים או רעש קטסטרופי.

ג.
הפתרון המתבקש למצלמות P&S נוגע לעניין מגבלת גודל החיישן - אותה טכנולוגיה שהתקדמה אמנם מעט מאוד ב-3 השנים האחרונות... וקצת נתקעה.

סוני במצלמות הSLR-LIKE שלה, הבינה שיש צורך להגדיל את החיישן - מה שגם מחייב הגדלה של הגוף. אחד הדגמים האחרונים הוא הR1 (שהוא בעל חיישן בסדר גודל מקביל לAPS).
הדבר לא הולך יד-ביד עם אסכולת ה"מזעור" - והדבר יחייב פיתוח טכנולוגיה חדשה.

מכיוון שחיישן הCCD הוא למעשה נטול נפח - כלומר, שטח הפנים שלו שטוח - בעתיד, יהיו חייבים לפתח חיישן שיעבוד על "כמה שכבות" - דומה לטכנולוגיית הצריבה בDVD (שגם נתקעה) - הdual-layer.

חיישן שיוכל לעבוד במספר שכבות (בשילוב מעבד תמונה סופר-סופר מהיר), יוכל לספק איכות לא פחותה בסדר גודל של מצלמות ה3 מגה פיקסל של היום - ובגדלים גדולים יותר.

לנושא הרעש, יצרניות כגון סוני גם מנסות להתייחס בשנה האחרונה (+-). אם תתחילו לשים לב, צצות הרבה מצלמות פוקט שמציעות רגישויות כגון 800 או 1600 (זה עדיין אמנם "בחיתולים", אך זה הכיוון הכללי).

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 05-11-2005 בשעה 08:26.
ישן 05-11-2005, 08:47
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile

א. מה אתה מחפש במצלמה ?
חיישן גדול בגודל פריים מלא (24*36 ממ), 12 מ"פ לפחות (אני רוצה הגדלות 60*90 באיכות כמו ה30*45 שאני מוציא מה10D), רעש נמוך ואיכות טובה באיזו גבוה, צבעים אמינים, טווח דינמי גדול, גוף קומפקטי כמו של ה5D, אבל עם 45 נק' פוקוס כמו ב1D למינהם ואטימות למזג אוויר.
ב. האם תקנה מצלמת 10MP באיכות בינונית או 3MP באיכות גבוהה ?
10 מפ באיכות גבוהה, רצוי יותר. אבל אם הדיון הוא רק בנוגע לקומפקטיות אז ההשוואה תהיה לשים תמונה מול תמונה באותו גודל (הדפסה או מסך)
ג. מה נראה לך יהיה היעד הבא במצלמות ?
מה שכתבתי ב-א' + נזכרתי שאפשרות לתצוגה חיה ברפלקס תהיה טובה, שאפשר יהיה במידה ומצלמים מזויות קשות להרים את המראה והתמונה תלך לחיישן במקום לעיינית + סגר אלקטרוני במקום המכני + מערכת חשמל סטטי למניעת אבק על החיישן כמו באולימפוס. בנוסף ג'י פי אס מובנה במצלמה שירשום את המיקום בexif.

ישן 05-11-2005, 11:04
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

א.
לי הכי חשוב מהירות. איך שאני מסובב את חוגת ה ON/OFF אני חייב שהמצלמה תהיה טעונה, דרוכה ומוכנה לירי. אין לי יכולת לעבוד עם מצלמות שלוקח להן זמן להדלק. זה גם כולל זמן העברת המידע לכרטיס.
אח"כ, אני רוצה לקבל איכות מקסימלית. יותר חשוב לי חדות, שהחיישן יהיה מדוייק, ואח"כ חשוב לי צבע (תמיד אפשר לתקן בפוטושופ).
מחיר - ה D200 מאוד מרשימה, כמו גם ה 5D. אבל קצת נמאס רק לראות אותן ב preview כאלה ואחרים באינטרנט, ולא ממש לצלם איתן

ב. 3 מ"פ באיכות טובה אמנם תספק לי יופי של פרינט לתמונה שצילמתי.
אבל במידה ואני רוצה לשחק עם החיתוכים, זה יכול מאוד להגביל אותי (מאוד עוזר לחתוך בפורטרטים וצילומי אופנה) ולכן אני צריך לבדוק האם האיכות של ה 10 מגה באמת כל כך מחורבנת...
בשביל צילומי נוף, לא צריך יותר מ 3...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר