לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2005, 02:10
  השופט השופט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.02
קושיות צילום :-)

להלן מספר קושיות המטרידות את מנוחתי, אשמח לכל הבהרה :-)

1. חשוך יחסית, אני מצלם אובייקט רחוק מואר עם פלאש, בתמונה האובייקט יוצא חשוך.
האם זה מכיוון שהפלאש בכלל לא הועיל (מכיוון שהאובייקט רחוק),
ומכיוון שצמצם נפתח לזמן מועט (חשיפה קצרה?), לא נכנס מספיק אור, ולכן האובייקט יצא חשוך ?

2. חשוך יחסית, אני מצלם אובייקט רחוק מואר ללא פלאש, בתמונה האובייקט יוצא מואר ומטושטש.
האם זה מכיוון שהצמצם נפתח לזמן רב יותר (נקרא חשיפה ארוכה), יותר אור הספיק להכנס,
אבל מכיוון שלא השתמשתי בחצובה, הרעידות הקטנות גרמו למריחת התמונה ?

3. האם מסעיפים 1 ו 2 אני יכול להסיק שכאשר אני לא משתמש בפלאש,
המצלמה באופן אוטומטי פותחת את הצמצם לזמן ארוך יותר ? (אני לא יכול להתערב במשך החשיפה).

4. איך אני אמור לצלם אובייקט רחוק מואר בחושך יחסי ? ללא פלאש, חשיפה ארוכה וחצובה ?

5. איזה מטען מכאן מומלץ ? http://www.gppowerbank.co.il/general_data.asp
אגב, האם יש סוללה של GP של יותר מ 2500 ?

6. אילו פרמטרים בצלמה חשוב שיהיו בשליטת הצלם החצי מקצועי ?

7. מה הסטנדרט לזום אופטי ? כפול 3 ? כפול 10 ? האם יש יותר ?

8. האם כרטיס זכרון מסוג XD מהיר יותר מהסוגים היותר נפוצים ? האם זה בכלל חשוב ?

9. איזה סוג כרטיס הוא המומלץ ביותר ?

10. מצלמה הדורשת 4 סוללות לעומת מצלמה הדורשת 2 סוללות, תחזיק פי 2 זמן, או שפשוט היא דורשת 4 סוללות מכיוון שהיא פשוט צורכת יותר אנרגיה, ותחזיק כמו המצלמה עם 2 הסוללות ?

תודה רבה !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2005, 07:53
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי השופט שמתחילה ב "קושיות צילום :-)"

הרבה שאלות יש לך ... נענה אחת אחת -
1. עוצמת אור יורדת פי ריבוע המרחק שהיא עוברת - כלומר אחרי 2 מטר העוצמה תהיה חצי מאחרי מטר, אחרי 3 מטר - העוצמה תהיה פי 4 יותר קטנה. לכן פלש פנימי במצלמה עובד עד 3-5 מטר בלבד. אבל המצלמה לא יודעת את זה. אם תצלם אובייקט במרחק 7 מטר - הפלש לא יגיע, אבל נדידת האור תעשה כאילו הוא כן - והתמונה תהיה חשוכה. במקרה כזה עדיף לצלם בלי פלש בכלל ואז מדידת האור תהיה נכונה והתמונה תהיה מאוזנת.

2. כן - אם האובייקט חשוך - המצלמה תאיר אותו. במחיר צמצם פתוח לגמרי ומהירות נמוכה. אבל במהירות נמוכה כל תזוזה מורגשת - גם שלך וגם של האובייקט. חצובה תועיל אבל רק לאובייקט נייח.

3. כן - פחות אור = צמצם פתוח יותר וזמן חשיפה ארוך יותר. אתה יכול לראות את זה בנתוני ה-Exif של תמונות שאתה מצלם.

4. כן - חצובה וחשיפה ארוכה. עדיף עם טיימר - הלחיצה על הכפתור יכולה להזיז את המצלמה.

5. GP מייצרים סוללות טובות ומטענים טובים. הכי טוב זה מטען של חצי שעה עם חיבור לרכב אבל גם הכי יקר. אני קניתי שט נוסף של סוללות וכך אני משתמש במטען של 3.5 שעות. הכל ענין של כסף. למיטב ידיעתי 2500mAh זה הכי גדול שמייצרים היום. אני משתמש ב-2300.

6. לפחות חצי אוטומטי - שליטה בצמצם ומהירות אוטומטית או שליטה במהירות וצמצם אוטומטי (שניהם חשובים). רצוי גם מצב ידני לחלוטין. בנוסיף לאלו - WB, ISO.

7. ככל שהזום כפול יותר- ככה העדשה פחות איכותית. מאד קשה לייצר עדשה שתהיה איכותית גם ב-30mm וגם ב-300. (אני משתמש ביחידה שאיכותית מ-50 עד 500. הן נדירות). כיום מצלמות פשוטות מיוצרות עם X3 עד X4, מצלמות ברמה גבוהה (כמו הפרו 1 או הניקון 8800) מיוצרות עם X5 עד X7 ויש מצלמות עם זום X10 עד X15.

8. הכרטיס הנפוץ ביותר הוא CF למצלמות מקצועיות ו-SD ל-P&S. דווקא XD הוא הפחות נפוץ ובשימוש פוג'י ואולימפוס בלבד. וזה לא משנה כלום ... תעשה חיפוש ב-ZAP ותראה את הפרש המחירים באותו הנפח. זה השוני היחיד (בעקרון CF הוא המהיר ביותר ו-SD השני אבל במצלמות לא מקצועיות זה זניח).

9. מתבקש מהתשובה הקודמת - כולם אותו הדבר. SD נפוץ יותר מ-XD אבל זה לא אמור לשנות לך את הבחירה של המצלמה. איכות אופטית, חיישן ונתונים נוספים קובעים הרבה יותר מסוג הכרטיס.

10. בד"כ מצלמה עם 2 סוללות מחזיקה זמן דומה (מעט פחות) ממצלמה עם 4. הבעיה הגדולה היא זמן טעינת הפלש שעולה דראסטית לכיוון ה-6 שניות בין צילום לצילום.

מקווה שעזרתי ! שבת שלום.

ישן 05-11-2005, 11:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי השופט שמתחילה ב "תודה ! הבהרות :"

1. המצלמה מקבלת אור דרך העדשה, ומודדת אותו, בשביל לדעת לכמה זמן לפתוח את התריס וכמה לפתוח או לסגור את הצמצם, כדי שהתמונה לא תהיה חשוכה מדי, ולא בהירה מדי.
מדידת האור מתבצעת אוטומטית בכל מצלמה.

2. מהירות תריס, ופתיחת צמצם - אני מציע לך לקרוא כאן, זה יעזור לך הרבה.

7. 30מ"מ עד 300מ"מ כלומר שאפשר לצלם מאורך מוקד 30 מ"מ (ללא זום) עד ל 300מ"מ (זום גדול מאוד).
ככל שהמספר קטן יותר, יש פחות זום, וככל שהוא גדול יותר, יש יותר זום.

כל מספר שיורד את ה 35 מ"מ למעשה עובר את טווח ה 1:1, ולכן יעוותו (כמו בעינית שיש בדלת של פלדלת... אפשר ממרחק מאוד קצר (עובי הדלת) לראות מסביב).

10. פלאש זוהי נורה שמקבלת המון חשמל בפרק זמן קצר.
החשמל הזה לא מופק חי מהסוללות, והוא נטען בקבל לפני היריה.
בשביל לטעון את הקבל הזה, צריך לקחת חשמל מהסוללות, לאגור אותו בקבל, ורק אז המצלמה מוכנה לירות עם פלאש. זמן טעינת הקבל תהיה איטית יותר במצלמה של 2 סוללות, בדיוק מהסיבה הזו. לא היסטרי במידה ואתה לא מצלם תצוגת אופנה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר