לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2005, 12:56
  Shsh Shsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.02
לא בטוח שאני עושה את הדבר הנכון....

היי כולם.
אז ככה, הלכתי למסלול של עתודה , רציתי בהתחלה הנדסת חשמל ומחשבים בטכניון\ת"א,
אבל קיבלתי רק מדעי המחשב בת"א.

זה נחמד והכל, אבל אני לא בטוח שאני לא עושה טעות.
כאילו התוכנית הגדולה שלי היא להשלים עתודה + תואר שני במקביל (זה אפשרי הצבא מאפשר את זה)
אבל אז אני אהיה בתוכנית משהו כמו 11 שנים....
אני לא בטוח שאני יודע מה טוב לי לעוד 11 שנים,
ובכלל לא בטוח שאני עושה נכון שאני הולך למדעי המחשב בת"א,
אולי עדיף לי אפילו הנדסת תוכנה בטכניון (אם הצבא יאפשר לי לעבור , ואם אני אשפר קצת בגרויות)
אבל אני גר בראשון לציון , שזה אומר סיפור עצום ללמוד בחיפה, צריך לשכור שם דירה \מעונות וכו' .
(ואני רק בן 17 וחצי....)

לא בטוח מה מתאים לי , מה טוב לי, שאני עושה משהו נכון.
מישהו יכול בבקשה להגיד לי גם האם (מבחינת קבלה למקום עבודה) יש הבדל (ברור שיש ,אבל השאלה היא כמה) בין תואר ראשון במדעי המחשב, לבין מהנדס (בהנדסת חשמל או הנדסת תוכנה)?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2005, 14:00
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shsh שמתחילה ב "לא בטוח שאני עושה את הדבר הנכון...."

סיימת בית ספר ועשית לא מזמן פסיכומטרי? אם עשית לפני חודש בערך פסיכומטרי אז תמיד אפשר לשפר ואתה יכול לגשת שוב בפברואר/אפריל, ככה שאם תצליח לשפר אתה אולי תוכל להגיע להנדסת חשמל. המסלול של מדעי המחשב הוא מסלול די טוב, אבל הנדסת חשמל יותר טוב וכנראה שיש בעיה או עם הפסיכומטרי או הבגרויות. אם אתה רוצה הנדסת תוכנה בטכניון תשפר את מתמטיקה (אם צריך) למה בטכניון משתגעים ממתמטיקה וגם פיזיקה הוא מקצוע מאוד חשוב בטכניון. יש לך סך הכל די הרבה זמן עד הצבא (תקן אותי אם אני טועה), ואתה יכול תמיד לשפר בגרויות. להנדסת חשמל/תוכנה יש יותר ביקוש ותואר באחד מהם יתן לך יותר ממדעי המחשב. זה שאתה גר בראשון ואתה רוצה ללמוד בחיפה זה ממש לא חשוב כי יש מעונות (אולי לא בית מלון אבל מגורים סבירים). יש לי חבר שלומד רפואה בירושלים והוא גר במעונות והוא מבסוט מאוד, ככה שהבעיה של מרחק היא די שולית.
ישן 09-11-2005, 17:54
  o.m.t o.m.t אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shsh שמתחילה ב "לא בטוח שאני עושה את הדבר הנכון...."

כמו שאמרתי , לא התקבלת להנדסת חשמל כי הדרישות הם גבוהות יותר משל מדעי המחשב. תואר אקדמי במדעי המחשב זה תואר לכל דבר ובהחלט יהיה לתואר הזה בסיס טוב מאוד בעתיד. לא הייתי ממליץ לך עכשיו לעבור כי זה סיפור לא קטן. תחשוב גם שהצבא מממן לך 85% מהלימודים ככה שאתה יוצא רק מרוויח, ותמיד עדיף ללמוד ולהוציא תואר מאשר לעשות צבא במיוחד שאת הכסף הצבא משלם ולא אתה. גם כעתודאי, אתה יוצא לקצונה וחותם קבע 3 שנים במקצוע שעשית בו תואר, ככה שבסוף אתה מקבל מענק די מכובד (בסביבות 25,000 בנוסף למשכורת של קצין במשך שלוש שנים). אם אתה עושה 2 תארים, יוצא לך שירות של 12-13 שנה (אם אני לא טועה רק ברפואה חותמים שנתיים, במדעי המחשב חותמים שלוש).
ישן 11-11-2005, 15:37
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי :)

אני לחלוטין מבינה את הבלבול שאתה חש שכן מצד אחד אתה מעוניין בתארים ע"ח הצבא ומצד שני - אתה 'מפספס' הרבה בדרך .
אז תן לי להגיד לך שבימינו אחרי שאתה מסיים את התואר ואת שירות החובה, יכולים לשחרר אותך (אני מכירה אישית כמה כאלו שהצליחו לצאת מזה בלי קבע ובלי קצונה אלא כ"קמ"א"(קצין אקדמאי) בלבד) .
יתרון נוסף הוא הגיל : אם בגיל 30 אתה עם שני תארים, עבודה מובטחת (בצבא) ומשכורת טובה, אתה במצב מ-ע-ו-ל-ה !
מה גם שלהשתחרר לאזרחות בגיל 30, עם שני תארים ורזומה פיצוצי לא יקשה עליך למצוא עבודה או אף לנסוק לתחום אחר .
מאידך - אני מכירה קצינים בני 32 וטרם הוציאו אותם ללמוד תואר ראשון, עם איזה פור פרט לרזומה הם יוכלו לצאת לאזרחות ?

אני אישית חושבת שאמנם אתה צעיר אך אם הצבא מצא בך כמתאים להשקיע בו, סימן שיש לך את כל היכולות והנתונים .
אמנם מדעי המחשב זה תחום חרוש (ואלי אישית - לא מדבר בשיט) אבל הוא תחום מבוקש כיום .
בנוגע להנדסת תוכנה/חשמל, תוכל לשאול בפורום "מתגייסים וסדירים" ואולי יוכלו להעניק לך יותר מידע מקצועי

לסיכום :
אני חושבת שאדם צריך לדבוק בהחלטותיו ולתת צ'אנס לדרכים חדשות אשר נקרות בפניו ולכן אני חושבת שכדאי לך לנסות .
במקרה הכי גרוע ולא תצליח או שתרצה לצאת מהמסלול, תמיד תוכל למצוא את הדרך .

שיהיה לך בהצלחה ואחזיק לך אצבעות
רחלי .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 11-11-2005 בשעה 15:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר