לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2005, 00:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
תסריט אימים - איך עלול עמיר פרץ להפוך לראש הממשלה

א. רוב אנשי מרץ (למעט יוסי ביילין שהוא קפיטליסט ) מחזיקים בעמדות זהות לחלוטין לאלה של פרץ , הן בצד הכלכלי והן בצד המדיני. יוסי שריד כבר הציע היום שמרץ תחבור לעבודה - נניח שזה מתממש.

ב. פרץ מנהל קמפיין כלכלי דמגוגי ומפזר הבטחות לעובדים - כמו למשל 1000$ שכר מינימום ( 1200? 1500? השמיים הם הגבול) . כמו כן הוא מבטיח הטבות כספיות לקבוצות החלשות בחברה - וגם למובטלים הכרוניים .

ג. פרץ מנהל תעמולה עדתית במסווה. מאות אלפי אנשים בפריפריה משתכנעים ומצביעים עבורו . הדעות המדיניות שלו יזכו לחשיפה רק לאחר הבחירות.

ד. הבחירות נערכות. חלק מחברי הכנסת של העבודה עוברים למפלגות אחרות , אבל מוסיפים להם רק מעט מנדטים. הליכוד מפולג ל -2 , שינוי עדיין מפלגה בינונית , גם ש"ס.פרץ בראש 31 מנדטים או 24 ו 7 של מרץ זוכה להיות מנהיג המפלגה הגדולה בכנסת. הוא הולך לנשיא וקצב מטיל עליו את משימת הרכבת הקואליציה. יש לו שבועיים.

ה. פרץ מתבונן ימינה ושמאלה , אין הרבה קופצים על המדיניות שהוא מציע. והוא מזהה את המפלגות החרדיות , ש"ס והאגודה כשותפות אמיתיות לחוקים של תשלומי העברה - משפחות ברוכות ילדים , תקציבים לאברכי משי וכו וכו...אלה מספקות לו 20 מנדטים נוספים.

ו. עכשיו לפרץ יש 51 מנדטים בקואליציה - הוא מסתכל ימינה - הפלג השמאלני של הליכוד בראשות שרון או אולמרט מוכן להשתתף בממשלה , אבל המשא ומתן נכשל על רקע מה שפרץ מכנה - פערים כלכליים. בין המפלגות הערביות למפלגת העבודה דווקא אין פערים עמוקים כאלה. עכשיו יש לפרץ 61 ח"כים

ז. הקואליציה הלא ציונית הראשונה יוצאת לדרך . ראש הממשלה פרץ נפגש עם אבו מאזן ומחזיר לו את יהודה ושומרון ואת מזרח ירושלים. גם מהגולן נסוג פרץ עם או בלי הסכם עם הסורים. זאת ההזדמנות שלו להשקיע את הכספים שבוזבזו בהתנחלויות בנושאים החברתיים. הבעייה היא שלא הועבר מספיק כסף להתנחלויות כדי לממן את מפעל המשפחות ברוכות הילדים של הבדואים בנגב. גם ההכנסות ממיסים כבר לא מה שהיו פעם , אחרי שמפעלים נסגרו בעקבות חוק שכר מינימום.

ח. פרץ חייב למצוא מקור כספי עבור הפזרנות הממשלתית. הוא מעמיק את הגרעון ומשלם ריבית שנתית גבוהה יותר לבנקים בחו"ל. כשזה לא מספיק , הוא מעלה מיסים. עוד מפעלים נסגרים , עוד עובדים מפוטרים - בעיקר מאלו ששייכים לועדים החזקים או הינם חסרי ועד בהסתדרות. עוד אזרחים מהמעמד הבינוני עוזבים לחו"ל , האבטלה גואה ופרץ נאלץ להגדיל את הגרעון עוד בשביל לממן את דמי האבטלה הגבוהים שהוא הבטיח למובטלים בבחירות.

ט. בעלי ההון מנסים להפעיל לחצים פוליטיים , אבל פרץ הודף אותם. בעקבות זאת , נוטשים כמה מהחשובים שבהם את השקעותיהם כאן . בינהם כמה שמחזיקים במונופולים לשעבר. פרץ מראה לתושבים שהוא נלחם בבעלי ההון ומפריט את המפעלים .

י. הפלסטינים מפרים את השקט . איתניפאדה חדשה מכה בנו ללא רחם בניסיון להוריד את המדינה היהודית על הברכיים. פרץ בכלל לא מבין את הבעיה , הרי הוא תמיד היה בעד סולידריות של יהודים וערבים . מה הבעייה להקים מדינה אחת?

יא. (כעבור שנים אחדות) השייח ראאד סאלח הוא ראש הממשלה של מדינת פלסטין מהים ועד הנהר. נותרו בה כמה יהודים אולטרא אורתודוקסים ומעט אחרים שדבקים בעסקיהם ומשתמשים בשלטון המרכזי המושחת . יוסי ביילין חי בנורווגיה כותב ספר חדש , על החמצת ההזדמנות לשלום. בבית האבות שבו מתגורר שמעון פרס , דווקא כאן בפלסטין, יש בחירות לועד הבית , פרס הוא המועמד היחיד, זה לא מונע ממנו להפסיד .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2005, 18:52
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
יעלה זה דבר אחד
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "למה ששכר המינימום לא יעלה. ..."

1000$ זה דבר אחר לגמרי. חשוב על כך. מפעלים יאלצו לפטר עובדים או להעלות מחירים כדי לשמור על הרווחיות. אתה לא באמת חושב שהם יוותרו על הרווח השמן שהם עושים, נכון? האבטלה תחמיר והמחירים יעלו כך ששכר המינימום יקנה בדיוק מה שהוא קנה קודם רק שעכשיו מי שהרויח משכורת נאה יחסית, מרוויח עכשיו קצת מעל המינימום ולכן יש להעלות את משכורותיהם גם (הרי הם עושים עבודה קשה/מסובכת שמזכה משכורת גבוהה) ואם לאנשים יש הרבה כסף שאינו קונה הרבה, יודע מה קיבלנו? אינפלציה. אתה באמת רוצה לחזור לשנות השמונים העליזות? קנה עותק של GTA VC. תאמין לי יותר אמין ופחות מזיק למדינה. ד"א, לא שטפו לי את המוח. רוב החיים הרווחתי שכר מינימום או קצת יותר ומקומות מסויימים אפילו לא שילמו שעות נוספות או שלא שילמו כלל על חצי שעה יומית, אולם ניחוח הקומוניזם העולה מדבריך אינו דבר נעים.

ישן 23-11-2005, 09:35
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
על מה אתה מסתמך? רבין כבר הכניס אותם פעם לקואליציה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "אני בספק אם הערבים באמת ייכנסו לקואליציה"

ובסוף הביאו הסכמי אוסלו שלא היה הסכמי שלום אלא הסכמי טרור.

גם עמיר פרץ צפוי שאם יהיו חסרות לו עוד כמה קולות, שלא ייוותר על כסא של ראשות ממשלה, ויצרף את הערבים. לו יהיה יותר קל מאשר לרבין, יש לו כבר על מי להסתמך.

זוכרים את הססמה של מרץ: "נמריץ את רבין". את פרץ לא יצטרכו להמריץ, הוא כבר מומרץ עוד לפני שהתחיל.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 23-11-2005, 11:20
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הטעות שלו נבעה מזה שהקואליציה שלו נשענה על אלו מעוניינים בכאלו טעויות
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "רבין עשה את מה שנראה לו כאפשרות היחידה"

הרי זה לא סוד שלמרות שרוב האזרחים הערביים במדינה הם נאמנים קצת למדינה, לא כן הוא המצב של הנציגים שלהם בכנסת. הנציגים שלהם בכנסת מעוניינים שכמה שיותר יהודים יירצחו, והם מצדיקים את המחבלים.

למה עשו את הקואלילציה עם מפלגות הערביות גד אחיהם היהודים?? למה, למה ועוד פעם למה. הרי היה רוב ברור של היהודים נגד ההסכמים האלו.

ועכישו עמיר פרץ כבר הכריז שהוא מכניס אותם לא רק לקואליציה אלא גם לתוך הממשלה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

ישן 24-11-2005, 12:09
  ליאת מוזס ליאת מוזס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
המלצה עמיר פרץ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תסריט אימים - איך עלול עמיר פרץ להפוך לראש הממשלה"

שתהיה לי בריא, כמה כתבת, האמת לא קראתי את הכל, אך ברצוני להגיד דבר אחד..... אני חושבת שהממשלה של אריאל שרון סיבנה אותנו ובגדול ושלא נדבר על השחיתות.

אני חושבת שכדאי לתת לעמיר פרץ נסיון להראות מה הוא שווה ואם יש תוכו כברו.....אם יבחר עמיר פרץ, זה הישג לעדות המזרח - שנבחר מנהיג מזרחי.

אך לא בעניין זה עסקינן: אני שהייתי כל חיי שמאלנית ולפני 7 שנים בערך הצבעתי ימין, הואיל וראיתי את כמות הפיגועים וחששתי - היום זה כבר בזעיר אלפין לעומת הבעיה הסוציואקונומית במדינה ופער העדתות, (לא שלי פער העדות מפריע אך זה כואב לי שישנו מצב שכזה - במדינה שאמורה להיות נאורה). לכן, לפנים משורת הדין וגם אם אנשים חושבים שפרץ לא מתאים - אני חושבת שצריך לתת לו צ'אנס בבחירות הבאות ולראות מה יש לו להציע והאם יעמוד בכל מה שהוא מדבר כעת ולדבר זה קל, החכמה היא במעשים - איני בטוחה הוא יגע בכל ויעשה הכל, הואיל והמצב הבטחוני לא ישאיר לו זמן - אך אני חושבת שמגיע לו שניתן לו לנסות...............סופ"ש נעים ומלא חיוכים..........ליאת.
ישן 24-11-2005, 17:31
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כן , עמיר פרץ ...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ליאת מוזס שמתחילה ב "עמיר פרץ?"

אני מסכים שהממשלה של שרון סיבכה אותנו בהרבה תחומים.. זו משפחה בעייתית מאוד
עמיר פרץ ? השג לעדות המזרח? אם נתניהו ייבחר זה יהיה השג לפולנים ולעדות אשכנז? לדעתי הגיע הזמן שנפסיק כבר לדבר על עדות.. את באמת רוצה שכל אחד ימדוד את ההתקדמות שלו בחיים יחד עם ההתקדמות של העדה שלו?

לגבי "תנו צ'אנס" לפרץ.. פרץ הוא אחד האנשים המושחתים ביותר בפוליטיקה הישראלית ואם תרצי אתן לך דוגמאות אינספור. הסיבה היחידה שהוא נחשב סביר במערכת הפוליטית היא בגלל שהוא מתמודד מול שרון.. שהצליח בשחיתותו להאפיל גם על האדום מההסתדרות .

פרץ לא מעוניין לעזור לחלכאים ולנדכאים. פרץ הוא נציג ועדי העובדים החזקים, אלה שמרוויחים לא רע בכלל על חשבוננו. ההצהרות שלו על 1000$ שכר מינימום הן פשוט מסוכנות. אם הוא יעלה בלמעלה מאלף שקלים את שכר המימימום בבת אחת , עובדים יפוטרו /מפעלים יקרסו. במקרה הרע - הוא אכן יישם את זה ויעלה את האבטלה , במקרה הטוב הוא פופליסט שנבחר באמצעות רמית הציבור , בדומה לשרון.

בין השלושה, אני מעדיף את נתניהו, לא שהוא מנהיג אידאלי , בכלל לא. ולא בגלל שהוא לא עשה הרבה שטויות - הוא עשה. אבל הוא באמת הציל את המשק הישראלי מקריסה, הוא לפחות ייזם משהו כשכל שרי האוצר האחרים (למעט ניסיונות בודדים של סילבן שלום) היו חסרי מעש או בזבזנים.

תביני , אי אפשר לנהל מדיניות של פזרנות כלכלית בלי להגדיל את הגרעון . מה קורה כשאת מגדילה את "הגרעון" שלך? את האוברדרפט ? (אני מאחל לך כמובן שאין לך כזה) את משלמת יותר אחוזי ריבית ויותר כסף לבנק באופן אבסולוטי . את עובדת - והבנק נהנה מהכסף שאת עבדת עבורו במקומך. זה גם מה שקורה למשק שמרבה בהלוואות. אפשר למשך כמה שנים לבזבז כסף. זה מה שעשה בייגה. אבל אחר כך צריך לפרוע את השטר ולהחזיר את הכסף. בסופו של דבר המאזן הוא שלילי. המדינה לא מרוויחה מהכסף שהיא לוקחת כהלוואת "גרעון" בדיוק כמו שאת לא תרוויחי אם תקני עכשיו שברולט 2006 . זאת אשליה. את תמשכני יותר כספים עתידיים בעבור המכונית. כולל (אולי) כספים שמיועדים לאוכל . נתתי כאן דוגמא פשטנית , אבל אני מקווה שהיא הצליחה להמחיש לך מה אני חושב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-11-2005, 13:16
  הרואה את הנולד הרואה את הנולד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.02
אשכול שלך הוא הזדמנות לחזור לכתיבה כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תסריט אימים - איך עלול עמיר פרץ להפוך לראש הממשלה"

תסריט אימים ? אם אתה אופטימי בקשר לעתיד המדינה, מדובר בתסריט אימים. אם אתה מפוקח ,
מדובר בתסריט ריאלי ואם אתה פסימי מדובר בתסריט ממש אופטימי.
איזה תסריט יותר אופטימי יכול לצמוח משרון ועמיר פרץ ?
הרי מדובר בשני אנשים שהם חסרי כל מעצור מוסרי בדרך להשגת יעדיהם הפוליטיים. עמיר פרץ הוא אנאלפאבית פרימיטיבי שלא עשה דבר בעל ערך מימיו, אלא אם כן סגירת שדה התעופה בחגים והשבתת הנמלים למשך חודשים נחשבים כעשייה במקומותינו. הרזומה שלו הוא חברות בוועדות ווועדים. אפס מאופס שטיפס לגדולה באמצעות וועדים אינטרסנטים, נושאים עיניים כלות לאוקיינוס המשרות שמבטיח כיבוש השילטון.
אחרי הכל, כמה זמן אפשר להיות בוועד של חברת חשמל ? גם הם רוצים להכיר קצת את משרד הדתות ולהיות דירקטורים כאן ושם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר