לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2005, 16:32
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
הרבה ברבורים יש פה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "מה רמת הרובאי של מישהו שסיים קורס קציני שריון?"

אני סיימתי עכשיו קורס מט"קים ואין לי מושג מה הרובאי שלי.
אני לא רואה סיבה אמיתית שיעלו לי את הרובאי בגלל הקורס מאחר ולא שיפרנו בשום צורה את מה שלמדנו בטירונות.

*אם כי חשוב לציין שכל מט"ק למד לתפעל מאג, מרגמה 60 מ"מ (מותקנת בטנק), תותח 105 (במקרה שלי) ומקלע 0.5 (מה שבחי"ר מוכר כמק"כ). ** דרך אגב, כל מט"ק (רק סמל כן?!) מוסמך לבצע תיאום קנה ל0.5. זה דבר שהיחידים שמותר להם לעשות את זה הם "קצינים בוגרי בה"ד 1".

אבל זה סתם התלהבות שלי.

בקיצור, לגבי מט"קים, לא יודע. ולגבי קצינים- כל, אבל כל, מה שאומר תותחנים, שריון, נ"מ... כל קצין -קרבי- שסיים בה"ד 1 מוכשר רובאי 012. ההשלמה זה לא מה שמעלה את הרובאות אלא בה"ד 1.

ובלי קשר, הרגשתי פה קצת זלזול בשריון. נכון שחי"ר זה לא הצד החזק שלנו, מה לעשות שלא טחנו מטווחים/פרט חוליה.../לש"ב וכו' מרגע שהתגייסנו.
אז אין לצפות שהרמה תהיה זהה למי שהקדיש לכך את כל זמנו בצבא כמעט.
שריון טובים, אפילו טובים מאוד, בלעבוד עם טנקים. וכן, זה אחד הכלים המשפיעים ביותר בשדה הקרב.
תאמינו או לא, אבל גם לטחון מסלולים עם טנקים שבוע אחרי שבוע לא מתיש פחות מלהיות חי"רניק.
אז קצת כבוד, בכל זאת, השריון עשה היסטוריה והאדם שבטנק כבר ניצח והוא יעשה את זה שוב אם הוא יצטרך!

בלי קשר, שריון העלו משמעותית את רמת ההכשרה הרובאית בטירונות. אולי זה לא 05 אבל בהחלט רחוק מה03 שלפני כמה מחזורים.
כמו שאני רואה את זה, בעתיד הלא רחוק, כל חייל קרבי יקבל הכשרה של 05 לפחות. תזכרו מה שאמרתי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2005, 19:17
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
אני לא מרגיש מקופח, למרות שתאמין לי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Snipeh שמתחילה ב "דבר ראשון באת בדיבור מקופח..."

שגם לי מפריעה העובדה שזו ההכשרה החי"רית שמקבלים היום בשריון.
זה חבל, בעיקר משום שהרבה מהפעילות היא פעילות חי"ר.

ובלי קשר, אני חושב ששימת דגש על תכני חי"ר רק תהפוך את חיל השריון להרבה יותר מבוקש.
להיות גם לוחם חי"ר רציני וגם לתפעל מכונת מלחמה כזו, זה כבר באמת משהו...

הבעיה היא שאנחנו בישראל, והכסף וזמן ההכשרה משחקים תפקיד חשוב.
אי אפשר לשמור על מקצועיות טנקאית גבוהה וגם להכשיר מישהו לרובאי 07 כשיש לו 3 שנים לשרת שמתוכן הוא גם צריך לעשות פעילות, לא רק להיות בקורסים.

אבל כמו שאמרתי. קרוב היום ש05 יהיה הבסיס של כל לוחם. וזה לדעתי מה שצריך לקרות.
ולגבי הרובאי. אני כמעט משוכנע שכן. אבל זה כבר לא משהו שבדקתי בוודאות. יש פה אנשים שיוכלו לענות על זה בוודאי.
שבוע טוב

נערך לאחרונה ע"י mabkasmo בתאריך 12-11-2005 בשעה 19:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר