לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2004, 15:27
  ka ka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
נגד יום לימודים ארוך.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הויכוח התרבותי השני- בעד או נגד יום לימודים ארוך"

מכמה סיבות :

1) בין כה וכה יש אנשים שלומדים עד השעה 16.00 לפחות (בניהם אני בערך מכיתה י') אז אין למה להוסיף שעות כי אחרי שלוש המוח לא עובד ובקושי אפשר לקלוט איך נבחרת הממשלה ולמה כל אי אמון מזדמן צריך להוציא הון כדי לבחור ממשלה חדשה וכו'..

2) כמות הספרים שצריך לסחוב..משקל התיקים רק עולה וכל שנה קונים עוד ועוד ספרים כי משרד החינוך החליט לשנות את תוכנית הלימודים מקצה לקצה (כמו במתמטיקה עם השאלונים וכו'..) או העוטרך הוסיף שניים וחצי תרגילים אזי צריך לקנות ת'גירסה המעודכנת של הספר.

3) נושאי הלימוד.....והפער שנוצר מהרצוי למצוי, כלומר בין כה נותנים לנו את כל החומר בבום ואז מתרגלים עד שמשהו נכנס (בעיקר בפיסיקה) , אם יהיה יום לימודים ארוך, לא נבין כלום וחזרות על נושאים וכ'.. לא יהיו..עכשיו שהשעות מפוזרות על גבי כל השבוע (בערך) עוד חוזרים על הנושא בצורות שונות, אם הכל יהיו ביום אחד..רק יחמיר ת'זמן של הספק וההבנה של נושאי הלימוד.

נגד!
חזרה לפורום
ישן 05-12-2004, 10:59
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הויכוח התרבותי השני- בעד או נגד יום לימודים ארוך"

ליום לימודים ארוך יש יתרונות רבים, אבל כדי להנהיג תוכנית של יום לימודים ארוך, יש לשנות כמה וכמה סוגיות במשרד החינוך.
ליום לימודים ארוך יש יתרונות בולטים:

1. במדינת ישראל כיום יש משפחות רבות שבהם גם הבעל וגם האישה עובדים. הילדים שחוזרים מוקדם הביתה צריכים מטפלת (אם הם קטנים) או שבמקרה אחר הם נמצאים לבד. לבד, בגיל צעיר, משמעותו בלי אף אחד שיגיד לך מה לעשות. וכשאין מי שאומר לך מה לעשות אתה עושה כל מה שבא לך. וכל מה שבא לך זה גם להסתובב ברחובות ולחפש עניינים להתעסק איתם. יום לימודים ארוך ימנע את הסוגיה הזו.

2. ביטול היום המיותר בשבוע. כולם מכירים את יום שישי. בכל בית ספר שלמדתי בו זה היה יום קצר שללמוד בו לא למדנו כלום - זה היה מן יום כזה של טקסים, של שיעורים עם המורה המחנכת - מן ימים מבוזבזים שכאלו. הרעיון של יום לימודים ארוך קובע כי ימי שישי הם ימי חופשה. כלומר, ביום שישי אפשר לנוח משבוע הלימודים. במקומות מסויימים שבהם מונהג יום לימודים ארוך, יום שישי הוא יום תגבור. בראשון למשל, יש תיכונים שבהם יום שישי הוא יום של שיעורי תיגבור במקצועות שונים שלא חלה חובה ללכת אליהם. כלומר, אם אתם מתקשים במקצוע מסויים אתם רשאים לבוא ביום שישי ולקבל שיעור תגבור במקצוע.

3. דאגת המשפחות מהאחריות על הילדים הקטנים תרד. למה זה טוב?! כי יש משפחות שאין להם כסף למטפלות והאמא נשארת בבית כדי לדאוג שלילדים יהיה לאן לחזור בסוף יום הלימודים. כתוצאה מכך, ההכנסות למשפחה הן קטנות יותר. ביום לימודים ארוך, תוכל האם לצאת לעבוד ולהעלות את הרמה הכלכלית של המשפחה.

כדי ליישם את יום הלימודים הארוך, יהיו חייבים במשרד החינוך להנהיג עניינים חדשים בבתי הספר:

1. מפעלי ההזנה. צריך לזכור שכדי ללמוד מהבוקר עד אחרי הצהריים צריך לאכול ומאחר ולא לכולם יש אוכל בבית, על משרד החינוך לדאוג שבכל בתי הספר יהיה מזנון חופשי או חלוקת מזון חופשית לכל התלמידים. זה לא חדש - זה קיים כבר שנים בכל מדינה שמכבדת את עצמה.

2. הפסקת המדיניות של "סטודנט חופשי". יש בתי ספר בארץ (תיכונים בעיקר) שנוהגים בשיטה הזו - השיטה הזו אומרת שהשערים פתוחים וכל מי שבא לו לצאת יוצא חופשי. הנשירה מבית הספר פתוחה לקהל הרחב - השערים בבית הספר יצטרכו להיות סגורים והיציאה מהם תהיה רק בשעות הסיום של יום הלימודים הארוך.

ועכשיו, טיפה תגובות למי שטען נגד:

א. תגובה לka:

1. יום לימודים ארוך זה בדיוק לימודים עד שעה 17:00 גג, כך שלגביך אין בדיוק מה להוסיף - מדובר על מי שלומד עד הצהריים בלבד.

2. כמות הספרים היא בולשיט - מדובר באותה כמות ספרים בדיוק, רק שבמקום ללמוד שעה אחת של אנגלית, תלמד באותו יום שעתיים.

3. אין שום כוונה שיהיה יום מרוכז של פיסיקה, יום מרוכז של אנגלית וכו'. מדובר ביום לימודים ארוך - זה אומר יותר שעות, פחות בזבוז זמן ובטח ובטח שיהיה הרבה יותר זמן לשיעורי חזרה.

ב. תגובה לאיתי מאיר:

1. הכל עניין של כוח רצון איתי. בעוד כמה שנים, כשתגיע ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה, תראה שללמוד עד 16:00 קטן עליך - לי יש יומיים בשבוע שאני לומד מ9:00 עד 21:00. רצוף. בלי שיעורים חופשיים באמצע. אז להגיד שאי אפשר לקלוט כלום זה התחמקות. אפשר לקלוט ואפשר לקלוט מצויין.

2. מה שאתה אומר לגבי המורים הוא סופר לא נכון. כל מורה בבית הספר הוא גם מורה פרטי במקצוע שהוא מלמד אז לפי הגישה שלך אין להם כוח ללמד שיעורים פרטיים כי הם לא עומדים בלחץ. בולשיט. בכל מקום נורמלי (נורמלי זה לא משרדי ממשלה ) עובדים עד 16:00 ואפילו אחרי זה.

3. על הזמן הפנוי של התלמידים כבר אמרתי - העיקרון של יום לימודים ארוך קובע שיהיו לימודים 5 ימים בשבוע כך שיהיה לך את יום שישי שיהיה פנוי כל היום

ולסיכום: יום לימודים ארוך נהוג במדינות רבות בעולם. הוא טוב והוא נחוץ בעיקר במדינת ישראל.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 05-12-2004, 19:20
צלמית המשתמש של djDimaX
  djDimaX djDimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.04
טוב, עכשיו תורי

אני בעד יום לימודים ארוך.
יש לזה באמת הרבה יתרונות שאת חלקם הגדול סגמאני הציג, לא אחזור על דבריו אך אני יכול להוסיף שיום לימודים ארוך הוא באמת מתנה לילדים, זה יגרום לפחות הסתבכויות במצבים בלתי נעימים וגריעת החינוך מהילדים. הילדים לא ידרדרו לסיגריות, סמים וכל הזבל ההוא. למעט כמה מסיבות שאז זה איכשהו מותר(לא סיגריות! רק קצת בירה)...
עכשיו, הילדים צריכים גם לקבל חינוך מגיל צעיר מאוד , מההורים, שזה טוב ללמוד, וזה טוב ונחוץ מאוד להשקיע בלימודים כדי להצליח כשהם יהיו מבוגרים. אני מכיתה ד יש לי יום לימודים ארוך ואני מאוד מרוצה! עכשיו כשאני בכיתה ט' ויש לי 47 שעות לימודים בשבוע, אני מאוד מרוצה. אפילו שאני עדיין לומד בימי שישי. ואני כן לומד בימי שישי. יש לי פיזיקה וכימיה ומחשבים וחברה וספורט. אני לומד עד 12:30 ביום שישי.ואז יש לנו עוד שעה חובה תיגבור במקצוע שאנחנו בוחרים.... ביום רביעי עד 1:15 ובשאר הימים האחרים אני לומד 9 שעות. עד 14:55.
מה שחבל אצלנו, שהתיק כן כבד, ואין שום דבר כזה כמו אוכל חופשי. וגם מי שסידרה לנו את המערכת, סגנית המנהלת\מנקה , רבקה, היא טיפשה ופיזרה בכל יום לימודים עד 3 את רוב המקצועות. שזה לא אמור להיות ככה בכלל. משרד החינוך חייב ללמד את מי שעושה את המערכת איך לסדר אותה כך, שבאמת לא יהיו מקצועות רבים מידיי באותו יום. יש לי תיק כמעט כל יום בכובד של 10 קילו!!! אספקט המטפלת גם חשוב למדי.

נוסף לכל זה, יש לי עוד הצעה. אני מציע בכלל להתחיל כל יום לימודים מ9 בבוקר. ככה שכל התלמידים יוכלו לישון מספיק שעות ולהיות ערניים ורגועים במהלך הלימודים. אני למשל, לא מספיק לישון אפילו 7 שעות ביום, ובגלל זה, אני מאוד עייף ובקושי קולט משהו ברוב השיעורים הדומים להיסטוריה ותנ"ך(שבאופן כלל משעממים אותי... ).... אני חוזר הביתה ב16:00 בימי ראשון ורביעי יש לי טניס שאני הולך אליו מ16:45 עד 20:00 ואז אני חוזר, נח קצת על המחשב ואז מתחיל לעשות ש.ב. עד 22:30 ולפעמים גם עד 23:30!!! ואז אני הולך לישון, קם ב6:30 ועוד פעם ככה. בימים האחרים אני די מספיק רק שעכשיו יש לנו בכיתה ט' וח' פרוייקט "מול"א"(מוכנות לאוניברסיטה - קורסים של 60 שעות כדי שבכיתה י' להתחיל כבר ללמוד לתואר ראשון ובכיתה י"א לסיים 55 % מהתואר וככה לקבל תואר ראשון עד לפני הצבא ואז גם להתקבל בצבא למשרה טוה יותר) שנותנים גם מלא ש.ב. וזה נוסף ליום חמישי שמסיימים ב3 אז לומדים עד 5!!!! ואז בכלל אני חוזר ב17:45 הביתה ולפחות נח קצת.... יש בחטיבה שלי ממש הרבה לחץ!!! יש לנו גם שעתיים של התנדבות חובה בשבוע לאחד מהמוסדות הציבוריים שאנחנו בוחרים מתוך רשימה(מס' מקומות מוגבל בכל מקום)....

חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 15:07
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
נגד

בתור מי שלומד בכיתה י"ב בבי"ס אנקורי,
אני לא מבין את הצורך ביום לימודים ארוך,
ניתן ללמוד את כל החומר לכל הבגרויות בחצי מהזמן מבי"ס רגיל,
לו רק היו מלמדים בדרך חכמה יותר.
אני לומד השנה בסביבות ה21 שעות בשבוע, על 4 ימי לימודים,
הסיבה לכך היא שיטת הלימוד הנהוגה ברשת אנקורי.

השיטה מנצלת בצורה חכמה יותר את הסמסטרים,
למעשה, אני לומד במהלך שנת לימודים, רק מקצועות בהם אני נבחן באותה שנה בבחינת הבגרות, כלומר - פחות שעות, ויותר התמקדות במקצועות שבהם נבחנים באותה שנה.
שיטה זו חוסכת הרבה שעות לימוד וסבל מיותר (סבל הנובע ממערכת הכוללת מעל 40 שעות שבועיות).

כמו כן, נבחנים התלמידים גם במועדי חורף, בעיקר במקצועות ה"קלים" יותר כמו חיבור ואזרחות, ומחלקים את החומר בצורה חכמה יותר, ע"מ להספיק וללמד את כולו בסמסטר אחד.
אני מאמין כי אם שיטה זו תונהג בכל בתי הספר ע"י מורים איכותיים ובצורה טובה,
היא תהיה המועילה ביותר והחכמה ביותר.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 23:14
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
יום לימודים ארוך:

נתחיל מוידוי אישי מרגש ומזעזע. זה דבר שלא קל לכתוב בפורום ולפרסם ברבים, אך למען זיכוי הרבים
(בואו נהיה רציניים, הסיכוי לקבל צל"ש בקושי מפצה על המבוכה שבגילוי המעשה המביש הבא) אני אספר
את הדבר. במוצ"ש האחרון היה לי שיעור מתמטיקה בין שבע בערב לעשר בלילה. השיעור היה לחמישה
תלמידי 5-יח"ל מכתות י"א-י"ב שיש בבית הספר(דבר מזעזע בפני עצמו), ועוד כחמישה-עשר תלמידים חיצוניים
(אלה שמשלימים בגרויות אחרי הצבא וכו'). בינתיים נראה שהייתה בשיעור די תועלת.
בשנה שעברה(שעבורי הייתה כתה י') למדתי מדמ"ח ברמת 5 יח"ל. השיעורים היו בין השעה 2 אחה"צ ל-4
אחה"צ למיטב זכרוני, בימים שני ורביעי. זה נכון שהיה לי ידע מוקדם מסויים בנושא, ועדיין 95 סופי בבגרות
לא הולך ברגל...
מכיוון שכל סקר או מחקר הם מגמתיים מעצם קיומם(מי שתומך ביום לימודים ארוך ומזמין מחקר שבמקרה
מראה שזה מועיל לא אמין בדיוק כמו שמי שמתנגד ליום לימודים ארוך ומזמין מחקר אחר שבמקרה נותן
תוצאות הפוכות בדיוק למחקר הראשון לא אמין אפילו לא טיפ-טיפונת), אני יכול להסתמך על הנסיון האישי
שלי, שבינתיים מראה ש"יום לימודים ארוך" משיג את מטרתו.

מצד שני, מאחר ולא ברור מהו בדיוק "יום לימודים ארוך" מבחינת התחרות הקטנה שלנו, נביא מקרה קצת
יותר "כבד". מדובר בישיבה תיכונית שאני מכיר מקרוב, שבה הלימודים היו עד פחות או יותר עד 4 אחה"צ
לכתות ז'-ח', ובכתה ט' זה רק מתחיל לעלות לשעה 6 בערב יומיים בשבוע, וממשיך וממשיך עד ל8 בערב
בכתות הגבוהות.
נכון. מדובר בסוג אחר של מוסד לימודי, שבהחלט לא מתאים לכולם(וזה כולל אותי, לדוגמה) - אבל גם הוא
משיג את מטרתו ביום הלימודים הארוך-מאוד הזה.
מחקרים או לא. כנראה שזה עובד.

לפני שנהפוך אותי לחסיד גדול של "יום לימודים ארוך" חשוב מאוד להדגיש את הנקודה החשובה ביותר בעניין,
את חוק האצבע שבו תלוי האם כל העסק יפעל או לא
כל האמור לעיל נכון ותקף כל עוד הכל עשוי "כמו שצריך". אם המערכת לא מאורגנת כמו שצריך, אז תוספת של
עוד שעתיים ביום שמאורגנות באותו אופן לא ממש תעזור. אם מורים גרועים יתעללו בכתה במשך עוד 10 שעות
שבועיות, ספק אם תהיה בכך תועלת מרובה.
שוב, מכיוון שכל מחקר גרוע מהאחר, אני נאלץ להתסמך על מעט הנסיון שיש לי, אשר לפיו שעות כפולות ומשולשות
הן הכי יעילות: אם יש 8 שעות ביום, זה מטורף לסחוב 8 מקצועות בתיק, ולעשות "סוויץ'" במוח בין כל המקצועות,
וכך 5 ימים בשבוע...שעות כפולות ומשולשות אומרות שיש 3 או 4 מקצועות באותו יום. משמעו של דבר הוא פחות
משקל לסחוב, פחות שינויים מחשבתיים בזמן הלימוד, ולדעתי האישית זה גם נותן תחושת סדר וארגון בלימוד.
ההגבלה של "שעור משולש" היא מאחר וזה כבר מצב גבולי. 4 שעות אקדמאיות של אותו מקצוע פשוט "מטגנות"
את המוח, והשעה הרביעית הופכת לבזבוז זמן מוחלט.
"כמו שצריך" גם אומר שאורך היום הוא פונקציה של התלמיד. מי שבאמת לא מתאים לו 8 שעות ביום - לא צריך
ללמוד 8 שעות ביום. הרי אמרתי שיש 5 תלמידי תיכון ב-5 יח"ל שאצלנו הוא די תובעני(יש מספר דומה של תלמידי
פיסיקה-5 אצלנו, וממש טיפה יותר היה במחשבים-5, למרות שבמחשבים-3 היו בסביבות 10-15 תלמידים למיטב
זכרוני).

אם כבר נכנסו לנושא, צריך להתייחס לכיתות המדוברות. יום לימודים כזה מתאים לכתות י'-י"ב באופן וודאי(ועל זה
אני מדבר). ביסודי, לעומת זאת, אני לא רואה יתרון גדול ביום לימודים עד 4 במקום עד 1 או 2 אחה"צ, אא"כ אנחנו
מתייחסים לבית-הספר כבייביסיטר(ואכן, עושה רושם שזה התפקיד היחיד שהוא מסוגל למלא כראוי בימינו...)
לגבי כיתות ז'-ט' אני רואה את הפתרון הטוב ביותר כעליה הדרגתית מהמצב של היסודי(כמה ארוך שהיום יהיה)
ל"רמת תיכון"(שוב, אם זה עד 4 עליה מתונה, ואם זה עד 6 אז עליה תלולה יותר).
כמובן שזה לא מוחלט, ויכול להיות שכבר בכתה ו' נתחיל ב"עליה" הזו או שרק בכתה ח' נעשה את זה. החלוקה
הייתה לשלוש קבוצות באופן כללי, שהן בערך יסודי; חט"ב וחטיבה עליונה. לפרטים המדוייקים אפשר להגיע רק
ע"י נסיון וטעיה - אבל כבר יש לנו כיוון כללי, וזה אמור להיות נסיון מהיר שיכלול מעט מאוד טעיה.

עכשיו אתייחס למספר טענות של הכותבים האחרים:

לטענותיו של ka אין קשר דווקא ליום הלימודים הארוך:
בעיית הספרים קיימת תמיד, ו-6 שעות שונות זה הרבה יותר ספרים(ששה מקצועות) מאשר 3 מקצועות שמתפרשים
על פני 8 שעות(חסכון של פי-2 במשקל!) - מדובר בתכנון המערכת.
הטענה שהמוח לא פועל אחרי 3 לא נכונה עובדתית, כי שיעור פיסיקה שלי היום היה בין השעה 4 אחה"צ לשש וחצי
אחה"צ שבמהלכן למדנו חומר שבתיכונים "רגילים" מלמדים תוך שבוע וחצי(ללא סיבה מוצדקת, יש לציין).
הטענה השלישית של ka שוב מתייחסת לתכנון המערכת ולא לאורך יום הלימודים. אם יש לנו עשרה מקצועות לכתה
(י' נניח) - אז יש לנו 3 מקצועות ביום שמתפרשים על פני חמישה ימים בשבוע, ובא שלום על ישראל. כל מקצוע ילמד
פעמיים בשבוע במשך שעור כפול או "משולש". יש זמן ללמוד, זמן לתרגל - ויום הלימודים לא חייב להיות ארוך במיוחד
(ועוד אפשר להוריד את יום ששי בכלל).

איתי עושה את אותה טעות. הוא טוען טענה שהוכחה כשגויה עובדתית. המוח כן פועל בין שעה 4 אחה"צ לשעה 6 וחצי
אחה"צ, אחרי 5 שעורים מתשע עד 2(כשביניהן היה לי מבחן קטן בחיבור). זה נכון שהמוח של תלמידים מסויימים לא
פועל אחרי השעור הששי, אבל השלכה מן הפרט אל הכלל היא פשוט שגיאה.
זו בדיוק הסיבה שיום לימודים ארוך לא צריך להיות החלטה גורפת של משרד החינוך, אלא אופציה שמתאימה לחלק
מהתלמידים, ולא מתאימה לאחרים. היא צריכה להיות מופעלת כשיש צורך, ולא סתם כך כי איזו ועדה חסרת תועלת
המונהגת בידי תפוח אדמה שלוק החליטה שהיא חייבת להמליץ משהו אחרי כמה חודשי עבודה ובזבוז כספי ציבור...

עכשיו נעבור לדבריו של ירון(Segmany).
מה שהוא כתב מאוד מאוד מעניין, ולפני שנתייחס לטענות עצמן, ננסח אותן שוב בקיצור.
סעיפים 1 ו-3 שלו בעצם אומרים שאנחנו אמורים להיות מדינה-100%-קומוניסטית שבה בית-הספר מתפקד כבייביסיטר
לילדים ומונע מהם "להדרדר לסמים ולפשע". זה רעיון נחמד, אלא שהוא כבר נוסה ולא פעל. ילדים צריכים להיות מחונכים
בידי ההורים שלהם. בתי הילדים כבר לא קיימים באף קיבוץ בארץ - פשוט כי זה לא פועל. בית-הספר אמור להקנות ערכים,
נכון, אבל להשאיר את התלמיד 3 שעות בבית-ספר כל יום, למרות שאין שום חומר לימודי שהוא צריך ללמוד בזמן הזה רק
יהפוך את מערכת החינוך לשנואה עוד יותר מכפי שהיא שנואה כיום(ושונאים אותה מאוד), מה שישיג בדיוק את המטרה
ההפוכה. התלמידין ימרדו על-תקן "לעשות דווקא", ובמקום להרחיק אותם מ"פשע וסמים ברחוב" הם יסתובבו בדיוק עם
אותם עבריינים שהרעיון הזה מנסה להרחיק מהם...

נעבור לדי-ג'יי הפ33תי שלנו, djDimaX:
באופן מפתיע הוא חוזר על הטענות שהאחרים כבר אמרו(בייביסיטר, הדרדרות לסמים וכו') - ופשוט אפשר להציץ פסקה
אחת למעלה ולראות את תגובתי לטענה המעניינת והחשובה הזו. הספור האישי על סגנית-המנהל היה מעניין מאוד, אבל
לצערי פספסתי כיצד הוא מוכיח שיום לימודי ארוך טוב או רע.
הערה נוספת לדימה: ללמוד עד 1:15 זה לא ממש יום לימודים ארוך. 14:55 מתקרב לזה...

ואחרון חביב, עופר(ZigZag):
עופר הדגים יפה מאוד איך יום לימודים קצר מספיק בהחלט כדי להוציא תעודת בגרות מלאה, אבל החלק שהוא פספס
הוא המקצועות המוגברים("מגמות"). אם אני רוצה לעשות 5 יחידות מתמטיקה/אנגלית/פיסיקה אין לי ברירה אלא להשאר
בשעות 4 אחה"צ עד 6 אחה"צ בשביל הפיסיקה, ולבוא בימי ששי בשביל המתמטיקה. במידה וזה לא ברור, אני מדבר
על סניף אחר של רשת אנקורי.
כל מה שהוא אמר נכון לחלוטין, כשמדובר על כתה י"ב שבאנקורי(לפחות בסניף שלי) מדובר על מספר קטן של בגרויות
(מורחבים, הסטוריה ב') וכל מקצוע שרוצים לשפר. ברור שאין צורך בהרבה ימים ושעורים(אצלנו י"ב מגיעים לשלושה
ימים בשבוע) - אבל שוב, המקרה הפרטי הזה לא אומר שאין תועלת בימים ארוכים יותר במקרים אחרים...

ומה שעולה מהתגובות שלי לכולם הוא מה שסיימתי איתו את דעתי למעלה: יום ארוך פועל עובדתית, אבל צריך להפעיל
אותו במידה ושיקול דעת: צריך להפעיל אותו עבור תלמידים שזה מתאים להם, ומהסיבות הנכונות.
חזרה לפורום
ישן 07-12-2004, 02:51
צלמית המשתמש של ZigZag
  ZigZag ZigZag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
בכלל בכלל לא נכון
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יום לימודים ארוך:"

5 י"ל לימוד במקצועות אנגלית\מתמטיקה (מקצועות חובה)
או הרחבה לא דורשות שעות לימוד נוספות כמו ביום לימודים ארוך !
מגבלות של שעות בבית הספר שלי נובעות מגודלו הקטן,
בבית ספר "רגיל" אין בעיה של מורים ותקנים ארורים של משרד החינוך (שמונעים ממני השנה לעשות 5 י"ל מתמטיקה).
המגמה שבה אני לומד נכללת בתוך 21 השעות השבועיות (לפחות מחצית מכל תלמיד אחר בשכבת י"ב), כמו כן 4 י"ל מתמטיקה (עקב מגבלות משרד החינוך). יש דיי זמן להכניס אף הרחבה שנייה (פיזיקה למשל) בלו"ז שכזה ועדיין לא להכנס למערכת שעות של יום לימודים ארוך.

לגבי השאלה איזו שעה אופטימלית ללימוד.
לעניות דעתי בלבד, נושא זה משתנה בין אדם לאדם ובהתאם לשעון הביולוגי שלו ואישיותו,
אולם אכן יש גבול לכמות השעות הרצופות שבהן ניתן ללמוד,
דבר המשתנה אף הוא בהתאם לנושא הנלמד. במקצועות ריאליים יש עניין של חומר המסתמך על חומר קודם, לכן הם בעיתיים יותר בלימוד רצוף (ללמוד חומר חדש לפני שהישן נקלט),
אולם במקצועות הומוניים הבעיה הזאת קטנה יותר.
פתרון הגיוני יהיה לבנות מערכות שעות לא אחידה, כלומר ללמד מקצועות ריאליים לסירוגין באותו היום, ע"מ לתת למוח "מנוחה".
חזרה לפורום
ישן 07-12-2004, 16:27
צלמית המשתמש של djDimaX
  djDimaX djDimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.04
המממממ
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יום לימודים ארוך:"

ציטוט:
נעבור לדי-ג'יי הפ33תי שלנו, djDimaX:
באופן מפתיע הוא חוזר על הטענות שהאחרים כבר אמרו(בייביסיטר, הדרדרות לסמים וכו') - ופשוט אפשר להציץ פסקה
אחת למעלה ולראות את תגובתי לטענה המעניינת והחשובה הזו. הספור האישי על סגנית-המנהל היה מעניין מאוד, אבל
לצערי פספסתי כיצד הוא מוכיח שיום לימודי ארוך טוב או רע.
הערה נוספת לדימה: ללמוד עד 1:15 זה לא ממש יום לימודים ארוך. 14:55 מתקרב לזה...
חזרתי על הטענות רק בגלל שלא היה לי זמן וגם שכחתי להיכס לפורום לימודים כדי לבדוק אם הנושא
הזה כבר נפתח.. אם סגמני לא היה מגיב, הייתי כותב תגובה מאוד מאוד דומה לשלו!!! ואז הוא היה
צריך לכתוב בערך שהוא תומך במה שאני אמרתי. דבר שני זה רק ביום רביעי אני לומד עד 1:15 ובשאר עד 3!!!! שזה , לפחות בשבילי מאוד ארוך!
(תחשוב שזה 47 שעות לימוד נטו ועוד 2 חלון-לא כולל 47...)
בכלל בכיתה ח' היה לי 45 ובז' היה לי 45.... ובד' ה' וו', זה גם ההיה כל יום חוץ משישי עד 2:45! שזה מלא בשביל ילד בן 10!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר