לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2005, 23:34
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
ראיתי שדנתם פה בנושא הבעיטות בכלל ובטאקוונדו בפרט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MFFE שמתחילה ב "בעיטות..."

רציתי להבהיר כמה נקודות. הבעיטות בטאקוונדו הם הכי נכונות הכי מהירות ובשילוב של מרחק נכון וטימינג (=תיזמון נכון) הם הכי אפקטיביות (=יעילות).
אני רוצה להפריד את הבעיטות שבקארטה בקונג פו ובכל אומנות לחימה אחרת מהבעיטות בטאקוונדו.
הטכניקה בשאר אומנויות הלחימה פחות מפותחת מהטאקוונדו ובכלל הכוח, המהירות, התיזמון, המרחק הנכון אין את זה בשום אומנות לחימה אחרת וראיתי הרבה.
ומי שאמר שבעיטה גבוהה פחות יעילה אני רוצה שיסביר לי איך הוא הגיע למסקנה הכל כך שגויה הזו??????!!!!!!
אם הטכניקה שלך נכונה אין סיבה שהבעיטה לא תצא באותו עוצמה לפנים. וחוץ מזה נגיד שבעיטה גבוהה פחות חזקה עדין עדיף לבעוט בעיטה בינונית לפנים מאשר בעיטה חזקה לרגל (רואים את זה בקיק בוקסינג ובאיגרוף תאילנדי שבעיטה אחת לפנים מפילה מתחרה כמו כלום).
ל-MFFE יש לי סרטון שמראה איך לבעוט בעיטה קידמית, פטיש, אחורית, מגל ( לבטן עם סיבוב הרגל בזוית של 90 מעלות), ודחיפה. אם אתם רוצים אני יכול לתת לך לינק לאימיול.

חזרה לפורום
ישן 20-11-2005, 00:03
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "ראיתי שדנתם פה בנושא הבעיטות בכלל ובטאקוונדו בפרט."

שנייה שנייה.... מי אמר שהטכניקות של הטייקאוונדו הכי נכונות?
לפי מה אתה קובע?
יש לך דאן 6 לפחות במספיק אומנויות בשביל לשפוט?
למתאמני טייקאוונדו יש בעיטות כ"כ טובות, מהירות וחזקות בגלל שהם עובדים בעיקר על בעיטות (עכשיו יגיעו כל הקטנוניים שיגידו שגם יש שם אגרוף וחצי...) לכן הבעיטות של המתאמנים באומנות הם נורא חזקות.
זה כמו לומר שאגרוף של מתאגרף קלאסי הוא אגרוף מהיר חזק ומעולה. זה לא בגלל שהאגרופים שלהם הכי נכונים אלא זה בגלל שהם עובדים רק על אגרופים אז האגרוף שלהם מגיע בצורה טבעית. זה לא אומר שזוהי הטכניקה או האגרוף הכי טוב שיש אלא פשוט זו תוצאה של אימון אימון ואימון.

בעיטה נמוכה יותר קל לבעוט בדר"כ. זאת מכיוון שיותר קל לבעוט למקום שהוא קרוב לרגל. low kick זו בעיטה יותר מהירה מבעיטה לפנים בגלל שהמטרה יותר קרובה ולא דורשת שינוי מסיבי של תנועת הגוף.

הסיבה שבקרבות זירה בעיטה לפנים גורמת לנוק אאוטים היא מכיוון שהמכה חזקה, לא משנה מאיזה סוג יכולה לגרום לנוק אאוט. אני לא יודע מה יותר חזק או יעיל, תלוי בסוג הבעיטה והמקום אליו בועטים.
כנראה שהוא טוען ככה בגלל שבשביל לבעוט גבוה רוב האנשים צריכים לעשות מאמץ מיוחד (גמישות, שינוי בתנוחת הגוף במהירות, שיווי משקל וכו').

אני אשמח לקישור אם תוכל.
חזרה לפורום
ישן 20-11-2005, 00:27
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

מסכים איתך בנוגע לפרקטיקה.....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "שנייה שנייה.... מי אמר..."

אבל עד שאתה לא לומד טאקוונדו אתה לא יכול להבין ב-100% למה אני מתכוון.
אני אנסה להסביר כל הבעיטות בטאקוונדו יוצאות מהברך כולם בלי יוצא מן הכלל בניגוד לשאר אומנויות הלחימה שמוציאים את הבעיטה בסיבוב כשקל לראות את זה ולהבין מה היריב מתכוון לבצע.
אם כל הבעיטות יתחילו מאותה עמדת פתיחה אזי ליריב תהיה עבודה כפולה הוא יצטרך לראות את הברך עולה דבר שקצת קשה לראות בניגוד לבעיטה מהצד דבר שני הוא יצטרך לנחש לאיפה הבעיטה הולכת להיות דבר שקשה מאווד לעשות.
שכחתי להוסיף שיש בסרט גם בעיטה צידית.
השם של הסרט הוא:"Taekwondo Revolution Of Kicking 1" (בלי המרכאות) והוא בקוראנית עם תירגום באנגלית. והקטע של ההסברים רסמי איך הבעטיה עובדת זה באנגלית לכל המעונינים לראות איך הבעיטות בטאקוונדו יוצאות (ברמה הטכנית). אני אהבתי את הסרט והוא הוסיף לי אני מקווה שהוא יוסיף גם לכם.
הערה קטנה האדם שמדגים הוא לא בתלת מימד הוא אדם אמיתי שבהמשך של הסדרה (שימו לב זה רק החלק הראשון של הסדרה) עושה בעיטות משוגעות באוויר.

חזרה לפורום
ישן 02-12-2005, 23:26
  NightCrowler NightCrowler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל NightCrowler שלח הודעה דרך MSN אל NightCrowler
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "מסכים איתך בנוגע לפרקטיקה....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי natisa
כל הבעיטות בטאקוונדו יוצאות מהברך כולם בלי יוצא מן הכלל בניגוד לשאר אומנויות הלחימה שמוציאים את הבעיטה בסיבוב כשקל לראות את זה ולהבין מה היריב מתכוון לבצע.
אם כל הבעיטות יתחילו מאותה עמדת פתיחה אזי ליריב תהיה עבודה כפולה הוא יצטרך לראות את הברך עולה דבר שקצת קשה לראות בניגוד לבעיטה מהצד דבר שני הוא יצטרך לנחש לאיפה הבעיטה הולכת להיות דבר שקשה מאווד לעשות.

תראה, קטונתי מלהבין את כל מה שהסברת לכן אשאל שאלה אחת קטנה....
1. מאיפה שאבת את כל הטעויות הללו?
ראית פעם קרבות סוואפט (ותסלחו לי אם שגיתי באיות) שזה אומנות לחימה צרפתית עם רגליים בלבד?
ראית פעם משחק בקפואירה (וכן בין 2 קפואריסטים בתוך המעגל זה משחק)...?
כל הבעיטות שלא בTKD באות בסיבוב? קל לראות מאיפה בעיטה מגיעה? הלוואי וזה היה נכון...
שיחקתי עם כמה מדריכים בארץ של קפואירה ולמזלי הגדול הם רק שיחקו והראו לי בכוונה תחילה לאיפה לברוח. ואז הם שיחקו בינם לבין עצמם... ומזלי שמישהו צילם את המשחקים הללו... לקח לי 10 פעמים לעבור על המשחק כדי להבין מה רץ בינהם.
אם תרצו אני העלה כמה קישורים.
חזרה לפורום
ישן 03-12-2005, 19:03
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

אני "אוהב" אנשים כמוך....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NightCrowler שמתחילה ב "[QUOTE=natisa] כל הבעיטות..."

אתה יהיר, אתה אפילו מעיד על עצמך שאתה לא מבין..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי NightCrowler
תראה, קטונתי מלהבין את כל מה שהסברת לכן אשאל שאלה אחת קטנה....

ואז אתה אפילו מעיז לשאול "1. מאיפה שאבת את כל הטעויות הללו?"
תשמע אחי לפני שאתה מנסה להגיע למסקנות תבדוק אותם, באמת קטונת מלהבין את מה שאמרתי ולכן הגבת בצורה אדיוטית.
יש לי שתי שאלות אליך:
מאיפה אתה יודע שאני טועה??? (אתה הרי לא מתאמן בטאקוונדו לפי מה שהבנתי ממך עד עכשיו)
מה הקשר קפוארה וסוואט?????

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 03-12-2005 בשעה 19:16.
חזרה לפורום
ישן 03-12-2005, 23:42

סליחה שלקח לי זמן להגיב...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "אני "אוהב" אנשים כמוך...."

יש אנשים שעובדים... אחד מהם זה אני.
בוא אנסה להסביר למה התכוונתי... כן אני יודע, בדרך כלל אני לא מובן זה בא עם העבודה.
1. הסיבה שהבאתי לדוגמה סוואט וקפואירה, מכיוון שגם הן שיטות לחימה ש90%+ מהתנועות ההתקפה שלהן הן עם הרגליים.
2. אני לא יודע עם אתה טועה בTKD אבל לדעתי אתה טועה כשאתה מכליל על יתר השיטות (ואני אפילו לא יודע כמה יש) לא בטוח שאתה יודע ומכיר את כל השמות.
3. הסיבה שבעיטה לפנים תגרום ל-KO/ תפיל יריב כמו כלום... ובעיטה לרגל לא,בוא ננסה משהו... גע לעצמך בפנים/ראש... רוב הזמן אתה נוגע בעצם מתחת לעור... נכון? מצח, סנטר, גולגולת...
עכשיו גע ברגל... חוץ מהחלק הקדמי פיקה וכלפי מטה אתה נוגע בשרירים.
ויש את עניין העצבים, העובדה שהמח נמצא בין האוזניים (אצל רוב האנשים כלומר... לא יודע איך אצלך).
4. ראיתי את הסרט שהפנת אליו. אכן כן, כל הבעיטות יוצאות מהברך, כלומר החלק האחרון של הבעיטה, ההצלפה יוצא מהברך, אבל להגיע לגובה הנכון לזווית הנכונה, המדגים עבד די הרבה עם המותניים והסתובב על רגל ציר....
ככה שבוא נגיד ששנינו לא מבינים אחד את השני ונפרד כידידים, אלא אם אתה ממש חייב להיות זה שאומר את המילה האחרונה...

<-;
חזרה לפורום
ישן 04-12-2005, 00:24
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

כשאני מכליל את יתר השיטות אני יודע למה אני מתכוון.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NightCrowler שמתחילה ב "סליחה שלקח לי זמן להגיב..."

לך לג'ו ג'יטסו, לאיגרוף תאילנדי,לסוואט, לקונג פו, לקפוארה, ולכל אומנות לחימה אחרת ואז תלך לטאקוונדו ואתה תראה שעבודת הרגלים שונה מאווד מכל אומנות לחימה אחרת שפגשת.
וזה כי טאקוונדו זו אומנות לחימה שמתרכזת רק ברגליים, ולכן הטכניקה הרבה יותר מלוטשת מכל אומנות לחימה אחרת בנוגע לרגליים, ואין לזה עוררין.
אני לא מכיר כל כך סוואט אבל ממה שאני יודע יש בה גם אגרופים (בשונה מטאקוונדו), וקפוארה (בלי להעליב אף אחד) זו אומנות לחימה אקרובטית משהו הם לא בדיוק משתמשים ברגלים כדי ליתקוף זה יותר ריקוד כמו בריקדאנס רק אומנות לחימה (כמו שאתה קראת לזה "משחק").
נ.ב
שאלה אישית אליך NightCrowler אהבת את הסרט\ון?

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 04-12-2005 בשעה 00:27. סיבה: שכחתי להוסיף משהו.....
חזרה לפורום
ישן 04-12-2005, 11:11

טוב אז אתה צריך לסיים כל דיון עם המילה האחרונה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "כשאני מכליל את יתר השיטות אני יודע למה אני מתכוון."

ככה שאני אצפה לתגובה...
ראיתי את הסרטונים (400 מגה פלוס זה לא סרטון זו תוכנית).
קצת יותר ברור מלקרוא בספר ולכן עניין יותר.
הסיבה שבקפוארה אנחנו קוראים לזה משחק, היא מכיוון שאנחנו חברים לאותה קבוצה או שבאים לבקר אותנו מקבוצות אחרות ואנחנו מתאמנים אחד עם השני.
אף אחד לא בא במטרה לכסח את ה"יריב", (אלא אם תעליב את מי שממולך, ואז יש מצב שתעצבן אותו ואז... בוא נגיד שלא נכנס לזה עכשיו).
להשוואת קפואירה לבריקדאס ולהגיד שהיא לא אומנות לחימה זה כמו להגיד שהירח כמו השמש נותן אור.
אתה מוזמן להכנס לאתר www.capoeira-israel.com ולקרוא קצת. אולי FUFUXU יוכל להסביר קצת גם.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר