לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2005, 13:00
  moran_zeev moran_zeev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.05
שירות לאומי לעומת גיוס- אבסורד. כדאי לקרוא

אם זה לא אבסורד אני לא יודעת מה כן:

לפני כמה ימים חברה שלי באה אליי, וישר סיפרה לי שהיום בשירות הלאומי כל מה שהיא עשתה זה קיפולי נייר, תכלס די היה ברור לי שהיא לא עושה כלום בשירות הלאומי, כמובן שיש ימים עמוסים וכו', אבל רוב הזמן היא או יושבת ולא עושה כלום או מעבירה כמה תיקים רפואיים מחדר אחד לשני.

טוב ויפה, היא דתייה, היא תורמת בדרכה שלה.

הבעיה היא שכמה ימים אחרי זה היא קיבלה תלוש משכורת, התלוש עמד על הסכום 700 שקל.

ממה שאני יודעת, חיילת ג'ובניקית מקבלת 400 שקל לחודש, חייל מקבל 350 שקל, חייל בקרבי עם רמת סיכון א+ מקבל בסביבות ה750 (תקנו אותי אם אני טועה).

האנשים שעושים שירות לאומי כל יום מגיעים הביתה, מגיעים בשעות שאנחנו החיילים אפילו הג'ובניקים לא היינו חולמים להגיע בהן, נהנים מהאפשרות של מתי שהם רק רוצים לראות רופא אזרחי (שתסכימו איתי לכל אחד קרה שהוא הרגיש ממש ממש רע, ולא קיבל את הטיפול הרפואי ההולם) אם הם קצת עייפים או קצת לא מרגישים טוב הם יכולים פשוט לא להגיע, לא צריך לרוץ לבתי חולים וחר"פים למיניהם ולנסות להוציא בכח גימלים.

אנשי השירות הלאומי, לא שומרים שבת בבסיס, אין להם הקפצות במקרה הצורך, הם לא צריכים לעבור מטווחים, תורנויות מטבח ועוד סינג'ורים למיניהם, הם לא צריכים לחשוש מכך שפעם ב... ישלחו אותם לאבט"שים שזה גם תסכימו איתי חשוב מאוד, אבל בכלל לא תענוג. הם לא צריכים לדאוג להופעתם כדי שלא יקבלו איזה קנס, או לא להצדיע כדי לא לעמוד למשפט, הם לא צריכים להתמודד עם מערכת הרבה יותר נוקשה.

חייל קרבי, שמעמיד את חייו בסכנה יום יום, שכל יום הוא מקריב הרבה יותר, לא רואה את הבית 21 יום ואפילו יותר, חייל שיכול להיות שיעירו אותו בלילה, וכל הלילה הוא ישכב מאחורי שייח ויחכה למישהו שינסה להרוג אותו, ורק יקווה שהיריה הראשונה תהיה שלו. חייל שחי בפחד שאולי יותר הוא לא יראה את המשפחה שלו, מרוויח כמו, בן\בת השירות הלאומי.

תסכימו איתי, שלמרות שחיילים קרביים רובם הגדול לא עושים את זה בשביל הכסף, ורובם הגדול בחרו בזה, תסכימו איתי שזו שערורייה שהם מרוויחים את אותו הסכום, למרות שגם בן\בת שירות לאומי תורמים הרבה בדרך זו או אחרת.

בשביל חייל קרבי, אפילו עוד 100-200 שקל למשכורת יכול להיות שהוא יוכל לקחת את החברה שלו לעוד בילוי, או אפילו להתקרב עוד קצת לסכום לטיול שחרור ויצטרך אולי לעבוד קצת פחות אחרי השחרור, זה יעלה קצת את המורל.

---- כל מה שאמרתי זה מה שאני חושבת בלבד, ברור שיש אנשים בשירות לאומי שתורמים המון אני לא מזלזלת בכך, וברור שהכסף זה לא הכל לאף אחד מהצדדים, אך בכל זאת, לדעתי במקרה זה יש מן האבסורד---
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2005, 13:35

תקרא מה שכתבת ותבין
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי kapuchkes שמתחילה ב "לא מדוייק ומגמתי"

קודם כל, נכון, לא כל מי שבשירות לאומי עושה "כלום" אבל את זה אמרתי מלכתחילה.
אבל בנוגע למה שאמרת, כמו שג'ובניק לא מקבל את אותו סכום שקרבי מקבל, כך גם בנות שירות כמו שהצגת ("מוסד"-??) לא צריכות לקבל כמו האחרות לדוגמת חברתי וכך גם הרוב הגדול של בנות השירות.
לא לדבר על העובדה, שבנות שירות לא סוגרות שבת, אסור להן לעבוד בשבת, ולכן מה שאמרת לא הגיוני, הרבנים לא היו מאשרים שירות לאומי שכזה שדורש מהן עבודה בשבת, ולכן אם הן לא חוזרות בשבת הביתה זה מבחירתן כי אולי אין להן כח לנסיעות או משהו בסגנון.
וחוץ מזה מה שבבסיס פתוח וגר רחוק מהבית גם הוא מקבל דירה מהצבא (כמו חברה שלי שמשרתת איתי בשלישות וגרה בחיפה) והיא צריכה לדאוג לכלכלתה עם 400 שקל +200 שקל לאחזקה. אז שוב, חוסר השוויון חוגג.
ישן 18-11-2005, 17:50

לא, זה אתה שוכח.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אבל את שוכחת"

שבשירות לאומי, לדוגמא בבתי חולים במוסדות למיניהם ובטיפולים באנשים חולים, בכלל... ב99 אחוז מהמקומות שבהם יש שירות לאומי המשרתים מקבלים ארוחת צהריים (שהלכתי עם חברה שלי לארוחת צהריים שהם מקבלים- תאמין לי אתה מת לארוחה כזאת, לא לדבר על העובדה שהם אם הם רוצים הם מקבלים תוספת!!) בדיוק כמו שחייל מקבל, והאנשי שירות והג'ובניקים שניהם חוזרים הביתה בסוף היום.
לגבי הקרביים, זה לא שהם מקבלים מגורים בחסד, זה כי הם משרתים בחורים שהם לא יכולים לישון בבית, ותאמין לי שלא מגיע לבני שירות עוד 400 שקל על שינה.
תסכים איתי שאם הם לא היו בשירות לאומי הם עדיין היו ישנים בבית.
ומי שבשירות לאומי דתי ישן בבית או שהוא ישן במדרשה ואז המדרשה מספקת לו את המגורים.
ישן 18-11-2005, 21:51
  Scylla Scylla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moran_zeev שמתחילה ב "שירות לאומי לעומת גיוס- אבסורד. כדאי לקרוא"

אני לא מסכים בכלל, עם כל ההתנסחויות היפות ואני בדר"כ תמיד בדעה הזאת ולא אוהב משתמטים ואנשים כאלה, אבל אני לא מסכים איתך.

שירות לאומי תורמים הרבה לחברה בשעה שבדר"כ הם לא חייבים בכלל, הם מקבלים 700 ש"ח כדי שתהיה תמורה ולא ישתמטו מהשירות הזה גם, אצל אמא שלי במחלקה (בית אבות) תמיד עוזרים בנות מהשירות הלאומי.

לגבי ה700 ש"ח, בוא נגיד שכל אחד\אחת שעושה את השירות הלאומי מוציא יותר תפוקה מ700 ש"ח, ככה שזה לא "בזבוז" או משהו כזה.

לגבי זה שהקרביים מקבלים אותו דבר, לדעתי צריכים לקבל הרבה יותר אבל לא משנה.

הבעיה היותר גדולה אצלינו בארץ - אנשים שמורידים פרופיל סתם בשביל לא להיות בקרבי, ואת זה אני מתעב.
ישן 20-11-2005, 00:01
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moran_zeev שמתחילה ב "שירות לאומי לעומת גיוס- אבסורד. כדאי לקרוא"

תקשיבו ותקשיבו טוב חבורת קנאים מורעלים שכמותכם!

אנשי השירות הלאומי הם אנשים שלא רצו/יכלו להתגייס לצבא, ובמקום ללכת לאוניברסיטה או לעבוד הם הלכו להתנדב ולתת שנים מהחיים שלהם בשביל המדינה המזורגגת הזאת. בשונה מכם הם לא חייבים שום דבר..הם פשוט התנדבו מרצונם! במקום להרוויח 3 אלף במקום עבודה, הם מקבלים את ה800 על יום עבודה מלא..

עוד מיתוס..לשירותך הלאומי יש רק 12 ימי חופשה בשנה..יותר מזה אסור ועל כל יום נוסף הם יצטרכו להמשיך את השירות בהתאם.

מספיק כבר להכנס לאנשים לכיס, אלה מרוויחים ככה ואלה מרוויחים ככה. מתגייסים לקרבי? מברוק אבל אל תבכו למה אלה מקבלים יותר ולמה אלה לא סוגרים שבתות.

ובכלל אם כבר אז חלאס עם האמונה המטומטמת הזאת שכולם חייבים לעשות צבא. בואו נלך איתכם פייר לפי קו המחשבה שלכם..אם לא יילכו כולם לצבא אז לא תיהיה הגנה למדינה..אם כך אז אם לא יהיו רופאים אז כולם ימותו נכון? אז לכו להיות רופאים...ואם לא יהיו מעילים אז כולם יקפאו בחורף נכון? אז לכו תסרגו מעילים..הנק' שלי לדפרים שעוד לא הבינו זה שחייל צריך להיות מקצוע..שבהתאם מתוגמל בהתאם ולא כמו היום..ולא כולם מתאימים להיות חיילים והצבא לא צריך לגייס כל מה שזז...

ואם אלה שלא מתאימים, הולכים לשירות הלאומי אז מה טוב...

הדשא של השכן תמיד ירוק יותר..או במקרה זה ה"דולרים".

קנאים.

נ.ב
מה זה השטויות האלה שהמשכורת של ה800 מושכת אנשים לשירות הלאומי. בולשיט! מה מושך ב800 כשאפשר לעשות 3000 באזרחות?! אנשים הולכים לזה בגלל רצון לתרום נטו

ומה שאתם מחזירים להם בתור אזרחים זה רק קנאה וצרות עין. תתביישו לכם

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 20-11-2005 בשעה 00:05.
ישן 20-11-2005, 00:16

קודם כל תרגעי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "תקשיבו ותקשיבו טוב חבורת..."

אם לא שמת לב אז עד עכשיו הדיון היה תרבותי לגמרי.
העניין הוא לא של צרות עין או כל דבר כזה, העניין הוא שמסיבות כאלה ואחרות אנשים אלו עושים שירות לאומי, אולי כי הם דתיים או כל דבר בסגנון, תסכימי איתי שלצאת מהצבא זו לא בעיה, בכל מקרה אלו שעושים שירות לאומי רבים עושים את זה כמו שאת אומרת כדי לתרום למדינה.
גם אני בצבא כדי לתרום למדינה. אבל אם שנינו כאן כדי לתרום למדינה למה שהתנאים שלנו לא יהיו זהים.
אם את רוצה להכנס לקטע כזה... אז גם אני יכולה לצאת על 21 נפשי ולהתחיל לעבוד. אבל לא זו הנקודה.
הנקודה הם ששני אנשים שווים, שניהם רוצים לתרום למדינה מזמנם ומעבודתם ולא מקבלים תנאים זהים, שהכסף בשני המקרים יוצא מקופת המדינה.
ברור שהם יכלו לקבל יותר באזרחות, אבל כולנו יכולנו לקבל יותר באזרחות, גם אני באזרחות תאמיני לי שעשיתי יותר מ400 שקל לחודש, אבל אם הם עשו את הבחירה שלהם והצטרפו לשירות לאומי כדי לתרום למדינה הם גם צריכים לקבל תנאים שווים, לטוב ולרע.
ואם את אומרת שלא מגיע להם תנאים שווים, כי הם יכלו להרוויח באזרחות, אז למה תנאים שווים הם מקבלים כמו מענק שחרור אחרי שנתיים?

נ.ב.- קנאים את יודעת למי את יכולה לקרוא.
ישן 21-11-2005, 16:20
  לוחם_אש לוחם_אש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
להגיד שלהיות חייל צריך להיות מקצוע זה הדבר
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אני בן..בפעם האחרונה..."

הכי מגוחך ששמעתי בחיים שלי...
את ההערות המטופשות האלה תישמור לעצמך.

אם חייל שיורים עליו ברובים וטילים מקבל פחות כסף מאדם שלא רצה ללכת לצבא ותורם למדינה בצורה
מתונה יותר מחייל קרבי, אז זה לא עניין של להיכנס לאנשים לכיס, זה עניין של לעשות השוואה.
כמו שרופא שעובד בבית חולים מקבל משכורת הגונה וראויה, לעומת כרטיסן בקולנוע, כך הדבר צריך להיעשות בשירות המדינה.

ובקשר למי שהלך לשירות לאומי אבל לא חייב...דבר ראשון הוא חייב להתגייס לצבא...אם הוא לא יכול, זה משהו אחד, אבל רק הוגן שיעשה לפחות שירות לאומי.
אם הוא לא רוצה להתגייס, סתם כי לא בא לו או מטעמי דת/מצפון,אז גם לא צריך לשלם לו...
ישן 22-11-2005, 19:08

אני בן אדם מכובד ואינטליגנטי ואתה בחורי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "מי אתה שתקבע שההערות שלי..."

מנסה להציג אותי בתור אדם בור שמדבר שפת שוק.

ובכן אתה טועה.
ראשית כל מכיוון שאין לך כל הבנה בנושא ואתה מדבר הצהרות מופרזות ושמאלניות...אתה מנסה להציג את עצמך כאדם ליברל ומגן החלש והמקופח בדיעה הציבורית הכללית...בכך אתה נכשל, כיוון שאינך מביא ביסוס אמיתי לדבריך ואינך מגיב עניינית לדבריהם של אנשים.
אם היית קורא היטב למשל היית שם לב שאני לא מדבר על תרומה לפי מספר אויבים מחוררים, אלא לפי מידת ההקרבה שאדם מציב את עצמו למען המדינה שלו. אם אדם מציב את עצמו בסכנת מוות, מבחינתי הוא תורם באופן יחסי יותר מאדם שמדריך תלמידים בפנימיה.

אתה פריחת הניצנים של הפלצנות השמאלנית הארץ ישראלית שנולדה כאן בעקבות גסיסתו האיטית של דור מפואר...ברכותיי.
ישן 22-11-2005, 19:23

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לוחם_אש שמתחילה ב "אני בן אדם מכובד ואינטליגנטי ואתה בחורי"

סוף סוף מישהו קלט כאן שאני בחור! הידד! החגיגות בכיכר ב21:00

אני לא מנסה להציג אותך בשום אור. לא שוק ולא מוזיאון, אני תמיד שמח להתווכח, מן תחביב מוזר שכזה.

הנה אנו מגיעים למילטריזם הטבוע בך. "איש המתקרב למוות" הוא מעין גיבור לעומת איש שמחנך את הדורות הבאים, ובמקום לחסל ולרמוס הוא בונה דור של ערכים, הרי שהוא פחות גיבור. פה טבועה אי ההסכמה שבינינו! אף אדם לא נולד כדי למות, אף אדם לא שווה שייהרג כי החיים הם מעל לכל מכל. זאת הפילוסופיה שלי בכל אופן ואני בטוח ששלך שונה.

הצהרות מופרזות שמאלניות? לא חושב, גם אני יכול לבטל דבריך:"אתה מצהיר הצהרות קיצוניות מיליטריסטיות עיוורות" העניין הוא לא לבטל אלא להסביר. את שלי הסברתי למעלה.

אתה אוהב לכתוב משפטים ריקים ללא תכלית. ברכותיי
ישן 23-11-2005, 10:32

בניגוד למה שאתה חושב
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "סוף סוף מישהו קלט כאן שאני..."

אני לא מאמין ששווה שחיי אדם יבוזבזו למען אדמה.
אני גם לא חושב שמישהו שנלחם ורומס, כמו שאתה מתאר, הוא יותר חשוב מאדם שמחנך את הדורות הבאים. אני גם מאמין שכשיגיע הזמן, האידיאל העולמי האנושי הוא המחסור בצורך של צבא ונשק בעולם.
יתרה מזאת, אני חושב שכל אדם, חייל, תלמיד, משרת בשרות לאומי, סטודנט, מובטל, ראש עיר, קבצן...כולם שווים בזכויותיהם הבסיסיות.
אתה שוב נכשל בלהבין את מה שאני אומר בהקשר לשכר המתנדב...החייל הקרבי מציב את עצמו בסיכון...לפי הסטטיסטיקה, יש לו יותר סיכוי למות באורח חייו הנוכחי, לעומת אדם שלא נמצא בחזית ולא לוקח חלק אישי ממשי בעימות צבאי נגד הטרור. זה, ידידי, לא מילטריזם...זה מטמטיקה.
אדם כזה שמסכן את עצמו בצורה כזאת, ראוי שיזכה לקצת יותר הכרת תודה, כן-גם כספית, מאשר אדם שתורם רבות למדינה גם הוא, אבל לא מציב את עצמו בסיכון.
אני אחזור על דבריי במילים שונות בתקווה שהפעם תרד לסוף דעתי...
החייל הקרבי והמשרת בשרות לאומי ש"מחנך את הדורות הבאים", שניהם תורמים למדינה רבות, אין להשוות כלל מי תורם יותר...אך ניתן להשוות במידת סכנת המוות/פציעה, שהם נמצאים בה...ובכך אין ספק שהחייל הקרבי נמצא בסכנה רבה יותר.

אתה חסר היכולת להבין את כוונת האדם הטוען טיעונים כנגדך, ברכותיי

נ.ב.
אני חושב שכולם כותבים כאילו היית בחורה בגלל התפיסה כי רק הנערות הדתיות עושות שירות לאומי...אבל זאת תיאוריה קטנה שחשבתי עליה רק עכשיו...
ישן 23-11-2005, 18:42

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי לוחם_אש שמתחילה ב "בניגוד למה שאתה חושב"

ירדתי מעולה לסוף דעתך אני לא קשה הבנה.

אתה אומר מי שמסכן את חייו צריך לקבל תמורה כספית...? ומציע לתת לחיילים את התמורה הזאת. ובכן אם אתה בעד שוויון תתן גם לחשמלאים שמסכנים עצמם על עמודי החשמל המתפרקים, וגם לכבאים שמכבים את השניצל ששכחת על הכריים, ואם כבר אז תתן לכולנו, שיוצאים מדי יום לרחוב ועוברים את הכביש. סכנת הפציעה?! גם אני נמצא מדי יום בסכנה כאשר אני עובר בגרם המדרגות הרעוע מתחת לבניין שלי. תשלם לי!! הנק' שלי היא שבן אדם לא נמדד בשום פרמטר ע"פ הקרבה שלו למוות.פה אנחנו לא נסכים לעולם.
רוצה לתגמל חיילים? תהפוך את הצבא להתנדבותי ולמי שמתנדב תשלם משכורת מלאה. ויהיה לזה כסף אם תשחרר את מי שלא רוצה להתגייס או לא יכול.

כבר שלחת את כולם לפסיכיאטר הא..."תטפל בעצמך כי אתה לא בסדר שאתה לא רוצה להתגייס...אתה פסיכי!!". ומי ישלם לי על פסיכיאטר פרטי? אתה?! ומי אתה שתשלח אותי לפסיכיאטר כי אני לא בנוי למערכת מסויימת ואתה כן...סטליניזם לשמו.

אתה חסר רגישות ואטום לצד השני ברכותיי |שם דגל פלסטין כי אני שמאלני הרי|

ונור קבע שאני מדבר שטויות.
ברצוני להביע את התנצלותי הכנה בפני כבודו ולהסביר שמפאת השעה המאוחרת והעייפות המצטברת (הפגנות של מרץ הן דבר מעייף), אני מדבר שטויות.
יואיל נא נור לסלוח לי.

תודה מראש!
ישן 24-11-2005, 10:11

אתה מעוות דברים ומשתמש בדמגוגיה זולה...ברכותיי.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ירדתי מעולה לסוף דעתך אני לא..."

אם גרם המדרגות רעוע ומסכן את חייך, פנה לוועד הבית, לעירייה, למי שצריך ותתקנו אותו...אתה לא צריך לקבל על זה כסף, אתה לא מסכן את עצמך למען מישהו אחר.
מכבי אש מקבלים כסף על עבודתם, אז אתה מוכיח בכך את טענתי.
אם אתה בוחר לחצות את הכביש בצורה שמסכנת אותך ולא בדרך בטוחה, אתה לא צריך לקבל על זה כסף...ואם אתה סיכנת את עצמך ובאמת עברת תאונה, אתה תקבל על זה כסף לפי החלטת בית המשפט...
חייל קרבי מסכן את עצמו בקרב ומקבל על כך כסף, אבל זה מגוחך שמי שלא מסכן את עצמו בכלל מקבל כסף באותה מידה ואפילו יותר...החייל מסתכן וסובל, מגיעה לו התחשבות על כך.

צבא התנדבותי לעולם לא יעבוד במדינה שלנו מכמה סיבות, אחת היא שהמדינה שלנו קטנה ואין מספיק מתנדבים שיעשו את הצבא הזה יעיל, חזק, גדול ובעל כוח הרתאה נגד אויבנו. סיבה נוספת היא שבצבא התנדבותי רק מי שזקוק לכסף ולא יכול לעבור הכשרות לעבודות אחרות ילך לשם...זה ייצור יותר ויותר שסעים בחברה ויגדיל את הפער בין העניים ועשירים...אבל אני סטלינסט, אז בטח צריך שיהיה פער כה גדול...אסור שיהיה שיויון הזדמנויות...קפיטליסט חסר לב! זה מה שאתה...

ורק לידיעתך ולתיקון דיעותיך הקדומות...לא כל מי שהולך לפסיכיאטר או פסיכולוג הוא מטורף...זה דיי מגעיל מה שאמרת...ובהתחשב בהצהרתך כי אתה שמאלני כה קיצוני עד כי היית שם את דגל פלסטין, הייתי מצפה לא לשמוע ממך דיעות קדומות כאלה...אבל כמובן השמאלנים כהרגלם מאמינים בשויון לכל מי שאינו יהודי.

אתה בהחלט לא מבין את מה שאני אומר לך...אם יש לך בעיה עם המסגרת הצבאית, ואין לך כסף לפסיכולוג כדי לטפל בבעיות החברתיות שלך, או שסתם אתה מפונק וחושב שיודע משהו על ערכים דמוקרטיים ומקצין את זה עד לצבא...באמת שאני לא יכול להילחם בך ואל תתגייס-אם זה בדם שלך עד כדי כך...אני אומנם אראה בך כאדם חלש...אבל אני לא אנטור לך על כך טינה.

הדבר המטופש הוא שאתה, בגלל המגבלות שלך, או ההתפנקות שלך, דורש לקבל עוד יותר כסף ממישהו שמקריב מעצמו למען החברה, וזאת בתירוץ שאתה מתנדב גם כן ועושה עבודה שגם היא חשובה...כל הכבוד שאתה מתנדב ועושה עבודה חשובה...אבל עם כל הכבוד הזה...חוסר הפרופורציה פה מנקר את העיניים...

אתה מתיימר להבין בעניינים מדיניים, ומפזר הצהרות שאין לך מושג על השלכותיהן לתווך הארוך לו היו מיושמות, ובכך מראה את ההתנשאות שלך מעל למי שחושב משהו אחר ממך-כיוון שאתה כה עיוור ובטוח בצדקתך עד כי אינך מנסה אפילו לראות את הטענות של הצד השני לעומקן, ומנסה להפשיט את טענות אלו, כך שאתה למעשה עושה בדיוק את מה שאתה טוען שנעשה לך...ברכותיי.

ישן 21-11-2005, 16:52
  "מי שחלם גבעתי..." "מי שחלם גבעתי..." אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל "מי שחלם גבעתי..."
מידע הצליחו לעצבן אותך...!
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "תקשיבו ותקשיבו טוב חבורת..."

עד כמה שדוע לי - בן-אדם שמוותר על משהו ומחליט להתנדב, לא אמור לקבל משכורת יותר גבוה מזה שמחייבים אותו!! זה התנדבות!!!!!
אבל לא משנה..
זה באמת אבסורד שמי שעושה שירות לאומי מקבל יותר מפי 2 מחייל קרבי בסיכון! אבל... שניהם באו להתנדב ולעזור למדינה - לא משנה מה כל אחד מהם עושה! (מי שרוצה ייתן את כולו! ומי שלא, זה בעיה שלו...), ע"כ אני חושב שמתנדבת בשירות הלאומי צריכה לקבל כמו חייל! (ולא ההיפך) ואם כמו שהזכירו פה, היא צריכה לקלקל את עצמה (אוכל, דירה, ביגוד ושלל מותרות...) שיהיה דרכים אחרים להוציא את הכסף הזה... (להזכירכם - יש גם חיילים שצריכים לקלקל עצמם והם מקבלים תמורה על כך...)..
ואם היא חוזרת כל יום הבייתה - שתלך לעבוד!!!!!! מי ייתן לה כסף????

ובאמת עד עכשיו זה היה דיון תרבותי! - אני מקווה שזה יחזור לכך...
חוצמזה - מי את שתזלזלי במורעלות של החיילים והמלשבי"ם פה???? על כל אחת כמוך יש המון המון אלפים מורעלים בפורום הזה! וטוב שכך!!!
ישן 22-11-2005, 20:46
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran

האבסורד הוא שרק עכשיו את יודעת ומתקוממת על דבר שכזה
לפני הכל היה בסדר ראית שהיא קיבלה ופתאום נוצרה "בעיה" כלשונך.

אם כבר זה לבקש תנאים טובים יותר לחיילים ותו לא.
את מתנדבת אז מה את מבקשת כסף בכלל? בעברית קוראים הכסף שהצבא נותן דמי כיס.
כשאני הולך להתנדב ובמיוחד למטרות כמו בצבא אני אתן עד כמה שאני יכול!
הצבא זה כואב כמו הרבה דברים בחיים. אני לא יכול להשוות את עצמי לחברה שלך אבל אני ממש לא הייתי רוצה 700 שקל בחודש בשביל לקפל דפים כל היום.

לפי מה שהבנתי, השירות הלאומי קיים במיוחד לבנות השומרות על דת מפני חוסר הצניעות בצבא (כולם בודאי מכירים את חוסר הצניעות בצבא. אם לא אז אני בשוק! בעצם זה גם ברחוב ועוד...) ושגבר יפקד על אישה, ולמעוטים למינהם שבכל זאת רוצים לתרום למדינה עד כמה שאפשר.
תמיד קיימים יוצאים מן הכלל שמחפשים דרל להשתמט. מצהירים על דת אבל זה רק על הדף וכו'

אגב בשירות לאומי יש מגוון רחב וביניהם תנועות נוער שבהן אני יודע ב 100% שהמתנדבים נשארים שבתות ומכאן שיש עוד מקומות שבהן נשארים שבתות.

"חייל קרבי, שמעמיד את חייו בסכנה יום יום, שכל יום הוא מקריב הרבה יותר, לא רואה את הבית 21 יום ואפילו יותר, חייל שיכול להיות שיעירו אותו בלילה, וכל הלילה הוא ישכב מאחורי שייח ויחכה למישהו שינסה להרוג אותו, ורק יקווה שהיריה הראשונה תהיה שלו. חייל שחי בפחד שאולי יותר הוא לא יראה את המשפחה שלו, מרוויח כמו, בן\בת השירות הלאומי."
ואם בן\בת השירות הלאומי היו מקבלים 300 אז זה היה בסדר?
חוץ מזה יש בעיה בגישה שלך. חייל לא מפחד. פשוט כתבת "חי בפחד" וזה עשה לי צמרמורת.
מה שהחסרת כאן היא המטרה, המטרה אשר לשמה חייל מתגייס לצה"ל ובנות השירות שמאיישות את שאר הניירת או מה שהם עושות. תמיד יש לשאוף לעשות עד כמה שיותר שאני יכול לעשות וצריך להבין שכל תפקיד חשוב למען התקיימות המערכת כולה בשביל תפקוד יעיל יותר.

אז מישהו אחר קיבל יותר, החיים לא תמיד הוגנים. אבל מה שכן מצד עצמך העיקר שתדעי שעשית הכי טוב שאת יכולה לעשות ואם ה 300 השקל בחודש זה מה שאת בוכה אז כנראה שאת לא משקיעה מספיק. כי מי שנותן הכל דוקא אמור להראות תמיכה ועידוד. את מראה תיסכול.
מקרים דבילים שכאלו אפשר למצוא אינספור (חכי שתנסי להתקבל לעבודה...).
אלו החיים שלך. השאלה היא אם את יודעת לאין את הולכת או רוצה ללכת.

קצת חומר למחשבה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 22-11-2005, 22:30
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
אם כבר מדברים על שירות לאומי

אני מכיר איזה אחת שהייתה בשירות לאומי (ההורים שלה דתיים היא ממש לא)
ואללה מה שהולך שם זה שוק אחד גדול
הם מקבלים ממשרד הבטחון דירה ועוד כמה דברים מועילים
בקיצור רק פינוקים
ושאמרתי לה יש חיילים שהם לוחמים וקורעים את התחת שלהם בשטחים ומקבלים פחות ממך אז מה היא אמרה "אז מה לי יש יותר הוצאות מחייל קרבי"
בדרך כלל האנשים בשרות לאומי זה כל מיני טמבלים שוואלה לא שמים זין על המטרות והערכים של צה"ל וככה גם רוב האנשים במדינה שלנו
כואב לי הלב שיש אנשים שאומרים שאנחנו חיים בחרא של מדינה והכל פה זבל
כניראה שאותם אנשים לא מבינים באיזה פינוק הם חיים כי לא חסר מדינות בעולם שאין שם לאנשים כסף לאוכל ושהם הולכים לצבא אז מביאים להם שם מכות ומרעיבים אותם שבועות ושלא לדבר על לחזור הביתה אפילו פעם בחצי שנה
כניראה אתם לא תבינו את זה כי תמיד מאז שהייתם תינוקות הביאו לכם הכל על מגש זהב וכולם שירתו אותכם
רק בשביל לתת קצת תרומה למדינה שלנו תתגייסו לקרבי תשמרו עלינו ועל מי ששמר עליכם קודם ועל מי שישמור עליכם בעתיד וגם בגלל כל מה שהמדינה נתנה לכם
חבל לי מאוד שמעטים האנשים שאלה הערכים שהם גדלו עליהם ורוב האנשים היום הולכים לקרבי בגלל שזה קול או שזה כיף להיות עם הרבה סיכות על החזה
ישן 23-11-2005, 11:20
  בעז1970 בעז1970 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
שלח הודעה דרך MSN אל בעז1970
מורן

עם ההסתייגות בתחילת דברייך אני עדיין רואה אותם כחוצפה וחוסר ידע משווע.
במקרה בשנים האחרונות עבדתי כמדריך בפנימיה.
ראיתי שם את עבודת בנות השירות הלאומי שעובדות 24 שעות ביממה כמעט בלי מנוחה עם נוער טעון טיפוח אלים ומכור לחומרים שונים.
ראיתי אותן מוקפצות בשעות לא שעות לפינויים שונים לבית חולים.
וסגרתי איתן לא שבת אחת אלה הרבה יותר.
הן "סגרו" שבתות יום כיפור יום העצמאות ראש השנה וכו'.
הן נמצאות בשירות שנתיים מלאות 24 חודשים.
שזה "קצת" יותר מחיילות אני חושב.
הן עושות עבודה שאולי אחוז קטן מהחילות עושות ואל תספרי לי מה חיילות עושות.
כי השרות של הרוב הוא לא!!! שירות משמעותי מעבר לזה שהן לובשות מדים.
ראיתי יותר ממקרה אחת של בת שירות שהתנהגו אליה באלימות קיללו אותה וממש השפילו אותה והיא המשיכה לעשות ממש עבודת קודש עם הנערים האלה.
ואל תגידי שזה אחוז זעום.
פשוט תכנסי לאתר של המנהל לחינוך התיישבותי ותחפשי כמה פנמיות כאלה יש ותעשי את החשבון לבד.
אז בפעם הבאה לפני שאת מדברת שטויות תבדקי.
הצלחת להקפיץ אותי אחרי הרבה מאוד זמן.
יום טוב
בעז

ישן 23-11-2005, 17:41
  yambit yambit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.05
אנשים , לא פיספסנו כאן משהו.

רציתי רק להדגיש כאן כמה דברים שנראה לי שקצת פיספו אותם. אנשים מתנדבים לשירות לאומי ולא מתגייסים לשירות לאומי. אין לאנשים כל חובה להתנדב לשירות לאומי!!
לכן לפני דעתי אין כאן מקום להשוואה בין המשכורות של חייל לבין משכורות של מתנדב מהשירות הלאומי.

ואם כבר נכנסו לעניין של כסף, למתנדבי השירות הלאומי יש הוצאות של אוכל ביגוד שחיילים מקבלים מהצבא.
דבר נוסף שרציתי להדגיש או לידע שלדוגמה מורות חיילות, שבסה"כ עושות עבודה דומה לבנות שירות בתחום החינוך נהנות מתנאים הרבה יותר טובים מאשר בנות שירות. משכורות של 1060 שח ותנאי דיור טובים יותר.

תודה.
ישן 25-11-2005, 13:36
  27/11 27/11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי yambit שמתחילה ב "אנשים , לא פיספסנו כאן משהו."

דבר ראשון חייל קרבי שמקבל בערך 700 ש"ח לדעתי לא צריך להתלונן. תחשבו שחייל קרבי יוצא בערך פעמיים שלוש הביתה, זה אומר לכל יציאה 350-200. זה בסדר גמור. אף אחד מאיתנו לא בונה על הצבא כמקום עבודה שמספק שכר רגיל.

דבר שני, עם כל הקיצ'יות שבדבר יש משהו יפה בזה שצה"ל הוא צבא שבטכלס הוא היתנדבותי (קל מאד לצאת מהצבא, להוריד פרופיל וכו...) פה לא ארצות הברית, פה אנשים עדין פועלים מתוך אידיאל מסויים של תרומה (ויש פה כמה שלוקחים את זה רחוק)

דבר שלישי, יש לי חבר בשירות לאומי. אם הוא היה מתגייס הוא כנראה היה איזה פקיד שיוצא יומות. במקום הוא החליט לעשות משהו משמעותי יותר מלתייק ניירת, והוא עובד עם ילדים אוטיסטים. תאמינו לי אם יהיו עוד אנשים כאלה המדינה הזאת תראה אחרת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר