לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-11-2005, 21:23
צלמית המשתמש של Speed
  Speed Speed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Speed
קנס ומאסר על תנאי למנכ"ל אובייקטיבי

השופטת קבעה, כי ה"מחקרים" כביכול, נעשו ע"י גוף פרטי כנגד תשלום, והפרסום היה משיקולים מסחריים. עדי ז'ורבין: "השופטת טעתה"
קנס בסך 160 אלף שקל ו-6 חודשי מאסר על תנאי הוטלו על עדי ז'ורבין, מנהל חברת אובייקטיבי מחקרים עולמיים בישראל. בנוסף, הטילה שופטת בית משפט בפתח תקווה, ליה לב-און, קנס בסך 40 אלף שקל על החברה.
ז'ורבין והחברה שבבעלותו, אובייקטיבי מחקרים עולמיים בישראל, הורשעו בתחילת ספטמבר בעבירות הנוגדות את חוק הגנת הצרכן וחוק התקנים לאחר שפירסמו חוברות בשם אובייקטיבי בהן פרסומים של בדיקות מוצרים ושירותים שונים תוך שימוש במילה "תקן" בניגוד לחוק התקנים ובשימוש בשם "אובייקטיבי" בניגוד להוראות חוק הגנת הצרכן.
השופטת אימצה את הגישה, לפיה הנאשם בחר בעקבות עיון במדיה בנושאים פופולרים, איתר חברות גדולות המתחרות על נתח השוק והכין "תחקיר" שיעניין את הציבור, תמורתו שילם מי שהיה לו עניין בפרסום. השופטת קבעה, כי ה"מחקרים" כביכול נעשו ע"י גוף פרטי כנגד תשלום, וכן כי הפרסום היה משיקולים מסחריים ולמטרות מסחריות גרידא והטעה את הציבור בעניין החסות והשרות לציבור.
כתב האישום, שהוגש ע"י משרד התמ"ת, הנו כתב האישום הראשון העוסק בהטעית צרכנים לפי תיקון חוק שמטרתו לאסור על אדם או ארגון העוסק בפעילות מסחרית להציג עצמו כמי שמטרתו להגן על הצרכן בצורה ישירה או עקיפה. התביעה, באמצעות עו"ד גלי לוי, ביקשה מבית המשפט להחמיר בעונש על מנת להגן על האינטרס הציבורי ולהרתיע מפני הפיכת השיטה לתופעה תוך ניצול חולשת הצרכנים.

מערכת וואלה! עסקים מוסיפה:

עדי ז'ורבין אמר בתגובה להחלטת בית המשפט כי "השופטת לדעתי טעתה, ייתכן שחיפשו יותר מדי כותרות על הגב שלי ואני בטוח שבערעור שעו"ד פלדמן יגיש, בית משפט גבוה יותר יראה את הדברים בצורה אחרת. כמו כן, בקלות היה ניתן לראות את כל מה שעשיתי במשך 9 שנים כדון קישוט של הצרכנות מה שאני מקווה שבית משפט בדרגה גבוהה יותר יראה. חבל שבית המשפט החליט להסתמך על אדם אחד בלבד כעדות שהגיעה מצד התביעה והתעלם לגמרי מהעובדה שהמדינה היא זו שאישרה את התוכנית העסקית של 'אובייקטיבי'".

מקור:
http://finance.walla.co.il/?w=/3/811622

Speed

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר