לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2005, 10:14
  ליאת מוזס ליאת מוזס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
המלצה האם האלוהים הוא אלוהים או שהוא הטבע?

הי לכולם,
שאלות רבות תוקפות את כולנו לעיתים, האם יש אלוהים, האם אין אלוהים, האם האלוהים הוא הטבע (עפ"י ניטשה אשר אמר שיש אלוהים,אך החשיב את הטבע כאלוהים)....

השאלה היא האם האלוהים קיים/או כוח עליון/או טבע - ואם כן קיים משהו כזה לדידכם, האם הוא אחד מהמרכיבים שהזכרתי לעיל? (טבע, כוח עליון,אלוהים וכו').......

האם העולם נברא דרך הטבע, לדידכם, או שיש אלוהים שהוא מעל כולנו שברא אותו......... לסוגיה זאת יש תשובות רבות וכמובן שאתאיסט יגיד משהו הרחוק מרחק שנות אור מתאיסט וממאמין דתי.......מעניין אותי לדעת מה רוב האנשים חושבים והאמת היא שאני עושה סוג של סקר לעצמי בעניין דנן - הואיל ומענין הותי האם הדת הולכת ונכחדת והאמונה באל נכחדת, או שעדיין אנשים מאמינים בליבם, או בסתר ליבם.........יום טוב ומצויין וסופ"ש נעים............ליאת.
חזרה לפורום
ישן 29-08-2006, 12:51
  stream stream אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06
אם אפשר לפתח את הנושא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאת מוזס שמתחילה ב "האם האלוהים הוא אלוהים או שהוא הטבע?"

שאלה חזקה, לדעתי, אבל היתי מוסיפה לה עוד כמה נקודות למחשבה:

.האם הטבע הוא אוסף של כוחות עיוורים- או שיש לו איזו תכלית, תבונה, דיעה- הטבע בנוי כמו מערכת אחידה- שפועלת כמו שעון - ואנחנו טוענים שזה כח עיוור - לא יודעת מה התשובה - אבל אותי הנושא הזה מעניין

.אם הטבע הוא ה' - שאמור להיות טוב כולו והוא התבונה מאחורי המערכת- אז למה הטבע גורם לנו כל כך הרבה בעיות וסבל ?! (צונאמי למשל - זה ממש לא נחמד - מצד שני גם הוריקן ...) כאילו מה- לא איכפת לו מה עובר עלינו? אבל שוב- מצד שני- אנחנו רואים שיש חוקיות בכל מה שקורה בטבע - ושאלה אחרונה :

. אם הטבע הוא כל כך מאורגן, ויש בו חוקיות, המשכיות - אז למה החיים של האדם - שהם גם בתוך הטבע - ניראים כל כך חסרי חוקיות , בילתי צפויים- כאילו לא כלולים במערכת הענקית והמאורגנת זאת?

חיפשתי תשובות לשאלות האלא ומצאתי איזה מאמר בידיוק בנושא- מומלץ למי שמתעניין! - נקרא" טבע עיוור או בורא אוהב" - מתאים לא?

http://www.nrg.co.il/online/15/ART1/067/729.html

ואגב הגישה במאמר היא שדווקא הטבע הוא ה' ,שהוא חוק קבוע ולא משתנה שמגדיר את המציאות !
חזרה לפורום
ישן 29-09-2006, 00:27
  נחום20 נחום20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאת מוזס שמתחילה ב "האם האלוהים הוא אלוהים או שהוא הטבע?"

שלום רב לכל כותבי הפורום!

כל דבר שארשום כאן הוא בסך הכול הדעה שאימצתי לאור התנייך בלבד, ולא בשום מקור אחר.
השאלות שהעלת לכאן הינם שאלות טובות ומעניינות, אך ברשותך.

אלוהים הוא רוח, אלוהים הוא אחד, האופי של אלוהים הוא מושלם, קדוש, ושלם בתכלית השלמות, אין דומה לו ואף שום דבר לא ישתווה לו. אלוהים הוא הכול ובכול, הוא נמצא בכל מקום ואין להגדיר את עוצמתו.

אלוהים קיים, אם תשאל אותי האם אלוהים קייים בעולם הזה? תשובתי תהיה שאכן כן הוא קיים, אני סבור כשיש לכל דבר מתכנת לכל דבר (במקרה הזה מנוע- ייצור אדם), כמו כן יש מתכנת על העולם שלנו- אלוהים הוא הבורא עליון.

לא הכול הוא מקרה של דבר, אלוהים עשה זאת- ואני מקבל זאת באמונה- אם תלמד ביולוגיה, תגיע למסקנה שכל האיברים שמורכבים כדי ליצור גוף שלם כמו שלנו, רק אלוהים היה יכול לעשות זאת, הרי הוא כל יכול.(ישנם עוד הרבה הוכחות כדי להוכיח את קיומו)

בברכה,
נחום!

אגב, אני יהודי משיחי, ומי שמעוניין יכול לבקר באתר שלנו- www.ganeden.org

שיהיה לנו המשך יום נעים!

גמר חתימה טובה וצום קל לכל הצמים!

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 30-03-2007 בשעה 00:11.
חזרה לפורום
ישן 06-10-2006, 19:46
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
הרבה אנשים

הרבה אנשים חושבים שאלוהים יצר אותם.
הם לא מבינים שלפני הרבה שנים האדם הוא זה שיצר את אלוהים.
לגבי העבר.
איך אתם בטוחים כל כך שאלוהים יצר אותם? היית שמה כדי לראות את זה? אולי אבותינו הגיעו מכוכב אחר.
אתם מקבלים דברים כמובן מאילך.
זה משהו בחיים אני ולא אתם נדע כי לא היינו אז לא ראינו את זה וגם לא נדע.

שתיהיה מכונת זמן אולי ידבקו את זה. עד אז אין תשובה חד משמעית רק השערות. מההשערות ועד אמונה של קיום דת שלמה זורמים נהרות רבים. שאין ביניהם כל קשר. ונגיד וכן קיים אלוהים שיצר את היקום ותכולתו מאיפה להם שהוא באמת רוצה שנעלה קורבנות ונעשה ככה וככה בכל חג וחג ונשמור על המצוות. אולי זה תוספות של האדם בלבד?

בכל מקרה להאמין בקיומו של כוח עליון זה דבר אחד להאמין בקיומו של אלוהים זה דבר שני, ודת (וכל מה שקשור בתפילות, מנהגים ומסורות) זה משהו אחר. ולא פעם קרה שאנשים מאמינים שאל אחד אבל מקיימים מצוות של דת אחרת.

תבינו יכול להיות שקיים כוח עליון אבל לא נראה לי סביר שהוא שומע עברית ועונה לתפילתינו, ובאמת אכפת לו עם אנחנו מגלחים את הפיאות בשיער או לא, כמה חכמים אנחנו, כמה חוטאים אנחנו, וכמה צדיקים אנחנו. ובסופו של דבר שנמות ניהיה אותו חומר שהיינו לפני רק בלי פעולה של הלב, המוח ועוד כמה חלקים בגוף שההבנה שלי בהם לא מספיקה.

בלי קשר אני לא חושב שכדור הארץ נוצר ככה סתם מאלוהים. ולגבי השלמות שלו היא מוזרה כי יש בלי סוף כוכבים וצריך להיות איפה שהוא חיים, (ובכוכבים אחרים יש דברים אחרים). בכל מקרה זה שנולדתם פה לא אומר שאלוהים קיים פשוט לא נולדתם במקום אחר.

ואני בטוח שאם חלקכם היום נולדים במצרים הייתם ערבים מאמינים, ועם חלקכם היו נולדים באיטליה הייתם נוצרים מאמינים. בכל מקרה יש רק 0.3% יהודים בעוד שיש 32% נוצרים,ו 17% ערבים. תבינו שיהודי זה אמונה קטנה ביותר, וכל מה שכתוב בתנ"ך ונראה לכם קדושה הוא בסך הכל משהו שהדפיסו. ולא תורה שירדה מסיני.
מפחיד!

חזרה לפורום
ישן 12-11-2006, 02:37
  Bamalim Bamalim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.06
חדל דיבורי הבלים

וכן אני אומר חדל דיבורי הבלים
"האיש הוא זה שהמציא את ה'" ....
האם תואיל בטובך להגיד לי...אם הבן אדם הוא גם כתב על דעת עצמו את כל הנבואות שקורות כיום ותכף אני יתן דוגמאות..הוא כתב אותן על דעת עצמו כן?..הוא אמר "אולי אני יכתוב בספר התנ"ך דברים שאני חושבבבבבבב שיקרו...ובמקרה ..הם יקרו" [נפילת התאומים.. עונש מידה כנגד מידה[סופת קטרינה] ואפילו אסון המסוקים].

אז למה התנ"ך בעצם נכתב? ואף אחד לא יכול להגיד "הוא לא נכתב" ..עובדה קיימת
הוא כתוב..ומעניין שכתובים בו מקרים ותיאורים שאמיתיים עד פחד.., רוצה לדעת משהו? בתנ"ך כתוב
שה' אומר במפורש שבשנת 1948, העם יחזור מהגלות אל ארצו...קטע שזה קרה..

הנה סיפור מעניין.. מלחמת יום הכיפורים, כל מדינות ערב תקפו מדינה אחת קטנה
שהצבא שלה היה קיים לא יותר מ4 שנים וסיים את קורס הקצינים הראשון שלו..ואיזה קטע מוזר זה, שצבאות כל כך הרבה יותר גדולים עם יותר שנות נסיון והפרש מספרי ברור.. הפסידו בכזו קלות, עד שהם ברחו והשאירו את נעלי הצבא בשדה הקרב, כדי שיוכלו לרוץ מהר יותר..וגם בתנ"ך כתוב "כי אחד יניס רבבה" ..
ועכשיו לקטע המעניין, לקראת סוף המלחמה ישראל הזניחה את החזית עם הסורים, שתקפו כבר את עומק הצפון והגיעו למצב שדוויזית טנקים עומדת על קו בגולן שנקרא "קו הטילים" ..מול מה היא עמדה? מה עצר אותה?...

היא עמדה מול 3 טנקים ישראלים, עם נהג אחד שנשאר בחיים...וברור ש150 טנקים סוריים עם מפקדים, תחמושת וצוותים יכולה לגבור על שלושה טנקים עם בן אדם אחד, שאפילו לא מוכשר ליירת פגזים...
בכל אופן, כל ה150 טנקים עצרו לפתע על קו הטילים, ואותו נהג ישראלי היה בשוק וחטף לעצמו את התהילה.. "עצרתי 150 טנקיי אוייב" כך אמר..

כששאלו חוקרי המוסד את אותו המפקד שפיקד על דיוויזיית הטנקים.. "מה גרם לך להיעצר על קו הטילים ברמה ולא להמשיך פניה לתוך ישראל?..למה עצרת?.."

ענה המפקד לאותו סוכן מוסד "אני רוצה לראות אותך ממשיך פנימה כמשעל הטנקים שורה של מלאכים לבנים ויד אחת ענקית שמסמנת לך לעצור..היית ממשיך? אני עצרתי.."

כשבדקו אותו בפוליגרף, הבן אדם דבר אמת.

מה אני בעצם אומר? שאנשים שואלים את עצמם האם ה' קיים זו שאלה ריקה מתוכן, ואם הם יבדקו קצת עובדות ועבר על הדת והעם שלהם, הם יבינו שהם חיים בדרך נס.. הרי 6 מיליון יהודים לא יהיו מסוגלים לעצור 1.2 מיליארד מוסלמים שונאי ישראל שמקיפים אותנו, אפילו אם אלה יבואו עם אבנים ומקלות..מה עוצר אותם? תיהיו בטוחים שזה לא ארה"ב ובטח שלא ישראל.
חזרה לפורום
ישן 18-11-2006, 17:31
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מי פה מדבר הבלים?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Bamalim שמתחילה ב "חדל דיבורי הבלים"

ציטוט:
וכן אני אומר חדל דיבורי הבלים
"האיש הוא זה שהמציא את ה'" ....
האם תואיל בטובך להגיד לי...אם הבן אדם הוא גם כתב על דעת עצמו את כל הנבואות שקורות כיום ותכף אני יתן דוגמאות..הוא כתב אותן על דעת עצמו כן?..הוא אמר "אולי אני יכתוב בספר התנ"ך דברים שאני חושבבבבבבב שיקרו...ובמקרה ..הם יקרו" [נפילת התאומים.. עונש מידה כנגד מידה[סופת קטרינה] ואפילו אסון המסוקים].

אז למה התנ"ך בעצם נכתב? ואף אחד לא יכול להגיד "הוא לא נכתב" ..עובדה קיימת
הוא כתוב..ומעניין שכתובים בו מקרים ותיאורים שאמיתיים עד פחד.., רוצה לדעת משהו? בתנ"ך כתוב
שה' אומר במפורש שבשנת 1948, העם יחזור מהגלות אל ארצו...קטע שזה קרה..

אז ככה:
לא כתוב בתנ"ך כלום לגבי 1948. אם אתה מדבר על דילוגי אותיות זה עניין של סטטיסטיקה ולא של "נבואות". נבואות כאלו, לידעתך, נמצאו גם בספר מובי דיק.
לגבי ההוריקן ואסון התאומים- זה לדעתי אפילו יותר אידיוטי. מי אתה שתאמר על מה ולמה זה קרה? על סמך מה אתה קובע שזה בא כעונש על מעשה מסוים ולא על משהו אחר? מה הם בדיוק עשו שהגיע להם זה? אין אדם שיכול לומר, ומי שאומר לא יודע על מה הוא מדבר.
ולגבי כל הסיפור עם היד של יום כיפור:
א. אין מקור מוסמך לזה שהוא באמת אמר כך (ולא, הסרט "שעת האפס" הוא לא מקור מוסמך)
ב. אין סיבה להאמין שהוא באמת ראה יד שיורדת מהשמים. אל תשכח שהיה לו אינטרס להסביר למה הוא ברח. אני חושב שהוא סתם השתפן, וזה לא פחות ניסי. אבל ודאי שלא ירדו לו ידיים מהשמיים בזמן שבימינו אין ניסים גלויים כאלו (שלא כדרך הטבע). כבר עברנו את השלב הזה.
לגבי בדיקת הפוליגרף- היא לא אמינה.
יום טוב

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 18-11-2006 בשעה 17:35.
חזרה לפורום
ישן 18-04-2007, 10:38
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
כיוון שכבר קפץ...

אלקים הוא לא חלק מחוקי הטבע, הוא לא "יכול" להיות כזה, בדיוק כמו שלשיטת האתאיסט המפץ הגדול לא יכול להיות חלק מחוקי הטבע.

חוקי הטבע הם הפעולות הקורות ביקום הנכחי. לומר שבריאת היקום היתה חלק מתוך חוקי היקום היא כמו לומר שבניית המכונית נעשתה בעזרת סיבובי ההגה.

ע"פ הקבלה והיהדות:

התגלות הנהגת אלקים נראית בעולם בתוך ובעזרת חוקי הטבע. זאת כוונת הגמרא האומרת שלכל עלה ועלה יש מלאך הממונה עליו ואומר לו "גדל" - שע"פ הקבלה מוסבר שלכל פרט בעולם הגשמי יש שורש בעולם העליון, כך שעולמנו הגשמי, לרבות חוקי הטבע שבו, מגלה עבורנו את העולמות העליונים - את הנהגת אלקים.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר