לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2005, 02:39
צלמית המשתמש של עופר ברגר הגיבור
  עופר ברגר הגיבור עופר ברגר הגיבור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל עופר ברגר הגיבור
אצלי זה מחולק ל- 2
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "איך התחלתם לצלם?"

חלק 1

זה התחיל לפני שנה וחצי , אשר השותף שלי קנה מצלמה (קנון A80 ) נידלקתי ... אחרי כחודשיים קניתי את המצלמה הראשונה שלי ( S1 של קנון ) .

חלק 2

לפני חצי שנה למדתי לתואר מהנדס מכונות במכללת אורט בראודה שבכרמיאל והיה תחרות צילום של אגודת הסטודנטים , כך שמצאתי את עצמי מצלם כל היום במקום ללמוד .. ואז נפל האסימון , עזבתי את הלימודים ולפני שלוש שבועות התחלתי ללמוד צילום בויצו חיפה .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://services.nexodyne.com/email/icon/MiIHt9CsUg%3D%3D/JE2kTDA%3D/R01haWw%3D/0/image.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2005, 07:20
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05

סיפור ארוך אז אני אקצר אותו -
בגיל 7 בערך (לפני כ-22 שנים) התחלתי להתענין בצילום.
אבא שלי סיפר לי שהיתה לו מעבדה צילום בבית ורציתי גם.
קיבלתי ממנו את הניקרומט הישנה שלו -
http://www.pbase.com/arnon_g/cameras
את הציוד של המעבדה והקמתי אותה מחדש. החלתי לצלם בש/ל ולפתח בעצמי בבית.

מאז נדלקתי על התחום. אי שם בשנת 2000 קניתי את הדיגיטאלית הראשונה אחרי שהייתי מגיע למאות שקלים בחודש על פילם ופיתוח. קניתי אולימפוס c-2000 שעד היום משרתת את חבר שלי נאמנה.
לפני שנה בערך נמאס לי מהצעצועים שמרחיקים מהצילום ה"אמיתי" ועברתי ל-DSLR. אפשר להגיד שמאז גיליתי מחדש את הצילום.

זהו - שנה וכ-40,000 תמונות אחר כך - סיפרתי בפורום את הסיפור ....

ישן 26-11-2005, 09:59
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

מישהו שכח פעם מצלמה באוטו של אבא שלי.
היו לה קסטות מוזרות כאלה, ולא סרט 35 מ"מ רגיל. אני אפילו לא יודע איך קוראים לקסטות האלה, אבל בשביל לפתח את זה, היה צריך לשבור את הקסטה בתא-חושך, ואז לגלגל חזרה לתוך מחסנית שמתאימה למכונת הפיתוח.

היא היתה ממש מעפנה, ואיתה צילמתי את התמונות הגרועות שראה כדור הארץ.
מתישהו לקראת יב' קיבלתי מאבא את ה Ricoh KR5 שלו, אחרי שהוא קנה מצלמה קומפקטית אוטומטית (נמאס לו מהגודל של ה SLR). הוא הביא לי אותה עם עדשת 35-105 עם מקרו 1:4, ואיתה צילמתי המון.. בביצפר, בטיולים השנתיים, בתנועת נוער... בכל מקום!! הייתי לוקח איתה איתי בתיק תמיד כדי לא לפספס משהו חלילה (לרוב שקיעות ).
בשלב מסויים במהלך השירות הצבאי שלי, השאלתי אותה לידידה בשביל איזה פרוייקט לביצפר שלה, והיא חזרה אלי לא עובדת (תזכורת עצמית: לא להשאיל לידידות את המצלמה שלי). אז קניתי ב 600 שקל את הפנטקס K1000 (גוף בלבד), בשביל שתתאים לעדשה שלי.
חבר שלי עבד בחנות צילום, והוא היה מפתח ומדפיס לי בחינם. הייתי מצלם המון, אבל ברגע שהוא לא יכל יותר להדפיס לי בחינם, עזבתי את הצילום כי זה באמת היה יקר מאוד.

את ה HP קניתי בשביל להמשיך לצלם, ולא לפשוט את הרגל, ואת ה D70 קניתי בשביל להמשיך לצלם כמו בנאדם, וכמעט שפשטתי את הרגל .
את השאר אתם מכירים..

ישן 26-11-2005, 10:15
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04

לפני כמה שנים, בכיתה ז' אני חושב (לפני 5 שנים) , נכנסתי לפורום וראיתי באמת את כל התמונות והתחלתי להתחבר לנושא הזה.
לא ממש נכנסתי בהתחלה לקטע הטכני של הצילום, אלא רק הסתכלתי בתמונות ונדהמתי.
ולכן חיפשתי מצלמה, דיגיטלית לא הייתה לי אז חיפשתי אצל הסבתא מצלמות ישנות, ומצאתי כמה , אבל הם היו אוטומטיות קטנות מגעילות כאלה.
אז קניתי דיגיטלית מעפנה שאני מצטער שקניתי עד היום - Aiptek pocketcam 3m , שוב אני מזכיר שאז לא הבנתי בקטע הטכני.
וכמה שנים אחרי, קניתי panasonic fz15 כחלק מהרצון שלי להתקדם בצילום.
ולפני כמה שבועות קניתי מצלמת SLR ישנה, אומנם היא הייתה אמורה להיות המצלמה ההתחלתית שלי, אבל לא משנה
ניסיתי עד היום המון תחביבים, גיטרה, פסנתר, מחשבים(תיכנות וחומרה), וכל מיני דברים שעדיף שאני לא אציין , אבל אין, אין תחביב שהשפיע עלי כמו הצילום, בזכותו אני כמעט כל יום יוצא מהבית כדי לצלם,ונורא התחברתי אליו.
I'm praying
Dear lord above

ישן 26-11-2005, 17:27
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03

כשהייתי קטן אהבתי נורא לצלם כשהיינו יוצאים לטיולים ואמא הייתה מביאה לי את המצלמה. הייתה לנו אז מצלמת פילם קומפקטית של Nikon, ואני זוכר אז שדמיינתי איך זה יהיה מצלמה עם פילם שלא נגמר ואפשר יהיה לצלם כמה שרוצים בלי להתקמצן על פילם (מי חשב שהחלום יתגשם). אחר כך זה איכשהו נשכח ממני, ומכיתה ה'-ו' בערך (אני בי"ב עכשיו) התחלתי להתעסק בקטנה בפוטושופ, כמובן שאז לא הבנתי כלום וסתם הייתי עורך תמונות עם הכלים הכי בסיסיים שיש. בשנים האחרונות התחלתי להתעסק בפוטושופ בצורה עמוקה יותר, עריכות, photomanipulations, ולעצב כל מני דברים, והדבר שהכי הציק לי זה שהרבה פעמים הייתי צריך תמונה כלשהי בשביל איזה רעיון שהיה לי, ולא יכולתי למצוא תמונה טובה, והחלטתי שאני חייב מצלמה דיגיטלית בשביל שאני אוכל לספק את התמונות לעצמי, וככה גם העבודות יהיו 100% שלי. זה היה במסגרת רעיון בלבד, ולא ממש חשבתי על ליישם את זה, עד שנכנסתי לגלריה של חבר שלי לפני כמה זמן והחלטתי שאני חייב מצלמה, ואני חייב ליצור משו כזה גם.
ובחופש הגדול בזמן החופשה שלי במוסקבה (ביולי - השנה), רכשתי את ה Sony H1 שמשרתת אותי עד עכשיו בנאמנות , ואני מת עליה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 26-11-2005, 17:51
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05

אצלי התחיל הצילום בגיל 18 לפני 14 שנים. לחבר SLR פילם ומידי פעם הוא היה יוצא לצלם והייתי נספח אליו. אני תמיד נשכתי לצילום מפעלים בשחור לבן. נסיתי לצלם עם מצלמה שהייתה בבית איזה פילם רוסית.

אבל זה היה יקר והפסקתי לצלם. ובכלל לרכוש DSLR היה עולה כמה אלפי שקלים במחירים של תחילת שנות ה90.
לפני כ3-3.5 שנים רכשתי דיגטלית כדי לצלם את החברה שעלתה 500 שקל והתמונות היו על הפנים.
ראיתי שאני נמשך לצלם דברים אחרים.
אחרי כמה חודשים רכשתי את ה HP850 שחשבתי שהיא מצלמה מעולה בגלל הזום בעיקר.
אחרי זה את המינולטה 7I והיום DSLR מינולטה 5D.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2005/11/26/30732253.jpg]

תמונה של המצלמה הראשונה שלי.
ותמונה אחת הראשונות שעדיין אני אוהב ולא מחקתי.

ישן 26-11-2005, 18:10
צלמית המשתמש של Lens
  Lens Lens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
אז ככה נעבור אלי חיחי

אצלי הכל התחיל לפני כ-4 שנים , דיברתי עם חבר שלי באייסיקיו והוא שלח לי כתובת של אתר ( פרש )
בשביל לראות עבודת גראפיקה שהוא הכין.. בקיצור ראיתי נידלקתי והתאהבתי בזה וגם אני התחלתי לעסוק בזה... לאט לאט התחלתי להיות בכל הפורומים ונכנסתי לפורום צילום ראיתי את הצלמים המדהימים שהיו שם והצילומים המרהיבים שצולמו.. זמן קצר לאחר מכן קניתי מצלמת פילם פוקט קטנה! התחלתי לצלם כל מה שאני רואה.. חצי שנה אחרי זה אני קניתי מצלמה דיגטלית ( Olympus c-300 ) ישנה מאוד..
ושנתיים אחרי זה קניתי את המצלמת פילם שלי הריפלקסית שלי.. ומאז אני נהנה כל שנייה
באיכויות הפילם והתצלומים שלה
ומאז אני נהנה בפרש גם כן

ישן 26-11-2005, 19:04
צלמית המשתמש של XpdX
  XpdX XpdX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל XpdX שלח הודעה דרך MSN אל XpdX
אממ..

תמיד אהבתי לצלם אבל בגלל כל הפילם והפיתוח לקחתי את המצלמה רק לטיולים וכו'..
בערך לפני 4 שנים קניתי מצלמה "4 מגה פיקסל" שהתבררה ככישלון מוחלט.
שנה שעברה חבר אמר לי שהוא קנה מצלמה דיגיטלית, זאת הייתה ה-A520. יום אחד, אם אני לא טועה זה היה היום הראשון לחופשת פסח (שנה שעברה) היה לי קצת משעמם וחיפשתי באינטרנט קצת על המצלמה שהוא קנה.. איכשהו גם אני רציתי מצלמה ונכנסתי לזאפ. התלבטתי בין ה A95 ל- S1 וסבא גוגל הוביל אותי לפרש. הקניה של המצלמה הייתה מתוכננת לצילום טיול בחו"ל ולא לשימוש יומיומי () אבל תוך כדי התעניינות במצלמות ראיתי מה אפשר לעשות ולמדתי המון דברים חדשים. מאז אני לא נפרד מהמצלמה ומשתדל ללמוד דברים חדשים.. והכי חשוב - נהנה מכל רגע..

אור - התמונה שלך ממש יפה ..רק תיישר את קו האופק וחבל שהצמח קצת מפריע

ישן 27-11-2005, 00:29
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_

תמיד ניסיתי לתפוס מחזות יפים במצלמה והתאכזבתי.
בכיתה י' חבר הביא מצלמת SLR של אבא שלו, שמצלם אירועים, ופתאום קלטתי שיש מצלמות שלא צריך לחשב מה הן רואות עם פיצוי של המרחק בין העדשה לעינית אלא מה שרואים - זה מה שיוצא...
בכיתה יא' דוד שלי נתן לי F90 (נדמה לי) לשחק איתה קצת... יצאתי החוצה וצילמתי חתולים (אלא מה?)
אחרי התיכון כשהתפנה לי זמן לפני השירות הצבאי (הייתי במכינה קדם צבאית לכמעט שנתיים) קניתי מדוד שלי ניקורמט FT3 ישנה שלו עם עדשת 35-90 די מאעפנה...
איתה צילמתי שנה שלמה, עשיתי ניסויים בחשיפות ארוכות, עומק שדה, הקפצתי פלשים ומה לא...
הייתי גומר סליל של 24 תמונות מידי שבוע, לפעמים 2... אבל אז לא היו פלאפונים ככה שלא היו לי הוצאות חוץ מזה.
בקיץ קניתי 70-300 של סיגמה, 19מ"מ של ויויטר, חצובה ופולורייזר, והמשכתי בניסויים ובצילום עד לגיוס.
בצבא צילמתי המון אבל עם P&S רגילה כי הניקורמט היתה ידנית ולא יכולתי לתת אותה שיצלמו אותי כי הפוקוס והחשיפה היו ידניים לחלוטין וזה מסורבל כל פעם לכוון ולתת שיצלמו. פה ושם הבאתי אותה, במיוחד לאימונים רכובים.
לקראת סוף השירות נתנו ליחידות הלוחמות מצלמות דיגיטליות ואימצתי לחיכי את הניקון קולפיקס 5000.
אחרי הצבא (בקיץ שעבר) קניתי לי ניקון 5400, שדי דומה ל5000. ולפני חודשיים, אחרי שהיא נרטבה משפריץ של גל, קניתי את ה20D.

ישן 27-11-2005, 02:10
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04

ציטוט:
"אני וצילום? מה הקשר ?!"

זה מה שחשבתי לעצמי לפני מספר שנים כשנתקלתי (לגמרי במקרה) בפורום הזה, לאחר חיפוש בגוגל.

מעולם לא ראיתי את עצמי אוחז במצלמה. הכיוון שלי ותחומי ההתעניינות היו מעט רחוקים מצילום - מוסיקה, מחשבים, פעילות גופנית.

בעקבות אירועים טראגיים במשפחתי (פטירתם של אחותי ואחי - בנסיבות וזמנים שונים), חיפשתי לעצמי דרכים בהן אוכל להביע את עצמי, דרכים בהן אוכל לשתף אחרים בתחושות ורגשות - ואולי במידה מסיימת "להעביר" חלק מהם בצורה ויזואלית.

בכל הנוגע לצילום, אני מאמין שאני בתחילת דרכי. הדרך עבורי להשפיע וליצור ארוכה ויש לי כמה וכמה חלומות ושאיפות.

אחד מהם, הוא לנסות "להעביר הלאה" את אותו מסר - שכל אחד מאיתנו מסוגל לשתף אחרים בתחושותיו ובזווית הראייה האישית שלו באמצעות הצילום.
המצלמה היא מעין "כלי מעביר", שבו כל אחד מאיתנו יכול להשתמש בכדי להעביר מעט מעצמו -ולגעת בכל אחד (במובן האנושי כמובן).

שאיפה אחת שלי, למשל, היא לעבוד עם אוכלוסייה אידאלית עבורי - ילדים. לילדים ראייה מיוחדת של החיים... עד כמה דמיונית שתהיה - היא המציאותית ביותר והאמיתית ביותר.

ברצוני בעתיד לפתח ולעסוק בפן אחד של תחום חדש-יחסית של "תרפיה באמצעות הצילום" - היכולת לסייע לכל אחד באמצעות הענקת היכולת לצלם ולהשתמש בצילום כדרך להתבטא.

אני מאוד מקווה להמשיך להשתפר ביכולת הזו להתבטא קודם כל באופן אישי, כמו גם ביכולת להעביר את המסר הזה הלאה...
וזה (בין שאר הדברים) הסיבה שמשכה אותי יותר מכל להתמנות למנהל כאן בפורום לפני כשנה .

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 27-11-2005 בשעה 02:18.
ישן 27-11-2005, 12:46
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02

בסביבות גיל 10-11 קיבלתי מאבא את המצלמה הראשונה שלי (rangefinder רוסית בשם FED-3 עם עדשה סטנדרטית) ואפילו נרשמתי לחוג צילום. אז למדתי איך מצלמים, מפתחים ומדפיסים תמונות שחור לבן מ-א' ועד ת' ואפילו הקמתי חדר חושך משל עצמי בחדר האמבטיה המשפחתי

התחביב נמשך כ-4 שנים ואז עקב מעבר לארץ הקודש (אי-שם בשנת ה-90 של המאה הקודמת) הוזנח העיסוק בצילום לטובת הדברים האחרים. חזרתי לצילום רק בשנת 2002 (בערך) כשקניתי את המצלמה הדיגיטלית הראשונה - אולימפוס C2040Z, מצלמה מצויינת אגב, עד היום אני מצטער שמכרתי אותה. מאז עברתי מספר מצלמות דיגיטליות, יותר ויותר מתקדמות בכל פעם, עד שהגעתי ל-10D הנוכחית שלי לפני כ-2.5-3 שנים.

ישן 27-11-2005, 16:45
צלמית המשתמש של nanak_k
  nanak_k nanak_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.04

אני חושב שתמיד אהבתי את תחום הצילום
נתחיל בהתחלה
ביסודי היה לנו חוג צילום בבי"ס שבו עבדנו קצת עם SLR (אל תשאלו אותי איזה דגם ) הדפסת תמונות ש/ל ב"מגדלים" אבל לא יותר מזה אפילו פיתוח פילם לא לימדו אותנו.\

בחו"ס (חוגי סיור) טיילתי המון והייתה לי איזהP&S פילם מאפנה
בתיכון טיילתי עוד יותר אבל אז לא הייתה בכלל מצלמה ובקושי צילמתי לצערי, לחבר בתיכון שהיה חובב צילום היו כמה SLRיות בבית חלקם עבדו וחלקם לא (F5 של ניקון ) ותמיד ביקשתי ממנו שיביא לי אחת מהן להתנסות. הוא לא הביא לי כדי שלא אהרוס כמו מה שרה ל NARXX
אחרי התיכון החלטתי שאני חייב מלצמה אבל עדיין לא ממש הבנתי (איזה חברה כדאי,עדשות,צמצמים וכו') וקניתי את המינולטה 404.
התחלתי לצלם הרבה יחסית במשך השנת שירות לפני הצבא. בצבא בקושי צילמתי כי פחדתי להביא אותה.
והיום אני מצלם יותר אבל בתקופות בגלל הכסף וחולם על המינולטה 5D

My gallery at flickr: http://www.flickr.com/photos/nanak__khadya/ enjoy

נוספו תמונות לגלריה.

ישן 10-03-2006, 21:29
צלמית המשתמש של BiNbA17
  משתמשת נקבה BiNbA17 BiNbA17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.06
טוב. אז ככה.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי nanak_k שמתחילה ב "אני חושב שתמיד אהבתי את תחום..."

(אה מגניב, עכשיו אני גם אקפיץ תהודעה הישנה הזו. חחח)
אהבתי את הרעיון [הגעתי להודעה כשחיפשתי תמונות של END GAME, הוא מצלם ממש טוב]

אני וצילום זה בערך מהשנייה שנולדתי.

מגיל צעיר הצטרפתי לנסיעות לחו"ל עם ההורים.
עכשיו בכל פעם שאתה נוסע לחו"ל אתה מצלם - ואני זוכרת את זה טוב, מגיל 6 עם המצלמה ביד,
פה ושם תופסת תמונות חמודות.
באוקטובר 04 אמא שלי קנתה מצלמה דיגיטלית וחשבה שהיא קנתה עולם ומלואו - MATSONIC נוראית , מסכנה מכרו לה איזה סיפור, בלבלו לה בשכל.
כולנו התאכזבנו, והיא קצת נעלבה, נראה לי.
בסוף מרץ 05 החלטתי שאין מצב שאי אפשר להוציא מהמצלמה משהוא,
והנה זה מובא לפניכם-

אחרי כ-חודש וחצי החלטתי שאני לא יכולה יותר, שאני צריכה מצלמה ש*יש* בה פלאש, ובכלל לא ידעתי מה זה מאקרו בתקופה.
שרואים מה שמצלמים, שיש זום, וכו' וכו'.
ואז קנו לי את הCANON A85 המדהימה שלי.
וזאת התמונת מאקרו הראשונה שלי איתה -

וזהו.
נגמרה החפירה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר