לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2005, 13:26
צלמית המשתמש של Volkan
  Volkan Volkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי saidclean שמתחילה ב "שלום לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי saidclean
///האם אני יכול להתחיל ל"חנך" אותה בגיל כזה ?
תוכל אבל עד כמה יש לך כוח רצון
כי זהו אחרי שנה ההרגלים רעים משתרשים

///ואם כן אפשר אתרים ללימוד כלבים?
אתה יכול להכנס ל dog (לחץ על המילה dog)
אתר טוב
אם תרצה עוד תוכל להריץ בגוגל חיפוש

///והאם היא נחשבת לגורה עדיין ?
היא לא נחשבת לגורה
היא כבר גדולה יחסית

נ.ב
אל תקח את זה אישית אבל נראה לי אני ואתה צרכים ללכת לקורס קיץ לתיקון שגיאות

כן אני יודע שיש לי שדיעות כתיב ...
אין מה לעשות חחח
ותודה רמה רמה על העזרה לכול מי שעזר טוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2005, 13:45
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
אפשר לאלף בכל גיל. גם בגיל שנה זה לא מאוחר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Volkan שמתחילה ב "מזמן לא האיתי פה + כמה שאלות"

-פעולת האילוף לא מזיקה, להפך, ממחישה לכלב את עברו האבולוציוני- בטבע הזאבים שחיים בלהקה כפופים למנהיג, ואף זאב לא מעז לעשות משהו שהוא לא מוגדר ע"י המנהיג.

- כלב נחשב לגור עד גיל שנה וחצי.

- שיטות האילוף המקובלות השתנו מקצה לקצה ב- 15-20 שנים האחרונות. פעם הגישה הייתה שכלב לומד לבצע הוראות כדי להחלץ מעונש, רצועת חנק, מכה.
זו שיטת Negative Correction. בה הכלב לומד על "בשרו" את ההוראות. השיטה הזאת פוגעת בכלב פיזית ונפשית, והתבררה כפחות אפקטיבית לעומת השיטה היותר חדישה- החיזוק החיובי.
עדיין ניתן לראות (גם בארץ) מאלפים וותיקים שעובדים בשיטה הישנה: מראה מעורר רחמים של רועה גרמני כבן חצי שנה שנראה מסכן, עם זנב בין הרגליים, הולך צמוד למאלף, בקיץ- בשיא החום בצהריים, על האספלט החם, ולומד את ההוראה "לשבת" כל 10 מטרים, כמובן, בצעקות המאלף... .

לכן מומלץ להתמיד בשיטת החיזוק החיובי, שבה הכלב מקבל פרס (סוג אוכל שהוא לא רגיל אליו- ואוהב, משחק בכדור, בהמשך- גם ליטוף ומילה טובה יספיקו) על ביצוע ההוראה.

- מאוד חשוב: אתה מאלף את הכלב שלך החל מהדקה הראשונה בה הוא הגיע אליך לבית- לרוב, מבלי להרגיש זאת: הכלב לומד אותך, את נקודות התורפה שלך, את המזג שלך וכו'.
עמוד התווך של אילוף הוא הבנת הפסיכולוגיה של הכלב: אם תקרא לכלבתך ותוסיף את ההוראה "בואי!", והיא לא באה, פספסת את כל האפקט של האילוף- הכלבה הבינה שאתה יכול לדבר לעצמך כל מיני דברים, והיא תוכל לעשות מה שבא לה, ותתיחס לכל ההוראות שלך כאל לא יותר מאשר "המלצה".

לכן חשוב ביותר לא להתעצל- ולגרום בכל מחיר לביצוע ההוראות שאתה נותן.

-אם התיחסת לכלבתך בכפפות של משי עד עתה- יהיה לה קשה להתרגל אליך בתור בעלים "חדש". אם הדבר חשוב לך, והכלבה ממש מתפרעת, והתנהגות בלתי נסבלת, שקול ניה למאלף מקצועי.

- אל תשכח שהיא רק בת שנה, והיא עדיין מלאת מרץ, כך שאין לך שום סיבה לכעוס עליה בשום אופן. אתה תראה שגם בלי אילוף היא תתבגר לקראת גיל שנתיים, תהיה רגועה יותר. אבל זה לא יחליף אילוף בכל מקרה, בכל הקשור למשמעת וביצוע הוראות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר