לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2004, 15:37
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
גל ברגר, כותב המאמר הוא אנאלפבית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "רהמ"ח לדין בינ"ל בצה"ל אינה פוסלת אפשרות שבעתיד יועמדו קצינים בכירים לדין במשפט בינ"ל"

מתוך כותרות המשנה שלו משתמע כאילו מדובר בביקורת על צה"ל ומעשיו. ההיפך הוא הנכון.

כותרתהמשנה: "היא לא פוסלת אפשרות שקצינים בכירים יועמדו לדין במשפט בינ"ל", היא מלאכת מחשבת של ניסוח מסורבל ולא ענייני. דבריה המנוסחים בקפידה אינם דורשים "שיפוץ" ע"י כתב בור: ""החשש קיים", היא מדגישה, "אבל אני לא רואה אותו כרגע מתממש. מצד שני אני לא רוצה להכניס לשאננות, זה לא משהו שלא יכול לקרות. אני מניחה שאם זה יקרה, זה יהיה מופנה לקצינים יותר בכירים, לדברים שקשורים למדיניות פעולה. ברמות הנמוכות זה פחות משמעותי".

אבל בכל האמור לתאבת תאבת, מדובר בחוסר הבנה גמור של הכתב. הטמבל אומר:" ובנוסף, אינה שלמה עם חוקיות חיסולו של ת'אבת ת'אבת". בעוד שדבריה של אל"מ שרביט-ברוך הם הפוכים: "למעט הסיכול של ת'אבת ת'אבת, שבו התנהל ויכוח אם הוא היה פעיל שלום או מחבל ושם היה חומר מאוד חזק לגבי נגיעתו בטרור, חוץ ממנו, עד היום לא היה שום ויכוח על זה שהבן אדם שהותקף לא היה חלק ממעגל הטרור. וכאילו היא חששה מטפשותו של קורא כמו ברגר, היא מסבירה ומפרטת: "לדעתי", משיבה שרביט, "לא היתה אפשרות לעצור אותו, אבל אני אומרת את זה בזהירות. גם אם היתה חלופת מעצר, ואני לא אומרת שהיתה, ת'אבת ת'אבת היה המקרה היחיד".

אבל דבריה של הקצינה כפשוטם, אינם ראיים לכותרת סנסציונית בצהובון של י"י - אז מסלפים קצת (או הרבה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2004, 20:41
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מכיר את הסיפור על הרב והכותרת בעתון?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב פרשננו ה"משפטי", מתרגם לנו את המאמר לשפה שתרגיע את הסוגדים למערכת..."

יש לכך כמה גירסאות (נדמה לי שבחלקן מוחלף הרב באפיפיור), אבל הפרינציפ הוא אחד:
רב אחד מגיע לביקור בקהילה יהודית באיזושהי מדינה, ונשאל עם רדתו מהמטוס, האם בא לעזור לקהילה להתמודד עם מכת הזנות שפוקדת אותם לאחרונה. הרב שאל בפליאה ''מה, יש כאן זונות?''
למחרת הופיעה בעיתון הכותרת הבאה: עם רדתו מהמטוס שאל הרב ''יש כאן זונות?''...

במקרה שלפנינו, מבקשת עו"ד פנינה שרביט-ברוך להבהיר שהסיכוי שקצין בכיר יועמד לדין בי"ל הוא קלוש. אגב, היא אף מבהירה, שאם כבר, לא מדובר בבית-הדין בהאג, אלא בבית-משפט של מדינה זרה (נדמה לי שמדובר במקרה דומ הלמה שרצו לעשות בבלגיה לשרון). וגם אז היא מסייגת את הדברים: "בסך הכל, המדינות מאוד נזהרות עם הדבר הזה (לשפוט על פשעי מלחמה גם למי שאין זיקה למדינה). אני לא יודעת אם לגבי דברים שגרתיים יש חשש, אבל אם יקרה משהו יותר דרמטי זה כבר משהו אחר".
כלומר, צריך לקרות משהו מאוד דרמטי כדי שיווצר בכלל סיכוי תיאורטי להעמדת קצין בכיר בצה"ל למשפט במדינה זרה.
אבל כותרת המשנה, אכן, מציגה את הדברים בנימה דומה לזו שבמקרה של הרב והזונות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר