לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2005, 16:34
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
תשמע התגייסתי לקורס עם ידע כמעט אפסי על התפקיד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי L- Pataska שמתחילה ב "אחי קודם כל תודה רבה לשניכם..."

אבל זה לא רק אני, בערך כול מי שהתגייס לשם חוץ ממספר מצומצם של אנשים התגייסו בלי שום מושג לגבי התפקיד, והמצב עדין לא השתנה, תשאל מישהו מהקורס מזה להיות חובל, חוץ ממה שכתוב על דפים הוא לא ידע לענות לך, רק ברגע שאתה מתחיל לעשות את זה בפועל אתה יכול לענות על זה. אבל זה רק חצי מהבעיה, כי חוץ מהתפקיד יש לך איזה קורס לעשות שמקרה נמשך 28 חודשים, חלק מאוד משמעותי בשירות, אני אישית לקחתי את הקורס כמטרה ולא את התפקיד כי כמו שאמרתי לגבי התפקיד לא היה לי שום מושג ומהידע שהיה לי הוא לא עניין אותי, בכול מקרה אחרי כמה זמן הבנתי בערך איך זה להיות בכזה קורס, ובלי רצון אמיתי להצליח אתה פשוט לא תשאר שם, לי לא היה את הרצון הזה ולכן החלטתי לחתום ויתור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2005, 11:27
  cream1 cream1 אינו מחובר  

אוקיי אז על הסדר יום
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי kululu2006 שמתחילה ב "ספר קצת על סדר היום שם, על..."

הקורס הוא באמת מאוד מקצועי ויש חלקים קבועים בלו"ז שפשוט לא חורגים דקה מהם. בעקרון קמים ברבע ל5 בבוקר עצמאית כשב5 צריך להתייצב על קו המים לטבילת בוקר, לאחר מכן מקבלים 26 דקות להתקלח ולעלות על מדים המשך היום הוא מסדר בוקר, ארוחת בוקר, הכנות למשך ים, משך ים שזה בעצם האימונים בים, ארוחת צהריים, המשך משך ים, בערב או שיש מד"ס או שיעור עיוני או טילוף. זה בערך השגרה.. אבל בו נגיד ככה שגרה לא קיימת שם, היה לנו קטע שהרמנו ס"גים ולא עמדנו בזמן שנתנו לנו, בדרך כלל מביאים תרגולים חוזרים, מרימים בחזרה את כול הסגים ועושים את זה שוב, הפעם לא עשינו את זה והבטיחו לנו שנתרגל את זה בערב. בערב הלכנו לישון וחשבנו שהם שכחו מזה, מהשקרה בהמשך זה שהוקפצנו ב2 וחצי בבוקר, עלינו על מדי הפלגה, נכנסנו לים לטבילה והלכנו לסחוב ס"גים. בכול מקרה הקושי הפיסי בקורס הוא כלום לעומת הקושי המנטלי אז אין מה לדאוג, אם באמת רוצים את זה אין שום בעיה להצליח.
בקשר ליציאות אז היציאות שלי בחודשיים הראשונים היו 28 28, בפלגה השניה הם יצאו 21 28 אבל שוב זה לא כזה נורא, אחרי הפעם הראשונה מתרגלים.
ישן 16-12-2005, 13:09
  cream1 cream1 אינו מחובר  

הקושי המנטלי נובע מהכול
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי kululu2006 שמתחילה ב "הבנתי... למה קשה מנטלית?..."

השוק עובר אחרי כמה זמן אז לא. אבל תחשוב שגרה של 5 שעות שינה בלילה עם הקפצה כול לילה, כול הזמן רצים, אין כזה דבר ללכת, קור, דיסנאנס ומשמעת שלא נראה לי שקיימים באיזשהו מקום בצה"ל, עומס פיזי. עכשיו כול זה לא כול כך קשה אבל המטרה שלך בקורס היא לא "לשרוד" אותו אלה להיות כול הזמן הכי טוב, ולהצליח, אם זה בלימודים או בכול משימה שאתה מקבל, בזה מתבטא הקושי וזה מה שעושה את ההבדל משאר המקומות בצבא, שאתה יודע שאם לא תעמוד בדרישות האלה שהן מעבר למה שהמפקדים שלך דורשים ממך, אז פשוט תעוף.
לשאר השאלות שלך, על החבל לא טיפסנו, את הכובע המגניב מדדנו אך לא קיבלנו, הכובע הוא רק לטקסים ממלכתיים ולא נמצא אצלנו (כמו גם המדים הלבנים). בקשר למסעות, יש כול פעם בשבוע בערך מסע, לא ארוך במיוחד, בערך שעה וחצי שעתיים כול מסע אך בקצב מאוד מאוד מהיר שחלק מהמסעות הם ממש בריצה לאורך כול הדרך, מין מסעות גיבוש כאלה. אבל שוב כמו שאמרתי העומס הפיסי הוא כלום לעומת המנטלי, זה שאתה עושה מסע זה אחד אבל זה שאתה חוזר ממסע ואז אומרים לך לעלות על מדי טילוף תוך 3 דקות ואתה יוצא לטילוף של חצי שעה בים זה משהו אחר.
בקשר למבנה של השלב, טירונות של חודש, 3 חודשים של ימ"פ שזה השלב הפיסי ועוד חודשיים של בסיסית 1 ובסיסית 2 שהם עדיין מאוד פיסים אבל בעקרון אם כבר עברת את הימ"פ אז קשה מדי לא יהיה לך שם.
ישן 17-12-2005, 03:52
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אני גם כן בקט"זס אז אני אנסה לענות כמה שאפשר...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ronzehavi שמתחילה ב "[font=Verdana]יום שישי על..."

יום שישי על הבוקר מתחיל כמו כל יום?
שישי בבוקר מתחיל בטבילת בוקר אח"כ מסדר המפקד (כמו מסדר בוקר רגיל רק צועקים עליך יותר) תרגולים חוזרים למסדר בוקר בין ההכנות למסדר בוקר נדחפת ארוחת הבוקר שלך שיעור עיוני ארוחת צהריים עליית משמר נוהל שבת

מה עושים בשישי שבת?ישנים..מדבים בטלפון (25 דקות לבן אדם וזה הקשר היחיד שלך לעולם החיצון פרט למכתבים וחבילות) לומדים...
האם בשבת בבוקר צריך גם לקום בשעה מסויימת או שזה יום של מנוחה? יום מנוחה פרט לשמירות ולמסדר נוכחות בשעה שמוגדרת לך

שאתה אומר שיש ללמוד חומר עיוני בערב, מה הרמה שלו ובמה הוא עוסק?
החומר העיוני הוא לא מסובך מדי אבל אין לך זמן ללמוד ויש לך הרבה חומר ללמוד ואתה צרך לשנן המון פרטים בעל פה... במה הוא עוסק אני לא יכול לענות לך.. אבל מן הסתם נושאים שקשורים לחיל הים ולימאות בסיסית...

מבחינת שעות שינה, תוך כמה זמן מתרגלים ל5 שעות שינה? אני כרגע ישן 12 שעות בכיף.. זה קצת מלחיץ אותי..
אין לך כל כך ברירה אתה פשוט מקבל את זה כעובדה... אגב ישנים 6 שעות באמצע יש לך גם הקפצת טרור שמורידה איזה חצי שעה שינה אבל לא יותר

בקשר לאוכל, איזה אוכל זה? משהו כמו מנות קרב או ארוחות מושקעות כאלה?
האוכל הכי טוב שאפשר למצוא בצבא באמת.. סטייקים קבבים אורז אוכל טוב..רק חבל.. שאין זמן לאכול אותו כמו שצריך חחח

ושאלה אחרונה - אתה חושב שהתוכנית אימונים שהביאו לנו מיותרת או שכדי להתאמן לפני?
תודה.מומלץ להתאמן לפני אבל לא קריטי...
ישן 17-12-2005, 04:03
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי blabla123 שמתחילה ב "עוד שאלות"

הלימודים יותר מעשיים או עיונים?

עד היום לרוב עיוניים
אתה יכול אולי לתת דוגמא לנושאים שלמדתם?
עוגנים חבלים הכרת חוף מנוע של ס"ג נהלים בס"ג מטאורולוגיה מערי"ם
אתה אומר שמבחינה פיזית זה לא נורא כל כך... באיזה כושר התגייסת?
אני התגייסתי בכושר דיי טוב אבל זה שטויות אף אחד לא בוחן את הכושר שלך ...
מה זה טילוף?
אתה זוג סנפירים וחגורת הצלה משייטים למצוף שתקוע באמצע שומקום הלוך חזור וברקע הסגל צועק לך שדיר בלאק אתה לא מגיע צוות ראשון ואם אתה אלקטרוניקה ואתה מפסיד צפה לטילוף חוזר חחח ככה לפחות היה השבוע...(אגב השבוע היה שבוע הפוך)

כמה אנשים כבר עזבו?
אנמי חושב שבסביבות ה10 כבר...
רובם חתמו וויתור או עפו?
חוץ מ1 שהעיפו על רפואי כולם חתמו ויתור אבל ועדות השתתפות זה רק בסוף סדרת מפעיל אני חושב.
איך הסגל?
מקצועיים אבל יש דיסטאנס של קילומטר בינך לבינם
והחברה?
תלוי מי יש אנשים ממש ממש אחלה ויש אנשים פחות טובים כמו בכל מקום....אל תחשוב שבגלל שזה קורס יוקרתי לא תראה סוציומטים ...
ישן 17-12-2005, 19:39
  SSOTL SSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "קורס חובלים-שלב בסיסי."

ואוווווווו כל-כך הרבה חבר'ה מקורס חובלים, טוב חבר'ה יש לי כמה שאלות שכבר הפנתי לקרים1 בהודעה פרטית אבל הוא כנראה לא ראה אותה, לא נורא, אז הנה הן:

1.) הימ"פ, הייתי בטוח שהוא אורך 6 חודשים לא? כי קרים1 שלח לי הודעה והוא כתב שהוא רק 3 חודשים.
2.) התואר- בשביל להתקבל לאוניברסיטה, צריכים פיסכומטרי לא? יש לכם פסיכומטרי? אני צריך לעשות פסיכומטרי? איךזה הולך?
3.) תאכלס יש לי עוד שנה וארבע לקורס (אני מתגייס במרץ 07), ומבחינת כושר ומנטליות אני חושב שאני אגיע מוכן לקורס, כי אני מתאמן בהכנה לצה"ל ומתאמן לבד והכל. אבל מבחינת הקטע הלימודי, אני יודע שיש הרבה חומר בקורס שהוא מסווג והכל, אבל האם יש חומר/ידע שלומדים בקורס שאני אוכל ללמוד לפני, בכדי שאגיע מוכן יותר לקורס, אני מתכוון למשל ימאות, פיסיקה, מכונאות, ניווט ימי, הכל אם יש נושאים שאתם יודעים שאפשר ללמוד לפני הקורס ושהם לא מסווגים אשמח אם תרשמו לי אותם כאן, אם בכלל אתם יודעים מאיזה ספרים אפשר להשיג את החומרים האלה אשמח מאוד...

תודה מראאשששששששש..ונראה עוד שנה וארבע בבה"ד!

ישן 17-12-2005, 20:57
צלמית המשתמש של ronzehavi
  ronzehavi ronzehavi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "ואוווווווו כל-כך הרבה חבר'ה..."

1.) הימ"פ, הייתי בטוח שהוא אורך 6 חודשים לא? כי קרים1 שלח לי הודעה והוא כתב שהוא רק 3 חודשים.
השלב הבסיסי הוא חצי שנה. הוא מתחלק כך: חודש זה טירונות, שלושה חודשים זה ימ"פ, חודשיים זה בסיסית 1 ו- 2.
2.) התואר- בשביל להתקבל לאוניברסיטה, צריכים פיסכומטרי לא? יש לכם פסיכומטרי? אני צריך לעשות פסיכומטרי? איךזה הולך?
לא צריך פסיכומטרי כדי להתקבל - ככה זה.
3.) תאכלס יש לי עוד שנה וארבע לקורס (אני מתגייס במרץ 07), ומבחינת כושר ומנטליות אני חושב שאני אגיע מוכן לקורס, כי אני מתאמן בהכנה לצה"ל ומתאמן לבד והכל. אבל מבחינת הקטע הלימודי, אני יודע שיש הרבה חומר בקורס שהוא מסווג והכל, אבל האם יש חומר/ידע שלומדים בקורס שאני אוכל ללמוד לפני, בכדי שאגיע מוכן יותר לקורס, אני מתכוון למשל ימאות, פיסיקה, מכונאות, ניווט ימי, הכל אם יש נושאים שאתם יודעים שאפשר ללמוד לפני הקורס ושהם לא מסווגים אשמח אם תרשמו לי אותם כאן, אם בכלל אתם יודעים מאיזה ספרים אפשר להשיג את החומרים האלה אשמח מאוד...
אין מה ללמוד לפני.

ישן 23-12-2005, 20:14
  cream1 cream1 אינו מחובר  

אני פה עד מרץ אז תשאלו חופשי :)
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "גבר כל החבר'ה שענו שבוע שעבר..."

טוב אז לשאלותך.
1. הקורס הוא לא ממין ברמה של גיבוש, יכולים לזרוק אותך על דברים קיצוניים כמו בעיית אמינות חמורה או מעשה דבילי שתעשה אך זה נדיר, לרוב בשלב הבסיסי זורקים על נורמאטיביות-דמות הקצין.
אני יסביר, בשלב הזה יש דגש על הערכים אמינות, רעות, משמעת עצמית יותר מאחרים ובתחומים האלה בערך אתה נבחן, אם לא תעבוד בצוות ולא תשאף להצלחת הצוות שלך יותר מהצלחתך האישית אתה מנוגדת לערך הרעות וזה יתגלה בסוציאומטרי, אמינות ומשמעת עצמית מתבטאים בהערות שאתה מקבל, על חוסר דיגום בהקש יש לי את הבחירה לצאת 90 לכוח ולקבל עונש מפרי יצירתם של המפקדים (והם מאוד מקוריים) או לעמוד עם כולם ולא להיות אמין, על כזה דבר אתה מקבל הערה, כשיש לך 6 הערות מצבך לא טוב. המשמעת עצמית מתבטאת בכול מה שאתה עושה כשלא משגיחים עליך, האם אתה מיישם את כול מה שהמפקדים מתמינים בך מתוך הרצון להצליח או מתוך הכרח. בקטע הזה היו לי בעיות כי לא באמת רציתי להצליח בקורס.
אז בכול מקרה זה הפרמטרים שיכולים להעיף עליהם, לרוב לא יעיפו אותך על בינוניות, רק אם תיהיה ממש גרוע ולא תשתפר.
2. שעות ת"ש אין לך, יש חצי שעת התארגנות, שזה 28 דקות בהן אתה צריך להכין מדים למחורת לפי מה שתידרכו אותך, ללכת לשירותים, לשפצר וללמוד, ואם אתה מספיק לקרוא עיתון, לאכול ממתקים (זה הזמן היחיד ביום) ולקרוא מכתבים. בימי שבת לרוב יש ביקורי הורים אבל באילת זה קצת בעייתי בגלל המרחק.
3.המשימות שאתה מקבל שונות מהגיבוש, בקורס לכול דבר שאתה עושה יש מטרה, כול דבר שתעשה יהיה על זמן, לחוץ ביותר, ואם אתה לא עומד בזמנים אתה עושה תרגולים חוזרים- מחזיר את כול מה שעשית למצב הקודם (גם על זמן) ועושה שוב, בדרך אתה יכול גם לרוץ לאנשהו או לטבול.
4. חלק ישנים בחדרים והרוב במכולות צרות וארוכות, בצפיפות נוראית, מיטות של 3 קומות לאורך שתי צידי המכולה עם מעבר צר ביניהן כשכול התיקים ( 3 תיקים לבנאדם 9 מתחת למיטה התחתונה). אבל החדר שלך הוא כמו הבית אז אתה לא בוכה על זה.
מבחינה מנטלית הקושי נובע מהכול ביחד, אין לך שניה אחת ביום לנוח,יש המון אחראיות והראש שלך תמיד עמוס במטלות שעליך לעשות, המון לימודים על הראש,טיסנאנס עצום עם המפקדים ומשמעת שאין בשום מקום אחר בצה"ל, אתה מתגעגע להורים, לחברים, מנותק משאר העולם בתוך הבועה שלך. אבל אין לך לדאוג מכול זה, זה רק מחשל אותך. תתקל בהרבה מצבים מצחיקים, כמו טילפוף מול חוף דקל בזמן שיש שם איזה מסיבה או הפלגה על סירת המפרש שלך ליד בנות שנופשות להן על סירת קייט בים.

בקשר לחלק הפיסי, החלק הזה רק מעודד אותך ולא שובר, המדסים מטורפים אך ההרגשת סיפוק בסוף שווה את זה, מסעות קשים אבל שוב ההרגשת סיפוק שווה את זה, טילוף הוא דבר קשה אך כיפי, במיוחד כשהצוות שלך מנצח. פיסית לא יותר מדי קשה, יותר קשה מנטלית.
מקווה שעניתי לך על השאלות, בהצלחה בקורס.
ישן 24-12-2005, 21:24
  cream1 cream1 אינו מחובר  

אני יתחיל מהסוף
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "באיזה בט"ר עוברים את..."

לא כול המסעות הם שעה וחצי, אמרתי את זה בקחרוב, זה יכול להיות שעה וזה יכול להיות שעתיים. אין לי מושג מה המסע הכי ארוך כי לא הגעתי לסוף הימ"פ אבל השיא הוא במסע משולש שהשנה היה במתכונת טיפה שונה ובגדול זה היה הפלגה, טילוף, מסע, טילוף, תחרות חתירה ועוד מסע.
בקשר לטירונות אז הינו בזיקים, גם המחזור לפנינו היה בזיקים, לא יודע מה עם שאר המחזורים אבל לדעתי מהשנה הקרובה הטירונות תעבור בבה"ד. בכול מקרה הינו מחלקה וחצי של חובלים, חצי מחלקה התערבבו עם נפילי טייס ועוד כמה אוכלוסיות כמו עתודאים וספורטאים מצטיינים, בגדול יש הפרדה.
היחס בטירונות הוא מונפץ, המפקדים מתנהגים אליך כאילו אתה מינימום חובל שסיים את המסלול, עברנו לא מעט ניפוחי אגו, בגדול יש ריחוק משאר הטירונים בגלל ההרגשת התנשאות הזאת שאתה מקבל עם גיוסך.
ישן 24-12-2005, 22:09
  SSOTL SSOTL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cream1 שמתחילה ב "אני יתחיל מהסוף"

נשמע כאילו המפקדים בטירונות יותר שמחים שאתם הפקודים שלהם, מאשר שאתם שמחים שאתם פקודים שלהם. מהמסעות שעברת עד כה:
1.) כל כמה זמן יש מסע?
2.) מהם האורכים של המסעות שעברת עד כה?
3.) הרבה מהמסעות הם משולבי טילופים, חתירות (כשאמרת חתירה התכוונת בזודיאק נכון? או שחיה?) וכו'? או שרוב המסעות הם נטו הליכה?
4.) אחרי המסע...עד עכשיו במסעות שעברנו בהכנה לצבא הם מתישים מאוד ואחרי המסע אתה ישן ברצף לפחות איזה 14 שעות...אחרי המסעות ממשיכים כרגיל? או שנותנים ביום שאחרי אקסטרה שעות שנה ו"הטבות" כאלה ואחרות?
5.) וכשאתה אומר שהמסע המשולש הוא השיא...אתה מתכוון שהוא השיא מבחינת מה שאתה עברת, תקן אותי אם אני טועה פשוט הניסוח קצת מבלבל.
6.) אם ת'יכול להזכיר לנו מתי עזבת ת'קורס? סדרת מפעיל? בסיסית1?

נערך לאחרונה ע"י SSOTL בתאריך 24-12-2005 בשעה 22:13.
ישן 25-12-2005, 13:34
  cream1 cream1 אינו מחובר  

תשובות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי SSOTL שמתחילה ב "[font=Verdana]נשמע כאילו..."

אני רואה שנושא המסעות מטריד פה הרבה אנשים, אז באמת שאין לכם מה לדאוג, צוערים עם כושר אפסי עושים את המסעות האלה ובסופו של דבר כולם מצליחים, תאמין לי להכריח את עצמך להכנס לתוך הים הקפוא של אילת כשאתה קופא מקור יבש זה הרה יותר קשה מלסחוב אלונקה.
האורכים של המסעות הם לא מדד משום שפתחית אלונקה מגדילה את האורך פי 3, אבל בעקרון אם לא לחשב את מדד האלונקה אז המרחקים נעים בין 7-13 ק"מ.
מסע יש בדרך כלל כול שבוע.
חצי מהמסעות בערך כוללים שתי חלקים-יבשתי וימי, זה יכול להיות טילוף וזה יכול להיות חתירה תחרותית על סנונית או על ס"ג (זודיאג).
בקשר לשעות שינה וצ'ופרים אחרי מסע, אז שום תוספת שינה אתה לא מקבל, אלה ממשיך בפעילות הרגילה, מה ששונה במסעות זה בדרך כלל העוגות לפני שחוץ מלזרוע בך פחד שמשהו רע הולך להתרחש לא עושות כלום. ככלל, כשאתה מקבל משהו טוב מהמפקדים תתכונן למשהו רע, משהו רע מאוד, במסע המשולש ניתנו להם 7 שעות שינה לפני, היו אנשים שחתמו ויתור באותו הלילה ופשוט אמרו למשקית שהם רוצים לחתום לפני שהם הולכים לישון כי הם לא רוצים לעבור את מה שמתכננים להם.
המסע המשולש דרך אגב הוא המסע הקשה ביותר בימ"פ ולא מבחינתי. בקשר לפרישה שלי אז חתמתי ויתור בסוף השבוע ההפוך, שבוע לפני סיום סדרת מפעיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:38

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר