לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2005, 23:26
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
חשיפה:היחידה ללוחמה בטרור לא קונבנציונאלי

חנן גרינברג.

נא להכיר: ה"ינשוף" הצה"לי - היחידה ללוחמה בטרור בלתי קונבנציונלי. נשק ביולוגי? מטען כימי? לוחמי ה"ינשוף" מוכנים לכל. "בכל יום אנו מתמודדים עם שתי התרעות לפחות לביצוע פיגועים בלתי קונבנציונליים נגד יעדים ישראליים", מגלה היום (ב') ל-ynet קצין בכיר במערך האב"כ של צה"ל. לדבריו, האיום כבר ממש מונח לפתחנו. "כבר כעת, בחלק ניכר מהפיגועים האחרונים, גילינו שחלקי המתכת במטעני החבלה היו טבולים ברעל עכברים".

הערכת מצב שערכו באחרונה בכירים בצה"ל הניבה החלטה על איחוד כל הפלוגות העוסקות בלוחמת אב"כ ועל הקמת "ינשוף". בסוף השבוע האחרון נערך מסע סוף המסלול הראשון במסגרת הכשרת לוחמי היחידה. המפקד, סגן-אלוף מרט מעיין, מעריך שלוחמיו לא יישארו מובטלים. "ככל שמעברי הגבול יקשו על המפגעים לבצע פיגועים באמצעות חומרי נפץ או להעביר מטענים, וככל שהמוטיבציה תישאר כפי שהיא, כך יגברו הניסיונות לפעול באמצעות חומריים כימיים", הוא מסביר.

עם תום מלחמת המפרץ הראשונה בשנת 1991 הקים צה"ל את פלוגת האב"כ הראשונה. "אנקור", היה שמה. שנים מספר לאחר מכן הוקמה פלוגה שנייה תחת השם "ברקן". אבל פעולתן של שתי הפלוגות לא הספיקה לצרכים הישראליים. לפני מספר שבועות, לאור הערכת מצב שקיים צה"ל בה נדונו הסיכונים עימם עשויה להתמודד מדינת ישראל כבר בעתיד הקרוב, עלה הצורך בהקמת גדוד חדש לגמרי, גדוד שלא היה קיים קודם לכן בצה"ל. לצורך כך אוחדו הפלוגות הקיימות, נערך רענון בכל הקשור לתכנים שמקבלים החניכים והם הועברו לקבלת ההכשרה בבית הספר להנדסה קרבית של צה"ל, זאת על פי החלטה של מפקד מרכז אב"כ אלוף-משנה אליעזר ביטנסקי.

"מדובר בחבר'ה שיודעים לתת מענה לכל אירוע חריג - ל'מגה-פיגוע'. הם מכירים את הדרכים לזהות חומר כימי מהפשוט ביותר ועד המורכב ביותר", מסביר הקצין הבכיר את הרקע להקמת "ינשוף" במפקדת זרוע היבשה. בסוף השבוע האחרון נערך מסע סוף המסלול של מחזור מרס 05'. החניכים נאלצו לרוץ עשרה קילומטרים עם מסיכות אב"כ על פניהם. לא קל, אבל בצה"ל מעדיפים להכין חיילים להתמודדות עם האיום כבר עתה.

הקצין הבכיר מודה כי אין לארגוני הטרור אין בעיה לבצע כבר היום פיגוע באמצעות חומר כימי שנמכר בכל חנות בשטחים. במקביל, הוא מספר, יש לארגונים גם כמה מומחים בתחום. "כבר היו מקרים שתפסנו בשטחים כל מיני חומרים כמו ציאניד שהיו אמורים לשמש לפיגוע", מסביר הבכיר. "חיילי "ינשוף" יודעים לזהות חומר כימי, לפעול באזור שבו הופץ, לבצע טיהור של המקום ולבצע כל פעולה אחרת שנדרשת".

המ"פ, סרן טל הפטמן, גאה במיוחד בחייליו. "החיילים יודעים היטב את המשימות שעשויות להיות מוטלות עליהם, גם ברמה המבצעית וגם ברמה הפסיכולוגית", הוא אומר רגע אחרי תום המסע המפרך.
בשלבי הכשרתם החיילים מתמודדים הם תרחישים שונים, ביניהם גם פיגוע משולב של מטען חבלה וחומר כימי. הקצין הבכיר מציין כי רק למידה נכונה של התרחישים תסייע לחיילים למנוע בהלה בפיגוע כימי שתביא לנפגעים רבים יותר מהחומר עצמו.

במחזור האחרון שקיבל בסוף השבוע את סיכת לוחם האב"כ לא היו אמנם לוחמות, על מנת לאפשר לחובשי כיפות להשתלב ביחידה המיוחדת, אולם ביתר המחזורים עוברות הלוחמות הכשרה זהה לזו של הלוחמים והן משרתות במשך שלוש שנים, בדיוק כמו הגברים. הנשים מהוות כשליש מכוח האדם של היחידה ואחת מהן אף מונתה לאחרונה כסגן מפקדת פלוגה. "היחידה נותנת ללוחמות הזדמנות נדירה להיות במרכז העשייה, בחזית ממש וזה בהחלט לא משהו רגיל בצה"ל", מסביר המג"ד סא"ל מעיין.

מקור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3186832,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2005, 00:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חשיפה:היחידה ללוחמה בטרור לא קונבנציונאלי"

1. סוף סוף, הגיע הזמן לאיחוד הזה. המצב בו יש ארבע פלוגות בלי אבא (חוץ מבית הספר לאב"כ), היה בלתי הגיוני.
  2. גם אם מנסים להציג זאת כך, הייעוד של היחידה אינו טיפול בטרור בלתי קונבנציונאלי אלא גו"ז (גילוי וזיהוי) אמל"ח כזה בזמן מלחמה וטיהור נתיבים. אין לבלבל בין היחידה לפיקוד העורף, משימותיה הן בחזית ולא בעורף.
  3. למעשה הם יטפלו בעיקר בנק כימי ולא בביולוגי (שנמצא, כמעט לחלוטין, מחוץ לאחריות הצבא).
  4. מסע כומתה עם מסכות על הפנים רעיון מצויין! כמעט לא רואים את החיילות
קישור לסירטון:
http://switch3.castup.net/cunet/gm....l&nb=1&CatID=35

ישן 20-12-2005, 15:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי IceChant שמתחילה ב "מצטער אבל ROFLMAO יחידה..."

לא אמרתי שהם לא מוכשרים לטיפול בטרור בלתי קונ' אלא שזה לא הייעוד שלהם. היעוד הוא בחזית.
טיפול בארוע חומר לחימה ביולוגי הוא באחריות המכון הביולוגי.
יחידה מיוחדת? כן מיוחדת כי יש לה יועוד משלה. מובחרת? ממש לא.

ישן 20-12-2005, 20:30
  משתמש זכר IceChant IceChant אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל IceChant שלח הודעה דרך AIM אל IceChant שלח הודעה דרך MSN אל IceChant שלח הודעה דרך Yahoo אל IceChant
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין ..."

חרטוט שלם נאמר שם אבל אני ינסה להסביר,
ישנו הבדל רציני בין פלס לחבלן (פלס הכשרת פלסות של גדודי הנדסה/פלחה"ן) וחבלן(ס"פ) אחרי שהסברנו את זה אז לא לוחם אב"כ לא מקבל שום הכשרת חבלה או פלסות בכל מקרה כבר לא ב5 השנים האחרונות ההכשרה היא על גו"ז וטיהור בלבד.
עד שנת 2000 "אנקור" שבעצם היתה יחידת האב"כ (מטכלית לגמרי) ומובחרת אנשיה עברו הכשרת פלס + מטהר אז היו להם הכלים/הכשרה להתמודד היום כבר לא.
הכשרת לוחם אב"כ הינה:
*טירונות חה"ן (ללא פלסות, מטהר 05, רובאי 03)
*אימון מתקדם (מטהר 06)
*קו
הטירונות רק לידע כללית היא 04 כמו כל הנדסה אבל ממספר סיבות הרובאי נרשם 03,
בכל מקרה ישנם תוכניות להכניס הכשרת פלסות לקורסי המפקדים (פלסות נכנסה במקצת לקק"צ)
ובהמשך אולי גם להכשרת הלוחם.
ישן 20-12-2005, 23:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

פיגוע מערך האב"כ של חיל ההנדסה כל מה שרצית ולא ידעת את מי לשאול...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חשיפה:היחידה ללוחמה בטרור לא קונבנציונאלי"

קצת עבודת איסוף, ממקורות גלויים בלבד (ובעיקר מהפורום הישן) הניבה את זה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תג היחידה של מרכז אב"כ
סיכת סוף מסלול (בעבר כונתה "אנקורון", הוחלפה בשנת 2000, אין לי את הסיכה הנוכחית).

במלחמת המפרץ קיבל צה"ל נגמשי פוקס תוצרת גרמניה, שכונו בצה"ל "שועליות", אלו נגמ"שים סגורים ואטומים שיכולים לאסוף דוגמיות חומר משטח נתון ולזהות בתוכן חומרי לחימה כימיים ו/או ביולוגיים תוך שהם נותנים הגנה מלאה לחיילים היושבים בתוכם ללא צורך בחליפות הגנה מיוחדות או מסיכות.
יתרון נוסף של נגמ"שים אלה הינו יכולות הזיהוי מטווח גדול מאד (עד 5 קילומטרים בחומרים מסויימים) ובכך למנוע סיכון מיותר. הנגמ"שים הועברו מגרמניה לישראל ב'השאלה' ללא מועד החזרה.
ובכן, מה קרה לנגמ"שי השועלית?
תוך כדי מלחמת המפרץ (הראשונה)
הוקם בצה"ל גדוד ללוחמת אב"כ, בעיקר לגו"ז, ושמו "אנקור". חיילים בודדים מגדוד זה הוכשרו במהירות על השועליות, הכשרה שלדעת הגרמנים לא הייתה מספקת כדי להפעיל את ההכלים. ואכן השועליות לא הופעלו גם כשנפלו טילים על ישראל.
החיילים שהוכשרו להפעיל את השועלית לא עברו ריענונים או השתלמויות, החיילים שעברו את ההכשרה הראשונית השתחררו המצה"ל בגמר שירות החובה שלהם והנגמ"שים עמדו כאבן שאין לה הופכין בצריפין.
בסופו של דבר הם הוחזרו לגרמניה.

לפני המלחמה האחרונה בעירק פורסם בעיתון הגרמני 'אלגמינה צייטונג' כי ישראל מבקשת מגרמניה סוללות פטריוט משופר ונגמשי פוקס (פורסם בשבוע האחרון של נוב' 2003).
במעריב פורסם, ע"י גד שמרון, כי ייתכן שאין לצה"ל מספיק מפעילים לסוללות הפטריוט המבוקשות וכנראה שחיילים גרמנים ישלחו לישראל כדי להפעיל אותן.
ככל הנראה, אם ישראל תקבל נגמ"שי פוקס כמעט בטוח שלא יהיה מי שיפעיל אותם והגרמנים ישלחו חיילים גרמנים להפעלה.
ההכשרה בצבאות שמפעילים את הFOX (האמריקאים מפעילים פוקס משופר בכינוי M93) הינה ארוכה ביותר (חודשים), וספק אם יהיה זמן להכשיר חיילים בצה"ל ברמה שתספק את הגרמנים או בכלל תהיה מספיקה כדי לדעת להפעיל את השועלית במקרה שחלילה יהיה בה צורך.
^שועלית בצביעה צה"לית

סליחה על ריבוי החותמות, זו התמונה היחידה שאני מכיר של הכלי הזה בצה"ל, אחרי שכבר גנבו מפה תמונות ומחקו מהן את החתימות אנחנו נאלצים לשמור על זכויות היוצרים שלנו.

כתבה מתוך עיתון במחנה פברואר 91:

תוך כדי ההכנות למלחמת המפרץ הראשונה תוגבר ושוחזר מרכז אב"כ, מיחידת מילואים לפלוגה סדירה ומעלה. במשך כמה שנים הפעיל המרכז פלוגה סדירה אחת, פלוגת אנקור.

מרכז האב"כ (צריפין) – בית הספר להכשרת כל גורמי האב"כ בישראל כולל כל הצבא הסדיר והמילואים, המשטרה, מדריכים לצה"ל (מש"קי אב"כ), גילוי וזיהוי, טיהור, מכבי אש ועוד (סדר גודל של -צונזר- בפיקוד אל"מ אליעזר ביטנסקי). למרכז אב"כ בי"ס משלו. בית הספר מכשיר את לוחמי הגדוד, את יחידות ההצלה האזרחיות ואת יחידות צה"ל השונות בלחימה תחת תנאי אב"כ, טיהור, גו"ז (גילוי וזיהוי) וכו'.

1. "אנקור" פלוגת האב"כ הסדירה הראשונה בצה"ל, הוקמה בחיל ההנדסה בשנת 1993 כלקח ממלחמת המפרץ, בתחילה הוקמה הפלוגה כגדוד, לאחר מכן הופרדה הכשרת האב"כ והפלוגה המבצעית. עד להקמת אנקור היה תחום הטיפול באב"כ נתון בידי יחידות מילואים בלבד.
  2. "ברקן" - פלוגת האב"כ הסדירה השניה בצה"ל הוקמה בשנת 1998. הפלוגה מוצבת בחירום למחוז דן של פיקוד העורף.
  3. "גרניט"- הפלוגה הנפרדת, לבנים בלבד, הוכרזה מבצעית רק בתחילת 2003.
  4. "דיה" - פלוגת מסלול שמכשירה את אנשי הפלוגות המבצעיות.
כל אחת מהפלוגות הנ"ל מחולקת לארבע עד שש פלגות (כל הפלוגות מעורבות, לוחמים עם לוחמות, למעט פלוגה ג' בה משרתים בנים בלבד ובינהם חיילי מסלול בני"ש).
היום (2005) הוחלט סוף סוף לאחד את פלוגות האב"כ לגדוד, "ינשוף" בפיקוד סא"ל מרט מעיין.
^פלוגת ברקן באימון, ליחצו על התמונה להגדלה

בכוננות להתקפת טילים על העורף מחולקות פלוגות האב"כ השונות למחוזות פיקוד העורף, לכל פיקוד פלוגה משלו. צוותים קטנים מהפלוגות, המכונים פלגות, מתפזרים בתחנות המשטרה שבמחוז ומיועדים לאיתור וגו"ז, צוות גדול יותר נמצא בכוננות במפקדות של מחוזות פיקוד העורף ומיועד לטיהור ופינוי.

במלחמה שבה נפתחת חזית יבשתית יופנו פלוגות האב"כ אל החזית בעיקר.

תפקידי מערך האב"כ:
  • איכון, גילוי וזיהוי (גו"ז) – איתור נקודת הנפילה, גילוי האם מדובר בראש נפץ קונבנציונאלי (האחריות עוברת לס"פ) או לא קונבנציונאלי וזיהוי סוג החומר.
  • טיהור, רק"מ ושטח, ופינוי של האוכלוסייה/נפגעים מהאזור הנגוע.
  • ·מיגון בפני אב"כ.
  • · בשגרה מבצעות יחידות האב"כ תעסוקה מבצעית לאורך הגבולות ובשטחים ככוחות חי"ר.

אמל"ח ייחודי למרכז אב"כ:
סיג"ל (סיור וגילוי?) האמר או גפ"ס נושא ציוד גו"ז.
^הסיג"ל (תמונה שהתפרסמה בעיתונות ובבמחנה. בעיתון נכתב השם סיגל ללא גרשיים)

מנו"ר
(מטהר נתיבים ורק"ם) ריאו נושא אמצעי וטיהור (ריאו כיבוי אש שהוסב לריאו טיהור).
המנו"ר הזה לא מסווג בכלל, הוא מסתובב חופשי בתרגילים ברחובות באר שבע , שם הגדוד מבצע את תרגיליו.
בנוסף נחשף הריאו בתרגיל הגדול שנערך בבורסה ברמ"ג לאחרונה.
מנו"ר - רכב טיהור אב"כ, מורכב על משאית ריאו 6X6
עוד מנו"ר, מאתר היוהל"ן. החיילת עוטה מסיכת שעון זהב

ליחצו על התמונה להגדלה

הרנוג
- בדומה לערכות הגו"ז הישנות, בערכה חומרים שכשהם באים במגע עם חל"כ (חומר לוחמה כימי) הם משנים את צבעם. ערכה זו נמצאת גם אצל הכוחות הלוחמים בצבא היבשה. להפעלת הערכה יש לנפץ אמפולה שבתוכה נמצא החומר הרגיש ולהזרים את החומר לתוך ההרנוג ולהמתין מספר שניות. חסרון: הערכה לא מסוגלת לזהות חומרי לחימה ביולוגיים.

^הרנוג

קדאט AP2C - גלאי דיגיטאלי המופעל ע"י חייל אחד בלבד. הגלאי פועל במהירות ויכול להבחין תוך דקה (תלוי במרחק) אם יש במקום חומר לחימה ביולוגי או כימי. המכשיר גם מתקשר עם חמ"ל הבקרה ומדווח על הממצאים. פועל על עיקרון הפוטומטר להבה: דגימת חומר מהסביבה, שריפתו וניתוח ספקטרום האור הנפלט. הבעירה ע"י הצתת גז מימן שנמצא במחסנית שצמודה לקאדט.
לכל רכיב כימי יש השפעה אפיינית על צבע הלהבה , כך שהמערכת משווה את הספקטרום המתקבל לספקטרומים אפייניים לבעירת חל"כ , במידה ויש התאמה מסויימת מתקבלת התראה ומוצג סוג החל"כ.
המערכת מופעלת ע"י סוללה ומחסנית מימן שמספקת חומר בערה.
עלות יחידה 15,500 דולר.
מערכת ה AP2C.
הערכה הכוללת - הבלוניות הכסופות הן מחסניות המימן , בנייר הכסף יש דוגמיות לבדיקה ותרגול של המכשיר.
בצד התחתון ניתן לראות דוגם ידני המאפשר דגימת משטח והבאתו לניתוח במערכת עצמה. אתר החברה:
http://www.geodatasys.com/ap2c.htm

חלמית - בעיתון במחנה נכתב כי המרכז מפעיל רק"ם יעודי בשם זה. מקורות שונים טוענים שהחלמית היא הפוקס. מקורות אחרים מדברים על גירסא שונה של המנור.
אם זה הפוקס אז הוא שופר מאד יחסית לדגם המקורי. שיפורים דומים למה שביצעו האמריקאים: שידרוג המנוע, הוספת תורן טלסקופי לגו"ז שמאפשר גילוי מטווח רחוק יותר ועוד שיפורים וספים.

יחידות האב"כ מוכשרות לפתוח שבילים מטוהרים בשטח נגוע במהירות, זאת באמצעות פיתוח יחודי של אלביט. גם במצב של קוקטייל חל"כ.
אין בשימוש קצף מנטרל. הטענה היא שאין היום קצף מתאים. כמו כן אין אוהלי בידוד. בנוסף לא נעשה שימוש בטיהור מהאוויר.
עדיין, היכולות במקרה של פגיעה ביולוגית הן פחותות.

^מאהל הכשרות פלוגת אנקור
^תרגיל אב"כ ברמת הגולן. צילום: דו"ץ.

אגב, בתפקיד מש"ק אב"כ, שהיה באופן מסורתי מאויש ע"י חיילות, משרתים היום גם חיילים בנים בעלי פרופיל 64-65. מש"ק האב"כ נמצא בכל יחידה מבצעית בכוחות היבשה (גדוד) ובמפקדות זרועות האוויר והים. אחריות המש"ק היא על הדרכות בנושא האב"כ: התמגנות ולחימה תחת תנאי אב"כ. וכן על מוכנות ציוד יחידתו (עבודה מול חיל הלוגיסטיקה).

כאמור, כל המידע הנ"ל נפוץ ברשת ובעיתונות. בעברית. כל מה שהיה צריך כדי להשיג אותו זה לחבר את חלקי הפאזל. אני מניח שמי שיתאמץ לחפש ימצא עוד חומר רב!

ובשביל להשכיל יותר בנושא התגוננות מחל"כ, חל"ב, הייתי שולח לקרוא את הקישורים שעלו באשכול הזה (באדיבות כנסת ישראל)

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 21-12-2005 בשעה 08:06.
ישן 12-09-2006, 23:24
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מערך האב"כ של חיל ההנדסה כל מה שרצית ולא ידעת את מי לשאול..."

אנחנו כפלס"ר עברנו הכשרת גו"ז, גו"ז מוגדר כחלק מהמשימות הקלסיות של פלס"ר. ההכשרה כללה את הסיגל (ואני מכיר אותה ללא רש"ת), שאגב בתמונה שהביא יוסיפון היא מותקנת ע"ג גפ"ס. הסיגל יודעת לדגום חל"כ במצב גז או נוזל. הוכשרנו גם על הקדאט, וכמובן קיבלנו את ערכת הגו"ז המסורתית של המכון הביולוגי (זו עם השבשבת).

צריך לציין שמשימות גדוד האב"כ אינן שונות מהותית ממשימות הפלס"רים בחטיבות בכל הקשור לגו"ז, היתרון הגדול שלהם הוא כמות הצוותים מצד אחד, והאמצעים לניטרול מצד שני (שטיפה, קצף וכו').

יש לציין שמלבד השועל (שגם אני הכרתי את כל הביזיון שהתלווה לאי הפעלתו) שמהווה כלי רק"מ שיכול להביא את הצוות לנקודת הגו"ז בבטחה, ישנם גם "סניפרים" (בסגנון הקאדט) שיכולים להיות מותקנים ע"ג מסוקים, ולזהות חל"כ ממרחק רב.

ישן 13-12-2008, 14:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "בארץ כיום לא קיימת טכנולוגיה..."

טיהור שיאפשר שימוש ללא בגדי מגן ולא ישבית את מרבית המערכות האלקטרוניות של המסוק?
למיטב ידיעתי אין מדינה בעולם שמסווגלת לבצע זאת בקבועי זמן סבירים לצרכים שלנו.

אפשר לעשות טיהור חלקי שייתן כ- 70-80% שרידות של הצוות, ניתן לבצע טיהור מלא בפרקי זמן של שבוע עד שבועיים, או לחליפין לבצע טיהור מלא ומהיר שישמיד את כל המערכות הממוחשבות ורוב האלקטרוניות.

אבל למיטב ידיעתי אין חברה מסחרית/מדינה אחת בעולם שטוענת לכשירות של טיהור מסוק בקבועי זמן סבירים.

ישן 13-12-2008, 12:56
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
אם כבר הוקפץ - יש תג חדש לגדוד לוחמי האב"כ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/3/3683.jpg]

"זהו יום היסטורי, של יצירת הזדהות ויחוד" אמר מג"ד 76, גדוד האב"כ, סא"ל שרון חדד בטקס החלפת התג שנערך אתמול בבית הספר להנדסה צבאית.

זיהוי ייחודי
עד אתמול ענדו לוחמי ולוחמות גדוד האב"כ את תג מרכז האב"כ, ולא זכו לזהות וייחוד משלהם. "לא היה דבר שהבדיל אותנו משאר חיילי האב"כ", אמר סמג"ד הגדוד סא"ל ארקדי אהרונוב. "הוצאנו תג חדש, דבר שנותן לנו עצמאות סמלית. עבור הלוחמים והמפקדים זוהי זריקת מוטיבציה אדירה, שנותנת לנו את התחושה שאנחנו צועדים בכיוון הנכון. חיכינו לרגע זה זמן רב".
התג החדש בנוי כולו מסמלי הגדוד, המורכב מהפלוגות המבצעיות גרניט, ברקן ואנקור. הוא עוצב על ידי סמל רומן רחמימוב, חייל בפלוגת הלוגיסטיקה של הגדוד. בתג החדש שלושה צבעים: הצהוב מסמל את יעוד הגדוד- אב"כ, הכתום והשחור - צבעיו של חיל ההנדסה הקרבית. בלב התג חרב המסמלת את הלוחמה ונחישות הגדוד הלוחם, ועליה סמל הלוחמה הבלתי קונבנציונאלית.

נשים וגברים
גדוד האב"כ הוקם בשנת 2005 ומשרתים בו נשים וגברים. הוא הגדוד בצה"ל שמיועד להתמודד עם לוחמה בלתי קונבנציונאלית. בביטחון השוטף מקיים הגדוד תעסוקה מבצעית על גבולות שלום ומתמודד בעיקר עם מסתננים. מאז ינואר הגדוד יושב על גבול מצרים, בגזרת חטמ"ר שגיא. "במהלך התעסוקה של הגדוד על גבול מצרים, צמצמנו בשני שלישים את הפעילות הפלילית בגבול", מעיד רס"ן ארקאדי. "החיילים מבינים את גודל הגדוד את החשיבות שלו. התג הוא רק התחלה של יצירת הזדהות ומערך אב"כ מקצועי יותר ומוצלח יותר".

http://mazi.idf.il/113-7059-he/IGF.aspx

ישן 29-05-2010, 21:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי אושרי ארביב שמתחילה ב "גדוד הקרקל הוא גדוד חי"ר,..."

ולכן הוא לא חלק ממערך החי"ר אלא הבט"ש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-03-2011, 18:37
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
זיהוי, טיהור, נטרול - כתבה מאתר זרוע היבשה

טיפול בדליפת חומר רעיל מנפל טיל תוך סכנת פיצוץ. חניכי קורס מ"כים מגדוד האב"ך המטכ"לי "ינשוף" וצוות סילוק פצצות של יחידת יהל"ם נפגשו לשת"פ ייחודי

"טיל המכיל חומר כימי נפל בשטח בנוי, יש חשש לדליפת החומר. עליכם לאמת, לזהות את קיומו של החל"כ (חומר לוחמה כימי), לטהר, ולנטרל את הפצצה". עם תרחיש זה התמודדו חניכי קורס מ"כים מגדוד האב"ך המטכ"לי "ינשוף", וצוות סילוק פצצות (ס"פ) של יחידת יהל"ם, בשיתוף פעולה ייחודי, שנערך בשבוע שעבר בשטח האימונים של מחנה צריפין.

עלייה במצב הכוננות
"בתרגיל המשותף התנסו בזמן אמת בדרכי הטיפול בתלם (נפל של ראש קרב), החשוד כמכיל חומרים בלתי קונבנציונאליים וגם בסילוק הטיל עצמו", הסבירה סג"ם ניצן שרייבר, קצינת חניכה בקורס, "הם לא יודעים אם מהטיל דולף חומר כימי רעיל, שעלול לפגוע בלוחמים, האם הוא כבר התפוצץ או עדיין מכיל תחמושת שעלולה להתנפץ בכל רגע ולסכן את חייהם".
התראה על עלייה במצב הכוננות נשמעה במכשירי קשר, החניכים לבשו במהירות את חליפות המיגון ונסעו לעבר זירת האירוע. ראשונים נכנסו צוותי האב"ך, מצוידים באמצעי גילוי וזיהוי על מנת למנוע מצב בו כוח הס"פ המתמחה בסילוק פצצות יהיה חשוף לחומר הלחימה הכימי (חל"כ). הם דגמו ואספו נתונים על הטיל, בעוד חלק נשארים מאחור ומבצעים בדיקת לגבי אפשרויות התפשטות החומר. "אנחנו מוודאים שעל סמך הנתונים שקיבלנו, החל"כ הוא מסוג גז עצבים. אחרי שס"פ יאשרו שאין סיכון בהתפוצצות הטיל, נתייעץ עם צוות המפקדים על המשך הפעילות ונפנה אותו ביחד לעבר שטח ההשמדה", הסביר רב"ט עמית קסל, מגדוד "ינשוף", "באנו לתרגל ולחזק את אב"ך, חשוב שכל אחד ידע מה הוא עושה וכיצד לשתף פעולה עם יחידות אחרות" מוסיף לוחם הס"פ.

מהירים ויעילים
בכל שבוע בקורס המ"כים נבחר מפקד מדומה, אשר מרכיב לו צוות מחניכים נוספים בקורס, וביחד מפקדים על הלוחמים בתרגיל, "אם יפול חל"כ שאף אחד לא יטפל בו, הוא עלול לזהם את המקום, בין אם בחזית או בעורף הלחימה, הדבר ימנע מכוחותינו להתקדם ולתקוף", טען סמל עומר גרוס, מפקד התרגולת, "לנו יש את הכי הרבה ניסיון מבצעי בהתמודדות עם סיכון זה, ולכן אנחנו המתאימים ביותר לפנות ולטהר אותו במהירות וביעילות".
התרגולת עברה בצורה חלקה, בעוד צוות לוחמי ס"פ נטרלו את הפצצה, לוחמי אב"ך טיהרו את הסביבה זיהו ואטמו את דליפת החומר הכימי, "זו תרגולת חשובה שמאפשרת התנסות מעשית והפקת לקחים, ולא רק למידה עיונית", סיפרה סג"ם שרייבר בתום התרגיל.
"אני בטוח שהאימונים יוכיחו את עצמם לא רק בתרגיל, אלא גם במצב אמת", אמר אל"ם ארי חוזה, מפקד מרכז אב"ך, האחראי על הכשרת מדריכות ולוחמי הגדוד, "אנו מבינים שהאיום הכימי קיים גם בעורף וגם בחזית הלחימה, דבר המחייב לדעת לטפל באירוע במיומנות ומקצועיות ולשם כך נועד התרגיל".

http://mazi.idf.il/113-9762-he/IGF.aspx
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר