לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2005, 20:44
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "אכזבה. הייתי משוכנע שמומחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
אכזבה. הייתי משוכנע שמומחי החלל והמשגרים יפתרו בקלילות ...

פחד מקפיא - רומז כמובן למלחמה הקרה
לטובת האנושות - שימוש כמשגרי לויינים למגוון לקוחות ברחבי העולם

והפתרון המלא - התכוונתי למשגרים רוסיים שנולדו כטילים בליסטיים ומשמשים כיום למטרות מסחריות

אנך ענק - "זניט" - אחד המשגרים הרוסיים הגדולים ביותר (הכוונה לגודל פיזי כמובן)
נהר גדול - רומז לנהר הדנייפר - משגר הדנפר DNEPR
ואקום אינסופי=חלל=קוסמוס - משגר ששמו "קוסמוס"

אכן אכזבה מהחידה, שתפורה בתפרים גסים מאוד. אסביר לך מדוע - כמומחה לתוכנית החלל הסובייטית - אני מאוכזב:

הבנתי כבר מן ההתחלה שיש בעייתיות בהגדרות ולכן לא השבתי לך עד כה, למעט הרמזים שלי - הנהר, והמשגר R-7, שהיה הטיל הבליסטי הראשון של ברה"מ שהפך למשגר לווינים. זו תחילתו של עידן החלל מבחינת משגר.

זניט הוא משגר לווינים בינוני יחסית בין המשגרים הסובייטים, ואם כבר, הוא נחשב מאז 1991 למשגר לווינים אוקראיני ולא רוסי. זה שאתה מקשר בין "זניט" ל"אנך" - רצונך כבודך, אבל אם כבר היית מכיר את המשגרים הסובייטים היית יכול לרמז ולכוון למשגר שנקרא "ורטיקל" - שתירגומו לעברית: אנך.

משגר הלווינים דנייפר הוא משגר אוקראיני נוסף, גירסה של הטיל הבליסטי SS-18 שכינויו במערב SATAN. הנהר שאני הבאתי תמונתו לעיל הוא נהר Syr Darya, הזורם ליד טיוראטאם שבקזחסטאן, לייד הקוסמודרום המוכר והראשון בעולם - באיקונור.

בנוסף, למעט המשגר קוסמוס, שני המשגרים שעליהם חשבת הם חדשים יחסית, ובמיוחד מפריע לי השימוש במשגר זניט שמעולם לא היה טיל בליסטי למטרות לחימה אלא נוצר כמשגר לווינים בינוני כנגזרת של המאיצים למשגר החלל הכבד בהיסטוריה - אנרגיה.

בתקווה להבנת המסר.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 26-12-2005 בשעה 20:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2005, 22:07
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=מצוק]אכזבה. הייתי..."

שלום טל,

תודה על הערותיך המלומדות.

1.הייתי מצפה ממומחה לדעת את משמעות המילים זניט / "נדיר" - להגיד שאין למילה זניט כל קשר עם המילה "אנך" זה - איך לומר בעדינות - לא ממש מקצועי...

2.מודה באשמה - לא נכנסתי לדקויות הגאו-פוליטיות - רוסיה,אוקראינה....צודק...אכן נקודה אקוטית...

3.בהשוואה לשאר המשגרים הרוסים (אוקראינים...) , הזניט בהחלט נחשב לאחד הגדולים ,מקום שני במצעד הגודל הפיזי ליתר דיוק , לא ברורה לי הערתך בנושא.

4.בפעם הבאה אמצא צילום מהאינטרנט-אחתוך ממנו מקטע קטנטן-ואביא בתור חידה יצירתית..OK?

5.אינך מדייק בנוגע לזניט - הזניט 2 שוגר לראשונה כמשגר לווינים באמצע שנות השמונים אך נגזרות קודמות של הזניט שוגרו מבאיקנור לפחות עשור קודם לכן ולא למטרות שלום ורווחה עולמית...
כך שהערתך בנושא לא ברורה לי - הדנייפר,הקוסמוס והזניט הם נגזרות של טילים בליסטיים שפותחו בזמן המלחמה הקרה. תקן אותי באם אני טועה.

הכל ברוח טובה ובידידות.

ישן 27-12-2005, 22:13
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "שלום טל, תודה על הערותיך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק

1.הייתי מצפה ממומחה לדעת את משמעות המילים זניט / "נדיר" - להגיד שאין למילה זניט כל קשר עם המילה "אנך" זה - איך לומר בעדינות - לא ממש מקצועי...

כאסטרונום חובב ופעיל מעל 25 שנה, אני יודע היטב מהו זניט ומהו נדיר.

5.אינך מדייק בנוגע לזניט - הזניט 2 שוגר לראשונה כמשגר לווינים באמצע שנות השמונים אך נגזרות קודמות של הזניט שוגרו מבאיקנור לפחות עשור קודם לכן ולא למטרות שלום ורווחה עולמית...
כך שהערתך בנושא לא ברורה לי - הדנייפר,הקוסמוס והזניט הם נגזרות של טילים בליסטיים שפותחו בזמן המלחמה הקרה. תקן אותי באם אני טועה.

.

לגבי המשגר זניט - אתה טועה - ובגדול. הזניט אינו מבוסס על שום טיל בליסטי.

אם רצונך ללמוד עליו נסה אחד הקישורים:

http://www.russianspaceweb.com/zenit.html

http://www.spaceandtech.com/spaceda...zenit_sum.shtml

http://www.orbireport.com/Launchers/Zenit_3SL/
ישן 28-12-2005, 07:56
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=מצוק]ובנוגע לשאר..."

אתה עדיין מתעקש להתעלם מסוגיית השם "זניט".
וחמור מכך- אתה ממשיך לטעון שהטבלה אשר הבאת משקפת בצורה רצינית את משגרי הלווינים הרוסיים הפעילים/קיימים כיום. אשמח מאד להתיחסות ענינית ל 3 השורות הקודמות. אני משוכנע שיש רבים שנושא החלל קרוב לליבם והשרשור הזה מטריד את מנוחתם.
הזניט/sea launch ואפילו הדנייפר פעילים "קצת יותר" (בעדינות...) מה"משגרים" שהבאת- N1 ,UR700
חבל שאתה מסרב לדיון עניני , אחרי הכל - לא בכל יום נפגשים עם מומחה למשגרים רוסיים...
אודה לך מאד (ברצינות וללא טיפת ציניות) אם תוכל להתיחס ענינית לכל אחת מהנקודות שאני מביא כאן ובמיוחד לרלבנטיות של המשגרים שהבאת.
מעמדך כמומחה היה מרקיע שחקים באם לא היית נכנס לויכוח המביך הזה .
יום נפלא לכולם.

ישן 28-12-2005, 13:33
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
תהיות
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "בבאיקונור יש מסלול ארוך עליו..."

The first and only orbital launch of the shuttle Buran was at 3:00 GMT on November 15, 1988. The flight was unmanned, as the life support system had not been checked out and the CRT displays had no software installed. The vehicle was launched on the powerful Energiya booster into an 247 by 256 km orbit at 51.6 degrees inclination. The Buran orbited the Earth twice before firing its thrusters for reentry. The flight ended at 6:25 GMT when the vehicle touched down at Tyuratum. The Buran 1 mission was limited to 2 orbits due to computer memory limitations.

עושה רושם שהבוראן לא היתה מאויישת מעולם.

האם אתר שיגור ונחיתה בטיסה בלתי מאויישת הופך את המקום לנמל חלל?

אחרי הכל שדה מוהאבי שימש לטיסות מאויישות...

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 28-12-2005 בשעה 13:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר