לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 05-12-2004, 11:58
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,199
אתר חדש לבה"ד 1 - ביה"ס לקצינים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אתר חדש נפתח לביה"ס לקצינים של צה"ל, בה"ד 1. בבסיס זה מתקיים קורס הקצינים של צה"ל, וממנו יצאה כל שדירת הפיקוד של צה"ל לדורותיו (למעט חריגים בודדים). בה"ד 1 ממוקם ליד העיירה מצפה רמון, למרות שבעבר היה ממוקם במרכז הארץ (מחנה סירקין) - מיקומו בנגב מאפשר נגישות מיידית לשטחי האימונים הגדולים בהם עוברים הצוערים את אימוני השטח בפיקוד ולחימה.

באתר מוצג מידע רב על תהליך ההכשרה - החל במידע כללי על חזון וייעוד ההכשרה, דרך מידע על הקורס עצמו ועל פרוייקטים נלווים, ועד לאימונים בשטח. כ"כ כלול מידע ומור"ק על השתתפות הצוערים במלחמות ישראל (בה"ד 1 משמש בשעת חירום כחטיבה סדירה), ודף הנצחה לצוערים שנפלו בלחימה ובאימונים.

באתר שפע של תמונות, ומעט סרטי וידאו. שימו לב שבניית האתר לא הסתיימה, וחלק קטן מהדפים אינם נגישים או ריקים מתוכן. את האתר הקימה ומתחזקת חברת מילניום, שאחראית גם לאתרים של חטיבות הצנחנים הנח"ל וגבעתי.

אתר בה"ד 1
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 05-12-2004, 12:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
וזו הזדמנות טובה להיזכר בטאיטו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתר חדש לבה"ד 1 - ביה"ס לקצינים"

הרס"ר האגדי של הבה"ד.
הנה ראיון איתו שנערך במוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות:
מתי בפעם האחרונה? עם יצחק טאיטו, מאת איילת קדם
* רס"ר הבסיס של בה"ד 1 זה 40 שנה, בן 63, יליד תוניס ותושב באר-שבע מאז שנת 51'. תחת עין הרס"ר הפקוחה שלו עברה שורה ארוכה של אושיות צבא בכירות, ביניהם גם שאול מופז (הוא קורא לו "שאולי"). נשוי לדניאלה, עקרת בית, ואב לשלושה. בנו הצעיר, יאיר, עומד לפני גיוס לצה"ל.

צעקת...?
השיטה שלי היא להסביר את מה שאני דורש. אני מחנך למשמעת, מתוך הבנה שצריכה להיות הייררכיה צבאית. כי בלי הייררכיה צבאית אי-אפשר. יש סדר, יש מהלך של דברים. צריך לתקן, צריך לשפר, צריך לשאוף ליותר. לכן אני כועס כשיש טמטום. כשאני מסביר לחניכים משהו פעם, פעמיים, שלוש, והמשימה לא בוצעה, או שאני תופס מישהו על שקר. למה לשקר? עדיף לומר 'לא ביצעתי כי שכחתי, כי שגיתי', מאשר לומר 'עשיתי' ולתחמן. אני מכיר את השיטה הצבאית יותר מהם, אז למה לתחמן אותי? אבל לא חתמתי קבע כדי לצעוק, ואם אני צועק, ויש מקרים כאלה, אז כולם מבינים שפה הרס"ר משתולל.
ראית... צוער שפסע לתומו ברחבת הדגל, בניגוד לנהלים? זה לא קורה להם. הם נמנעים מלהיתקל ברס"ר. ואם זה קורה למישהו, מיד מעירים לו על כך אנשי הבסיס הוותיקים ואומרים "חייל, צא". אבל יש מילואימניקים שמסתובבים לפעמים על מגרש המסדרים של הרס"ר, כי ככה נוח להם. וזה כמו להניף מולי דגל אדום.
הענשת... צוער? לפני שנה. בדרך כלל אני לא מעניש. עצם העובדה שאני מוציא צוער מפעילות שהוא משתתף בה, נותן לו להמתין במשרדי עד שאני מחליט להגיע ומסביר לו למה הוא שם, זה כבר עונש די חמור בעיניי. אבל לפני שנה, כשתפסתי צוערים שזרקו אוכל תקין כמו פירות וירקות ולחם בזמן ניקיון המטבח, הענשתי. אלה היו חיילים מבית טוב, שבו לא מרגישים את המינוס. אז נתתי להם משימה: להעביר שיעור, שבו הם יתמחרו מוצרי מזון.
גידלת... שפם? מעולם לא. אני לא אוהב את זה. אני רס"ר בלי שפם, בלי סיגריות ובלי קפה. השפם לא תורם לרס"ר כלום. למי שזקוק למנה נוספת של אישיות, שבאה לביטוי בגידול שפם, זה אולי תורם משהו. לי זה לא תורם כלום. הרס"ר שהחלפתי אותו בתפקיד, שלמה ישראלי ז"ל, הוא שעיצב את האישיות שלי ועל פי דרכו אני הולך. הוא היה קשוח, אבל תמיד עם חיוך ועם איזו קללה עסיסית. גם אני כזה.
ניקית... את ביתך הפרטי? אני עוזר לאשתי לנקות בימי שישי, כשיש צורך. ביום שישי האחרון ניקיתי את החצר והמטבח. כולל ארונות מטבח. כי אם אני דורש שהחיילים ינקו בבסיס, אני חייב לדרוש מעצמי גם בבית. אני אוהב סדר וניקיון. זה תורשתי, גם הילדים שלי ככה, ובלי פקודות מצידי.
טעית...? לא זכור לי שטעיתי. זה כנראה לא קורה הרבה, אני עובד מתוך שיקול דעת.
שברת... דיסטנס? אף פעם לא. הצוערים מכבדים אותי ונמנעים מלהיתקל בי, כי יש חשש שאעשה להם משהו רע. למרות שמי שנמצא כחניך בצד השני ורואה אותי כשטן, מבין אחר כך שאני יותר בנאדם מבנאדם ושהוא טעה בהערכה שלו. כששאולי (שאול מופז) היה מפקד בה"ד 1 ב-84', הוא אמר לי יום אחד בחיוך המוכר שלו: "כשהייתי צוער וראיתי אותך מסתובב, עשיתי תמיד עיקוף. כדי שלא להיתקל בך".
חלמת... בהקיץ? אין לי יומרות להתעשרות. אני לא איש של כסף, ולא מעניין אותי הגרוש, זה לא מזיז לי ואני לא אומר את זה סתם. לכן אין לי על מה לחלום בהקיץ. אני חי את המציאות ומאמין בדרכי, אחרת לא הייתי מחזיק מעמד 40 שנה בתפקיד שהוא מאוד שוחק. מה שמעניין אותי זה החייל הצעיר, שהוא חלש. אני מכניס לו את העסק לפרופורציות הנכונות. מחבר לו את 18 השנים שבהן הוא חי במציאות אחרת למציאות הצבאית שלו.
עשית... רכישה יקרה במיוחד? בחודש האחרון. רכשתי בית פרטי. עד עכשיו היתה לי דירה בבאר-שבע והחלפתי אותה, כי החלטתי להיפרד מהבית המשותף. הייתי יו"ר ועד הבית במשך הרבה שנים. נמאס לי כבר לגבות כספים מ-28 הדיירים בבניין. הווילה שרכשתי היא מין שאיפה שהיתה לי, ולעת זיקנה זה קצת מתבקש שתהיה לי פרטיות ותהיה גינה. הבן הבכור שלי יטפל בגינה. כמו שגם אני טיפלתי בגינה שבבית הוריי.
עשית... דיאטה? היום הצלחתי. בארוחת הצהריים לקחתי שתי פרוסות לחם ונמנעתי מלאכול אחת. אסור לי לאכול לחמים. ברגע שאני מפסיק, אני יורד במשקל. וקשה לי להפסיק, כי אני מוכן לוותר אפילו על בשר בשביל לאכול עוד פרוסת לחם.
בכית...? כשאמי נפטרה, לפני 18 שנה.
ראית... את הנולד? לפני חודש. אני משתדל להתריע על דברים שצפויים להיות לא תקינים. לא מתנגד, רק ממליץ. יש מקרים בהם מקשיבים לי, במקרים אחרים לא. במקרה הזה לא הקשיבו. מפקד הבסיס, אל"מ גל הירש, החליט לעשות לחניכים את טקס קבלת סיכת המ"מ בגבעת התחמושת. אני המלצתי לא לעשות את זה שם. כי אם למקום שאליו אי-אפשר להכניס אלף איש מכניסים אלפיים, זאת בעיה. אמרתי: "זה ניתן לביצוע, אבל הביצוע יהיה פחות טוב, כי התנאים לא טובים. יותר טוב לעשות את זה בבסיס, כמו שהיה עד עכשיו". אבל מפקד הבסיס החליט, ואני למרָתו. ביצעתי את הטקס, עם המגבלות הארגוניות שצפיתי שיהיו.
בילית...? אני חוזר כל יום הביתה אחרי השעה שמונה וחצי בערב ואין לי זמן לבלות בחוץ. הבילוי שלי הוא לאסוף תמונות ומזכרות כאלה מאירועים צבאיים, כמו מסיבות וטקסים. יש לי ים של אלבומי מזכרות שאני אוהב לסדר אותם. כשאני בבית, זה מה שאני עושה. לכל מפקד אני נוהג להכין ב-20 השנים האחרונות אלבום פרידה מיוחד, ולא איזה מגן מעץ. ולשם כך אני מגייס את כל המשפחה. מה זה מגייס? אני מסדר, מישהי חותכת, אחד מדפיס ואחד מדביק.
רקדת...? לפני שלוש שנים, באחת החתונות, עם אשתי. זה לא באופי שלי לרקוד.
שפכת... את הלב על הדף? כשבאה אליי ההשראה אני כותב על מפקדיי, שאותם אני אוהב. אני כותב מקאמות לכבוד הקצינים הבכירים שחינכתי כשהיו צוערים. כתבתי מקאמה על שאול מופז, שהוא הכוכב שלי: "קיבלתי אותך כצוער ואני משחרר אותך כרמטכ"ל". כתבתי גם לאלוף בירן.
יצאת... לחופשת מחלה? לפני" שנתיים, בט"ו באב, צונתרתי. ומאז זה טיפולים וכדורים. חטפתי התקף לב בבית, באחת בלילה. בעשר בבוקר אחי התקשר אליי ואני בקושי יכולתי לדבר. אבל לא רציתי להתפנות לבית חולים, כי אני לא סובל רופאים. אחותי, שאיכשהו חשה מה קורה לי, הצליחה לשכנע אותי לנסוע לבית חולים אזרחי ולא לחר"פ. שבועיים אחרי שטופלתי, כבר חזרתי לעבודה.
שקלת... לפרוש? אני לא ממושכן לצבא. אני עושה את תפקידי תוך אהבה והערכה, לא בגלל פקודות שאני מקבל. בגלל זה אני מתעקש שחוזה ההעסקה שלי יחודש כל שנה מחדש, ככה כבר 40 שנה. אני חושב שכך צריך לנהוג. הפעם הראשונה שלי כשהתגייסתי", לא ידעתי על הצבא ממש כלום, חוץ מקצת סיפורים. הרס"ר הראשון שלי, רודי נדלר, שירת בצבא הבריטי והיה מאוד קשוח. המבט שלו היה חודר, הוא ציווה ולא דיבר ופחדתי ממנו נורא. מסדרי הבוקר אתו היו מאיימים. נעמדנו ליד המיטות ואיש לא צייץ, לא כמו היום. יום חמישי, היה יום השמיכות והאוורור. הוצאנו את השמיכות והציוד החוצה ואווררנו אותם במשך יום שלם. בסוף היום החזרנו הכול בחזרה והרס"ר הסתובב בחדרים. פעם אחת נאלצנו להוציא את כל המיטות החוצה לכמה שעות, כי אחרנו. אבל אני, באופן אישי, הייתי תמיד ממושמע. כל מה שהוא אמר לי, ביצעתי".
"כשבאה אליי ההשראה אני כותב על מפקדיי, שאותם אני אוהב. כתבתי מקאמה על מופז"
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:47

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר