לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2005, 12:34
  HEX_W HEX_W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
תביעה נגד מעסיק- צריך ייעוץ משפטי,דחוף!

רקע: עבדתי כחודש וחצי לערך אצל מעסיק פרטי בתפקיד X.

הסכם התנאים היה בע"פ ביום ראיון העבודה.(תשלום לפי שעה,שעות פעילות,סמכויות וכו)

בפועל מה שקרה: פוטרתי יומיים(ע"י הודעת SMS) לפני יום מועד קבלת המשכורת,שכן בבואי לקחת את הצק ביום תשלום המשכורת,הצק שלי לא היה מוכן, רק אז נזכרו להחתים אותי על טופס 106 (רק באותו יום,)נמסר לי לבוא שוב לקחת את הצק בעוד כמה ימים.לאחר כמה ימים ששבתי לקבלת הצק שוב,אזי נמסר לי צק שלא תואם את סכום שעות עבודתי קיים פער שלמעלה מ 1500 שקל.

בשלב זה דרשתי מהמעסיק לשלם לי את מלוא הסכום שכן קיים פער בין הסכום ששולם לבין הסכום האמיתי שצריך היה לשלם,וזה סירב בתוקף לשלם לי את מלוא הסכום כנדרש.(למרות כל נסיונותי להסביר לו +הצגת רישום שעות עבודתי)

כשהבנתי שאין בכוונת המעסיק לשלם לי ,פניתי למועצת הפועלים בעיר שבה אני מתגורר,לשם קבלת עזרה בבעיה שלי.
לאחר הצגת כל המסמכים הנדרשים למועצת הפועלים החל הטיפול בתיקי שנמשך כ 4 חודשים שבמהלכם יושב ראש איגוד העובדים של אותה מועצה,שטיפל בי ,טיפל גם באביו של המעסיק שלי שאותו אני תובע,טיפל בו בנושא אחר אם כי אינני יודע זאת ב 100 אחוז.(אביו של המעסיק הינו שותף פעיל בעסק שבו עבדתי וכן נפגשנו הרבה פעמים במקום העבודה בתקופת עבודתי שם)

בפועל הטיפול שנעשה בתיקי הוא:הגשת מכתב למעסיקי שבו נדרש לשלם לי את מלוא הסכום.
במהלך כל ה 4 חודשים ,במשך כל שבוע פניתי ליושב ראש איגוד העובדים בבקשה לזירוז הטיפול בתיק שלי,וזה חזר ואמר שהנושא בטיפול,וכל חודש שעבר נשארתי בנקודת המוצא שלי מבחינת התקדמות בטיפול התיק.
לאחר 4 חודשים הוצעה לי נסיון לפשרה(סגרתי על סכום נמוך מהמקורי רק כדי לגמור עם הסיפור) ,יושב ראש איגוד העובדים התקשר אלי ואמר לי לבוא לחתום על טופס העדר תביעות כנגד מעסיקי.
חתמתי על הטופס הנ"ל מבלי לקבל את הצק(למרות ששאלתי מדוע עלי לחתום אם אין לי צק ביד) שכן נמסר לי שהמעסיק שלי אמור לבוא ולחתום ורק אז המסמך ייכנס לתוקפו ואז אוכל לקבל את הצק.

חיכיתי שבוע ולא חזר אלי יושב ראש איגוד העובדים התקשרתי אליו וזה מסר לי תירוצים שונים שכבר שמעתי לאורך כל ארבעת החודשים ,למה אין עדיין צק (בעל הבית לא נמצא באיזור).

בשלב זה הבנתי שמשהו פה לא תקין ושאני נמצא באותה נקודה כל הזמן.ביקשתי להפסיק את טיפולי בתיק (שכן הרגשתי שעשו ממני צחוק כבר,כמו כן זה עולה לי כסף כל חודש תשלום למועצת הפועלים)
כמו כן בקשתי להכין את חומר התיק שלי שכן ברצוני לקחת אותו ולהמשיך טיפול בתיק באופן עצמאי.

שאלותי הן כאלה:

האם היה פה ניגוד אינטרסים?

האם אני רשאי לתבוע את מעסיקי בתביעות קטנות או רק בבית דין לעבודה-כפי שהחוק מורה נכון להיום.?

אם זה בתביעות קטנות-זה חייב להיות באותו תחום שיפוטי,או שזה רק נכון לבית דין עבודה?

מה קורה בקשר לטופס העדר תביעות שחתמתי עליו?(בטופס לא היה מצויין תוקף המסמך-ותלות של חתימת המעביד לתוקף המסמך)ים.

אשמח לקבל תגובה לשאלותי וכן ייעוץ קונקרטי לבעייה שלי ,תודה מראש לחברי הפורום ולמנהלים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2005, 17:11
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
על רוב השאלות לא ניתן לענות, למעט אלו הטכניות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HEX_W שמתחילה ב "תביעה נגד מעסיק- צריך ייעוץ משפטי,דחוף!"

עליך לתבוע בבית הדין לעבודה ולא בבית המשפט לתביעות קטנות.

איני יודע מה נכתב בהסכם הפשרה / כתב הסילוק ולכן לא אוכל לומר לך את דעתי בעניין.
כמו-כן, לא אוכל לומר לך מה תוקף החתימה מבלי שהמעסיק שילם או חתם, שכן איני יודע מה נקבע בהסכם.

לגבי ניגוד העניינים: גם לי וגם לך אין די פרטים כדי לקבוע, האם אכן היה כאן ניגוד עניינים.
מכל מקום, נהוג מאוד לסיים תיקים (במיוחד מהסוג הזה) בפשרה, במקום להיגרר להליך משפטי.
אם יש לך שאלות נוספות ואין לך רצון וכסף להיוועץ בעו"ד פרטי בתשלום, תוכל לפנות לש.י.ל. (ללא תשלום - אני חושב)
לעיתים הם מסייעים, אם כי מקצעיותם, לא אחת, אינה משביעה רצון.

\

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר