לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2005, 19:02
  OMJ OMJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא יודע ממתי המאמר הזה אבל הוא מאוד מאוד לא מעודכן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "על מוטיבציה, על שוויון ועל הגורמים לקלקלתם בצה"ל"

פעם ראשונה פה(כי סוף סוף הרגיזו אותי)

לאחרונה השתחררתי משירות צבאי ולכן אני יודע על מה מדובר -
קיימת ועוד איך קיימת אפליה בין גוב'ניקים לבין קרביים ברמות שהסא"ל המדובר לא יודע בגרוש.
בעוד שאני כגו'בניק מסריח(עובד מוסך, נא להבדיל ביני לבין גו'בניק נקי - משמע קריה מנהלה וכדומה משמע לעומתם אנחנו בסוף היום באמת מסריחים) טחנתי שמירות מטבחים לאורך כל השירות שלי וחברי הקרביים (הגדודיסטים) היו יוצאים יותר שבתות ממני ונהנו מאיספור פריבילגיות שאני אפילו לא יכולתי לחלום עליהן(כנראה שהסא"ל לא שמע על הכרטיסים הלבנים שמחלקים לגדודסטים שאלו הופעות ברמה הראשונה).

נכון שהג'ובניקים הנקיים היו משגעים אותנו אבל במבט לאחור הייתי מעדיף את החור שבו אני הייתי מאשר להיות ג'ובנקי נקי שאפשר לשחרר אותו מהצבא בלי למצמץ לעומת לעשות שירות מעניין וקורע.

אולם אחד מדבריו שאני מאוד מתנגד אליו הוא ההתניה שחייל לוחם מקבל את התעודת לוחם שלו על תחילת השירות. עצם התעודה מהווה ללוחמים כבוד רבה.
אולי הייתי מקצר את משך הזמן שצריך להמתין לקבלתו ללאחר שהחייל סיים קו ראשון(משמע עבר טירונות - אימון מתקדם וגם "פעילות שטח"), אולם לא לתת לכל חייל ישר שמתגייס לקרבי תעודת לוחם! הרי ידוע שבערך כשליש מהמחזור נופל עד שמסיימים אימון.

אולם חלק מהנושאים שהוא ציין דיי נכונים - דרושה השקעה רבה מאוד בשידרוג התשתיות של הגדודים(מי מבין חברי הפורום לא ראה במילואים שלו מבנה שנראה כאילו הוא שם מימי המנדט).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2005, 21:15
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי offerd שמתחילה ב "על מוטיבציה, על שוויון ועל הגורמים לקלקלתם בצה"ל"

קודם כל אני רוצה להבהיר שההפליה נמשכת גם אחרי השחרור.
אני בצעתי פעילות כמו כל חי"רניק (ואף יותר) ולעולם אשאר עם רובאי 5 ,רוב העבודות הרציניות של אבטחה דורשות רובאי 7 ,יוצא מצב שחייל שעשה עמדות כל השירות שלו (ותרפ"ל באימון) יכול להתקבל לעבודה שחייל שביצע המון מארבים מעצרים ולש"ב לא יכול להתקבל.
ואני עוד לא מדבר על רס"פ בבא"ח שיוצא עם "עבר מרשים " ישר לשב"כ.

חוץ מזה אין ספק שהפער בין הגדודים ליחידות הוא עצום וגם בין הגדודים לבין עצמם .
כבר שמעתי במו אוזני חייל בדובדבן (חייל בצוות של חבר ילדות )מתלונן בעצבים שנתנו להם לחכות 3 שעות שלמות בבסיס אחר בלי אוכל.....

תרשו להזכיר שזה פחות מחצי שמירה של חייל גדודים.....

חבר טוב שלי שהיה נהג מפקדה בצנחנים ,זכה להרבה יותר תרומות מכל לוחם בגדוד הנדסה שלי.

עד כאן זה הכל דברים של פשוט הרגשה רעה .
מה שהרבה יותר גרוע הוא אפליה באמצעים.
כשחיילים במפקדות ומדריכות חי"ר(לא ירי) נשאו פלאטופ הרבה לפני הקלעים בהנדסה זה כבר מחדל ,לא יכול להיות שאדם שלא עושה שום פעיולת מבצעית ישא נשק כזה לפני לוחם שיוצא לפעילות כל לילה.
ולא אכפת לי כמה קשה לפקח על זה.
לא יכול להיות שבמשך 4 חודשים לא השלימו לי פצמ"טים ,כי הכל הלך לחי"ר,ולפלוגות מסלול של חי"ר.

לא יכול להיות ששולחים שיריונרים לעמדות חי"ר עם אפוד שריון (ושהשרינרים יסבירו כמה זה לא קשור).

אין ספק שלא צריך לתת ישר תעודת לוחם לכל מתגייס קרבי,אבל כן צריך להיות הבדל ברור בין מי שחוזר לטירונות בשום מקום לאומת מי שעושה 8 --0- 4- .

יש לי עוד כל כך הרבה על זה ,אבל אני בטוח שהבנתם את כוונתי.

ישן 26-12-2005, 10:31
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
יסלחו לי רבותי אבל, מה אשם הג'ובניק שפרופילו נמוך?

בנוגע לנושא האבחנה במדים - אני עדיין יודע להבחין בין ג'ובניק לקרבי ואני מאמין שחלק ניכר מהאוכלוסייה גם יודע - ונסיונות כמו סיכת שירות מבצעי וכו' נתפסו בימי כסיכות לג'ובניקים שרצו להיחשב קרביים.

חיילים יודעים להפוך את בגדי הצבא שלהם לאמצעי ביטוי כמעט כמו המדים האזרחיים (מצטער, כל מה שיוצא מחנויות האופנה נראה אותו דבר). בימי האופנה היתה מכנסיים רחבים ככל האפשר שניתן לשלוף מהחגורה וכמובן לתחוב לתוכן ידיים לחימום וגירודים חיוניים.

לפני שנה שנתיים אני וחברי למילואים נדהמנו לגלות איך הצליחו חיות האופנה להעביר את אופנת המכנסיים הנמוכים למדים. היו חיילים שהחגורה שלהם כמעט נשרה עד לברכיים.

מטרת כל הסיפור על האופנה בצה"ל להבהיר שחיילים קרביים לא צריכים עוד סממנים על המדים - הכומתה, הנשק המשופצר והתיק מבהירים לאן שייך הלוחם הגאה.

אין ספק שיש מקום לצ'פר אבל צריך ראשית לזכור שלא כלאחד שרוצה קרבי, יכול. שנית, זה לא יטפל בבעיות העומק. הוא שוכח שיש עוד כמה תהליכים שעוברים על החברה בישראל, ביניהם עליית פערים חסרי תקדים וחוסר סולידריות. השירות הצבאי הופך יותר ויותר מתחנה חיונית במסלול האליטה הישראלית לאמצעי למוביליות ליחידים בקבוצות שוליים ולקבוצות שלמות (ציונות דתית) שנכנסות לוואקום שנוצר עם יציאת האליטה (בעיני עצמה).

אז הערך של השירות הצבאי הופך חשוב במקומות מסוימים - תקשיבו לעובדי עולים זרים: הם רוצים לשרת בצבא ולהיות ישראלים כמו כולם. בעוד שבפלחים אחרים של האוכלוסייה שם ההפרטה עובדת במישור האינדיווידואלי, הצבא אינו מהווה את פיסגת ההגשמה העצמית כפי שהיה פעם - לטוב ולרע. לא נגעתי בהשפעת ההתנתקות על הציבור הדתי לאומי, כי אני עדיין לא יודע מה היא תעשה לשיעור ההתנדבות שלו והמחויבות שלו לשירות.
ישן 26-12-2005, 10:45
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "יסלחו לי רבותי אבל, מה אשם הג'ובניק שפרופילו נמוך?"

הוא לא אשם .

זה לא משנה למה אתה לא לוחם ,ולא משנה מה ההגדרה שלך ,יש לי חבר שהיה בפלוגת קשר של חטיבה דרומית בעזה לשעבר.
הוא אכל יותר פצמרים מכל לוחם על בשייטת מטכ"ל טייס......תחן שבתות כמו פלס"ר שלם ,וסיכן את חייו בלי שיהי לו פרופיל לזה.

ולדעתי אדם כמוהו צריך לקבל תנאי לוחם כמו כולם .
אבל אדם שעשה מסלול ונשאר כמש"ק ניוד צריך לקבל פחות תנאים.
צריכה להיות ועדה שתראה מה בדיוק עושה כל תפקיד .
ושכל אחד יקבל בדיוק את מה שמגיע לו .
אם יהיו יותר תנאים בלהיות חימושניק (שזה תפקיד שקשה לבצע טוב וקל לבצע גרוע) אנשים ירצו להיות חימושניקים,ולא נהגים ,ואז יהיו שם היותר טובים.

ישן 26-12-2005, 12:06
  שין - ים שין - ים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
צבא מקצועי - ראו מאמר מעתון הארץ

בעקבות מחאת אנשי המילואים והידיעות על הירידה במוטיווציה של מתגייסים חדשים לשרת, בחנו הפעם כמה היבטים של השירות הצבאי, כפי שהם נתפשים בעיני הציבור. ראשית, רצינו לברר עד כמה מושרש עדיין הרעיון של צה"ל כ"צבא העם". מתברר כי אף שרוב הנשאלים היהודים - כ-59% - תומכים בהמשך שירות החובה, הרי שכשליש - 31% - מצדדים בביטולו ובהפיכת צה"ל לצבא של אנשי מקצוע בלבד (ל-10% אין דעה ברורה בנדון). מבין המתנגדים להפיכת צה"ל לצבא של אנשי מקצוע, הרואים בכך קריירה ומקבלים שכר בהתאם, 38% תולים את התנגדותם לכך בסיבות מוסריות-חברתיות ללא קשר לשאלת יעילותו של צבא מקצועי, 30% בכך שצבא מקצועי לא יצליח להגן על ישראל, ואילו 21% תלו זאת בשני הנימוקים גם יחד (9.5% לא ענו). יש לציין כי רוב הנשאלים הערבים נמנעו מנקיטת עמדה בשאלה זו. כמו כן לא נמצאו הבדלים בשאלה זו על בסיס מין או גיל.

היבט נוסף של הנטייה לא לראות בשירות החובה את חזות הכל התגלה גם בתשובות לשאלה "האם אתה תומך או מתנגד עקרונית, בלי קשר למצב היום, לאפשר לאזרחי ישראל בגיל 18 הרוצים בכך להחליף את השירות הצבאי בשירות אזרחי באורך מלא, למשל מתן שירותים לקהילה, עבודה בבתי חולים או טיפול באוכלוסיות חלשות"? 49% מהנשאלים היהודים תמכו במתן אפשרות כזאת, 43% התנגדו ול-8% לא היתה דעה ברורה. מבין התומכים בשירות אזרחי, 61% העריכו כי ניתן להנהיגו כבר עכשיו ו-31% סברו שלא ניתן כעת לעשות זאת. קרוב ל-60% מן הנשאלים היהודים טענו, כי אם יונהג שירות אזרחי כזה יש לחייב הן את החרדים והן את הערבים הפטורים כיום משירות צבאי לשרת שירות חלופי, 4% סברו שיש לחייב בכך רק את הערבים, 17% רק את החרדים ו-15% שאין לחייב לא את אלה ולא את אלה.

יש לציין כי בקרב נשים, וכן בקבוצות הגילאים הצעירות יותר, היתה נטייה חזקה יותר לתמוך בהנהגת שירות אזרחי חלופי לשירות הצבאי. אולם בולטת במיוחד היא התמיכה הרחבה באפשרות של שירות אזרחי (יותר מ-75%) שהיתה במגזר החרדי, מה שמעיד אולי כי מגזר זה אינו כה מנוכר כלפי החברה הישראלית כפי שמקובל להניח. לעומת זאת, בקרב הנשאלים הערבים שהביעו דעה בנדון, רק מיעוט קטן (16%) תמכו בהנהגת שירות אזרחי חלופי לצבאי, שעה שכמחצית התנגדו לכך. גם בשאלה אם לחייב אוכלוסיות שאינן משרתות בצבא למלא שירות אזרחי, אם יונהג, היה רוב בקרב המשיבים הערבים שהתנגדו לחיוב כזה, בין אם מדובר במגזר החרדי או הערבי.

נראה כי נתונים אלה מורים על השתרשותה של תפישה "אזרחית" בקרב הציבור הרחב, המתבטאת בנכונות של חלק לא מבוטל מן הציבור לוותר על אחד מערכי היסוד של הקונסנסוס הישראלי, דהיינו שירות החובה בצבא, ועל התפשטות התובנה כי אפשר לתת לאזרח לבחור כיצד הוא מעוניין לשרת את המדינה וכי השירות הצבאי אינו הדרך היחידה לעשות כן.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...ml?itemNo=32540
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר