לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2005, 19:39
  האיש שראה הכל האיש שראה הכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.05
בנוגע לכל קבוצות הכושר קרבי

שלום לכולם

רציתי להתדיין איתכם על נושא קבוצות הכושר קרבי

אז ככה, ראיתי אתרים של כושר קרבי, מודעות ובאו אלינו מהבית ספר, ואני לא מבין למה הם מספרים על כך שיש אחוז גבוה לעבור יום סיירות? אני מבין בתחום ושוחחתי עם אנשים שהגיעו רחוק מאוד מצה"ל והם אמרו לי ככה: צה"ל לא מחפש שתדע לסחוב אלונקה נכון, הוא גם לא מצפה שתרים אותה נכון, צה"ל לא מצפה ממך להקיף את הדיונה 20 פעם ב5 דקות, הוא לא מצפה ממך לכלום בתחום הגופני. הוא מחפש שתיהיה הטיפוס שהוא רוצה, שזה אומר בן אדם אמין, ישר, אמבציונלי, יצא לי לדבר עם המון אנשים שאומרים לי שזה "יעלה להם את הסיכוי להגיע לשייטת", "אוהבים בצבא חבר'ה שהיו בכושר קרבי", אז ככה, זה חרטא אחת גדולה!! רוצים לדעת למה? אחרת בואו ונסתכל על זה ככה, חלקכם מאמין שאם הוא יבוא עם הכושר המדהים לגיבוש שהוא מצפה לו, הוא יעבור!
אם כך, אני מכיר חבר'ה שהיו ביובל עילם יותר משנתים, ולא עברו גיבוש חובלים פעמים וגיבוש שלדג!! ואת הכושר שלהם אני זכיתי לראות ועם כל הכבוד היה להם פשוט כושר מדהים.
נושא נוסף שזה בהחלט אחת הלוקשים הגדולים ביותר זה הבדיחה החדשה : "הכנה מנטאלית", תבינו דבר אחד, הם מחפשים לעשות עליכם כסף, לא להכין אותכם לא מנטאלית ולא נפשית, אני יכול לספר לכם על מגוון מהקורסים שביובל עילם, ולא רק שהוא לוקח 360 שקל בחודש , שאין לאף אחד מושג לאן הולך כל הכסף (סכום שקרוב לאוניבסיטה), הוא גם מציע קורסים כגון קורס מנהיגות (ויש את הדבילים שיחשבו שהם יהפכו להיות נפוליאון בעזרת הקורס) שהם כמובן, בתשלום נוסף. אני לא מבין, גם 360 שקל וגם לשלם על קורסים נלווים? אז כפי שניתן להסיק אנו נצטרך להיות בני המעמד העליון על מנת להרשות לעצמנו להשתתף במגוון הדברים שמציע יובל, שהם כולם בתשלום.
ונחזור ל"הכנה המנטאלית", אז מבטיחים לכם שיכינו אותכם גם מנטאלית לגיבוש, וכך תוכלו לשפר את סיכוייכם להגיע לשייטת! נשמע מפציץ , הא?! , הזהו שלא! התכונות שמצפים ממכם בצה"ל, שרשמתי אותם למעלה לא תוכלו לצבור אותם בשום מקום, אלה הן תכונות שאתם נולדתם איתם ועיצבתם אותן עד גיל 5-6, שום קורס לא יגרום לכם לפקד על שדה הקרב בזמן שעפים מעליכם כדורים , שתי חברים שלכם חטפו רסיסים ואתם שומעים רק צרחות, אם יש לכם את זה אתם תדעו מה לעשות, אם אין לכם את זה אתם פשוט תכנסו לפאניקה.
תצאו מהסרט אז של ההכנה המנטאלית כי זה שקר, אתם תעברו את הגיבוש בזכות מה שאתם ולא בזכות מה שהבטיחו לכם, ואתם גם לא צריכים להתאמן שנתים לגיבוש, תתאמנו אליו כדי שתוכלו לשרוד אותו, אבל לא צריך "להפציץ", כי אם אתם בחורים עם אופי אתם תחזיקו מעמד, ויצא לי להכיר אנשים ששרדו גיבושים קשים מאוד כגון מטכ"ל ושייטת והם התכוננו אליו פחות ממה שאתם יכולים לחשוב!
עוד דבר שאמרו לי זה ככה, השייטת יקבלו מישהו אליהם גם אם הוא לא יודע לשחות, אבל אם הוא הבן אדם המתאים, הם ילמדו אותו גם לשחות! ותחשבו על זה!
אם יש לכם את זה הצבא ישקיע בכולכם הכל, ואתם תראו ששום קבוצת כושר קרבי לא תקנה לכם את זה.

תרשמו לי בבקשה את דעתכם

בתודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2005, 20:20
  vish vish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vish
אני לא מסכים בקשר לדבר אחד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "בנוגע לכל קבוצות הכושר קרבי"

אני מסכים שאם תעבור גיבוש זה לא יהיה בגלל הכושר שלך, או בגלל שהתכוננת אליו שנתיים. אבל לדעתי, אנשים מסוימים יכולים להשתנות ולשפר דברים בעצמם - ואני מתכוון לאופי שלהם, לא לכושר הגופני. סך הכל מעבירים לך תכנים אמיתיים של אמינות, חברות, נחישות וכו'... ולפעמים זה משפיע על אנשים ולפעמים לא. יש אנשים שזה משפיע עליהם מספיק וזה נכנס להם לאופי...
מה רע בזה? זה כמו שתגיד שלקבל חינוך טוב בבית הספר לא יעזור בגלל שאנשים לא ישתנו בעבקות דברים שאומרים להם...
ועוד דבר - שמע, לא כל ההכנות מתעסקות כל הזמן באיך לעבור גיבושים!
אני רק אגיד, שאיפה שאני התאמנתי אני לא זוכר שאפילו שמעתי את המילה גיבוש... דיברו איתנו רק על ערכים אמיתיים ועל איך להיות אנשים טובים ואיך להיות חיילים טובים.

קיצר, אתה לא יכול לבוא בהכללות ולהגיד שהכל רע... אני מאוד מרוצה בסך הכל ממה שקיבלתי איפה שהתאמנתי. לא הייתי שם תקופה ארוכה, אבל בתקופה שכן הייתי שם, זה השפיע עלי מאוד ואני מאמין שלטובה.

ישן 26-12-2005, 20:30
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "בנוגע לכל קבוצות הכושר קרבי"

אוקיי תקשיב... דבר ראשון אתה יכול לבחור שלא להגיע לכושר קרבי.. וזה לגיטימי... נכון גם שיש אנשים ששגירבצו בבית לפני היום סיירות והגיעו לשייטת... (מעט מאוד) צה"ל בהחלט מחפש אנשים שעונים לתכונות שדיברת עליהם...

ונכון יש קבוצות כושר קרבי שפשוט שודדות את האנשים ונותנות להם כל כך מעט כי יש פה פאקטור של כסף..

אתה יכול להתאמן לבד ולפתח משמעת עצמית.. אבל בקבוצת כושר תהיה לך הנגישות לתחרותיות.. בניה של הגוף לסולם מאמצים שיכין אותך לשוק של גיבוש ... להבין שהכל בראש ולא אחרת.. אמצעים כמו אלונקות סימולציות ומדריך צמוד שיכול לתת לך קצת מעצמו ומהניסיון שלו בתחום הצבאי כדי ללמד אותך טיפים חשובים לצבא ואני לא מדבר על כל אלו שחושבים שהם יהיו רמטכלים מתוך 5 אימונים של כושר קרבי..

הדברים שלך נכונים אבל מסוייגים
ישן 26-12-2005, 20:42
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי BLACK MUSTANG שמתחילה ב "[font=Verdana]אוקיי תקשיב......"

נכון...אני לדוגמא מכיר כמה אנשים שיצאו לגיבוש שייטת ומטכ"ל, סוסים מטורפים באמת כאלה שאתה מסתכל עליהם ואומר וואו, סיימו שם ראשונים בהכל ולא התקבלו.
מצד שני, אני כן מאמין שאם ניקח שני אנשים עם אופי וכח רצון והכל זהה, אחד לא התאמן לפני גיבוש והשני התאמן שנה או שנתיים לפני, הבחור שההתאמן יהיה מועדף.
לא יעזור לכם, צריך איזשהו כושר מסויים (יותר מבסיסי) על מנת לעבור גיבוש ולא רק לשרוד אותו עם השיניים.
חוצמזה, בכל הקבוצות כושר אתה מתנסה בדברים שתעבור בגיבוש, כגון אלונקות, שקים וכו', דברים עליהם אתה לא יכול להתאמן לכך, ותאמין לי שמי שלא התנסה בזה ופתאום מגיע לגיבוש חוטף שוק מטורף.
אולי פעם הסתכלו רק על אופי, כי לא היו כל קבוצות ההכנה, אבל היום יודעים בצבא שיש את כל הקבוצות האלו, ומסתכלים על כושר בגיבושים, כדי להתקבל ליחידה מסויימת שמצריכה גיבוש, אתה צריך להיות מהראשונים בדברים מסויימים פיזיים, וזה בדוק. (כמובן שבנוסף לתכונות אופי שבלעדיהן לא תתקבל לשומקום גם אם תהיה סופרמן).

נ.ב - אני חושב גם שאם המאמן שלך הוא יוצא יחידה מיוחדת, בוגר של קורס פיקודי וזה, שמעביר גיבושים, זה יכול רק לעזור כי הוא נותן טיפים, המלצות, על מה מסתכלים הבוחנים ויודע בדיוק איך להכין אותך.
כל הקורסים האלו של מנהיגות וזה, אני מסכים איתך שזה הבולשיט הכי גדול ששמעתי בחיים שלי, אבל הנושא של הכושר פיזית לגיבושים, בהחלט מוסיף. (וגם הכנה מנטלית, אבל לא איך להיות מנהיג, אלא שמלמדים אותך להאמין שהכל נגמר בסוף וכל זה..זה עוזר)
ישן 26-12-2005, 20:43
  Malshabico Malshabico אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
אחי ,חכה שנייה

קודם כל אני מסכים איתך מאוד לגבי שצריך אישיות מתאימה ואם אין לך את זה לא יעזור כלום,

אבל חכה רגע לפני שאתה יורד ככה על כל אנשי הכושר קרבי פה...
לא הבנת נכון את הקטע של "הכנה מנטאלית"- לא מתכוונים ליכולת מנהיגות שלך תחת אש, פשוט יש קטעים שאתה נמצא במאמץ גדול מאוד( עד שאתה מתחיל לחשוב מה אני בכלל עושה פה, אולי זה לא בשבילי...) ועדיין אתה ממשיך לדחוף ולעשות את זה כמו גדול, דיברתי קצת עם אנשים וקטעים כאלה עוברים על אנשים ביחידות הכי מובחרות.
אני בטוח שאם היית הולך לאימון ניסיון בעמית לכושר (יכול להיות שיובל ואחרי גם מפציצים פשוט אני אצל עמית אז רק ככה אני מדבר מניסיון) היית מבין כמה זה חשוב ועוזר.

לגבי התשלום לפחות בעמית לכושר אני יודע שזה בסביבות 160 ש"ח לחודש (לא מתחרה באחרי אבל נורמאלי ביותר).
שוב אני מתנצל לכל החברה האחרים פה אבל אני כמישהו מעמית לכושר לא יודע הרבה על מה עושים אצל יובל עילם, אבל מזמין את כל הספקנים ללכת לאימון ניסיון ולראות לפני שסתם משמיצים.
ישן 26-12-2005, 20:43

אני פשוט לא מבין את מה שאני קורא
עד כדי כך שטפו לכם את המוח ביובל עילם?!?!?!?!?!?
באים אנשים ואומרים לכם כמה שהשייטת טובה, והם אומרים לכם איזה אנשים תיהיו בשביל להגיע לשם, זה אומר שהכינו אותכם מנטאלית?!?!?!
אתם לא מצליחים לקלוט שמה שהולך כאן זה בדיחה אחת, אני לא אומר שיובל עושה ממכם צחוק, אבל קופה הוא כן עושה עליכם!
ואופי אי אפשר פשוט לשנות
גם אם אתם חושבים ששיניתם...אין לכם מושג איך תתפקדו במצבי לחץ , וזה גם דבר חשוב שמחפשים.

בכל מקרה, אני רואה שחלקכם דיי אטום ומאמין לכל דבר שמספרים לו שם, גם חברים שלי ככה, תנסו להבין שאם מה שהייתם מקבלים היה באמת עוזר כולכם הייתם מתגייסים לאן שאתם רוצים.
ישן 26-12-2005, 22:13
  HU99 HU99 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "אני פשוט לא מבין את מה שאני..."

תגיד לי מה אתה איזה רמטכ"ל עם כל הביקורות שלך!
מי אתה בכלל שתקרא לאנשים פה אטומים?!
וואלה גם בשבוע גיבוש ויום סיירות וכל המבדקים לפני מטכ"ל ושייטת וכל תפקיד לוחמה בצה"ל
לא יכולים לדעת איך תתפקד תחת אש. למה? כי לא היית תחת אש.
גם בשנה ושמונה חודשים מסלול של היחידות המיוחדות לא יכולים לדעת. כל עוד לא ניסית לא תדע.
וואלה בהתחלה העברת ביקורת שזה בסדר, אבל למה לרדת על אנשים? זה התנשאות...וואלה עם גישה כזאת גם אם אתה קילר מטורף בלי להתאמן בשום מקום לא תגיע לשום סיירת...צריך קודם כל להיות בני אדם.

נ.ב - בלי קשר לאופי, חשבת אולי שאנשים הולכים לשם בשביל האתגר?לראות מה הם מסוגלים? או סתם כי נחמד יותר להתאמן עם אנשים מאשר לבד, גם אם זה לא בשביל צבא אלא בשביל הבריאות.
והקטע של השיחות לך תדע, כנראה יש אנשים שמעניין אותם לשמוע שייטים, טייסים, מטכ"ליסטים וכל זה מדברים.
ישן 28-12-2005, 14:21
  ש13 ש13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "אז מה יעזור לך שאתה זוחל..."

אני אתחיל בזה שאני אגיד שאני "משוחד" כי אני בקבוצת כושר קרבי (ביובל עילם).

עזוב את הקטע של הכסף (שהוא מוגזם, אין ספק), ושל ההכנה המנטאלית (כל אחד שיחשוב מה שהוא רוצה, אני מרגיש שזה תרם לי הרבה ובאמת שינה לי כמה דברים בראש), הלכתי ושאלתי את הדוד שלי ששירת בשלדג, עשה מילואים והעביר כמה וכמה גיבושים מה הוא והחברים שלו חושבים שהם שומעים על מישהו בגיבוש, שהוא ביובל עילם, אם זה משפיע או משהו..
הוא אמר שבלי ספק הוא מסתכל אחרת על הבן אדם, כי הוא יודע שהבן אדם הזה הלך והשקיע לפני הגיבוש רק כדי לעבור אותו בהצלחה.. כמובן שאם אותו אחד הוא חרא של בן אדם, לא מתאמץ ומחפף בריצות הוא לא יעבור, אבל אם הוא מראה כושר טוב, אז הוא אמר שברור שיסתכלו עליו בצורה חיובית, בגלל שהוא הלך והשקיע לפני..

סתם רציתי לכתוב את זה כתגובה למה שאמרת: "אני מציע לך לפנות ללוחמים ביחידות מיוחדות שאין להם קשר ליובל עילם או לעמית לכושר ולשאול אותם מה המשקל של הכושר הגופני ביחידות האלו, אולי זה יעזור לך."

דרך אגב, הכושר שלי השתפר פלאים, סתם אם עניין אותך..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=04%2F12%2F2006&end_date=01%2F11%2F2009&-=.jpg]

ישן 26-12-2005, 22:45
  abac abac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
טוב דעתי בנושא

אני אספר פה על עצמי ולפי זה אני מקווה שיבינו פה את המשמעות של קבוצת כושר קרבי.
אבל קודם כל, צריך להבין שהקבוצות כושר קרבי יש להם הרבה מטרות. אני יכול להגיד שמאחד שעשה 9:30 באלפיים הגעתי ל7:40, מאחד שאהב להיות הרבה בבית ולראות טלווזיה ולישון הפכתי לחובב אתגרים וטיולים. הכושר קרבי מחנך למימוש פוטנציאל אישי בצבא. אני למשל באתי ממש לא מורעל ולא ידעתי כלום על הצבא והקבוצה שלי הפכה אותי למורעל רציני ולאחד שמאוד רוצה להתגייס ולשרת שירות משמעותי. חוץ מזה זה גם דבר מאוד מהנה, מאוד מגבש, ומלמד אותך המון על עצמך.
אין ספק שליחידות המיוחדות שכולם פה כל כך רוצים לשרת שם יש דרישות מאוד ספציפיות וייחודיות וסביר להניח שזה דברים שאתה מגיע איתם מגיל קטן, אבל ההכנה יכולה לעזור לחדד בך תכונות כאלה (אם יש בך) ולפקס אותך יותר על מה שרוצים ממך ומצפים ממך.
על עצמי אני יכול להגיד שבהשראת המדריך שלי יצאתי אני ועוד שלושה אנשים מהקבוצה ל"מסע" שכזה, שבו הלכנו מהשפך של נחל אכזיב לים התיכון עד לכנירת. ישנו בשטח ואכלנו מנות קרב מרצוננו.
התייחסנו לזה כאל אתגר מטורף ונהנו מאוד וכל המסע היה בהשראת מה שקיבלנו מהקבוצה.

כמה שאני ינסה להעביר את מה שקיבלתי משם, אין ספק שאני בחיים לא יצליח דרך רישום באינרנט באמת לבטא את החוויות ואת מה שקיבלתי משם, אבל אני ממליץ לכל מי שאוהב להשמיץ ולפסול בלי שהוא היה שם, ללכת ולנסות כמה אימונים ואחר כך לדבר.

ומי שעדיין לא השתכנע, העובדות מדברות בעד עצמן- מהקבוצה שלי יש תוצאות מדהימות-קורס טיס, חובלים, פלסר גבעתי, שייטת 13 ועוד ועוד...(דרך אגב הייתי בעמית לכושר)
ישן 27-12-2005, 17:09
  maglan4ever maglan4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
זה פשוט עצוב
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "אתם צריכים להבין משהו בקשר ל"אחרי!"..."

לראות אותך מדבר על דברים שאין לך מושג בהם
אח שלי(פלסר גולני) וחבר הכי הכי טוב שלו (שייטת 13) התגייסו באוגוסט באחרון.
שתיהם, ועוד המון כמוהם, אמרו לי (ועד היום אומרים לי) שבלי ההכנה של יובל הם לא היו מגיעים לאיפה שהם היו בחיים, הקבוצה של יובל שינתה אותם, מנטלית, הקטע הפיזי הוא ליום סיירות, ואת זה אפשר לראות בסטטיסטיקות, כי 95% שעוברים זה לא הולך ברגל.
אחרי היום סיירות מתאמנים על הראש, נטו, אולי קצת בניית כושר וכח אבל זה עניין שולי, כולם יודעים וכולם לא מפסיקים להגיד את זה ביובל, שאחרי היום הראשון בגיבוש, הכושר שלך ושל כולם כבר נעלם, אז עובדים על הראש כי הוא היותר חושב, צריך להכיר את עצמך במצבים קשים לפני הגיבוש, כדי שלא תחטוף שוק, אין לך מושג על מה אתה מדבר, רואים שאתה לא בנאדם מבפנים שיכול להגיד על סמך עובדות.
העניין של הכסף, על זה אין וויכוח, המחיר מוגזם ברמות אבל זה מה יש, ועם זה ננצח

ישן 27-12-2005, 19:01
  cmagan cmagan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי gal_sade שמתחילה ב "אין לי ניסיון בקבוצה כזו... אבל"

אני מתאמן לבד ככה שאני אובייקטיבי
אני יכול להגיד שלא הייתי הולך לשום דבר שיעלה יותר ממאה שקל לחודש רק על הפרנציפ כי זה פשוט שחיטה
חבר שלי באחרי ככה שאני יכול להגיד שזה הניס לו משמעת וערכים שלא היו לו לפני זה
חוץ מזה אני דוגל באמרה "ידע זה כוח" ככה שאם אתה יודע מה מצפה לך זה מאה אחוז עוזר בקצת..
שוב אני לא אומר שבטוח תעבור בטח שיש תכונות שהם מחפשים ובלעדיהן אין לך סיכוי אבל אין ספק שזה יכול לעזור.
יש כושר בסיסי שחייבים כדי לעבור את זה! יש כאלה שיש להם כושר טבעי והם לא צריכים להתאמן ויש כאלה שאין להם את זה ואימון עם קבוצה יעזור. ברור שלא חייבים לשלם לדברים האלה כדי לקבל כושר בסיסי אפשר גם להתאמן לבד אבל לחבר שלי אין את המשמעת להתאמן לבד ואחרי עזר לו תגיד מה שתגיד.
אתה יכול להגיד שמי שאין לו את המשמעת הבסיסית הזו ממילא לא מתאים ויודע מה אולי אתה צודק אני לא יודע...
דבר אחרון, אתה לא יכול להתווכח עם מה שמישהו מרגיש... אם מישהו אומר לך שקבוצת כושר עזרה לו וזה לא משנה באיזה מובן אז היא עזרה לו ואין לך מה להתווכח עם זה.
ישן 28-12-2005, 00:57
  Y_B1 Y_B1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.05
ערימה של שטויות

מזה צה"ל לא מחפש את הכושר?? זאת אומרת, נכון, זה שיש לך כושר של סוס ותסיים בגיבוש מטכ"ל ראשון בהכל לא אומר בהכרח שתתקבל כי אולי אין לך את האופי המתאים... אבל זה לא אומר שבנאדם בלי כושר בכלל או עם כושר ירוד יכול לעבור גיבושים! אתה צריך כושר כדי לסיים את הגיבוש!! נכון שזה לא הדבר הכי חשוב בגיבוש אבל זה הבסיס להכל, בלי זה לא תגיע כלום... אני מציע לך לא להקשיב לכל אותם האנשים שמנסים למכור לך סיפורים שכושר זה לא חשוב, כי ככה לא תגיע רחוק תאמין לי... כתבת "השייטת יקבלו אליהם מישהו אם הוא לא יודע לשחות, כי הם יכולים ללמד אותו לשחות" תגיד אתה מקשיב בכלל למה שאתה אומר?? אז תן לי להבהיר לך משהו- בגיבוש שייטת יש שחייה של 800 מטר!!! קשה לי להאמין שבנאדם שלא יודע לשחות יוכל לשחות 800 מטר!!! ואם הוא לא יוכל, איך הוא יתקבל לשייטת?? זה רק דוגמא אחת לכמה שהדברים שאמרו לך לא נכונים ואלוהים יודע מי אמר לך את השטויות האלה.. לסיכום.. כושר הוא לא המרכיב היחידי ביכולת לעבור גיבוש.. אבל הוא מרכיב חשוב ובלעדיו אין לך סיכוי לעבור גיבושים קשים ליחידות מובחרות.. תחשוב על זה אחי
ישן 28-12-2005, 01:15

תשמע!!
אני לא מדבר מדעתי האישית!! אני מספר לכם דברים ששמעתי מאנשים שהגיע רחוק יותר ממה שהגיעו המדריכים שלכם בעמית לכושר או ביובל עילם!!
אין לכושר שום חלק בקבלה שלכם ליחידה שתרצו, מספיק ציון עובר בבר-אור על מנת להתקבל ליחידה שאתם מחפשים!! מה זה אומר? זה אומר שלא צריך לרוץ 6 דקות בגיבוש, כי במסלול עצמו יגרמו לכם לרוץ 6 דקות! ואני מקווה שתסיק לגבי כל יתר הדברים, אחרת אם כבר כושר קרבי? אז אולי יעשו לנו מסלול בפני עצמו? ונתחיל גם לנווט במדבר יהודה??

תבינו, אני שמעתי את זה לא פעם אחת את כל הבילבולי שכל האלו באימונים, אבל תקלטו הם מחפשים להתפרנס!!!!!!

תבינו, כושר זה דבר שגם טיפש יכול לקבל, תכונות אופי זה דבר אחר, הרי תקחו לכם לדוגמא את האדם הטיפש עלי אדמות (בעינכם), תחשבו שאם הוא ירשם לקבוצת הכושר קרבי הקרובה לביתכם, יעבור את כל "ההכנה המנטאלית" , מה נראה לכם? הוא יהפוך לאינטלגנט?

ושוב, אני יגיד את זה בפעם המאה..המטרה של המאמן קבוצת כושר קרבי היא הפרנסה שוב פרנסה ושוב פרנסה.

יום טוב שיהיה לכם
ישן 28-12-2005, 01:31

אני רוצה להוסיף משהו אחד רק
אני לא מנסה לומר לכם שכושר קרבי זה חוג גרוע
מההיכרות האישית שלי מדובר בחוג מהנה מאוד! אבל שמגיעים למצב שלוקחים על החוג הזה יותר מ300 ש"ח בחודש (אפילו יותר מ150 ש"ח), אז מדובר כאן בעבודה בעינים

זה לא קבוצת כדורגל, שזה משהו שאי אפשר לקבל במקום אחר (ליגה מסודרת, וכו' וכו'), מדובר כאן בללכת לרוץ על חוף הים, אני גם נהנתי מהאימונים, אבל פשוט הייתי בשוק טוטאלי מהמחיר, שתירוצו היה (הכנות מנטאליות, שעות לימוד, "אימונים מיוחדים")

גם אני הייתי בתחילת השנה "פעום" מכל הסיפורים, אבל תנסו לחשוב באופן ריאלי, לא בתור ילדים שמתאמנים בעמית לכושר או ביובל עילם : "האם אני באמת מרגיש שזה מה שיגרום לי להגיע ליחידת X שאני כה חולם עליה? "
אם הגעתם למסקנה מלאה שכן, אז כנראה ששטיפת המוח עבדה עליכם, אם הגעתם למסקנה שלא, אז כנראה שנשאר בכם טיפת שכל בנושא.

ושוב, כושר קרבי יכול להיות חוג מהנה אח"צ לכניסה לכושר גופני שטוב לגופנו בכל מקרה, לא רק לשייטת, אך כמובן במחיר הולם שכל ילד במדינת ישראל יכול לעמדו.

ושוב, אני מקווה שתפנימו את מה שאני רושם, אני לא בא להתגנח עם כל המורעלים פה מיובל או מעמית לכושר...
אני מנסה להבהיר לכם נקודה שבחוגים שלכם המדריכים שלכם שעושים עליכם את המאות ש"ח בחודש אומרים לכם אחרת.

וגם אני שאלתי את אחד המדריכים שלי בקבוצה שהייתי בה והוא שיקר לי במצח נחושה לשאלתי, אני לא ימסור פרטים עלי ובאיזה קבוצה במדויק התאמנתי (ביובל עילם , אני מתכוון לקבוצה של האזור), כי יכול להיות שהוא טעה בעצמו, למרות שרוב הסיכויים שזה פשוט לא.
ישן 28-12-2005, 11:23
  amyschitt amyschitt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "אני רוצה להוסיף משהו אחד..."

תראה, כל קבוצות ההכנה לצבא אמורות לעזור ולהגביר את הסיכויים אבל זה רק למי שבאמת מלכתחילה אחד שמסוגל..

אני אתן לך דוגמא, יש לנו אחד בקבוצה שהוא דיי איך לומר.. שמן.. והוא סתם בא , הוא לא באמת עושה מאמץ, אבל מהצד השני יש קבוצה דיי לא מבוטלת של אנשים טובים, שכולם נותנים מעצמם והקבוצה הזאת היא מאוד מגובשת וזה למשל דבר שיעזור אחר כך בצבא, לדעת לעבוד בקבוצה, ובגיבושים למשל - מי שלא היה בשום מסגרת קודמת ובא לגיבוש אז פתאום יש מלא דברים שהוא לא יודע ויש מלא פערים בינו לבין אנשים שכן..
למשל שאתה 40 דקות ברצף זוחל מקצה אחר מקצה אתה מבין מה זה למשוך את היכולת שלך ולא להפסיק למרות שכואבות לך הברכיים ואתה מדמם, תסלח לי אבל אני לא חושב שתעשה דבר כזה לבד עם עצמך..

עוד משהו, ההבדל ביני שאני זוחל דיי מהר ובטכניקה טובה בגלל הניסיון שצברתי לבין אחד שמתאמן ורץ כמו שהייתי למשל לפני שנה הוא הבדל עצום.. כי כשרושמים סידרי הגעה למשל רואים בדיוק מי בולט מבחינה פיסית ומי רוצה ומי מתמיד.. ומי שאין לו ניסיון אפילו עם רצון גדול לא ידע לזחול כל כך טוב או ירים את התחת או פשוט לא יצליח להמשיך וזה טיפשי מצדך לחשוב שלא מסתכלים על הדברים האלה בצבא.. ברור שאכפת לצבא מאופי, אבל בהנחה שיש לך אופי טוב ואתה לא חרא לשאר הקבוצה הדברים האלה רק יעזרו לך...

קצת רקע על עצמי, אני מתאמן השנה בעמית לכשר. . שנה שעברה הייתי רץ בסביבות ה8 קילומטר קבוע 3 פעמים בשבוע, השנה הפסקתי ותאמת דיי ירד לי גם הכשר, אבל מצד שני אני מבין גם דברים אחרים, אני מבין את המשמעות של עבודה בצוות, אני יודע ליהיות חניך תורן, יצא לי לפקד על קבוצה, להעביר הרצאה ועוד כל מיני דברים לא מבוטלים.. אז נכון שאת כל הדברים האלה ייצא ללמוד לכולם בסופו של דבר אבל לדעת את זה לפני גיבוש למשל זה יתרון.

אז לסיכום, לדעתי מי שלא מתאים לא תעזור לו שום קבוצה ושום דבר, אבל לאלה שכן מתאימים זה יכול להוציא מהם יותר ממה שהם חושבים שהם מסוגלים.. וחבל שאתה כלכך סגור בפני היתרונות של כל הקבוצות האלה..
ישן 28-12-2005, 11:33
  HU99 HU99 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "אני רוצה להוסיף משהו אחד..."

1. אתה היית אולי נפעם, לא פעום.

2. אתה שמעת פעם מישהו מאיזושהי קבוצת כושר אומר שיש לו יכולת להפוך חכמים לטפשים?!?! ההכנה המנטאלית לפי דעתי, כי לא הייתי אף פעם בעמית לכושר או יובל עילם, היא הכנה מנטאלית לגיבושים! לא לפרוש כשקשה לך וכל זה.

3. נראה לך שזה אימונים שאתה יכול לעשות לבד?! נראה אותך סוחב אלונקה לבד למשל..או נראה אותך משתפר בספרינטים כשאתה רץ עם עצמך ואין לך עם מי להתחרות..תחשוב על זה

4. אם זה יעזור לאנשים להגיע ליחידה X שהם כל כך רוצים? תראה מה כתוב בעלון של השייטת לגדנ"ע:
נבחן בגיבוש את את יכולתך הפיזית, וזה הולך להיות קשה.
לא נראה לך שהם רומזים פה שכדאי קצת להאתמן?
הם כותבים גם שייבחנו יכולותיך בעבודת צוות, במנהיגות, בתפקוד תחת לחץ קיצוני וכו' - כל אלה דברים שאתה יכול כבר אצל יובל עילם או עמית לכושר לראות אם קיימים אצלך, וליישם אותם ולשפר אותם (אם הם קיימים אצלך מלכתחילה)

5. כל ילד בישראל יוכל לעמוד בו? על מי אתה עובד גבר, כולנו יודעים המצב שישראל קשה מאוד. אבל גם אם תעשה חוג שעולה 10 שקלים לחודש...או אפילו לשנה, לא כל ילד בישראל יוכל לעמוד בזה. אין מה לעשות כמה שזה עצוב זה המצב. תראה גם אני חושב ש350 ש"ח זה בהחלט מוגזם אבל מחיר שכל ילד לעמוד בו? נראה לך יש כזה דבר?
חוצמזה זה לגיטימי שהם עוסקים בזה לפרנסה! אצלי יש 3 אימוני ריצה בשבוע ו3 אימוני חדר כושר בשבוע, קונים ציוד, משלמים למדריך, ביטוח לכולם וכו' (אצלי יש מדריך אחד) מה אתה מצפה שיעשה את זה בהתנדבות? בן אדם תורם בזה שהוא מכין אותך אז הוא לא צריך לעשות את זה בחינם. תראה מזה, 6 ימים בשבוע, שזה בעצם כל ימי העבודה בשבוע, כמה כסף אתה רוצה שייקח בדיוק?! (אצלי זה 250 להכל)

6. אתה בכלל לא יודע כמה המדריך שלנו עוזר מעבר...הוא מקושר בכל מקום, מעדכן אותנו בדברים, עוזר פה ושם במה שצריך.

7. לזה שהגביב אחריך - לא יפה להגיד שכל השאר בולשיט זה לא מתאים גבר.
ישן 28-12-2005, 11:39

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "1. אתה היית אולי נפעם, לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HU99
1. אתה היית אולי נפעם, לא פעום.

2. אתה שמעת פעם מישהו מאיזושהי קבוצת כושר אומר שיש לו יכולת להפוך חכמים לטפשים?!?! ההכנה המנטאלית לפי דעתי, כי לא הייתי אף פעם בעמית לכושר או יובל עילם, היא הכנה מנטאלית לגיבושים! לא לפרוש כשקשה לך וכל זה.

3. נראה לך שזה אימונים שאתה יכול לעשות לבד?! נראה אותך סוחב אלונקה לבד למשל..או נראה אותך משתפר בספרינטים כשאתה רץ עם עצמך ואין לך עם מי להתחרות..תחשוב על זה

4. אם זה יעזור לאנשים להגיע ליחידה X שהם כל כך רוצים? תראה מה כתוב בעלון של השייטת לגדנ"ע:
נבחן בגיבוש את את יכולתך הפיזית, וזה הולך להיות קשה.
לא נראה לך שהם רומזים פה שכדאי קצת להאתמן?
הם כותבים גם שייבחנו יכולותיך בעבודת צוות, במנהיגות, בתפקוד תחת לחץ קיצוני וכו' - כל אלה דברים שאתה יכול כבר אצל יובל עילם או עמית לכושר לראות אם קיימים אצלך, וליישם אותם ולשפר אותם (אם הם קיימים אצלך מלכתחילה)

5. כל ילד בישראל יוכל לעמוד בו? על מי אתה עובד גבר, כולנו יודעים המצב שישראל קשה מאוד. אבל גם אם תעשה חוג שעולה 10 שקלים לחודש...או אפילו לשנה, לא כל ילד בישראל יוכל לעמוד בזה. אין מה לעשות כמה שזה עצוב זה המצב. תראה גם אני חושב ש350 ש"ח זה בהחלט מוגזם אבל מחיר שכל ילד לעמוד בו? נראה לך יש כזה דבר?
חוצמזה זה לגיטימי שהם עוסקים בזה לפרנסה! אצלי יש 3 אימוני ריצה בשבוע ו3 אימוני חדר כושר בשבוע, קונים ציוד, משלמים למדריך, ביטוח לכולם וכו' (אצלי יש מדריך אחד) מה אתה מצפה שיעשה את זה בהתנדבות? בן אדם תורם בזה שהוא מכין אותך אז הוא לא צריך לעשות את זה בחינם. תראה מזה, 6 ימים בשבוע, שזה בעצם כל ימי העבודה בשבוע, כמה כסף אתה רוצה שייקח בדיוק?! (אצלי זה 250 להכל)

6. אתה בכלל לא יודע כמה המדריך שלנו עוזר מעבר...הוא מקושר בכל מקום, מעדכן אותנו בדברים, עוזר פה ושם במה שצריך.

7. לזה שהגביב אחריך - לא יפה להגיד שכל השאר בולשיט זה לא מתאים גבר.

בנוגע לאלונקה, מה אתה חושב, שזה שאתה יכול לסחוב אלונקה יקנה לך נקודה חיובית בגיבוש?
הרי תסביר לי איך פעם לפני כל הבולשיט הזה של הקבוצות הכנה לצה"ל, איך הם בחנו אנשים בגיבושים בעניינים הללו? מה נראה לך שאנשים ידעו להרים בכלל אלונקות?
אתה לא מבין את הפואנטה בכלל בכל מה שאני מנסה להסביר כאן
אבל אם אתם חושבים שזה מה שיעזור לכם להגיע ליחידה שלכם אז עייפתי, ויכול להיות שאתם כן תגיעו אליה, אבל תבינו שאם כן אתם תגיעו בזכות מי שאתם הייתם ולא בזכות מה שהם היו..מקווה שתבינו
ישן 28-12-2005, 12:13
  parasub parasub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
מה יש לך מהאלונקה?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "[QUOTE=HU99]1. אתה היית אולי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האיש שראה הכל
בנוגע לאלונקה, מה אתה חושב, שזה שאתה יכול לסחוב אלונקה יקנה לך נקודה חיובית בגיבוש?
הרי תסביר לי איך פעם לפני כל הבולשיט הזה של הקבוצות הכנה לצה"ל, איך הם בחנו אנשים בגיבושים בעניינים הללו? מה נראה לך שאנשים ידעו להרים בכלל אלונקות?
אתה לא מבין את הפואנטה בכלל בכל מה שאני מנסה להסביר כאן
אבל אם אתם חושבים שזה מה שיעזור לכם להגיע ליחידה שלכם אז עייפתי, ויכול להיות שאתם כן תגיעו אליה, אבל תבינו שאם כן אתם תגיעו בזכות מי שאתם הייתם ולא בזכות מה שהם היו..מקווה שתבינו

תגיד לי אתה אי פעם סחבת אלונקה עם משקל רציני עליה?...יש לך מושג מה זה עושה בכלל?...חוץ מזה שהמשקל הכבד גורם לך לרוץ עם רגליים קצת מכופפות וזה מפעיל המון לחץ על שרירי הרגליים עד שאתה מרגיש שהם הולכים להתפוצץ, היא כל כך כואבת בכתף שאתה בטוח שהיא קדחה לך שם חור...הייתי חוזר מאימוני אלונקה עם כתפיים אדומות שנשארו כואבות רצח למשך ימים.
זה לא מעניין אף אחד אם אתה יודע להרים אלונקה...לא בשביל זה מתאמנים איתה. עושים את זה כדי להכין את עצמך ולהרגיל את עצמך לריצה עם אלונקה. ולא רק אותך, גם את הגוף. עם הזמן האיזור עליו יושבת האלונקה מתחשל ומתחזק והכאב נחלש באופן משמעותי(מניסיון),
אז תפסיק לנסות להוריד מוטיבציה לאנשים שמשלמים כסף ומנצלים את הזמן שלהם לאימונים כי הם יודעים שזה מה שייתן להם את הכושר, הכוח המנטלי, והביטחון העצמי לעמוד בגיבושים מפרכים.
אתה צריך למחוא להם כפיים ולהגיד להם כל הכבוד.
ישן 28-12-2005, 11:54
  parasub parasub אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
בלי להעליב...זה בולשיט!

ברור שגם אנשים שלא הלכו לשום קב' כושר קרבי יכולים לסיים גיבוש ואף לעבור אותו.
אבל אני לא בטוח שיש לך מושג מה זה אומר גיבוש שייטת למשל. הגיבוש הזה קשה כל כך שבנאדם שהגיע בלי כושר אבל הוא נחוש ואמבציוני וכל מה שאמרת...אין שום סיכוי שבעולם שהוא יעבור!!
אלא אם כן הכוח רצון שלו הוא ממש לא אנושי והוא פשוט נתן הכל ולא הגיע אחרון בכל המקצים אז יש מצב שהוא יסיים....אולי גם יעבור אבל אלה ממש בודדים.
ופה נכנס הקטע המנטלי שזה בעצם הדבר הכי חשוב בכל גיבוש!! הכי חשוב!! כן כן מה שאתה אומר שהוא שטויות ומבלבלים לנו את השכל...זה אחד הדברים החשובים בגיבוש ובכלל בצבא.
בגיבושים קשים כמו שייטת או מטכ"ל...הגוף מגיע לשלב של תשישות וזה כבר לא משנה מי הגיע לגיבוש ועשה 2000 בשש וחצי דק' ומי עשה את זה ב8:30. זה כבר לא תופס...פה תופס רק הכוח המנטלי. אם יש לך את זה בראש...זה שאתה יודע שאתה לא פורש בשום אופן ואתה נותן הכל כי אתה באמת רוצה להגיע ליחידה הזאת למרות שאתה מרגיש שלא נשארה לך טיפת אנרגיה....זה מה שייתן לך לסיים את הגיבוש ואולי גם לעבור אותו.
ברור שהתכונות שאמרת הן תכונות מאוד חשובות לכל לוחם ובעיקר למפקד והצבא באמת רוצה כאלה אנשים אבל בגיבוש....הן ממש לא המרכיב העיקרי...אתה יכול להיות עם אופי חזק וכושר 0 ואתה לא תסיים גיבוש!
ישן 28-12-2005, 16:38
  מקסימוס לאופילדיס מקסימוס לאופילדיס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.05
זה ויכוח ששני הצדדים צודקים וטועים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי kululu2006 שמתחילה ב "זה פשוט מאוד. זה כמו..."

קודם כל גם אני הלכתי לעמית לכושר ואני חייב לציין שזה טוב לפיתוח כושר בלבד.
אתם חייבים להבין שבשביל לעשות גיבוש לסיים אותו ואולי לעבור אתם צריכים ראש ויכולת מנטאלית חזקה שאם אין לכם אותה אתם פשוט לא תעברו אי אפשר לפתח יכולת כזאת.
דבר נוסף אני ראיתי פה ויכוח על האלונקות - אני עשיתי מסע אלונקה של העמית לכושר אבל בגיבוש אתה עושה את המסע אלונקה עם תדלי"ם ונשק שזה הרבה יותר קשה אז לסיכום כושר אפשר לפתח לבד אבל עם אתה צריך מישהו שיצעק עלייך כדי שתרוץ אז תלך לכושר קרבי אבל לקחת בחשבון שזה יעלה לך למרות שלפי דעתי לרוץ לבד זה יותר זול.
אה ועוד דבר על הסדרי הגעה ואני אומר לכם וזה בדוק את הסדרי הגעה הבוחנים בגיבוש זורקים לפח זה פשוט לא מעניין.

חג שמח
ישן 28-12-2005, 17:42
  Doron M Doron M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.05

קודם כל, הקטע של "הכושר לא חשוב" הוא לא הכי נכון שיש. אז נכון, בגיבושים יעדיפו את מי שעוזר וחברותי על מי שבכושר מטורף, ונכון שעדיף לסיים גיבוש ולהיות אחלה בנאדם על לנצח בהכל בגיבוש ולהיות חרא, כי רק ככה תגיע לאן שתרצה, וכל הדברים האלה נכונים אבל הם נכונים כשמדובר על גיבוש. מה שאתה שוכח זה שלפני הגיבוש יש את היום סיירות. יום סיירות זה בעצם תחרות ענקית בין ה500 משתתפים באותו יום כשכל המטרה ביום הזה היא רק לנצח! רק לסיים תמיד במקומות הראשונים כדי שתרשם. נכון שצריך גם להתחבר לאנשים כדי שימקמו אותך במקום טוב בשאלון הסוציומטרי, אבל הרבה יותר חשוב ביום הזה זה לנצח. ובשביל זה צריך כושר. נכון שהראש ביום הזה חשוב מאוד ושאם תרצה אתה יכול, אבל הכושר הגופני לאותו יום חשוב לא פחות.

ובתור חניך ב"עמית לכושר" אני יכול להגיד לך שבאופן אישי למדתי המון מהקורס. אמנם הכושר הגופני שלי השתפר, וזוהי למעשה המטרה לשמה הצטרפתי, אבל תכלס אתה לומד המון ומגיע מוכן לא רק מבחינה פיזית. עד שהלכתי לאימונים לא ידעתי מזה זחילות בכלל. לא תיארתי לעצמי כמה אני יכול לשכנע את הגוף לעבוד יותר טוב רק אם הראש רוצה. לא ידעתי כמה חשוב וכמה לא פשוט ואיך בכלל אפשר לעזור לחלשים בקבוצה שלך. המון דברים שם שהם מעבר לכושר עזרו לי ולימדו אותי המון, ככה שאני לא חושב שאפילו שקל ממה ששילמתי להם מבוזבז
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:22

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר