לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2004, 02:04
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
שאלה לבעלי ניסיון

אהלן חברה יש לי כמה דילמות שאני אשמח אם מישהו אם ניסיון וללא דעה קדומה יענה עליהם...
אני מתאמן בשוטוקאן קארטה כשנה וקצת... ובסך הכל אני מרוצה ...מבחינת מהירות תגובה יציבות וכוח מיתפרץ השתפרתי מאוד ....אבל יש כמה דברים שמאוד מציקים לי....
אין אצלינו שום עבודה על קשיחות ואיך לקבל אגרוף וכול הקרבות אם אפשר לקרוא להם בכלל קרבות הם מאוד "פרווה" ....ללא עודף מגע ואם נגעת יותר מידי אתה מקבל אזהרה....
שלא לדבר בכלל על אפס עבודת קרקע ....
שאני שואל אנשים בכירים שאלות על הדברים הללו הם אומרים לי שתורת הקארטה מבוססת על "היפון"
זאת אומרת לתת מכה אחת כמו שצריך אם כל הכוח וגמרנו......נשמע יפה בתאוריה אבל יש בעייה ...:
אני לא מאמין בזה!!!
אולי בחלק מהמיקרים אפשר לעלף מישהו אם אגרוף או בעיטה אם הוא פחות מסיבי ממך או פחות מיומן אבל ברוב המיקרים אני לא חושב שזה ראלי.......אני בחור די גדול אולי לא "גורילת על" אבל אין שום מצב שמישהו משתק אותי במכה אחת ולא בשתיים.....
שאלתי פעם איזו חגורה שחורה למה לו לנסות לתפוס רגל של מישהו אם הוא בועט לך מהצד לצלעות.... הוא אמר לי שבקארטה אין דבר כזה לקבל מכה והצלעות שלך ישברו.....זה נישמע
לי כל כך דבילי שאמרתי לו "יודע מה אני פשוט יעמוד ואתה תבעט בי בכול הכוח בצלעות ותראה שאני לא זז סמטימטר" נחשו מה.....לא זזתי מיבחינתי עוד הוכחה שלסיים קרב במכה הוא רעיון הזוי לחלוטין......
אפילו למיבחני חגורה אני לא ניגש בגלל שאני לא רואה בהם שום ייצוג לשום דבר......רוב החגורות השחורות חומות שאני מכיר הם "רכיכות" רציניות שאם בטעות יכנסו לקרב הם יכנסו לבית חולים....

אני מאוד אוהב קארטה...זה פיתח אותי בהמון מובנים אבל אני מרגיש תקוע!!! אני רוצה להתקדם
וללכת לקרבות חופשיים יום אחד
מה לעשות? לעזוב למשהו אחר......ומתי לעזוב....? מתי אני יכול לדעת שמיציתי את הרעיון אם בכלל אפשר...?
.........דרך אגב , מצטער על האורך של השאלה.........
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 05:21
  גמלשלמהדרומי גמלשלמהדרומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
מה קורה, יא ארנבת חשמלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "שאלה לבעלי ניסיון"

כמה דברים:

1. תיכף יכתוב לך karateka "מה?! מה פתאום אין קרבות ואין מגע?! בשוטוקאן?" וגם הוא מתאמן באותו הסגנון. מה זה אומר? זה אומר שהבעיה היא באופן האימון של המדריך המסוים ולא בסגנון הקראטה: המדריך "מושך" לכיוון עם פחות קרבות, לא בגלל שבקראטה לא נלחמים.
2. תבדיל: מצד אחד להפיל בן אדם במכה אחת, בשביל מישהו שלא מתאמן 20 שנה, זה רעיון מאוד מוגזם (אולי אפילו למי שמתאמן המון זמן). מצד שני, זו טעות לחשוב שבגלל שאיזו חגורה שחורה לא הצליח להכאיב לך, אפשר לספוג כל מיני מכות בלי לזוז - תמיד יהיה מישהו יותר גדול\חזק\מהיר שבסוף יגרום לך נזק משמעותי, ואי אפשר להסתכן בזה בקרב. הגישה המציאותית לדברים האלו מתפתחת רק על ידי אימון אינטנסיבי בלחימה (מה שלא עושים היכן שאתה לומד).
3. אני לא יודע איפה אתה גר, ואני לא מכיר מועדונים של קראטה שוטוקאן, אבל אני חושב שאולי אתה צריך לעבור למועדון שמתאמן כמו שאתה מחפש ולא לעזוב את הקראטה. יש מועדונים שעובדים פול קונטקט, וגם על עבודת קרקע.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 10:09
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
?!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי גמלשלמהדרומי שמתחילה ב "מה קורה, יא ארנבת חשמלית"

לא כולם הולכים לקרטה כדי להפוך לרמבו. יש כאלה שסתם נהנים.
אני בטוח שRMIR מכיר כמה גורילות בקרבות האלה שהוא רואה שיורידו אותך לרצפה בחצי מכה.
מכה נכונה למקום נכון גם על ידי מישהו מתחיל יכולה להפיל לרצפה. יש כאלה שבאמת ידרשו להם כמה מכות ויש כאלה שכנראה יפילו אותך לרצפה ולכן בתור לוחם חכם תעדיף להימנע מלהילחם עימם מלכתחילה.
ומה בכלל העניין הזה של להפוך לסופרמן באמנויות לחימה?
קנה אקדח, מכה קטנה עם האצבע על ההדק וזה מפיל כל בן אדם לרצפה...
ולמרות הכל אני לא מחסידי הקרטה... וכן יש שם חסרונות אז לך ללמוד ג'ו ג'יטסו ברזילאי במקביל ותהי לך עבודת קרקע ועוד קצת איגרוף תאילנדי בשביל הקרבות... רגע בעצם מה יצא פה? אופס... הנה! לך תלמד לחימה משולבת!!!
ולסיום שקראתי שוב את ההודעה... שנה וקצת?! דבר ראשון זה לא מספיק בשביל כלום ודבר שני אולי באמת המורה או השיטה לא מתאימים לאופי שלך ולכן כדאי לחפש משהו שיתאים לרצונות שלך.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 11:11
  g1meg g1meg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.04
שאלה קשה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "?!"

אני לא יודע אם כדאי שתעזוב את קרטה כי לפי מה שתיארת אתה כן נהנה, מצד שני הבעיה שלך היא עם העניין של הגנה עצמית נכון? טוב לפי דעתי צריך ללמוד כמה שנים כדי להגיע לרמה מספקת בשיטה הזאת (להגנה עצמית), אבל כמו שהזכרת ואני גם מודע לזה יש כמה עקרונות שאני לפחות חושב שהם לא טובים להגנה עצמית: לתת מכה אחת בשביל להכריע אותו? זה לא ריאלי, רוב הסיכויים שבמכה אחת לא תכריע אף אחד (אלא אם כן במזל פגעת עם מכה טובה באזור טוב אבל הסיכוי הוא לא משהו) בשביל זה צריך קומבינציה של מכות...בקטע של בעיטה לצלעות מניסיון זה מאוד כואב (אני מתאמן באיגרוף תאילנדי אבל יש לנו אחד במכון מקיוקושינקאי קרטה) בכל זאת לתת מכה אחת ולחשוב שזה גומר את העניין זה רע, במיוחד אם אתה נשאר עם המכה כמה שניות אתה פותח את עצמך לעוד מכות (וסביר שתחטוף אם תישאר במקום).

אז השאלה היא מה יותר חשוב לך: הגנה עצמית או ההנאה בקרטה (אתה כן נהנה נכון?) אני לא אומר שבקרטה אין הגנה עצמית ושוב כל דבר יותר טוב מכלום אבל אני לא מסכים עם כמה עקרונות ואני חושב שזה אפילו יכול להיות מסוכן השימוש בהם ברחוב (או לפחות הביטחון העצמי שיכול רק לפגוע בקטע הזה).

זהו מקווה שפגעתי בנקודה ואולי עזרתי לך.

נערך לאחרונה ע"י g1meg בתאריך 06-12-2004 בשעה 11:15.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 17:26
  RamiR RamiR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.03
זה שאתה יודע מה אתה רוצה זה כבר יותר טוף

אתה כנראה מחפש מגע מלא! ושוטוקאן זה לא בדיוק השיטה לזה....מבחינה לחימתית היא מאוד חלשה, ראה לדוגמא מה עשה מייסד "לחימה משולבת".....שלקח את המסורת של שוטוקאן והכניס בה את האיגרוף תאילנדי ואת כל הרעיון של מגע מלא לשיטה

תראה גם אני לא מאמין בכל הקטע של האיפון גם צריך ליהיות רגוע מאוד בשביל לבצע אותו בשלמות!
שהדופק עולה במצב אמת יהיה קשה מאוד לחשוב על איזשהיא טכניקה!

אבל בוא נעזוב את זה....אם בלחימה חופשית אתה רוצה לעסוק אז אתה כנראה לא במקום הנכון.....
ולמה אתה חושב שצריך למצות את השיטה? אתה נהנה? רוצה להשאר? תשאר.....חסר לך משהו חושב שתוכל למצוא אותו במקום אחר את תפאדל

חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 18:46
  FUFUXU FUFUXU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל FUFUXU שלח הודעה דרך MSN אל FUFUXU

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ElectroBunny
אין אצלינו שום עבודה על קשיחות ואיך לקבל אגרוף וכול הקרבות אם אפשר לקרוא להם בכלל קרבות הם מאוד "פרווה" ....ללא עודף מגע ואם נגעת יותר מידי אתה מקבל אזהרה....
שלא לדבר בכלל על אפס עבודת קרקע ....
.........דרך אגב , מצטער על האורך של השאלה.........
תראה אם אתה רוצה פול קונטקט (אבל ממש פול קונטקט, ז"א שהמאמן נותן לך בעיטות לפנים כדי לחשל אותך) אני ממליץ לך על ג'יוג'יטסו או אגרוף תאילנדי!
ציטוט:
לתת מכה אחת כמו שצריך אם כל הכוח וגמרנו......נשמע יפה בתאוריה אבל יש בעייה ...:
אני לא מאמין בזה!!!
אנשים שהם מיומנים ומתאמנים המון שנים, לא רק שיש להם כוח עצום,הם מכירים את הנקודות החלשות של האדם. סתם דוגמה:
אם מישהו יתן לך מכה עם יד פתוחה כאשר הוא פוגע עם קצות האצבעות, בסרעפת (מתחת לצלעות, בחיבור בין הצלעות) אני מבטיח לך שאתה תתקפל ותא תוכל לנשום מספר שניות (תלוי כמה חזק הוא נותן את המכה ואם אתה אימנת את עצמך נגד המכה זאתי) מה שנותן לו חלון של כמה שניות לעשות מה שהוא רוצה בך!
ואל תשכח שיש אנשים שיכולים להפיל אנשים באגרוף אחד!
אם יצע לך לראות סרטים על אגרוף (רוקי למיניהם) זה בולשיט! מספיק שחודר אגרוף אחד של היריב ואתה משותק! הקרבות נמשכים הרבה זמן כי כל הזמן הידיים שלך חוטפות את המכות.
ציטוט:
"יודע מה אני פשוט יעמוד ואתה תבעט בי בכול הכוח בצלעות ותראה שאני לא זז סמטימטר" נחשו מה.....לא זזתי
תגיד איזה ילד בן 5 בעט בך?! כל כך לא הגיוני מה שאמרת! אני בטוח שאם תבקש ממישהו בגודל שלך שיבעט בך עם כל הכוח אתה תשבור צלע! אם לא אתה מוזמן שאני אדגים עליך את עצמת הרגל!

אז תשמע לעצות שלי...

נערך לאחרונה ע"י FUFUXU בתאריך 06-12-2004 בשעה 18:48.
חזרה לפורום
ישן 08-12-2004, 12:53
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
אמנם לקח זמן אבל הנה karateka מגיב...

קודם כל הרשה לי לברך אותך על הצטרפותך לקרטה. שנה וחצי זה זמן יפה בשביל להתחיל לפתח יכולות למידה פיזיות.
לתשובה שלי אליך יש הרבה רבדים אז האזר בסבלנות, שווה לפי דעתי לקרוא הכל ותסלח לי על האי סדר בדברים כי כרגע אני מעט אסיוציאטיבי.
תרשה לי להגיד לך משהו שאמר לי פעם מאסטר גדול בקרטה פעם: Any given person can defeet any given man in any given day...
עכשיו תעצור ותחשוב על משמעות המשפט שאמר המאסטר לגבי אותו חניך בחגורה שחורה שבעט לך בצלעות כשידעת בדיוק מה הולך לקרות. גם נזירי שאולין תוקעים בעצמם חניתות פלדה והן לא משפיעות עליהם - איך? הם מוכנים, אני מבטיח לך שאם תפתיע נזיר שאולין עם חנית היא תיכנס עמוק ואולי אפילו תצא מהצד השני. אני מתאמן 20 שנה ולמדתי הרבה דברים בקרטה, חטפתי הרבה מכות שהייתי צריך לחסום ולצערי גם אישפזתי חניך אחר בבית חולים בגלל חוסר שליטה שלי. היום אני מאמין שאני מסוגל לקבל הרבה מכות ולהמשיך לעמוד על הרגליים, אבל אני ממש מעדיף שלא. גוף האדם הוא דבר שברירי מאוד - כן גם הגוף החזק שלך - יש לו מספר נקודות תורפה שתלמד אותן אם תמשיך להתאמן קרטה, במידה וחס וחלילה אדחק למצב של קרב אני יכול להבטיח לך שתוך 20 שניות הוא יגמר ואחר מאיתנו לא יקום, אני מודה שזה יכול להיות אני - בכל יום נתון...
הקרטה מקנה הרבה דברים, אתה רוצה ללכת מכות כל האימון, איגרוף תאילנדי מתאים לך מאוד, למדתי כמעט 8 חודשים ונהניתי, הפסקתי כי הגעתי למסקנה שאני מפה לא אתקדם ולהמשיך כל הזמן ללכת מכות לא יביא אותי לשום מקום פרט לחדר ניתוח לאיחוי עצמות לאחר ספיגות ממושכות של מכות (כן חברים, "חישול עצם" משמיד אותה בסופו של דבר אז תעשו לעצמיכם טובה).
עבודת הקרקע בקרטה היא שלב מאוד מתקדם. נכון שהקרטה דוגל לסיים את הקרב מהר ואם לא ניצלת את הone chance ע"פ הקרטה אתה מת, אבל יש אפילו קאטה גבוהה שנקראת Unsu שבה אתה נופל על הרצפה בעוד היריבים שלך עדיין עומדים ואתה מוצא את הדרך לחזור ליתרון. הפעילות והלימוד המקדים לקאטה היא לימוד עבודה מן הקרקע כשהיריב שלך עומד או נפל איתך. בתחריות רואים שלפעמים מגיעים אנשים לקרקע והקרב לא נפסק, נפלת - תתמודד. חבר טוב שלי בשעת מבחן נפל על הקרקע והמשיך להילחם, הקרב לא ניפסק גם אחרי שהוא הצליח לקום ואילולי השליטה שלו היה די הורג את היריב שלו.
ישנם אנשים שתוך 3 שנים מגיעים לחגורה שחורה, לעיתים בגלל שהקרטה שלהם זריז ויפה, לעיתים בגלל שהוא חזק ומרשים, אבל אני מבטיח לך שאחרי 10 שנים (גם אם לא הגיעו לחגורה שחורה) הקרטה שלהם יעיל ואף קטלני. אני חס וחלילה לא מתכוון להשמיץ את מי שהגיע לחגורה שחורה תוך 3 שנים אני פשוט טוען שיש עוד הרבה מה ללמוד והרבה מה להישתפר. גם לי יש עוד המון - אני רואה בעצמי הרבה פעמים חניך מתחיל (20 שנה להזכירך - החל מספטמבר 1984) ויש לי המון מה ללמוד בעיקר עכשיו כשמגיע לארץ מאסטר יפני מארה"ב חגורה שחורה דאן 9 אחד מהבודדים שנושאים את הדרגה הגבוהה ביותר בשוטוקאן קרטה.
אם יש לך עוד שאלות אני יותר מאשמח לענות, אתה מוזמן להגיב כאן או לשלוח לי הודעה פרטית או אפילו לפגוש אותי בדוג'ו שלי בחיפה במועדון הספורט הוד הכרמל בשכונת דניה בימים ב' ו-ד' בין השעות 18:30 ל20:30.
צור.
סילחה, שכחתי עוד דבר אחד. אם תבקש ממני לבעוט בך בכל העוצמה אני בספק אם תזוז מילימטר גם כן. אם תבקש ממני לבעוט בפלטת עץ שעוביה פי 2 מכל הצלעות שלך ביחד סביל הניח שהפלטה תישבר בדיוק כו שהצלעות שלך יתרסקו כאשר תתקוף אותי ברחוב ותנסה להרוג אותי. יש ענין בראש שאתה לא מסוגל לתת מכה לאדם, עוד יותר מזה חבר בדוג'ו, לבין תוקף או מכה למאקיוואה - קרש אימונים מיוחד לקרטה. אז תחשוב עוד קצת על הדברים ואל תגיע להחלטות חפוזות, אל תשכח מה הקרטה נתן לך בשנה וחצי, תאחר לך מה הוא יכול לתת לך ב6 שנים, 12 שנים או 20 שנה...
צור.

נערך לאחרונה ע"י karateka בתאריך 08-12-2004 בשעה 12:59. סיבה: לגבי בעיטות....
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר