לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-12-2004, 10:17
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אמנות לחימה מזוייפת

ניסיתי לפתח דיון על כך בפורום הישן ואני אעלה שוב את הנושא. מה דעתכם על אנשים שצצים משום מקום עם סיפור מופרך, מקימים בית ספר לאמנות לחימה משתמשים בשם מוכר וסוחפים המוני תלמידים.
אותי מעניינות כמה נקודות:
א. איך אנשים בכלל מצטרפים לשיטה כזו?
ב. האם אתם הייתם מצטרפים? נניח שהמורה טוב כאמן לחימה אבל מה לעשות מעוות את המציאות כדי למשוך אנשים.
ג. מה קורה כאשר בית הספר צובר מוניטין וקהל מעריצים האם זה הופך אותו ללגיטימי?
ד. מה לגבי הנזק לשיטה שבשמה הוא משתמש?

נכון שפעם אנשים המציאו את השיטות בעצמם וייסדו בתי ספר אבל היום המצב השתנה ואני לא מדבר על קרב מגע או הישרדות אלא על ניסיון לבנות אילן יוחסין וקשר למורשת היסטורית, קרבית מפוארת. פעם השיטות היו נולדות משדה הקרב, מתוך צרכים קיומיים היום ישנם פחות (כי אעדיין יש כמה בכוחות הבטחון אני מניח) אמני לחימה שממש הולכים והורגים עם זה אנשים. במהמשך הדיון אני אנסה להביא דוגמאות אם תרצו ואף להמשיך ולפתח את הרעיון.
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 18:25
  FUFUXU FUFUXU אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל FUFUXU שלח הודעה דרך MSN אל FUFUXU
נפוץ ביותר...לצערי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנות לחימה מזוייפת"

א) אנשים בדרך כלל רואים את כל ה"show" של אותו בן אדם אם הוא יורה כמה בעיטות לאוויר וזה נראה מגניב (לצערי זה מאוד נפוץ בקפואירה שאיזה אחד למד חצי שנה, למד כמה מילים בפורטוגזית, יודע קצת אקרובטיקה וחושב שהוא תותח...בדרך כלל האנשים האלו מאמנים בדשא אז ראו הוזהרתם!!
לכן האנשים האלו הספיקו ללמוד רק איזה סלטה ואין להם שום טכניקה באומנות הלחימה האמיתית! ובגללם נוצר איזה דימוי שהקפואירה זה סוג של התעמלות קרקע!)

ב) אני לא הייתי מצטרף (אם אנחנו מדברים על אומנות שמישהו המציא ללא שום ידע באומנויות לחימה) כי אני הייתי הולך ורואה שאין לו שום דבר להציע.. חוץ מזה הייתי הולך לאומנות לחימה ידועה (כמו עכשיו)

ג) זה דיי בלתי אפשרי! לא יכול להיות שמישהו פיתח לחימה שלמה מכלום! מי שמפתח אומנויות לחימה חדשות זה אנשים שיש להם חגורות מאוד גבוהות בהרבה אומניות לחימה שונות.
חוץ מזה התלמידים שלו ירצו לשמוע על עברו באומניות לחימה, גביעים, חגורות וכו...

ד)כמו שאמרתי בא' אנשים כאלו הורסים את שם האומנות אבל הם לא שורדים הרבה ... למרות שבברזיל כל 10 מ' יש איזה 5 מכונים של קפואירה כאשר יש אנשים שמתחילים לשלב כל מיני אומניות עם קפואירה ונותנים להם שמות מוזרים...

מסקנה! וודעו לפני שאתם נכנסים למכון כל שהוא שהמאמן הוא מאמן שמוסמך ע"י ווינגיט! חשוב מאוד!!! כי שם הם גם מלמדים אותו לאמן נכון וגם בוחנים את ידיעתו, מיומנותו וכו' בהקשר לאותה אומנות לחימה ובוחנים אותו עליה!

חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 21:42
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

לא מכלום אבל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי FUFUXU שמתחילה ב "נפוץ ביותר...לצערי..."

לא מדובר על אנשים שפיתחו שיטה מכלום. מדובר בהחלט באנשים בעלי רקע וניסיון אולם הם עלו על גל מסויים כמו למשל קפוארה והחליטו לעשות קצת כסף.
לצורך העניין אני אגיד שכל הדיון הזה נסוב בעיקר על נינג'יצו וזה עולה מדיונים עם אנשים מחו"ל שעושים עבודת מחקר (לא אקדמית) בנושא. בחו"ל יש הרבה אנשים שבואו נגיד צצו כפטריות אחרי הגשם והציגו עצמם כבעלי ידע בשיטות כאלה ואחרות. חלק מהסיפורים נראים מאד מופרכים. שמות של שיטות שאף אחד לא מכיר. סיפורים מוזרים. שוב לא מדובר באנשים שלא יודעים להילחם אבל... זה לא בדיוק מה שהם אומרים. אז יופי אתה הולך ועושה משהו אחד אבל חי בסרט שאתה עושה משהו אחר. גם לגבי האמנות שלי קיימות ספקות. יש דברים שקשה להוכיח. בתחום הקוריו, קובודו שהן שיטות הלחימה העתיקות יש מספר שיטות שהן מוכרות ביפן באופן רשמי. ישנם כללי התנהגות ברורים בשיטות ושינם כאלו שהחלו ללמד בדרך השונה מן המסורת, חלקם בנו סיפורים יפים מסביב כדי ליפות את השיטה ולעשות אותה יותר אטרקטיבית. ישנם המון "נינג'ות" שהמקורות שלהם מפוקפקים. בהמשך אני אביא דוגמאות וקישורים. גם בארץ יש לחלק מהם נציגים ותלמידים שלהם מציגים עצמם כלומדי נינג'יצו. קחו לדוגמה את סרטי הנינג'ה הרי כיום ידוע לכל כי השחקנים שם הם לרוב קרטיסטים או לוחמיקונג פו בבגדים שחורים/אדומים/לבנים אולם לילד שרואה את הסרט הם נינג'ות לכל דבר ועניין. כך גם כאשר מישהו בא למכון שמציג עצמו כמלמד שיטה מסויימת. תראו העניין הוא לא שלי לגבי שיטות אחרות אלא בעיקר שלי לגבי השיטה של עצמי! האם אני לומד מה שאמרו לי שאני לומד האם גם אני קורבן של מיסחור? לרוב האנשים זה באמת לא משנה אבל מה אם פתאום משנים לכם את השם של השיטה? ואני לא מדבר על קבוצה בפארק השכונתי אני מדבר על אירגון של אלפי אנשים... מה אז?
סתם חומר למחשבה....
חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 21:51
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
טוב שלא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנות לחימה מזוייפת"

א.אי אפשר לשנות שיטה ככה בין רגע אולי אפשר לצרף אומנות לחימה למכון למשל למדת קרטא
אז המאמן החליט לצרף גם קטא בושידו וגם ג'ו ג'יטסו..
בכל מקרה אם קורה שינוי כזה חד של השיטות אז נפלת במיסחור רצחני
ב.נינג'טסו זאת תורת לחימה של סמוראים והיא ממש עתיקה בקשר ללימודים שלה בארץ אין לי מושג מה קורה עם זה ואני לא יודע עליה הרבה לכן אני ישתוק.
ג.ויש אנשים שעושים אומנויות לחימה
כמו ברוס לי שפיתח אומנות לחימה
וכמו הבחור הישראלי שפיתח אומנות לחימה שנקראת קרב מגע.

וזה הכל קשור למה שהתל' מאמינים אתה לא יכול להגיד שמונות שלי משהו לא אמיתיות
כי זה לא נכון להגיד את זה.
בגלל זה יש אנשים שמאמינים ביהדות ויש כאלה שבבודה וכו'...

אם אתה הופך את האומנות שלך למשהו ערכי תמיד יהיו אנשים שיצטרפו מיד בגלל דרך האומנות לחימה
ותמיד יהיו כאלה שיתלוננו למסחור.

מה שכן אסור לשפוט אף אומן לחימה שמנסה לפתח אומנות לחימה כי אף אחד לא יכול להחליט בשביל אף אחד.

שיהיה לך יום טוב ולילה טוב

חזרה לפורום
ישן 06-12-2004, 22:31
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

בואו נבחן דוגמה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "טוב שלא..."

הנה קישור לדוגמה קונקרטית אחת מיני רבות אחרות
http://www.shinbukan.com.au/default.html
אז ככה נורא קשה להדיוט לדעת מה מסתתר מאחורי רשימת השיטות המרשימה אבל בדיקה מעמיקה יותר חושפת מספר עובדות מעניינות. הוא למד קרטה זה בתור התחלה. למד כמה שיטות שאף אחד לא שמע עליהן, טוען שלמד אצל סייקו פוג'יטה מקוגה ריו שלא ידוע על אף אחד שירש את הידע שלו והוא היפני האחרון שטען להיות הממשיך לשושלת של קוגה (נהרג בתאונת דרכים מבלי להשאיר תלמידיו מוכרים שקיבלו הסמכה להעביר את השיטה הלאה וגם לגביו קיימות ספקות, טוב אבל ככה זה עם נינג'יצו). הבחור הנ"ל למד אצל מישהו שהוא בכלל היסטוריון ולא אמן לחימה שזה בכלל מעניין טוב אפשר להבין מאיפה הוא מביא את הידע ההיסטורי שמגבה אותו ואת הסיפורים היפים על הנינג'ה. יש לו כמה תארים מצחיקים בתוך הרשימה שלו, זה לא אני אמרתי אלא מישהו אחר. בכלל זה נראה הזוי כל השימוש לו בסמלים והוא בכלל טוען שקוגה ואיגה זו שיטה אחת... נו הוא טוען. תנו לי לנחש שיש לו מספר תלמידים. וזו דוגמה אחת קיימים בארה"ב מספר יפנים שמציגיםפ עצמם כמלמדים נינג'יצו אפילו פרנק דוקס הידוע שדיברנו עליו כאן בהקשר לספורט הדמים. גם רונלד דנקן הלא הוא המסטר של קוגה נינג'ה. מה שאמר לי מישהו שהסיפור שלו הזוי לחלוטין כיוון שהבחור לא ממש יפני וגם לא ממש לבן ומי שמכיר את הגזענות היפנית יודע שלא ממש סביר שהם ילמדו איזה שחור ויסמיכו אותו לרמה כזו גבוהה. וקוגה רבותיי יש גם בארץ. גם לגבי הסיפור של טוגקורה ריו והבוג'ין קאן קיימות ספקות אולם מכל הסיפורים זה הסיפור שנבנה הכי טוב. שימו לב שבבוג'ין קאן שהוא בית הספר המוביל לנינג'יצו בעולם כבר לא אומרים נינג'יצו אלא בודו טאי ג'יצו. שתיים מתוך שלוש השיטות שהן נינג'יצו אף אחד לא למד במלואן וספק אם מישהו למד איזה תרגיל מהן. שתי שיטות טאקגי יושין ריו ג'וג'יטסו וקוקישין ריו נלמדות ביפן בבתי ספר נפרדים לחלוטין והן היחידות שמוכרות כשיטות אוטנטיות למרות שבבוג'ין קאן הן לא נלמדות באופן המסורתי. מסובך?
אכן כן. אבל גם מעניין לא?
חזרה לפורום
ישן 07-12-2004, 23:46
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

מעניין למי הוא התכוון?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "האתר לא עובד"

מי פה אלוהים? ומי יפתור לי את השאלות?
לגבי ללמוד אמנות לחימה מהיסטוריון שלא למד להלחם אלא חקר את אורחות החיים או השושלות זה נראה לי קצת מופרך. כלומר האם אני יכול ללמוד אמנות לחימה בחוג להיסטוריה באוניברסיטה? אני בספק... אמנות לחימה לומדים ממישהו שהתאמן ומתאמן ולמד ממורה מוכר. לא לומדים אמנות לחימה מספרים ומסיפורים בכל אופן זו לא ממש הדרך המומלצת.
אני ספק אם העניין של ההיסטוריונים הוא באיזה מכות השתמשו... בכל אופן ההיסטוריונים הללו פירסמו ספרים ולא מדובר במדריך למשתמש.
נוסף על כך בין להיות היסטוריון לבין להיות ראש השיטה יש הבדל אולם ראש שיטה בהחלט יכול להיות היסטוריון.
ברור שלכל אחד האמנות והדעות שלו ועל כך בעצם נסוב הדיון. האם מישהו מספיק כריזמטי יכול ליצור לו סיפור מסגרת משכנע מספיק כדי לבסס לעצמו תומכים נלהבים. טוב זה פחות או יותר קורה במציאות והשאלות היו מה דעתכם האישית בעניין.

סקיפר אני חושב שלא ממש הבנת אותי אם אתה פונה אלי בתור מישהו שעונה תשובות כיוון שאני בצד של השואלים. רצוי שתקרא עוד הפעם את מה שכתבתי.

הדיון הנוכחי אינו חדש ובעצם הוא מופיע בקבוצות דיון שונות באינטרנט. דוגמה אחת מצאתי ממש אתמול באיזו פורום, בודוסיק נדמה לי. מישהו שאל שם על השמות של ההיסטוריונים הללו ובכלל על שיטות נינג'יצו. אדם אחד שאמר כי הוא מתגורר ביפן ואכן חיפש ללמוד שיטת נינג'יצו נוספת לשם ההשוואה לא מצא שום דבר. גם זה מקור לשאלות איך זה שכל שיטות הנינג'יצו האחרות מלבד זו המיוצגת בבוג'ין קאן לא קיימת להם איזושהי נוכחות ביפן?
דבר נוסף ללא כל ספק למיטב ידיעתי קאטורי שינטו ריו שהיא קוריו אוטנטית, אורגינלית ומוכרת רשמית ביפן מכילה בתוכה נינג'יצו!!!
חוץ מזה בוג'ין קאן אמור להכיל וגם מסביב לזה יש ערפול מסויים אבל הסברה הרווחת היא שכנראה יש בזה משהו. חוץ מזה לא ידוע לי על שום מקור אחר ביפן... מישהו יודע? ולא אני לא מדבר על איזה שהם יפנים שנסעו לחו"ל ופתאום הפכו לנינג'ות...
חזרה לפורום
ישן 08-12-2004, 13:22
  RamiR RamiR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.03
תרשה לי לתקן אותך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "טוב שלא..."

"ב.נינג'טסו זאת תורת לחימה של סמוראים והיא ממש עתיקה בקשר ללימודים שלה בארץ אין לי מושג מה קורה עם זה ואני לא יודע עליה הרבה לכן אני ישתוק."

הסמוראים יותר אהבו להשתמש בחרב ביד ריקה הם השתמשו בגוג'יטסו

" כמו ברוס לי שפיתח אומנות לחימה
וכמו הבחור הישראלי שפיתח אומנות לחימה שנקראת קרב מגע"

הם לא פיתחו אותה מאפס! כמובן היה להם ידע מוקדם באומניות לחימה.....ברוס לי היה מתאמן הווינג צ'אן עם השנים רכש ידע מעוד שיטות.....

גם זו דוגמא ל"גזענות היפנית" המורה שלו הפציר בו שלא יביא את השיטה הזאת למערב אחרת יקולל(בסוף הוא פתח בית ספר מצליח במערב, קולל בסוף? רק יודעים שהוא מת בגיל 30 מגידול בראש)

חזרה לפורום
ישן 08-12-2004, 15:22
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

טעות טעות טעות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי RamiR שמתחילה ב "תרשה לי לתקן אותך"

נינג'יצו זו לא תורת לחימה של הסמוראים... אמנם זה התקיים באותה תקופה, אבל לסמוראים היו שיטות לחימה משל עצמם (כאלה הנלמדות גם בבוג'ין קאן) והתמחויות בכלי נשק שונים ודרך התנהגות שנקראה בושידו. הנינג'ה היו חיים מחוץ לחברה היפנית, אאוטסיידרים ולא היו כפופים לכללי ההתנהגות של מעמד הסמוראים. נינג'יצו זו לא תורת לחימה אלא טכניקות שהשתמשו בהם לומחים שנקראו נינג'ה וסמוראים לא ממש היו מוכנים להשתמש בטכניקות כאלה כי הן לא הלמו את מעמדם ואת "כללי המשחק" שלהם הם צייתו.

RAMIR ברוס לי בודאי מתהפך בקברו כעת!!! דוגמה ל"גזענות היפנית"?!!!!!!!!! ברוס לי הוא סיני!!! והם ויפן איך לומר את זה לא ממש היו מסוחבקים בתחילת המאה ה-20. אנשי הקונג פו כאן אולי ירצו להרחיב באיזה אשכול את הדיון על היפתחות למערב בהקשר של אמנויות הלחימה הסיניות.
אתה בטח התכוונת דוגמה ל"יהירות האסיינית" או מה שהם עשו כשניסו איך שהוא להשיב את כבודם האבוד אחרי שנרמס על ידי המערב.

אפשר לפתח שיטות חדשות כמו למשל דניס הנובר אבל דניס לא בא וקרא לעצמו נינג'יצו כמו מר דוקס כדי למשוך תלמידים... והתלמידים שלו יודעים במה הם מתאמנים ולא מאמינים שדניס קיבל את השיטה שלו באיזה נזיר טיבטי למשל...
חזרה לפורום
ישן 09-12-2004, 00:02
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

הבנתי...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "כנראה שלא הבנת אותי... אני..."

לגבי האמונות... ברור שזה בעצם מה שמכונן את ה"אמיתות" (TRUENESS) של השיטות הללו. מה לגבי הנזק שנגרם למה שעמד מלכתחילה מאחורי השם? מה הנזק שנגרם ל"נינג'ה" מסרטים סוג ז' שנעשו בהונג קונג ובאמריקה?
שימוש לא נכון יכול לגרום נזקים מצטברים, הטעיית הציבור ויצירת אמיתות (אמת ברבים ) חדשות שברבות הימים יתפסו כאמת לגיטימית בעיני רבים. ברגע שאמת זאת תשתרש יקשה יותר להפריכה.
לא צריך לשפוט אנשים כל עוד הם לא מרמים! מה קורה כשמישהו מטעה בכוונה? יוצר סיפור יפה אותו הוא מוכר לזולת?
מה קורה כאשר אתה אחד מהקליינטים? אני לדוגמה מאד מתאכזב לגלות כי מה שמכרו לי שנים לא ממש מדוייק. אז נכון שישנם כאלה שימכרו להם שנים סיפורים והם בעולם אמונתם יחיו ולא יפקפקו באמת הגדולה הניתנת ממעל ואילו אחרים יבקשו עוד ועוד לשאול ולחקור.
אם מישהו אומר לך משהו אל תאמר מיד "אמן" כי כמו שאמרת אין אילו דברי אלוהים, יש לבחון אותם ולהחליט אם להאמין או לא. גם אם אתה מאמין בהם זה לא אומר שהדברים נכונים.
תראה, בתי ספר שמתחזים יוצרים שם רע מאד לבתי ספר אוטנטיים. למשל בוג'ין קאן בית ספר לנינג'יצו מלמד שיטות לחימה עתיקות. רבים נוהגים להציג אותן כקוריו (שיטות עתיקות) יפניות אבל מה למרות שיש כמה שיטות מוכרות, השיטות בבית הספר לא נלמדות באופן המסורתי של קוריו. מכאן אנשים כאלה יוצרים שם רע לקוריו האוטנטיות אלו שמוכרות ומאושרות על ידי יפן (המדינה).
הרי אם מישהו בא לראות אמנות לחימה יפנית מסורתית בשיעור ויוצא עם רושם מסויים אז הרי הוא יגיד כן אני יודע מה זה ואז יוציא שם מעוות לקוריו האוטנטי. לאט לאט יבנה שם תחליפי שלא נאמן למקור ומה יהיה בסופו של דבר? הרי שהמציאות תתעוות. הבעיה עם רמאים שרוכבים על גל של הצלחה היא בכך שהם לא נאמנים למקור ויוצרים אם כן אמת תחליפית, שלאט לאט תופסת את מעמדה כאמת לגיטימית.

כך או כך, אתם לא חושבים שהדיון פה בפורום נהיה קצת יותר מעניין?
חזרה לפורום
ישן 09-12-2004, 09:14
  גמלשלמהדרומי גמלשלמהדרומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אותנטי? מצחיק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "הבנתי..."

נינפו היקר, בעיניך העיסוק באמנויות לחימה סובב סביב האם א"ל מסוימת היא קוריו ורשומה בפנקס הקוריו היפני (מה זה, כמו פנקס המהנדסים?) ולכן היא הכי אמיתית שיש? מה, לא חסרים מורים לא"ל מסורתיות ומחורטטות? הבעיה היא לא במידת המסורתיות של שיטה, גם ככה נינג'יטסו זו כותרת כמו שקונג פו זו כותרת - חשוב שתהיה העברה מסודרת של ידע מותיקים למתחילים, שימור של הבנות שקשורות למהות של השיטה (בנינג'יטסו ובהרבה שיטות קונג פו וכו' זה בדר"כ נוגע ליישום בלחימה, אבל לא תמיד) וקישור למציאות. תשאל את המורים הותיקים בארץ שהתנתקו מאשליות הנינג'ה והמאסטרים לכל מיני שיטות אזוטריות ותגלה שכולם חושבים שכל השמות המפוצצים הם פשוט כותרות לעשייה יומיומית.

עד כאן מה שאנחנו לא מסכימים עליו.

לגבי אלו שממציאים שיטות וקוראים להם בכל מיני שמות, אלו שיודעים להדגים כל מיני עקרונות מיוחדים שהם המציאו ואף אחד לא מסוגל לחקות אותם (כרגע אני יכול לחשוב לפחות על שלושה), וכשאני אומר אף אחד אני מתכוון לאף אחד, כולל התלמידים שלהם - זו מחלה של עולם שאין בו קריטריונים מעשיים לבחינה של א"ל שמקובלים על כולם. מספיק לראות את הריבוי המטורף שמורי טאי צ'י שיודעים לעשות כלום עם האמנות שלהם. בזה אנחנו מסכימים, לדעתי.
חזרה לפורום
ישן 09-12-2004, 18:01
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

אהממ..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי גמלשלמהדרומי שמתחילה ב "אותנטי? מצחיק"

יופי אם התנתקו מאשליית הנינג'ה אז למה בעצם ממשיכים למכור את האשליה?
על זה בעצם כל העניין נסוב. ישנם כאלו אשר עדיין חושבים שהם עושים נינג'יצו בלי בכלל לדעת מה זה. אני לא מסכים לגמרי לגבי זה שנינג'יצו זה אשלייה ושיטות אזוטריות אין להן מקום בלימוד.
זה שאנשים זנחו את הרעיונות לא אומר שהם לא קיימים ומתורגלים על ידי אנשים במקומות אחרים.
אבל באמת כשזה לא מעניין אף אחד אז למה שמישהו ילמד או ילמד את זה...

מה קורה כשאין שימור של הבנות הקשורות למהות השיטה? מה קורה כשבעצם כל מהות השיטה משתנה ומכאן השם משמש כקישוט בלבד?
זה לא שאנחנו לא מסכימים או כן מסכימים אני יכול לנקוט בגישה שלך בדיוק כשם שאני נוקט בגישה הנוכחית שאין לי עליה זכויות יוצרים אלא היא נוכחת בעולם אמנויות הלחימה, אולי לא בפרובינציה שלנו אבל בהחלט בעולם הגדול.
השיטה של לטמון את הראש בחול לומר כי נינג'יצו זה רק כותרת ומה שחשוב זה כל מה שאמרת זה בהחלט אפשרי אבל מאז שיש לי אחריות לגבי העברת הידע אני לא מתכוון ליצור איזה שהם קישוטים אותם אני מוכר כדי למשוך תלמידים.

ושוב שיטות שעושות שימוש בלתי הוגן בכותרת מוציאות לה שם רע. אני מתכוון שם רע עד כדי כך שכותרת זו הופכת להיות בלתי רצויה.

גמל שלמה היקר אתה טועה לגמרי לגבי הקביעה שלך. אין לי בעיה עם אמנויות לחימה לא אוטנטיות כן או לא. אבל אני מעוניין ללמוד שיטות לחימה מסורתיות ברוח המסורת. בשביל שיטות לחימה מודרניות יש לי מקומות אחרים. מי שמלמד שיטה שהוא קימבן לפני עשרים שנה שלא יספר שזו שיטה בת מאות שנים שהוא קיבל מבודהה!!!!!!!!! קחו דוגמה מדניס הנובר או מלחימה משולבת או גדי סקורניק למה הם לא קראו לזה נינג'יצו? ואם הם היו קוראים לזה כך בשנות השמונים העליזות היום הם היו עוד יותר גדולים ממה שהם עכשיו (באמריקה היו כמה שכן עשו את זה, לא קשורים למורים האלה שציינתי עכשיו).

אני לא מומחה לקוריו אבל תתפלא יש כאלה שקיבלו הכרה רשמית ביפן. אתה רוצה לזלזל ביפנים? טוב נו כנראה ראית יותר מידי סרטי ברוס לי

ולסיום עוד דוגמה
www.ninjitsu.com
בא, ראה כי טוב החליט שהוא נותן פרשנות משלו למושג נינג'יצו שיתאים לחיים של היום. אין ספק אתלט בחסד אבל עד מתי הוא ימשיך ככה הרי כולם מזדקנים. הוא בהחלט אומר שהוא נותן פרשנות משלו אבל משתמש בכותרת מוכרת ומוכרת.
חזרה לפורום
ישן 07-07-2005, 09:07
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

שטויות?!
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "כ"כ הרבה שטויות בשירשור..."

נינג'יצו הוא שילוב של 9 שיטות??? גם בבוג'ין קאן שבו רשומות 9 שיטות ונלמדות בפועל רק 6, רק שלוש מתוך התשע הן נינגי'צו ורק אחת מתוכן הטוגקורה ריו נלמדת...

אם נינג'יצו היא שיטה של נינג'ה ולא של סמוראים אז למה בקטורי שינטו ריו שהיא קוריו (שיטה עתיקה) של סמוראים יש נינג'יצו? באמת למה?

התורה של הנינג'ה על רגל אחת? יש איזה סיפור אבות על מישהו שביקש ללמוד את התורה על רגל אחת...

מיצובישי זה סוג של אוטו (יותר נכון קונצרן ענק שלו תחומי עיסוק רבים) בטח התכוונת למטסובישי (מצובישי)...

בית הספר פתוח לקבל רעיונות אחרים וחדשים, אנשים פתוחים לקבל רעיונות חדשים, נינג'יצו לא חי ונושם זה שם של טכניקות בעלות אופי מסויים. אם אדם שמתאמן באמנות לחימה מאמץ טכניקות חדשות כדי להשתפר מה טוב... אפשר לומר שהנינג'ה אימץ טכניקות שאינן נינג'יצו לשימוש בקרב אבל אם הוא אימץ אותן זה לא הופך אותן לנינג'יצו.
היום בכל אופן אין לא נינג'ה ולא נינג'יצו במובנם המקורי... אלא ערב רב של מושגים וטכניקות שהפכו למוצר חדש.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר