לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2005, 22:04
  shauli_ shauli_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
פליק

שלום לכולם.

תגידו, מה אתם חושבים על עונשים פיזיים לילדים כשצריך? הרי היום כל אחד מתחסד ואומר שזה אסור והכל...אבל לדעתי זה הדבר שמועיל. לי אישית יש 5 ילדים, והם מקבלים פליק בטוסיק ממני כשצריך. הנה, לפני כשבוע, הלכתי עם בני בן הארבע וחצי לסופרמרקט, והוא רצה ממתק מסוים. אמרתי 'לא', אך הוא התחיל להשתטח על הרצפה ולצעוק (יש לציין שזה היה באיזור מגורי ליד אנשים המכירים אותי) וכשיצאנו מהסופר הפצפון הלך לשומר וטען שגנבתי דברים (!!!!!!!!) מיד הלכתי איתו הביתה, וכשחזרנו, הילד 'התיישב' על הרגליים שלי וקיבל כמה מכות טובות בטוסיק. אין צורך לציין שהוא קצת בכה, אבל לאחר מכן ההתנהגות הזאת לא שנתה. למחרת, כשהחזרתי את הזאטוט מהגן שמעתי אותו מספר לילד אחר על מה שקיבל, והילד צחק עליו. אימו, שהיתה לידיו אמרה לו "דני, מה אתה מתחכם, גם אתה קיבלת פליק אתמול..' אני חושב שצריך להחזיר את זה להיות כמו פעם. כמובן, אני לא מתעלל, וצריך לתת פליקים רק כשבאמת אין אפשרות אחרת, אבל כשצריך-צריך. תסתכלו איך נראים הילדים היום שלא קיבלו אף פעם בחייהם פליק או מרות...גם אני כילד קיבלתי פליקים, אז קראנו לזה 'חימום טוסיק', והיינו ילדים טובים. האם אתם נתתם פעם לילד שלכם פליק בטוסיק או סטירה? האם זה עזר? ומה עמדת היהדות?
חזרה לפורום
ישן 01-01-2006, 00:01
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shauli_ שמתחילה ב "פליק"

יש לי כמה אחים נשואים, אקח לדוגמה שניים:
אחד בדעה שאסור להגיד לילדים "לא".
האחר מתרגז שהדודים והסבא נותנים לילדים יותר מדי ולא מסרבים לעיתים - כי אז (לטענתו) הילד מתרגל שמותר לו הכל והוא מקבל כל מה שהוא רוצה [ואם לא, הוא כבר יודע איך לעשות בלאגן ולהפוך את העולם עד שהוא יקבל מה שהוא רוצה].
לכל אחד יש לפחות ילד אחד שמטבעו טוב ואחר שמטבעו פחות ממושמע.

זה שלדעתו אסור לומר לילד "לא", גם הילד שמטבעו "ילד טוב" מרגיש הרבה פעמים שמותר לו להתעקש על שלו מתי שבא לו, כי הרי אסור לומר לו "לא".
וזה שמקפיד ללמד את הילידם שלא הכל מורת להם, גם הילד המופרע יודע שאין שר בין מה שבא לו, לבין זה שאם עכשיו אבא שלו אומר לו לעשות משהו הוא רציך מיד לעשות זאת. אם הוא רוהצ משהו הוא יבכה ויבקש, אבל כשהוא יסיים לעשות מה שאבא שלו אמר לו עכשיו לעשות, הוא לא ישטח על הרצפה ויזרוק נעליים או לא ידוע מה כשאבא שלו אמר לו "לא !".

כמובן שהיות והוא לימד את הילדים כבר מגיל צערי שלא הכל מותר, הוא אפילו לא צריך להרחקי דברים מהילדים, הילד פשוט יודע שאם אבא אמר שאסור אז אסור ! גם אם הסללורי לידו, או כל דבר אחר שהאבא אמר לו לא !
במצב הזה אין לו צורך בכלל להריבץ, הילדים כמט תמיד עושים מה שהוא אומר להם גם ללא איומים מיותריםף הם פשוט ממושמעים - כמובן שהוא לא מונע מהם שום דבר שכל ילד צריך לקבל.

ידוע מה ששלמה אמר: חושך שבטו שונא בנו.
אני לא חושב שמישהו מתיימר להיות יותר חכם ממנו...

ובענין ההלכה:
כמובן שאינני מוסמך לפסוק, ובכל דבר כל אדם צריך לשאול את הרב שלו, בכל אופן זכור לי שלגבי שלושת השבועות כתוב שהיות וזה ימי צער ואבל, שבעתיים אסור למחנכים להתרגז, שכן בימי 'דכאון' קל יותר להכות ולהכאיב, ואם בכל זאת הם צריכים להכות כדי לחנך עליהם להכות ביד, כדי שגם להם יכאב וח"ו לא יכו יותר ממה שצריך על מנת לחנך.

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 01-01-2006 בשעה 00:09.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר