לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 03-01-2006, 02:21
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.10.01
הודעות: 7,439
נתוח גרפולוגי לכתב ידו של שרון

הכל התחיל לפני קצת יותר משבועיים. שאול שיף, הכותב ב"הצופה", קיבל מכתב בכתב ידו של ראש הממשלה אל הרבי. במכתב זה נאמר בין היתר כך: "מי יתן ובני עמנו יישבו במהרה את הרי יהודה וגבעות השומרון, את חולות עזה ואת רמת הגולן". ערב המועד לביצוע הגירוש הגזעני של יהודי גוש קטיף, ברור היה שימצא שימוש במכתב הזה.

אבל באתר קטיף.נט הוחלט לעשות בו שימוש אחר. הם חיפשו גרפולוגית מהשורה הראשונה בישראל. מצאו את בתיה כהן-קרויטרו, פסיכולוגית קלינית עם ניסיון של עשרות שנים, ובנוסף בעלת ניסיון דומה כגרפולוגית. לקחו את המכתב, וגזרו את החלק התחתון, על מנת שלא ניתן יהיה לזהות מיהו בעל כתב היד, הכולל את חתימתו של אריאל שרון - וביקשו את חוות דעתה על הכותב.

הגרפולוגית ביקשה כמה פרטים על הכותב, כמו גילו בעת כתיבת המכתב (לפני כמה שנים) וגילו כיום. היא קיבלה את כל הפרטים - חוץ מזהותו או פרט כלשהו המרמז על כך.

הניתוח הגרפולוגי המלא ב-'כתבה המלאה'.

ושוב, חוות הדעת על אריאל שרון נכתבה מבלי שהפסיכולוגית הקלינית הגרפולוגית ידעה במי מדובר. למעשה, עד לרגע זה, שבו אתם קוראים את הדברים, היא לא קיבלה כל מידע על כך.

נדהמנו. אנו מביאים את חוות הדעת כאן מילה במילה.


אדם חסר אחריות לחלוטין

"ניתוח גרפולוגי.

אין ספק שמדובר באדם חזק, נוקשה, עקשן, ישר הרואה את מטרותיו ודעותיו כמעוצבות, ברורות, ללא נכונות לשינוי או לגמישות. הוא מאמין בכוח, בעוצמה, בגבולות ברורים וחד משמעיים.

הוא אינו נותן אמון לא במקורבים אליו ולא ברחוקים ממנו. מערכות היחסים שהוא יוצר הן "עסקיות" ואנוכיות של תן וקח מכירה וקבלת סחורה בהתאם. בסופו של דבר קיים דגש יותר על הלקיחה מאשר על הנתינה הוא יודע להסתיר את כוונותיו בתיחכום ובעורמה.

הכותב מציג לזולת גישה המתחברת לרמת אידיאלים ועקרונות באופן חיצוני בלבד כאשר אין הוא מחובר אליהן כלל. כלפי פנים הוא מציג גישה זאת על מנת לטפל בכוחות אגו בעייתיים ובלתי מסתגלים.

למרות שכלפי חוץ הוא תקשורתי ומוקף בהרבה מאוד אנשים, הוא זאב בודד ולא חשובה לו כלל דעת החברה עליו בדרגים הבינוניים ומטה, אלא רק של אנשים השייכים לחברה האליטיסטית והבלתי מחוברת לעצמה ברמת מודעות פנימית.

הוא מחובר לצרכיו, לרצונותיו למניעיו האנוכיים והולך איתם בכל מחיר. מאוד לא חשוב לו מה יגידו עליו או כיצד יראו אותו. הוא אדם, מעשי, תקיף, כוחני שתלטן . כלפי חוץ הוא יוצר רושם של ``סמוך עלי`` אך באופן פנימי יותר הוא אדם חסר אחריות לחלוטין ושיקוליו נובעים מצורך לקדם אינטרסים אישיים הקשורים לסיפוק צרכי האגו.

קיים בו כושר מנהיגות השפעה ושיכנוע. קשה להיות אדישים כלפיו או שאוהבים אותו מאוד או ששונאים אותו - הוא אינו מושפע משני קטבים אלה כלפיו.

למעשה מדובר באדם מאוד לא ישר מסוגל לתעתע בזולת על מנת להשיג את מטרותיו האישיות וכל האמצעים אצלו מקדשים את המטרה בכל דרך אפשרית. נושא המוסר והצדק הם חיצוניים והן בגדר הצהרות שהזולת רוצה לשמוע ולאמץ.

מגמות חזקות של הרס

היינו, בנטיותיו לראות את העולם ואת האנשים, בולטות באישיותו מגמות חדות וקיצוניות של שחור-לבן. לא קיימת מגמה של (גווני ביניים) צבעוניות, פשרה או לראות גם את הטוב ואת הרע יחד.

יש אצלו מגמות חזקות מאוד של הרס ומחשבה של בניה אך (היא) מוטעית ואינה נובעת משיקולים אובייקטיביים.

לכותב יש ביטחון עצמי חיובי, הערכה עצמית גבוהה מאוד ולעיתים מופרזת.

הוא מחובר לצרכיו באופן יוצא מן הכלל בחייו הפרטיים/האישיים. הוא משיג כל מה שהוא רוצה במינפולציות כאשר הוא מציג חזות של אדם הנוהג בדרך ישירה ועניינית - הוא אדם בעל קסם אישי רב, קשה להתעלם מנוכחותו וכמעט שלא ניתן לסרב לו.

הוא חש שמעריצים אותו, במידה מסוימת נראה שאהבה, תשומת הלב, הכבוד שלכל אלה לא זכה בילדותו המוקדמת נותנים אצלו תחושה של תסביך נחיתות והוא יעשה הכל על מנת לזכות בהם.

יש לו לעיתים בעיות בפרופורציה, לגבי מה הוא מסוגל לעשות.

הוא חש שאין גבול ליכולות שלו בכל התחומים החל מהאישי/אינטימי ועד חברתי עולמי.

מתאים מאוד לעסוק בתחום המנהיגות הצבאית שם יוכל לנחול הצלחות רבות. כמו כן קשור מאוד ומחובר לעבודות הקשורות באדמה נופים טבע ובעלי חיים.

הכותב גדל בבית בו היתה האם חזקה עקשנית, דומיננטית, ואף מסרסת במובנים רגשיים ואחרים. אין ספק שהוא רוצה להוכיח ולהראות לעולם את צדקתו שאף היא נובעת מצורך היסטורי ובלתי מודע להוכיח דווקא לאימו את יכולותיו, דרכיו, אישיותו ובעיקר את כוחו. דעותיו והתנהלותו נובעות מסוגיות בלתי פתורות למרוד בדמות האם שלא סיפקה אצלו צרכים ראשוניים בסיסיים הקשורים בתקשורת ואמון.

זהו, עד כאן חוות הדעת שקיבלנו מהפסיכולוגית הקלינית, בתיה כהן-קרויטרו, בלי שידעה במי מדובר.


מקור:
הגיעני במייל, ויש בדברים מן החדשות.
כמו כן, כמו הרבה דברים שמגיעים אלי במייל, הצלבתי את המידע מול האתר "לא רלוונטי"
שבודק שמועות דוא"ל, ומסקנתו מוצגת כאן-
http://www.info.org.il/irrelevant/i...578524110780193
_____________________________________
(טליה שפירא)
תפילת הטוקבקיסט הישראלי:
''אלוהים - אנא תן לי את הכוח לא לקשקש במקלדת כאשר אני לא מתמצא בנושא הכתבה''

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 03-01-2006, 12:29
צלמית המשתמש של ירושלמי אחד
  ירושלמי אחד ירושלמי אחד אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.05.02
הודעות: 1,636
שלח הודעה דרך ICQ אל ירושלמי אחד
כמה הערות בעניין שהתפרסמו כתגובה לבדיחה הזו במקומות אחרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "נתוח גרפולוגי לכתב ידו של שרון"

ראשית, הנה המכתב עצמו, לאלו מכם ששאלו כמוני מדוע אין הוא מופיע בכתבה (אגב, לא שאני מאמין בוודו הגרפולוגי, אבל הייתכן שגרפולוגית "בכירה" לא מכירה את כתב ידו של שרון?) :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילההאמנם חוות הדעת המדוברת הינה אובייקטיבית?למקרא הדברים הללו ולמען ההגינות ראיתי חובה לשאול את עצמי שאלה מתבקשת מאליה, והיא: האומנם לא ידעה כותבת חוות הדעת – לפני כתיבת חוות דעתה ומכל מקום לפני שהעבירה אותה (כנטען) בניסוח הנ"ל – מיהו כותב הפתק האמור, וזאת גם אם הוסרה ממנו החתימה?

כמה וכמה תהיות עולות כאן לגבי התשובה לשאלה זו, ואני מבקש לשתף אותך בהן:

א. גם מבלי לראות את חתימת הכותב (אשר הוסרה כנטען), תוכן הדברים הכתובים בפתק מדבר בבירור בעד עצמו. "הרבי" אליו פונה הכותב ואיזכור תנועת חב"ד מבהירים בלי ספק כי מדובר ברבי מלובאביץ', מנהיג יהודי מרכזי ובעל השפעה, ולפי שכותב הפתק מבטא בו גם את דעתו של הרבי, נהיר כי אכן כוונתו לאחרון.

ב. אם נשוב עתה ונקרא לאור זאת את תוכנו של הפתק (גם בלי החתימה), בולטת ממנו ההתרשמות כי הכותב עצמו הוא מנהיג או בעל עמדת השפעה פוליטית, המציג עצמו כמי שתומך בדעתו של המנהיג הדתי אליו נעשית פנייתו האמורה, ובאמצעותה מבקש הוא לגייס את המנהיג הדתי לביצורה ולחיזוקה של אותה תפישה מדינית.

ג. כנטען, "הגרפולוגית ביקשה כמה פרטים על הכותב, כמו גילו בעת כתיבת המכתב (לפני כמה שנים) וגילו כיום. היא קיבלה את כל הפרטים - חוץ מזהותו או פרט כלשהו המרמז על כך". מכיוון שהמומחית קיבלה את הנתונים הללו, יודעת היא כי מדובר באדם בגיל "ישיש", ויודעת היא מתי נכתב אותו פתק ומי היו הנפשות הפועלות בנושאים המדוברים בו.

ד. מועד הזמנת חוות הדעת מתואר גם הוא לעיל כך: "ערב המועד לביצוע ההתנתקות מגוש קטיף, ברור היה שיימצא שימוש במכתב הזה". שמע מיניה, כי המומחית קיבלה את הפתק האמור בעיצומה של הסערה הציבורית שקיטבה את העם ערב ההתנתקות, ולפיכך גם לה חייב היה להיות ברור כי חוות דעתה מתבקשת במסגרת המאמץ לנגח באמצעותה את כותב הפתק. ברור כי אם תוצאת חוות הדעת היתה שונה – לא היינו נחשפים לה מעולם, ואולם משנכתבה כפי שנכתבה – אין תימה שייעשה גם בה שימוש לניגוח כותב הפתק.

ה. די בקריאת ארבעת הסעיפים הקודמים ועשיית "אחד ועוד אחד" כדי שכל בר-דעת אשר חי ונושם את הוויית המדינה הזו יידע במי מדובר, גם מבלי לראות את שמו וחתימתו מתנוססים בשולי הפתק.

ו. אם נצרף עתה לכך את טבע הדברים, ולפיו חזקה על גרפולוגית ופסיכולוגית קלינית שלא תעשה מלאכתה המקצועית חינם אין כסף אלא אם מזדהה היא עם מטרותיהם (הפוליטיות במקרה זה) של מזמיני חוות הדעת, נוכל להעלות תמיהות נוספות, כמו למשל זהות מזמיני חוות הדעת, מי שילם בעבורה וכמה.

איני אומר בדבריי הללו כי כותב המייל הנ"ל אינו דובר אמת, בהטעימו יותר מפעם אחת כי הפתק נמסר למומחית בלא השורה ובה חתימת כותבו, הימנה מתגלה שמו.

בה במידה, איני אומר בדבריי הללו כי המומחית ידעה - במועד קבלת הפתק לצורך מתן חוות דעתה המלומדת - כי כותבו הוא אריאל שרון.

כל שאמרתי לעיל – וכך אני מצפה מכל קורא להבין את עמדתי אותה טרחתי להביע לעיל - הוא כי במכלול הנסיבות שפורטו בסעיפים דלעיל, בכל אחת מהן לחוד ובהצטרף כולן יחדיו על אחת כמה וכמה, יש כדי להצביע במידה נעלה מספק על זהות כותב הפתק.

ידיעת נותן חוות הדעת אודות זהות כותב הפתק – להבדיל מפתק חף מכל סממן מזהה מבחינת תוכנו - יש בה כדי להעמידו בחזקת מי שיכול להיות מושפע על כיוון חוות הדעת ותוצאתה האובייקטיבית, המקצועית והנחזית כחפה מכל דעה פוליטית אישית, וזאת בין אם כפועל יוצא מהתייחסות אישית-ערכית של המומחה (כאזרח המדינה) לכותב הפתק ולדרכו, ובין אם מתוך הזדהות פוליטית של המומחה (שוב כאזרח המדינה) עם זרם פלוני בחברה הישראלית.

אם וככל שסימני שאלה אלה שהצגתי – ואחרים העשויים להיגזר מהם – טורדים גם אותך כקורא הערותיי והרהוריי אלה, אות הוא כי את הנטען באותו מייל יש לקרוא ולהבין עם עירוב המידה הנדרשת של קב חומטין.

להסרת אבק של ספק בדבר מטרתי בכתיבת ההערות הללו אדגיש אך זאת: איני בא לבטא באמור לעיל דברים הנובעים מתוך עמדה פוליטית שלי כזו או אחרת. דעתי הפוליטית היתה ותמשיך להיות ביני לבין עצמי, והיא אינה נחלת הכלל – ובוודאי שלא לצורך הערותיי האמורות. כתבתי את שכתבתי לעיל אך ורק מתוך חרדה כנה לקיומן של מידות ההגינות והשקיפות להן מצפה כל אחד מאיתנו, כל אימת שאנו נחשפים לעמדות של מומחים ומוזמנים להתרשם מהן ולפעול ולהחליט לאורן.

כמה מילים קצרות על בתיה כהן-קרויטרו: היא לא מופיעה בפנקס הפסיכולוגים של מדינת ישראל ולכן היא ככל הנראה איננה פסיכולוגית בכלל, שלא לדבר על פסיכולוגית קלינית. חבל להפיץ דברים חסרי אמינות שמטעים את הציבור וחבל לרדת בכלל לרמה כזו.

א. מקריאה ראשונית של הניתוח היה נראה לי דווקא שהוא מדבר על ביבי. מפתיע?
ב. הניתוח התבסס על מכתב בן שורות בודדות, ובדרך כלל ניתוחים מקצועיים מתבססים על יותר חומר. אבל לא נורא, גם את זה עושים.
ג. תוכנו של המכתב משפיע בוודאי על הניתוח. בעיתון המודפס מצורף צילום של הטקסט:
"לכבוד הרבי היקר,
בליבי תודה עמוקה על פעולותיך כמגן העם היהודי ברחבי העולם.
תרומת חב"ד לביצור רוחו של עמנו להגברת זיקתו לארץ ישראל ולחיזוק גאוותו הלאומית חשובה בעיני מכל.
מי יתן ובני עמנו יישבו במהרה את הרי יהודה וגבעות השומרון, את חולות עזה ואת רמת הגולן.
מי כמוך, רבנו היקר, יכול לקרוא את העם היהודי למשימות לאומיות אלה.
בברכה חמה ובהוקרה"
ד. כפי שמצויין בכתבה, הם היו צריכים לספק לגרפולוגית את גילו של הכותב (דרישה לגיטימית). השאלה היא, אם אי אפשר היה, בהיגיון תלמודי בריא, להבין של מי כתב היד:
- מדובר באדם הכותב אל הרבי לא מלמטה למעלה, אלא יותר כשווה אל שווים, אם לא למעלה מזה.
- מדובר על דמות מן הימין, ככל הנראה מעורה בפוליטיקה.
- כתב הצופה ביקש חוות דעת גרפולוגית עליו, דווקא עכשיו.
נו, כמה דמויות מן הימין פועלות עדיין בפוליטיקה בגיל הזה, ויש להצופה עניין בניתוח האישיות שלהן, בעיתוי הנוכחי?
אני מודה שאפשר היה להצביע על כיוונים אחרים, אבל אני מניח שהניתוח הגרפולוגי עזר לגרפולוגית עצמה להבין במי המדובר (וכמובן, במה הלקוח רוצה).
או שאני טועה?
ה. והערה קטנונית (גונן גינת אוהב אותן): איך אפשר לומר על מישהו 'אדם חזק, נוקשה, ישר' - וכמה שורות אחר כך לכתוב 'למעשה מדובר באדם מאוד לא ישר'?
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:03

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר