לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2006, 16:47
  MuralT MuralT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.05
אני חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "שאלת השאלות! מה יותר קשה?"

היית באיזה גיבוש שאתה יודע על מה אתה מדבר?

לידיעתך, גיבוש שייטת נחשב לקשה ביותר (חבר של אחי סיים אותו).
הוא נעשה על חול ים רך, שק חול בתוך התיק, חייב להיות מתחת לאלונקה.
תנסה לרוץ עם תיק עליך, פק"ל מלא, נשק, שק חול בתוך התיק, להיות מתחת לאלונקה ועליה 3 שקי חול (בערך 50-60 ק"ג) רק לקילומטר אחד ותראה כמה שזה קשה.
וזה לא כולל תיזוזים לפני כן, מעט שעות שינה.
דרך אגב יש קטע של שחייה של 700 מטרים, וכל מיני קטעים שנכנסים למים ויש משהו עם צלילות (היה את זה בגיבוש קיץ לפני 3 שנים.

רק אחרי שתעבור את כל אלא תחליט אם זה קשה או לא.

אל תחשבו לא נכון שאני אומר שגיבוש מטכ"ל הוא קל כי לא אמרתי את זה ואני בכלל לא מתכוון לזה.
גיבוש מטכ"ל הוא אחד היותר קשים שיש, ומי שמסיים אותו תותח אמיתי.
בכל גיבוש מחפשים משהו אחר.

מספר ימי הגיבוש לא אומר הרבה, מה שקובע זה האינטנסיביות שלהם ורמת הקושי הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2006, 18:13
צלמית המשתמש של Puki
  משתמש זכר Puki Puki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.04
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "שאלת השאלות! מה יותר קשה?"

בתור אחד שעשה את גיבוש ש.13 (גדנ"ע ויום סיירות) וגיבושון שלדג..

גיבוש שייטת נחשב לקשה ביותר בצבא - אחוז הפורשים בגיבוש הינו הגבוה ביותר בהתחשב בכך
שהאנשים שבאו לגיבוש בכושר מצויין.
המסעות ממש לא קלים, אל תשלו את עצמכם לרגע, אנשים פורשים על ימין ועל שמאל, עד שלא תעלו
על כל הציוד הזה ותרוצו לא תדעו מה זה.
חוץ מזה, בתיזוזים שמתקיימים בערבים על החוף - זאת פשוט מלחמה כל סדר הגעה, רצים כמו
בהמות ומעלים חול למעלה - לא פשוט, האנשים בכושר מצויין.

לעומת זאת, גיבושון שלדג היה אינטנסיבי בטירוף! כל הזמן תוזזנו, יצאנו למסעות, עשינו משהו, ואם
לא היה מה לעשות, אז חפרנו בורות ענקיים, שלא לדבר על השמירות המסריחות באמצע הלילה.
הגיבושון היה שונה מאד מגיבוש ש.13 אך היה מאד מאד אינטנסיבי, מספר הפורשים והמשתתפים הוא
מאד נמוך, אך אחרי הכל, מי שסיים גיבוש שייטת בד"כ לא פורש בגיבושי המשך.

בכל מקרה, אין לי זכות לשפוט את גיבוש מטכ"ל/שלדג, משום שלא הייתי שותף בו, אך לפי הבנתי
הוא פחות אינטנסיבי ומתפרס על שישה ימים.
הינו מורכב ברובו מתיזוזים (סיגנון יום סיירות), ומס' הפורשים בו נמוך יותר - אולם יש צורך רב יותר
להפעיל את המוח.

זה הכל מסתכם באיזון - כל יחידה והדרך שלה, שום גיבוש לא פשוט.

לא ארוך, לא קצר
לא קשה, לא קל

ישן 05-01-2006, 19:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "ואפשר לשאול בתור מי אתה קובע..."

היה הבדל קטן אחד:

יעל עשו גיבוש אחרי הטירונות - אחרי שעשית מסעות, סחבת משקלים, רצת בטירוף ונכנסת לכושר ופתחת חוסן נפשי. עכשיו לוקחים אותך ופותחים אותך כמו שלא תיארת בחיים.

תיראו - כל מי שעבר טירונות חי"ר אמר שבמבט לאחור, הגיבושים ממש לא היו קשים יותר ממה שהוא עבר בטירונות. ההבדל הוא שבטירונות הרמה עולה לאיטה, ואתה ממש לא מרגיש, איך פתאום אתה רץ עם אלונקה כמו איילה, ואיך אתה עושה מסע 35 ב-5 שעות בלבד, עם אלונקה, ג'ריקן או מאג על הגב.

יותר מזה - כל יחידת חי"ר במילואים קורעת את האנשים - שהם ממש לא בכושר, אבל הקשיחות הנפשית כבר טבועה בהם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-01-2006, 20:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "[font=Verdana]קשה לי להאמין..."

לא. כי אנחנו לא מדברים על אותו דבר.

הייתה תקופה, בה יעל עשו גיבושים נפרדים (לא יהל"ם - יעל) אחרי הטירונות - הווה אומר אחרי 4 חודשים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-01-2006, 22:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מלשב_חחחחח שמתחילה ב "חבר יקר"

קיבלתי - לפחות לך יש בסיס להשוואה.
עכשיו לעניינו ללא פירוט - האם הכשרה דחוסה משמעה הכשרה קשה במקרה זה?
האם 20 החודשים של ה-SEAL ללא לוט"ר פחות דחוסים משנתיים של השייטת עם לוט"ר, ובמקרה זה, האם הם קשים יותר?

כאן כמובן יש בעיה - גם בהנחה שתוכן האימונים יותר דחוס, לא מן המתחייב שהם בעלי עומס גופני (כי נפשי קשה לכמת) גבוה יותר.
משיחותי עם קציני אימון גופני בארץ, מסתבר שלאמריקאים יתרון אחד גדול על פנינו - הסרגל שלהם יותר מרווח, ולכן הם יכולים לעשות את מה שאנחנו עושים ויותר מכך מבחינת האימון הגופני, עם סכנה מועטה יותר לפציעות, בדגש על בניית כוח שריר ומסת שריר החיוניים למניעת פציעות מאמץ.
לכן - הטענה כי מסלול השייטת הוא מאומץ יותר פיזית הוא לא נכון - אמנם הגרף תלול יותר אבל הוא לא מגיע לאן שמגיעים ביחידות המקצועיות - אמריקאיות, בריטיות, גרמניות, מה שיהיה. התשלום שמשלמים על כך הוא בפציעות - הכשרה דחוסה יותר היא בהחלט אפשרית וסבירה - כמעט בכל הכשרה צבאית זה המצב (ובמילואים אפילו עוד יותר.... )

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 05-01-2006 בשעה 22:19.
ישן 05-01-2006, 22:20
  מלשב_חחחחח מלשב_חחחחח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
כמו שאמרתי ידידי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "קיבלתי - לפחות לך יש בסיס..."

כמו שאמרתי - קושי זה עניין של "טעם וריח" אם תרצה.
בכל אופן, מה שניסיתי לאמר היא שהכשרה דומה בזמן מועט יותר משמע קושי רב יותר, פחות זמן "להחלים" מהאימון הקודם אם אפשר לומר. כמו שניסיתי להמחיש ככו שיש יותר "משתנים" בזמן "מועט" יותר בכיוון השני של "המשוואה" יהיה קושי גדול יותר. בכל אופן במקום להתנגח בפורום, מה שאומר הוא שלהערכתי מסלולה של יחידת "שייטת 13" האגדתית יותר מפרך ממסלולה של הסילס המפורסמם.
איך שנאמר על ידי המנהלת לשעבר של בית הספר היסודי שלי: "סוף פסוק, נקודה".

נ.ב
ושלא יהיה כל ספק ואי הבנה מטרתי היא לא ליצור וויכוח אלא להביע דעה, ואני מקווה שאתה מבין את זה.
ישן 05-01-2006, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

תמונה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מלשב_חחחחח שמתחילה ב "כמו שאמרתי ידידי"

אין שום וויכוח.
ודעה - עד כמה שידוע לי - מותר לכל אחד להביע.
רציתי רק לוודא שאתה באמת יודע על מה שאתה מדבר (בניגוד ל -2 אשכולות אחרים בהם כתבתי הערב.... )

לילה טוב.

נ.ב. לא קיבלת עוד זימונים ליום סיירות? אל תדאג בקשר לשאר הדברים - הם יגיעו עם הזמן.

ישן 05-01-2006, 18:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מלשב_חחחחח שמתחילה ב "המחשה"

לא מדוייק, וחבל.

אתה מדבר על הבדל בהכשרה של 4 חודשים - הסילס בד"כ לוקחים חיילים שמשרתים כבר - ז"א שאין צורך לעשות טירונות מההתחלה - למשל. אזרחים שרוצים להתנדב ליחידה, נדרשים לחתום 4 שנים, ועוברים תהליך הכשרה שונה בתחילה.

שנית - אצל האמריקאים תהליך ההכשרה עד סוף ה- BUD/S הוא ממיין ומנפה - מדובר על כשנה ניפוי!
שלישית, צריך לזכור שבניגוד לרוב היחידות אצלנו, בכל הזרועות בצבא האמריקאי, בין אם מדובר בחי"ר או ביחידות מיוחדות, אתה ממשיך לעבור הכשרה מהרגע שהצטרפת לצוות/פלוגה. אתה עובר עוד ועוד קורסים שברגיל אצלנו עוברים במסלול.

לבסוף, תזכור שהסילס לא עוברים לוט"ר - ולוט"ר זה עסק יקר בזמן הכשרה. רק קבוצה אחת שלהם עוברת הכשרת לוט"ר - וזה מאריך את ההכשרה ואת זמן חתימת הקבע.

ישן 05-01-2006, 19:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מלשב_חחחחח שמתחילה ב "נכון"

ידועה בארץ. ידועה בחו"ל? לא יודע. ומרוכז לא תמיד אומר קשה ובכלל - ראית פעם אנשי SEALs? לא? אז תחכה שתפגוש, תכיר קצת יותר טוב ואז נדבר. אוקיי?

להשוות בין יחידות כאשר יש לך רק כמה פיסות מידע על אחת היחידות זה ממש לא חכם.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 05-01-2006 בשעה 19:41.
ישן 05-01-2006, 19:58
  איכות ישראלית איכות ישראלית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
בוא נתחיל בכך שכל מי שכותב משהו צריך להתבסס על נסיונו האישי

ככה שרק אם היית בגיבוש תכתוב (לא מדבר לאף אחד אני מדבר בכללי)
הדעה היא לפי הכותב ולא חד משמעית

עכשיו נתחיל:
אני עשיתי את הגיבושים בסדר הזה:
1. טייס
2. חובלים (אחרי יום סיירות)
3.צוללות
גיבוש טייס הוא הכי קל מכל הגיבושים האלה למרות שהוא הכי משביז כי הוא ממש ארוך וממש משעמם (כן כן משעמם) ואתה מת ללכת הביתה כי אתה יודע שאתה פה שבוע. שם יש את הכי דיסטנס מהמפקדים והם ממש נוקשים וזה קצת קשה בנוסף לא אכולים הרבה ורק אוכל חרא. עכשיו לפי דעתי הגיבוש הזה ממש קל למה לי לא מפריע דברים קשים מנטלים (כמו שציינתי מקודם) ולא אכפת לי שצועקים אלי בנוסף פיזית הגיבוש ממש קל המסעות בדיחה בקצב הליכה מהירה מינוס בלי משקל חוץ מפקלים וזה מלא אנשים ככה שזה עוזר. לי הגיבוש הזה היה הכי קל.

גיבוש חובלים היה לי הכי קשה למה שם מזיינים אותך מבחינה פיזית שוב פעם יש מנטליות של מפקדים קשוחים ובלה בלה בלה אבל זה לא מפריע לי. עכשיו שני המסעות ממש ממש היו לי קשים ובפוקס לא העיפו אותי מהגיבוש כי לא עמדתי בקצב (בנוסף שהמפקד המנייאק שלנו לא הפסיק לרוץ ואנחנו הקבוצה היחידה נראה לי שעשתה את כל מהסעות שלה כמעט הכל בריצה מהירה) היום ים זה שטות וזה ממש ממש כיף ספינת הקאות זה בדיחה וזה אפילו כיף קיצר בגלל שדברים מנטלים לא מקשים אלי ודברים פיזים מאוד זה היה הגיבוש הכי קשה שעשיתי.

גיבוש צוללות היה באמצע המפקדים ממש סבבה באמת שהם לא קשוחים האוכל מצויין יש מלא זמן חופשי והגיבוש בעבירה טובה. הפיזיות בגיבוש הזה היא בינונית המסע השני לא היה לי קשה בכלל למרות שפחדתי מוות ממה ששמעתי עליו לפני זה (קחו בחשבון מי שיעשה את הגיבוש) למרות שרוב זה היה בגלל שהיה לי צוות נהדר וזה עושה מסע לטיול כיף בהרים, בואו נסכם שהפיזיות בגיבוש קשה אבל לא בלתי אפשרית. למרות זאת הקושי המנטלי בגיבוש הוא אחר לגמרי כי הוא לא של אוכל או חוסר שינה או דברים כאלה והוא בא רק בקטע אחד במסע הנורא ארוך והשני במתקן הסודי שבאמת באמת באמת קשה מנטלית וממש גורם לך לצטער שהגעת עד לשלב הזה (סתם הכל בראש תהיו חזקים) אבל זה באמת אחד הדברים הכי קשים ומתישים וסוחטים שהיו לי בכל החיים שלי. אז בואו נסכם שמבחינה מטנלית הוא הכי קשה אבל זה מנטליות אחרת זה לא תחושה של באסה אלה באמת ראש חזק.

לסיכום חובלים הכי קשה פיזית והכי קל מנטלית טייס הכי קל פיזית וקשה מנטלית (של באסה) צוללות באמצע בפיזיות וממש קשה במנטליות (מנטליות של לא לוותר והכל בראש)

נערך לאחרונה ע"י איכות ישראלית בתאריך 05-01-2006 בשעה 20:02.
ישן 05-01-2006, 21:51
  liordatel liordatel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.05
תקשיבו, בתור אחד שעשה את כל הגיבושים.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי איכות ישראלית שמתחילה ב "בוא נתחיל בכך שכל מי שכותב משהו צריך להתבסס על נסיונו האישי"

השנה נשכרתי על ידי מכתיב סולם המאמצים של וינגייט והתפקיד שלי היה להיות בכל הגיבושים ובסופם לחפור על הגיבושים.
אקיצר אני אדרג אותם מהראשון לאחרון
הגיבוש הכי קשה בצה"ל, והוא לפחות 2-3 רמות מעל זה שאחריו הוא גיבוש שייטת.
אחריו גיבוש מטכ"ל.
אחריו גיבוש שלדג.
אחריו גיבוש צוללות
אחריו גיבוש 669.
אחריו גיבוש טייס.
ואחרון חביב גיבוש חובלים.
קודם כל הגיבושים אומנם דומים, אך רק מבחינת התרגילים, כמו כן המנטליות בין גיבוש לגיבוש שונה לחלוטין, קשה להסביר אבל אשכרה היתה מין אוירה וגם בציפיות.
מסקנה אחת שהגעתי אליה מכל הגיבושים זה שצריך להיות הכי טוב, ולהראות נחישות, וגם להיות בן-אדם, להראות התחשבות וכו'. המפקדים אוהבים את זה, בכל מקרה ישנו דירוג של נקודות, במיוחד בתיזוזים, הקטע הוא להשיג כמה שפחות נקודות, הכוונה, אם אתה מגיע ראשון אתה מקבל נקודה רעה אחת, אם אתה מגיע שמיני אתה מקבל 8 נקודות רעות.
וזהו בערך. לדעתי גיבוש מטכ"ל הוא אחד הגיבושים הכי מפגרים שיש. כי תאחלס צריך שם כוח פיזי. ומי שבכושר מתקבל. בשייטת כל האנשים שם גוססים ובאמת מגיעים לאותו נקודה ובאמת אפשר למצוא בחורים שהם לא הכי בכושר בשייטת.
הגיבושים של חיל האויר ברובם היו דומים, אטימות ופלצנות של טייסים כזה, מחפשים משעמת שם בעיקר. ובאמת הם נותנים שם חשיבות למשמעת.
וזהו בערך. אם יש שאלות אז שאלו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files/2/23802.gif]
אריות מלחמה.

ישן 07-01-2006, 16:20
  -gaga- -gaga- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי liordatel שמתחילה ב "תקשיבו, בתור אחד שעשה את כל הגיבושים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liordatel
השנה נשכרתי על ידי מכתיב סולם המאמצים של וינגייט והתפקיד שלי היה להיות בכל הגיבושים ובסופם לחפור על הגיבושים.
אקיצר אני אדרג אותם מהראשון לאחרון
הגיבוש הכי קשה בצה"ל, והוא לפחות 2-3 רמות מעל זה שאחריו הוא גיבוש שייטת.
אחריו גיבוש מטכ"ל.
אחריו גיבוש שלדג.
אחריו גיבוש צוללות
אחריו גיבוש 669.
אחריו גיבוש טייס.
ואחרון חביב גיבוש חובלים.
קודם כל הגיבושים אומנם דומים, אך רק מבחינת התרגילים, כמו כן המנטליות בין גיבוש לגיבוש שונה לחלוטין, קשה להסביר אבל אשכרה היתה מין אוירה וגם בציפיות.
מסקנה אחת שהגעתי אליה מכל הגיבושים זה שצריך להיות הכי טוב, ולהראות נחישות, וגם להיות בן-אדם, להראות התחשבות וכו'. המפקדים אוהבים את זה, בכל מקרה ישנו דירוג של נקודות, במיוחד בתיזוזים, הקטע הוא להשיג כמה שפחות נקודות, הכוונה, אם אתה מגיע ראשון אתה מקבל נקודה רעה אחת, אם אתה מגיע שמיני אתה מקבל 8 נקודות רעות.
וזהו בערך. לדעתי גיבוש מטכ"ל הוא אחד הגיבושים הכי מפגרים שיש. כי תאחלס צריך שם כוח פיזי. ומי שבכושר מתקבל. בשייטת כל האנשים שם גוססים ובאמת מגיעים לאותו נקודה ובאמת אפשר למצוא בחורים שהם לא הכי בכושר בשייטת.
הגיבושים של חיל האויר ברובם היו דומים, אטימות ופלצנות של טייסים כזה, מחפשים משעמת שם בעיקר. ובאמת הם נותנים שם חשיבות למשמעת.
וזהו בערך. אם יש שאלות אז שאלו.

יש לי גיבוש מטכ"ל באפריל , אחרי שעשיתי יום סיירות וקיבלתי מטכ"ל ועברץי פסיכולוג.
אבל ( - אני יודע שחלק יגידו שזה מטומטם) , אני לא רוצה מטכ"ל ! אני מעדיף 669 !
ורציתי לדעת איך אני מקבל גיבוש 669 ? ולפי מה שהבנתי לא משנה מה אתה מקבל ביום סיירות
אתה צריך לסיים את הגיבוש הזה (מטכ"ל, שייטת או חובלים) ואז נותנים לך גיבוש המשך של 669
אז לא עדיף למישהו שרוצה 669 לעשות גיבוש חובלים ולא מטכ"ל , כי הסיכויים שלי לסיים חובלים
גדול מזה של לסיים מטכ"ל. תודה !
ישן 06-01-2006, 15:19
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05
שאלת שאלת "אין כניסה"

ישנם שתי גיבושים קשים מאוד ששתיהם מתקיימים בטווחי זמן מסויימים מטכ"ל (6) יום ושייטת (4)
עכשיו מה שקורה שתי היחידות בוחנות את האישיות מנקודות ראות שלהן הצרכים שלהם המטרות שלהם והאיכויות של האנשים אותם כל אחת צריכה..
עכשיו יקומו כל הדבילים ויאמרו שייטת שייטת ומטכ"ל מטכ"ל ..
בשייטת מרכזים את כל הקריעת תחת לשלושה ימים אינטנסיביים... ומטכ"ל פורסים את המאמץ לאורך חמישה ימים.. כאמור שזה הקץ' פה.. בדיקת היכולת המנטלית לאורך זמן שהוא יותר ארוך מהזמן שמקציבים בשייטת.. בכל מקרה שתי הגיבושים קשים מאוד אינטנסיביים מאוד באותה מידה אך יש בשייטת נקודות אור שאותו מתגבש צריך לעבור גיבוש אחד לאומת המתגבש למטכ"ל שצריך לעבור דרך שלושה מסננות עד לרגע המיוחל (פסיכולוג,גיבוש,גיבוש יחטיות צנחנים) מכאן שהמתגבשים למטכ"ל עוברים קיברת דרך ארוכה יותר..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:30

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר